banner
banner

OKExChain چیست؟

{"@متن نوشته": "https://schema.org","نوع": "مقاله","mainEntityOfPage": {"نوع": "صفحه وب","@شناسه": "https://www.okex.com/academy/fa/what-is-okchain است"},"عنوان": "OKChain چیست?","شرح": "OKChain مجموعه ای از زنجیره های عمومی منبع باز است که توسط برنامه های کاربردی بلاکچین ساخته شده است. این طراحی شده است برای ایجاد یک معماری امن و کارآمد مالی غیرمتمرکز است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ایجاد یک مبادله غیرمتمرکز ، یا DEX ، که ویژگی های عملیات مبتنی بر جامعه ، قوانین تجارت شفاف و اجازه می دهد تا کاربران برای کنترل دارایی های خود را.","تصویر": "https://www.okex.com/academy/wp-content/uploads/2020/08/11540510.png", "نویسنده": {"نوع": "شخص","نام": "ژانگ زیوکسیو"},"ناشر": {"نوع": "سازمان","نام": "OKEx","لوگو": {"نوع": "ImageObject","آدرس اینترنتی": "https://static.bafang.com/cdn/assets/imgs/MjAxOTQ/5CAB3C0086E2F1135A3428116E435B8A.png"}},"تاریخ منتشر شده": "2020-08-20"}

نگاهی عمیق به پروتکل بلاکچین غیر متمرکز ایجاد شده توسط OKEx

فهرست مطالب

 • رمز OKExChain
  • سازوکار صدور
  • توابع OKT
  • روند عملکرد OKExChain و نقش آن در اکوسیستم
   • روند تولید بلوک
   • طرح رأی گیری
    • وزن رای گیری
    • پروکسی ها
    • شرایط لازم برای گره های OKExChain
     • سپرده وثیقه
     • مورد نیاز سخت افزار
     • الزامات نرم افزار
     • قوانینی برای پاداش دادن و مجازات کردن گره ها
      • توزیع پاداش و پاداش
      • قوانین مجازات
      • حاکمیت زنجیره ای
      • OKExChain و OpenDEX
       • مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز
        • صرافی های متمرکز
        • مبادلات غیرمتمرکز
        • OKExChain و OKEx مکمل یکدیگر هستند
        • OpenDEX
         • مدل کتاب سفارش زنجیره ای
         • با مدل مسابقه سازی مبتنی بر حراج تماس بگیرید
         • مزایای OpenDEX
         • نتیجه گیری – خلاصه OKExChain
         • Contents

          معرفی

          OKExChain فناوری بلاکچین منبع باز و عمومی است که توسط OKEx برای ساخت برنامه های تجاری مبتنی بر بلاکچین توسعه یافته است. این طراحی برای ایجاد یک ساختار مالی غیرمتمرکز ایمن و کارآمد است که می تواند برای ایجاد یک مبادله غیرمتمرکز یا DEX مورد استفاده قرار گیرد که دارای ویژگی های مبتنی بر جامعه ، قوانین تجارت شفاف است و به کاربران امکان می دهد دارایی های خود را کنترل کنند.

          ما می دانیم که در دنیای زنجیره بلوک ، فناوری میان زنجیره ای یک حلقه اصلی در تحقق تعامل بین دارایی ها و داده ها است و پایگاه فناوری DeFi است. همانطور که از نام آن پیداست ، میان زنجیره ای به معنای تحقق انتقال دارایی ، تبادل اطلاعات و همکاری برنامه بین سیستم عامل های مختلف بلاکچین است. این فناوری بین زنجیره ای بسیار شبیه به پلی است که زنجیره های مختلف عمومی را به یکدیگر متصل می کند ، به تحقق انتقال داده بین شبکه های مختلف بلاکچین کمک می کند و در عین حال هزینه های انتقال را تا حد زیادی کاهش می دهد. استفاده از ماژول میان زنجیره ای برای دستیابی به ارتباط متقابل مبتنی بر ارزش ، کاربر و سناریو در بین بلاکچین ها ساده و م effectiveثر است – که پایه و اساس ساخت مشترک اکوسیستم مشترک و سیستم ارزش افزوده را ایجاد می کند.

          با توجه به موارد بالا ، تیم از Cosmos SDK و Tendermint برای ساخت OKExChain استفاده کرد. Cosmos پروتکل ارتباطات بین بلاکچین یا IBC را معرفی می کند که – همراه با الگوریتم اجماع Tendermint ، دارای قابلیت نهایی فوری – می تواند برای تحقق انتقال ارزش بین بلاکچین ها مورد استفاده قرار گیرد. در آینده ، ما می توانیم از Cosmos برای حل مسائل مربوط به گردش چند جهته ارزش با اضافه کردن پشتیبانی از زنجیر متقابل ناهمگن استفاده کنیم..

