banner
banner

سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) – همه آنچه باید بدانید

به گفته خالق گمنام آن ، Satoshi Nakamoto ، بیت کوین یک “سیستم نقدی نظیر به نظیر” است. هدف در ایجاد Bitcoin ، ایجاد “سیستمی برای معاملات الکترونیکی بدون اعتماد به اعتماد” بود. بیت کوین از طریق تلفیق نبوغ ، عزم راسخ و قدرت فنی در این کار موفق شد.

تصور جهانی بدون بیت کوین دشوار است. امروز ، اولین و موفق ترین ارز رمزنگاری شده در جهان یک نام خانوادگی است. بی شمار نمایش تلویزیونی ، ترانه ، ادای احترام ، آثار هنری و کتابهایی به این اختراع انقلابی اختصاص یافته است.

علی رغم همه این توجهات ، اکثر مردم جهان درباره این که این پروتکل چگونه کار می کند ، چه چیزی به آن ارزش می دهد و چرا بسیاری از مردم با آن وسواس دارند ، بی اطلاع باقی مانده اند. در هسته آن ، بیت کوین ساده است ، حتی می توان گفت زیبا است. این برنامه انقلابی بر اساس دهه ها تحولات قبلی در بخش ارزهای مجازی برای ایجاد ارز غیرمتمرکز مقاوم در برابر سانسور ساخته شده است..

Contents

بیت کوین (BTC) چه مشکلاتی را حل می کند?

بیت کوین به عنوان یک فرصت تصادفی وارد بازار نشد. این به طور مستقیم برای مقابله با برخی از مهمترین مسائل پیش روی بشریت در این زمان ساخته شده است. یک پیام اصلی در مرکز بیت کوین وجود دارد. این توانایی را برای جهان فراهم می کند که دولت را از سیاست های پولی جدا کند. یک پیام رمزگذاری شده که در کدگذاری بلوک Genesis Bitcoin است ، هدف پروژه را روشن می کند. جاسازی شده در پایه سکه از این بلوک پیام رمزگذاری شده بود:

“نخست وزیر تایمز 03 / ژانویه / 2009 در آستانه کمک مالی دوم برای بانک ها است.”

پیام خود به یک عنوان در اشاره دارد زمان در همان تاریخ ذکر شده منتشر شده است. خالق بیت کوین معتقد بود که سیاست بد پولی ، جهان را به فاجعه سوق می دهد. شاید به همین دلیل است که بیت کوین فقط از اصول مالی سالم برای اطمینان از ارزش و کاربرد آن استفاده می کند.

تورم

سیاست بد پولی معمولاً منجر به تورم فراری می شود. وقتی کشورها تورم را تجربه می کنند ارزش ارزهایشان پایین می آید. تورم می تواند اقتصاد محلی را از بین ببرد و باعث شود شهروندان در یک بدهی خردکننده قرار بگیرند. پس انداز کل زندگی در روزهایی که تورم از کنترل خارج می شود ، پاک می شود. تورم زمانی اتفاق می افتد که مقدار ارز در بازار بیش از تقاضا باشد.

ارز فیات حداکثر عرضه ندارد. دولت ها و فدرال رزرو می توانند در صورت صلاحدید با یکدیگر دیدار کرده و بودجه جدید ایجاد کنند. مشکل این رویکرد این است که دولتها به این دلیل که اجازه می دهند چاپخانه ها برای تأمین هزینه هایی از قبیل زیرساخت ها و جنگ ها به کار خود ادامه دهند مشهور هستند.

White Whitepaper

White Whitepaper

بیت کوین تورم فراری را تجربه نمی کند زیرا تنها 21 میلیون سکه عرضه محدود دارد. این عرضه محدود در فواصل زمانی معین به بازار عرضه می شود. به این ترتیب ، بیت کوین یک ارز ذخیره جهانی در اختیار جهانیان قرار می دهد که بسیار پیش بینی کننده تر از سایر سیستم های موجود است.

سانسور

سانسور موضوع مهم دیگری است که بیت کوین به صورت مستقیم آن را حل می کند. سانسور شبکه های غیرمتمرکز از نظر تاریخی سخت است. به عنوان مثال ، به سیستم عامل مورد علاقه خود برای پخش ویدئو فکر کنید. این شکل دیگری از یک شبکه غیرمتمرکز است. این به سادگی به شما امکان می دهد افراد دیگر را بدون در نظر گرفتن اینکه چیست ، به صورت آنلاین و با داده ها تجارت کنید.

بیت کوین از بسیاری جهات شبیه به هم است. به هر کسی امکان ملاقات و مبادله ارزش را می دهد. تمام معاملات بیت کوین در یک فرایند مستقیم نظیر به نظیر اتفاق می افتد. از آنجا که هیچ واسطه ، تنظیم کننده یا طرف دیگری درگیر نیست ، هیچ کس نمی تواند حق شما را برای خرج کردن رمزنگاری خود در صورت انتخاب سانسور کند..

