banner
banner

سنگهای پنهان ارز رمزنگاری شده شماره 5 – پرلین (PERL)

سنگهای پنهان ارز رمزنگاری شده شماره 5 – پرلین (PERL)

از اواخر سالهای اخیر ، پرلین به یکی از پروژه های مورد بحث در رمزنگاری تبدیل شده است. بحث و گفتگوها بیشتر گرم می شود ، زیرا پیش بینی می شود سکه به بازار عرضه شود ICO خود را بسته و راه اندازی کنید.

تصویر شاخص و

منبع: https://www.perlin.net/

بنابراین ، به هر حال پرلین چیست؟ با توجه به جدیدترین بارگذاری شده کاغذ سفید شبکه پرلین در وب سایت خود یک دفتر توزیع شده مبتنی بر DAG است که بر اساس پروتکل اجماع بهمن ساخته شده است – مکانیزمی که مقیاس پذیری و توان عملیاتی بالا را تضمین می کند. علاوه بر این ، پروژه پرلین بر ایجاد یک محیط محاسباتی غیر قابل اعتماد ، مستقل از هر سیستم خودمختار تحت کنترل موضوع تمرکز دارد.

جزئیات پروژه

شبکه پرلین یک پلت فرم محاسباتی توزیع شده است که در بالای پروتکل جدید DAG ساخته شده است و از یک پروتکل متحمل خطای بیزانس مبتنی بر مکانیزم قابل متغیر استفاده می کند. پرلین همچنین شامل یک لایه محاسباتی توزیع شده به نام شبکه پرلین است که به عنوان بازاری برای محاسبه منابع بین فروشندگان و مشتریان عمل خواهد کرد..

این شبکه از منابع محاسباتی کم استفاده شده کاربران خود بهره می برد. این شبکه به توان محاسباتی بیکار تلفن های همراه ، رایانه ها و کنسول های بازی دسترسی پیدا خواهد کرد و منابع موجود در دسترس هر شرکت کننده را از طریق عملکرد هش رمزنگاری ، کمی می کند..

هدف این است که ابر رایانه قابل دوام باشد. در حالی که همچنین کاربران را قادر می سازد فن آوری خود را برای کسب و کار جمع کنند.

آنچه پرلین سعی در حل آن دارد?

1. مقیاس پذیری

در حال حاضر ، معاملات بلاکچین کند و گران است. اکثر شبکه های بلاکچین قادر به رسیدگی به تقاضای بیشتر بازار نیستند. به طور متوسط ​​، سیستم عامل های محبوب بلاکچین مانند بیت کوین و اتریوم می توانند تقریباً ده معامله در ثانیه را پردازش کنند. در مقابل ، سیستم عامل های پرداخت سنتی مانند ویزا در حال حاضر به طور متوسط ​​حداکثر 8000 تراکنش در ثانیه انجام می دهند. همانطور که مشاهده می کنید سرعت بلاکچین در مقایسه با شبکه های پرداخت اصلی سرعت معامله کمتری دارد.

نمودار tps

منبع: https://www.perlin.net/

پرلین یکی از پروژه های جدید بلاکچین است که به دنبال راه حلی برای این مشکل است. این شرکت در تلاش است تا زیرساخت های مقیاس پذیر را فراهم کند تا سیستم عامل های بلاکچین طی چند سال به جریان اصلی تبدیل شوند. پس از دستیابی به این مهم ، نه تنها افراد می توانند از بلاکچین برای معاملات مالی استفاده کنند ، بلکه می توانند dApp های مقیاس پذیر و امن را در بالای خود بسازند.

2. پردازش ابری

نیازی به گفتن نیست ، نیاز فزاینده ای به قدرت محاسبه وجود دارد. قدرت محاسبه اساس کلیه فعالیتهای مدرن ماست. این یک ابزار مهم است که در زندگی روزمره ما حیاتی است. بخش آموزش ، صنعت بهداشت ، تعاملات اجتماعی ، سرگرمی ، رسانه های جدید و بازار سهام همه توسط رایانه ها تغییر شکل داده اند.

با تسلط بر بازار رایانش ابری توسط مجامع دیجیتالی انگشت شماری مانند گوگل و مایکروسافت ، خرید خدمات این شرکت ها گران شده است. پرلین به دنبال ارائه راه حلی برای این مسئله با ایجاد بازار ابر غیرمتمرکز است. همانطور که قبلا ذکر شد ، این از قدرت محاسباتی استفاده نشده دستگاه ها در سراسر جهان استفاده می کند – که توسط یک شبکه بلاکچین بهم متصل شده اند.

بازار رایانش ابری پرلین ، شرکت های کوچک ، شرکت های نوپا ، توسعه دهندگان مستقل و محققان را از جمله دیگران هدف قرار داده است.