          معماری کیهان

          Cosmos شبکه ای است متشکل از زنجیره های بلوکی مستقل و موازی که توسط گره ها به یکدیگر متصل می شوند.

          در Cosmos ، تمام لایه های اجماع از Tendermint استفاده می کنند ، یک موتور اجماعی که از تحمل خطای بیزانس پشتیبانی می کند و دارای کارایی بالا ، عملکرد بالا ، سازگاری و سایر ویژگی ها است..

          شبکه Cosmos عمدتا از دو قسمت تشکیل شده است:

          • هاب
          • مناطق

          هر Zone و Hub یک بلاکچین مستقل با اجماع دولتی مستقل است. از مناطق برای حل نیازهای خاص برنامه استفاده می شود و هاب ها به طور خاص برای رسیدگی به معاملات بین زنجیره ای بین مناطق طراحی شده اند – دقیقاً مانند یک بانک مرکزی که تسویه حساب بین بانک ها را انجام می دهد. انتقال ارزش بین زنجیره ای با تحقق برقراری ارتباط و تعامل بین مناطق مختلف و توزیع مشترک آنها ، که براساس پروتکل IBC برای ارتباط بین زنجیره ای است ، حاصل می شود.

          تصویری که معماری Cosmos را نشان می دهد.تصویری از معماری کیهان و سازماندهی بین مناطق و مراکز

          این هدف Cosmos برای تحقق بخشیدن به توسعه زنجیره بلوکی ساده و دستیابی به ارتباط بین بلاکچین است. کلید مورد اول در الگوریتم اجماع Tendermint نهفته است ، در حالی که کلید در مکانیزم میان زنجیره ای آن نهفته است.

          نعناع فلفلی

          نعناع حاوی دو جز two اصلی فنی است:

          • Tendermint Core که موتور اجماع بلاکچین است.
          • ABCI که API عمومی است.

          هسته Tendermint برای تحقق اجماع بیزانس و انتقال داده ها بین گره ها استفاده می شود. با استفاده از الگوریتم اجماع ترکیبی از تحمل خطای بیزانس و اثبات سهم مشکوک ، می تواند به نتیجه نهایی در تولید بلوک برسد – این بدان معناست که معامله در بلوک نوشته شده است ، به بلاکچین اضافه شده است و پس از آن قابل برگشت یا دستکاری نیست – اطمینان حاصل کنید که هر گره همان معامله را به همان ترتیب ثبت می کند و زمینه را برای تأیید تراکنش های بسیار سریع و توان عملیاتی بالا فراهم می کند. به طور کلی ، Tendermint Core عمدتا برای ساخت لایه شبکه و لایه اجماع بلاکچین استفاده می شود به گونه ای که به توسعه دهنده اجازه می دهد زنجیره بلوک را بدون نگرانی در مورد تحقق اجماع و انتقال شبکه شخصی سازی کند..

          ABCI یک blockchain API و یک پروتکل است که از اجرای پردازش تراکنش به هر زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کند. برای توسعه دهندگان ، تنها کاری که باید هنگام انجام توسعه بلاکچین بر اساس چارچوب Cosmos انجام دهند ، نوشتن برنامه های سازگار با رابط ABCI است.

          به منظور کاهش بیشتر پیچیدگی توسعه بلاکچین در بالای Tendermint Core و ABCI ، Cosmos Cosmos SDK را معرفی کرده است ، ابزاری که مبتنی بر استاندارد سازی برخی از ماژول های زنجیره بلوک رایج است. Cosmos SDK می تواند تلقی شود "ابزار ساخت زنجیره" Cosmos ، زیرا طراحی بلاکچین در شبکه را به سادگی افزودن ماژول ها – مانند حاکمیت ، سهام و تعهد – ساده می کند ، که همراه با قابلیت همکاری ذاتی بین بلاکچین های ایجاد شده با آن ، به میزان زیادی از پیچیدگی توسعه پروژه بلاکچین می کاهد.

          مکانیزم متقاطع

          بسته به اینکه بلاکچینهای مرتبط مبتنی بر سیستم عاملهای مختلف فناوری باشند ، مکانیزم زنجیره متقابل می تواند زنجیره متقابل همگن یا زنجیره متقابل ناهمگن باشد. مورد اول به تعامل بین زنجیره های بلوکی با همان ساختار اساسی از نظر الگوریتم رمزگذاری ، آدرس ، قوانین الگوریتم حساب و غیره اشاره دارد. یک مثال تجارت توکن های مبتنی بر Ethereum است. اگرچه ما در بسیاری از پروژه ها شاهد کاربردهای نسبتاً بالغ و متقابل یک زنجیره همگن هستیم ، اما در حل مسائل جلوگیری از تعامل بین دارایی های اصلی – مانند بیت کوین (BTC) ، اتر (ETH) و تتر (USDT) – با بیشترین قدرت ، ناتوان است. اجماع، وفاق.