شفافیت

بیت کوین بر روی یک پروتکل اصلی شفافیت کار می کند. بلاک چین های عمومی به همه افراد در شبکه اجازه می دهد هر معامله را به صورت لحظه ای مشاهده کنند. حتی یک بیت کوین در سراسر شبکه حرکت نمی کند بدون اینکه افراد توانایی ردیابی آن را داشته باشند. این شفافیت باعث می شود بیت کوین از سایر بازارهای جهان جدا شود. بیت کوین اولین بازار واقعاً غیرمتمرکز است که از طریق عرضه و تقاضا تعیین می شود.

حریم خصوصی

Bitcoin ضمن ایجاد شفافیت بیشتر ، می تواند حریم خصوصی بیشتری را نیز ایجاد کند. بیت کوین نام حساب ها را از بین می برد و در عوض ، شما به دو کلید اعتماد می کنید. اولین کلید ، کلید عمومی شما است. این کلیدی است که شما برای ارسال بیت کوین به مردم می دهید. کلید دوم ، کلید خصوصی شماست. به این ترتیب می توانید بیت کوین ارسال کنید. هرگز این کلید را به کسی ندهید. اگر این کار را انجام دهید ، آنها می توانند تمام بیت کوین شما را بگیرند و شما نمی توانید در این زمینه کاری انجام دهید.

بیت کوین (BTC) چگونه کار می کند

بیت کوین در جایی موفق شد که ارزهای مجازی قبلی به دلیل معرفی فناوری بلاکچین شکست خورده باشند. بلاکچین یک شبکه غیرمتمرکز از رایانه است. این زنجیره از رایانه ها از کل توان محاسباتی شبکه برای ایمن ماندن استفاده می کنند.

تجارت بیت کوین - تجزیه و تحلیل از طریق CoinMarketCap

تجارت بیت کوین – تجزیه و تحلیل از طریق CoinMarketCap تجارت بیت کوین – تجزیه و تحلیل از طریق CoinMarketCap

معاملات بیت کوین به صورت بلوکی دسته بندی می شوند. اینها بلوک هایی هستند که زنجیره معاملات را ایجاد می کنند ، به عنوان مثال بلاکچین. ارزهای بلاکچین یک معیار زمانی را در معادله خود وارد می کنند تا غیرقابل تغییر شوند. این نشان زمانی این است که چگونه Satoshi Nakamoto توانست مشکل قدیمی را که ارزهای مجازی با آن روبرو شده اند ، با دو برابر هزینه شکست دهد.

دو برابر خرج باتلاق کنید

تلاش های قبلی برای ارزهای مجازی بسیار نزدیک بود اما به دلیل مشکل هزینه دوبرابر ، در نهایت ناکام ماند. مشکل دوبار خرج کردن این بود که چگونه متوقف شود که هکرها دو بار در طی یک معامله ارز رمزنگاری شده را خرج کنند. در دنیای مادی ، این مشکلی نیست. شخصی پول نقد را به شما تحویل می دهد و آنها آن را ندارند و شما دارید.

در دنیای دیجیتال ، هکرها می توانند ارز مجازی برای شما ارسال کنند و در حالی که این معامله در حال پردازش است ، قبل از اینکه سیستم نسخه برداری را تشخیص دهد ، یک معامله مشابه را دوباره ارسال کنید. ناکاموتو با زیرکی به هر بلوک از معاملات مهر تایمی اضافه کرد. سپس این مهر زمان در کد رمزنگاری موجود در بلوک زیر استفاده می شود.

استخراج بیت کوین (BTC)

معاملات در بلاکچین بیت کوین از گره هایی تأیید می شوند ، همچنین به عنوان “استخراج کنندگان” شناخته می شوند. هنگامی که بلوک تراکنش ها تأیید را دریافت می کند ، به زنجیره معاملات اضافه می شود تا بلاکچین را تشکیل دهد. نکته مهم ، ماینرها برای امنیت شبکه پاداش می گیرند.

در اصل ، این پاداش 50 بیت کوین تعیین شده بود. این جوایز نصف هر 210،000 بلوک تعیین شده است. این روند به طور متوسط ​​حدود 4 سال به طول می انجامد. در سال 2012 نیمه اول اتفاق افتاد. این جوایز استخراج بیت کوین را به 25 BTC کاهش داد. سپس ، در سال 2016 یکی دیگر رخ داد. این باعث شد ماینرها 12.5 BTC دریافت کنند. آخرین نصف شدن در 11 مه 2020 بود و جوایز را به 6.25 BTC کاهش داد. تحلیلگران با این میزان پیش بینی می کنند ، پاداش نهایی استخراج معادن زمانی در سال 2140 اتفاق می افتد.

