banner
banner

DeFi (مالی غیرمتمرکز) چیست؟

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ادغام خدمات بانکی سنتی با فناوری های غیرمتمرکز مانند بلاکچین است. همچنین DeFi به دلیل داشتن قالب گسترده می تواند تحت عنوان Open Finance نامگذاری شود. از همه مهمتر ، جامعه DeFi به دنبال ایجاد گزینه هایی برای هر سرویس مالی موجود است. این خدمات شامل مواردی مانند حساب پس انداز و چک ، وام ، تجارت دارایی ، بیمه و موارد دیگر است.

اهمیت DeFi

به دلایل زیادی DeFi همچنان نقش مهمی در تکامل بخش مالی ایفا می کند. برای اولین بار ، DeFi عملکرد و دسترسی به پول را گسترش می دهد. از آنجا که تمام آنچه برای شرکت در بخش DeFi نیاز دارید یک گوشی هوشمند است ، پتانسیل زیادی برای گسترش اقتصاد جهانی وجود دارد. در نتیجه ، تحلیلگران این بخش را یکی از مهمترین مواردی می دانند که در حال حاضر در فضای رمزنگاری در دست توسعه است.

تشخیص این تعهد به توسعه اکوسیستم DeFi آسان است. از همه مهمتر ، DeFi سریعترین رشد در بلاکچین است. طبق گزارش های اخیر ، نشانه های DEFI به طور مداوم انجام می شود عملکرد بهتر همتایان آنها. علاوه بر این ، از آنجا که این دوره زمانی نشان دهنده آغاز این مرحله ادغام است ، اکنون بازار فرصت منحصر به فردی را برای دیدن شکوفایی صنعت کاملاً جدید در اختیار دارد..

Dapps (برنامه های غیرمتمرکز) چیست?

DeFi بستگی زیادی به Dapps دارد. برای درک توانایی های DeFi ، باید مفهوم Dapps را درک کنید. Dapps برنامه هایی هستند که برای عملکرد در شبکه های غیرمتمرکز طراحی شده اند. این شبکه ها می توانند زنجیره بلوک ، شبکه Tor یا فناوری های توزیع شده دفتر حساب (DLT) باشند. م keyلفه اصلی این پروتکل ها ماهیت غیرمتمرکز آنهاست. هیچ مرجع مرکزی ، شرکتی یا آژانسی وجود ندارد که عملکردهای تجاری این برنامه ها را کنترل و تأیید کند.

مرکب - DeFi Dapp

مرکب – DeFi Dapp

در واقع ، Dapps به مداخلات انسانی بسیار کمی نیاز دارد. در عوض ، این سیستم عامل ها قراردادهای هوشمند پیشرفته را برای ساده سازی سیستم های تجاری خود ادغام می کنند. قراردادهای هوشمند پروتکل های از پیش برنامه ریزی شده ای هستند که با دریافت رمزنگاری به آدرس خود شروع می شوند. مهم این است که قراردادهای هوشمند می توانند طیف وسیعی از وظایف از تأیید مشتری تا پرداخت را انجام دهند.

اجزای اصلی DeFi

امروزه بیش از هر زمان دیگری برنامه های DeFi وجود دارد. این برنامه ها در حال حاضر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه مشاغل و مشتری می شوند. در واقع ، سیستم عامل های DeFi تقریباً در همه بخش های مالی شروع به ظهور کرده اند. همانطور که بخش DeFi گسترش می یابد ، درک مهم ویژگی های مشترک همه DeFi Dapps مهم است. در اینجا متداول ترین آنها وجود دارد.

متن باز

برنامه DeFi باید منبع باز باشد. کدگذاری متن باز به این واقعیت گفته می شود که کدگذاری به صورت عمومی انجام می شود. به این ترتیب ، هرکسی می تواند آن را بررسی کند و عملکرد ، امنیت و قابلیت های آن را تأیید کند. کدهای منبع آزاد به دلیل این تعامل جامعه بسیار پایدارتر و ایمن تر از کدهای خصوصی هستند. علاوه بر این ، اطمینان بیشتری به سیستم عامل می دهد زیرا کاربران می توانند مطمئن باشند که هیچ کدگذاری مخفی مخفی در پس زمینه کار نمی کند.

شفافیت

DeFi سطح شفافیت جدیدی را در اختیار جهانیان قرار می دهد. از آنجا که اکثر برنامه های DeFi بر روی بلاک چین های عمومی مانند Ethereum کار می کنند ، همه معاملات به صورت عمومی در دسترس هستند. در واقع ، تمام فعالیت های موجود در بلاکچین عمومی است. تفاوت اصلی این رویکرد در مقابل یک حساب بانکی سنتی این است که حسابها مستقیماً با کسی مرتبط نیستند. در عوض ، حسابها شبه ناشناس هستند و فقط یک آدرس عددی را لیست می کنند.