          زنجیره متقاطع همگن ، که به قفل شدن ارزش و تبادل ارزش بین بلاکچین ها با ساختارهای مختلف زنجیره ای پی می برد ، پاسخ مسئله گردش چند جهته ارزش را فراهم می کند. Cosmos ، که معماری چند زنجیره ای و چند لایه مبتنی بر رله را در پیش گرفته است ، از تعامل دارایی بین زنجیره ای پشتیبانی خواهد کرد.

          به منظور پشتیبانی از همکاری متقابل زنجیره ای بین زنجیره های موازی ، Cosmos پروتکل ارتباطات بین بلاکچین و الگوریتم اجماع Tendermint را معرفی می کند – شامل نهایی نهایی نهایی – برای تحقق ارزش و انتقال داده ها بین چندین زنجیره ناهمگن. تمام زنجیره های موازی از طریق IBC به هاب متصل می شوند و هاب به عنوان زنجیره رله برای کمک به تأیید و انتقال معاملات بین زنجیره ای عمل می کند.

          به طور خاص ، Hub به هر منطقه کمک می کند تا وضعیت یکدیگر را همزمان ثبت کند – و هدف این عملکرد سرآیند بلوک سایر مناطق است. هنگامی که منطقه 1 پیام متقابل را به منطقه 2 ارسال می کند ، تمام اطلاعات آن در یک بسته داده بسته بندی می شود که در هدر بلوک آن ذخیره می شود. Hub منتظر می ماند تا منطقه 1 در مورد بلاک حاوی اطلاعات به اتفاق نظر برسد و سپس اطلاعات ذخیره شده در هدر بلوک Zone 1 را به یک بلاک جدید منتقل کند. پس از اتمام اجماع بلوک توسط هاب ، منطقه 2 پیام تأیید را که توسط هاب پخش می شود ، دریافت می کند که شامل سربرگ بلوک منطقه 1. پس از آن ، منطقه 2 باید صحت اثبات منطقه 1 را تأیید کند. در صورت صحت ، منطقه 2 شروع به انجام عملیات مربوطه و ارسال بازخورد به Hub در مورد بلوک مربوطه می کند.

          پیام متقابل زنجیره ای مبتنی بر IBC. منبع تصویر: تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری OKExپیام متقابل زنجیره ای مبتنی بر IBC. منبع تصویر: تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری OKEx

          بیایید از انتقال 10 OKT از OKExChain به Cosmos به عنوان مثال برای نشان دادن تعامل میان زنجیره ای بر اساس IBC استفاده کنیم:

          1. 1. برای انجام معاملات بین زنجیره ای بین OKExChain و Cosmos ، زنجیره های هر دو انتها باید خدمات گره بلاکچین سبک یکدیگر را اجرا کنند..
          1. آ. به این ترتیب می توان اطلاعات هدر بلوک طرف مقابل را در زمان واقعی دریافت کرد ، که برای اجرای بعدی تأیید صحت مانند تأیید پرداخت ساده ، که در آن گره های SPV با درخواست اثبات مسیر مرکل ، وجود معامله را تأیید می کنند ، راحت است. و تأیید اثبات کار در بلاکچین.
         • 2. زنجیره OKExChain پروتکل IBC را اولیه می کند و دارایی های مربوطه را مسدود می کند – در این مثال 10 OKT – پس از آن مدرک مربوطه را تولید می کند و آن را به بلاکچین Cosmos Hub می فرستد.
         • 3. پس از دریافت پیام مربوطه ، زنجیره Cosmos Hub تأیید می کند که OKExChain با بررسی اطلاعات عنوان بلوک زنجیره OKExChain قبل از تولید دارایی با ارزش معادل ، دارایی مربوطه را مسدود کرده است – دوباره 10 OKT ، در مثال ما.
         • 4- 10 OKT از OKExChain به Cosmos منتقل می شوند.
         • رمز OKExChain

          OKT رمز اصلی است که در شبکه اصلی OKExChain صادر شده است. تمام نشانه های موجود در بلوک پیدایش OKExChain متناسب با دارایی های OKB به دارندگان OKB اختصاص یافته است. OKT حامل ارزش اکوسیستم OKExChain است و ارزش آن چشم انداز توسعه DEX ، DeFi و سایر برنامه ها را در OKExChain تعیین می کند..

          سازوکار صدور

          OKT سازوکار صدور بلوک پیدایش + صدور اضافی سالانه را تصویب می کند ، با تولید اولی در مجموع 10 میلیون نشانه و دومی با نسبت 1: 100 تنظیم می شود ، و تمام توکن های اضافی صادر شده در هر سال به طور مساوی بین تمام بلوک ها توزیع می شوند به نسبت های مربوطه.

