banner
banner

با رسیدن فصل DeFi قیمت BTC وارد الگوی نگهداری می شود

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

بیت کوین در هفته گذشته تا حد زیادی به سمت و سویی حرکت کرده است ، پس از آنکه نتوانست 38000 دلار را در روز سه شنبه به چالش بکشد و پس از افت 24 درصدی به 29،000 دلار برسد ، روند نزولی را طی می کند. در آخر هفته ، بیت کوین سپس در محدوده 31000 تا 34،000 $ نوسان داشت و هفته را با از دست دادن 9.40٪ بسته کرد ، طبق قیمت نقطه OKEx. 

بیت کوین پشتیبانی 30،000 دلاری را دوباره آزمایش کرد. منبع: OKEx 

احساسات بازار قیمت را دنبال کرده و ضعیف به نظر می رسد ، به طوری که علاقه آزاد به بازارهای آتی با کاهش سریع از بالاترین سطح 13.12 میلیارد دلار به پایین ترین سطح 10.47 میلیارد دلار ، طبق هر bybt داده ها. در همین حال ، انقباض حق بیمه در معاملات آتی سه ماهه بارزتر بود و این نشان دهنده عدم خوش بینی کوتاه مدت تا میان مدت است.

بهره باز در بورس های مشتقات در هفته گذشته با افت شدیدی روبرو شد. منبع: ضرب و شتم

اصول بنیادی بیت کوین هنوز بسیار سالم هستند. مطابق با OKLink در روز شنبه ، شبکه بیت کوین برای رسیدن به یک رکورد جدید 20.82 تراش در ارتفاع بلوک 667296 ، دشواری خود را 1.05 درصد افزایش داد. 

سلطه بیت کوین با افزایش آلت کاهش می یابد

در میان آلت کوین های بزرگ ، اتر (ETH) یک وارونگی V شکل را بدست آورد. پس از بازدهی 17.28٪ در هفته گذشته ، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ از نظر سرمایه بازار امروز صبح امروز یک بالاترین قیمت جدید در تاریخ $ 1،477 را ثبت کرد. در همین حال ، ETH / BTC با شکست بالای 0.42 ، بالاترین رقم را برای سال به ثبت رساند.

Chainlink (LINK) پس از کسب سود 6.61٪ در هفته ، از لیست Litecoin (LTC) در لیست سرمایه بازار پیشی گرفته و اکنون با 10 میلیارد دلار سقف بازار در رتبه هفتم قرار دارد. Polkadot (DOT) نیز با تضمین سود هفتگی 1.49٪ برای تثبیت رتبه چهارم در این لیست ، قدردانی کرد. 

بازده هفتگی عمده آلت کوین ها ، 18/1 تا 24/1. منبع: TradingView

شاخص فصل Altcoin از 25 به 37 رسید ، در حالی که سلطه بیت کوین ، با توجه به داده های به دست آمده ، با 2٪ کاهش به 62.70٪ رسید CoinMarketCap. اگر قیمت بیت کوین نتواند از اینجا افزایش یابد ، احتمالاً تسلط آن برای آزمایش سطح 60٪ پایین می رود زیرا ممکن است عملکرد بهتر altcoins ادامه یابد. 

شاخص فصل Altcoin در ژانویه افزایش یافت. منبع: blockchaincenter.net

فصل DeFi قطعاً اینجاست

نشانه های اصلی DeFi در اواسط هفته اصلاح بازار با ضررهای متوسط ​​روبرو شدند اما در روند بعدی بسیار سریع بازگشتند. Uniswap (UNI) و AAVE پیشتازان بخش DeFi هستند و رتبه بندی مربوط به بازار خود را به ترتیب به 14 و 16 و با بازده هفتگی 40.38٪ و 37.34٪ بهبود می بخشند.. 