چرا اینقدر قدرت

شما اغلب می شنوید که مردم شکایت دارند که شبکه بیت کوین تشنه برق است. دلیل اینکه بیت کوین به این همه نیرو احتیاج دارد ، مربوط به تنظیم استخراج آن است. در الگوریتم Proof-of-Work (PoW) ، فقط یک ماینر می تواند تراکنش را به بلاکچین اضافه کند. برای تعیین اینکه چه گره ای این افتخار را کسب می کند ، هر گره برای حل یک فرمول پیشرفته ریاضی رقابت می کند. این فرمول به عنوان معادله SHA-256 شناخته می شود

SHA-256

SHA-256 یک معادله بسیار پیچیده است که به کامپیوترها نیاز دارد تا تمام توان پردازشی خود را خم کنند. این معادله به قدری دشوار است که برای کامپیوتر منطقی تر است که حدس های تصادفی را به جای تلاش مستقیم برای معادله ، تولید کند. قابل ذکر است ، پاسخ معادله باید با چهار صفر شروع شود تا معتبر باشد. حدود 10 دقیقه طول می کشد تا این روند انجام شود.

سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) - همه آنچه باید بدانیدتنظیم مشکل

هرچه ازدحام در شبکه بیت کوین بیشتر باشد ، معادله دشوارتر می شود. این مکانیزم تنظیم دشواری به بیت کوین کمک می کند عرضه پولی پیش بینی شده خود را حفظ کند. با توجه به معرفی ماینرهای سطح بالایی مانند ASIC (مدارهای مجتمع برنامه خاص) ، دشواری استخراج بیت کوین به اوج جدیدی رسیده است. این تراشه ها در حل معادله SHA-256 هزار برابر سریعتر از رایانه های شخصی هستند. کاملاً واضح است که در ابتدای پاسخ پروتکل به صفرهای بیشتری احتیاج دارد. این مانور دشواری معادله را افزایش می دهد.

مزایای بیت کوین (BTC)

بیت کوین مزایای شگفت انگیزی را به بازار وارد می کند. از طرف دیگر ، بیت کوین یک اکوسیستم ایمن است. معاملات شما به صورت همتا به همتا انجام می شود. هرچه تعداد واسطه ها کمتر باشد ، مقرون به صرفه تر و سریعتر معاملات انجام می شود. به همین دلیل ارسال بیت کوین در سطح بین المللی بسیار ارزانتر از ارز فیات است.

شما می توانید در عرض چند دقیقه و با کسری از هزینه ارسال همان مقدار ارزش به ارز فیات ، میلیون ها بیت کوین ارسال کنید. بیت کوین پرداخت های بین المللی را به روشی غیرقابل تصور که قبلاً غیرقابل تصور بود ساده می کند. مراکز پرداخت حواله بیت کوین نمونه کاملی از چگونگی کمک این ارز رمزنگاری شده به دنیا است.

بیت کوین به هیچ دولتی وابسته نیست و بنابراین از نظر هیچ تحریم یا محدودیت دیگری که بر روی ارزهای فیات اعمال می شود ، دیده نمی شود. مردم می توانند بیت کوین خود را بدون در نظر گرفتن سیاست صرف کنند. ماهیت غیرمتمرکز شبکه بلاکچین Bitcoin ، تعطیلی دولت ها را غیر ممکن می کند.

تاریخچه بیت کوین (BTC)

تاریخچه رسمی بیت کوین در 18 آگوست 2008 آغاز می شود. این زمانی است که Satoshi Nakamoto ، خالق ناشناس Bitcoin ، دامنه Bitcoin.org را ثبت کرد. دو ماه بعد ، او پیوندی را به روزنامه سفید معروف بیت کوین خود منتشر کرد. عنوان این مقاله “بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” در یک لیست پستی Cypherpunk بود. جامعه سایفرپانک معتقد است که حفظ حریم خصوصی در محیط دیجیتالی امروز بسیار مهم است.

بلوک Bitcoin’s Genesis در 3 ژانویه 2009 استخراج شد. این شروع بلاکچین Bitcoin بود. به همین ترتیب ، از آن به عنوان بلوک 0 نیز یاد می شود. ناکاموتو همچنین برای استخراج این بلاک اول پاداش 50 بیت کوین جمع آوری کرده است. در همان ماه اولین مشتری متن باز بیت کوین از طریق ارسال در بازار وارد بازار شد SourceForge.

