banner
banner

سرمایه گذاری در ژنومیک و CRISPR – همه آنچه باید بدانید

صنعت جدیدی در حال افزایش است ، که امیدوار است به اندازه هوش مصنوعی و بلاک چین مختل شود ، این صنعت ژنومیک است. با استفاده از CRISPR ، تعیین توالی مقرون به صرفه ژنوم انسانی و پیشرفت در دانش داده ، تعداد معدودی از شرکت ها در موقعیت خود قرار گرفته اند تا از این ظهور جدید مراقبت های بهداشتی استفاده کنند. ما بررسی خواهیم کرد که ژنومیک چیست ، شرکتهایی که برای این آینده جایگاه خود را تعیین می کنند و چرا اهمیت دارد.

ژنومیک چیست?

ژنومیک مطالعه ژن های یک فرد (ژنوم) است ، این رشته تعاملات آن ژن ها را با یکدیگر و با محیط فرد بررسی می کند. ژنوم مجموعه کاملی از DNA ارگانیسم است که فرد را با صفات مختلف جسمی برنامه ریزی می کند. تقریباً هر سلول در بدن شامل یک کپی کامل از تقریباً 3 میلیارد جفت باز DNA یا حروف تشکیل دهنده ژنوم انسان است. با قدرت علم داده اکنون می توان نحوه تعامل ژن ها را بررسی کرد و در بعضی موارد ژن ها را ویرایش کرد تا بتواند یک حرف DNA یا باز را در یک ژن اصلاح کند..

توالی ژنوم های انسانی

چندین فناوری نمایی وجود دارد که با هم ادغام شده اند و توالی آسان و مقرون به صرفه ژنوم کامل انسان را امکان پذیر می کنند. تعیین توالی اولین هزینه ژنوم انسانی 2.7 میلیارد و 13 سال طول کشید. با توجه به قانون مور و سایر فن آوری های نمایی ، هزینه اکنون به 1000 دلار کاهش یافته است و پیش بینی می شود که بیشتر به 100 دلار کاهش یابد.

این بدان معناست که ما در حال ورود به دوره ای هستیم که هرکسی می تواند ژنوم انسانی کامل خود را توالی یابد ، در جستجوی خطاها ، یا استعدادهای ابتلا به برخی بیماری ها یا مسائل بهداشتی.

شرکت های متعددی خواستار بازاری هستند که در ابتدا مصرف کنندگان تقاضای توالی ژن خود را می کنند و در نهایت ، متخصصان پزشکی آن را تقاضا می کنند. این امر نیرو را در پس بسیاری از شرکتهای ژنومیک موجود در بازار قرار می دهد ، دومین نیروی محرکه قدرت تحول آفرین فناوری CRISPR است.

CRISPR چیست?

برای آشنایی با CRISPR ، ابتدا باید بفهمید که موارد استفاده چندگانه برای اصطلاحات وجود دارد. در زیست شناسی, CRISPR به توالی های DNA اشاره دارد به طور طبیعی در ژنوم باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها یافت می شود. CRISPR توالی های یک جز cruc مهم در سیستم ایمنی بدن است که از باکتری ها در برابر ویروس ها محافظت می کند. سیستم ایمنی CRISPR با از بین بردن ژنوم ویروس مهاجم از حمله ویروسی دفاع می کند. اینجاست که سپس فناوری CRISPR وارد صحنه می شود.

برای کاربردهای رایج و نحوه توضیح آن ، “CRISPR” مخفف “CRISPR-Cas9.”CRISPR در ترکیب با پروتئینی به نام Cas9 (یا” مرتبط با CRISPR “) آنزیمی است که مانند یک قیچی مولکولی عمل می کند و قادر به برش رشته های DNA است. در حالی که ایده ویرایش ژن وجود داشته است از دهه 1950, CRISPR سطح دقیق مقرون به صرفه ویرایش ژن را با دقتی که قبلاً در دسترس نبوده است.

شرکتهایی که در ژنومیک نقش دارند

در حال حاضر ده ها شرکت وجود دارد که از مزایای ژنومیک استفاده می کنند ، ما پنج شرکت پیشرو را که به صورت عمومی معامله می شوند بررسی خواهیم کرد.

CRISPR Therapeutics AG (NASDAQ: CRSP)

چه مجموعه ای CRSPR درمانی جدا از این ، تیم بنیانگذار تمام ستاره ها است ، این شامل دکتر امانوئل شارپنتیه است که در تحقیقات اصلی از مکانیزم های اصلی فناوری CRISPR-Cas9 رونمایی شد و اساس استفاده از CRISPR-Cas9 را به عنوان ابزاری متنوع و دقیق برای ویرایش ژن ایجاد کرد. جوایز زیادی کارهای وی را از جمله جایزه دستیابی به موفقیت در علوم زندگی شناخته اند.

CRISPR درمانی در حال توسعه یک پلت فرم ویرایش ژن CRISPR / Cas9 کارآمد و همه کاره برای درمان هموگلوبینوپاتی ها ، سرطان ، دیابت و سایر بیماری ها است..

اولین درمانی که آنها پیشرفت می کنند این است هدف قرار دادن بیماری های خون β-تالاسمی و بیماری سلول داسی شکل, این آزمایش همانند اولین برنامه آلوژنیک CAR-T که بدخیمی های سلول B را هدف قرار داده است ، اکنون وارد آزمایش بالینی شده است. در حالی که سلول داسی شکل یک بیماری با بازار کوچک قابل بحث است ، اما پس از بلوغ این فناوری ، آنها می توانند سایر ناقلین بیماری را هدف قرار دهند..

