banner
banner

کلاهبرداری بیت کوین: تاریخچه کلاهبرداری بیت کوین ، سرقت و خروج از آن

Contents

کلاهبرداری بیت کوین از ابتدا: بزرگترین هک های رمزنگاری ، جدول زمانی تاریخی و راهنمای امنیت کاربر

بیت کوین ، با شکوه و شکوه خود در دهه گذشته از زمان تاسیس خود در ژانویه 2009 ، هنوز پرچم های قرمز و سیاه چاله های زیادی برای غلبه بر کلاهبرداری های جعلی و هک های مخرب و همچنین راه حل های هوشمند بازداشت دارد..

این راهنمای کلاهبرداری بیت کوین در سه بخش اصلی برای استخراج و مصرف آسان فرموله شده است:

 1. محبوب ترین روش های کلاهبرداران ، هکرها و بازیگران بد بیت کوین (سرقت)
 2. جدول زمانی همه کلاهبرداری های رمزنگاری شده و هک های بیت کوین (دانش)
 3. بهترین راه ها برای محافظت از مجموعه های رمزنگاری شده و چگونگی جلوگیری از کلاهبرداری بیت کوین (آموزش)

این نقاط مرجع قابل توجه برای افزایش آگاهی ، دادن دانش و گسترش آموزش به نفع همه سرمایه گذاران بیت کوین ، معامله گران و در نهایت کاربرانی است که می خواهند بیاموزند چگونه از دارایی های رمزنگاری شده شما به درستی از شارلاتان ها و بدخواهان صنعت محافظت و ایمن سازی کنند..

واقعیت این است که این مجرمان سایبری متمرکز در رمزنگاری با استفاده از تاکتیک های بسیار ماهرانه و حیله های تبلیغاتی میلیاردها دلار بیت کوین کلاهبرداری کرده اند تا کاربران بی ادعا را به فرصت های سرمایه گذاری نادرست ، مبادلات جعلی و ارائه دهندگان کیف پول و مجموعه ای از روش های دیگر که در زیر ذکر شده است ، جلب کنند..

ما چگونگی عملکرد استراتژی های متداول کلاهبرداری ارزهای رمزنگاری شده را بررسی خواهیم کرد مانند: پیوندهای ایمیل مشکوک برای داده های شخصی فیشینگ ، بارگیری های ناخواسته نصب نرم افزارهای مخرب و keylogger ، هکرهایی که شخصیت های مشهور را تقلید می کنند ، صاحبان و اپراتورهای بحث برانگیز جنجالی ، اسکناس های رایگان توییتر رمزنگاری ، خواسته های باج خواهی از بین بردن باج افزار ، تعویض سیم کارت تلفن هوشمند ، پمپ و دامپ های محصور شده بمب ، کلاهبرداری های خروج ICO ، طرح های هرمی بازاریابی شبکه ای چند سطح ، شیطنت های وحشیانه بازار سیاه ، فرصت های آزمایشی آزمایشی رایگان ، مزارع استخراج کاذب ابری ، دو برابر کننده های ماتریس رایگان و ضرایب درآمد تضمینی / بازده سود سود سرمایه گذاری. متأسفانه ، همه این روشهای کلاهبرداری بیت کوین وجود دارد و به سختی می توان آنها را نادیده گرفت ، زیرا باید تهدیدها و خطرات فوری برای امرار معاش شما در سال 2019 و بعد از آن تلقی شود.

حتی کلاهبرداری با بیت کوین در شبکه های معروف رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، یوتیوب و فیس بوک شروع به پر شدن می کند که همه مبتنی بر ارائه بهانه های دروغین و سو advantage استفاده از اعتماد و سهل انگاری افراد (بدون خواندن این دیگر!.

بازیابی وجوه کلاهبرداری بیت کوین یا گمراه کردن در برابر خود آسان نیست ، بنابراین باید رویکرد چشم عقاب را دنبال کنید و با دقت کافی کافی تمایلات شاهین مانند را در همه موج های آنلاین اعمال کنید..

در حالی که آژانس های اجرای قانون در یادگیری طناب های بخش رمزنگاری در حال ظهور و دوره مالی غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین پیشرفت می کنند ، گزینه های جدید بازداشت هوشمند همچنان ظاهر می شوند ، اما در کوتاه مدت به نفع همه است که فوت و فن های تجارت و ذخیره بیت کوین خود را عاقلانه.

در حالی که اکثر افراد در مورد غلبه بر قیمت بیت کوین ثابت می شوند ، نادیده گرفتن سابقه کلاهبرداری و هک شدن بیت کوین بهینه نیست زیرا بسیاری از دروس مربوط به خانه و منحنی های یادگیری برای تحمل اگر هر کاربر رمزنگاری بخواهد واقعاً “شما شود” وجود دارد بانک خود را “و از فریب توسط هنرمندان موافق پرهیز کنید.

به حقیقت گفته شود ، در واقع تعداد بسیار محدودی از دلایل یا مواردی وجود دارد که کلید خصوصی شما باید برای هر کسی فاش شود ، حتی اگر برای او مبلغی ارسال کنید یا با آنها تجارت کنید..

اکنون که دیدگاه شما 10000 فوت پرنده است که باید به افراد مبتدی توجه کنید ، بیایید شروع به کار کنیم و تمام روشهای کلاهبرداری بیت کوین ، تاریخچه و نکات ایمنی لازم را برای بهینه سازی آینده بیت کوین خود مرور کنیم.

یک میلیون راه برای از دست دادن بیت کوین ، در اینجا 15 مورد برتر ذکر شده است

5 هک برتر رمزنگاری در سال 2018 ، هک های Cryptocurrency ، هک های Cryptocurrency در سال 2018 ، 5 Cryptocurrency برتر ، 5 هک برتر Cryptocurrency

قبل از اینکه لیست 15 روش برتر کلاهبرداران بیت کوین برای سرقت سرمایه های رمزنگاری شده شما انجام شود ، می دانیم که بعضی اوقات ممکن است احساس کند هر روز رسوایی هک یا کلاهبرداری جدیدی در رابطه با بیت کوین به همراه می آورد (و از برخی جهات اشتباه نیست). اما به دور از اینکه یک ناامن ، غرب وحشی پول باشد ، ارزهای رمزپایه به طور کلی هر روز ایمن تر و کنترل می شوند.

با این حال ، بسیار مهم است که مردم نه تنها از مزایای بیت کوین و رمزنگاری ها به طور کلی ، بلکه از خطرات واقعی مرتبط با قرار دادن پول خود در آن اطلاع داشته باشند. هدف این مقاله برجسته کردن کلاهبرداری ، هک و تقلب مختلف در دنیای تأمین مالی دیجیتال است. جدول زمانی هک و کلاهبرداری بیت کوین به عنوان یک راهنما به طور مداوم به روز شده برای هر کسی که در ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کند یا اقدام به آینده را در نظر بگیرد ، خدمت خواهد کرد. در پایان ، شما باید دانش لازم را برای شناسایی خطرات احتمالی امنیتی ، انتخاب اقدامات حفاظتی ایمن برای نیازهای خود و ارزیابی خطر شخصی داشته باشید و از آخرین خطرات موجود در بازار مطلع شوید..

51٪ حملات علیه Blockchains

درک یک حمله 51 درصدی هنگام تفکر در مورد سهام آسانترین است. اگر شخصی یا شرکتی 51٪ از سهام خاص را خریداری کند ، اساساً تصمیمات کنترل را در هیئت مدیره یک شرکت حفظ می کند. اکنون Blockchain از چنان امنیتی برخوردار است که خود هک شدن در یک زنجیره تقریباً غیرممکن است. اما ، اگر شخص یا گروهی از افراد ابزارهای لازم (بسیاری از GPU ها) را برای گرفتن 51٪ “نرخ هش” یا قدرت استخراج بدست آورند ، در یک زنجیره ، آنها اساساً کنترل اطلاعات موجود در بلوک های زنجیره به جلو می رود تا اکثریت آنها از بین برود. برای آن دسته از شما که نمی دانید ، نرخ هش قدرت پردازش Blockchain است که برای پردازش و تأیید اطلاعات در هر لینک استفاده می شود. کمک به این قدرت استخراج برای تأیید و پردازش اطلاعات ، سکه بیشتری به شما می دهد و هک کردن مستقیم آن را غیرممکن می کند – زیرا هر لینک می تواند کاربران مختلفی را مسئول اطلاعات باشد و به اطلاعاتی که در اطراف آن تأیید شده است وابسته است..

یک فرد یا گروه با کنترل 51 درصدی می تواند برای سرقت پول با صرف دو برابر همان سکه ، اطلاعات را در پیوندها بنویسد ، فکر کنید اگر یک آب نبات با دلار خریداری کرده اید و سپس از همان دلار برای خرید آب استفاده می کنید ، پرداخت ها ناپدید می شوند اما مزایای آن را حفظ می کنند. بیت کوین از این نظر منحصر به فرد است که اکنون بسیار بزرگ است و برای هر گروه امکان کنترل این همه کنترل غیرممکن است. این با ارزهای رمزپایه کوچکتر خطر بسیار بزرگتری است.

هک های تغییر مسیر DNS و وب سایت

این نوع هک کردن منجر به کلاهبرداری پیچیده تری می شود. یک هک DNS اطلاعات سرور یک وب سایت را کنترل می کند و سپس باعث می شود کاربر به وب سایت تقریباً تکراری یا کیف پول تقریباً تکراری هدایت شود. در این مرحله ، شما ناخواسته فریب داده می شوید که اطلاعات ورود به سیستم را برای مشاهده هکرها وارد کنید یا مستقیماً وجهی را به کیف پول جعلی برای آنها بفرستید. زمانی که تیم پشتیبان یک ICO یا وب سایت تبادل خاص متوجه شدند چه اتفاقی در حال انجام است ، هکرها می توانستند مبلغ هنگفتی را جمع آوری کنند.

مبادلات جعلی

به راحتی با یک جستجوی ساده مانند “صرافی بیت کوین” به مبادلات جعلی دسترسی پیدا می کنید. یکی از نتایج صفحه جستجو در واقع می تواند برای یک وب سایت مبادله ای متقلبانه باشد که با این امید که افراد وجوه خود را به منظور مبادله با کاربران دیگر به آدرس واریز کنند ، راه اندازی شده است. این می تواند منجر به نوعی کلاهبرداری خروج شود که در صورت عدم دیدن وجوه خود بلافاصله متوجه مشکلی می شوید و نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید یا سازندگان وب سایت جعلی با تأمین اعتبار بعداً از بین می روند.

طرح های پونزی

طرح های Ponzi یا برنامه های هرمی از مدت ها قبل وجود داشته است ، رمزنگاری به آن چهره جدیدی داده است تا بتواند افراد تأثیرگذار را به کاری بکشد که اساساً یک طرح سریع ثروتمند شدن است. برخی بدیهی است که بلافاصله وعده بازدهی بالایی را می دهند و آن را آسان تر از آنچه که احتمالاً خواهد بود به نظر می رسانند اما برخی دیگر شیطنت می کنند ، خود را به عنوان فرصتهای مشاغل قانونی تر معرفی می کنند یا از نفوذگرها برای متقاعد کردن شما برای ارزش شرکت در آنها استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند وارد دنیای استخراج بیت کوین شوید ، راهی بسیار جدید که مردم را با آن فریب می دهد. شما با بیت کوین به یک وب سایت برای نرخ هش Crypto mining پول پرداخت می کنید ، فقط درآمد شما فقط از مراجعه افراد جدید به خود طرح به جای استخراج است. مانند همه برنامه های هرمی ، سرانجام آنها سقوط می کنند. اینها نیز می توانند به کلاهبرداری خروج ختم شوند.

پروژه های جعلی رمزنگاری و ICO

بسیار شبیه مبادلات جعلی, پروژه های جعلی ایجاد شده اند تا مردم را وادار کنند که پول خود را در ازای سکه یا نشانه ای که هرگز قصد رشد آن را ندارند و هیچ ارزشی را حفظ نمی کند ، واریز کنند. ICO ها نیز به طور خاص پروژه های مسطحی هستند که توسط شرکت های مسکونی پشتیبانی می شوند که کاملاً جعلی هستند. سازندگان صرفاً برای بدست آوردن پول شما در آنجا حضور دارند و ممکن است سعی کنند شما را از قانونی بودن خود متقاعد کنند. این کلاهبرداری ها می توانند دست به دست هم داده با طرح های Ponzi باشند.

Clones سایت و حملات فیشینگ

در این لیست روند جعلی وجود دارد و این که چگونه گاهی می توان جعل چیزی را برای رسیدن به همان هدف سازگار کرد. هکرها می توانند یک کلون وب سایت ایجاد کنند ، اساساً جایگزین چیز واقعی می شود. سپس این کلون به سمت گروهی در شبکه های اجتماعی هدایت می شود یا از طریق ایمیل برای افرادی که بخشی از وب سایت واقعی هستند ارسال می شود ، بنابراین اصطلاح فیشینگ (phishing) است. این فقط یک روش دیگر است که یک هکر می تواند فردی را فریب دهد تا از اطلاعات شخصی خود که به وی امکان دسترسی به منابع مالی شما را می دهد ، صرف نظر کند.

