banner
banner

Ride the Wave: حال و آینده نقدینگی غیرمتمرکز – میزگرد OKExDeFi

در OKEx ، ما دائماً به آینده نگاه می کنیم – و معتقدیم که این به معنای DeFi است. 

برای انتشار پیام ، مدیر عامل شرکت ما ، جی هائو ، یک سری میزگرد مجازی جدید #OKExDeFi را با رهبران صنایع مختلف برگزار می کند تا درباره پیشرفت ، بینش و برنامه های آینده خود در دفی بحث کند.

در این میزگرد ، جی با ناتی هندمن ، رئیس رشد در بانكور ، و جی ژو ، مدیر CMO در لوپرینگ مصاحبه كرد. Bancor یک پروتکل نقدینگی روی یک زنجیره است که امکان مبادله رمزهای خودکار و غیرمتمرکز در Ethereum و بلاکچین ها را فراهم می کند. Loopring یک پروتکل پرداخت و پرداخت Ethereum ZK-Rollup است.

در اینجا مهمترین نکات مهم در این میزگرد آورده شده است.

جی هائو: نگرانی های امنیتی همچنان مانعی برای پذیرش گسترده مبادلات غیرمتمرکز است ، همانطور که توسط 500000 دلار اخیر بهره برداری از بالانسر منعکس شده است. 

مانند مبادلات متمرکز ، DEX ها چگونه می توانند اطمینان بیشتری در جلوگیری از هک – از منظر فنی به کاربران بدهند?

نیت: بنابراین ، من می خواهم فکر کنم مفهوم ضد انعطاف پذیری وجود دارد – این ایده که هرچه بیشتر بر چیزی فشار بیاورید و به آن حمله کنید ، قدرت آن بیشتر می شود. از این حملات التیام می یابد و قویتر می شود. بنابراین ، من فکر می کنم که ما هنوز هم در فضای ضد انعطاف پذیری بسیار با DeFi هستیم. خواهید دید که ، هر زمان آسیب پذیری قرارداد هوشمند وجود داشته باشد – برخلاف موسسات متمرکز یا موسسات مالی سنتی – نوعی شفافیت محدود در مورد آنچه که واقعاً باعث بروز این مشکل شده است و اینکه چگونه می توانیم از آن در آینده جلوگیری کنیم وجود دارد.. 

در فضای DeFi ، از آنجا که اکثر این محصولات منبع باز را عرضه می کنند ، واقعاً در اخلاق صنعت است که هر زمان آسیب پذیری رخ دهد ، همه دقیقاً می دانند چه اتفاقی افتاده است. می توانید آن را به صورت بلادرنگ ردیابی کنید و تعداد زیادی تحلیل وجود دارد. من فکر می کنم این بخشی از روند ضد ضد شکننده شدن است. من اساساً می بینم که این موارد در زمان واقعی اتفاق می افتد ، می دانم دقیقاً چگونه می توان از آنها جلوگیری کرد یا خطر را در آینده کاهش داد. و ناگهان ، هر نوع پروژه DeFi می تواند سیستم های خود را تغییر داده و تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود که در مقابل این خطرات در آینده محافظت می شوند. 

در عین حال ، هیچ گونه ممیزی یا هیچ گونه باگی نتواند 100٪ ضد گلوله باشد. من فکر می کنم ماهیت غیرتعارفی بسیاری از این پروژه ها ، برای بازرگانان ، بسیار مهم است – این که شما از مالکیت توکن های خود دست نکشید. و اگر به عنوان یک تامین کننده نقدینگی فعالیت می کنید ، می دانید که این کار را به روشی انجام می دهید که کاملاً از خطرات آن آگاهی داشته و می توانید آنها را به عنوان کاربر اندازه گیری کنید. من فکر می کنم شفافیت و ماهیت منبع باز به کاربرانی که نقدینگی ارائه می دهند و رمزهای خود را در این قراردادهای هوشمند قفل می کنند ، اجازه می دهد تا واقعاً آنها را به روشی بهتر بسنجند. 

جی ژو: از منظر یک پروژه صحبت می کنیم ، نتیجه ما این است که ما برای بهبود امنیت ارتباط هوشمند خود هزینه های زیادی را صرف ممیزی امنیتی کردیم. ما حسابرسان خارجی را دعوت می کنیم تا برای بررسی قراردادهای هوشمند ما بیایند ، و همچنین برنامه های زیادی برای جوایز به جوامع می دهیم و از همه افراد با استعداد دعوت می کنیم که برای بررسی قراردادهای هوشمند ما بیایند. این غذای آماده ماست. من فکر می کنم در حال حاضر کارهای زیادی در این فضا وجود ندارد. 