اگرچه این حسابها به طور مستقیم با نام کسی مرتبط نیستند ، اما روشهایی برای محققان وجود دارد که در صورت لزوم مشخص کنند چه کسی آنها را در اختیار دارد برنامه هایی مانند بلوک کاوشگرها به افراد کمک می کنند معاملات غیرمتمرکز سکه های غیرحرمانه را ردیابی و ردیابی کنند.

مخاطبان جهانی

Dapps نمایانگر گسترش روش تصور توسعه دهندگان از سیستم عامل های مالی است. هر کسی از سراسر جهان می تواند در سیستم عامل های DeFi شرکت کند. شما فقط به یک گوشی هوشمند با دسترسی به اینترنت نیاز دارید و می توانید در عرض چند دقیقه وارد انجمن DeFi شوید.

در نتیجه ، DeFi Dapps توانایی این را دارد که برای اولین بار در تاریخ ثبت شده ، دسترسی به خدمات مالی را به افراد غیر بانکی جهان فراهم کند. این گشودگی یک پیشرفت بزرگ از سیستم بانکی فعلی است که حدود 40٪ از جمعیت جهان را بدون هیچ نوع بانکداری ترک می کند.

نکته مهم ، وقتی به جمعیت غیربانکی فکر می کنید ، آسان است که یک روستا را در جایی از مناطق استوایی یا کویر به تصویر بکشید اما واقعیت بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ، اخیر مطالعه دریافت که 25٪ از خانوارهای ایالات متحده بدون بانک مانده اند. در این مکان ها است که DeFi تأثیر فوری دارد.

بدون مجوز

بخش DeFi بدون دروازه بان کار می کند. به همین ترتیب ، هرکسی می تواند یک برنامه DeFi ایجاد کرده و آن را به جهانیان ارائه دهد. علاوه بر این ، هر کسی می تواند بدون نگرانی برای تأیید در DeFi Dapps شرکت کند. این استراتژی بسیار دور از سیستم مالی امروز است که به کاربران بالقوه نیاز دارد تا قبل از اینکه بتوانند در اقتصاد جهانی مشارکت کنند ، هزاران سیستم تأیید نظارتی را مرور کنند.

قابلیت همکاری

یکی دیگر از ستون های جامعه DeFi قابلیت همکاری است. قابلیت همکاری بسیار حیاتی است زیرا این اطمینان را می دهد که با ورود بیشتر توسعه دهندگان به فضا ، تمام کارهای قبلی از بین نمی روند. در عوض ، کاربران می توانند محصولات DeFi خود را روی هم قرار دهند تا در معرض این اقتصاد عصر جدید قرار بگیرند. به عنوان مثال ، استفاده از پول های ثابت ، صرافی های غیرمتمرکز و کیف پول با هم برای یک کاربر معمول است. این استراتژی به دلیل ادغام یکپارچه برنامه های DeFi امکان پذیر است.

انعطاف پذیری

با توجه به ماهیت باز محیط DeFi ، توسعه دهندگان می توانند انعطاف پذیری بیشتری را در سیستم عامل های خود اعمال کنند. کاربران از طریق ادغام یکپارچه سازی برنامه های شخص ثالث نیز گزینه های قابل توجهی به دست می آورند. در واقع ، اگر کاربران گزینه های فعلی را ناکافی بدانند ، حتی می توانند رابط خود را بسازند.

DeFi در وام

یکی از بخشهایی که بیشتر تحت تأثیر معرفی DeFi قرار گرفته است ، بخش وام دهی است. اگر تا به حال تقاضای وام کرده اید ، می دانید که این فرآیند زمانبر است. بدتر از همه اینکه شما مجبورید با شرکت های وام دهنده ویژه طراحی شده برای بازده حداکثر سود خود کار کنید. خوشبختانه ، جامعه DeFi چند روش جالب برای بهبود این بازار ارائه داده است.

ترکیب

ترکیب Dapp قدرت واقعی DeFi و چگونگی توانایی تغییر نحوه تصور جهان از نقش بازار مالی را به نمایش می گذارد. این ترکیب به کاربران امکان می دهد رمزنگاری خود را به کاربران دیگر وام دهند. در ازای ارائه وام ، کاربران به صورت ارز رمزپایه سود دریافت می کنند. نکته مهم ، این پلت فرم از قراردادهای هوشمند برای مطابقت با وام دهندگان و وام گیرندگان استفاده می کند. علاوه بر این ، این قراردادهای هوشمند به طور خودکار تنظیمات بهره را بر اساس وضعیت فعلی بازار انجام می دهند.

