banner
banner

متیو اونگر ، مدیر عامل شرکت iComply Investor Services Inc – سری مصاحبه ها

متیو مدیر عامل شرکت iComply (iComply Investor Services Inc.) یک پلتفرم برنده جایزه Regtech است که با دیجیتالی سازی امور مالی نهادی با بیش از 160 کشور جهان پوشش داده است.

شما سالهاست که درگیر ارز رمزنگاری شده اید. آیا می توانید نحوه آشنایی با رمزنگاری را با ما در میان بگذارید?

من اولین بار در مورد رمز ارز (بیت کوین) در سال 2011 در یک جلسه در ونکوور شنیدم. قبل از آن ، بیش از نیم دهه به عنوان مدیر ثروت گذراندم. من دیدم که فناوری بلاکچین چگونه بازار سرمایه را متحول می کند. از آن زمان ما شاهد نوعی نوآوری هستیم. برای مقایسه آن با رسانه های دیجیتال – اگر بیت کوین پشتیبانی مالی بود ، قراردادهای هوشمند Ethereum BitTorrent بود.

چگونه به مفهوم خدمات iComply Investor رسیدید?

نیاز به iComply از دو رویداد مهم به وجود آمد ، در سال 2014 ، fintech که من در آن کار کردم ساختن بستری برای فروشندگان کارگزاران و مدیران دارایی بود تا بتوانند کل تجارت خود را از طریق iPad مدیریت کنند. برای KYC ، چند API در بازار وجود داشت اما حتی امروزه بیشتر این ابزارها چیزی غیر از پردازش یا تأیید هویت ندارند..

طی 15 سال گذشته ، من چرخه های ممیزی نظارتی زیادی را گذرانده ام و اولین آموزش AML خود را در سال 2005 انجام داده ام. من نیاز به یک جعبه ابزار را دیدم که به شما اجازه می دهد تجارت به راحتی تغییرات جهانی و تغییرات مکرر در مقررات محلی را کنترل کند – چه برای پردازنده ، تأیید هویت ، AML یا حتی افشای اطلاعات و توافق نامه های حقوقی. امروز ، iComply ابزار شناسایی و مدیریت ریسک در سطح سازمانی را ارائه می دهد که از انطباق با AML برای کل چرخه عمر مشتری پشتیبانی می کند.

شما یک پروژه 2016 را هدایت کردید تا از قراردادهای هوشمند Ethereum برای خودکارسازی و تطبیق و تحقق معاملات سوآپ نرخ بهره CME از طریق LIBOR استفاده کند. این چگونه کار کرد و چه نتیجه ای داشت?

در واقع ، من فقط بخش فنی این اثبات مفهوم (POC) را با تیمی در MIT هدایت کردم. هدف ما ایجاد یک پرونده تجاری و POC فنی بود تا مشخص کند آیا از قراردادهای هوشمند می توان برای پاکسازی مivثر مشتقات استفاده کرد. این امر مستلزم این بود که ما کل گردش کار ، تجارت و الزامات انطباق دومین پاکسازی بزرگ جهان را ترسیم کنیم. ما نقاط را بین طرفین معامله ، م lawسسات حقوقی آنها و وب کاملی از نرم افزارهای اختصاصی متصل کردیم.

با نگاهی به گذشته ، راه حل ما یک خرابکاری بود – ما بیش از حد منطق و اطلاعات بالقوه محرمانه روی زنجیره داشتیم ، و Ethereum در یک رابط سفارشی Salesforce ادغام شد. روزهای اولیه بود اندکی پس از وقوع فاجعه DAO و هارد فورک ناشی از آن باعث از بین رفتن تمام علاقه م institutionsسسات بزرگ شد. با این وجود ، نتایج حاصل از POC هیجان انگیز بود – ما می توانیم یک فرایند نهادی سنتی را طی کنیم که 4-6 هفته طول می کشد و هزینه آن بیش از 10،000 دلار در هر معامله است و در کمتر از یک دقیقه آن را به زیر یک دلار گاز می رسانیم.

ما شاهد شکوفایی ICO در سال 2017 با سقوط پیگیری در سال 2019 بودیم. چرا شما شخصاً احساس می کنید STO متفاوت خواهد بود?

اول ، ICOs در تلاش بودند کاری متفاوت از دیجیتالی کردن یک امنیت انجام دهند – از بسیاری جهات ، نشانه های ابزار یک کلاس دارایی جدید هستند ، رمزهای امنیتی فناوری جدیدی هستند که در بیشتر موارد ، به ابزارهای بسیار سنتی استفاده می شود. من هنوز هم معتقدم موارد استفاده بسیار خوبی برای نشانه های سودمند وجود دارد – اما بسیاری از نشانه های ابزار هنوز هم باید با انواع قوانین و مقررات خارج از اوراق بهادار مطابقت داشته باشند.

