banner
banner

ETF های اهرمی چیست؟

ETF های اهرمی وجوه قابل معامله در بورس هستند که برای تقویت بازده روزانه یک شاخص اساسی ساخته شده اند. آنها سهولت ETF را با اهرمی که معمولاً با محصولات مالی پیچیده تری در ارتباط است ترکیب می کنند.

نحوه استفاده از اهرم در ETF ها

تاجر و سرمایه گذاران برای افزایش بازده بالقوه از اهرم نیرو که به آن دنده نیز می گویند استفاده می شود. این کار با افزایش قرار گرفتن در معرض نمونه کارها در دارایی انجام می شود. اگر 100٪ از پرتفوی در دارایی سرمایه گذاری شود و ارزش دارایی در روز 3٪ افزایش یابد ، ارزش پورتفولیو نیز 3٪ افزایش می یابد.

حال ، اگر 200٪ از ارزش نمونه کارها در همان دارایی سرمایه گذاری شود ، بازدهی برابر با 6٪ از ارزش نمونه کارها ایجاد می کند. برای باز کردن موقعیتی به ارزش بیشتر از ارزش نمونه کارها ، بدهی ، حاشیه یا مشتقات استفاده می شود. هر سه روش در اصل مستلزم استقراض از سرمایه در حالی است که از سرمایه موجود به عنوان وثیقه استفاده می شود.

اگر صندوق دارایی به ارزش دو برابر دارایی خود داشته باشد ، گفته می شود که 2X یا 200٪ اهرم است. محصولات مالی را می توان در هر نقطه از 1X تا 50X اهرم کرد ، اما دنده ETF اهرمی معمولاً فقط از 1.25X تا 5X است..

ETF های استاندارد در مقابل ETF های اهرمی

ETF نمونه کارهایی از اوراق بهادار است که خود مانند سهام عادی در لیست قرار گرفته است. اکثریت قریب به اتفاق ETF ها در یک سبد اوراق بهادار برای پیگیری عملکرد شاخص سرمایه گذاری می کنند. بنابراین سبد به گونه ای است که شاخص را منعکس می کند.

ETF های اهرمی کاملاً متفاوت هستند و به سادگی نمونه کارهایی از اوراق بهادار را در اختیار ندارند. برای تقویت بازده ، ETF های اهرمی یا از مشتقات یا از بدهی برای افزایش قرار گرفتن در معرض شاخص استفاده می کنند. استفاده از بدهی و مشتقات هزینه های جدید و ریسک هایی را برای صندوق به همراه دارد.

ETF های استاندارد عمدتا وسایل نقلیه سرمایه گذاری منفعل هستند. آنها سرمایه گذاری منفعلانه و بلند مدت را با سرمایه گذاری کم دانش و سرمایه در دسترس سرمایه گذاران قرار می دهند. ETF های اهرمی دور از این نوع سرمایه گذاری هستند و بیشتر برای تجارت فعال و مصون سازی مناسب هستند.

بازده روزانه در مقابل بازده بلند مدت

جنبه مهم ETF های اهرمی ، نحوه ردیابی شاخص است. برای تولید بازده برابر با ضریب مشخص بازده شاخص ، صندوق باید هر روز مجدداً متعادل شود. اما این بدان معناست که بازده تنها برابر یا بسیار نزدیک به ضرب بازده شاخص هر روز خواهد بود. در دوره های طولانی تر ، بازده تقویت شده ترکیب می شود.

بیایید به عنوان مثال ETF را در نظر بگیریم که برای بازگشت سه برابر بازده S طراحی شده است&نمایه P500. اگر شاخص در یک روز مشخص 1٪ باشد ، صندوق باید 3٪ برای روز افزایش یابد. به همین ترتیب ، اگر شاخص در یک روز مشخص 2٪ کاهش یابد ، صندوق حدود 6٪ کاهش می یابد. اما ، اگر شاخص در یک ماه یا سال مشخص 10٪ افزایش یابد ، بعید است که صندوق برای مدت مشابه 30٪ افزایش یابد. این نتیجه مرکب از بازده اهرمی است.

در طول بازارهای قدرتمند گاو نر ، بازدهی مثبت مرکب خواهد بود و بازده کل ممکن است بیش از حد انتظار باشد. با این حال ، در طول بازارهای خرس و دوره های بی ثبات ، بازده احتمالاً به مراتب بدتر از حد انتظار است.

اهرم هزینه های ETF

نسبت هزینه یک ETF منعکس کننده هزینه های مدیریت و هزینه های عملیاتی صندوق است. این به عنوان درصدی از NAV صندوق بیان می شود که هر ساله توسط سهامداران پرداخت می شود. این هزینه با تعدیل NAV در هر روز در کل سال پخش می شود.