کلاهبرداری جعلی جعل

چنگالهای سخت در بلاکچین بسیار اندک است زیرا به طور کلی نتیجه اشتباهات و یا اختلاف نظر است که منجر به این می شود که سکه به طور ناگهانی دو مسیر متفاوت را طی می کند و باعث می شود افراد مانند BTC و BTH یا ETH طرفین را انتخاب کنند. و غیره. این هارد فورک ها می توانند باعث سردرگمی مشتریانی شوند که می خواهند نسخه جدید ارز دیجیتال را ادعا کنند – و اینجا جایی است که به نفع هکرها شناخته شده است. آنها ادعا می کنند که کاربران می توانند سکه های چنگال خود را تحت دستورالعمل های جعلی به صورت آنلاین بازیابی کنند ، از کاربران می خواهند کلیدهای خصوصی را در آدرس های مخرب بارگذاری کنند تا سکه های آنها تخلیه شود.

بد افزار

بدافزار یک مفهوم جدید نیست اما یک مفهوم اصلی است که فرد را به سرقت ارزهای رمزپایه تهدید می کند و در این زمینه پیچیده تر می شود. آنها به گونه ای طراحی شده اند که در دستگاه های شما بنشینند تا زمانی که چیزی از آنچه برای جستجوی آن طراحی شده پرچم گذاری کند. در حال حاضر ، یکی در بازار وجود دارد به نام Cryptocurrency Clipboard Hijackers که در رایانه شما نشسته و منتظر است تا شما یک وب سایت رمزنگاری را کپی و جایگذاری کنید. این به بدافزار اطلاع می دهد که فعال شود و آدرس را با آدرس مخربی که به محض ورود کلیدهای خصوصی شما به سرقت می رود ، جایگزین می کند. همچنین برنامه هایی وجود دارد که می توانید در تلفن خود بارگیری کنید و دارای بدافزار در داخل هستند که برای اسکن تلفن شما برای اطلاعات مربوط به رمزنگاری مانند برنامه های رمزنگاری یا استفاده از کلید خصوصی استفاده شده و این اطلاعات را سرقت می کنند..

کیف پول دیجیتال

بیت کوین و سایر کیف پول های دیجیتال یک نرم افزار هستند و هیچ نرم افزاری خطا پذیر نیست. هکرهایی وجود دارند که هرچقدر زمان لازم برای شانه زدن از طریق یک نرم افزار خاص را صرف می کنند تا ضعف آن در کد را کشف کنند ، سپس از آنها برای سرقت هرچه بیشتر از کیف پول کاربران و حتی گاهی اوقات مبادله کیف پول استفاده می کنند. اگر صرافی انتخاب نادرست خود را در نگهداری کل یا بیشتر وجوهی که در یک “کیف پول داغ” قرار می دهند ، یک کیف پول که روی دستگاهی است که به اینترنت متصل است ، انتخاب کند ممکن است ویرانگر باشد. برای افزودن به سردرگمی ، برنامه های کیف پول ارز دیجیتال نیز وجود دارد که به طور خاص برای سرقت وجوه شما طراحی شده اند. شما آن را بارگیری می کنید ، فکر می کنید مکانی امن برای ذخیره سکه ها و نشانه های شما خواهد بود ، فقط نرم افزار خود را به آدرس کیف پول دیگری می برد.

کلاهبرداری های تیم پشتیبانی جعلی

کلاهبرداران وجود دارند که خود را به عنوان پشتیبانی مبادله یا کمک به نگرانی های مربوط به مبادله تبلیغ می کنند که به آسانی جستجوی گوگل است ، زمانی که کاربر ممکن است برای کمک به Google مراجعه کند و در پیوندی که آنها را به کمک جعلی راهنمایی می کند ، اتفاق بیفتد. این موارد حتی در صرافی هایی که تعداد پرسنل محدودی از کاربران ناامید دارند و به اندازه کافی سریع کمک نمی کنند شیوع بیشتری دارد. آنچه در نتیجه آن است مکالمه با شخصی از طریق گپ مستقیم یا میکروفون است که ادعا می کند کمکی است که شما به دنبال آن هستید فقط برای سرقت اطلاعات شما.

کلاهبرداری پمپ و تخلیه

کاربران متوجه شده اند که چگونه می توانند طرح های خود را ایجاد کنند ، جایی که گروهی از معامله گران رمزنگاری تصمیم می گیرند با هم در یک سیستم عامل قرار بگیرند ، مقدار زیادی رمزنگاری خاص را خریداری کنند و سپس رمزنگاری را در جامعه افزایش دهند. این باعث می شود قیمت گذاری بالا برود و سیل زیادی از مردم خریداری کنند ، در آن زمان آنها آنچه را خریداری کرده اند می فروشند و ثواب تلاش خود را می برند.

هک های Wi-Fi عمومی

اگر قبلاً بخشی از زندگی روزمره شما نبوده است ، هرگز نباید از Wi-Fi عمومی برای دسترسی به هرگونه اطلاعات شخصی خود استفاده کنید. این نه تنها شما را در معرض حمله قرار می دهد بلکه گاهی اوقات ممکن است هکرها شبکه دیگری را جایگزین کنند که به نظر می رسد همان شبکه ای است که می خواهید به آن متصل شوید و از آن برای سرقت آسان اطلاعات خود استفاده کنید.

سیم کارت Jacking و Cryptojacking

نوع جدیدی از سرقت به نام جک سیم کارت وجود دارد. این زمانی است که یک هکر با استفاده از شماره تلفن شما ، یک شرکت تلفنی را متقاعد می کند که یک سیم کارت جدید برای او ارسال کند و اساساً هویت تلفن شما را می دزدد که می تواند به هر کسی که به سیم کارت شما متصل است ، از جمله همه حساب های شما دسترسی داشته باشد. . هرچقدر که این باورنکردنی به نظر برسد ، این اتفاق افتاده و اغلب با ادعای دزدیده شدن یک گوشی و انتقال اطلاعات به سیم کارت جدید و تلفن جدید انجام می شود. جک سیم کارت اساساً اشتباهی است که تیم پشتیبانی شرکت تلفن همراه شما مرتکب شده است.

کلاهبرداری اهدای رسانه های اجتماعی

به طرز شگفت انگیزی ، مردم هنوز به دنبال کلاهبرداری های اهدایی هستند. آنها از طریق ایمیل شروع کردند اما از آن زمان با شبکه های اجتماعی سازگار شده اند. پروفایل های جعلی ساخته می شوند که تبلیغات رسانه های اجتماعی را به مردم القا می کنند که آنها دارای ارزهای رمزنگاری شده هستند ، امیدوارند اگر مراحل آنها را دنبال کنید به آنها پول می دهید یا اطلاعات شخصی خود را پس می گیرید تا بتوانند آن را بدزدند. حتی گاهی اوقات آنها حساب های واقعی را هک کرده و پیوندهای جعلی را به یک حساب واقعی ارسال می کنند تا از اعتبار بیشتری برخوردار شوند.

کلاهبرداری ابر استخراج

ابر استخراج که اغلب مربوط به طرح های Ponzi است ، از طریق استخراج بیت کوین در آن بخش مدت کوتاهی از بین رفته است. اساساً ، وقتی کلاهبرداران قول سود برای پرداخت یا پرداخت ماهانه را می دهند که به شما امکان می دهد تا از نرخ هش در استخراج استفاده کنید. واقعیت این است که شما هرگز آن پول را دیگر نخواهید دید و کسی را که قبل از سقوط هرم به این هرم بیاورید ، نخواهد دید.

لیستی از کلاهبرداری بیت کوین و هک های رمزنگاری از زمان شروع BTC

آیا بیشتر از این به توضیح نیاز دارد؟ یک لیست رسمی و غیر رسمی از بزرگترین ، منحصر به فردترین و / یا اولین نوع هک ها و ضررهای مالی در تاریخ بیت کوین / ارز رمزنگاری شده.

تاریخچه کلاهبرداری Bitcoin و جدول زمانی هک های رمزنگاری از 2011 تا 2019

Allinvain Bitcointalk Hack from User’s Compromised Windows Software

تاریخ: 13 ژوئن 2011

مبلغ سرقت شده: 502،750 دلار آمریکا / 25000 BTC

نوع: هک / سرقت

هک کاربر Allinvain Bitcointalk اولین سرقت (ادعایی) ثبت شده بیت کوین بود که در 13 ژوئن 2011 اتفاق افتاد. یک کاربر Bitcointalk با یک کامپیوتر ویندوز به خطر افتاده 25000 BTC یا تقریباً داشت. 500000 دلار که از او دزدیده شده است. همچنین این بزرگترین سرقت فردی بیت کوین در روزهای ابتدایی ارز دیجیتال بود که قیمت بیت کوین هنوز بسیار شکل گرفته است. نیازی به گفتن نیست که امروزه ارزش آن بسیار بیشتر خواهد بود.

کوه سرقت Gox با استفاده از کامپیوتر به خطر افتاده Auditor

تاریخ: 19 ژوئن 2011

مبلغ سرقت شده: 35،540 دلار آمریکا / 2،000 BTC

نوع: هک شخص ثالث آسیب پذیر / قیمت گذاری تخریب شده با تقلب

در 19 ژوئن 2011 ، کوه Gox یک نقض امنیتی بزرگ داشت. گفته می شود این هکر برای سرقت سکه های صرافی از اعتبار حساب کاربری خود از رایانه حسابرس استفاده کرده و بیت کوین را به حساب خود فروخته است که ناخواسته قیمت آن را به 0.01 دلار برای هر بیت کوین رسانده است. کوه Gox در ابتدا حسابرس را برای تأیید اینکه بیت کوین و پول نقد کافی برای پوشش دارایی خود دارند ، وارد حسابرسی کرد. تخمین زده شده است که هکر توانسته است با 2000 بیت کوین سازش کند و 650 BTC دیگر قبل از اینکه نقض امنیت متوجه شود ، به کسانی که سکه را با قیمت تورم خریداری کرده اند از دست داده است. هیچ یک از بیت کوین ها هرگز بازیابی نشدند و این حادثه به عنوان اولین هک شدن بورس ارز رمزنگاری ، مسئول از دست دادن حدود 35 دلار شناخته شد..

پرونده Bitomart Exchange Wallet.dat حذف شد

تاریخ: 1 آگوست 2011

مبلغ سرقت شده: 223،890 دلار USD / 17،000 BTC

نوع: به روزرسانی منابع مالی قطعی / حذف شده

Bitomart Exchange یک به روزرسانی در تاریخ 1 آگوست 2011 انجام داد که منجر به یکی از پرهزینه ترین اشتباهات در تاریخ رمزنگاری شد. هنگامی که سرور پرونده wallet.dat به طور تصادفی حذف شد ، و در یک شب بودجه کاملاً ناپدید شد ، این به روزرسانی با استفاده از AWS Elastic Cloud انجام شد. بیش از 220،000 دلار بودجه کاربر از دست رفته غیرممکن بود و Bitomart بدهی خود را به Mt فروخت. اواخر همان ماه Gox.

هک تبادل MyBitcoin

تاریخ: 8 آگوست 2011

مبلغ سرقت شده: 1.2 میلیون دلار آمریکا / 154406 BTC

نوع: هک / سرقت

MyBitcoin به عنوان یک پلتفرم کیف پول کاربر پسند شناخته می شد که به تازه واردان رمزنگاری با علاقه به بیت کوین خدمات می داد. متأسفانه MyBitcoin با از دست دادن 154406 BTC در اثر هک ، یکی از بدترین حملات را در اوایل تاریخ بیت کوین متحمل شد. مجری برنامه Bitcoin Show ، بروس واگنر یکی از شخصیت های برجسته رمزنگاری بود که بیش از 1 میلیون دلار از دست داد.

هک کیف پول داغ Bitcoinica

تاریخ: 6 مه 2012

مبلغ سرقت شده: 93،481.92 دلار آمریکا / 18،548 BTC

نوع: سرقت احتمالی هک / سرقت مشکوک به خروج از کلاهبرداری

Bitcoinica اعلام کرد که کیف پول داغ آنها در 6 مه 2012 هک شده است. صرافی به کاربران گفت که آنها “یک معامله مشکوک با بیت کوین را کشف کرده اند که به نظر نمی رسد توسط هیچ یک از صاحبان شرکت آغاز شده باشد.” با این حال ، در ابتدا شک شد که هک کیف پول داغ با مالک Bitcoinica A. Vinnik در ارتباط باشد ، باعث می شود برخی گمان کنند که این درواقع کلاهبرداری خروجی است که به عنوان هک مبدل شده است. تقریباً 100 هزار دلار دزدیده شد.