در مقابل ، STO ها بر فعالیت خود در چارچوب مقررات اوراق بهادار تمرکز دارند. این بدان معناست که آنها در سطح بالاتری نگهداری خواهند شد و علائم آنها باید مقررات اوراق بهادار را در هر حوزه قضایی که در آن تجارت می کنند – حتی برای انتقال نظیر به نظیر بین کیف پولها – رعایت کنند. این مقررات از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت است ، در جهان توافق نامه های حقوقی کاغذی یا دیجیتالی PDF خطر کمی وجود دارد که یک تنظیم کننده در اتحادیه اروپا مجبور شود یک صادر کننده آمریکایی را برای سرمایه گذاری در یک مکان خصوصی در یک تجارت ، صندوق یا معاملات املاک و مستغلات جمع کند..

قرار دادن این معاملات روی یک بلاکچین این مسئله را کاملاً تغییر می دهد زیرا تنظیم کننده ها از قبل قادر به نظارت بر بازار هستند به گونه ای که امروزه انجام آن غیرممکن است. امروز صادرکنندگان توکن همچنان در حال خرید API های اساسی برای KYC و AML هستند و هنوز هم بسیاری از آنها مقررات جهانی را باینری می دانند – SEC vs no-SEC (یعنی Reg D و Reg S). با این وجود ، هنگامی که یک دارایی توکن دار قادر به تغییر انواع صلاحیت های قضایی هویت ، حریم خصوصی ، داده ها ، AML و مقررات اوراق بهادار ، از جمله افشای اطلاعات و توافق نامه های حقوقی و غیره باشد ، روش قدیمی انجام کارها دیوانه کننده به نظر می رسد. این می تواند مانند کسی باشد که از آن استفاده می کند تلکس امروز به جای تلگرام ، ایمیل یا Slack.

برخی از موارد استفاده از توکن سازی چیست که iComply می تواند به آنها کمک کند?

از زمان راه اندازی Prefacto در فوریه 2018 ، ما شاهد بسیاری از پروژه های جالب جالب از Cryptokitties به صندوق های توکن دار ، املاک و مستغلات ، اوراق قرضه ، سهام خصوصی ، قراردادهای آتی و حتی مالکیت جزئی در خزانه های لوکس اسکاچ ، ویسکی و شراب بوده ایم.

جعبه ابزار Prefacto ساده و بسیار مقرون به صرفه است که صادرکنندگان توکن نه تنها برای عرضه اولیه – بلکه برای هر معامله در طول عمر دارایی تقریباً در هر کشور در جهان ، شرایط الزامات را مدیریت کنند. اگر وكیل شما قادر به نوشتن یك برگه مدت ، قرارداد خرید یا قرارداد صدور مجوز است – احتمالاً می توانید آن را ثبت كنید.

در سال 2018 ، ما شاهد شروع بسیاری از استارت آپ های بلاکچین هستیم که سیستم عامل هایی را برای صدور ، تجارت ، عوامل انتقال و مدیریت جدول cap مانند Polymath ، Blockport ، Securitize و غیره راه اندازی می کنند. ما شروع به دریافت درخواست از بسیاری از سیستم عامل های STO در مورد چگونگی برای رسیدگی به انطباق بین المللی AML برای سرمایه گذاران شرکت های بزرگ ، بنابراین ما محصول دوم iComplyKYC را به عنوان یک جعبه ابزار عرضه کردیم که به راحتی به این نوع سیستم عامل ها متصل می شود. چیزی که انتظار آن را نداشتیم تقاضای بازارهای سنتی سرمایه بود که دفاتر پشتیبان به راحتی آماده بلاکچین نیستند. این یک روند بسیار هیجان انگیز است زیرا ما اکنون نقاط بسیاری از مشتریان خود را به هم متصل می کنیم تا فاصله بین کارگزاران سنتی ، سیستم عامل های صدور و حتی برخی مبادلات را از بین ببرند..

یکی از مشتریان صرافی شما Motto Technologies است که یک بورس ارز رمزپایه مستقر در انگلستان است و با استفاده از LSE به بورس اوراق بهادار عرضه می شود. آیا می توانید از طریق آنچه Motto انجام می دهد و چگونگی کمک به iComply به آنها کمک کنید?

اوایل بازی “بیایید قوانین را درست کنیم” زود بود. سیستم عامل آنها به کاربران امکان خرید و فروش ارز رمزنگاری شده را می دهد اما به کاربران خود یک کارت ویزا نیز می دهد که به شما امکان می دهد رمزنگاری خود را به راحتی در هر جایی که می خواهید صرف کنید. به منظور دریافت ممیزی های گذشته از شرکای بانکی خود ، ویزا و سازمان رفتار مالی.

