banner
banner

متیو لو مرل ، بنیانگذار و شریک مدیر دوره پنجم و سرمایه کیرتسو – سری مصاحبه

متیو لو مرل بنیانگذار و شریک مدیر شرکت است دوران پنجم و پایتخت کیرتسو – فعال ترین سرمایه گذاران در مراحل اولیه که تقریباً از 200 شرکت در سال حمایت می کنند. او رئیس Securitize (اروپا) و CAH ، نایب رئیس SFOX و مشاور در Warburg Pincus است.

او همچنین نویسنده مشترک در مزیت رقابتی Blockchain, کتابی که ما به شدت برای کارآفرینان و سرمایه گذاران در فضایی که در آمازون ، اپل و Smashwords به صورت سخت و شومیز ، کتاب الکترونیکی و شنیدنی موجود است توصیه می کنیم.

شما دهه ها از جمله در Keiretsu و Band of Angels یک سرمایه گذار فن آوری دره سیلیکون بوده اید. آیا این جایی است که شما برای اولین بار با بلاکچین آشنا شدید و در ابتدا این فناوری شما را به هیجان آورده است?

در حالی که من و آلیسون دیویس (همسر و شریک تجاری من) و من از اواخر دهه 1990 سرمایه گذار اولیه در سیلیکون ولی بوده ایم ، ما روی اینترنت ، محتوای دیجیتال و سرمایه گذاری Fintech تمرکز کرده بودیم. برای من که شامل سرمایه گذاری به عنوان شریک مدیر در Keiretsu – فعال ترین سرمایه گذاران مرحله اولیه در ایالات متحده – و به عنوان عضو گروه فرشتگان. ما در آن بازه زمانی دهها سرمایه گذاری انجام داده ایم و صدها مورد دیگر توسط سرمایه گذاران دیده ایم که با آنها همکاری نزدیکتر داریم.

با این حال ، این آلیسون بود که برای اولین بار توسط بلاکچین هیجان زده شد. او دهه ها مدیر شرکت هیئت مدیره عمومی بوده است ، از جمله در حال حاضر در RBS ، Fiserv ، Collibra و Ooma. او سابق (RBS) بود که وی ریاست کمیته نوآوری و فناوری هیئت مدیره را بر عهده داشت که منجر به نیاز وی به درک بیت کوین در سال 2013 شد. وی به سفر خود در کشف پرداخت که در نهایت منجر به پیوستن او به بارت و برد استیفنس و اسپنسر بوگارت شد. در Blockchain Capital به عنوان رئیس هیئت مشورتی آنها.

از طرف خودم ، در ابتدا در برابر ایده بلاکچین مقاومت کردم. از دهه 1990 به بعد من با شرکت هایی مانند Cisco ، eBay ، Google ، Microsoft ، PayPal و دیگران که اینترنت را جلو می بردند کار کردم و من از صعود به باند واگن با افرادی که می گفتند بلاکچین بزرگتر از اینترنت است ، خودداری کردم. به مرور درک کردم که وقتی دنیا را به سمت آینده کاملاً دیجیتالی پیش می بریم ، برای تکمیل سفر به فناوری های فعال مانند بلاکچین نیاز خواهیم داشت. ما باید مسائلی را که در حال حاضر اینترنت از جمله امنیت ، هویت ، تمرکز و کمبود پول و دارایی های دیجیتال بومی دارد ، حل کنیم.

تا سال 2016 کاملاً کشتی بودم. دیر بهتر از هرگز به قول خودشان است.

امروز علاوه بر اینکه یک سرمایه گذار فعال در فضا هستم ، من رئیس Securitize در اروپا و نایب رئیس شرکت هستم SFOX. من می گویم که نزدیک بودن به راه حل جهانی پیشرو در مورد اوراق بهادار دیجیتال و فروشنده اصلی رمزنگاری ، دیدگاه های خوبی به من داده است که به طور گسترده ای به تز سرمایه گذاری Blockchain Coinvestors ما اطلاع می دهد.

در کتاب خود ذکر کرده اید که سرمایه گذاران اغلب “دل جنگل درختان را نمی خورند” ، آیا می توانید مقصود خود را با این موضوع به اشتراک بگذارید?