طرح پس انداز بیت کوین و طرح اعتماد Ponzi

تاریخ: 2 جولای 2012

مبلغ سرقت شده: 1.002 میلیون دلار USD / 150،000 BTC

نوع: طرح هرمی / کلاهبرداری خروجی

طرح Bitcoin Savings and Trust Ponzi اولین طرح هرمی یا طرح Ponzi در دنیای بیت کوین بود. با عملکردی مانند یک برنامه سرمایه گذاری معمول با بازده بالا (HYIP) ، به کاربران وعده داده است که بازدهی هنگفتی را برای سرمایه گذاری امروز اندک به دست آورند. این کلاهبرداری توسط pirateat40 انجام شد ، وی فرصت سرمایه گذاری را “صندوق تامینی مجازی” توصیف کرد. در تاریخ 2 ژوئیه 2012 ، صندوق هجینگ مجازی ناگهان بسته شد و با مشکوک به 150،000 BTC (بیش از 1 میلیون دلار) ناپدید شد. تعداد واقعی وجوه از دست رفته هرگز تأیید نشده است.

هک تبادل Bitfloor

تاریخ: 4 سپتامبر 2012

مبلغ به سرقت رفته: 247،200 دلار آمریکا / 24،000 BTC

نوع: هک پشتیبان گیری کیف پول رمزگذاری نشده

Bitfloor ، صرافی ارز رمزنگاری اولیه ، اعلام کرد که در تاریخ 4 سپتامبر 2012 هک شده است که منجر به زیان بیش از 240،000 دلار یا 24،000 BTC می شود. گفته می شود مهاجم “به یک پشتیبان رمزگذاری نشده از کلیدهای کیف پول دسترسی پیدا کرده است” ، اگرچه Bitfloor ادعا کرد کلیدهای واقعی در یک منطقه رمزگذاری شده ذخیره شده اند.

هک کیف پول Trojan

تاریخ: 16 نوامبر 2012

مبلغ به سرقت رفته: 39،548 دلار USD / 3،457 BTC

نوع: هک / سرقت

در سال 2012 ، ابتدا درک شد که هکرها می توانند برای سرقت ارزهای دیجیتالی نرم افزاری بسازند و با استفاده از آن ، هک کیف پول Trojan 2012 و یکی از اولین نمونه های ثبت شده Trojan PC معمولی است که منجر به از بین رفتن بیت کوین می شود. ویروس Trojan ناخواسته بر روی رایانه های شخصی کاربران نصب شد و شروع به جستجوی کلیدهای خصوصی و پرونده های wallet.dat کرد و آنها را در هر کجا که ممکن بود سرقت کرد. یکی از کاربران در تالارهای گفتمان Bitcointalk گزارش داد که هنگام حمله 2600 BTC را از دست داده است. در مجموع 3،457 BTC به یک آدرس کیف پول بیت کوین ناشناس ارسال شد که تقریباً 40،000 دلار ضرر داشت.

هک تبادل ویرکورکس

تاریخ: 11 ژانویه 2013

مبلغ سرقت شده: 50 میلیون دلار در کل دلار ، 23،490.60 دلار در بیت کوین / 1،666 BTC

نوع: رمز و راز هک / سرقت

Vircurex یک صرافی محبوب بیت کوین اولیه بود و در ژانویه 2013 ، صرافی نشان داد که هک شده است. Vircurex در 11 ژانویه 2013 ، “ما متأسفانه باید اعلام کنیم که کیف پول ما به خطر افتاده است.” هکرها ذخایر عظیم نقدی بورس را هدف قرار دادند و گزارش شد که Vircurex در طول حمله 50 میلیون دلار به همراه 1،666 BTC (به ارزش حدود 23 هزار دلار) ضرر کرده است. همین صرافی در اواخر سال 2013 دچار دو هک دیگر شد اما تا سال 2014 رسماً برای مشتریان صرافی آشکار نشده بود. بسیاری از کاربران پس از هک اول قبلاً وجوه خود را برداشت کرده بودند.

BitMarket.eu کلاهبرداری خروج

تاریخ: 14 فوریه 2013

مبلغ سرقت شده: 477،377.67 دلار آمریکا / 18،787 BTC

نوع: کلاهبرداری جعلی هک / خروج

BitMarket.eu یک صرافی محبوب بیت کوین لهستانی بود که قبل از از دست دادن تمام بودجه در یک حادثه خودکشی هک ، به مدت دو سال کار می کرد. بعدا مشخص شد که بنیانگذاران از طریق بیت کوینکا یک صندوق پرچین بیت کوین راه اندازی کرده اند و هنگامی که بیت کوین سیکا در ماه مه سال 2012 هک شد ، کلاهبرداری برای خروج از کشور انجام داده است. ورشکستگی BitMarket تا 14 فوریه 2013 با سکه سرقت شده ارزش بیشتری نداشت 470 دلار در آن روز.

هک استخر معدن BTCGuild

تاریخ: 10 مارس 2013

مبلغ سرقت شده: 60،982.02 دلار USD / 1،254 BTC

نوع: قطعی / سرقت

BTCGuild مشتری خود را در 10 مارس 2013 به روشی که قرار بود یک روند روان باشد ، ارتقا داد. در حالی که در حین ارتقا during بلاکچین مجدداً نمایه سازی می شد ، استخر استخراج BTC را برای سهام 1 سختی پرداخت کرد. در مجموع 16 کاربر استخر پس از این اشتباه کیف پول داغ خود را خالی کردند و منجر به از دست دادن 1،254 BTC ، در آن زمان بیش از 60،000 دلار شد.

فقط از دست دادن تاس

تاریخ: 15 جولای 2013

مبلغ سرقت شده: 125،463 دلار آمریکا / 1300 BTC

تاریخ: از دست دادن وجوه / اشتباه

Just Dice یکی از محبوب ترین سیستم عامل های قمار بود که در 15 ژوئیه 2013 ، آنها اعلام کردند بیش از 1300 BTC را در آنچه که اکنون یکی از احمقانه ترین اشتباهات است ، از دست داده است. یک کاربر درخواست کرد 1،300 BTC خود را در سایت های قمار از سایت دریافت کند اما 1،300 BTC در کیف پول داغ آنها وجود ندارد. به طور معمول ، این بدان معنی است که یک مدیر مبلغ را از کیف پول سرد خارج می کند اما این مرحله نادیده گرفته شد. این منجر به این شد که بازیکن تعادل جعلی را روی سیستم عامل خرج کند و در نهایت به هر حال آن را از دست بدهد. این اشتباه منجر به زیان بیش از 125k برای شرکت شد.

کلاهبرداری خروج از صرافی GBL

تاریخ: 26 اکتبر 2013

مبلغ سرقت شده: 1.929 میلیون دلار ، 11،970،880 دلار در اوج / 9،640 BTC

نوع: کلاهبرداری سرقت / خروج

GBL Exchange یک صرافی محبوب بیت کوین اولیه بود که در چین مستقر بود و به تقلب منجر شد. در 28 اکتبر 2007 ، بنیانگذاران ناگهان عملیات را متوقف کردند و با تمام بودجه کاربر ناپدید شدند. هکرها یک زمان ایده آل را برای هک انتخاب کردند ، زیرا قیمت بیت کوین یک ماه بعد به بالاترین قیمت در 1،242 دلار رسید ، سکه های آنها را از تقریباً 2 میلیون دلار تا تقریباً 12 میلیون دلار به سرعت کوبید..

هک خدمات پرداخت BIPS

تاریخ: 15 نوامبر 2013

مبلغ سرقت شده: 559،038.55 دلار آمریکا ، 1،608،390 دلار آمریکا در اوج / 1،295 BTC

نوع: هک / سرقت

سیستم عامل پرداخت Crypto BIPS در تاریخ 15 نوامبر 2013 ، به عنوان بخشی از یک حمله گسترده DDoS هک شد. این پلتفرم در تاریخ 19 نوامبر اعلام هک کرد و ادعا کرد بیش از 1 میلیون دلار “علی رغم چندین لایه محافظت” به سرقت رفته است. هکرها چندین آسیب پذیری درون سیستم را هدف قرار دادند و در نهایت به آنها امکان دسترسی به چندین کیف پول کاربر را دادند. قیمت بیت کوین در روز هک ضرر اولیه آنها را در حدود 560 هزار دلار اعلام کرد ، اما با اوج سال دو هفته دیگر ضرر آنها 1.6 میلیون دلار شد.

هک کیف پول سرد Picostocks

تاریخ: 29 نوامبر 2013

مبلغ سرقت شده: 6.652 میلیون دلار USD / 5،875 BTC

نوع: هک / سرقت خودی مشکوک

Picostocks در نوامبر 2013 هک مرموزی انجام داد و منجر به از دست رفتن بیت کوین به ارزش حدود 6 میلیون دلار شد. Picostocks ادعا کرد که هیچ نشانه ای از نفوذ به سیستم های آنها وجود ندارد و هر دو کیف پول آنها در رایانه های مختلف قرار داشته است. Picostocks در Reddit اعلام کرد: “ما شک داریم که این [کیف پول ها] توسط افرادی که در گذشته به سیستم دسترسی داشته و رمزگشایی شده اند ، کپی شده است.”.

کوه معاملات Gox Halts پس از بزرگترین هک در تاریخ رمزنگاری

تاریخ: 7 فوریه 2014

مبلغ سرقت شده: 466.59 میلیون دلار / 650،000 BTC

نوع: هک / سرقت

کوه Gox hack تنها بزرگترین ضرر BTC و بزرگترین هک تا این لحظه بود. تقریباً 650،000 BTC از طریق کیف پولهای سرد مبادله شده در چندین هک در طول سال 2013 به سرقت رفته و به تدریج از منابع مالی آنها خالی شده است. وقتی کوه Gox سرانجام در سال 2014 کیف پول های سرد را بررسی کرد ، آنها دریافتند که مبادله آنها کاملاً ورشکسته است. در 7 فوریه 2014 ، کوه Gox اعلام کرد که با برداشتن “یک اشکال انعطاف پذیری معامله در هسته اصلی نرم افزار بیت کوین” ، کلیه برداشت های BTC از صرافی را متوقف می کند. هنگامی که برداشت برای دو هفته متوقف شد ، کاربران مشکوک شدند ، اگرچه معاملات در بورس ادامه داشت و در نتیجه قیمت ها “05 پایین تر از هرجای دیگر” افت کرد. در 24 فوریه 2014 ، کوه Gox اعلام کرد که فعالیت تجاری خود را به حالت تعلیق درآورده و به طور کامل و دائمی آفلاین است. سرانجام ، “پیش نویس استراتژی بحران” صرافی به بیرون درز کرد و نشان داد که کوه Gox کاملاً ورشکسته بود و 744408 BTC سرمایه مشتری را از دست داده بود. 100،000 BTC بازیابی شد اما خسارت وارد شد و پرونده هنوز در دادگاه های ژاپن است.

هک کیف پول داغ Flexcoin

تاریخ: 3 مارس 2014

مبلغ سرقت شده: 595،365.12 دلار USD / 896 BTC

نوع: هک / سرقت

کیف پول داغ Flexcoin در سال 2014 هک شد و باعث شد که بستر کیف پول رمزنگاری مستقر در کانادا کاملاً خاموش شود. Flexcoin خود را “اولین بانک بیت کوین” لقب داده بود اما پس از اطمینان به کاربران که هرگز سکه های خود را در Mt ذخیره نکرده اند ، به سرعت اکثریت سرمایه مشتری را یک هفته از دست داد. Gox در هنگام هک کردن. برخی از مشتریان آنقدر خوش شانس بودند که وجوهشان را از کیف پول سرد دست نخورده شرکت به آنها بازگردانده اند. در مجموع ، Flexcoin تقریباً 900 BTC کاربر را که در آن زمان تقریباً 600 هزار دلار ارزش داشت ، از دست داد.

هک تبادل Cryptsy

تاریخ: جولای 2014

مبلغ سرقت شده: 9 میلیون دلار USD / 13،000 BTC

نوع: رمز و راز هک / سرقت

Cryptsy بعد از Mt دومین هک بزرگ سال 2014 بود. Gox ، اما آنها از انتشار جزئیات بیشتر در مورد خود هک تا سال 2016 خودداری کردند. Cryptsy ادعا کرد که این هک در توسعه دهنده altcoin به نام Lucky7Coin ردیابی شده است ، وی قادر به استفاده از نقاط ضعف موجود در سرورهای Cryptsy برای سرقت سرمایه های هنگفتی از کاربران بود. بر اساس ارزش بالای و پایین BTC در ژوئیه 2014 ، چون تاریخ دقیقی نداریم ، فرض می کنیم مبادله حدود 9 میلیون دلار از دست رفته باشد.

