banner
banner

بانک چین با استفاده از بلاکچین اولین مقاله تجاری مورد حمایت دارایی را منتشر می کند

به عنوان بخشی از فشار در سراسر کشور برای اتخاذ فناوری بلاکچین ، بانک چین Zheshang (CZB) – یک بانک تجاری سهامی عام مستقر در استان ژجیانگ – یک مقاله تجاری با پشتوانه دارایی (ABCP) را به بازار عرضه کرده است که صادر شده و با کمک فناوری بلاکچین توزیع می شود.

اولین مقاله تجاری با پشتوانه دارایی با استفاده از بلاکچین

این تلاش بخشی از دولت چین است که به دنبال انقباض اقتصادی طی 6 ماه گذشته از شرکتهای کوچک و متوسط ​​پشتیبانی مالی می کند. این است فاز اول “کاغذ تجاری تحت حمایت دارایی Lianxin Lianjie” که توسط Zheshang Bank تعهد شده است و به 120 میلیون یوان (حدود 17 میلیون دلار) می رسد.

این پروژه یکی از پنج پروژه آزمایشی اول انجمن فروشندگان بازار بین بانکی چین برای راه اندازی محصولات کاغذ تجاری با حمایت دارایی (ABCP) است. پیش بینی می شود مبلغ کل این دور اول تأمین مالی به 3.324 میلیارد یوان (470 میلیون دلار) برسد و چهار رکن دیگر نیز در برنامه خود دارد. اگر صدور بانک Zheshang به سمت تأمین مالی SME باشد ، سایر خلبانان ABCP شامل موسسات بزرگ و بانک های دولتی هستند. به عنوان مثال ، CITIC Construction Investments Securities و China CITIC Bank در حال تعهد پذیری یک زنجیره تأمین زغال سنگ هستند و Anji Leasing (لیزینگ اتومبیل) در حال صدور ABCP است که توسط بانک های دولتی بانک کشاورزی و بانک چین تهیه می شود..

همه پروژه ها از فناوری بلاکچین برای تکمیل صدور مالی خود استفاده نمی کنند ، اما طبق گزارش ها ، صدور توسط بانک ژنشانگ با موفقیت از فناوری بلاکچین استفاده کرد.

اخیراً ، تحت هدایت بانک مرکزی چین ، انجمن فروشندگان توسعه محصولات تضمین دارایی را ترویج کرده و محصول نوآوری مستقیم ABCP را که از طریق دارایی های سنتی پشتیبانی می شود ، تأمین می کند. یادداشت های پشتیبانی شده (ABN) ، ابزاری را در اختیار شرکت ها قرار می دهد که ترکیبی از مدیریت نقدینگی و بدهی دارایی است.

Lianxin Lianjie ABCP با سررسید شش ماهه با گزینه صدور واگذاری صادر شد. محصول بازار پول توسط دارایی های نه شرکت در بخش هایی از جمله مواد شیمیایی صنعتی و فناوری شهر هوشمند پشتیبانی می شود.

درک ABCP ها و مورد استفاده از آنها

به طور کلی ، اوراق تجاری با پشتوانه دارایی ، محصولات تضمین کننده کوتاه مدت هستند که توسط شرکت های منفرد یا متعددی با حمایت دارایی های یک شرکت صادر می شوند – که می توانند حساب های دریافتنی ، اسکناس ها ، ارائه راهکاری برای نقدینگی مالی برای فعالیت های یک شرکت باشند..

تاریخ سررسید ABCP معمولاً بیش از 270 روز تعیین نمی شود و یا به صورت بهره یا تخفیف صادر می شود..

این امنیت با وثیقه شرکت پشتیبانی می شود ، که ممکن است شامل پرداخت های آینده در کارت های اعتباری ، وام های خودکار ، وام های دانشجویی و تعهدات بدهی وثیقه ای (CDO) باشد. درآمد حاصل از موضوع ABCP در درجه اول برای به دست آوردن سود در انواع دارایی ها ، یا از طریق خرید دارایی یا معاملات وام های امن ، استفاده می شود.

به گفته بانک ژشنگ چین ، راه اندازی Lianxin ABCP برای شرکت های کوچک و متوسط ​​آسان تر است که به دنبال گرفتن و پشتیبانی مستقیم مالی باشند ، با فناوری بلاکچین امکان تسویه سریعتر ، شفافیت بهتر و مدیریت آسان تر.

این محصول دریچه ای برای طراحی نوآورانه اوراق بهادارسازی دارایی ایجاد می کند که یک کانال تأمین مالی بازار آزاد برای شرکت های کوچک و متوسط ​​ایجاد می کند ، که تأمین مالی مستقیم شرکت ها را بسیار بهبود می بخشد.

فشار چین به سمت اقتصاد دیجیتال ادامه دارد

چین در تلاش برای جذب بیشتر فناوری بلاکچین در نوآوری در پرداخت ها و جریان های مالی است. در آگوست 2019 ، رئیس جمهور شی جین پینگ خواستار تسریع در توسعه بلاکچین کشور و پذیرش آن در موارد مناسب استفاده از برنامه بود.

رئیس جمهور اشاره کرد که لازم است تحقیقات بنیادی فناوری بلاکچین را تقویت کرده و نوآوری را تقویت کنیم ، تا چین را قادر به موقعیت پیشرو در زمینه بلاکچین کند..

از آن زمان ، چین و م institutionsسسات آن بدون تردید در اجرای برنامه هایی که از فناوری جدید و قابلیت های نوآوری محصول آن استفاده می کنند ، در حال حرکت به جلو هستند.

این کشور در کنار تلاش های خود برای ساخت و اجرای ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) ، همچنین با شبکه خدمات Blockchain (BSN) ، که در آوریل رونمایی و راه اندازی شد ، در ارتقا technology فناوری بلاکچین گام هایی برداشته است..

ابتکار BSN توسط مرکز اطلاعات دولتی ، یک سازمان دولتی تحت کمیسیون توسعه ملی و اصلاحات ، و همچنین غول های مخابراتی دولتی از جمله China Telecom ، China Unicom و شرکت پرداخت China Union Pay هدایت می شود.

در صورت استفاده از آنچه پیش بینی شده است ، شرکت ها و توسعه دهندگان نرم افزار می توانند به BSN متصل شوند و برنامه های مبتنی بر بلاکچین ایجاد کنند. هدف کاهش هزینه های عملیاتی آنها ، بهبود انعطاف پذیری و ارائه نظارت نظارتی بهتر است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me