banner
banner

تجارت CFD چیست؟

تجارت CFD در حال افزایش محبوبیت در بین معامله گران است ، و یک نوع تجارت گسترده در میان کارگزاران برتر آنلاین است. بنابراین ، معامله CFD دقیقاً چیست?

CFD چیست?

CFD مخفف Contract for Difference است. این نوع خاصی از مشتقات است که توسط کارگزاران ارائه می شود و به موجب آن شما با تفاوت قیمت دارایی بین زمان باز کردن معامله و پایان معامله معامله می کنید ، اگرچه در واقع دارایی اساسی را خریداری نمی کنید..

یکی از جذابیت های بزرگ این نوع در سرمایه گذاری ، انعطاف پذیری است که امکان پذیر است. با تجارت سنتی ، شما در اصل به دنبال خرید دارایی هستید تا بتواند در یک جهت ، به سمت بالا حرکت کند. اگرچه با تجارت CFD ، گزینه های شما بسیار بازتر است. هنگام خرید قرارداد می توانید حرکات بالا یا پایین را حدس بزنید. در اینجا نگاه عمیق تری به نحوه کار تجارت CFD و ابزارهایی که هنگام معامله در اختیار دارید ، خواهیم داشت.

طولانی یا کوتاه در تجارت CFD

این توانایی طولانی مدت یا کوتاه مدت یک مزیت اساسی است که تجارت CFD در دسترس است که به معنای سنتی تر تجارت بدون استفاده از گزینه ها یا احتمالاً سرمایه گذاری در یک ETF پیچیده یا نوع دیگری از صندوق در دسترس نیست.

طولانی مدت CFD به این معنی است که شما اعتقاد دارید دارایی که در آن سرمایه گذاری می کنید قیمتش بالا می رود. بنابراین شما برای آن دارایی سفارش خرید می دهید.

از طرف دیگر ، کوتاه آمدن با CFD به این معنی است که شما اعتقاد دارید دارایی که در آن سرمایه گذاری می کنید قیمتش پایین می آید. در این صورت شما برای آن دارایی سفارش “فروش” می دهید.

در هر دو حالت ، سود شما از تجارت CFD فقط هنگام بستن موقعیت محاسبه می شود. در آن مرحله از بسته شدن ، به دلیل تفاوت قیمت سود یا زیان کسب خواهید کرد.

مثال

می بینید که تسلا در حال حاضر هر سهم 440 دلار قیمت دارد و شما اعتقاد دارید این ارزش افزایش می یابد. در این صورت برای کسب سود ، تسلا را “خریداری” می کنید. اگر قیمت در پایان بسته شده باشد ، سود خواهید داشت. اگر پایین رفته باشد ، ضرر می کنید.

به همین ترتیب ، اگر یورو در حال حاضر 1.17 دلار در برابر دلار آمریکا را ببینید و فکر می کنید این قیمت پایین می آید ، با CFD موقعیت فروش را باز می کنید. اگر قیمت یورو به زیر 1.17 دلار کاهش یابد ، سود کسب خواهید کرد. اگر قیمت گران شود ، ضرر خواهید کرد.

همانطور که می بینید ، طولانی مدت در واقع شرط بندی است که قیمت دارایی شما انتخاب می شود افزایش یابد ، در حالی که کوتاه مدت پیش بینی می کند قیمت دارایی کاهش یابد. از این مثال می توانید ببینید که معمولاً انبوهی از دارایی ها از کارگزاران برتر CFD در دسترس است که می توانید معامله کنید. اینها معمولاً شامل بسیاری از جفتهای ارزی ، سهام ، کالاها ، اوراق قرضه و حتی ارزهای رمزپایه می شوند.

استفاده از اهرم در معاملات CFD

علاوه بر انعطاف پذیری که می توانید در معاملات CFD داشته باشید ، می توانید از معاملات اهرم سود نیز بهره مند شوید. کلیه معاملات CFD با اهرم انجام می شود. این بدان معناست که شما فقط باید مبلغ کمی از هزینه قرارداد را از قبل پرداخت کنید.

اهرم قدرت تجارت شما را افزایش می دهد ، به این معنی که می توانید موقعیت های بزرگ را با سرمایه کمتری باز کنید. به عنوان مثال ، اگر کارگزار شما اهرم 30: 1 (حداکثر مبلغ مجاز تحت مقررات CySEC در اروپا) را مجاز می داند ، در این صورت می توانید 30 هزار دلار تجارت با موجودی نقدی 1000 دلار باز کنید..

