banner
banner

قرارداد کاربر معاملات آتی OKEx

1. بررسی اجمالی

1.1 معاملات معاملات OKEx (“سرویس”) یک سرویس تجارت مشتقه دارایی مالی مجازی (VFA) است که توسط Aux Cayes Fintech Co. Ltd. (از این پس “OKEx”) راه اندازی شده است. توسط OKEx طراحی ، مدیریت و اداره می شود. برای فعال کردن معاملات آتی OKEx ، شما باید “توافق نامه کاربر معاملات آتی OKEx” و مطالب مندرج در ماده 7.1 این (“توافق نامه”) را کاملاً بخوانید ، درک کرده و با آن موافقت کنید. لطفاً قبل از انتخاب پذیرش این قرارداد ، کلیه شرایط و ضوابط را با دقت مطالعه کنید.

1.2 لطفا توجه داشته باشید که شما قبل از موافقت با شرایط توافق نامه از سرویس استفاده نخواهید کرد. به طور خاص ، با پذیرفتن مستقیم توافق نامه یا استفاده از سرویس ، تصدیق می کنید که با شرایط توافق نامه موافقت کرده اید.

2. واجد شرایط بودن استفاده از سرویس

2.1 شما تصدیق و موافقت می کنید که:

 • شما با “شرایط خدمات OKEx” موافقت کرده اید و استفاده از “خدمات” تعریف شده در آن را واجد شرایط هستید و منعی برای استفاده از آن ندارید.
 • این توافق نامه با قوانین کشور یا منطقه ای که اهل آن هستید منافاتی ندارد.
 • شما مالک قانونی VFA هایی هستید که در سرویس سپرده گذاری کرده اید و VFA های فوق الذکر از منابع قانونی دریافت می شوند.

2.2 شما از خطرات استفاده از سرویس آگاه هستید و آنها را فرض می کنید ، که شامل موارد زیر است:

 • نوسانات بالای قیمت VFA ها و مشتقات آنها می تواند در مدت زمان کوتاهی ضرر کل یا کل داشته باشد.
 • عدم کفایت VFA های واریز شده به عنوان حاشیه می تواند منجر به تصفیه فوری موقعیت های شما شود و شما می توانید تمام VFA هایی را که به سرویس سپرده اید از دست دهید.
 • خشم فناوری ممکن است اتفاق بیفتد ، که ممکن است استفاده شما از سرویس را به تأخیر بیندازد یا آن را مسدود کند.
 • ممکن است ناهنجاری در بازار اتفاق بیفتد که ممکن است باعث از دست دادن VFA شما شود.
 • هر از گاهی ، برای حفظ رفاه عمومی بازار ، OKEx نیاز به افزودن ، حذف یا تغییر سیاست ها دارد. چنین اقدامی ممکن است به نفع یا علیه یک کاربر شخصی مانند شما باشد.

2.3 شما تصدیق و موافقت می کنید که:

 • شما برای هیچ هدف غیرقانونی از این سرویس استفاده نخواهید کرد.
 • شما هیچ نوع دستکاری در بازار را شروع یا تسهیل نمی کنید.

3. استفاده از سرویس

3.1 این سرویس به شما اطلاعات سفارش در زمان واقعی را ارائه می دهد. شما می توانید اطلاعات را برای تجزیه و تحلیل خود مشاهده یا بارگیری کنید.

OKEx مسئولیتی در قبال قضاوت یا تحلیلی که شما بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط سرویس انجام داده اید ، ندارد.

3.2 شما می توانید از طریق وب سایت ، نرم افزار سرویس گیرنده ، API یا هر کانال دیگر ، به فرم مورد نیاز OKEx سفارش دهید. پس از پر شدن سفارش ، نمی توانید آن را لغو یا اصلاح کنید.