بازده هفتگی رمزهای اصلی DeFi ، 18/1 تا 24/1. منبع: TradingView

قیمت چندین رمز ارز غیرمتمرکز نیز افزایش یافت. منحنی (CRV) ، 1INCH و SushiSwap (SUSHI) به ترتیب 31.25٪ ، 25.55٪ و 22.63٪ بازده هفتگی داشتند. مزایای مبادلات غیرمتمرکز در گرفتن کارمزد معاملات با رشد تعداد کاربران کاملاً مشهود است. هزینه های تجارت ترکیبی Uniswap و SushiSwap اکنون در هفت روز گذشته از بیت کوین پیشی گرفته است. 

صرافی های غیرمتمرکز مزایایی را در جذب کارمزد معاملات نشان می دهند. منبع: هزینه های رمزنگاری

ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi ، طبق داده های به دست آمده ، به بالاترین رقم 37.50 میلیارد دلار رسیده است دبانک. خوش بینی بازار در مورد DeFi به نمایش گذاشته شده است ، زیرا هزینه های گاز اتریوم در هفته گذشته برای مدت طولانی بیش از 100 Gwei بود. به ازای جداگانه TVL ها ، سازنده پروتکل وام (MKR) با 4.8 میلیارد دلار قفل ارزش در بالای لیست قرار گرفت و پس از آن 3.5 میلیارد دلار Uniswap قرار گرفت. علاوه بر این ، ما متوجه شدیم که پروتکل های DeFi در حال مهاجرت به محلول های پوسته پوسته شدن لایه دوم هستند. Synthetix (SNX) فعالیت خود را آغاز کرد خوش بینی, و Aave’s aTokens دارند پل زده به شبکه Matic. این پیاده سازی ها باعث کاهش بیشتر هزینه های خرید و فروش برای کاربران می شود. 

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: دبانک

موسسات برای بازپس گیری 6000 دلاری کاملاً آماده بودند

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین خود را (از 19 ژانویه) به روز کرد داده های موقعیت در 23 ژانویه. در طی این دوره گزارش ، بیت کوین پس از دومین تلاش ناموفق خود برای ماندن در بالای 40،000 دلار ، در یک نقطه بازگشت 6000 دلار را تجربه کرد. 

در این مدت ، سود باز از 12،039 به 11،945 کاهش یافت. نهادها پس از رد قیمت به وضوح محتاط بودند و سود می بردند.

از همه قابل توجه تر ، حساب های مدیر دارایی موقعیت های طولانی خود را از 733 به 639 کاهش دادند ، در حالی که موقعیت های کوتاه از 0 به 123 افزایش یافت. این موقعیت کوتاه از ماه سپتامبر یک بالاترین قیمت است. حسابهای صندوق اهرم دار نیز در آخرین دوره گزارش ، موقعیتهای طولانی خود را از 4107 به 3911 کاهش دادند. به طور کلی ، به نظر می رسد که موسسات برای آخرین بازپرداخت بازار بسیار آماده بودند.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد حساب های مدیر دارایی در مقایسه با شورت. منبع: کواندل

با نگاه به جلو در این هفته

جانت یلن ، نامزد وزیر خزانه داری آمریکا ، در جلسات کنگره خواستار ایجاد انگیزه بیشتر اقتصادی شد. شاخص های اصلی سهام در ایالات متحده در هفته گذشته به بالاترین سطح جدید خود ادامه دادند. فدرال رزرو این هفته اولین جلسه FOMC خود را در سال جاری برگزار می کند و بازار به طور کلی انتظار دارد که بانک مرکزی نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد. نظرات رئیس جروم پاول در مورد مسیر آینده توسعه اقتصادی در کانون توجه بازار خواهد بود.

شاخص وحشت VIX همچنان در نوسان است. معامله گران باید توجه داشته باشند که آیا این روند همچنان خراب است یا بهم می ریزد. بازگشت سریع احتمالاً قیمت دارایی های ریسک را تضعیف می کند.

در فضای رمزنگاری ، آلت ها ، به ویژه آنهایی که از پروژه های DeFi هستند ، احتمالاً حرکت بازار را القا می کنند.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me