دقیقاً به خاطر نمی آورم که در “Blockchain Competitive Advantage” کجا این حرف را می زنیم. با این حال ، سرمایه گذاران تمرکز زیادی روی سرمایه گذاری هایی که دارند و سرمایه هایی که فضای ذهن آنها را پر می کند ، دارند. این برای اکثر سرمایه گذاران به معنای درآمد ثابت ، سرمایه گذاری عمومی و برخی از املاک و مستغلات کلان است. اما بدون استثنا ، کلاسهای دارایی با بازده نسبتاً پایین هستند. طی 25 سال گذشته IRR خالص سالانه آنها به ترتیب 3٪ ، 9 تا 10٪ و 8٪ بوده است. در همین حال ، نیروهای محرکه زمان ما دیجیتالی شدن دنیای ما و هر آنچه در آن است ، و همچنین انقلاب علوم زندگی است که ماهیت زندگی (خوب یا بد) را تغییر می دهد. به همین دلیل است که طی 25 سال گذشته IRR خالص سالانه برای سرمایه پذیر 24٪ افزایش یافته است و در مرحله اولیه سرمایه خطرپذیر در ایالات متحده به 32٪ چشمگیر رسیده است..

ما می بینیم که بیشتر سرمایه گذاران در سراسر جهان بیشتر پول خود را در کلاس های دارایی به راحتی در دسترس ، کم بازده و نسبتاً کارآمد قرار می دهند. این مسخره است ، زیرا به همه ما یاد داده شده است که فقط در بازارهای ناکارآمد می توان به بازدهی برتر امیدوار بود.

بازدهی برتر بیست سال گذشته و به اعتقاد ما سال آینده ، از شرکتهایی با فناوری استفاده می شود که آینده دیجیتال را هدایت می کنند و از فناوری های جدید مخرب مانند سرمایه گذاری می کنند. هوش مصنوعی, اطلاعات بزرگ, اینترنت چیزها ، بلاکچین و غیره.

ما نمی توانیم درک کنیم که چرا بسیاری از سرمایه گذاران حرفه ای بیشتر سرمایه خود را در کلاس های دارایی کم بازده قرار می دهند در حالی که همه آنها بصری می دانند که آینده مانند گذشته نخواهد بود.

شما این دوره از نوآوری و بی نظمی بی سابقه را دوران پنجم می نامید. می توانید در این مورد توضیح بیشتری دهید?

من و آلیسون وقتی اولین بار اصطلاح “انقلاب صنعتی چهارم” را شنیدیم که توسط بسیاری از اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد که با آنها کار می کنیم و وقت می گذرانیم ، شنیدیم بسیار نگران شدیم. به نظر می رسید آنها فکر می کردند که مبتکران و بیشتر شرکتهای نوآور در جهان صرفاً در حال پیشرفت جهان صنعتی هستند. در طی مسیری که جهان از حدود دویست سال پیش با کشف تولید انبوه ، منابع انرژی جدید و مدل سازمانی سازمانی با تمرکز بر صرفه جویی در مقیاس و دامنه ، به تدریج به جلو حرکت می کند. همانطور که با این دوستان صحبت کردیم متوجه شدیم که این طرز فکر آنها را به سمت مسیرهای ذهنی سوق می دهد که مفید نیستند.

این تکامل گذشته یا مرحله جدیدی از انقلاب صنعتی نیست. در عوض ما در حال انتقال به یک دوره کاملاً جدیدی از وجود انسان هستیم که در آن پایه های کاملاً مفهومی دوران صنعتی به چالش کشیده می شود و در بسیاری از موارد تضعیف می شود.

ما بر این باوریم که اگر این تصور را بپذیرید که آینده با دوران صنعتی که ما از آن عبور می کنیم تفاوت اساسی خواهد داشت ، بنابراین شما طبیعتاً طرز تفکری را در پیش می گیرید که به شما امکان می دهد شکل آینده را بهتر ببینید. اگر بخواهید چوب برای درختان.

بنابراین ، ما در کتاب خود نام این آینده جدید را “عصر پنجم” گذاشته ایم “نوآوری شرکت در عصر پنجم“.

چگونه سرمایه گذاران می توانند از این دوره پنجم که وارد آن می شویم به بهترین شکل استفاده کنند?

این در یک زمان بسیار آسان و بسیار سخت است.

