banner
banner

سرمایه گذاری در EOS – هر آنچه باید بدانید

EOS چیست?

EOS یک اکوسیستم زنجیره بلوک نسل بعدی است که به دلیل رکوردشکنی ICO و ویژگی های منحصر به فرد خود همچنان پوشش رسانه ای سنگینی را دریافت می کند. مهمتر از همه ، EOS.IO است زیست بوم با هدف ساده سازی برنامه نویسی و ادغام قراردادهای هوشمند و توسعه برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) وارد بازار شد..

یکی از جنبه های شگفت انگیز پلتفرم EOS.IO این است که با استفاده از ساختار منحصر به فرد خود ، هزینه های تراکنش را عملاً از بین می برد. علاوه بر این ، سیستم عامل بسیار مقیاس پذیر است. گزارش ها تأیید می کنند که EOS.IO می تواند از نظر معاملات در ثانیه از کارت های اعتباری عمده مانند Visa پیشی بگیرد. به این ترتیب ، EOS پایه و اساس کاملی برای توسعه دهندگان Dapp فراهم می کند.

Dapps پروتکل هایی هستند که برای عملکرد در شبکه های غیرمتمرکز مانند tor یا بلاک چین طراحی شده اند. این برنامه ها با اجداد متمرکز بسیار متفاوت هستند زیرا برای کارکرد به هیچ پشتیبانی متمرکز نیاز ندارند. Dapps برای اطمینان از قابلیت همکاری در بخش ، به مجموعه ای از استانداردها اعتماد می کنند. به این ترتیب ، Dapps رویکردی فراگیرتر به بازار در اختیار جهانیان قرار می دهد.

ویژگی های EOS از طریق صفحه اصلی

ویژگی های EOS از طریق صفحه اصلی

به طور مشابه با Ethereum ، EOS.IO به عنوان نوعی سیستم عامل برای این برنامه های غیرمتمرکز عمل می کند. این پلت فرم شامل مجموعه ای از محبوب ترین خدمات و توابع مورد نیاز توسعه دهندگان Dapp امروزه است. این استراتژی به طور قابل توجهی کل روند برنامه نویسی Dapp را ساده می کند.

EOS بسیاری از ویژگی های تحسین برانگیز محبوب ترین بلاکچین موجود را با هم ترکیب می کند. توسعه دهندگان اظهار داشتند که این پروتکل دارای امنیت بیت کوین است ، همراه با سهولت برنامه نویسی موجود در Ethereum. علاوه بر همه این ادعاهای چشمگیر ، این پلت فرم دارای مقیاس پذیری است که از توانایی های Ripple پیشی می گیرد.

مجموع همه این ویژگی ها EOS را به یکی از بهترین سیستم عامل های Dapp امروزی تبدیل کرده است. حامیان این پروتکل انقلابی حتی EOS را “قاتل اتریوم” نامیده اند. در حالی که EOS بسیاری از ویژگیهای اصلی Ethereum را به روزرسانی می کند ، هنوز مسیری طولانی تا EOS در موقعیتی برای انتقال Ethereum از نقطه به عنوان برترین پلت فرم Dapp وجود دارد.

تاریخچه EOS

تاریخچه EOS از سال 2017 با انتشار نامه سفید شرکت آغاز می شود. در این مقاله ، توسعه دهندگان هدف خود را برای معرفی یک سیستم توسعه Dapp قادر به پردازش ایمن هزاران تراکنش در ثانیه توضیح می دهند. از همه مهمتر ، EOS بدنبال تبدیل شدن به سیستم عامل برتر برای برنامه های غیرمتمرکز است. در نتیجه ، EOS شامل برخی از ویژگی های ارزشمند مانند احراز هویت کاربر یکپارچه ، فضای ذخیره سازی ابری و میزبانی سرور است.

EOS یک نرم افزار منبع باز مبتنی بر بلاکچین است که در تاریخ 1 ژوئن 2018 منتشر شد. به طور منحصر به فرد ، EOS در طی خود روش دیگری را به بازار انتخاب کرد رکوردشکنی ICO ICO ، که یک سال به طول انجامید ، به طور رسمی در 26 ژوئن 2017 آغاز شد. در طول سال پس از راه اندازی ، یک میلیارد نشانه به عنوان نشانه های ERC-20 توسط Block.one توزیع شد.