معاملات اولیه

در روزهای اولیه بیت کوین ، هیجان فقط به بخش توسعه ارزهای مجازی محدود بود. قابل توجه ، برنامه نویس معروف کامپیوتر, هال فینی اولین شخصی بود که معامله بیت کوین را دریافت کرد. Hal در تمام روزهای ابتدایی بیت کوین با ناکاموتو در ارتباط نزدیک بود. وی در 12 ژانویه 2009 10 بیت کوین از ناکاموتو دریافت کرد.

اولین حامیان دیگر این پروژه وجود دارد که امروز نیز در بخش فعال هستند. وی دای ، خالق ب-بیت سلف بیت کوین ، قسمت بزرگی از این روزهای اولیه آزمایش بود. همچنین ، نیک سابو ، خالق یکی دیگر از سلف های بیت کوین ، بیتگلد ، از اولین کسانی بود که در این معاملات غیرمتمرکز شرکت کرد..

استخراج و ناپدید شدن ناکاموتو

ناکاموتو در روزهای ابتدایی بیت کوین بسیار فعال بود. او اغلب با توسعه دهندگان فوق الذکر و دیگران در فضا ارتباط برقرار می کرد. او مفهوم خود را در پست های مختلفی که هنوز هم وجود دارد مورد بحث قرار داد.

در طول این روزها ، او به طور فعال اصلاحات و اصلاحات ایجاد شد ارسال شده اطلاعات فنی در انجمن بیت کوین نیز هست. وی همچنین طبق مطالعات تخصصی حدود 1 میلیون بیت کوین استخراج کرد. سپس ، بدون هشدار ، ناگهان ناپدید شد. وی در آخرین پست خود ، درباره برخی تغییرات نهایی که در ویژگی “حالت ایمن” ایجاد کرده است بحث می کند و پیوندی را به ساختها می گذارد.

Satoshi Nakamoto آخرین ارسال انجمن از طریق انجمن بیت کوین

Satoshi Nakamoto آخرین ارسال انجمن از طریق انجمن بیت کوین

او هرگز در مورد رفتن چیزی بیان نمی کند. با این حال ، در یک پست قبلی قبل از آخرین ، او اظهار داشت که “خوب بود که این توجه را در هر زمینه دیگری جلب می کردم. ویکی لیکس لانه ی شاخ را لگد کرده است ، و گروه به سمت ما می رود. ” از زمان ناکاموتو ناپدید شد ، توسعه دهنده گاوین آندرسن نقش توسعه دهنده اصلی در را به عهده گرفته است بنیاد بیت کوین.

روز پیتزا

در 22 مه 2010 ، یک علاقه مند به بیت کوین به نام Laszlo Hanyecz خریداری شده دو پیتزای بزرگ Papa John با قیمت 10،000 BTC. این معامله در تالارهای گفتگوی بیت کوین انجام شد. در پست ها ، Hanyecz 10.000 BTC به هر کسی که پیتزا برمی دارد ، هزینه آنها را تحویل داده و به خانه خود تحویل می دهد. با خندوانه اظهار داشت که به دو پیتزا احتیاج دارد تا بتواند روز بعد مقداری لقمه بخورد.

یک مرد انگلیسی پیشنهاد را پذیرفت و در ساعت بعد ، هانیچ مشغول نوشیدن یک پیتزای خوشمزه بود و مرد زایمان با 10 هزار BTC خود را خاموش کرد. در آن زمان ، 10،000 BTC فقط حدود 41 دلار ارزش داشت. امروز ارزش این BTC بیش از 100،000،000.00 دلار است.

آسیب پذیری ها به نظر می رسند

در اوایل آگوست 2010 ، یک بردار حمله برای توسعه دهندگان اصلی بیت کوین مشهود شد. خطای کدگذاری باعث بروز موارد تأیید بلوک شد. هکرها می توانند از این مسائل سوit استفاده کنند زیرا به کاربران اجازه می دهند از محدودیت های اقتصادی بیت کوین عبور کنند. به نوبه خود ، یک هکر می تواند تعداد بی نهایت بیت کوین ایجاد کند.

تنها چند روز بعد ، با تولید 184 میلیارد بیت کوین در یک معامله ، این خطرات به واقعیت تبدیل شد. این سکه های تازه ضرب شده به دو آدرس شبکه ارسال می شوند. خوشبختانه ، توسعه دهندگان قبلاً از این آسیب پذیری ها آگاه بودند. آنها تصمیم می گیرند معاملات را برگردانند و بلاکچین Bitcoin را به نسخه امن به روز شده منتقل کنند.

در آن زمان ، استفاده از بیت کوین هنوز فقط مختص توسعه دهندگان بود ، بنابراین مسئله امروز نبود. از نظر انتقادی ، این تنها زمانی بود که معامله بیت کوین معکوس می شد. هیچ نقص امنیتی دیگری از آن زمان بروز نکرده است.