شرکت Invitae (NASDAQ: NVTA)

شرکت Invitae در ابتدا استفاده می شود تا از کاهش سریع توالی یک ژنوم انسانی استفاده کند. این یک شرکت اطلاعات ژنتیکی است که متخصص در ارائه اطلاعات برای تشخیص ژنتیکی ، قبل از لانه گزینی و غربالگری حامل برای اختلالات ارثی ، تجزیه و تحلیل سقط جنین و سرطان ارثی است. اساساً ، هر نوع داده بزرگی که می تواند از تعیین توالی ژنوم انسان تهیه شود ، شرکت Invitae ارائه می دهد.

اخیراً ، شرکت Invitae با ArcherDX همکاری کرد ژنتیک و سرطان شناسی دقیق سرطان را برای بیماران در سراسر جهان به ارمغان بیاورد.

برای هر کسی که به دنبال استفاده از شرکتی است که توالی یابی ژنوم های انسانی را دنبال می کند ، آنها یک رهبر بازار هستند.

علوم زیستی اقیانوس آرام کالیفرنیا ، وارز (NASDAQ: PACB )

Pacific Biosciences of California، Inc. یک شرکت بیوتکنولوژی است که در سال 2004 تاسیس شد و سیستم هایی را برای تعیین توالی ژن و برخی مشاهدات بیولوژیکی در زمان واقعی تولید و تولید می کند. آنها یک مولکول واحد ایجاد کرده اند, فناوری توالی زمان واقعی (SMRT) که دقت اجماع بالا با طول خواندن بی سابقه را ارائه می دهد. این یک روش جدید برای مطالعه سنتز و تنظیم DNA ، RNA و پروتئین ها با استفاده از پیشرفت های بیوشیمی ، اپتیک ، ساخت نانو و موارد دیگر است..

برخی از برنامه های فعلی که آنها روی آنها کار می کنند شامل تشخیص تغییرات اپی ژنتیکی در طی توالی برای باز کردن راه بررسی آسان تر اصلاح DNA برای اتصال ژنوتیپ با فنوتیپ است. این درک اثرات اپی ژنتیک را در طیف گسترده ای از فرآیندهای بیولوژیکی ، از جمله بیان ژن ، فعل و انفعالات میزبان-پاتوژن ، پاسخ محیطی ، آسیب DNA و ترمیم DNA امکان پذیر می سازد. بعلاوه ، این نقش اپی ژنتیک را در وراثت صفات از نسلی به نسل دیگر کشف خواهد کرد.

Twist Biosciences Corp (NASDAQ: TWST)

شرکت Twist Biosciences DNA مصنوعی برای مشتریان در صنعت بیوتکنولوژی تولید می کند. آنها طراحی کرده اند سکوی سنتز DNA برای رفع محدودیت های توان عملیاتی ، مقیاس پذیری و هزینه های ذاتی روش های سنتز DNA قدیمی. این به آنها اجازه می دهد تا به تولید دقیق DNA در مقیاس برسند.

بستر سیلیکونی با توان بالا ، Twist Biosciences را قادر می سازد شیمی لازم برای سنتز DNA را کوچک کند. این کوچک سازی به شرکت اجازه می دهد تا حجم واکنش را با فاکتور 1،000،000 کاهش دهد در حالی که توان تولید را با عامل 1،000 افزایش می دهد ، سنتز 9،600 ژن را بر روی یک تراشه سیلیکون در مقیاس کامل امکان پذیر می کند..

این اساساً یک روش آسان برای سایر شرکتها برای سفارش DNA در صورت لزوم است.

ایلومینا ، وارز (NASDAQ: ILMN)

ایلومینا ، وارز سیستم های یکپارچه ای را برای تجزیه و تحلیل تغییرات ژنتیکی و عملکرد بیولوژیکی توسعه ، تولید و به بازار عرضه می کند. این شرکت مجموعه ای از محصولات و خدمات را ارائه می دهد که به توالی ، ژنوتیپ و بیان ژن و بازارهای پروتئومیکس خدمت می کنند..

در حال حاضر از این فناوری استفاده شده است با COVID-19 کمک کنید,  آنها شرکتهایی را که بصورت شبانه روزی کار می کنند قادر به ردیابی انتقال ، نظارت ، ایجاد روشهای درمانی و واکسن برای هر نوع عفونت ویروسی.

برخی از پیشنهادات فعلی آنها شامل دسترسی سریع ، با کیفیت بالا ، نمونه به داده توالی نسل بعدی (NGS) خدمات مانند RNA و توالی یابی کل ژنوم است..

یک کارگزار سهام انتخاب کنید

اولین قدم در سفر شما باید انتخاب کارگزار سهام باشد. دلالی که توصیه می کنیم باشد نفر اول.

سرمایه گذاری در ژنومیک و CRISPR - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در ژنومیک و CRISPR - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در ژنومیک و CRISPR - همه آنچه باید بدانید
rade ★★★★★ بررسی Firstrade

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

Finance ★★★★★ بررسی مالی M1

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ نقد و بررسی Public.com

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

100 دلار

حداقل حساب

هیچ یک

تبلیغات

سهام رایگان *

* برای جزئیات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.

تبلیغات

هیچ یک

ترویج

هیچ یک

خلاصه

در حالی که ما برخی از شرکتهای اصلی را ذکر کرده ایم که از توالی ژنوم انسانی کم هزینه و ویرایش ژن بهره می برند ، بسیاری از شرکتهای دیگر امیدوار کننده هستند. صنعت بهداشت و درمان برای اختلال رسیده است. سرمایه گذارانی که به طور استراتژیک سهامدار برخی از این رهبران بازار می شوند ، برای ظهور یک صنعت جدید بهترین موقعیت را دارند. سرمایه گذاران باید اطمینان حاصل کنند که با ژنومیک ، با تأکید ویژه بر CRISPR ، آشنا می شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me