مبادلات غیرمتمرکز

بسیاری مبادلات غیرمتمرکز را گام بعدی منطقی در تکامل بخش رمزنگاری می دانند. این سیستم عامل های معاملات نظیر به نظیر UX کارآمدتر ، امنیت شدیدتر و انعطاف پذیری بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند. مبادلات سنتی از طریق یک سازمان متمرکز فعالیت می کنند که کلیه معاملات درون سیستم عامل را تسهیل ، نظارت و تأیید می کند.

مشکل این روش این است که تعداد زیادی از بردارهای حمله را باز می گذارد. هکرها می توانند مبادله را هدف قرار دهند و با میلیون ها دلار به نتیجه برسند. جستجوی سریع گوگل نمونه های زیادی از هک های تبادل را نشان می دهد که در آن سازمان مرکزی متحمل خسارات زیادی شده است. در بسیاری از موارد ، این شرکت ها به دلیل ضرر و زیان مجبور به توقف فعالیت خود شدند.

Binance DEX از طریق صفحه اصلی

بینانس DEX از طریق صفحه اصلی

مبادلات غیرمتمرکز بسیاری از این نگرانی ها را برطرف می کند. هنگامی که کاربر دارایی خود را از طریق مبادله غیرمتمرکز مبادله می کند ، این سیستم عامل هرگز دارایی ها را مستقیماً نگهداری نمی کند. در عوض ، از قراردادهای هوشمند برای فعال کردن مبادله همزمان کیف پول به کیف پول استفاده می شود. به این ترتیب ، هیچ نقطه ضعف اصلی در سیستم عامل برای سو explo استفاده از یک هکر وجود ندارد.

از او صرف نظر کنید

از او صرف نظر کنید پلتفرم سازوکاری ابتکاری را معرفی کرد که به آن بازار اتوماتیک می گویند. این پروتکل امکان حل و فصل تقریباً فوری بین طرفین را فراهم می کند. مهم این است که این پروتکل قرار است معاملات را تا حد ممکن نزدیک به ارزش بازار فعلی بسته کند. حتی می توانید رمزنگاری خود را قرض دهید و از طریق ویژگی Pooling پلتفرم سود خود را بدست آورید.

پس انداز عصر جدید با DeFi

DeFi برخی از اساسی ترین اقدامات مالی را برای بازیابی زندگی جدید امکان پذیر می کند. به عنوان مثال استخر با هم Dapp پلتفرمی است که پس اندازکنندگان می توانند در آن دیدار کنند و در یک بازی بدون ضرر شرکت کنند. در این بازی ، همه رمزنگاری را به کیف پول علاقه مند می کنند. در پایان ماه ، یک برنده خوش شانس با تمام سود کسب شده دور می شود. به طرز حیرت انگیزی ، بقیه با سرمایه گذاری اولیه خود را ترک می کنند.

سیستم عامل های پیش بینی DeFi

یکی دیگر از تحولات جالب در این بخش ، تولد سیستم عامل های پیش بینی است. از یک بستر پیش بینی برای تحلیل افکار عمومی فعلی یک رویداد خاص استفاده می شود. بهره گیری از خرد توده ها می تواند ابزاری ارزشمند برای مشاغل متقاضی بصیرت بیشتر در بازار باشد.

حدس می زنم

سکو حدس می زنم به شما امکان می دهد پیش بینی کنید و نتایج دیگران را در استخر بررسی کنید. از نظر انتقادی ، شما حتی برای مشارکت خود رمزنگاری می کنید. به سادگی مبلغی را با پیش بینی خود قرار دهید ، اگر درست می گویید ، برای خرد خود رمزنگاری اضافی می کنید.

چگونه DeFi اینجا است تا بماند

از آنجا که سیستم های اصلی جامعه ما به سمت عدم تمرکز تغییر یافته اند ، در آینده تقاضای بیشتری برای DeFi Dapps وجود خواهد داشت. این برنامه های عصر جدید همچنان به طرز قابل توجهی سیستم های تجاری فعلی را مختل می کنند.

به زودی ، برنامه های غیرمتمرکز استاندارد جدیدی را برای اقتصاد پیش می روند. در نتیجه ، اقتصاد جهانی می تواند در سالهای آینده مشارکت چشمگیری داشته باشد. در حال حاضر ، DeFi نگاهی اجمالی به وجود دموکراتیک تر در اختیار جهانیان قرار می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me