بازار رمزنگاری ظهور می کند

سال بعد شاهد معرفی ارزهای رمزپایه دیگری بودیم. این رسما تولد بازار رمزنگاری بود. همچنین ، شرکت های منتخب شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت خدمات کردند. اولین سازمانی که این کار را انجام داد بنیاد مرز الکترونیکی بود. ویکی لیکس همچنین از جمله اولین شرکت هایی بود که کمک های بیت کوین را پذیرفت.

در سال 2012 ، بیت کوین اولین کاموای خود را در یک مجموعه تلویزیونی ملی دریافت کرد. ارز رمزنگاری شده در درام حقوقی CBS به نام همسر خوب.  امسال نیز بنیاد بیت کوین راه اندازی شد. بنیانگذاران این گروه گاوین آندرسن ، جون ماتونیس ، پاتریک مورک ، چارلی شرم و پیتر وسنس بودند..

هدف آنها رساندن تصویب بیت کوین به ارتفاعات جدید بود. برای به انجام رساندن این وظیفه ، توسعه دهندگان تلاش کردند تا استاندارد سازی ، محافظت و ارتقا بیشتر پروتکل های منبع باز را در بازار تحت فشار قرار دهند. امروز بنیاد بیت کوین هنوز نقشی حیاتی در گسترش بیت کوین دارد.

BitPay

در اکتبر سال 2012 ، پردازنده محبوب پرداخت Bitcoin ، BitPay یک نقطه عطف مهم را جشن گرفت. این شرکت با قبول بیت کوین به 1000 بازرگان رسید. در همان سال ، وردپرس ، یکی از بزرگترین سیستم عامل های میزبانی در جهان ، پذیرش پرداخت های بیت کوین را آغاز کرد. این تحولات منجر به حیرت انگیز سال آینده بیت کوین خواهد شد.

در سال 2013 ، بیت کوین پیشرفت عمده ای انجام داد. این سالی بود که پردازنده پرداخت ، Coinbase فروش موفقیت آمیز 1 میلیون دلار BTC با متوسط ​​22 دلار برای هر سکه را گزارش کرد. همچنین این سال اولین سقوط بزرگ بیت کوین در بازار بود. در ماه مارس ، فروش گسترده ای به دلیل تقسیم جامعه بیت کوین برای حدود شش ساعت اتفاق افتاد.

دو بیت کوین

این خطای فنی با دو بلاکچین جداگانه Bitcoin ساعتها دنیا را ترک کرد. توسعه دهندگان خواستار متوقف کردن همه معاملات برای کشف مشکل شدند. این امر باعث شد سرمایه گذاران به پروژه نوپا ایمان خود را از دست دهند. فروش مجدد با ارزش ریزش بیت کوین در عرض چند دقیقه اتفاق افتاد. توسعه دهندگان وقتی همه ماینرها را به نسخه 0.7 به عنوان استاندارد جدید ارتقا دادند ، توانستند وضعیت را تثبیت کنند.

نکات نظارتی بیت کوین (BTC)

این همچنین سالی بود که تنظیم کنندگان شروع به توجه به فعالیت های بیت کوین کردند. به طور خاص ، شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) بیانیه ای عمومی ارائه داد که در آن اظهار داشت معدن کارانی که پاداش BTC خود را برای فیات می فروشند لازم است که به عنوان مشاغل خدمات پول ثبت نام کنند یا عواقب آن را در پی داشته باشند. این اعلامیه اندکی مواج در بازار ایجاد کرد اما فقط یک قطره در آینده بود.

در ماه آوریل ، بیت کوین برخلاف تصادف قبلی ، سقوط بزرگی را تجربه کرد. این سقوط با افزایش تاخیرهای پردازشی که بزرگترین صرافی جهان در آن زمان ، Mt.Gox ، و پردازنده برتر پرداخت بیت کوین جهان ، BitInstant تجربه کرده است ، ایجاد شد. سقوط باعث سقوط آزاد قیمت بیت کوین از 266 دلار به 76 دلار شد.

مصادره ها

در این سال همچنین اولین باری بود که یک سازمان دولتی ادعا کرد که بیت کوین را ضبط کرده است. به طور خاص ، اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده توقیف 11.02 بیت کوین را در اعلامیه وزارت دادگستری ایالات متحده ذکر کرده است. تقریباً در همان زمان ، مقامات چندین حساب مربوط به صرافی Mt.Gox را ضبط کردند.