جی هائو: در حال حاضر ، بیشتر برنامه های DeFi بر روی Ethereum ساخته شده اند. بسیاری از دوستداران DeFi انتظار دارند که Ethereum 2.0 مقیاس پذیری و امنیت آن را افزایش دهد. 

راه اندازی Eth2 از چه راهی به توسعه مبادلات غیرمتمرکز کمک می کند?

جی ژو: صادقانه بگویم ، Ethereum 2.0 هنوز یک راه طولانی در پیش دارد. حتی اگر توییتر ویتالیک را دنبال کنید ، می بینید که او دائماً مردم را به استفاده از ZK-Rollup تشویق می کند ، زیرا Eth2 به این زودی ها نخواهد آمد – ممکن است سه تا پنج سال دیگر برای سلیقه کاربران عملی طول بکشد. در حال حاضر ، فقط راه حل مقیاس Rollup برای استفاده مردم وجود دارد. در حال حاضر ، ZK-Rollup یکی از بهترین روش ها برای انتخاب مقیاس بندی است زیرا از هیچ امنیتی برای پروژه شما صرف نظر نمی کند. راه حل دانش صفر یک راه حل دو مقیاس لایه در Ethereum است ، که امکان تولید و معاملات بالاتر در ثانیه و هزینه های بسیار پایین تر را فراهم می کند ، بدون اینکه ارزش اوراق بهادار را از بین ببرد. Loopring و Metlab از قبل دارای ZK-Rollup هستند که به کاربران امکان پردازش فوری معاملات را می دهد. و تا زمانی که Ethereum وجود دارد ، تمام دارایی های شما کاملاً تحت کنترل شما هستند. در حال حاضر ، هزار برابر سریعتر و ارزانتر از نرم افزار غیرمتمرکز لایه یک است. 

نیت: من فکر می کنم که تا حدودی احساس مشابهی داریم – ما برای Eth2 بسیار هیجان زده هستیم که هزینه ها را به طرز چشمگیری کاهش داده و توان تولید را به طرز چشمگیری افزایش می دهد ، اما منتظر نیستیم که این اتفاق بیفتد. ما به طور فعال در حال ادغام این دو لایه برای کاهش هزینه های قبل از Eth2 هستیم و بسیار هیجان زده هستیم که در نهایت Eth2 تحویل داده می شود – اما ، می دانید ، همانطور که در کل گفتگوهای چند هفته گذشته گفتیم ، گاز هزینه واقعاً DEX ها و برنامه های DeFi را تهدید می کرد ، هم از نظر یک معامله گر و هم از دیدگاه یک کشاورز. به عنوان یک تأمین کننده نقدینگی ، وقتی می خواهید بین پروتکل های مختلف عملکرد بهینه سازی کنید و می توانید بازده داشته باشید ، باید اطمینان حاصل کنید که بازده شما با هزینه گاز به نصف کاهش نخواهد یافت. بنابراین ، ما برای Eth2 هیجان زده ایم ، اما نفس خود را حفظ نمی کنیم – و به طور فعال راه حل های مختلف را ادغام می کنیم و قراردادهای هوشمند خود را برای کاهش واقعاً مصرف گاز بهینه می کنیم. 

جی هائو: باحال برخی ممکن است فکر کنند صرافی های متمرکز فقط رقبای مستقیم DEX هستند. من فکر نمی کنم و روابط ما الان بیشتر شبیه همکاری است. 

پروژه های DeFi امیدوارند OKEx برای جذابیت فضای DeFi برای بازیکنان متمرکز چه کاری انجام دهد?