عکس صفحه 5 1

منبع: https://www.perlin.net/

سه شرکت کننده

معدنچیان: نقش ماینرها تأمین نیروی محاسباتی است. آنها منابع محاسباتی استفاده نشده خود را در شبکه ثبت می کنند. پادشاهان براساس مدت زمان اجاره دادن کامپیوتر خود پاداش می گیرند.

مشتریان: مشتریان یا افراد عادی هستند یا شرکت هایی که به دنبال خرید منابع محاسباتی از معدنچیان هستند.

اعتبارسنج ها: این گره ها هستند. آنها به توافق رسیده و معاملات بین استخراج کنندگان و مشتریان را تأیید می کنند. به اعتبار سنج ها ، درصد کمی از هزینه های معامله بر اساس اعتبار و پخش آنها پرداخت می شود.

تیم

Dorjee Sun (مدیر پروژه)

سان یک کارآفرین سریالی است که پس از ایجاد حفاظت از کربن ، یک شرکت اجتماعی که با معاملات اعتباری کربن سروکار دارد و متعهد به حفاظت از مناطق وسیعی از جنگل های بارانی گرمسیری است ، توجه بین المللی را به خود جلب کرده است. موفقیت کارآفرینی وی سابقه طولانی دارد ، زیرا وی چهار شرکت تأسیس خود را فروخت. او همچنین مشاور در چاشنی, پروتکل جمهوری, و لوکی.

Kenta Iwasaki (مدیر ارشد فناوری)

ایوازاکی تجربه زیادی در سیستم های توزیع شده و یادگیری ماشین دارد. قبل از پیوستن به پرلین ، کنتا به عنوان محقق هوش مصنوعی با او کار می کرد شرکت Naver و مهندس رباتیک در بود DJI. وی همچنین بنیانگذار و مدیرعامل شرکت درانیتیکس, که یک سیستم بازاریابی آنلاین را ایجاد می کند که از طریق تجزیه و تحلیل زمان واقعی و یادگیری ماشین بهینه شده است.

میرزا اودین (توسعه تجارت)

میرزا یک سرمایه دار خطرناک تحصیل کرده در دانشگاه هاروارد و متخصص فن آوری است. او به عنوان سردبیر در LinkedIn و Citi Investment Bankers خدمت کرده است. در فضای بلاکچین ، او مشاور EdenChain و OneLedger است.

تیم Palin همچنین شامل توسعه دهندگان با استعداد دیگری مانند Jack Li، Joanne Huynh، Darren Toh، Heyang Zhou، Anup Malani، Trung Nguyen، Doug، and Ajay Prakash.

خلاصه ی پروژه

مزایای:

1. پرلین یک پلت فرم محاسباتی توزیع شده مبتنی بر DAG است و روشی اجماعی به نام اجماع بهمن را در پیش می گیرد. این مکانیسم اجماع بهمن برای ارائه مقیاس پذیری بالا و معاملات سریع طراحی شده است. طبق نتایج ، نتایج اولیه آزمایش 1600+ TPS در 2000 گره را نشان می دهد تلگرام سکه سایت اینترنتی.

2. شبکه پرلین برای کمیت بخشیدن به منابع موجود برای هر شرکت کننده ، از قدرت محاسباتی کم بهره ای برخوردار است.

3- هزینه کم شبکه پرلین به استارتاپ ها ، محققان و سایر مشاغل کوچک امکان استفاده از توان محاسباتی را می دهد.

4. آژانس رتبه بندی توجیهی رمزنگاری به پرلین نمره بالایی از 9.6 (از 10) را داد که شبیه به نمره دریافت شده توسط Ethereum است.

معایب:

1. هیچ جدول زمانی و جزئیات رمز مشخصی منتشر نشده است.

2. سایر اطلاعات در مورد اعضای تیم و سرمایه گذاران فاش نشده است. در اینجا رمز و راز زیادی وجود دارد که برخی از سرمایه گذاران با دیدن هیاهوی مثبت زودهنگام از آن چشم پوشی می کنند.

افکار نهایی

پرلین توسط چندین موسسه از جمله FBG ، موسسات سرمایه گذاری مانند Bitmain, بزرگترین معدنچی جهان ، و استخر F2, بزرگترین استخر استخراج چین.

در آینده ، هدف پرلین این است که کاربران جدید بیشتری را وارد اقتصاد ارزهای رمزنگاری کند و به آنها اجازه دهد دستگاه های خود را به شبکه پرلین متصل کرده و PERL کسب کنند. پرلین همچنین توزیع مجدد و فراگیری درآمد را برای کشورهایی که درآمد سرانه کمتری دارند در حالی که قفل منابع ظرفیت محاسباتی بیکار و استفاده نشده را باز می کند.

هنوز اطلاعات کافی در مورد پرلین شناخته نشده است و تأیید جزئیات فنی خاص دشوار است. با این حال ، براساس آنچه ما می دانیم ، این پروژه دارای پتانسیل زیادی است و جای تعجب نیست كه از اواخر زمان مورد توجه بسیاری قرار گرفته باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me