کلاهبرداری خروج از ارز مبادله ای

تاریخ: 8 اکتبر 2014

مبلغ سرقت شده: 1.32 میلیون دلار USD / 3،894 BTC

نوع: کلاهبرداری سرقت / خروج

صرافی ارز رمزنگاری شده به نام Mintpal یک کلاهبرداری موفقیت آمیز برای خروج از کشور در سال 2014 به اتمام رساند ، که گمان می رود توسط Moopay و مدیر اجرایی و بنیانگذار Moolah الکس گرین (معروف به رایان کندی) که توسط جامعه “سایه” دیده می شود ، انجام شود. الکس گرین / رایان کندی با نزدیک به 3900 BTC ، که در آن زمان تقریبا 1.3 میلیون دلار ارزش داشت ، از صحنه رمزنگاری فرار کرد. بعنوان یک یادداشت ، الکس گرین / رایان کندی در سال 2016 به دلیل تجاوز به عنف در انگلیس محکوم شد و اکنون در حال گذراندن 11 سال حبس در آنجا است. مشخص نیست وجوه در حال حاضر کجاست.

هک کیف پول داغ Bitstamp

تاریخ: 4 ژانویه 2015

مبلغ سرقت شده: 5.226 میلیون دلار / 19،000 BTC

نوع: هک / سرقت

صرافی مشهور بیت کوین Bitstamp در اواخر سال 2014 / اوایل سال 2015 هک شد ، Bitstamp هک را در 4 ژانویه 2015 اعلام کرد. Bitstamp در ابتدا برداشت و فعالیت تجاری را به حالت تعلیق درآورد ، به همین دلیل برخی از کاربران معتقدند که صرافی به روشی که برخی دیگر از صرافی ها مجبور به تعطیلی بودند ، خاموش است. ، اما یک هفته بعد فعالیت عادی را بازیابی کرد. اگرچه مشخص نیست که این دو با هم رابطه داشته باشند ، اما مدت کوتاهی پیش آنها با بیت استامپ با گفتن “ما با تروریست ها مذاکره نمی کنیم” 75 BTC مطالبه باج دریافت کرده اند. روزی که آنها اعلام کردند که هک ، BTC از دست رفته کمی بیش از 5.2 میلیون دلار ارزش داشت.

کلاهبرداری برای خروج از بازار

تاریخ: 18 مارس 2015

مبلغ سرقت شده: 11.8 میلیون دلار USD / 43،000 BTC

نوع: کلاهبرداری سرقت / خروج

اولین علائم مشکل در Reddit زمانی ظاهر شد که کاربری به نام NSWGreat در مارس 2015 پستی به نام “EVOLUTION EXIT SCAM” را منتشر کرد و ادعا کرد که مدیر سایت است و مدیران را به “آماده شدن برای خروج از کلاهبرداری با تمام بودجه” متهم کرد. ” ناپدید شدن بازارهای Darknet در شبانه روز از اینترنت چیز جدیدی نیست و Evolution Marketplace بازاری دیگر بود که اقدام به کلاهبرداری خروج می کرد و بیش از 11 میلیون دلار اعتبار رمزنگاری از کاربران ناپدید شد. کاربر در پست Reddit توضیح داد: “من بسیار متاسفم ، اما Verto و Kimble همه ما را آماده کرده اند.”.

DAO هک

تاریخ: 17 ژوئن 2016

مبلغ سرقت شده: 76.6 میلیون دلار USD / 3.6 میلیون ETH

نوع: هک / وجوه منجمد

هک DAO یکی از بدنام ترین هک ها در تاریخ جامعه رمزنگاری است که مسیر دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان ، Ethereum را تغییر می دهد. DAO به عنوان صندوق تامینی پرجمعیت تأسیس شد ، جایی که کاربران در مورد محل سرمایه گذاری تصمیمات جمعی می گرفتند. یک هکر بعداً از یک آسیب پذیری درون کد استفاده کرده و به طور تصادفی 3.6 میلیون ETH را مسدود کرد. شکست DAO در نهایت منجر به ایجاد ETH و ETC می شود ، زیرا دو طرف در مورد نحوه کنترل هک اختلاف نظر داشتند (یکی از مسیرهای Blockchain تصمیم گرفت که به گذشته برگردد و منشعب شود ، دیگری ترجیح داد در همان مسیر باقی بماند). در نتیجه مسدود شدن حداقل 76 میلیون دلار ضرر داشت.

نقض امنیت Bitfinex

تاریخ: 2 آگوست 2016

مبلغ سرقت شده: 71.24 میلیون دلار / 119،756 BTC

نوع: هک / سرقت

نقض امنیت Bitfinex در سال 2016 منجر به یکی از بزرگترین هک ها در تاریخ رمزنگاری با از دست دادن 119،756 BTC یا تقریبی شد. 72 میلیون دلار صرافی به طور موقت معاملات ، سپرده ها و برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد و در تاریخ 4 اوت تأیید کرد که در حالی که مبلغ از دست رفته از حساب کاربران خود را به رویترز گفته بود ، سرقت شده است. Bitfinex تا امروز عملیاتی است.

هک تبادل Bitcurex

تاریخ: 13 اکتبر 2016

مبلغ سرقت شده: 1.476 میلیون دلار / 2،300 BTC

نوع: هک شخص ثالث آسیب پذیر

مبادله رمزنگاری Bitcurex مستقر در لهستان در 17 فوریه 2017 هک شد و منجر به از دست دادن تقریبا 1.5 میلیون دلار شد. پیش از این یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری در اروپا بوده است ، به ویژه برای کاربران لهستانی ، بیش از 50 میلیون دلار دارایی در طول سال 2016 پردازش می کند. در 28 اکتبر 2016 ، Bitcurex ضرر را تأیید کرد و اعلام کرد که در حال خاموش شدن است. مشکل مربوط به شخص ثالث آسیب پذیر است که در حال جمع آوری خودکار داده است.

طرح Ponzi واحد پول آسیا و اروپا

تاریخ: 24 آوریل 2017

مبلغ سرقت شده: 680 میلیون دلار

نوع: طرح هرمی

طرح Ponzi ارز آسیایی-اروپایی تحت عنوان یک شرکت ثبت شده قانونی که به عنوان یک طرح سریع ثروتمند شدن با استفاده از بازاریابی چند سطحی تبلیغ می کند ، فعالیت می کرد. این کلاهبرداری قبل از تعطیلی 47000 نفر را قربانی کرده است. در تاریخ 10 آگوست 2017 ، اداره پلیس شهر هاینان اعلام کرد شخصی به نام “مظنون ژو” به دلیل ارتکاب کلاهبرداری به همراه تعدادی دیگر از اعضای اجرایی شرکت دستگیر شده است. مقامات اجرای قانون 4.6 میلیارد RMB از کلاهبرداران ، یا تقریباً 680 میلیون دلار USD ، بدست آوردند که آن را به یکی از بزرگترین تشنج ها (و کلاهبرداری های رمزنگاری) در تاریخ صنعت تبدیل کرده است..

هک تبادل Yapizon

تاریخ: 26 آوریل 2017

مبلغ سرقت شده: 16.741 میلیون دلار / 3،831 BTC

نوع: هک / سرقت

26 آوریل 2017 ، صرافی کره جنوبی با اعلام اینکه Yapizon آخرین هک را اعلام کرد ، ادعا کرد 3800 BTC در وجوه مشتری به سرقت رفته است ، و بیش از 16 میلیون دلار یا “معادل 37.08٪ از کل دارایی” از دست داده است. به جای اینکه مانند دیگر صرافی های کوچک بعد از هک در مقیاس مشابه خاموش شود ، Yapizon تصمیم گرفت که “مدل موی” را به مشتریان بدهد و بار خسارات را در سراسر پایگاه کاربر گسترش دهد. آنها از آن پس به عنوان Youbit تغییر نام دادند ، اما تا دسامبر 2017 ، این سیستم عامل از حمله دوم اعلام ورشکستگی کرد. صرف نظر از این ، به نظر می رسد که این شرکت امروز نیز فعال است و در اواسط سال 2018 ، آنها دوباره تلاش کردند تا فعالیت های عادی خود را آغاز کنند.

هک Bithumb و اطلاعات خصوصی

تاریخ: 29 ژوئن 2017

مبلغ سرقت شده: 31 میلیون دلار دلار

نوع: هک CPU کارمند / سرقت اطلاعات ون کره ای و شخصی

در تاریخ 29 ژوئن 2017 ، بیتمب فاش کرد که یک هکر 31 میلیون دلار وون کره ای را بهمراه اطلاعات قابل شناسایی شخصی 31000 کاربر وب سایت بیتمب ، از جمله نام ، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل آنها ، سرقت کرده است. در آن زمان ، بیتومب چهارمین صرافی بزرگ بیت کوین در جهان و بزرگترین صرافی کره جنوبی بود. این هک به کامپیوتر شخصی که به خطر افتاده است بازمی گردد که بسیاری از کاربران گزارش می دهند میلیون ها برنده از حساب های شخصی خود یک شبه ناپدید می شوند.

کلاهبرداری خروج BTC-e

تاریخ: 25 جولای 2017

مبلغ به سرقت رفته: 180.956 میلیون دلار / 66،000 BTC

نوع: کلاهبرداری سرقت / خروج

BTC-e ناگهان 25 ژوئیه 2017 خاموش شد ، زیرا بیش از 66،000 BTC به کیف پول منتقل شده توسط Alexander Vinnik معروف به مغز متفکر BTC-e منتقل شد. وی بعداً با 21 اتهام از هیئت منصفه عالی ایالات متحده در ارتباط با پولشویی ، هک رایانه و قاچاق مواد مخدر روبرو خواهد شد. BTC-e یکی از بزرگترین و معتبرترین صرافی های رمزنگاری روز جهان بود. بعدا مشخص شد که اعتبار BTC-e عمدتا بر اساس فعالیت غیرقانونی است و 95٪ از معاملات بیت کوین از معاملات باج افزار از طریق BTC-e منتفی شد. ارزش BTC در روز تعطیلی چیزی بیش از 180 میلیون دلار بود و از کل ماجرای ناخوشایند به عنوان یکی از بزرگترین کلاهبرداری های خروج در تاریخ صنعت یاد می شود.

خطای قرارداد QuadrigaCX

تاریخ: 2 ژوئن 2017

مبلغ گمشده: 13.16 میلیون دلار USD / 60،000 ETH

نوع: Glitch / Locked Funds

قبل از ضرر اکنون بدنام در سال 2019 ، QuadrigaCX به عنوان یک اشتباه در قرارداد منجر به از دست دادن 60،000 ETH شد. QuadrigaCX در بیانیه رسمی خود بعد از انتشار ، توضیح داد: “اوایل این هفته ، ما در مورد روند گسترده ورود اتر به مبادله بی نظمی مشاهده کردیم.” نتیجه نهایی کمی بیش از 13.1 میلیون دلار بود که هنگام تعویض ETH / ETC از دست رفت ، و ETH در آن قرارداد انشعابی به طور دائم مسدود شد. بعداً QuadrigaCX این مسئله را حل کرد و مشتریان جریمه نشدند.

هک ClassicEtherWallet DNS

تاریخ: ژوئن 2017

مبلغ گمشده: 216،216 دلار تا 382،000 دلار / 1001 ETH

نوع: مهندسی اجتماعی

ClassicEtherWallet در ژوئن 2017 با استفاده از آسیب پذیری ناشی از مهندسی اجتماعی به خطر افتاد: هکر کارکنان پشتیبانی در ارائه دهنده میزبانی وب را متقاعد کرد که کنترل دامنه رسمی را به صاحب دیگری واگذار کند ، به هکر اجازه می دهد تا به کیف پول مشتری دسترسی پیدا کند. در مجموع 1،001 ETH هنگام تماشای بی دردسر از کیف پول های کاربر تخلیه شد. بر اساس ماه حمله ، خسارات مربوط به 200 تا 300 هزار دلار بوده است.

نقض کیف پول Parity

تاریخ: 19 جولای 2017

مبلغ سرقت شده: 34.29 میلیون دلار / 153،000 ETH

نوع: هک / سرقت

Parity Wallet در ژوئیه 2017 نقض شد ، و باعث شد چندین ICO اصلی میلیون ها دلار سرمایه جمع شده را از دست بدهند. به Parity Wallet اطمینان داده شد که ذخیره سازی ارز رمزنگاری شده ایمن و م provideثر را فراهم می کند و برخی از ICO ها ده ها میلیون دلار در آنها ذخیره می کردند. هکرها از یک آسیب پذیری در کد Parity Wallet ، یک اشکال در یک قرارداد خاص چند امضایی که به عنوان wallet.sol معروف است ، بیش از 30 میلیون دلار یا حدود 153،000 ETH سرقت کردند ، سو استفاده کردند. در ابتدا گزارش شده بود که این هک به 500000 ETH رسیده است اما 377،000 ETH توسط هکرهای کلاه سفید از کیف پول های آسیب پذیر بازیابی شده است.

اشکال کیف پول منجمد Parity

تاریخ: 6 نوامبر 2017

مقدار گمشده: 150.9 میلیون دلار USD / 513،774 ETH

نوع: Glitch / Locked Funds

ماه ها پس از اولین هک مهم کیف پول Parity ، تیم اعلام کرد که دومین آسیب پذیری کشف شده است. Parity ، که دومین مشتری محبوب Ethereum در آن زمان بود ، با استفاده از قابلیت چند امضایی پلتفرم ، یک اشکال امنیتی ویرانگر بر هر کیف پول Parity که پس از 20 ژوئیه مستقر شده بود ، تحت تأثیر قرار داد. این آسیب پذیری امنیتی توسط توسعه دهنده ای به نام devopps199 شناسایی شد ، وی این گزارش را در Github گزارش داد و منجر به مسدود شدن 513،774 ETH شد که ارزش آن در آن زمان بیش از 150 میلیون دلار بود..