در این زمان بلاکچین EOS.IO وجود نداشت ، بنابراین توسعه دهندگان تصمیم گرفتند که برای جمع آوری کمک مالی ، رمز ارز را در بلاک چین Ethereum منتشر کنند. این استراتژی با تأمین بیش از 4 میلیارد دلار در طی این رویداد ، به روش عمده ای نتیجه داد. قابل توجه است که این وجوه مستقیماً برای تکمیل بلاکچین و اکوسیستم EOS هزینه شد

Block.one

قابل ذکر است ، EOS.IO یکی از شرکتهای تابعه شرکت خصوصی بلاکچین است Block.one. این شرکت در حال حاضر در جزایر کیمن ثبت شده است. جالب اینجاست که مدیر ارشد فناوری Block.one کسی نیست جز ستاره رمزنگاری دانیل لاریمر. اگر نام لاریمر آشنا به نظر می رسد ، باید چنین باشد.

او یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان در فضای رمزنگاری است. وی در راه اندازی Bitshares و پلتفرم رسانه های اجتماعی مبتنی بر بلاکچین ، Steemit از اهمیت بالاتری برخوردار بود. هر دو سیستم عامل امروزه در فضا بسیار محبوب هستند. لاریمر همچنین به توسعه سازوکار اجماع اثبات سهام که بعداً توسط EOS.IO تصویب شد ، کمک کرد.

وی همچنین تا حد زیادی مفهوم شرکت مستقل غیرمتمرکز شناخته شده است. در این مفهوم ، قراردادهای هوشمند ویژگیهای بیشتر فعالیتهای شرکتها را به عهده می گیرند. تردیدی نیست که شبکه و تجربه او به منجنیق شدن EOS به عنوان یکی از ارزهای رمزپایه برتر جهان کمک کرد.

EOS چگونه کار می کند?

اکوسیستم EOS دارای یک سیستم احراز هویت کامل است. توسعه دهندگان می توانند حساب های کاربری را برنامه ریزی کرده و به طور مستقیم از پنل EOS به هر حساب یک سطح از پیش تعیین شده بدهند. این یک جز critical مهم برای اکثر Dapps امروز است.

علاوه بر این ، این پلتفرم به مشاغل اجازه می دهد دسترسی به پایگاه داده را با هر کسی در شبکه به اشتراک بگذارند. برعکس ، شرکت ها همچنین می توانند داده ها را از شبکه EOS بگیرند و ذخیره داده ها را به صورت محلی انتخاب کنند. در این استراتژی ، داده ها از زنجیره بلوک باقی می مانند تا زمانی که شرکت بخواهد.

فضای ذخیره ابری

یکی دیگر از ابزارهای مهم موجود در بسته توسعه EOS ، ذخیره سازی ابری است. EOS.IO به عنوان بخشی از رویکرد همه جانبه خود در بازار ، میزبان سرور و فضای ذخیره سازی ابری را به توسعه دهندگان Dapp ارائه می دهد. این م componentsلفه های مهم اکوسیستم EOS.IO امروزه آن را به یکی از سریعترین پروتکل های Dapp تبدیل کرده است.

این طرح به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه ها را با سهولت بسازند و استقرار دهند. توسعه دهندگان به هر چیزی که مستقیماً در نوک انگشتانشان نیاز دارند دسترسی پیدا می کنند. ویژگی هایی از قبیل میزبانی ، ذخیره سازی ابری و پهنای باند بارگیری باعث می شود که توسعه یک نسیم باشد. به نوبه خود ، این روش توسعه دهندگان را آزاد می کند تا به جای نگرانی های سخت افزاری ، بر عملکردهای Dapps خود تمرکز کنند.

علاوه بر این ، EOS تجزیه و تحلیل پیشرفته را برای کمک به توسعه دهندگان برای نظارت بر عملکرد Dapps خود ادغام می کند. بررسی کامل این داده ها بینندگان ارزشمندی را در مورد چگونگی بهبود برنامه های خود فراهم می کنند. نکته مهم این است که تمام این ویژگی ها به راحتی با قرار دادن نشانه های EOS در یک کیف پول تایید شده پرداخت می شوند.

نوع جدیدی از اجماع

توسعه دهندگان سیستم عامل EOS تصمیم گرفتند از سازوکار اجماع قدرت طلب در بلاکچین بیت کوین پرهیز کنند. این پروتکل به عنوان سازوکار اجماع اثبات کار شناخته می شود. برای تکمیل معادلات پیچیده ریاضی به یک کامپیوتر برای رقابت در برابر یکدیگر نیاز دارد.