این آسان است زیرا تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که تخصیص خود را از سلطه درآمد ثابت ، سهام عمومی و املاک و مستغلات کلان به سمت یک تخصیص بزرگ به سرمایه گذاری خصوصی و به ویژه سرمایه گذاری های شرکت فن آوری در مراحل اولیه تغییر دهید. دقیقاً مانند بهترین سرمایه گذاران سالها پیش. به عنوان مثال ، در میان اوقاف ، همه شنیده اند که چگونه هاروارد ، استنفورد و ییل بیشتر از 20 سال قبل بیشتر به مراحل اولیه سرمایه گذاری اختصاص داده اند و به بالاترین عملکرد سرمایه گذاران دانشگاه زمان ما تبدیل شده اند..

اما اکثر موقوفات در سطح جهانی با این که سالهاست داستان را شنیده اند ، سرمایه گذاری کمی انجام می دهند چرا?

چون سخت هم هست. بسیار دشوارتر از ایجاد ترکیب و جایگزینی سهام معامله شده عمومی و سهام ETF. دسترسی به آنها بسیار دشوارتر است ، زیرا مشاوران بزرگ ، مدیران دارایی ، بانکها و غیره فقط به درآمد ثابت ، سهام عمومی و املاک و مستغلات کلان دسترسی دارند. آنها حفظ سرمایه شما را در آن کلاسهای دارایی آسان می کنند. آنها داستانی را بیان می کنند که دسترسی به کلاسهای دارایی با بالاترین عملکرد بسیار دشوار است و عملکرد آنها “جعلی” یا “توهم” است. بنابراین ، در عمل گام برداشتن و تبدیل شدن به نوع متفاوتی از سرمایه گذار دشوار می شود. اما در درجه اول به این دلیل که شما فکر می کنید این کار سخت خواهد بود و بنابراین در بسیاری از موارد واقعاً خیلی تلاش نکنید که نحوه سرمایه گذاری خود را تغییر دهید – این یک مسئله طرز فکر است.

برای ما که در ایجاد دسترسی برای خود تمرکز کرده ایم ، این کار را انجام داده ایم. چه فرشتگان ، چه سرمایه گذاران خطرپذیر و چه سرمایه گذاران در صندوق های سرمایه گذاری در مراحل اولیه ، ما راهی پیدا کرده ایم که سرمایه را به دست تواناترین نوآوران و شرکتهایشان برسانیم..

اما راه آسان در سرمایه گذاری این است که روی دسترسی دیگران به شما متمرکز شوید ، و این همیشه به کلاسهای بزرگ و کارآمد دارایی است که گذشته و نه آینده را نشان می دهند..

در کتاب خود ، جزئیات “موانع پذیرش” فعلی را برای هر دو DAPP و پروژه های بلاکچین بیان کرده اید. احساس می کنید “موانع تصویب” فعلی اوراق بهادار دیجیتال چیست?

در بیشتر موارد ما معتقدیم که سرمایه جهان از طریق بزرگترین موسساتی که سرمایه را از طرف دیگران مدیریت می کنند (صندوق های بازنشستگی ، موقوفات ، بیمه ها و غیره) ادامه خواهد داشت و در محصولات ایجاد شده توسط دارایی های برجسته جهان سرمایه گذاری می شود مدیران و اینکه این جریان ها به شدت تنظیم می شوند و شامل واسطه های سنتی ، مبادلات و غیره می شوند.

اگرچه این ممکن است یک دیدگاه محبوب در جامعه بلاکچین نباشد و ما موافقیم که نظیر به نظیر و دسترسی مستقیم در آینده نیز از اهمیت بیشتری برخوردار می شود ، اما ما معتقدیم که بخش عمده ای از دارایی های جهان صرف خواهد شد از طریق بازیکنان سنتی.

بنابراین ، انبوه راه حل های امنیتی دیجیتال باید در متن تحول اکوسیستم های سرمایه گذاری موجود ارائه شود. این یک چالش قابل توجه است ، نه تنها به این دلیل که برای ایجاد اوراق بهادار دیجیتال مجبور به استفاده از راه حل های فن آوری جدید هستیم ، بلکه باید مسائل امنیتی ، هویتی و اعتمادی و غیره را نیز حل کنیم. علاوه بر این ، ما باید این کار را با بازیگران موجود و در چارچوب ساختارهای نظارتی موجود انجام دهیم. این وظیفه بسیار پیچیده آموزش ، توسعه و هماهنگی در مقیاس جهانی است. این وظیفه است که تیم Securitize بر عهده گرفته است و ما بسیار هیجان زده ایم که در این زمینه به آنها کمک می کنیم.