3.3 هنگامی که سفارش “Open Long” یا “Open Short” شما پر شد ، موقعیت مربوطه باز می شود. پس از پر شدن سفارش “بستن طولانی” یا “بستن کوتاه” ، موقعیت مربوطه بسته می شود. این سرویس اطلاعاتی راجع به موقعیت های شما و ارزش VFA ها و مشتقات آنها به شما در زمان واقعی ارائه می دهد..

3.4 آینده هر روز در ساعت 08:00 (UTC) (“تسویه حساب”) تسویه می شود. قیمت تسویه حساب آخرین علامت گذاری قیمت است (که توسط سرویس تعریف و محاسبه شده است ، به “راهنمای آینده OKEx” مراجعه کنید). در تسویه حساب ، همان مقدار FVA به اندازه UPL به RPL اضافه می شود و RPL کمتر از مبلغ Clawback به موجودی شما واریز می شود ، که می تواند بلافاصله پس گرفته شود (با توجه به شرایط حاشیه و سایر محدودیت های مورد نیاز سرویس). سپس UPL و RPL به 0 تغییر می یابند (برای تعاریف و روش های محاسبه UPL 、 RPL و مقدار Clawback به “OKEx Futures Guide” مراجعه کنید.)

3.5 در زمان تحویل قرارداد (08:00 به وقت محلی هر جمعه) ، این سیستم موقعیت های مربوط به آتیه های هفتگی افتتاح شده را می بندد. قیمت میانگین محاسبه BTC / USDT یا سایر شاخص های مربوط به یک ساعت قبل از تحویل خواهد بود. سود و زیان بدست آمده پس از بستن موقعیت از طریق تحویل به RPL اضافه می شود و RPL کمتر از مبلغ بازپرداخت به موجودی شما واریز می شود که می تواند بلافاصله پس گرفته شود. سپس UPL و RPL به 0 تنظیم می شوند. (برای تعاریف و روش های محاسبه UPL ، RPL و مقدار بازپرداخت ، لطفا به "راهنمای آینده OKEx").

3.6 شما باید هزینه خدمات را به OKEx پرداخت کنید. برای برنامه هزینه ، لطفاً به “OKEx Futures Guide” مراجعه کنید.

3.7 اگر ناهنجاری های بازار قبل از تسویه و تحویل اتفاق بیفتد ، از جمله محدود به محدودیت شدید شاخص زمینه ای یا نرخ بازدارنده غیرطبیعی نیست ، OKEx ممکن است بنا به صلاحدید خود تصمیم بگیرد که در یک زمان مناسب با روش منطقی تجاری تسویه حساب کند. OKEx باید اطلاعیه ای را درباره این قوانین دقیق ارسال کند.

4. مدیریت ریسک

4.1 خدمات اقدامات مختلفی را برای کنترل خطرات سیستماتیک در نظر می گیرد ، از جمله:

 • سیستم حاشیه با نسبت حاشیه نگهداری لایه ای
 • مکانیسم تصفیه
 • رویه بازپرداخت اجتماعی

OKEx به طور مداوم اقدامات مدیریت ریسک خود را بهبود می بخشد.

4.2 “سیستم حاشیه با نسبت حاشیه نگهداری لایه ای”. براساس VFA هایی که در سرویس واریز کرده اید ، اندازه موقعیتی که می توانید باز کنید محدود است. علاوه بر این ، برای جلوگیری از انحلال ، نسبت حاشیه شما (تعریف شده و محاسبه شده توسط سرویس ، به “راهنمای آینده OKEx” مراجعه کنید) باید بالاتر از نسبت حاشیه نگهداری نگه داشته شود ، که پایین ترین نسبت حاشیه مورد نیاز برای حفظ موقعیت های فعلی شماست . یک جدول نسبت حاشیه نگهداری لایه ای توسط سرویس تصویب می شود. هرچه موقعیت بزرگتر باز شود ، به نسبت حاشیه نگهداری بالاتر نیاز است. برای جزئیات بیشتر به “راهنمای آینده OKEx” مراجعه کنید.

