banner
banner

سرمایه گذاری در سهام NVIDIA (NASDAQ: NVDA)

انویدیا (NASDAQ: NVDA) در درجه اول به دلیل ایجاد انقلابی در گرافیک رایانه ای در طول دهه 1990 شناخته شده است. واحد پردازش گرافیکی قدرتمند (GPU) آنها در بسیاری از دسک تاپ ها ، لپ تاپ ها ، تبلت ها ، ایستگاه های کاری و کنسول های بازی در سراسر جهان یافت می شود. در حالی که بسیاری از شرکت ها اکنون وارد فضای محاسبات شده اند ، NVIDIA چندین مزیت استراتژیک نسبت به سایر شرکت های خود دارد. NVIDIA با تجربه ، دانش و پرسنل موجود در حال حاضر شرکتی است که همچنان فراتر از انتظار بوده است.

NVIDIA چیست (NVDA)?

شرکت NVIDIA با هدف بهبود تجربه گرافیک سه بعدی برای رایانه های شخصی توسط سه دانشمند کامپیوتر در سانتا کلارا ، کالیفرنیا آغاز به کار کرد. Jen-Hsun Huang ، Chris Malachowsky و Curtis Priem در سال 1993 در کالیفرنیا تاسیس شدند ، طرحی را برای ایجاد ریزپردازنده هایی ایجاد کردند که امکان پخش ویدیوی کامل و صدای استریو را در رایانه های شخصی فراهم می کند. آنها به سرعت از شهرت بالایی برخوردار شدند و با SGS-Thomson Microelectronics ، یکی از برترین شرکتهای محاسباتی در آن زمان ، یک همکاری استراتژیک ایجاد کردند. این یک حرکت تغییر دهنده بازی بود که به NVIDIA اجازه داد NV1 ، اولین ریز تراشه شتاب دهنده چندرسانه ای خود را در ماه مه 1995 منتشر کند..

موفقیت NV1 توجه بسیاری از شرکت های بازی سازی مانند سگا را به NVIDIA جلب کرد که می خواستند از این تراشه برای سیستم بازی Saturn خود استفاده کنند. در نتیجه این موفقیت ، NVIDIA توانست بودجه ای را از لباس های سرمایه های خطرپذیر بدست آورد و به آن اجازه داد تا با تهاجمی رشد کند و به عنوان رهبر بازار جایگاه خود را بدست آورد. در اواسط سال 1996 ، تقریباً 30 رقبا تراشه های سه بعدی را به بازار گرافیک ارائه می دادند. در این زمان ، NVIDIA سهم قابل توجهی از بازار حدود 24٪ را در اختیار داشت. در نتیجه این موفقیت اولیه ، فوربس NVIDIA را به عنوان “شرکت سال” خود در سال 2007 معرفی کرد. اخیراً ، این شرکت ارائه محصولات خود را متنوع کرده است که شامل GPU ها و سایر قطعات محاسباتی مورد استفاده در الکترونیک خودرو ، دستگاه های تلفن همراه و از زمان اواخر سال 2010 ، هوش مصنوعی.

این شرکت از اواسط دهه 1990 و اوایل سال 2000 یک دوره رشد سریع را تجربه کرد و آنها را به عنوان رهبران صنعت تقویت کرد. بزرگترین سهم این شرکت در محاسبات ، اختراع واحد پردازش گرافیک (GPU) بود که فیلم ها و تصاویر را برای نمایش ارائه می دهد. در حال حاضر تقریباً همه رایانه های مدرن نوعی GPU دارند ، اگرچه رقبای زیادی نیز وارد این حوزه شده اند. پردازنده های گرافیکی NVIDIA انواع رسانه ها و ارتباطات از جمله تلویزیون با کیفیت بالا ، تلفن های همراه ، ویدئو دیجیتال (دو بعدی و سه بعدی) ، صوتی و حتی اتصال باند پهن را غنی می کنند. اخیراً ، آنها تمرکز بیشتری بر هوش مصنوعی قرار داده اند ، تراشه های GPU آنها مانند مغز عمل می کنند و قدرت محاسباتی لازم برای عملکرد محصولات مانند اتومبیل های خودران و ربات ها را تأمین می کنند. خط تولید بی نظیر NVIDIA شاهد بوده است که این شرکت جوایز زیادی را جمع آوری کرده و به عنوان تولید کننده سریعترین ریز تراشه های گرافیکی در بازار شناخته شده است..

چرا NVIDIA (NVDA) موضوع?

شرکت NVIDIA به عنوان یک رهبر در زمینه خود دارای شهرت قوی و شایسته ای است. علاوه بر سابقه خود به عنوان نوآوران تولیدكننده فناوری كه مرزهای فن آوری رایانه را تحت فشار قرار داده است ، امروز آنها به سلطه خود بر بازار ادامه می دهند.