          توابع OKT

          استفاده از منابع سیستم

          برنامه ای که در شبکه OKExChain در حال اجراست برای تخصیص منابع خاص شبکه – مانند محاسبه ، ذخیره سازی ، پهنای باند و غیره – با توجه به نیازهای عملیاتی آن ، به OKExChain نیاز دارد.

          بدین ترتیب ، OKExChain با توجه به میزان استفاده از مدل ، مدل اتریوم اتهام را اتخاذ می کند – یعنی برای اجرای معامله مربوطه باید هزینه معامله مربوطه پرداخت شود. روش قیمت گذاری خاص به شرح زیر است: هزینه اجرای معامله = "سقف" (قیمت گاز X) ، جایی که قیمت گاز در نظر گرفته شده است که اپراتور مایل به پرداخت هر گاز است که با قیمت OKT ارائه می شود.

          سوگند – تعهد

          برای جلوگیری از رفتارهای سوicious ، لازم است مقدار مشخصی از OKT را قبل از درخواست گره برای تبدیل شدن به یک گره اعتبار سنج / پروکسی ، ارائه پیشنهاد حاکمیت زنجیره ای یا اجرای دستور در انتظار تأمین ، تعهد کنید..

          کارمزد

          کاربرانی که مقدار مشخصی از OKT را در اختیار دارند می توانند نشانه های جدیدی در شبکه OKExChain صادر کنند که پس از اتمام برنامه پیشنهادی مربوطه و فعال سازی آنها از طریق جفت های معاملات دارایی دیجیتال ، می توان به صورت آزادانه در OpenDEX معامله کرد. هر یک از عملیات مربوطه – صدور و فعال سازی توکن ، صدور اضافی و تخریب جفت معاملات دارایی دیجیتال – بابت کارمزد مربوطه که نیاز به پرداخت است متحمل می شود.

          تحلیل سرمایه گذاری OKExرسیدگی به داده های هزینه جمع آوری شده از شبکه آزمون ، که ممکن است متفاوت از داده های موجود در شبکه اصلی باشد. منبع تصویر: تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری OKEx

          امنیت سازگاری

          هر بلوک فقط ظرفیت محدودی دارد و با افزایش حجم سفارشات معلق در OpenDEX ، تعداد تراکنش هایی که باید توسط بلوک در یک چرخه پردازش شوند ممکن است از ظرفیت حمل بلوک فراتر رود ، در نتیجه سیستم عدم توانایی تشخیص جفت های ناخواسته رمزها از ارزش های مختلف. در این حالت ، OpenDEX چگونه معاملات را برای پردازش توسط بلاک انتخاب می کند?

          امنیت سازگار برای حل این مشکل معرفی شده است ، به این معنی که یک اپراتور می تواند هر مقدار یا 0 OKT را به عنوان یک وثیقه برای هر جفت معاملاتی که اداره می کند ، واریز کند. سیستم سازگاری مسابقه اولویت را به جفت های تجاری با اوراق بهادار بالاتر می دهد یا اگر اوراق بهادار یکسان هستند ، معاملات را با توجه به ترتیب زمانی ارسال انتخاب می کنند.

          راه حل فوق که مبتنی بر حراج های مناقصه پویا است ، ممکن است سناریوهای استفاده از OKT را گسترش دهد و در عین حال قدرت عملگرهای DEX را نیز کمی کند. فرض کنید که ظرفیت سازگاری هر بلوک به 100 تراکنش محدود شود ، اما 200 تراکنش در یک چرخه تولید بلوک مشخص ایجاد می شود – 100 مورد از آنها متعلق به جفت معاملات A و 100 مورد دیگر به جفت معاملات B است – 100 از این معاملات نمی تواند برای پردازش در طول این چرخه در این بلوک قرار داده شود. در چنین شرایطی ، اگر ضمانت ارائه شده برای A بیشتر از B باشد ، سیستم سازگاری اولویت را به 100 معامله در جفت معاملاتی A خواهد داد و اگر اوراق بهادار ارائه شده برای هر دو جفت معاملاتی یک مقدار باشد ، سیستم سازگاری مسابقه اولویت 100 معامله اول را که بر اساس ترتیب زمانی ارسال آنها رتبه بندی می شود ، قرار خواهد داد.

          رأی دادن

          برای دارندگان توکن ، رای گیری مهمترین راه شرکت در انتخابات اعتبار سنجی و حاکمیت زنجیره ای است. دارندگان با تعهد دادن نشانه های خود ، حق رأی می گیرند ، با 1 OKT مربوط به یک رأی که ​​ممکن است در انتخاباتی با حداکثر 30 گره استفاده شود..

          در طی فرآیند تولید بلوک ، اعتبارسنجان با محاسبه وزن رأی خود – که با رای دارندگان یا پروکسی آنها تعیین می شود ، انتخاب می شوند.

