banner
banner

بیت کوین از خروج BitMEX ، Trump COVID-19 و DeFi فروخته شد

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

هفته گذشته اخبار سخت گیرانه ای داشت ، هم برای فضای رمزنگاری و هم برای بازارهای مالی به طور کلی. در حالی که ما برای اولین بار شاهد کاهش قیمت بیت کوین بودیم ، پس از آنکه مقامات قانونی ایالات متحده اتهامات خود را در زمینه مبادله مشتقات محبوب BitMEX اعلام کردند ، با مثبت شدن تست آزمایش COVID-19 ، رئیس جمهور ایالات متحده احساسات بازار را از بین برد.. 

با این حال ، بیت کوین و بورس اوراق بهادار معمولاً بهبودهای سریعی را تجربه کردند. S&شاخص P 500 چهار هفته سقوط خود را به پایان رساند و به 3،348 رسید ، در حالی که بیت کوین (BTC) پس از کاهش به 10،380 دلار ، از زمان مطبوعات دوباره به 10،650 دلار رسید..

سرمایه کلی بازار ارزهای رمزنگاری شده که پس از انتشار اخبار BitMEX به حدود 341 میلیارد دلار کاهش یافته بود ، نیز بازگشت کرده و تقریباً 347 میلیارد دلار است. داده های CoinGecko.

نمودار نقطه ای BTC OKEx نمودار 1W – 10/5. منبع: OKEx ، TradingView

عمده ترین آلتکوین ها هفته گذشته یک کیف مخلوط بودند. در حالی که بیشترین بازنده بودند ، XRP با سود هفتگی 2.46٪ پیش افتاد و پس از آن Litecoin (LTC) با سود 1.03٪ همراه شد.

Chainlink (LINK) هفته گذشته شاهد یک اصلاح اساسی بود که 12.78٪ افت داشت ، در حالی که قیمت های Ether (ETH) و Polkadot (DOT) به ترتیب 1.05٪ و 2.54٪ کاهش یافت.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 9 / 28–10 / 4. منبع: TradingView

BitMEX شاهد خروج BTC است

هفته گذشته پس از CFTC خروجی گسترده ای از BTC از BitMEX وجود داشت متهم صاحبان BitMEX آرتور هیز ، بن دلو و ساموئل رید با استفاده غیرقانونی از یک پلت فرم تجارت مشتقات رمزنگاری و نقض مقررات ضد پولشویی.

از زمان اعلام CFTC ، بیش از 45،000 BTC – تقریباً 477 میلیون دلار تخمین زده شده است – با ذخایر BTC بورس از BitMEX منتقل شده است انداختن 27٪ ، به حدود 120،000 BTC.

موجودی BTC در BitMEX. منبع: Glassnode

بیشترین جریان خالص منفی اتفاق افتاده در تاریخ 2 اکتبر ، زمانی که 44،000 BTC برداشت شد و حدود 30٪ آن به مقدار مساوی به Gemini و Binance منتقل شد.

حجم انتقال خالص BTC از / به BitMEX. منبع: Glassnode

جدا از کاهش تعادل BTC ، یک مورد نیز وجود داشت افت قابل توجه در منافع باز BitMEX برای قراردادهای آتی دائمی BTC. سود آزاد از حدود 600 میلیون دلار به حدود 450 میلیون دلار کاهش یافت – کمترین میزان از ماه مه 2020 است.

بیت کوین منافع خود را در آینده های ماندگار BitMEX باز می کند. منبع: Glassnode

فروش DeFi همچنان ادامه دارد

فروش DeFi هفته گذشته نیز ادامه داشت و بیشتر توکن ها بیش از 10٪ ارزش خود را از دست دادند. Yearn.finance (YFI) و چنگال آن DFI.money (YFII) بدترین عملکرد را داشتند ، به ترتیب 37.72٪ و 41.45٪ ارزش خود را از دست دادند. فروش عمده تا حد زیادی ناشی از حادثه Eminence.finance است ، یک پروتکل DeFi ناتمام که توسط بنیانگذار YFI آندره کرونژ راه اندازی شده است. احساسات به گونه ای است که ، با وجود اضافه کردن از Uniswap (UNI) به پروتکل مرکب (COMP) ، هر دو نشانه از فشار فروش رنج می بردند و در هفته جاری به ترتیب 22.87٪ و 13.11٪ افت داشتند..

اکوسیستم TRON ، به دنبال TRON ، هفته گذشته افزایش یافت راه اندازی JustWrapper برای انجام معاملات ناشناس. JustSwap (SUN) ، ابتکار DeFi جاستین سان ، هفته گذشته یکی از برندگان برتر بود که ارزش آن 8.65٪ افزایش یافت. Maker (MKR) و Balancer (BAL) دیگر برندگان برتر هفته گذشته بودند. مقادیر آنها به ترتیب 34/11 و 71/8 درصد افزایش یافت.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 9 / 28–10 / 4. منبع: TradingView

مطابق با Dune Analytics, حجم معاملات ماهانه Uniswap در سپتامبر به 15.3 میلیارد دلار رسید ، که بیش از 13.6 میلیارد دلار Coinbase در مدت مشابه است.

در همین حال ، ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi هفته گذشته اندکی کاهش یافت و به 14.12 میلیارد دلار رسید ، و سه جایگاه اول در اختیار Uniswap ، Maker و Curve قرار گرفت..

مقدار کل قفل شده در پروتکل های DeFi – 10/5. منبع: دبانک

با نگاه به جلو در این هفته

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا بیانیه سیاست پولی خود را در مورد تصمیم خود در مورد خرید دارایی در 8 اکتبر منتشر کند. در همین حال ، ایالات متحده دو شاخص اقتصادی را در این هفته اعلام خواهد کرد – ادعاهای اولیه بیکاری و موجودی نفت خام. در بازار آسیا ، ژاپن آمار تولید ناخالص داخلی سه ماهه سه ماهه خود را نیز در 8 اکتبر اعلام خواهد کرد.

فعالان بازار همچنین احتمالاً روند بهبودی COVID-19 رئیس جمهور ترامپ و رویدادهای سیاسی منتهی به انتخابات را دنبال خواهند کرد.

در فضای رمزنگاری ، Ethereum Classic این کار را خواهد کرد پیاده سازی یک راه حل حمله 51٪ "بهم ریختگی" در 10 اکتبر در شبکه اصلی خود ، سعی در حذف هرگونه سود برای هکرها دارد. بدترین عملکرد در میان نشانه های DeFi هفته گذشته ، yearn.finance, اعلام کرد عرضه آینده Vault v2 ، که ساختار پاداش حاکمیت آن را مشخص می کند.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me