نگرانی های نظارتی

در این مدت بیت کوین برخی از مسائل نظارتی را نیز پشت سر گذاشت. اداره امور ارزی و سیاست گذاری در تایلند ، بیت کوین را در این کشور غیرقانونی اعلام کرد. همچنین ، قاضی فدرال ایالات متحده آموس مازانت از منطقه شرقی تگزاس از مدار پنجم ، یک حکم جنجالی مبنی بر “بیت کوین” یک ارز یا یک شکل پول صادر کرد. سرانجام ، وزارت دارایی آلمان ارز رمزنگاری شده را به عنوان یک ابزار مالی تأیید کرد.

جاده ابریشم

در اکتبر 2013 ، FBI تقریباً 26000 BTC را از وب سایت Silk Road کشف و ضبط کرد. این بزرگترین تصرف بیت کوین تا آن زمان بود. مردی که پشت این عملیات است, راس ویلیام اولبریخت, به جرم نقشی که در ایجاد این بازار غیرمتمرکز داشت ، به جرم قاچاق مواد مخدر مقصر شناخته شد و به حبس ابد محکوم شد. بسیاری بر این باورند که این حکم بسیار سختگیرانه بوده و وی به عنوان فروشنده و نه به عنوان توسعه دهنده بازار متهم شده است.

راس ویلیام اولبریخت

راس ویلیام اولبریخت

خودپردازهای بیت کوین

در این زمان دستگاه های خودپرداز بیت کوین نیز در سراسر جهان ظاهر می شوند. Robocoin و Bitcoiniacs اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین جهان را در اکتبر 2013 راه اندازی کردند. این خودپرداز تاریخی در ونکوور کانادا اقامت دارد. در همان ماه ، غول اینترنت چینی بایدو به مشتریان خدمات امنیتی وب سایت اجازه داد فاکتورهای خود را با استفاده از بیت کوین پرداخت کنند. همچنین ، BTC چین از کوه ژاپن پیشی گرفت. Gox به عنوان بزرگترین مبادله معاملات بیت کوین بر اساس حجم تجارت در جهان.

در ماه دسامبر ، مدیران خرده فروش آنلاین محبوب Overstock.com از برنامه های خود برای پذیرش بیت کوین در هفته های آینده خبر دادند. اندکی بعد ، بازار ضرر عمده دیگری را تجربه کرد. این مورد تا حدودی به این دلیل ارائه شد که بانک خلق چین م institutionsسسات مالی چین را از استفاده از بیت کوین منع کرد. در آن زمان ، چین اکثر حجم معاملات بیت کوین را کنترل می کرد.

بیت کوین به وگاس می آید

در سال 2014 ، بیت کوین به مسیر خود برای پذیرش نهادی ادامه داد. امسال شاهد حضور هتل کازینو D Las Vegas و هتل Golden Gate بود & خواص کازینو در مرکز شهر لاس وگاس اعلام کردند که پذیرش ارز رمزپایه را آغاز می کنند. این خبر به تقویت قیمت بیت کوین کمک کرد. با این حال ، این افزایش کوتاه مدت بود.

در فوریه 2014 ، بیت کوین بدنام Mt.Gox Hack را تجربه کرد. این پلتفرم شاهد از دست دادن 744،000 بیت کوین در هنگام حمله بود. کمتر از یک ماه بعد ، بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان اعلام ورشکستگی کرد. ارزش بازار پس از این افشاگری کاهش یافت.

دستاورد عظیم

در سپتامبر ، بازار شروع به بازگشت. این ماهی بود که TeraExchange از CFTC برای شروع ارائه خدمات مختلف مبتنی بر بیت کوین تأیید کرد. به طور خاص ، شرکت شروع به ارائه یک محصول مبادله بدون نسخه بر اساس قیمت یک بیت کوین کرد. این اتفاق یک موفقیت بزرگ برای کل بازار بود زیرا اولین بار بود که یک آژانس نظارتی ایالات متحده محصول مالی بیت کوین را تصویب می کرد.

بیت کوین (BTC) جریان اصلی پیدا می کند

سال برای بیت کوین نیز به پایان رسید. مایکروسافت غول کامپیوتر ، پذیرش بیت کوین از کاربران را در ماه دسامبر آغاز کرد. با استفاده از بیت کوین می توانید بازی های Xbox و نرم افزار ویندوز را خریداری کنید. همچنین ، اولین مستند بیت کوین, ظهور و ظهور بیت کوین, منتشر شد.

تا سال 2015 بازار بیت کوین شروع به جنبش کرد. در ژانویه همان سال ، Coinbase 75 میلیون دلار بودجه بذر جمع آوری کرد. در آن سال همچنین صرافی محبوب Bitstamp به دلیل هک تجارت را به مدت یک هفته متوقف کرد. طبق اسناد شرکت ، 19000 بیت کوین شرکت در جریان حادثه به سرقت رفته است. به طور چشمگیری ، این پلتفرم دوباره بازگشایی شد و تنها چند روز بعد هیچ کاربر وجهی از دست نداد.