Nate: من فکر می کنم که مبادلات متمرکز بازیگران طبیعی برای ادغام بسیاری از این پروتکل های DeFi هستند. من فکر می کنم ما در حال حاضر شاهد هستیم که مبادلات متمرکز در حال ایجاد رابط هایی هستند که به کاربران امکان می دهد رمز خود را سهام کنند – می دانید ، وقتی توکن های خود را در صرافی متمرکز خریداری می کنم ، چرا آنها را نیز سهام نمی گذارم؟ اگر یک رمز DeFi بخرم و بخواهم آن را به کار بیندازم و بازدهی ایجاد کنم ، به نظر می رسد رابط های مبادله متمرکز واقعاً مکان های طبیعی برای انجام آن هستند. بنابراین ، اگر می خواهم رمز و راز خود را در داخل تولیدکنندگان خودکار بازار تولید کنم و اگر می توانم آن را در داشبورد OKEx خود انجام دهم ، فکر می کنم واقعاً هیجان انگیز باشد. یک کاربر برای انجام این کار نیازی به ترک بستر OKEx ندارد. بنابراین ، این امید من است – که با وجود این دارایی های مختلف DeFi ، سطح نوآوری از نظر تولید محصول و جذب عملکرد واقعاً خارج از نمودار است.. 

من فکر می کنم ، به طور بالقوه ، برخی از پروتکل های DeFi واقعاً تمرکز کمتری دارند و ظرفیت کمتری برای ساخت این تجارب کاربر بسیار روان دارند و احساس می شود که یک تجربه طبیعی کاربر در رابط های تبادل متمرکز وجود دارد. بنابراین ، امیدوارم که این نوع مشارکت ها به طور فزاینده ای ظهور کنند. 

جی ژو: علاوه بر آن قسمت ، به نظر من ، من همچنین امیدوارم که OKEx بتواند کاربران بیشتری را از دنیای واقعی به ارمغان بیاورد ، و بنابراین آنها می توانند از دنیای واقعی به ارزهای رمزپایه دسترسی داشته باشند. این باعث افزایش کل اکوسیستم رمزنگاری شده و به آنها در مورد ارز رمزنگاری شده آموزش می دهد – زیرا ، همه ما می دانیم ، مردم بلافاصله از صفر به DeFi نمی روند. بیشتر افراد از صفر تا رمز ارز تا DeFi هستند. DeFi بیشتر برای کاربران پیشرفته است. اگر OKEx می تواند افراد بیشتری را وارد ارز رمزنگاری کند ، این بدان معناست که ما روش های بیشتری برای آموزش مردم و ارتقا and به کاربران DeFi داریم.. 

جی هائو: یک سوال آخر: برای توصیف آینده DeFi یک کلمه پیشنهاد دهید. و چرا?

نیت: یک کلمه من است "دسترسی" – و این نه تنها "دسترسی" به خود خدمات. بنابراین ، من نه تنها به آسان تر بودن تجارت اشاره می کنم ، به عنوان مثال ، بلکه "دسترسی" از نظر مالکیت به طور ناگهانی ، بسیاری از کاربران ، – کاربران غیرمستقیم – می توانند یک قطعه کوچک یا یک قطعه بزرگ از پروتکل DeFi را داشته باشند و در حاکمیت مشارکت داشته و سهمی از درآمد آن پروتکل را که در یک مدیر شفاف کاملاً زنجیره ای است ، تولید کنند. و این نوع توزیع – درآمد پروتکل – شما را ملزم می کند که یک پروتکل کاملاً زنجیره ای و شفاف و غیرمتمرکز باشید. بنابراین ، به نظر من دسترسی به مالکیت ، در میان تعداد نامحدودی از کاربران غیرمستقیم ، یک مفهوم فوق العاده قدرتمند است و چیزی که فقط در ماهها و سالهای آینده شاهد افزایش آن خواهیم بود. 

جی ژو: شاید بتونم بگم "قدرت نفوذ" زیرا DeFi اکنون می تواند به ما کمک کند تا به روش بسیار ساده تری اهرم ایجاد کنیم. 

یادداشت سردبیر: این متن برای وضوح کمی متراکم و ویرایش شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین ، ارز رمزنگاری شده و DeFi به کانالهای ما بپیوندید:

جی هائو ، مدیرعامل OKEx 

https://twitter.com/JayHao8

https://www.linkedin.com/in/jayhaookex/

OKEx رسمی

https://twitter.com/OKEx

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://www.facebook.com/okexofficial/

اعتبار به مهمانان میزگرد #OKExDeFi:

نیت هندمان ، رئیس رشدBancor

https://twitter.com/natehindman

https://www.linkedin.com/in/nathanielhindman/

بانکر

https://twitter.com/Bancor

https://www.linkedin.com/company/bancor-foundation/

جی ژو ، مدیر CMOLoopring

https://twitter.com/jay_loopring

https://www.linkedin.com/in/thatjayzhou/

حلقه زدن

https://twitter.com/loopringorg

https://www.linkedin.com/company/loopring/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me