banner
banner

نصف شدن Litecoin توضیح داد: چیست و چگونه می تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد؟

Litecoin (LTC) ، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین ارزهای رمزپایه در بازار قرار است دومین نصف شدن خود را در 5 آگوست تجربه کند. بسیاری از تحلیلگران و گزارش ها در مورد آن صحبت می کنند ، اما منظور از نصف شدن چیست؟ این چگونه می تواند بر قیمت Litecoin تأثیر بگذارد؟ وقایع نصف چند بار اتفاق می افتد؟ قرار است در این مقاله به این س andالات و سایر موارد پاسخ داده شود.

نصف شدن Litecoin

ارزهای مجازی مختلفی در بازار وجود دارد که با الگوریتم های اجماع مختلف کار می کنند. یکی از آنها با عنوان Proof-of-Work (PoW) شناخته می شود که توسط بیت کوین (BTC) نیز محبوب شده است. شبکه های PoW مانند BTC و LTC ، ماینرها را مجبور می کنند تا با تأمین انرژی استخراج معاملات شبکه را پردازش کنند.

این امر با دستگاه های سخت افزاری که مقادیر زیادی انرژی مصرف می کنند و شبکه را ایمن نگه می دارند ، حاصل می شود. با تأیید معاملات واقعی است و تغییری در آنها ایجاد نشده است ، ماینرها برای مصرف انرژی و زمان مورد نیاز برای استخراج این دارایی های دیجیتال پاداش می گیرند.

در این حالت ، ماینرهای Litecoin 25 سکه LTC در هر بلوک دریافت می کنند ، در مقایسه با استخراج کنندگان BTC که 12.5 BTC در هر بلوک دریافت می کنند. هر 840،000 بلوک در شبکه Litecoin و 210،000 مورد بلاکچین Bitcoin ، جوایز ماینرها به نصف کاهش می یابد. این بدان معناست که در نصف بعدی که Litecoin تجربه می کند ، ماینرها هر 5/2 دقیقه با 12.5 LTC پاداش می گیرند. به ماینرهای بیت کوین هر 10 دقیقه 6.25 BTC پاداش داده می شود ، زیرا زمان بلوک Litecoin چهار برابر سریعتر از بیت کوین است.

آیا قیمت Litecoin تحت تأثیر قرار می گیرد?

منبع: http://blog.abrok.eu/inflation-rates-of-crypto-currency/

بیت کوین و Litecoin ارزهایی با طرح تورم هستند که هر چهار سال یکبار کاهش می یابد. تورم Litecoin قرار است از 8.72٪ در سال به 4.26٪ در سال کاهش یابد ، نزدیک تر به آنچه بانک های مرکزی در سراسر جهان معمولاً به عنوان “نرخ تورم سالم” برای اقتصاد خود تعیین می کنند..

ارزهای رمزنگاری متفاوت است. یک عرضه محدود واضح وجود دارد که نمی تواند تغییر کند ، و ایجاد اطمینان در مورد آنچه اتفاق می افتد و چگونگی تکامل نرخ تورم است. با انتشار LTC کمتر در ماه ، جذب LTC چاپی جدید برای بازار بسیار آسان خواهد بود. این می تواند تأثیر بسیار مثبتی بر قیمت داشته باشد.

با گسترش ارزهای مجازی ، تقاضا برای آنها افزایش می یابد. در طی سالهای گذشته ، تقاضای رو به رشد سرمایه گذاران و موسسات بزرگتر وجود دارد ، در مقایسه با سالهای گذشته که ارزهای دیجیتال عمدتا توسط سرمایه گذاران خرده فروشی معامله می شد. انتظار می رود که علاقه به Litecoin نیز رشد کند ، اما انتشار کمتر LTC در نهایت می تواند بر قیمت چهارمین ارز رمزنگاری شده تأثیر بگذارد..

بیت کوین در سال های 2012 و 2016 چندین بار کاهش را تجربه کرده است. انتظار می رود نیمه بعدی در ماه مه سال آینده اتفاق بیفتد. قبل و بعد از این دو نصف شدن ، قیمت دارایی دیجیتال محبوب روند مثبتی را دنبال کرد.

منبع: https://www.tradingview.com/

تفاوتی با Litecoin وجود دارد. این ارز دیجیتال درست در سال 2011 به بازار عرضه شد ، این بدان معناست که ارز رمزنگاری شده به جای سومین رویداد نصف دوم خود را تجربه خواهد کرد. بنابراین ، ارزیابی تأثیر روی دارایی دشوارتر از بیت کوین است. با وجود آن ، انتظار می رود Litecoin رفتاری مشابه Bitcoin داشته باشد ، حتی اگر LTC پس از اولین تجربه نصف شدن در سال 2015 عملکرد خوبی نداشته باشد.

در تاریخ 25 آگوست 2015 ، Litecoin اولین رویداد نصف شدن خود را تجربه کرد که در آن ماینرها از سال 2011 دریافت 25 LTC را دریافت کردند نه LTC 50. نمودارها نشان می دهد دارایی دیجیتال یک ماه قبل از نصف شدن 306٪ قیمت داشت که قطعاً تحت تأثیر این واقعیت است که بازار از این رویداد هیجان زده شده است.