معاملات اهرمی می تواند برای شما اساساً قدرت خرید بیشتری به عنوان یک معامله گر CFD مناسب باشد ، اما همچنین باید توجه داشته باشید که گرچه پاداش های بالقوه بزرگ می شوند ، خطرات آن نیز هستند. ضرر و زیان می تواند سریعتر از اهرم بالاتری که استفاده می کنید افزایش یابد ، بنابراین همیشه باید اطمینان حاصل کنید که بودجه کافی دارید و از استراتژی جامع مدیریت ریسک استفاده می کنید.

حاشیه و مصون سازی چیست?

از معاملات اهرمی CFD نیز می توان به معاملات حاشیه ای یاد کرد. حاشیه به دو شکل متفاوت است. در مرحله اول ، این مقدار پولی است که شما باید در ابتدا برای وادار کردن یک تجارت اهرمی واریز کنید. بسته به نسبت اهرم ، این می تواند بین 2 تا 50 درصد از اندازه تجارت باشد. اگر معامله ای برخلاف شما باشد ، ممکن است مجبور شوید حاشیه بیشتری را واریز کنید. در این صورت ، ممکن است از طرف کارگزار یک تماس حاشیه ای دریافت کنید. این از شما می خواهد در صورت تمایل به باز نگه داشتن موقعیت ، وجوه بیشتری را واریز کنید.

معاملات CFD همچنین می تواند راهی عالی برای محافظت در برابر هر دارایی دیگری باشد که در کارنامه خود دارید. معامله گران اغلب از CFD به این روش استفاده می کنند ، زیرا کوتاه کردن دارایی های خاص سریع و آسان است. به عنوان مثال ، اگر سهام سهام اپل در سبد سهام خود دارید اما می ترسید شروع به از دست دادن پول خود کنند ، می توانید این کار را با باز کردن CFD که شورت اپل است جبران کنید.

روند تجارت CFD ها

با درک صحیح از پیش زمینه ، شما آماده تجارت CFD خواهید بود. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید و مراحل انجام فرآیند هنگام انجام تجارت خود را باید تکمیل کنید.

یکی از اولین مواردی که معمولاً متوجه خواهید شد این است که اغلب یک خرید و یک قیمت فروش وجود دارد. قیمت فروش همیشه کمی پایین تر از قیمت فعلی بازار خواهد بود و قیمت خرید کمی بالاتر. این اختلاف قیمت ، سود واسطه است ، سود ناچیزی که آنها در معاملات شما به دست می آورند و معمولاً تا حد ممکن قابل رقابت است.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که معاملات CFD به صورت بسیار زیاد انجام می شود. شما باید قبل از باز کردن موقعیت خود از مقدار زیادی در یک دارایی آگاه باشید. این ممکن است بسته به دارایی متفاوت باشد ، اگرچه سهام CFD معاملات معمولاً 1 سهم در هر قسمت است.

در مورد مدت زمان نیاز به باز نگه داشتن معاملات ، این امر کاملاً به خود شما بستگی دارد که معاملات CFD را انجام دهید ، اگرچه باید در صورت باز نگه داشتن موقعیت یک شبه با کارگزار خود در ازای هزینه های یک شبه تماس بگیرید..

CFD را از کجا معامله کنید

مکان های زیادی برای تجارت آنلاین CFD وجود دارد. ما در حال حاضر موارد زیر را توصیه می کنیم:

اتورو – یک کارگزار چند منظوره که مورد اعتماد میلیون ها کاربر است. اگر می خواهید بیشتر بدانید ، بررسی Etoro ما را بخوانید.

هشدار: لطفاً توجه داشته باشید که کلیه معاملات خطرناک است. 67٪ از حساب های سرمایه گذاران خرده فروشی در هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. شما باید فکر کنید که آیا توانایی پرداخت خطر بالای از دست دادن پول خود را دارید یا خیر. این محتوا فقط برای اهداف آموزشی است و توصیه ای برای سرمایه گذاری نیست.

AvaTrade – آنها تجارت CFD با ارز رمزنگاری شده ، سهام ، شاخص ها ، کالاها ، اوراق قرضه و ETF را فراهم می کنند. بررسی AvaTrade ما را بخوانید.

XM – آنها بیش از 1200 دارایی را برای تجارت ارائه می دهند ، از جمله بیش از 1100 دارایی که می توانند به عنوان CFD معامله شوند. بررسی XM ما را بخوانید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me