شرکت NVIDIA همچنان شاهد افزایش تقاضا برای فناوری و خدمات خود است. دو بازار کلیدی وجود دارد که NVIDIA در آنها فعالیت می کند و از فناوری توسعه یافته از طریق تحقیق و توسعه داخلی بسیار بهره مند شده اند. درآمدزای اصلی آنها همچنان GPU آنها است. GPU های مارک دار GeForce آنها در حال حاضر است 19٪ از کل سهم بازار GPU PC را به خود اختصاص داده اند. اگرچه ممکن است این تعداد کم به نظر برسد ، بازار بسیار تقسیم بندی شده و در نتیجه ، NVIDIA فقط دو شرکت (Intel و AMD) را دنبال می کند. درآمد مربوط به بازی در سال 2020 رکورد 2.27 میلیارد دلار بود. همچنان که سازندگان بازی به توسعه بازی های دقیق تر و واقع گرایانه ادامه می دهند ، بازار کل آدرس پذیر به روند صعودی خود ادامه می دهد و NVIDIA را در موقعیت خوبی رو به جلو قرار می دهد. حوزه دوم عملیات مرکز داده است که سریعترین رشد درآمد NVIDIA است. در قلب مراکز داده غول های فناوری مانند آمازون و اوراکل ، پردازنده های گرافیکی NVIDIA قرار دارند. این GPU ها قدرت محاسباتی کافی برای این ارائه دهندگان خدمات فراهم می کنند تا بتوانند کارهای مهم خود را در زمینه هایی مانند تجزیه و تحلیل داده ها و رایانش ابری انجام دهند. درآمد مربوط به مرکز داده NVIDIA آمار a رکورد بالای 1.9 میلیارد دلار در سال 2020.

NVIDIA (NVDA) چشم اندازها

رشد متوقف ناپذیر اخیر NVIDIA تا حدی نتیجه یک تیم اجرایی موثر بوده است که می تواند فرصت ها را در افق مشاهده کند. بهترین نمونه این توافقنامه 40 میلیارد دلاری برای خرید Arm Limited است. Arm یک شرکت نیمه هادی و طراحی نرم افزار مستقر در انگلستان است ، متخصص در زمینه توسعه و صدور مجوز برای مالکیت معنوی برای طراحی میکرو تراشه ها. می توان بازو را به عنوان معماری در پشت تراشه هایی یافت کرد که در طیف وسیعی از دستگاه های تلفن همراه ، از آیفون گرفته تا محصولات Microsoft Surface یافت می شوند. تراشه NVIDIA’s Tegra به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است و قبلاً در آن استفاده شده است نینتندو سوییچ. با قدرت طراحی Arm و شهرت NVIDIA به تحقیق و فناوری ، این خرید به سرعت باعث برهم زدن اختلال در بازار دستگاه های تلفن همراه می شود. در حالی که رقیب AMD در حال حاضر با سامسونگ در خط دستگاه تلفن همراه خود کار می کند ، خرید استراتژیک Arm احتمالاً باعث ایجاد هم افزایی در این مسیر خواهد شد. این خرید همچنین به NVIDIA اجازه می دهد تا به یکی از بزرگترین مجموعه های مالکیت معنوی در این بخش دسترسی پیدا کند ، که احتمالاً باعث افزایش بیشتر عرضه محصولات می شود..

NVIDIA را از کجا بخریم (NVDA) سهام

دلالی که توصیه می کنیم باشد نفر اول.

Firstrade یک شرکت کارگزاری آنلاین پیشرو است که مجموعه کاملی از محصولات و ابزارهای سرمایه گذاری را برای کمک به سرمایه گذاران مانند شما در کنترل آینده مالی خود طراحی کرده است. از زمان تاسیس در سال 1985 ، Firstrade متعهد به ارائه خدمات با ارزش و کیفیت بالا بوده است.

ترکیبی از فناوری تجارت اختصاصی ، رابط کاربری بسیار بصری ، خدمات برجسته مشتری و برنامه های تلفن همراه ، Firstrade یک راه حل جامع برای همه نیازهای سرمایه گذاری شما ارائه می دهد.  نفر اول عضو FINRA / SIPC است.

سرمایه گذاری در سهام NVIDIA (NASDAQ: NVDA) سرمایه گذاری در سهام NVIDIA (NASDAQ: NVDA) سرمایه گذاری در سهام NVIDIA (NASDAQ: NVDA)
rade ★★★★★ بررسی Firstrade

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

Finance ★★★★★ بررسی مالی M1

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ نقد و بررسی Public.com

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

100 دلار

حداقل حساب

هیچ یک

تبلیغات

سهام رایگان *

* برای جزئیات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.

تبلیغات

هیچ یک

ترویج

هیچ یک

خلاصه

شرکت NVIDIA همچنان یک تولید کننده برتر GPU در صنعت است. محاسبات خانگی و فناوری موبایل آن همچنان مورد توجه قرار گرفته و خریدهای استراتژیک و مشارکت راهی بسیار محتمل برای رشد در آینده است. NVIDIA با پردازنده های گرافیکی قادر به مدیریت حتی سنگین ترین کارهای هوش مصنوعی ، همچنان مرزها را در فناوری ادامه می دهد. با ادامه تنوع در بخشهای جدید ، NVIDIA از موقعیت خوبی برخوردار است تا بتواند رشد بی وقفه خود را ادامه دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me