حمله خزانه داری Tether

تاریخ: 21 نوامبر 2017

مبلغ سرقت شده: 30.95 میلیون دلار / 31 میلیون USDT

نوع: هک / سرقت

هکرها در نوامبر 2017 به خزانه داری Tether (USDT) حمله کردند و بیش از 30 میلیون دلار وجوه از کیف پول خزانه داری Tether را سرقت کردند و آن را به آدرس بیت کوین غیر مجاز ارسال کردند. از آنجا كه Tether كنترل كامل USDT را در دست داشت ، شركت اقداماتي را براي جلوگيري از تجارت مهاجمان USDT به بازارهاي گسترده تر توسط مهاجمان انجام داد و تلاش براي فروش USDT به ارزهاي رمزنگاري شده يا ارزهاي فيات را مسدود كرد. امروز ، Tether همچنان حدود 30٪ از کل ذخایر USDT را در کیف پول خزانه داری خود نگهداری می کند ، اگرچه کاملاً مشخص نیست که 31 میلیون USDT که در هک نوامبر 2017 مفقود شد ، چه اتفاقی افتاد.

هک تبادل YouBit

تاریخ: 19 دسامبر 2017

مبلغ سرقت شده: 72.21 میلیون دلار USD / 3،816 BTC

نوع: هک / سرقت

پس از نام تجاری جدید به YouBit ، این صرافی بار دیگر در دسامبر سال 2017 هک شد. مشخص نیست که آیا این دو حمله به هم مرتبط بوده اند ، با این حال برخی گزارش ها حاکی از آن است که هکرهای کره شمالی پشت حمله صرافی YouBit و همچنین حملات مشابه به Bithumb بوده اند. تخمین زده می شود 3816 BTC یا 72 میلیون دلار از دست رفته باشد.

آدم ربایی کارمند Exmo

تاریخ: 26 دسامبر 2017

مقدار سرقت شده: 1 میلیون دلار ، بیت کوین هر سکه 14،029.13 دلار ارزش داشت

نوع: آدم ربایی / اخاذی

در تاریخ 26 دسامبر 2017 ، پاول لرنر ، 40 ساله کارمند صرافی بیت کوین Exmo ، هنگام ترک دفتر کار خود در کیف ، اوکراین ربوده شد. گفته می شود که لرنر توسط مردانی که چمدان بسته بودند به داخل یک وسیله نقلیه مرسدس سیاه کشیده شد. آدم ربایان خواستار بازپرداخت 1 میلیون دلاری بیت کوین شدند که سرانجام پرداخت و لرنر آزاد شد. گزارش های رسانه های اوکراین و روسیه حاکی از آن است که لرنر خود دیه را پرداخت کرده است ، اگرچه مشخص نیست که آیا وجوه به هیچ وجه به صرافی Exmo متصل بوده اند یا خیر. تا به امروز ، اطلاعات محدودی در مورد پرونده لرنر به صورت آنلاین در دسترس است ، اگرچه لرنر و Exmo هر دو زنده و سالم هستند.

در&T مشتری سیم کارت Jacking

تاریخ: 7 ژانویه 2018

مبلغ سرقت شده: 23.8 میلیون دلار

نوع: سیم کارت / مهندسی اجتماعی

گفته می شود یکی از بدترین حملات جک سیم کارت در تاریخ رمزنگاری در 7 ژانویه 2018 اتفاق افتاده است ، زمانی که یک کارآفرین آمریکایی 23.8 میلیون دلار از طریق توکن های دیجیتال از دست داده است. ترپین ، متهم اکنون در حال جبران خسارت 23.8 میلیون دلاری از AT است&T همراه با 200 میلیون دلار خسارت جزایی ، اگرچه AT&T در حال ادعا کردن است. “چه در AT&T همانند هتلی بود که به یک دزد دارای شناسنامه جعلی یک کلید اتاق و یک کلید در اتاق امن می داد تا جواهرات را در صندوق امانات از صاحب قانونی خود بدزدد ، “طبق شکایت ترپین.

برنامه هرمی Bitconnect کلاهبرداری عظیمی را برای خروج از سیستم به ارمغان می آورد

تاریخ: 16 ژانویه 2018

مبلغ سرقت شده: ناشناخته

نوع: طرح Ponzi / کلاهبرداری Exit

Bitconnect یک طرح هرمی بدنام بود که اعضای ساده لوح جامعه بیت کوین را هدف قرار می داد. این ارتش توسط ارتشی از افراد تأثیرگذار در شبکه های اجتماعی تبلیغ شد که از مزایای سرمایه گذاران اولیه بهره مند شدند. تا ژانویه 2018 ، Bitconnect به نتیجه اجتناب ناپذیر خود رسید و ارزش یک رمز Bitconnect (BCC) از 400 دلار به فقط پنی سقوط کرد. سرمایه گذارانی که فکر می کردند تعداد میلیون ها رکورد رمز را در دست دارند ، ناگهان بی پول شدند. هرگز مشخص نشد که چه کسی پشت Bitconnect بوده و مقدار از دست رفته تا به امروز ناشناخته است.

Coincheck Exchange Hack

تاریخ: 26 ژانویه 2018

مبلغ سرقت شده: 505 میلیون دلار USD / 500 میلیون NEM

نوع: هک / سرقت

پلتفرم تبادل رمزنگاری Coincheck جزئیات یک هک را اوایل ژانویه ، 26 ژانویه 2018 فاش کرد و توضیح داد که 400 تا 530 میلیون دلار از رمزهای ارز NEM به سرقت رفته است ، و این هک Coincheck را به بزرگترین هک تاریخ رمزنگاری تبدیل کرده است. در مجموع 500 میلیون نشانه NEM در طی این حمله از بین رفت. در آن زمان ، Coincheck یکی از بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در ژاپن بود و NEM در اوج ارزش خود قرار داشت. برداشت و برخی معاملات به طور موقت مسدود شد. Coincheck امسال مجوز مبادله ارز رمزنگاری شده را از سازمان خدمات مالی ژاپن دریافت کرد ، نشان می دهد که با پروتکل های نظارتی دقیق و سیستم های امنیتی در حال حرکت به جلو است..

طرح جهانی پونزی BTC

تاریخ: 1 مارس 2018

مبلغ سرقت شده: 50 میلیون دلار دلار

نوع: طرح Ponzi / کلاهبرداری Exit

BTC Global پا به پای طرح های آشکار رمزنگاری Ponzi مانند RegalCoin و Bitconnect دنبال کرد. این کلاهبرداری بیشتر کاربران آفریقای جنوبی را هدف قرار داده و به نظر می رسد توسط یک تاجر اسرارآمیز ارز آفریقای جنوبی به نام ‘استیو تواین’ اداره می شود. برای چند هفته موفقیت آمیز بود و کاربران از تیم تواین بازپرداختهای منظمی دریافت می کردند ، اما پس از جذب 50 میلیون دلار سرمایه گذاری ، “استاد معامله گر” خود توصیف شده استیو تواین از اینترنت ناپدید شد. از سال 2019 ، پلیس آفریقای جنوبی هنوز در حال تحقیق درباره کلاهبرداری رمزنگاری BTC Global است.

طرح GonBitcoin هند Ponzi

تاریخ: 8 آوریل 2018

مبلغ سرقت شده: 300 میلیون دلار آمریکا

نوع: خروج از کلاهبرداری / طرح هرمی

GainBitcoin یک طرح هرمی بود که هدف آن معامله گران ساده رمزنگاری در جنوب آسیا بود ، جایی که بنیان گذاران با 300 میلیون دلار با موفقیت ناپدید شدند ، و این یکی از سودآورترین کلاهبرداری های خروج در تاریخ صنعت است. متأسفانه برای GainBitcoin و تیم آن ، سرانجام آنها در نوامبر 2018 شناسایی و دستگیر شدند. این پرونده همچنان پس از دستگیری بنیانگذاران در فرودگاهها هنگام تلاش برای سفر به خارج ، از طریق دادگاه های هند ادامه یافت..

زورگیری سایلش بات

تاریخ: 10 آوریل 2018

مبلغ سرقت شده: 1.38 میلیون دلار USD / 200 BTC

نوع: آدم ربایی / اخاذی

بر اساس گزارشی که در تاریخ 10 آوریل 2018 در پلیس مختلف ثبت شد ، یک تاجر در هند به نام Sailesh Bhatt توسط پلیس محلی قربانی اخاذی شد. او ادعا می کند 10 افسر ، از جمله یک ناظر پلیس و یک بازرس ، او را به اسارت گرفت تا زمانی که 200 BTC (در آن زمان ارزش بیش از 1 میلیون دلار) برای شریک تجاری سابق خود ارسال کرد. سایلش بات در بیانیه خود توضیح داد: “آنها مرا در داخل یك اتاق مورد ضرب و شتم قرار دادند و تهدید كردند كه اگر بیش از بیت کوین های خود نداشته باشم ، در برخورد جعلی مرا می كشند.” تا به امروز ، این دوره همچنان به سیستم خود ادامه می دهد و مشخص نیست که واقعاً چه اتفاقی برای سایلش بات افتاده است.

طرح iFan Ponzi

تاریخ: 12 آوریل 2018

مبلغ سرقت شده: 650 میلیون دلار دلار

نوع: طرح هرمی / کلاهبرداری خروجی

iFan یکی دیگر از برنامه های Ponzi بود که توسط شرکتی به نام Modern Tech اجرا می شد و پرداخت 48٪ در ماه را در مدت چهار ماه تضمین می کرد. سرمایه گذاران برای دریافت پول نیاز به جذب افراد در این طرح داشتند اما iFan در حالی كه به سپرده های بزرگتر و بزرگتر نیاز داشتند ، پرداخت پول را با ارز دیجیتال بدون ارزش شروع كرد. این موفقیت بسیار چشمگیری بود و سرانجام ضرر کل آن را به 15 تریلیون VND (650 میلیون دلار) رساند که بیشتر از سرمایه گذاران ویتنامی بود. سرمایه گذاران همچنان به دنبال قصاص این شرکت هستند.

بیت کوین طلای هک شده با 18 میلیون دلار

تاریخ: 24 مه 2018

مبلغ سرقت شده: 18 میلیون دلار آمریکا

نوع: هک / 51٪ حمله

بیت کوین طلای دومین حمله مهم در تاریخ جوان خود را در ماه مه 2018 تجربه کرد ، زمانی که هکرها با استفاده از مقدار زیادی قدرت هش برای حمله 51٪ به شبکه ، به آنها اجازه دادند تا دو برابر Bitcoin Gold را خرج کنند و 18 میلیون دلار سرقت کنند. این سکه هنوز یک پروژه فعال است اما صرافی های بزرگ رمزنگاری مانند Bittrex پس از این حادثه امنیتی تصمیم گرفتند لیست Bitcoin Gold را از لیست خارج کنند. از مارس 2019 هنوز در بالای 30 رمز ارز برتر با ارزش بازار است.

هک بنکور

تاریخ: 9 جولای 2018

مبلغ سرقت شده: 23.5 میلیون دلار دلار

نوع: هک / سرقت ICO

غول رمزنگاری مستقر در اسرائیل و سوئیس ، Bancor ، یک سیستم تبادل غیرمتمرکز ارائه می دهد و بیش از 150 میلیون دلار در یک ICO در سال 2017 جمع آوری کرده است. آنها سپس در 10 ژوئیه 2018 اعتراف کردند که “کیف پول مورد استفاده برای ارتقا some برخی از قراردادهای هوشمند به خطر افتاده است” ، به هکرها اجازه می دهد با 12.5 میلیون دلار در اتر ، 1 میلیون دلار در نشانه های NPXS Pundi X و 10 میلیون دلار در نشانه های BNT Bancor ناپدید می شوند. مبادله موقتاً برای بررسی این حادثه آفلاین شد اما تا به امروز فعال است.

طرح OneCoin Ponzi

تاریخ: 5 سپتامبر 2018

مبلغ سرقت شده: 400 میلیون دلار دلار

نوع: کلاهبرداری سرقت / خروج

شرکت بازاریابی چندسطحی OneCoin سرمایه گذاران ساده لوح را به واریز پول به طرحی که بنیانگذاران آن از طریق چندین شرکت پوسته در سراسر جهان پولشویی کردند ، جلب کرد. یک هنرمند کلاهبردار آمریکایی به نام مارک اسکات در اوت 2018 توسط هیئت منصفه بزرگ رسماً متهم شد ، سپس در 5 سپتامبر دستگیر شد. ادعا شد که اسکات از برخی از موارد مشکوک به 400 میلیون دلار سرقت شده برای خرید یک عمارت عظیم برای خود و خانواده اش در ماساچوست استفاده کرده است.