ما به موتو کمک کردیم تا متخصصان نظارتی محلی را پیدا کند ، سیاست ها و رویه های آنها را برای ممیزی ، تأیید و نظارت دقیق به مردم آماده کند. قبل از استفاده از iComply ، بانک آنها را ملزم کرده بود که از یک ابزار مبتنی بر API “e-KYC” استفاده کند که اگر فقط مبادله رمزنگاری سنتی را انجام می دادند ، ممکن بود کار کند. مجموعه ابزار iComplyKYC ما آنها را قادر می سازد تا یک برنامه انطباق قوی را بسازند و بتوانند در برابر نظارت نظارتی مقاومت کنند. بسیاری از سیستم عامل های دیگر هنوز با 10 API مختلف و سیستم های دستی سعی در جلب رضایت تنظیم کننده ها دارند. ما به موتو کمک کردیم تا از این منحنی جلو بیفتد و به زودی یک شرکت تجاری عمومی سهام آنها به طور یکسان در اختیار سرمایه گذاران معتبر و غیرمعتبر قرار خواهد گرفت – من از بورس دیگری در بازار اطلاع ندارم که بتواند بگوید.

یکی از محصولات نرم افزاری شما Prefacto است ، یک راه حل regtech برای دارایی های توکن دار. Prefacto چه مشکلاتی را حل می کند?

Prefacto مشاغل را قادر می سازد تا انطباق نهایی با دارایی های توکن خود را مدیریت کنند. این شامل برنامه ریزی و ساختاردهی ، راه اندازی قراردادهای هوشمند ، توسعه و اجرای برنامه انطباق ، صدور و توزیع و سرانجام مداوم مدیریت رمز است. در مقایسه با آنچه بسیاری از صادرکنندگان امروز انجام می دهند ، مشتریان ما می توانند در وقت ، پول و درد زیادی صرفه جویی کنند اگر زودتر با تیم ما صحبت کنند.

iComply خدمات KYC را نیز ارائه می دهد. برخی از این خدمات چیست؟?

در اواخر سال 2018 ، ما با سایر سیستم عامل های صدور رمز ، عوامل انتقال و غیره در بازار رمزهای امنیتی ارتباط برقرار کردیم تا به آنها نسخه نمایشی و فرصتی برای اشتراک دانش و همکاری به جای رقابت ارائه دهیم. چندین بازیکن ما را پیشنهاد کردند و همه ما چیزهای زیادی آموختیم. یکی از کلیدهای اصلی iComply این بود که ، در حالی که ما فکر می کردیم Prefacto عالی است ، فناوری انطباق ما یک قطعه مهم در این سیستم عامل های دیگر است.

در آن زمان ، هیچ یک از سیستم عامل های دیگر نمی توانستند انطباق را برای سرمایه گذاران شرکتی ، شبکه های کارگزار توزیع شده یا تغییرات چند حوزه ای در مقررات را مدیریت کنند. این امر باعث شد تا تمرکز مجدد کار خود را بر روی آنچه که در آن به عنوان بهترین کار شناخته می شویم – اتوماسیون هوشمند انطباق انجام دهیم. ساخت مجدد سیستم عامل ما و راه اندازی نسخه فعلی iComplyKYC ، مجموعه ای از ابزارها که ساخت و نگهداری یک برنامه انطباق جهانی جهانی AML را آسان می کند ، حدود یک سال طول کشید..

ما فناوری KYC خود را ایجاد کردیم زیرا می دانستیم API های موجود در بازار از نظر قانونی مطابقت ندارند – دلیلی وجود ندارد که امروز نمی بینید این ابزارها توسط شرکت هایی مانند HSBC ، Santander ، Vistra و غیره استفاده می شوند. پس از راه اندازی iComplyKYC ، ما کشف کرد که بازیگران نهادی علاقه زیادی به استفاده از این ابزارها دارند زیرا آنها مطابق با استانداردها و چارچوبهای مطابقت سنتی ساخته شده اند – ما فقط این کار را با 95-98٪ هزینه کمتر در هر معامله نسبت به سیستم های فعلی دفتر میانه و پشت.

صنعت را پنج سال دیگر کجا می بینید?

بعد از 5 سال دیگر – اگر با مفهوم چرخه اعتیاد به مواد مخدره گارتنر آشنا باشید – شاهد شروع به کار رمزهای امنیتی در تصویب جریان اصلی هستیم. در حال حاضر ، اگر به عنوان مثال به رسانه های دیجیتال نگاه کنید ، در حال حاضر رمزهای امنیتی برای افرادی است که از Napster یا Kazaa استفاده می کردند. پنج سال دیگر iTunes ، شاید حتی Netflix خواهیم داشت.