          در حاکمیت زنجیره ای ، تصمیمات درباره پیشنهادها نیز توسط اعتبارسنجان از طریق رأی گیری اتخاذ می شود.

          روند عملکرد OKExChain و نقش آن در اکوسیستم

          روند تولید بلوک

          OKExChain الگوریتم اجماع Tendermint (BFT-DPOS) را تصویب می کند و شش مرحله اساسی برای ایجاد یک بلوک وجود دارد:

          1. تبدیل به یک گره کامل شوید.
          2. به عنوان گره نامزد ثبت نام کنید.
          3. برای انتخاب اعتبار سنج رأی دهید.
          4. یک گره تولید بلوک انتخاب کنید.
          5. یک پیشنهاد بدهید.
          6. پس از رسیدن به اجماع Tendermint یک بلوک جدید ایجاد کنید.

          فرآیند ایجاد بلوک OKChainفرآیند ایجاد بلوک OKExChain. منبع تصویر: تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری OKEx

          قبل از تبدیل شدن به یک تولید کننده بلوک ، یک دارنده رمز باید ابتدا با اجرای یک مشتری گره ، به یک گره کامل در شبکه بلاک چین توزیع شده تبدیل شود. برای شرکت در انتخابات اعتبار سنجی ، یک گره کامل باید پس از تعهد تعداد مشخصی از نشانه ها به عنوان نامزد ثبت نام کند. گره های رتبه بندی شده در 21 نفر برتر انتخابات ، در چرخه بعدی اعتبار سنج می شوند. پس از انتخابات ، سیستم وزن رای گیری متناظر را بر اساس آرای بدست آمده توسط 21 گره محاسبه کرده و با اجرای یک الگوریتم تصادفی با چنین وزن هایی ، گره های تولید بلوک را از آنها انتخاب می کند. سپس این گره های انتخاب شده طبق پروتکل اجماع Tendermint بلوک تولید می کنند.

          تولید بلوک بر اساس سازوکار اجماع Tendermint به دو مرحله رأی گیری نیاز دارد:

          1. قبل از رای گیری
          2. پیش از انجام

          یک تولید کننده بلوک انتخاب شده ، کلیه تراکنش های کل شبکه را کنترل و جمع آوری می کند ، سپس یک بلوک جدید (یعنی بلوک پیشنهادی) را در مدت زمان مشخصی مونتاژ کرده و به کل شبکه پخش می کند.

          پس از دریافت پخش در مورد بلوک پیشنهادی ، همه اعتبارسنجان همه معاملات موجود در بلوک را می خوانند و آنها را تأیید می کنند. اگر مشکلی وجود نداشته باشد ، پیام قبل از رای گیری برای همه اعتبارسنجان پخش می شود. مرحله دوم (پیش از تعهد) در صورتی شروع می شود که آرا block تصویب طرح پیشنهادی بیش از دو سوم آرا votes دریافت شده را به خود اختصاص دهد. اگر آرا pre قبل از تعهد با تأیید حساب بلوک پیشنهادی بیش از دو سوم از کل آرا received دریافت شده ، بلوک پیشنهادی برای بلاکچین محلی نوشته شود و بلوک جدید با نهایی ترین نتیجه ایجاد شود.

          روند توافق نعناعروند اجماع نعناع فلفلی. منبع تصویر: تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری OKEx

          پس از ایجاد بلوک جدید ، سیستم وارد مرحله بعدی تولید بلوک می شود.

          اگر یک بلوک پیشنهادی فعلی به دلیل ضعف اتصال و دلایل دیگر آفلاین شود ، تولیدکننده بلوک ممکن است در ارسال بلوک کوتاهی کند – در این صورت ، پروتکل اعتبار سنجی بعدی را برای تولید بلوک انتخاب می کند و یک بلوک جدید را در همانجا پیشنهاد می کند روند رأی گیری را ارتفاع دهید و دوباره شروع کنید.

          علاوه بر این ، Tendermint مکانیزم قفل گذاری را معرفی می کند – این بدان معنی است که ، هرگاه اعتبار سنج یک بلوک را از قبل مرتکب شود ، "قفل شده" به آن بلوک و همچنین باید قبل از آن رای به آن بلوک. فقط در صورت عدم ارسال موفقیت آمیز بلوک در دور قبلی پیش آگهی و رای گیری قبلی ، اعتبار سنج مربوطه می تواند از آن قفل شود و در دور بعدی پیش تعهد برای یک بلوک جدید شرکت کند. با فرض اینکه کمتر از یک سوم اعتبارسنج ها گره های بیزانس هستند ، Tendermint تضمین می کند که اعتبارسنجها هرگز بارها بلوک هایی را در یک ارتفاع ارسال نمی کنند ، که ممکن است منجر به درگیری شود.

          طرح رأی گیری

          برای دارندگان توکن ، رای گیری مهمترین راه شرکت در انتخابات اعتبار سنجی و حاکمیت زنجیره ای است.