منبع: https://www.tradingview.com/

با این وجود ، سرخوشی فقط در چند هفته به پایان رسید و قیمت Litecoin بیش از 1 سال بدون تغییر باقی ماند و در مدت زمان کوتاهی که LTC از آن سطح صعود کرد و به 5.7 دلار رسید ، در حدود 2.73 دلار و 4.7 دلار معامله شد..

امسال ، می توانیم ببینیم که Litecoin پس از یک بازار خرس که یک سال به طول انجامید ، در دسامبر 2018 یک گاو نر را آغاز کرد. از زمان پایین آمدن ، Litecoin در حال حاضر 550٪ رشد کرده است ، که نشان می دهد نصف شدن در حال حاضر قیمت گذاری شده است. اقدام قیمتی که در این شش ماه مشاهده کرده ایم مشابه اقدامی است که قیمت در سال 2015 دنبال کرد که بیش از 600٪ از 1.18 دلار به 8.79 دلار افزایش یافت..

منبع: https://www.tradingview.com/ منبع: https://www.tradingview.com/

اگرچه ارزهای PoW معمولاً وقتی که نصف می شوند با سایر دارایی های دیجیتالی همبستگی کمتری داشته باشند ، انتظار می رود Litecoin به نوعی مطابق با کل بازار رمزنگاری رفتار کند. این بدان معناست که ، به میزان کمتری ، صعودی یا نزولی در فضا بر ارز دیجیتال قبل و بعد از نصف شدن رویداد در 5 آگوست تأثیر خواهد گذاشت..

در UseTheBitcoin ما مقاله ای در مورد پیش بینی قیمت Litecoin نوشتیم که با در نظر گرفتن رویدادهای مختلف از جمله نصف شدن آینده انجام شده است..

در زمان نوشتن مقاله ، ما 11 روز با رویداد نصف شدن فاصله داریم. طبق اطلاعات ارائه شده توسط CoinMarketCap ، قیمت Litecoin 95.55 دلار و سرمایه بازار بیش از 6 میلیارد دلار است..

Litecoin Supply And Hash Rate

Litecoin حداکثر 84،000،000 LTC عرضه دارد که بیش از 62،840،000 LTC قبلاً استخراج شده است. این برابر با 75٪ از کل Litecoin است که انتظار می رود در تاریخ استخراج شود. 21،160،000 LTC برای استخراج باقی مانده است.

در حال حاضر ، 14،400 LTC در روز تولید می شود و تعداد LTC جدید با تقریباً 576 بلوک تولید شده در روز به 7200 کاهش می یابد.

نرخ هش Litecoin نیز داشته است رسیده است چند روز پیش با حداکثر 300 گیگاهرتز در ثانیه به اوج جدید رسیده است. به همین دلیل دشواری استخراج Litecoin نیز در دستیابی به سوابق جدید بسیار افزایش یافته است. اگرچه به نظر می رسد ماینرها در مورد آینده شبکه صعودی هستند ، اما مشخص است که پس از نصف شدن سود کمتری خواهند داشت.

در طی مصاحبه ای با میکی در تاریخ 10 ژوئیه ، چارلی لی ، بنیانگذار Litecoin اظهار داشت که پیامدهای زیادی برای اکوسیستم استخراج Litecoin وجود دارد.

در این مورد ، او نظر داد:

“هنگامی که پاداش استخراج به نصف کاهش یابد ، برخی از استخراج کنندگان سود نخواهند داشت و دستگاه خود را خاموش می کنند. اگر درصد زیادی این کار را انجام دهد ، بلوک ها برای مدتی کند می شوند. برای litecoin سه و نیم روز قبل از تغییر بعدی [در دشواری] است ، بنابراین احتمالاً مانند هفت روز بلوک کندتر است و پس از آن ، مشکل دوباره تنظیم می شود و همه چیز خوب خواهد شد. ”

با خرید تجهیزات لازم و اتصال به استخر استخراج که خدمات خوبی در حوزه قضایی ماینر در آن واقع شده است ، می توانید استخراج Litecoin را شروع کنید. روش دیگر دسترسی به Litecoin خرید آن است. در UseTheBitcoin نوشتیم که 5 روش برتر برای خرید Litecoin در سال جاری است.

نتیجه گیری نصف Litecoin

Litecoin قرار است در 5 آگوست به نصف برسد. این یکی از مهمترین رویدادهایی است که یک شبکه PoW تجربه کرده است. طبق آنچه ما تجزیه و تحلیل کردیم ، به نظر می رسد بازار قبلاً نصف قیمت گذاری کرده است ، که همزمان با بازیابی در فضای ارز رمزنگاری شده است.

به نظر می رسد معدن کاران نگران کاهش پاداش نیستند ، که با توجه به انتظار رشد قیمت به نوعی صعودی است. اگر این اتفاق نیفتد ، یک دوره کوتاه وجود دارد که در آن مهاجرت ماینرها از شبکه وجود دارد. پس از سازگاری مشکل ، همه چیز باید به حالت عادی برگردد.

در دراز مدت ، نصف شدن همیشه برای قیمت ارز مجازی مثبت است. با انتشار کمتر LTC اما تقاضای بالاتر برای ارز رمزنگاری شده ، اگر بازار گاو نر باشد ، قیمت دارایی دیجیتال رشد می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me