مرد نروژی پس از مبادله پول در برابر رمزنگاری مقتل شد

تاریخ: 18 اکتبر 2018

مبلغ سرقت شده: ناشناخته

نوع: سرقت / قتل

در 18 اکتبر 2018 ، پلیس در اسلو اعلام کرد که یک جوان 24 ساله نروژی پس از اشتباه معامله پول نقد با رمزنگاری در آپارتمان خود کشته شده است. پلیس نروژ این جنایت را به یک شهروند سوئدی 20 ساله به نام ماکاولی لیندن منتقل کرد که پس از این حادثه از اینترپل فرار می کرد. گزارش های اولیه اشتباه بود ، اما بعداً پلیس فاش کرد که لیندن همان شب بعداً از طریق پنجره به اتاق خواب مقتول صعود کرد که در آن قربانی 20 بار بعد از یک درگیری چاقو خورد. مشخص نیست که سارق حتی از دارایی های بیت کوین قربانی اطلاع داشته است یا خیر ، اما اعتقاد بر این است که سارق هنگام انجام معامله P2P در اوایل روز ، دارایی های رمزنگاری قربانی را کشف کرده است. ماکاولی لیندن چند روز بعد در فرانسه دستگیر شد.

کلاهبرداری خروج MapleChange

تاریخ: 28 اکتبر 2018

مبلغ سرقت شده: 5.9 میلیون دلار USD / 913 BTC

نوع: کلاهبرداری سرقت / خروج

تیم MapleChange در ابتدا اعلام کرد که آنها 913 BTC را در یک هک از دست داده اند ، بلافاصله پس از بسته شدن ، ادعا کردند که “در حال بررسی دقیق” هستند و “تا زمانی که تحقیقات به پایان نرسد ، ما نمی توانیم چیزی را پس بگیریم.” امروز همه چیز را تأیید کرده است MapleChange کلاهبرداری خروج بود آخرین اطلاعات نشان می دهد که دو برادر رومانیایی در این ماجرا دخیل بوده اند و ممکن است هرگز ارتباطی با کانادا نداشته باشد. کاربرانی که در کلاهبرداری خروج پول خود را از دست داده اند ، در تلاشند تا بنیانگذاران را به دادگاه بازگردانند ، اما درمورد یک حساب توییتر به نام MapleChange’d گرد هم آمده اند اما هیچ خسارتی برای ضررهایشان دریافت نکرده اند.

کلاهبرداری خالص بیت خالص

تاریخ: 13 نوامبر 2018

مبلغ سرقت شده: 2.653 میلیون دلار USD / 13،000 ETH

نوع: خروج از کلاهبرداری / بازپرداخت

در تاریخ 4 نوامبر ، یک شرکت رمزنگاری به نام Pure Bit ICO خود را راه اندازی کرد اما در 13 نوامبر ، Pure Bit ناگهان با 13000 ETH ارزش کمی بیش از 2.6 میلیون دلار از اینترنت ناپدید شد. مقامات هشدار داده شدند اما Pure Bit یک هفته بعد مجدداً فعالیت خود را آغاز کرد و با انتشار بیانیه ای ادعا کرد مدیر عامل شرکت “با پول کور شده است” و “یک اشتباه غیرقابل بخشش” مرتکب شده است و قربانیان بازپرداخت کامل را دریافت می کنند. مشخص نیست که آیا Pure Bit و مدیر عامل آن یک تغییر واقعی در وجدان داشته اند ، یا اینکه اجرای قانون کره جنوبی در این امر دخیل بوده است اما اکنون مشخص شده است که Pure Bit توسط گروهی از کلاهبرداران آغاز شده است.

ETC 51٪ Gate.io Attack

تاریخ: 7 ژانویه 2019

مبلغ سرقت شده: 212،400 دلار / 40000 ETC دلار

نوع: هک / سرقت

سانسورگر Gate.io با موفقیت برخی از معاملات را از حمله 51٪ در 7 ژانویه 2019 به شبکه Ethereum Classic (ETC) مسدود کرد. برخی هنوز هم از پس این کار برآمدند و در نهایت ، هکر با 40،000 ETC ناپدید شد ، و در آن زمان بیش از 200 هزار دلار ارزش داشت.

هک Cryptopia Exchange ERC20

تاریخ: 15 ژانویه 2019

مبلغ سرقت شده: 16 میلیون دلار دلار

نوع: هک / سرقت

Crypto Exchange Cryptopia در 15 ژانویه 2019 هک شد. بر اساس ماهیت حمله ، فرض بر این بود که سارقان به 76000 کلید خصوصی دسترسی پیدا کرده و با استفاده از آنها 16 میلیون دلار ارز ERC20 از کاربران استخراج می کنند. صرافی مستقر در نیوزیلند به دلیل هک ویرانگر تا مارس 2019 خاموش ماند. Cryptopia از آن زمان فعالیت خود را از سر گرفته و 24٪ از کل کیف پولها را به سرورهای جدید و ایمن تر منتقل کرده است.

هک فیشینگ LocalBitcoins

تاریخ: 26 ژانویه 2019

مبلغ به سرقت رفته: 28،755.52 دلار آمریکا / 8 BTC

نوع: هک / فیشینگ

در تاریخ 26 ژانویه 2019 ، LocalBitcoins با وجود شهرت عالی تا آن زمان ، 8 BTC را به یک هکر از دست داد. کاربران ادعا کردند که آنها به یک صفحه ورود به سایت هدایت شده اند و در آنجا از آنها خواسته شده است که مشخصات خود را وارد کنند ، همه برای هکر ارسال شده است. پس از این نقض ، LocalBitcoins دسترسی به انجمن های خود را به طور موقت غیرفعال کرد. ممکن است بیش از 8 BTC به ارزش بیش از 28 هزار دلار در زمانی که کاربری با ادعای ضرر روبرو شده است.

QuadrigaCX ورشکستگی را پس از مرگ مرموز بنیانگذار اعلام کرد

تاریخ: 1 فوریه 2019

مبلغ سرقت شده: 140 میلیون دلار 200 200 میلیون دلار آمریکا

نوع: وجوه قفل شده / کلیدهای خصوصی گمشده

در تاریخ 1 فوریه 2019 ، صرافی رمزنگاری کانادایی QuadrigaCX درخواست حمایت از بستانکار را ارائه داد زیرا دیگر امکان دسترسی به بودجه را نداشت. مرگ بنیانگذار QuadrigaCX ، گری کوتن ، در 9 دسامبر ، مسئله نقدینگی را به وجود آورد ، زیرا گفته می شود وی تنها شخصی بود که می توانست به 145 میلیون دلار دارایی دیجیتال ذخیره شده توسط صرافی ، با تنها کلیدهای خصوصی دسترسی داشته باشد. گفته می شود QuadrigaCX نزدیک به 200 میلیون دلار به کاربران خود بدهکار است و تنها 286 هزار دلار باقیمانده است. همسر Cotton ادعا می کند که از کلیدهای خصوصی یا مکان آنها اطلاعی ندارد و کارشناسان امنیت سایبری نتوانسته اند به کامپیوتر Cotton وارد شوند. این از دست دادن منجر به این شد که نظریه پردازان توطئه ادعا کنند کوتن در واقع مرگ وی را در Reddit جعل کرده است ، اما جرالد کوتن رسماً بر اثر عوارض مربوط به بیماری کرون در حالی که فقط 30 سال در هند سفر می کرد درگذشت. کیف پول های کوادریگا وجوه خود را جابجا نکرده اند ، و تئوری جعل جعل خروج از مرگ را کمی احمقانه کرده است. این وجوه قابل مشاهده است اما ممکن است هرگز دوباره بازیابی نشود.

هک داخل شغل Bithumb

تاریخ: 30 مارس 2019

مبلغ سرقت شده: 19 میلیون دلار USD / EOS 13.26 دلار و XRP 6.3 دلار

نوع: هک / تئوریزه در داخل کار

در اواخر مارس 2019 ، بیتمب اعلام کرد 3.07 میلیون EOS (به ارزش حدود 13 میلیون دلار) از دست داده است ، اما بعداً در اول آوریل اعلام کرد که 20.2 میلیون XRP اضافی (به ارزش 6.2 میلیون دلار) نیز به سرقت رفته است. بیتمب ادعا کرد تیم امنیتی آنها روز جمعه 29 مارس “برداشت غیرعادی” را مشاهده کرده است که به دنبال آن تعلیق برداشت و سپرده ها در حالی که تحقیقات در جریان بود ، بوده است. خوشبختانه رمزنگاری دزدیده شده “متعلق به شرکت بود” و بودجه مشتری در کیف پول سرد محفوظ بود. مقامات به عنوان بخشی از استانداردهای خود مطلع شدند و اعتقاد بر این است که بودجه قبلاً شسته شده است ، بنابراین هرگونه بهبودی بعید است. ادعاهای مربوط به “کار درون” به سرعت ظاهر شد ، اما اینکه چگونه یک کارمند تنها قادر به هک و سرقت 19 میلیون دلار است ، مشخص نیست.

بایننس در هک کیف پول داغ «مقیاس بزرگ» 41 میلیون دلار ضرر کرد

تاریخ: 7 مه 2019

مبلغ سرقت شده: 41.27 میلیون دلار / 7،040 BTC

نوع: هک / جزئیات مبهم

هکرها 7،040 BTC را از کیف پول داغ Binance در 7 مه 2019 برداشتند. Binance بسیار شفاف نیست اما ادعا می کند که هکرها “از انواع تکنیک ها از جمله فیشینگ ، ویروس و حملات دیگر” برای حمله به صرافی استفاده کرده اند و “قادر به به دست آوردن تعداد زیادی تعداد کلیدهای API کاربر ، کدهای 2FA و اطلاعات احتمالی دیگر “(مطابق با اعلامیه مطبوعاتی رسمی). اگرچه اطلاعات داده شده بسیار مبهم بوده است ، اما وجوه از دست رفته تنها حدود 2٪ از سهام فعلی BTC را شامل می شود و کلیه کیف پول های دیگر ایمن و آسیب ندیده اند. برداشت و واریزها به طور موقت به حالت تعلیق درآمد و تمام رمزنگاری های از دست رفته توسط صندوق های اضطراری Binance تحت پوشش قرار می گیرند.

منبع راهنمای History Scams / Hacks Bitcoin سپاس ویژه ای را مدیون Crystal Crystal Incident Incident Timeline توسط Kyle G. و حجم عظیم تحقیقات گسترده و تلاش برای اتصال نقاط در روزهای اولیه بیت کوین است..

اکثریت اعداد مقادیر ضرر با استفاده از شاخص های قیمت گذاری زیر محاسبه شده اند تا دقیق ترین اطلاعات موجود (و همیشه به دلار آمریکا) را بدست آورند. این باعث شد که برخی مقداری از زیان ادعا شده در مقالات یا لیست منبع فاصله بگیرند:

 • بیت کوین (BTC)
 • اتریوم (ETH)
 • ستاره ای (XLM)
 • NEM (XEM)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • اتصال به اینترنت (USDT)

اکنون که شناخته شده ترین روش هایی را که هکرها و کلاهبرداران برای سیفون بیت کوین از کاربران استفاده می کنند بررسی کردیم ، و کل تاریخ کلاهبرداری و هک های بیت کوین را پوشش دادیم ، بیایید این شاهکار مگا را با بهترین روش های افزودن شیوه های محافظتی در تأمین دارایی های دیجیتالی در ذهن خود گردآوری کنیم و ارزهای مجازی.

بهترین راه ها برای محافظت ایمن از وجوه رمزنگاری و جلوگیری از کلاهبرداری در بیت کوین

امنیت برای هر صندوق اولویت اصلی است ، اما با پول عادی برای محافظت از پول نقد روزمره شما مجبور نیستید بیشتر از این تلاش خود را بکنید – یا حداقل شما آنقدر عادت دارید که چه کاری انجام می دهید حتی دیگر به بیشترش فکر نمی کنی. ارزهای رمزنگاری شده اگرچه بسیار جدید هستند و برای ایجاد عادت جدید به برنامه ریزی و یادگیری بیشتری نیاز دارند. بنابراین در اینجا کمی راهنمای خودیاری ، وسیله ای برای تحقق آن آورده شده است. در اینجا می توانید یاد بگیرید که چگونه تهدیدات احتمالی را شناسایی کنید ، امنیت مناسبی را برای نیازهای خود انتخاب کنید و از اشتباه قدم های معمول در انتخاب خود در این راه جلوگیری کنید..

سرویس و تبادل رمزنگاری مناسب

فقط از مبادلات رمزنگاری معتبر با اعتبار بالا برای ذخیره رمزنگاری خود استفاده کنید. هرگز رمزنگاری را که مایل به از دست دادن آن نیستید به مدت طولانی ذخیره نکنید.

