banner
banner

Futures Data به دلیل دنبال کردن دارایی های با ریسک بالا: Futures Friday ، سیگنال های متفاوتی می دهد

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

Bitcoin (BTC) قیمت در محدوده محدود ، بین 9،500 تا 10،000 دلار در هفته ، قبل از افت شدید که روز پنجشنبه آن را به 9،033 دلار کاهش داد ، طبق آینده سه ماهه OKEx (BTCUSD0925) قیمت با این وجود ، ارز دیجیتال پیشرو از آن زمان در زمان نوشتن مقاله به 9،400 دلار رسیده است.

بازپرداخت بزرگ دیروز با رفتار بازار جهانی در رابطه با دارایی های با ریسک بالا مطابقت داشت. با چشم انداز اقتصادی ارائه شده توسط فدرال رزرو و دو میلیونیم مورد ویروس کرونا گزارش شده در ایالات متحده ، شاخص نوسانات (VIX) دوباره افزایش یافت. VIX در طول تاریخ نقل مکان کرده است برخلاف Bitcoin جهت.

در همین حال ، داده های معاملات OKEx سیگنال های مختلفی را نشان داد. حق بیمه سه ماهه آتی زیر 100 دلار هنوز اعتماد به نفس میان مدت را نشان می دهد ، اما نسبت بلند / کوتاه زیر 1.0 و نسبت وام حاشیه زیر 2.0 نشان می دهد تاجران خرده فروشی منابع خود را بارگیری کرده اند.

افت بهره (OI) همچنین به سودآوری اشاره دارد ، اما معامله گران ممکن است بخواهند صبر کنند و رویکرد را ببینند تا زمانی که بازار جهت گیری کند..

نمودار BTC USDنمودار 1 بعدی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه در هفت روز گذشته کمتر از 1.2 بود. پس از سقوط به زیر 1.0 در روز سه شنبه ، برای مدت کوتاهی دوباره افزایش یافت ، اما عقب نشینی روز پنجشنبه نسبت را به 0.9 کاهش داد ، که نشان دهنده تغییر به سمت موقعیت های کوتاه است.

نسبت کوتاه بیت کوینزمان جمع آوری اطلاعات: 6/5 0:00 صبح تا 6/12 6:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. این بدان معنی است که تعداد کل موقعیت های بلند باید برابر با تعداد کل موقعیت های کوتاه باشد. وقتی این نسبت زیر 1 باشد ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت گرفته اند و بالعکس.

مبانی BTC

جدیدترین معاملات آتی دو فصلی امروز با حرکت از BTCUSD0925 به BTCUSD1225, و ما در هنگام راه اندازی با قیمت بالایی 140 دلار شاهد بودیم.

آینده قرارداد سه ماهه اکنون است BTCUSD0925 بجای BTCUSD0626, و حق بیمه آن از حدود 200 دلار در اواسط هفته به کمتر از 100 دلار در حال حاضر کاهش یافته است. با این حال ، هنوز هم در میان مدت فعالان بازار اطمینان نشان می دهد.

مبانی BTCزمان جمع آوری اطلاعات: 6/5 0:00 صبح تا 6/12 6:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنای آنها را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی اساس منفی باشد ، نشانگر نزولی بودن بازار است.

حجم باز و سود باز

Open Interest (OI) روز پنجشنبه با 6.6 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) به اوج خود رسیده بود اما با کاهش قیمت به طور قابل توجهی کاهش یافت و به 5.8 میلیون قرارداد رسید. این حرکت نشان می دهد که برخی از نهنگ هایی که با شورت قبلی باز شده اند ، موقعیت های خود را همراه با تصفیه های بزرگ بسته اند.

Bitcoin Open Interestزمان جمع آوری اطلاعات: 6/5 0:00 صبح تا 6/12 6:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های جدید زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام وام در طول هفته نوسان زیادی داشته است و این نشان می دهد تاجران از اعتماد به نفس بالایی برخوردار نیستند. پس از سقوط روز پنجشنبه ، این نسبت به پایین ترین سطح 1.94 رسید و در حال حاضر نزدیک به 2.0 معامله می شود ، که نشان دهنده احساس نزولی کوتاه مدت در بازار بورس است.

نسبت وام حاشیه بیت کوینزمان جمع آوری اطلاعات: 6/5 0:00 صبح تا 6/12 6:00 صبح (UTC)

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT نسبت به افرادی که BTC را با ارزش USDT در یک دوره زمانی مشخص وام می گیرند نشان می دهد.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را ارزیابی کنند. به طور کلی ، کسانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC بخرند و کسانی که BTC را وام می گیرند کوتاه می کنند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

پس از سقوط روز پنجشنبه ، پشتیبانی 9،300 دلاری به سطح مهمی تبدیل شد. شکستن زیر این سطح به احتمال زیاد 8500 تست خواهد کرد. با این حال ، بازگشت سریع جمعه ، بدبینانه بودن بیش از حد معامله گران را دشوار کرد. اکنون که همبستگی بیت کوین با دارایی های پر خطر دیگر بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است ، سوداگران از نظارت بر بازارهای مختلف سود می برند.

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me