4.3 “مکانیسم انحلال”. هنگامی که نسبت حاشیه حساب شما کمتر از نرخ نگهداری مارجین + نرخ سود تصفیه باشد ، تصفیه حساب شما آغاز می شود. حساب شما به طور موقت توسط موتور مدیریت ریسک سرویس پذیرفته می شود. و پس از انجام مراحل تصفیه تحت کنترل شما باز می گردند. در مکانیسم انحلال ، موتور مدیریت ریسک سرویس همچنان به تصفیه موقعیت های شما ادامه می دهد ، تا زمانی که نسبت مارجین شما به بالاتر از نسبت حاشیه نگهداری لایه ای شما برسد یا موقعیت های شما کاملاً تسویه شود. برای جزئیات بیشتر به “راهنمای آینده OKEx” مراجعه کنید.

4.4 “رویه بازپرداخت اجتماعی”. برخی از VFA های واریز شده کاربر نمی توانند هزینه های ناشی از انحلال را تأمین کنند. کسری کل از کلیه کاربرانی که انحلال را طی کرده اند ابتدا توسط صندوق بیمه خدمات پرداخت می شود. در صورت تخلیه صندوق بیمه ، رویه بازپرداخت اجتماعی توسط سرویس اتخاذ می شود تا کسری باقی مانده را پوشش دهد. کاربرانی که سود خالص روزانه دارند مشمول این بازپرداخت خواهند شد. برای جزئیات بیشتر به “راهنمای آینده OKEx” مراجعه کنید.

4.5 اگر اندازه موقعیت های شما یا سفارشات باز شما تا حدی جمع شود که تهدید قابل توجهی برای سایر کاربران باشد ، OKEx ، با صلاحدید خود ، ممکن است از شما بخواهد سفارشات خود را لغو کنید یا بخشی از موقعیت های خود را ببندید. شما تصدیق و موافقت می کنید که OKEx حق و اختیار خود را در شرایط استثنایی برای بستن کامل یا جزئی موقعیت یا سفارشات خود محفوظ می دارد..

5. محدودیت مسئولیت

5.1 شما تصدیق می کنید که قوانین و سیاست های مربوط به خدمات را کاملاً می فهمید. به دلیل سو for تفاهم در مورد قوانین و سیاست ها ، OKEx مسئولیتی در قبال ضرر و زیان شما نخواهد داشت. به ویژه ، برای باز کردن یا حفظ موقعیت های خود ، مقدار VFA هایی که به عنوان حاشیه واریز کرده اید نیازهای خاصی را دارد. در صورت برآورده نشدن شرایط ، انحلال ایجاد می شود. وقتی تصفیه اتفاق می افتد ، می توانید تمام VFA هایی را که به عنوان حاشیه واریز کرده اید از دست دهید.

5.2 اطلاعات معاملات شما در تسویه حساب رسمی می شود. اطلاعات نشان داده شده بین 2 تسویه حساب متوالی فقط برای هدف مرجع است و نمی توان ضمانت نتیجه رسمی را تضمین کرد. شما می توانید با اقدامات خود بر اساس اطلاعات مربوط به حل و فصل مقدماتی ضرر کنید. OKEx در قبال خسارت وارده شما هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

5.3 برای مطابقت با تغییرات در قوانین یا مقررات ، یا برای حفظ رفاه عمومی در بازار ، OKEx باید بنا به صلاحدید خود ، گاه و بیگاه سیاست ها ، قوانین یا قوانین اضطراری را تغییر دهد. این تغییرات یا پیاده سازی ها می تواند منجر به غیرقابل دسترسی بودن موقت حساب شما ، بازپس گرفتن از حساب شما ، بستن فوری موقعیت های خاص شما یا وقفه دیگری در سرویس شود. OKEx در قبال خسارت وارده شما هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