همه وب سایت ها را تأیید کنید

حملات فیشینگ در برخی مواقع فوق العاده پیچیده هستند. هکرها می توانند کل وب سایت های اصلی مبادله را مجدداً تصور کنند تا شما را به همان چیزی که می گویند متقاعد کنند و به ایمیل خصوصی شما دسترسی پیدا کنند تا پیوند را در یک ایمیل غیر قانونی قانونی برای شما ارسال کنند. هنگامی که روی آن پیوند کلیک کنید یا در یک سایت جعلی “وارد سیستم شوید” ، ممکن است دسترسی شما به تمام اطلاعات ارز رمزنگاری خصوصی خود را از دست داده باشید. به نظر می رسد این ترسناک و طاقت فرسا باشد اما توصیه ساده است: همیشه پایین صفحه یک وب را از نظر تمبر مشروعیت بررسی کنید ، همیشه مطمئن شوید که وب سایت را به طور کامل و دقیق تایپ کرده اید و هرگز روی پیوند ایمیل از آدرس ناشناخته کلیک نکنید.

ذخیره رمز

چیزی به عنوان “مدیران رمز عبور” وجود دارد ، شرکت هایی که نگهداری و ایمنی رمز عبور شما را کنترل می کنند. گذرواژه های رمزنگاری طولانی ، پیچیده و به خاطر سپردن آنها دشوار است. بسیاری از شرکت ها هستند که خدمات ذخیره رمز عبور را ارائه می دهند ، در اطراف خرید می کنند و وقت خود را برای انتخاب یکی صرف می کنند – اما اگر در یک شرط بندی هستید و به یک نام نیاز دارید ، LastPass گزینه بسیار خوبی است. مهم نیست که رمز عبور خود را در رایانه خود ذخیره نکنید.

در موضوع رمزهای عبور

یک رمز عبور خوب همیشه از شماره امنیتی یک شماره یک در امنیت سایبری است. بنابراین در اینجا برخی از اشاره گرها وجود دارد که همه باید در ساخت یک رمز عبور خوب و صحیح بدانند:

 • از تعریف شخصی سوژه ها و کلمات خودداری کنید. اکنون این شامل ، نام خانوادگی ، آدرس ، روز تولد ، نام حیوانات خانگی ، کتابها یا فیلم های مورد علاقه ، یا اطلاعات شخصی از هر نوع ، اما محدود به آنها نیست. شما آنقدر راز نیستید که کسی بتواند آن را کشف کند.
 • الگوها و توالی های متداول مانند “12345” یا نوشتن حروف بزرگ با حروف بزرگ ، یا استفاده از چیزی حتی پیش پا افتاده تر مانند “رمز عبور” به عنوان رمز عبور خود.
 • از هر نوع واژه نامه ای نباید استفاده شود. کشف آنها برای هکرها با اجرای برنامه های نوشته شده برای کشف رمزهای عبور بسیار آسان است. کلمات بیش از حد قابل تشخیص هستند.
 • نویسه های خاصی مانند توصیه می شوند (فکر کنید £ ، # ، @ و غیره) ، مانند بزرگ بودن تصادفی ، اعداد تصادفی و باور کنید یا نکنید فاصله.
 • همیشه از اعداد و حروف تکراری ، به خصوص در الگوی خودداری کنید.
 • کلمات غلط املایی (اگر اصلاً از یک کلمه استفاده می کنید) و رمزهای عبور طولانی راهی برای ادامه کار هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام گذرواژه ها برای هر حسابی که دارید بی نظیر هستند. اگر هکر یکی از آنها را ترک کند و همه آنها یکسان باشند ، به طور بالقوه می توانند به همه مواردی که تحت نام شما است از حساب های بانکی گرفته تا آدرس های ایمیل دسترسی داشته باشند..

هرگز روی پیوندهای شبکه های اجتماعی کلیک نکنید

رسانه های اجتماعی مکان مناسبی برای هکرها برای توییت یا ارسال لینک یا ارسال پیام مستقیم به شما با پیوند در آن است که منجر به وب سایت های مخرب می شود. تقریباً هر چیزی که ادعا می کند یک معامله خاص یا چیزی رایگان دارد ، غیر قابل اعتماد فرض می شود. موارد بسیار کمی در زندگی رایگان هستند ، اگر برای درست بودن خیلی خوب بنظر برسند ، احتمالاً همینطور است.

همه چیز را به طور منظم به روز کنید

بیشتر ما از بروزرسانی نرم افزار در تلفن و رایانه مانند طاعون خودداری می کنیم. با این حال ، این به روزرسانی ها اغلب حاوی تغییرات مهم کد یا اضافاتی هستند که همچنان از الکترونیک شما محافظت می کنند. به روزرسانی ها مهم هستند ، دیگر از آنها اجتناب نکنید.

Crypto خود را گسترش دهید

در راستای انتخاب صرافی رمزنگاری خوب ، همچنین بهتر است ارز رمزنگاری شده خود را در مکان های مختلف پخش کنید ، به ویژه اگر قصد دارید به طور منظم سرمایه گذاری در سکه های دیجیتال انجام دهید. اگر تخم مرغ های شما در سبدهای مختلف است و یکی از آنها دزدیده می شود – بیشتر رمزنگاری های شما هنوز ایمن نیستند.

وراث و وصایا

به طور معمول ، وقتی صحبت از اطلاعات رمزنگاری خصوصی شما می شود ، شما با قواعد گفتن هیچ کس قانون را رعایت کنید. مواردی وجود داشته که رمزنگاری به طور غیرمنتظره از دست می رود وقتی کسی به طور غیر منتظره ای از دنیا می رود ، بنابراین یک شرط امن است که کلیدهای خصوصی را در وصیت نامه خود بگنجانید یا به نوعی نحوه دسترسی به آنها را با وارث خود به اشتراک بگذارید.

از Wi-Fi عمومی خودداری کنید

همانطور که قبلاً گفته شد ، Wi-Fi عمومی به راحتی می تواند به دامی تبدیل شود که در آن شما به شخص ثالث دسترسی پیدا می کنید – چه از طریق هک از طریق شبکه عمومی یا از طریق ایجاد یک شبکه عمومی جعلی که به نظر واقعی می رسد. یک قانون استاندارد برای زندگی این است که هرگز با استفاده از Wi-Fi عمومی ، حتی یک بار ، حتی ایمیل خود به چیزی شخصی دسترسی پیدا نکنید.

کلاهبرداری ICO یا ICO غیر قابل اعتماد

این یکی از بزرگترین هاست. اجتناب از کلاهبرداری از هر نوع سرمایه گذاری مهم است ، بنابراین در اینجا برخی از موارد منفی و غیر مجاز ICO آورده شده است:

 • کلاه باز و کلاهک سخت – تفاوت مهم است. کلاه سخت هنگامی است که برای مقدار توکن های ایجاد شده در ICO محدودیتی تعیین شود. شما می خواهید از ICO های دارای حد مجاز نامحدود اجتناب کنید.
 • مخازن کد – ICO های دارای مشروعیت از سیستم عامل های آنلاین مانند Github برای انتشار کدی که در حال حاضر دارند استفاده می کنند. اگر ICO مورد علاقه شما از به اشتراک گذاشتن هسته یا مخزن خود امتناع ورزد ، این امضا شده است که آنها پروژه واقعی را توسعه نمی دهند.
 • تیم توسعه – همیشه در مورد تیم توسعه تحقیق کنید. شما می خواهید افرادی را ببینید که دارای تجربه و موفقیت در حرفه خود هستند و سابقه اجرای پروژه ها را دارند. اگر اطلاعات تیم جعلی به نظر برسد ، احتمالاً چنین است. اگر تیم فاقد صلاحیت باشد یا بدتر از آن ، اگر تمام رهبری فاقد صلاحیت باشند ، انتخاب خوبی نیست. همچنین اگر آنها هیچ اطلاعاتی در مورد تیم به اشتراک نگذارند ، یک پرچم قرمز عظیم است.
 • White Papers – این جزئیات اهداف آینده تیم با جدول زمانی خاص ، ویژگی ها ، اهداف پروژه و موارد دیگر است. اگر Whitepaper وجود نداشته باشد ، ضعیف نوشته شده ، کپی یا ناقص باشد ، این نشانه ای است که پروژه حداقل تقلب و در بدترین حالت ناتوان است.
 • نقشه راه – به عنوان توضیحی در مورد زمان تصمیم ICO برای دستیابی به اهداف ، فقدان نقشه راه مشخص با اهداف قابل دستیابی نیز پرچم قرمز است.
 • Blockchain Tech – آیا آنها در واقع از هر Blockchain استفاده می کنند؟ توزیع توکن های مبتنی بر بلاکچین و به نظر نمی رسد که اصلاً علاقه ای به آن داشته باشند ، نشان از شرکتی است که همه هیاهو دارد و هیچ ماده ای ندارد.
 • توزیع توکن – عموم مردم توزیع رمز را در ICO دریافت می کنند اما اگر بین پروژه ها بسیار متفاوت باشد ، ممکن است نشانه این باشد که آنها قصد دارند 50٪ یا بیشتر از نشانه ها را برای تیم نگه دارند. این نشانه این است که تیم در تلاش است کلاهبرداری خروج از کشور را انجام دهد. قبل از سرمایه گذاری در هر ICO ، برنامه های توزیع آنها را تأیید کنید.
 • مشارکت جامعه – فضای Blockchain و رمزنگاری بر اساس همکاری ساخته شده اند و شناخته شده اند. به دنبال پروژه های ICO با پشتیبانی جامعه و پشتیبانی در دنیای Blockchain باشید. کسانی که این مسئله را ندارند یا فاقد آن هستند ممکن است چیزی برای پنهان کردن داشته باشند.
 • بازبینی ها و گفتگوی آنلاین – ممکن است بررسی بررسی هر چیزی که خرید بزرگ یا مهمی است ، امری شهودی به نظر برسد ، اما آنچه ممکن است شما ندانید تماشای مکالمه آنلاین است. حتی گاهی اوقات با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید در مورد آنچه اتفاق می افتد و تجربیات افراد دیگر با هر پروژه ICO داده شده به شما هشدار دهد. هرگز فقط روی هر کاری سرمایه گذاری نکنید زیرا کسی به شما می گوید بدون اینکه قبلاً تحقیق خود را انجام دهید.
 • سرقت ادبی- به عنوان بخشی از تحقیقات خود ، بسیاری از پروژه های ICO در واقع از اطلاعات دزدی ادبی استفاده می کنند. به عنوان مثال ، ممکن است متوجه شوید که عکس های تیم از وب سایت دیگری کپی شده است یا مقاله سفید آنها کپی از روزنامه سفید شرکت دیگر است.

اگر از این قوانین واقعاً اساسی در مورد سرمایه گذاری در ICO پیروی کنید ، باید بتوانید تقریباً از هرگونه خطر کلاهبرداری جلوگیری کنید..

مبادلات رمزنگاری کلاهبردار و غیرقابل اعتماد

مثل با ICO ها, مهم است که بدانید چگونه مبادلات رمزنگاری ایمن را انتخاب کنید. در زیر برخی از نکات دقیقاً برای آن آورده شده است:

 • شفافیت – وقتی صرافی ها کلاهبرداری هستند ، آنها شفافیت بسیار محدودی در عملکرد خود دارند. اگر آنها از افشای عملیات امتناع ورزند ، راهی برای تماس با آنها ندارند ، و شما نمی توانید بفهمید که آنها از کجا مستقر هستند یا از کجا آمده اند ، شرط امن تر این است که از آنها اجتناب کنید.
 • ناشناس بودن – مطابق با شفافیت ، اما به اندازه کافی مهم است که به عنوان یک نکته جداگانه تکرار شود ، اگر اعضای تیم یا مدیریت ناشناس باشند ، این مبادله ای نیست که شما می خواهید بخشی از آن باشید – دوره.
 • شرکای بانکی – حتی مبادلات رمزنگاری قانونی با یافتن شرکای بانکی دست و پنجه نرم می کنند ، و در نتیجه برخی از مشارکت های بانکی شل می شود. مهم است که به آنها نگاه کنید اما حتی مهمتر است که مبادله ای که انتخاب می کنید دارای مشارکت باشد.
 • تماس با ما- مبادلات رمزنگاری بد گزینه های ارتباطی و ارتباطی محدودی دارند ، این یک پرچم قرمز است. مراقب شرکت هایی باشید که فقط فرم ساده ای را ارائه می دهند که در آن اطلاعات را برای تماس با آنها پر می کنید ، این نشانه این است که آنها نمی خواهند با آنها تماس گرفته شود یا قصد خواندن این فرم ها را ندارند.
 • سرقت ادبی – دقیقاً مانند ICO ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات پروژه در وب سایت و کاغذ سفید فقط کپی مبادله دیگری نیست. معمولاً به یک جستجوی ساده در گوگل نیاز دارد.
 • Maintenance Downtime – برای جلوگیری از اینکه کاربران با وجوه خود کار خود را انجام دهند ، اکثر مبادلات کلاهبرداری به صورت مرحله ای و به آرامی خاموش می شوند. هنگامی که در بورس هستید ، می خواهید مراقب نشانه های این موضوع باشید. تعمیر و نگهداری یک قسمت طبیعی از بروزرسانی ها است و حفظ ایمنی اما توقف موقتاً برداشتن و یا کاهش طولانی مدت زمان نگهداری یک مشکل است. اگر مبادله ای که مشاهده می کنید بارها و بارها کاهش یافته است ، این نشان می دهد که مشکلات آینده مانند کلاهبرداری خروج وجود دارد یا اینکه آنها برای شروع هرگز از هک امن نبودند.