این استفاده از توان محاسباتی مورد استفاده در حین حل این معادله مستقیماً با مصرف بیشتر انرژی برابر است. در مورد بلاکچین Bitcoin ، این شبکه برق بیشتری نسبت به دانمارک مصرف می کند. خوشبختانه ، بیش از 80٪ از انرژی استخراج بیت کوین از منابع تجدید پذیر حاصل می شود.

اثبات سهام (PoS)

توسعه دهندگان EOS با درک محدودیت های یک سیستم PoW ، تصمیم گرفتند گزینه دیگری را انتخاب کنند. سازوکار اجماع Proof-of-Stake اعتبار سنجی وضعیت بلاکچین را به روشی دیگر انجام می دهد. در سیستم PoS ، استخراج کنندگان اصلاً با هم رقابت نمی کنند.

در عوض ، کسانی که می خواهند اعتبار سنج معاملات شوند ، نشانه های EOS را به دست می آورند و آنها را در کیف پول خود “درگیر” می کنند. Staking عمل نگه داشتن رمز ارز شما در کیف پول است. قابل توجه است که هرچه EOS بیشتر در معرض خطر باشید ، شانس شما برای تأیید بخش بعدی معاملات و دریافت پاداش بیشتر است..

اثبات سهام از طریق لجر

اثبات سهام از طریق لجر

به این ترتیب ، EOS قادر به جلوگیری از حمله است. هر کسی که می خواهد به شبکه حمله کند ، ابتدا باید مقادیر زیادی EOS خریداری کند و سکه ها را سهام کند. در پایان ، آنها فقط در صورت به خطر افتادن شبکه به منافع خود آسیب می رسانند.

ارزهای رمزنگاری شده سنتی مانند بیت کوین به اعتبار گره های آنها بستگی دارد تا وضعیت بلاکچین را از طریق اتفاق نظر تأیید کنند. روشی که بیت کوین برای انجام این کار انجام می دهد استفاده از گره هایی است که به طور مداوم هر معامله در بلاکچین را در فواصل زمانی تأیید می کنند. گرچه این استراتژی بسیار ایمن است ، اما برخی از نگرانی های جدی برای مقیاس پذیری را ایجاد می کند.

یک رویکرد جدید

EOS به طرز جالبی از این نگرانی ها جلوگیری می کند. این پلتفرم بیشتر از اینکه به کل وضعیت بلاکچین بپردازد ، روی هر معامله تمرکز دارد. گره های EOS.IO برای اطمینان از خالص بودن حالت شبکه ، مجموعه ای از رویدادها را بررسی می کنند.

هنگام شروع مجدد گره ها ، آنها به طور کامل کل وضعیت بلاکچین را تأیید می کنند. برای تأیید وضعیت کل بلاکچین در مقایسه با سیستم PoW ، این استراتژی بیشتر طول می کشد. با این حال ، از آنجا که اکثر گره ها به سادگی در حال تأیید مجموعه ای از رویدادها هستند ، شبکه قادر به انجام هزاران تراکنش در ثانیه است. در مقایسه ، BTC می تواند تنها 7 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

Block Times

همه چیز در مورد پروتکل Eos عملکرد را به حداکثر می رساند. به عنوان مثال ، بلوک های معاملات هر 0.5 ثانیه تولید می شود. در بیت کوین ، تأیید بلوک 10 دقیقه طول می کشد. این زمان بلوک به تأخیر افتاده در داخل شبکه محل اختلاف بوده و طی سالیان متمادی منجر به هارد فورک های مختلف شده است.

علاوه بر این ، EOS می تواند این بلوک ها را به چرخه تقسیم کند. این بازسازی به شما امکان می دهد معاملات را در وسط معاملات ارسال و به آنها پاسخ دهید. در اصل ، EOS قادر است معاملات را در زمانی که برای ارسال پیام تأیید طول می کشد تسویه کند.

حکومت جامعه

جنبه مهم دیگر EOS مدل حاکمیت آن است. در سیستم EOS.IO ، تولیدکنندگان بلوک کنترل زیادی بر جهت شبکه دارند. این تولیدکنندگان بلوک در مورد موضوعات مربوط رأی می دهند. این مسائل می تواند شامل تراکنش های تأیید شده یا اجرای صحیح برنامه باشد.

حقوق رأی گیری همچنین شامل نگرانی های عمده شبکه مانند تغییر در کد منبع برنامه های منفرد است. به این ترتیب تولیدکنندگان بلوک کنترل می کنند که چه زمانی سیستم را بروزرسانی ، تنزل داده و رفع اشکال کنند. همه اینها با استفاده از سیستم EOS.IO به روشی دموکراتیک انجام می شود.