          انتخابات اعتبار سنجی با آرا from دارندگان توکن یا گره های پروکسی تعیین می شود و هر رأی دهنده می تواند تا 30 گره رأی دهد. همه گره هایی که رأی می گیرند بر اساس وزن رأی گیری از بالاترین به کمترین درجه بندی می شوند و 21 گره برتر توسط سیستم انتخاب می شوند تا اعتبار سنج شوند. گره های باقیمانده به گره های آماده به کار (نامزد) تبدیل می شوند. انتخابات اعتبارسنج یک رویداد دوره ای است ، به این معنی که یک انتخابات جدید در آغاز یک چرخه جدید برگزار می شود.

          اگر دارندگان رمز یا گره های پروکسی در رأی گیری برای حاکمیت زنجیره ای شرکت نکردند ، اعتبارسنجی که آنها انتخاب کرده اند می توانند به طور مستقیم از حق رأی خود برخوردار شوند و به پیشنهادات مربوطه رأی دهند – اما دارندگان رمز یا گره های پروکسی هنوز حق تغییر رای پس از آن.

          وزن رای گیری

          ضریب وزن رأی گیری با تقسیم تفاوت از زمان شروع تا زمان رأی گیری بر تعداد کل ثانیه ها در 364 روز محاسبه می شود که با افزایش اختلاف مذکور افزایش می یابد.

          وزن رأی ، مبلغ تعهدی است که در قدرت Xth از 2 و "ایکس" برابر با ضریب وزن است.

          می توانیم ببینیم که ضریب وزن رأی با افزایش امنیت سپرده و همچنین هنگامی که اختلاف از زمان شروع تا زمان رأی گیری کاهش می یابد ، افزایش می یابد. تا حدی ، کاربران با استفاده از روش محاسبه مذکور تشویق می شوند که سپرده های بزرگتری ارائه دهند و در رای گیری شرکت کنند.

          ضریب وزن و فرمول ضریب وزن و فرمول. منبع تصویر: OKExChain GitHub

          • در فرمول, "وزن" ضریب وزن رأی گیری است ، که با زمان تغییر می کند (به عنوان مثال ، هرچه اختلاف از زمان شروع تا زمان رأی گیری بیشتر باشد ، ضریب وزن بیشتر است).
          • now_timestamp مهر زمان برای رای گیری فعلی است.
          • start_timestamp مهمترین زمان است که 946684800 است (00:00:00 بعد از ظهر در 1 ژانویه 2000).
          • seconds_per_day تعداد ثانیه های روز است – یعنی 60 * 60 * 24.
          • هفته_بر_سال تعداد هفته های سال است – یعنی 52.
          • "سهام" وزن رای گیری محاسبه شده است.
          • delegated_Tokens مقدار وعده داده شده OKT است.

          پروکسی ها

          تصمیم گیری در مورد اعتبار سنجی با رای گیری دارندگان OKT انجام می شود که می توانند مستقیماً یا از طریق پروکسی رای دهند. برای ثبت نام به عنوان پروکسی رأی دادن ، کاربران باید تعداد مشخصی از OKT ها را به حساب تعهد خود واریز کنند. اگر یک پروکسی تصمیم به انصراف از رأی گیری قفل شده داشته باشد ، نمی تواند رمز تعهد شده را پس از انقضا the دوره قفل 14 روزه پس بگیرد.

          از نظر امنیت صندوق ، از آنجا که کاربر نیازی به تحویل هیچ کلیدی ندارد و حساب پروکسی فقط حق رأی با توجه به رمز را به دست می آورد ، کل اعزام یک فرآیند زنجیره ای است که تأثیری در مالکیت واقعی رمز – که هنوز در آدرس شخصی کاربر باقی مانده است. با این حال ، هنگامی که کاربران تعداد نشانه های متعهد شده برای پروکسی را تغییر می دهند ، تمام وزن رای گیری آنها نیز به همین ترتیب به روز می شود.

          با توجه به این واقعیت که جوایز و مجازات های اعتبارسنج نیز بر روی هر پروکسی که به آن رأی داده باشد تأثیر می گذارد ، پروکسی ها باید از مرورگرهای موجود در OKLink یا سایر بلوک های OKExChain برای کسب اطلاعات در مورد اعتبار سنج ها و انجام تحقیقات دقیق و غربالگری قبل از رای گیری استفاده کنند. پس از رأی دادن ، پروکسی همچنین باید به طور مداوم عملکرد اعتبار سنج را مشاهده کند تا اطمینان حاصل کند که درست عمل می کند – مانند اطمینان از بهنگام بودن زمان ، امضا نکردن مضاعف یا به خطر افتادن و مشارکت در حکومت. در صورت وجود هرگونه علامت هشدار دهنده ، پروکسی می تواند به سرعت رأی را لغو کند یا رأی را با اعتبار فوری به اعتبار سنج دیگری تغییر دهد.

