banner
banner

قیمت BTC پس از بازپرداخت در این هفته به اوج جدید می رسد ، بازار را مجبور به حذف سود می کند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است 

تصویر جمعه آینده

بیت کوین امروز معکوس V شکل ایجاد کرده و طبق قیمت شاخص OKEx BTC در بالاترین سطح به بالای 41،000 دلار می رسد. قبل از این حرکت ، ارز رمزنگاری پیشرو با فشار فروش شدیدی روبرو شد و در روز پنجشنبه ، 7 ژانویه به پایین ترین سطح 36،638 دلار سقوط کرد. این اصلاح سریع ، در 24 ساعت گذشته ، در مجموع 1.4 میلیارد دلار موقعیت در صرافی های مشتقات را منحل کرد ، طبق داده های Bybt. این دومین اصلاح عمده پس از بازپرداخت عظیم 7000 دلاری در روز دوشنبه ، 3 ژانویه است که 2 میلیارد دلار در یک روز انحلال یافت.

در هفته گذشته ، شاهد بودیم که تاجران خرده فروشی عجله می کنند تا قیمت را افزایش دهند و در تلاشند تا در هنگام افت قیمت ها از بازار خارج شوند. این رفتار همراه با استفاده از اهرم بالا ، به همین دلیل است که اصلاحات در بازارهای گاو وحشی تر می شوند. همانطور که گفته شد ، بازپس گیری شدید و کاهش سود اجباری باعث می شود بازار به شکل پایدارتری برای رشد بلند مدت رشد کند.

داده های OKEx نشان می دهد که تمایل به تازگی بازار بیش از حد گرم شده پس از دو بازگشت مهم تا حدی سرد شده است. به طور خاص ، نسبت وام حاشیه BTC به طور قابل توجهی کاهش یافت ، در حالی که نرخ بودجه مبادله های دائمی BTC نیز در محدوده طبیعی قرار دارد. از سوی دیگر ، حرکت مداوم به سمت بالا و با علایق باز نشان می دهد که اشتیاق بازار کاهش نیافته است.

در زمان نگارش مقاله ، قرارداد سه ماهه BTCUSD0326 – که در پایان ماه مارس منقضی می شود – با حق بیمه 2،140 دلار یا 5.15٪ بیش از قیمت شاخص معامله می شود. 

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، از ساعت 11:00 صبح UTC در 8 ژانویه. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید. 

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

بین آخر هفته قبلی و دوشنبه ، با افزایش سریع قیمت ها ، شاهد افزایش شدید اهرم بودیم. نسبت طولانی / کوتاه BTC به سرعت از 0.92 به 1.55 قبل از اولین سقوط 7000 دلار در 4 ژانویه صعود کرد. پس از آن ، این نسبت در 1.06 پایین آمد و دوباره به 1.42 قبل از بازگشت دوم در روز پنجشنبه ، 7 ژانویه افزایش یافت..

در هر دو مورد ، به وضوح می توانیم ببینیم که بازرگانان خرده فروشی در حال تعقیب موج افزایش قیمت هستند ، همانطور که با افزایش نسبت های کوتاه / کوتاه نشان داده شده است. این نسبت در حال حاضر در حدود 1.25 است که نسبتاً متوسط ​​است و امکان رشد بیشتر را فراهم می کند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 1/1 6:00 صبح UTC تا 8/1 6:00 AM UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه قراردادهای سه ماهه ابتدا از پایین ترین آخر هفته 3.5٪ به بالاترین سطح 5.8٪ در روز دوشنبه رسید. سپس قبل از شلیک در چند ساعت گذشته در حدود 4.5٪ تثبیت شد. نرخ بودجه مبادله های دائمی BTC امروز به حالت عادی برگشته است که به طور معمول نشان می دهد بازار برای انتخاب قیمت آماده است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 1/1 6:00 صبح UTC تا 8/1 6:00 AM UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

علیرغم تصفیه های عظیم در دو بازپرداخت اخیر ، بهره باز همچنان دائماً در حال افزایش است و از جمعه گذشته 1.64 میلیارد دلار به 1.88 میلیارد دلار فعلی رسیده است. افزایش قیمت بیت کوین به وضوح اشتیاق بازار را القا کرده است و جریان مداوم پول جدید به حرکت صعودی OI دامن زده است. با این حال ، بهره باز بیشتر به معنای نوسانات بالاتر است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 1/1 6:00 صبح UTC تا 8/1 6:00 AM UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

روند مشاهده شده در نسبت وام حاشیه BTC در این هفته بسیار جالب است. این نسبت به سرعت به مقدار بسیار بالای 25 رسیده بود ، و پس از آن بازار در روز دوشنبه ، همانطور که در بالا ذکر شد ، یک درس سخت به معامله گران دارای اهرم فشار داد. سپس ، با یک عقبگرد دیگر در روز پنج شنبه ، بازار معامله گران را مجبور به کاهش اهرم خود کرد و ما شاهد کاهش نسبت از 21 به سطح فعلی آن در حدود 15 بودیم..

این کاهش قدرت اجباری در حین تجمع های صعودی صحیح است زیرا امکان افزایش قیمت پایدارتر را به جای موج های احتمالی احتمالی فراهم می کند که خیلی زود از بین می روند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 1/1 6:00 صبح UTC تا 8/1 6:00 AM UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است. 

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

افزایش اخیر نوسانات بیت کوین تجارت را بسیار چالش برانگیز کرده است و به نظر می رسد که کاهش اهرم و پیروی از روند صعودی در حال حاضر محتاط ترین استراتژی است. در حالی که پایداری روندهای سهمی مانند این مورد همچنان زیر سوال است ، اما هرگونه تلاش برای کوتاه کردن یک سطح بالا بسیار خطرناک است.

در همین حال ، برای اینکه همه چیز را در چشم انداز بگذاریم ، بیت کوین از ابتدای امسال بیش از 30 درصد افزایش یافته است و هر هفته به ثبت رکوردهای جدید ادامه می دهد. اگر این روند فعلی ادامه یابد ، ممکن است به زودی شاهد امتحان 50،000 دلار باشیم ، البته بدون چند عقب گرد شدید.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me