اگرچه ممکن است تهیه راهکارهای نقطه ای اوراق بهادار دیجیتال از طریق کانال های دیجیتال جدید برای گروه های خاص سرمایه گذاران ، آسان تر باشد اما ما فکر نمی کنیم که این موارد نشان دهنده انبوه تصویب باشد که در نهایت به فضا می آید. آنها شواهد بسیار مهمی از آنچه که امکان پذیر است ، هستند و ما دوست داریم روی این بازیکنان نیز سرمایه گذاری کنیم. در SFOX ما خوش شانس هستیم که با تیمی که فروشنده اصلی رمزنگاری را ساخته است کار می کنیم و شگفت آور است که ببینیم چگونه آنها نه تنها مبادلات جهانی و کارگزاران فرابورس را برای ایجاد نقدینگی بی سابقه در بیت کوین و سایر رمزنگاری های معامله شده ، بلکه همچنین کمترین قیمت و بهترین امتیاز تجارت را به مشتریان خود ارائه دهند. یک بار دیگر ، ما نمی توانیم اینرسی را درک کنیم که منجر به استفاده سرمایه گذاران از راه حل هایی با قیمت بالاتر و توانایی کمتر می شود.

اما سگ تحول در بازارهای سرمایه گذاری امروز است ، در حالی که دنباله ایجاد بازارهای جدید مخرب سرمایه گذاری است.

شما و آلیسون شرکای مدیر Blockchain Coinvestors هستید که از طریق وسایل نقلیه سرمایه گذاری در شرکت های معروف بلاکچین سرمایه گذاری می کنید ، با تأکید بر سرمایه گذاری در مراحل اولیه سهام. آیا می توانید کمی بیشتر در مورد اندازه این صندوق و شرکت هایی که در آنها سرمایه گذاری می کند ، بگویید?

طبق قانون نمی توانم در مورد خود صندوق با مخاطبی که نمی شناسم صحبت کنم ، اما می توانم استراتژی های سرمایه گذاری ما را به اشتراک بگذارم.

به بیان ساده ، ما معتقدیم که بهترین روش های سرمایه گذاری در مراحل اولیه همچنان صادق هستند و عامل ایجاد ارزش در سرمایه گذاری در بلاکچین نیز خواهند بود. گفتن اینها ساده است اما اجرای آنها سخت است. سرمایه گذاری زودهنگام در بهترین تیم ها در کنار بهترین سرمایه گذاران متمرکز بر فضا. گسترده ترین و متنوع ترین پوشش را می توانید بدون جدا شدن از این استراتژی اصلی دریافت کنید. این کار را در مقیاس جهانی انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که سبد ترکیبی شرکتهایی که در آنها سرمایه گذاری کرده اید به قابلیتها ، روابط و سایر مزایایی که نشان دهنده برندگان شرکتهای دیگر است دسترسی دارند. سپس به دنبال دنبال کردن فرصت های سرمایه گذاری باشید زیرا تک شاخ های تازه در حال ظهور هستند.

برای سرمایه گذاران بلاکچین این بدان معناست که ما در 10 تا 15 سرمایه گذار برتر بلاکچین در سراسر جهان از جمله 1 تایید ، 1kx ، Blockchain Capital ، Blockchain Ventures ، BluFolio ، Castle Island ، DCG ، Fabric ، Future / Perfect ، Ideo ، Pantera و دیگران سرمایه گذار هستیم. ما در حال حاضر یک نمونه کار ترکیبی داریم که به 100 شرکت بلاکچین نزدیک می شود و از طریق این استراتژی در 9 از 15 تک شاخ بلاکچین سرمایه گذار هستیم..

ساخت این دسترسی شش سال به طول انجامیده است و ما بسیار هیجان زده هستیم که می توانیم از این طریق سرمایه استفاده کنیم. ما همیشه علاقه مند به صحبت با سرمایه گذاران هستیم که می خواهند بیشتر بدانند.

هنگامی که به فرصت های سرمایه گذاری نگاه می کنید ، دوست دارید وضعیت صنعت را طی ده سال پیش بینی کنید. آیا می توانید آینده ای را که برای ده سال دیگر برای اوراق بهادار دیجیتال متصور هستید ، توصیف کنید?