شرکت های سنتی گذشته از POC ها و بیانیه های مطبوعاتی تفاهم نامه خواهند بود. مانند محور Netflix از دی وی دی های سفارش پستی تا تحویل دیجیتال ، برخی از افراد بزرگ بلاکچین های عمومی را به عنوان هسته اصلی استراتژی تجارت خود قرار داده اند ، همانطور که EY قبلاً با Ethereum انجام داده است. دیگران راه Blockbuster را دنبال خواهند کرد.

به طور همزمان ، استارت آپ های توکن امنیتی همکاری و همکاری بیشتری خواهند داشت. هزینه راه اندازی یک توکن حداقل 90 درصد کمتر از امروز است. سیستم عامل هایی که بلاک چین های عمومی را انتخاب کرده اند ، به جای زنجیره های اختصاصی خصوصی یا هدفمند ، مزایای این تفکر طولانی مدت را مشاهده می کنند.

سرانجام ، طی 1-3 سال آینده معتقدم که ما در مورد زنجیره های خصوصی با منطقی بودن مقیاس پذیری ، امنیت و غیره چیزهای زیادی خواهیم دید و خواهیم شنید. در امور مالی اعضای اولیه کنسرسیوم R3 میلیون ها دلار برای یادگیری این امر صرف کردند ، Salesforce و S&P پروژه Hyperledger خود را کنار گذاشت ، JP Morgan اخیراً از Quorum دست کشید – حقیقت این است که ما بیش از 30 سال DLT در امور مالی داشته ایم ، سیستم هایی مانند CDS بسیار کارآمد و ایمن هستند.

هیچ چیز ابتکاری در مورد بلاکچین خصوصی یا شبکه مش در امور مالی وجود ندارد. به جاوا و سی شارپ نگاه کنید ، آنها در مسابقه ساخت اینترنت برنده شدند. راه حل های ابری عمومی مانند Google ، AWS و Azure برنده مسابقه معماری مشترک سرور عمومی شدند. برای مالی دیجیتال ، بلاکچین های عمومی شفافیت کامل را ایجاد می کنند که باعث ایجاد اعتماد و شهرت می شود به گونه ای که یک زنجیره خصوصی نمی تواند آن را ایجاد کند. طی 5 سال مشاهده خواهید کرد که SIX ، ASX ، GBX و سایر بازیکنان زیرساخت های فعلی خود را به نفع هزینه های کمتر در هر معامله و هزینه کمتر مالکیت فناوری ، برای اتخاذ زیرساخت های بلاکچین عمومی از بین می برند..

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد iComply به اشتراک بگذارید?

تمرکز ما در iComply این است که اطمینان حاصل کنیم شرکت ها به راحتی می توانند یک برنامه انطباق با درجه قوی ، جهانی و سازمانی را ایجاد و نگهداری کنند. مشکلی که ما در بازار می بینیم این است که ابزارهای درجه نهادی بیش از حد دستی و گران هستند که امکان تحول دیجیتالی را ندارند. در همین حال ، در بازارهای fintech ، startup و امنیت امنیتی بازیکنان زیادی را می بینیم که تجربه عمیق زیادی در اوراق بهادار یا امور مالی دارند – معمولاً فقط در یک بازار هستند – اما هیچ تجربه دنیای واقعی در آنچه در دفتر میانی و پشتی اتفاق می افتد ندارند ، بسیار کمتر از انطباق در سطح بین المللی است. آنها به راحتی نمی فهمند که وقتی Reg S را به شخصی در آلمان می فروشید از BaFin ، کمیسیون اروپا و غیره الزامات انطباق وجود دارد. به خاطر کل این صنعت ، از صادرکنندگان توکن می خواهم که به طور کلی به انطباق نگاه کنند ، و در اسرع وقت.

مشتریان ما خیلی سریع متوجه می شوند که ما یک رویکرد جامع ارائه می دهیم. ما از طریق ممیزی از سوی نهادهای نظارتی ، بانک ها و شرکای مالی از مشتریان خود پشتیبانی می کنیم – آنها برای موفقیت به این نیاز دارند. eKYC API ساخته شده برای Uber و AirBnb این کار را انجام ندهید زیرا آنها می دانند که فن آوری آنها ممیزی را تصویب نمی کند – همین که فروش را ببندند ، همین است. این همان چیزی است که در مورد تمرکز ما در iComply منحصر به فرد است ، ما در اینجا هستیم تا به مشتریان خود در تجارت کمک کنیم – ما مدل کسب و کار خود را با موفقیت مشتری خود هماهنگ کرده ایم.

برای کسب اطلاعات بیشتر بازدید کنید iComply یا از صفحه لیست کسب و کار iComply بازدید کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me