ارتفاعات جدید

سال بعد شاهد گسترش شبکه Bitcoin در ارتفاعات جدید بود. این شبکه به نرخ رکورد شبکه بیش از 1 exhahash / ثانیه رسیده است. در مارس 2016 ، کابینه ژاپن ارزهای مجازی را به عنوان اشکال پرداخت به رسمیت شناخت. این به فشار بازار و توسعه در منطقه کمک کرد. متاسفانه ، در آگوست 2016 ، یک صرافی بزرگ دیگر بیت کوین انجام شد, Bitfinex, هک شد و حدود 120،000 BTC از دست رفت.

بیت کوین در ژاپن شناخته شده است

سال 2017 ژاپن قوانین بیشتری را برای بیت کوین تصویب کرد. در این خرید و فروش ، بیت کوین رسماً به عنوان یک روش پرداخت قانونی شناخته شد. این موضع گیری باعث شد تا حجم معاملات به اوج جدیدی برسد. بازار منفجر شد. به عنوان مثال ، بین ژانویه و مه 2017 ، مبادله پولونیکس از افزایش بیش از 600٪ معامله گران فعال در سیستم عامل خود خبر داد.

نگرانی های مقیاس پذیری

این بالاترین رکورد منجر به ورود سرمایه گذاران بیشتر به بازار شد. همه این کاربران میزان زیادی ازدحام در شبکه ایجاد کرده اند. به زودی هزینه تراکنش های بیت کوین بیشتر بود و انجام آنها بسیار بیشتر طول کشید. وقتی جامعه بیت کوین در مورد نحوه رسیدگی به مشکلات اختلاف پیدا کرد ، این مشکل به نقطه جوش رسید. در پایان ، ارز رمزنگاری شده جدیدی به نام Bitcoin Cash ظهور کرد.

ازدحام بیت کوین از طریق WooBull

ازدحام بیت کوین از طریق WooBull

در سال 2018 ، کره جنوبی هنگامی که معاملات ناشناس را ممنوع کرد ، اقدام اساسی علیه بیت کوین انجام داد. در این سال همچنین راه حل پرداخت خارج از زنجیره ای ، شبکه رعد و برق پرواز کرد. شبکه لایتنینگ برای جلوگیری از ازدحام بازار بیت کوین به کانالهای پرداخت خصوصی متکی است.

بانکداری بیت کوین

راه حل های بانکی بیت کوین نیز امسال وارد بازار شد. این زمان زمانی است که ظهور کارت های بدهی بیت کوین و حساب های بانکی محبوبیت بیشتری پیدا کرد. همچنین ، خودپردازهای بیت کوین در مکان های بیشتری شروع به رشد کردند زیرا قیمت آنها به طور قابل توجهی کاهش یافت و تولیدکنندگان بیشتری وارد این بخش شدند.

تا سال 2019 ، بیت کوین یک نام خانوادگی بود. هزاران ارز رمزپایه وجود داشت و بازار در حال گسترش بود. علاوه بر این ، این زمانی است که سایر پروژه های رمزنگاری بزرگ با تنظیم کننده ها صحبت می کنند. به طور خاص ، سکه Libra فیس بوک دارای تنظیم کننده هایی در لبه بود.

امسال بیت کوین بالغ شد. امروزه تقریباً می توانید با بیت کوین هر کاری انجام دهید. می توانید مالیات ، مسافرت یا حتی با غذا یا کارت هدیه پرداخت کنید. علاوه بر این ، گسترش بخش DeFi گزینه های بیشتری را از نظر ذخیره سازی بیت کوین و جریان های درآمد منفعل در اختیار کاربران بیت کوین قرار داده است..

چه کسی Bitcoin (BTC) را اختراع کرد?

در حالی که نام پشت سفید نامه بیت کوین قید شده است ساتوشی ناکاموتو, هیچ کس نبوده است که قدم به جلو بگذارد و ثابت کند که آنها واقعاً خالق بیت کوین هستند. افراد زیادی اظهار داشته اند که آنها ناکاموتو هستند ، اما هنوز هیچ کس نتوانسته است هیچ یک از آن 1 میلیون BTC اصلی را که در روزهای ابتدایی توسعه دهنده استخراج کرده است ، جابجا کند. این فقدان شواهد قابل توجه ، تئوری های توطئه را به شکاف واداشته است.

در یک مورد خاص ، یک برنامه نویس رایانه و اوایل بیت کوین به نام کریگ رایت مطرح شد و ادعا کرد که او ناکاموتو است. او حتی سعی کرد یک Copywrite روی نام بیت کوین ایجاد کند. با این حال ، وقتی زمان اثبات اثبات او بودن ناکاموتو فرا رسید ، او نتوانست هیچ مدرکی ارائه دهد که او را به آن میلیون BTC بی حرکت مرتبط کند..