همه مبادلات به عنوان کلاهبرداری عمل نمی کنند و تشخیص یک ICO معیوب ممکن است دشوارتر باشد ، اما مبادلات با یک یا چند مورد از مشکلات فوق تقریباً در لیست کامل نیست.

وب تاریک ، تصویب بیت کوین و SEC

با توجه به مبلغی که در این مورد نوشته شده است ، تاکنون مخفی نیست که تاریخ بیت کوین با فعالیت های غیرقانونی پر شده است. واقعاً این در مورد هر ارز رمزنگاری شده صدق می کند – آنها برای پرداخت هزینه های غیرقانونی در وب تاریک یا پولشویی استفاده می شوند.

آنچه واقعاً در مورد ارتباط آن بسیار مهم است این است که پول نقد هنوز منبع اصلی پول برای فعالیت های غیرقانونی در سراسر جهان است و شروع بیت کوین به عنوان راهی برای استفاده از ابزارهای غیرقانونی بخشی از این است که ارز رمزنگاری شده به جایی که امروز رسیده است رسیده است. بگذارید این نکته اخیر را توضیح دهم.

طلوع و سقوط جاده ابریشم

در سال 2011 ، بیت کوین می تواند برای پرداخت هزینه های بسیار بسیار کمی استفاده شود. این بیش از هر چیز دیگری یک حیله بود و هر سکه حداکثر به یک پنی دلار آمریکا می ارزید. سپس راه اندازی جاده ابریشم در فوریه 2011 آغاز شد.

جاده ابریشم چیزی را تحت عنوان darknet به عنوان اولین بازار مدرن تیره تاریک کار می کرد. برای شما که از قبل مطلع نیستید ، darknet یک نقطه دسترسی به اینترنت است که خارج از جریان اصلی ، بدون مقررات و در آن انواع فعالیت های غیرقانونی انجام می شود. هدف اولیه آن ابزاری برای برقراری ارتباط بین جناحهای نظامی و جاسوسی دولت در کانالهایی بود که بقیه ما قادر به دسترسی به آنها نبودیم. به یک بزرگراه اینترنتی جداگانه فکر کنید ، فقط تاریک تر و ترسناک تر. اگر اینترنت ما نوک کوه یخ است ، این اینترنت همه چیز زیر آب است.

در این بازار تاریک جدید ، می توانید مواد مخدر ، پورنو غیرقانونی خریداری کرده و بفروشید ، یا حتی یک ضامن استخدام کنید. بیت کوین یک روش بسیار امن ، سریع و آسان برای انتقال پول ارائه داده است که هیچ اثری از کاغذ باقی نمی گذارد ، شامل اطلاعات شخصی نیست ، از هیچ نوع تداخل نظارتی برخوردار نیست ، توسط دولت هایی که انتقال آنها غیرقابل برگشت است ، سانسور یا تعطیل نمی شوند ، و نیازی به ملاقات حضوری مانند پول نقد ندارد. می توانید درخواست تجدیدنظر را ببینید.

در کودتایی برای FBI ، جاده ابریشم در فوریه 2013 تعطیل شد و مالک و بنیانگذار آن ، راس ویلیام اولبریخت ، دستگیر شد. FBI بیت کوین باقیمانده را در صرافی ضبط کرد و اقدام به حراج آن در سال 2014 کرد.

افزایش فرزندخواندگی بیت کوین

اگرچه واضح است که جاده ابریشم به اعتبار بیت کوین لطمه می زند ، اما تأثیر همزمان افزایش تصویب آن در سراسر کشور را داشت. آنقدر فعالیت غیرقانونی برای استفاده از آن پرداخت شده بود که با استفاده از بازار darknet این مقدار شروع به افزایش کرد.

حراج FBI بیش از 26،000 BTC ، علی رغم کاهش ارزش حتی بیشتر از سقف اصلی جاده ابریشم ، به یک نقطه عطف مهم تبدیل شد ، زیرا این زمانی است که یک سرمایه دار خطرناک دره سیلیکون به نام تیم دراپر وارد تصویر شد.

Draper بخش بزرگی از بیت کوین حراج را خریداری کرد و بعداً آن را به یک بیت کوین در منطقه خلیج وام داد. بنابراین این درک آغاز شد که یک ارز غیرمتمرکز می تواند غیر از غیرقانونی بودن مورد استفاده قرار گیرد – اصلی ترین آن مقاومت در برابر سانسور در همه کشورها است. دنیای فناوری اگر با ایده های آنارشی ، ضد سانسور و / یا عدم کنترل دولت گره نخورد ، هیچ چیز نیست..

از بسیاری جهات ، اگر بیت کوین برای اولین بار با ظهور یک بازار غیرقانونی darknet تصویب نمی شد ، هیچ یک از این موارد اتفاق نمی افتاد.

سوالات مربوط به مقررات

عدم وضوح دولت در مقررات در واقع یک مسئله بزرگ برای ارزهای رمزپایه است. این برای شرکت های نوپا گیج کننده است ، برای سرمایه گذاران خطرناک نگران کننده است و برخی از مردم را از خرید ارزهای رمزپایه ترس می دهد. در حالی که عدم تنظیم آن همان چیزی است که در ابتدا به آن جذابیت داده است ، اما فقط می تواند با مقررات فرزندخواندگی گسترده بدست آورد.

این مقررات فقط ساختاری را ایجاد نمی کند که هرکسی بدون دلیل ملزم به دنبال آن باشد ، بلکه از بازار یا محصولاتی در برابر سرقت و افرادی که در آن شرکت دارند نیز محافظت می کند. این ، اگر به خوبی انجام شود ، می تواند باعث رشد گسترده مردم شود ، مشاغل جدید را تشویق کند ، در عین حال مانع کلاهبرداری های آینده مانند موارد موجود در این لیست می شود ، در حالی که مردم شما را راحت تر به یک استاندارد قانونی می رسانند.

با این حال SEC در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه بسیار کمرنگ بوده است زیرا مشخص نیست که آیا برچسب آنها را به عنوان یک اوراق بهادار یا یک ارز معرفی می کنید. این کشمکش برای کشورهای مختلف جهان بوده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار یا SEC مسئول تنظیم و مراقبت در مورد مبادله اوراق بهادار شده است. بیت کوین هرگز به طور رسمی به عنوان یک امنیت اعلام نشده است و از آنجا که به طور رسمی ارز نیز اعلام نمی شود ، از نظر فنی خارج از صلاحیت هر آژانس است که اداره می کند.

تنظیم بهتر به این 4 ملاحظه برمی گردد:

 1. آیا بیت کوین پول است? مطمئناً ، به عنوان ارز طراحی شده است اما دارای خواصی است که با ارزهای فیات سنتی و سنتی متناسب نیست. در حال حاضر ، نهادهای نظارتی همچنان می گویند این پول است یا پول نیست.
 2. Cryptos – آیا کالاها یا اوراق بهادار هستند? برخی از رمزنگاری ها به عنوان اوراق بهادار عمل می کنند اما SEC با همه آنها به عنوان کالا رفتار می کند. به عنوان مثال ، XRP سکه ای است که ارزش آن به شرکتی که از آن می آید- ریپل- گره خورده است. این اساساً آن را به سهام یا اوراق بهادار تبدیل می کند. این بدان معناست که تنظیم کننده ها مجبورند همه آنها را با وجود تفاوت در یک گروه با یک تعریف جدید قرار دهند و یا برای تعیین هرکدام جداگانه وقت بگذارند ، با تعاریف اصلی که چیزی را به عنوان یک کالا امنیتی یا کالا می کند.
 3. مقررات آن باید در چه حوزه ای باشد? به عنوان ادامه مورد قبلی ، تا زمانی که در مورد کالاها ، اوراق بهادار یا برخی از کالاها در هر گروه تصمیم گرفته شود ، مشخص نیست که چه کسی از نظر قانونی قادر به تنظیم آنها است: CFTC برای کالاها یا SEC برای اوراق بهادار.
 4. چه کسی طرف مسئول رمزنگاری است? از آنجا که بسیاری از ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز هستند ، در واقع توسط یک سازمان یا مقام کنترل نمی شوند. این ترجمه به معنای این است که بسیاری از افراد هیچ شخص واحدی ندارند که در صورت اقدام غیرقانونی قابل اتهام یا پیگرد قانونی باشد. به عنوان مثال ، Satoshi Nakamoto خالق بیت کوین است اما هیچ کس حتی نمی داند او کیست.

وقتی می توان به آن موارد رسیدگی کرد ، فقط در این صورت است که می توان مقررات کافی را برای تبدیل آن به یک بازار متوسط ​​امن ایجاد کرد. اما همانطور که قبلاً به آن پرداخته ایم ، این باعث نمی شود که بازار ارزش سرمایه گذاری را نداشته باشد ، مادامی که مایل باشید برخی از مراحل را برای کمک به محافظت از خود مانند سایر موارد سرمایه گذاری دنبال کنید.

نتیجه گیری کلاهبرداری Bitcoin و Crypto Hacks

بیت کوین اکنون بیش از 18 میلیون از 21 میلیون BTC کل را دارد که تا زمان صدور آخرین مورد در سال 2140 ، نزدیک به 120 سال دور و 30 مورد دیگر.

از آوریل 2019 ، تحلیلگران صنعت تخمین زده اند که 4-6 میلیون سکه در مقطعی دزدیده شده ، گم شده یا فراموش شده باشند. این 20-35٪ از کل عرضه در گردش آن است. سال 2018 به دلیل افزایش کلاهبرداری ها ، تقریباً 1.7 میلیارد دلار ارزش دزدی داشت. اینها تنها موارد عمده گزارش شده در رسانه ها بودند. با این وجود مصرف کنندگان روزانه به رمزارزها و رمزهای ارز در بالاترین حد خود می پرداختند ، حتی با وجود شیرجه رفتن ارزش خالص سال 2017 در کل سکه ها به ویژه بیت کوین ، از رشد جلوگیری نکرد. هنگامی که قیمت بیت کوین در دلار مبادله می شود ، هکرها و برنامه ریزان بیشتر در معرض جستجوی همه آسیب پذیری های فوق هستند.

گرچه لازم به یادآوری است که حتی بهترین صرافی های ارز رمزپایه ای نیز روش ایده آل برای ذخیره همزمان وجوه زیادی نیست ، اما این بدان معنا نیست که همه چیز ذاتاً ناامن است و یا اینکه هرگز نمی توانید از صرافی ها برای هدف مورد نظر خود استفاده کنید. . اما داشتن دوز جزئی از پارانویا در هنگام باز کردن کیف پول بیت کوین و ذخیره ایمن پول رمزنگاری شده ، بهتر است تاریخچه هک ها و کلاهبرداری های مرتبط با بیت کوین را ببینید و از استراتژی ها و آگاهی های ذکر شده در بالا استفاده کنید و دقیق تر خواهید بود ، کاربر بهتر به جلو حرکت می کند.

با آموزش ، دانش و این ابزارهایی که در اختیار دارید و همراه با آگاهی از آنچه در روند فعلی بازار اتفاق می افتد ، می توانید اطمینان حاصل کنید که وجوه خود را در هر زمان ممکن به عنوان یک ایمن نگه دارید – حتی اگر ارزش بیت کوین افزایش یابد و ارز رمزنگاری شده شما ROI سرمایه گذاری افزایش می یابد ، و استفاده از بهترین روش ها برای تاکتیک های ذخیره سازی شما از اهمیت و اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

ما در طول سال به طور منظم این لیست را به روز خواهیم کرد ، از جمله اضافه کردن اسکریپت های مخرب جدید با نام مورد نگرانی ، پیگیری موارد مبادله سیم کارت و هر نوع روش کلاهبرداری رمزنگاری نسل بعدی که برای سرقت وجوه شما یا به خطر انداختن ثروت مالی شما استفاده می شود..

این لیست زمانی مربوط به سرقت بیت کوین و ضرر ارزهای رمزنگاری شده ، برای مصرف کننده نهایی ، یعنی شما ، با دقت انجام شده است تا از تهدیدات موجود و چگونگی هوشمندانه استفاده از بیت کوین برای ذخیره ثروت ، هزینه و پس انداز خود آگاه باشید. بین شاهین فوق الذکر و پرندگان عقاب که در بالا پرواز می کنند ، امیدوارم که اکنون می توانید با چشمهای باز به این سیستم مالی مبتنی بر بلاکچین حاکم بر بیت کوین بروید. ما شما را تشویق می کنیم حداقل هر سه ماه یکبار در مورد کلاهبرداری بیت کوین / ورودی هک که به عنوان یک راهنما برای جلوتر است ، با ما تماس بگیرید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me