5.4 OKEx مسئولیتی در قبال خسارات ناشی از شرایط غیرقابل کنترل ، که شامل موارد زیر است:

 • تعمیر و نگهداری سیستم همانطور که از قبل اعلام شده است ؛
 • سو mal عملکرد دستگاه اینترنت که انتقال داده را غیرفعال می کند.
 • جنگ ، شورش ، سیل ، زمین لرزه یا هرگونه اختلال غیر منتظره دیگر.
 • حملات هک ، ویروس رایانه ، سوctions عملکرد شبکه اینترنت ، مسائل بانکی ، به روزرسانی وب سایت ، تعلیق سرویس ، تأخیر یا لغو به دلیل قطع شدن دولت ؛
 • مسائل غیر قابل پیش بینی یا غیر قابل حل با فناوری های موجود در حال حاضر ؛
 • ناشی از اشخاص ثالث از جمله اعدامهای نامناسب یا با تأخیر.

5.5 خرابی شبکه ، خرابی سیستم ، حملات هکری و سایر عوامل پیش بینی نشده احتمال ایجاد گردش غیرطبیعی ، قطع شدن بازار و سایر ناهنجاری های احتمالی را دارد. OKEx حق لغو و / یا بازگرداندن معاملات را برای مدت زمانی که برای کاهش اثرات مخرب بازار کافی بداند ، برای خود محفوظ می داند. OKEx هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده در نتیجه آن نخواهد داشت.

5.6 شما آگاه هستید که خشم تکنولوژی ممکن است به طور غیرمنتظره ای اتفاق بیفتد. OKEx در قبال خسارات ناشی از خشم تکنولوژی که شامل موارد زیر است:

 • از دست دادن ، تأخیر ، قطع شدن یا سو mal عملکرد دیگر اتصال به سرویس.
 • توقف ، کندی ، عدم پاسخ ، یا سو or عملکرد دیگر سرویس ، به دلیل بیش از حد بارگذاری.
 • به دلیل عدم توانایی سرویس در بازیابی اطلاعات لازم از شخص ثالث از طریق اینترنت ، عملکرد نادرستی دارد.

5.7 OKEx به شدت رفتارهای ناعادلانه تجاری را ممنوع می کند. OKEx این حق را دارد که در صورت صلاحدید خود ، کنترل اجرایی بر روی حساب شما را تصویب کند

 • درگیر دستکاری قیمت و یا سایر اقدامات سوicious مخرب در بازار هستند.
 • ممکن است با سو explo استفاده از آسیب پذیری های سرویس یا سایر راه های نامعقول به کاربران دیگر یا OKEx آسیب برساند.
 • در فعالیتهای دیگری که OKEx برای رفاه عمومی بازار مضر می داند ، نقش دارند.

OKEx همچنین حق انجام اقدامات از جمله بستن حسابهای شما ، محدود کردن معاملات ، توقف معاملات ، لغو معاملات و معاملات برگشتی را برای از بین بردن هر گونه اثرات سو ad بر سلامت عمومی بازار را برای خود محفوظ می دارد. در صورت بروز چنین اقدامی علیه شما ، OKEx مسئولیتی در قبال خسارت وارده ندارد.

6. خسارت

6.1 شما باید OKEx را برای اقدامات مربوط به حساب OKEx خود و استفاده از سرویس جبران کنید.

6.2 بدینوسیله شما موافقت می کنید از OKEx در برابر هرگونه ادعا یا خواسته ای (از جمله هزینه های حقوقی معقول) که به دلیل نقض این توافق ، ناشی از نقض این توافق نامه یا ناشی از نقض این توافق نامه توسط شخص ثالث علیه شخص OKEx صورت گرفته است ، صدمه زده و جبران کرده و آن را بی ضرر نگه دارید. ، نقض قانون یا حقوق شخص ثالث شما و / یا اقدامات یا عدم عملکرد هر شخص ثالثی که به شما اجازه استفاده از حساب OKEx خود را می دهد یا دسترسی به وب سایت ، نرم افزار ، سیستم ما (از جمله هر شبکه و سرور استفاده می شود) ارائه هر یک از سرویس ها) که توسط ما یا از طرف ما یا هر یک از خدمات از طرف شما اداره می شود.