همچنین مواردی وجود داشته است که کسی را با ناکاموتو اشتباه گرفته اند. نیوزویک پس از انتشار نادرست مبنی بر اینکه وی خالق بیت کوین است ، زندگی یک مرد را از طریق زنگ ها گرفت. این مرد ، دوریان ناکاموتو منکر ارتباطی با این پروژه شد. امروز ، چهره او به عنوان یک تصویر نمادین به نمایندگی از Satoshi Nakamoto ایستاده است.

نحوه خرید بیت کوین (BTC)

در هر صرافی می توانید بیت کوین دریافت کنید. بینانس جفت ارزهای فیات بیت کوین مستقیم ارائه می دهد. شما فقط باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. پس از اعتبار حساب شما ، می توانید آن را با ارز فیات بارگیری کنید. خوشبختانه ، Binance فقط بارگذاری فوری حساب را در این ماه اضافه کرد. بارگیری آن سه روز طول می کشید.

هنگامی که واحد پول فیات شما در صرافی قرار گرفت ، می توانید به سادگی جفت معاملات BTC / USD را انتخاب کنید و خوب است که پیش بروید. کل روند فقط یک دقیقه طول می کشد و بسیار مستقیم به جلو است. قابل توجه است که Binance بزرگترین صرافی جهان است.

بسته به منطقه خود ممکن است بخواهید به راهنمای کانادا یا سنگاپور مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) - همه آنچه باید بدانید
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی کریپتومات

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

بهترین برای

کاربران پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

بازرگانان اروپایی

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

1.00 دلار

حداقل حساب

35 یورو

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

نحوه ذخیره بیت کوین (BTC)

ذخیره Bitcoin شما آسان است. به لطف محبوبیت این سکه ، گزینه های بیشتری در دسترس سرمایه گذاران بیت کوین است. ساده ترین راه برای ذخیره BTC استفاده از یک برنامه تلفن همراه است. برنامه های موبایل به راحتی قابل پیمایش هستند و در عرض چند ثانیه بارگیری می شوند. از همه بهتر ، بیشترین استفاده رایگان است.

کیف پول های BTC موبایل مانند JAXX از روزهای ابتدایی بازار مسیری طولانی را طی کرده اند. کیف پول های امروزی به راحتی قابل استفاده هستند و می توانند بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده مختلف را در خود ذخیره کنند. این سیستم عامل ها باعث می شود شما بتوانید به راحتی متنوع سازی سرمایه گذاری خود را انجام دهید و نمونه کارهای خود را پیگیری کنید.

دسکتاپ

اگر گزینه امن تری نسبت به کیف پول موبایل می خواهید ، همیشه می توانید با مشتری دسک تاپ Bitcoin همراه شوید. کیف پول رومیزی از امنیت بیشتری برخوردار است زیرا رایانه شما معمولاً از تلفن هوشمند شما ایمن تر است. علاوه بر این ، از آنجا که کیف پول دسک تاپ توسط توسعه دهندگان اصلی پروژه توسعه داده شده است ، شما می دانید که گزینه امن تری برای بررسی است.

برای آن دسته از شما که قصد استفاده مقادیر زیادی از بیت کوین HODL را دارید ، یا برای هر کسی که فکر می کند امنیت مهمترین مسئله سرمایه گذاری است ، کیف پول سخت افزاری بهترین اقدام است. کیف پول های سخت افزاری Bitcoin را با خیال راحت و بصورت آفلاین ذخیره می کنند. این استراتژی دخمه شما را از هکرها و کدهای مخرب دیگر دور می کند.

کیف پول سخت افزار

اگر می خواهید یک سرمایه گذاری عمده در BTC انجام دهید یا اگر می خواهید مدت زمان طولانی HODLing این رمزنگاری را انجام دهید ، کیف پول سخت افزار بهترین گزینه است. کیف پول های سخت افزاری رمزگذاری شما را به صورت آفلاین در “سردخانه” ذخیره می کنند. این استراتژی دسترسی تهدیدهای آنلاین را به دارایی های شما غیرممکن می کند. لجر نانو اس یا پیشرفته تر لجر نانو ایکس هر دو از Bitcoin (BTC) پشتیبانی می کنند.

آینده بیت کوین

آینده بیت کوین درخشان به نظر می رسد. اکنون جهان به قدرت فناوری بلاکچین پی برده است. بیت کوین همچنان به گسترش پایگاه کاربری و عملکرد خود می پردازد. تحلیلگران اتفاق نظر دارند که فقط بیت کوین تبدیل به ارز ذخیره برتر جهان می شود و تنها زمان لازم است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me