نسبت هزینه برای وجوه اهرمی به طور قابل توجهی بالاتر از ETF های استاندارد است. بیشتر بودجه هایی که S را ردیابی می کنند&شارژ P500 کمتر از 0.1٪ است ، در حالیکه نسخه های اهرمی همان صندوق حدود 1٪ شارژ می کنند. هزینه های بالاتر منعکس کننده هزینه های استقراض و این واقعیت است که هر روز صندوق باید دوباره تعادل یابد.

علاوه بر این ، ممکن است “هزینه های پنهان” دیگری نیز وجود داشته باشد که در قراردادهای مشتقه مورد استفاده برای افزایش قرار گرفتن در معرض قیمت گذاری می شوند. این هزینه ها از NAV کسر نمی شود اما ممکن است به عنوان عملکرد پایین آورنده عمل کند.

گزینه های جایگزین ETF های اهرمی

چندین روش دیگر وجود دارد که می تواند در معرض یک شاخص قرار بگیرد ، هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند:

  • حساب حاشیه ای یک حساب معاملاتی سهام است که به شما قدرت خرید ارزش بیشتری از سرمایه در حساب شما می دهد.
  • می توانید از نمونه کارها یا دارایی های دیگر خود به عنوان وثیقه برای وام سرمایه برای افزایش قدرت خرید استفاده کنید.
  • می توانید از مشتقات مانند معاملات آتی ، CFD (قراردادهای مابه التفاوت) یا اختیارات استفاده کنید.

برخی از این گزینه ها ارزان تر از ETF های اهرمی هستند اما با یک حساب معاملاتی سهام عادی قابل معامله نیستند.

نمونه هایی از ETF های اهرمی

همه صادرکنندگان ETF وجوه اهرمی را مدیریت نمی کنند. در حقیقت ، فقط سه شرکت بیشتر ETF های موجود در بازار را صادر می کنند – ProShares ، iPath و Direxion.

صندوق ProShares UltraPro QQQ (TQQQ) برای بازگرداندن 3 برابر بازده روزانه شاخص ترکیبی Nasdaq 100 طراحی شده است. از سپتامبر 2020 ، این بزرگترین صندوق اهرمی در فهرست ایالات متحده با دارایی های تحت مدیریت 8.9 میلیارد دلار بود. این صندوق نسبت هزینه 0.95٪ دارد.

بزرگترین صندوق تولید بازده اهرمی مستقر در S&شاخص P500 ProShares Ultra S است&P ETF (SSO) این صندوق 2 برابر بازده روزانه شاخص ایجاد می کند و نسبت هزینه آن 0.92٪ است.

ProShares UltraShort S&صندوق P 500 (SDS) وسیله نقلیه محبوب برای اتصال کوتاه S است&شاخص P بازده معکوس شاخص 2 برابر تولید می کند و نسبت هزینه آن 0.89 درصد است. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ETF معکوس کسب کنید.

سرمایه گذاران اوراق قرضه می توانند در مورد تغییرات نرخ بهره با ETF با اهرم و معکوس حدس بزنند. گاو خزانه داری 20 ساله Direxion Daily (TMF) به دنبال بازگرداندن 3 برابر بازده شاخص باند خزانه داری NYSE 20 سال به علاوه است. خرس خزانه داری 20 ساله Direxion Daily ETF (TMV) 3 برابر معکوس بازده از همان شاخص را برمی گرداند. این وجوه به ترتیب 1.09 و 1.02 درصد شارژ می شوند.

مزایای ETF های اهرمی

• ETF های اهرمی ساده ترین راه برای افزایش قرار گرفتن در معرض یک شاخص با استفاده از یک حساب معاملاتی منظم است. برای تجارت آنها نیازی به حساب حاشیه یا حساب معاملات مشتق ندارید.

• می توان از آنها برای حدس زدن در مورد حرکت کوتاه مدت قیمت استفاده کرد.

• از ETF معکوس اهرمی می توان برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض بازار در مدت زمان کوتاه استفاده کرد.

معایب ETF های اهرمی

• بازده منفی می تواند خیلی سریع ترکیب شود. این باعث می شود ETF های اهرمی در دوره هایی بیش از یک یا دو روز بسیار خطرناک باشند.

• سودهای سرمایه ای که در بازه های زمانی کوتاه به دست می آیند ممکن است مشمول نرخ مالیات بالاتر باشند.

• نسبت هزینه ETF های اهرمی به طور قابل توجهی بالاتر از ETF های استاندارد است.

نتیجه

ETF های اهرمی برای حدس و گمان و کوتاه مدت کوتاه مدت مفید هستند. اگرچه آنها گران تر از وجوه معمول هستند ، اما هزینه ها را می توان در مدت کوتاه توجیه کرد. با این حال ، لازم است با احتیاط رفتار شود زیرا خطرات قابل توجهی را به همراه دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me