          الزامات مربوط به گره های OKExChain

          OKExChain برای حفظ امنیت شبکه به مجموعه اعتبارسنجی متکی است ، که هر یک از آنها گره کاملی است که از طریق رأی دادن از طریق پخش در اجماع شرکت می کند. برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج ، گره باید شرایط خاصی را که سیستم پیشنهاد کرده است ، از جمله سپرده گذاری امنیتی در نشانه ها ، و همچنین شرایط پیکربندی سخت افزار و نرم افزار را برآورده کند..

          در زیر لیستی از مسئولیت های اعتبارسنج ها آورده شده است:

          • اعتبارسنج ها باید از امضای دو برابر پرهیز کنند. به محض یافتن یک امضا double مضاعف در شبکه آزمون ، مجازات خودکار بلافاصله اجرا می شود.
          • اعتبار سنج ها باید بتوانند نسخه صحیح نرم افزار را به طور مداوم اجرا کنند. پیشنهاد دهندگان باید اطمینان حاصل کنند که سرورهای آنها همیشه آنلاین هستند و کلیدهای خصوصی آنها به خطر نمی افتد.
          • اعتبار سنج ها برای افزایش امنیت باید نسخه های گره خود را به طور فعال به روز کنند.
          • اعتبار سنج ها باید هنگام به روزرسانی سیستم ، نیازهای سخت افزاری را تحت نظر داشته باشند و سخت افزار را برای مطابقت با شرایط به روز نگه دارند.
          • اعتبار سنج ها هنگام وقوع باید در برابر حملات DDoS محافظت کنند.
          • اعتبارسنج ها باید به طور فعال در حاکمیت شرکت کنند. پیشنهاد دهندگان موظفند در مورد هر پیشنهاد رای دهند.

          سپرده وثیقه

          برای تبدیل شدن به یک اعتبار سنج ، گره باید به شبکه OKExChain متصل شود و 10000 OKT سپرده امنیتی داشته باشد.

          نیازهای سخت افزاری

          حداقل سیستم مورد نیاز OKExChain عبارتند از:

          • سخت افزار دسک تاپ یا لپ تاپ که نسخه های اخیر MacOS ، Windows یا Linux را اجرا می کند.
          • 500 گیگابایت فضای دیسک رایگان ، با حداقل سرعت خواندن / نوشتن 100 مگابایت در ثانیه قابل دسترسی است.
          • چهار هسته پردازنده و 8 گیگابایت حافظه (RAM).
          • اتصال اینترنت باند پهن با سرعت بارگذاری / بارگیری حداقل 1 مگابایت در ثانیه.

          همانطور که مشاهده می کنید ، در ابتدای پروژه ، الزامات پیکربندی گره در بهترین حالت متوسط ​​به نظر می رسد – اما با گذشت زمان ، با افزایش استفاده از شبکه ، نیازهای سخت افزاری افزایش می یابد. در مقایسه با سایر بلاک چین ها مانند Ethereum یا Bitcoin ، شبکه OKExChain از توان عملیاتی بسیار بالاتری برخوردار است و بنابراین ، برای برقراری ارتباط صاف بین گره های مختلف ، به پهنای باند بیشتری نیاز دارد. بعلاوه ، هرچه اندازه داده بلوک افزایش یابد و گره تولید بلوک به ظرفیت کافی دیسک سخت برای ذخیره داده بلوک کامل نیاز داشته باشد ، در هر زمان لازم است ظرفیت دیسک سخت گره نیز گسترش یابد..

          سرورهای موجود در حال حاضر عمدتا به دو نوع تقسیم می شوند:

          1. سرور خود ساخته: سروری است که توسط خودش خریداری ، مونتاژ و به شبکه مربوطه متصل می شود. این نوع سرور هزینه های نسبتاً بالایی را شامل می شود ، از جمله هزینه های سخت افزار ، هزینه سایت و هزینه های عملیاتی و همچنین نیاز به تأثیر زیاد (منبع تغذیه شبانه روزی و اتصال به شبکه). مزیت سرور خود ساخته این است که امکان تنظیم مستقیم برخی پشتیبانی های سرویس را فراهم می کند.
          2. سرور ابری: یک سرور ابر آماده است که پس از انجام پیکربندی مربوط به پارامتر پویا ، خدمات مربوطه را از طریق آن اجرا می کند. از مزایای سرورهای ابری می توان به انعطاف پذیری و هزینه کم اشاره کرد. در حال حاضر ، بیشتر گره های موجود از سرورهای ابری – مانند AWS آمازون ، سرویس های ابری Google ، Alibaba Cloud و غیره – به دلیل مزایای فوق الذکر استفاده می کنند. تنها کاری که باید بعد از خرید سرویس ابری انجام دهید پیکربندی آن مطابق با آموزش رسمی است. البته این روش پیکربندی گره مدتهاست که در جامعه عدم تمرکز مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا به معنای واگذاری کنترل خدمات گره شبکه های غیرمتمرکز به غولهای متمرکز فناوری اطلاعات است که خدمات ارائه شده را ارائه می دهند..