امروزه اکوسیستم EOS.IO بیش از 100 Dapp را در بر می گیرد. فعال ترین در این زمان PRA CandyBox با بیش از 6000 کاربر فعال در روز است. قابل توجه است ، این Dapp روزانه 6X کاربر بیشتر از Dapp برتر Ethereum دارد – تبادل غیرمتمرکز IDEX.

نشانه های EOS

نکته مهم اینکه ، توکن های EOS از این نظر تفاوت دارند که در واقع عملکردی را انجام نمی دهند. در عوض ، توسعه دهندگان در حال توسعه برنامه های کاربردی در سیستم عامل از آنها برای تولید نشانه های مورد نیاز برای برنامه های خاص خود استفاده می کنند.

با توجه به ICO چند میلیارد دلاری آن ، تعجب آور نیست اگر یاد بگیریم در بیشتر صرافی های بزرگ ، توکن های EOS در اوایل لیست شده اند. در آوریل 2018 ، این پلت فرم رسماً شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد. این پرتاب قیمت EOS را به بالاترین قیمت همیشگی 21.46 دلار رساند.

نحوه خرید EOS

خرید EOS آسان است. پس از خرید بیت کوین ، می توانید به هر صرافی بزرگ که تجارت EOS را انجام می دهد مراجعه کنید بینانس, کراکن یا پولونیکس.

در اینجا فقط باید یک جفت معاملاتی BTC / EOS را پیدا کنید. سپس می توانید به اندازه دلخواه BTC برای EOS معامله کنید. فقط چند ثانیه طول می کشد تا این تجارت انجام شود و می توانید EOS خود را روی انواع کیف پول های مختلف ذخیره کنید.

سرمایه گذاری در EOS - هر آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در EOS - هر آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در EOS - هر آنچه باید بدانید
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

راحتی در استفاده

هزینه های تجارت

0.10٪

هزینه های تجارت

0.16٪

هزینه های تجارت

0.125٪

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

EOS خود را در کجا ذخیره کنید

اگر می خواهید سرمایه گذاری بزرگی در EOS انجام دهید یا اگر می خواهید مدت زمان طولانی HODLing این رمزنگاری را انجام دهید ، بهترین گزینه کیف پول سخت افزاری است. کیف پول های سخت افزاری رمزگذاری شما را به صورت آفلاین در “سردخانه” ذخیره می کنند. این استراتژی دسترسی تهدیدهای آنلاین را به دارایی های شما غیرممکن می کند. لجر نانو اس یا پیشرفته تر لجر نانو ایکس هر دو از EOS (EOS) پشتیبانی می کنند.

نگرانی های EOS

با توجه به همه پروژه های مهم ، نگرانی هایی پیرامون اکوسیستم EOS وجود دارد. در درجه اول ، جامعه همچنان به بزرگ اشاره دارد تمرکز در سیستم تصویب شده-اثبات سهام که اخیراً تصویب شده است. این سیستم 20 اعتبار سنج اصلی را در شبکه ایجاد می کند.

علاوه بر این ، EOS در اوایل سال با SEC با برخی از مشکلات مواجه شد. شرکت مادر Block.one شرکت 24 میلیون دلار سنگین دریافت کرد پنالتی توسط SEC برای انجام فروش اوراق بهادار ثبت نشده. جای تعجب نیست که EOS جریمه را پرداخت و طبق معمول به کار خود ادامه داد.

EOS – آغاز یک امپراتوری

ترکیبی از ویژگی های منحصر به فرد EOS و تیم بسیار مجرب توسعه دهندگان آن ، این پروژه را به یکی از احترام ترین پروژه های فضای رمزنگاری تبدیل کرده است. توسعه دهندگان این مفهوم تقریباً به همه موارد لازم برای سهولت تجربه برنامه نویسی Dapp فکر کردند. به همین ترتیب ، می توانید انتظار داشته باشید که اکوسیستم EOS طی سالهای آینده گسترش یابد.

آینده EOS

آیا EOS هرگز از Ethereum پیشی خواهد گرفت و به شماره 1 ارائه دهنده Dapp در بازار تبدیل خواهد شد؟ این یک سوال سخت برای پاسخ دادن است. صرف نظر از این ، EOS همچنان از سراسر بخش پشتیبانی می کند. به نظر می رسد در حال حاضر ، EOS بر روی هدف خود متمرکز شده است تا Dapps را به روشی امن و مطمئن به توده مردم برساند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me