7. متفرقه

7.1 محتویات این توافق نامه همچنین شامل مشخصات مختلف سیستم OKEx ، سایر توافق نامه ها یا قوانین مندرج در ضمیمه این توافق نامه ، OKEx Futures با حاشیه سکه راهنمای کاربران ، OKEx Futures با راهنمای کاربران حاشیه USDT و سایر توافق نامه های مربوطه ، قوانین مربوط به خدماتی است که OKEx ممکن است از زمان به زمان صادر شود. هنگامی که محتوای فوق به طور رسمی منتشر شد ، این جز integ لاینفک این توافق نامه است و شما نیز باید آن را رعایت کنید. در صورت بروز هرگونه تعارض بین محتوای فوق و این توافق نامه ، در صورت عدم وجود گزاره مخالف ، این توافق نامه حاکم خواهد بود.

7.2 OKEx حق تغییر یک جانبه این توافق نامه (از جمله مطالب فوق) را در صورت لزوم برای خود محفوظ می دارد. چنین تغییری می تواند در هر زمان و بدون اطلاع قبلی انجام شود. در صورت ایجاد هرگونه تغییر ، مطالب اصلاح شده بلافاصله بر روی وب سایت OKEx قرار می گیرند. لطفاً برای اطلاع از هرگونه تغییر ، آخرین اطلاعات ارسال شده در آن را بررسی کنید. ادامه استفاده یا دسترسی شما به سرویس پس از ارسال هرگونه تغییر به منزله پذیرش آن تغییرات است. اگر محتوای اصلاح شده را قبول ندارید ، باید دیگر از خدمات مربوطه استفاده نکنید.

7.3 شما باید توافق نامه و هر سندی را که در آنها ذکر شده است با دقت بخوانید. اگر مواردی وجود دارد که شما در توافق نامه و هر سندی که در اینجا به آن اشاره شده درک نمی کنید ، باید این موضوع را با OKEx در میان بگذارید و توضیحات لازم را بخواهید. هرگونه ارتباط رسمی با شما از طریق پست الکترونیکی انجام می شود مگر اینکه دستورالعمل دیگری داده شود. اسناد از طریق پست الکترونیکی برای شما ارسال می شود و شما باید به دنبال ارسال هرگونه اسنادی برای ما باشید. همچنین می توانید از طریق تلفن با ما تماس بگیرید. هرگونه ارتباط رسمی با شما ، در صورت موافقت با روش دیگر ، به زبان انگلیسی انجام خواهد شد. در صورت هرگونه مغایرت بین نسخه انگلیسی توافق نامه یا هرگونه ارتباطات از این دست و هرگونه ترجمه توافق نامه یا اینگونه ارتباطات (در صورت وجود) به زبان خارجی ، نسخه انگلیسی مربوطه غالب خواهد بود. در صورت اختلاف بین ارتباطات و توافق نامه ، توافق نامه حاکم خواهد بود.

7.4 ایجاد ، اعتبار ، توضیح ، تغییر ، اجرا و حل اختلاف این توافق نامه کاربر با قوانین سیشل اداره می شود.

7.5 در صورت بروز اختلاف بین کاربر و OKEx ، هر دو طرف باید سعی کنند از طریق مذاکره قطعنامه ای را تهیه کنند. با این حال ، اگر تلاش ناموفق باشد ، هر دو طرف باید توافق کنند که اختلاف یا اختلاف را از طریق دادگستری سیشل حل کنند.

7.6 تمام عناوین این توافق نامه فقط برای راحتی خواندن است و تأثیری در تفسیر آن ندارد.

7.7 این توافق نامه در مورد کاربران شبیه سازی معاملات آتی اعمال نمی شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me