برای ما قابل تصور نیست که در آینده هر اوراق بهادار مبتنی بر کاغذ وجود داشته باشد. علی رغم این واقعیت که امروز بیش از نیمی از دارایی های جهان روی کاغذ نگهداری می شود – بیشتر املاک و مستغلات ، بیشتر صندوق ها ، بیشتر سرمایه گذاری های خصوصی شرکت ها ، بسیاری از سرمایه های با درآمد ثابت و غیره – این نمی تواند آینده باشد.

بنابراین ، ما کاملاً اطمینان داریم که در آینده همه اوراق بهادار دیجیتال خواهد بود.

البته س theال این است که مسیر رسیدن به آینده دیجیتالی چیست و زمان بندی براساس کلاس دارایی و جغرافیا چگونه خواهد بود؟.

در ده سال آینده ما اعتقاد داریم که مراکز مهم مالی جهان از دیجیتالی شدن در تمام طبقات دارایی استقبال خواهند کرد و بهترین صادرکنندگان ، سرمایه گذاران ، واسطه ها و مبادلات در این مراکز مالی جهانی راهی طولانی برای رسیدن به آینده ایجاد کرده اند. مراکز مالی جهانی پیشرو باید رهبران نوآوری باشند تا همچنان پیشرو باشند و هنگامی که با رهبری در نیویورک ، لندن ، زوریخ ، توکیو ، سانفرانسیسکو ، شیکاگو ، هنگ کنگ و غیره صحبت می کنیم ، می شنویم که دقیقاً این حرف را می زنند به ما.

با این حال ، این بدان معنا نیست که طی ده سال تمام اوراق بهادار دیجیتال خواهد بود. درست مثل اینکه هنوز می توانید صفحات وینیل یا اتومبیل های کلاسیک بخرید ، ما مطمئن هستیم اگر بخواهید سرمایه خود را در آن قالب نگه دارید ، همچنان می توانید مقداری کاغذ از کسی بخرید.

اگرچه ما مطمئن نیستیم که چرا شما می خواهید.

در Securities.io ما اغلب با پروژه هایی روبرو می شویم که قول می دهند از بودجه VC گرفته تا هنر و املاک و مستغلات رمزگذاری کنند. کدام یک از پروژه های توکن سازی برای شما بیشتر منطقی است و بیشترین پتانسیل را برای پذیرش بازار انبوه در دنیای واقعی دارد?

ما فکر می کنیم سرمایه گذاران دارایی های با کیفیتی می خواهند که بدانند نشان دهنده سرمایه گذاری های خوبی از نام تراشه های آبی است که برای آنها متعهد هستند ، آماده هستند تا از صدور کیفیت ، نگهداری ، تجارت و تسویه حساب و غیره اطمینان حاصل کنند. بنابراین ، برای ما کیفیت در سرمایه گذاری مهم است. بنابراین مسئله کمتر مربوط به طبقه بندی دارایی است و بیشتر مسئله کیفیت سرمایه گذاری خاص است.

خبر خوب این است که در Securitize و SFOX ما در حال کار با بازیکنانی هستیم که مشتاقند جذاب ترین کلاسهای دارایی جهان را به قالب دیجیتال بومی بیاورند و شما انتظار دارید که در اواخر سال جاری و در سال 2021 شاهد این نوع ارائه ها باشید..

آیا در فضا حرف آخر را برای سرمایه گذاران دارید?

افکار اصلی که ما می خواهیم خوانندگان شما را با آنها ترک کنیم عبارتند از:

– سرمایه گذاری در آینده بهتر از سرمایه گذاری در گذشته است

– بیشترین بازده مربوط به سرمایه گذاری در مرحله اولیه فناوری است. این یک واقعیت است ، نه صرفاً یک ادعا

– اگر بخواهید می توانید دسترسی داشته باشید. اما این از بازیکنان سنتی حاصل نمی شود که می خواهند سرمایه شما را در کلاسهای دارایی با دسترسی آسان ، کارآمد و کم بازده نگه دارند

– سرانجام ، تمام دارایی های جهان در دنیای دیجیتال دیجیتال خواهد بود و بلاکچین قسمت مهمی در تحقق آن خواهد بود

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی نگاه متی به فرصت های سرمایه گذاری در فضای بلاکچین ، خواندن آن را توصیه می کنیم مزیت رقابتی Blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me