          مرکز داده سرور اعتبارسنج باید به منابع تغذیه اضافی ، اتصالات و امکانات پشتیبان ذخیره سازی مجهز باشد. به غیر از چندین جعبه شبکه اضافی برای اتصال فیبر نوری ، عملیات فایروال و سوئیچینگ ، انتظار می رود اعتبارسنج ها دارای سرورهای کوچک با دیسک سخت اضافی و عملکردهای خراب شوند. سخت افزار مربوطه را می توان در پایین مرکز داده قرار داد.

          نیازهای نرم افزار

          بهتر است گره های OKExChain راه حل های کامل نظارتی ، هشدار دهنده و مدیریتی را در برابر حملات و وقفه ها داشته باشند تا بتوانند امنیت و انزوای مراکز داده خود را حفظ کنند و بدین ترتیب از پیوند ناخواسته یا اتفاقاتی که موجب مجازات های سیستم می شود جلوگیری کنند..

          قوانینی برای پاداش دادن و مجازات کردن گره ها

          توزیع پاداش و پاداش

          مکانیسم تشویقی اقتصادی که برای گره های حسابداری طراحی شده است ، یک قسمت ضروری و مهم در هر پروژه بلاکچین است. جوایز مربوط به گره های حسابداری BTC (استخراج کنندگان) شامل جوایز تولید بلوک و هزینه های معامله است. از آنجا که OKT های تولید شده توسط بلوک پیدایش OKExChain با نسبت 1: 1 بین سرمایه گذاران OKB توزیع می شود ، پاداش استخراج کنندگان از کجا می آید؟?

          چنین پاداشهایی عمدتا از دو منبع حاصل می شود:

          1. منبع اول صدور اضافی سالانه 1٪ توسط سیستم است (که به نسبت متناسب با هر بلوک توزیع می شود) که 25٪ آن به عنوان پاداش تولید تلقی می شود و بر اساس وزن رای گیری بین 21 اعتبار سنج توزیع می شود.
          2. 75٪ باقیمانده با توجه به نسبت رأی به کلیه گره های کاندیدا توزیع می شود. این روش کمک می کند تا از انفعال گره های تولید جلوگیری شود ، زیرا آنها پس از عدم دستیابی به جوایز تولید بلوک ، هنوز هم می توانند با عملکرد به عنوان گره های نامزد ، جوایز رای گیری دریافت کنند..

          منبع دیگر هزینه جابجایی است که با توجه به وزن رأی آنها فقط به 21 اعتبار سنج اختصاص می یابد. دو نوع هزینه رسیدگی وجود دارد – یعنی هزینه مدیریت سیستم و هزینه مدیریت مشاغل. مورد اول هزینه بنزین است و مورد دوم شامل هزینه های ناشی از صدور جفت ارز-رمز توسط اپراتورها ، فعال سازی جفت معاملات دارایی دیجیتال و صدور اضافی ، از جمله موارد دیگر است..

          OKEX - منابع و نسبت های توزیع درآمد گرهمنابع و نسبت های توزیع درآمد گره. منبع تصویر: تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری OKEx

          قوانین مجازات

          امنیت رمز ارائه شده توسط گره همچنین می تواند به عنوان سپرده امنیتی برای فعالیت های تأیید در نظر گرفته شود. اگر گره ای غیرفعال باشد یا در حین تولید بلوک ، چه به صورت تبلیغی و چه سهوی ، به دلیل حملات غیرفعال باشد ، صلاحیت تولید بلوک را از دست بدهد..

          قوانین مجازات خاص به شرح زیر است:

          1. عدم شرکت در امضای تأیید بلوک به مدت 10 دقیقه ممنوع است – یعنی گره نمی تواند در 10 دقیقه آینده در تولید بلوک شرکت کند.
          2. امضای دو برابر – یعنی امضای دو بلوک از زنجیره های مختلف در یک ارتفاع – منجر به رد صلاحیت دائمی گره برای تولید بلوک می شود.

          حاکمیت زنجیره ای

          اعتبار سنج ها علاوه بر ایجاد بلوک های جدید ، باید در حاکمیت همزمان نیز شرکت کنند.

          اگر ایجاد بلوک های جدید برای اطمینان از تداوم بلاکچین است ، حاکمیت بر روی زنجیره تنظیمات پارامتر کل سیستم را تعیین می کند – که ، به نوبه خود ، جهت توسعه کل شبکه را تعیین می کند.

          حاکمیت زنجیره ای OKExChain عمدتا شامل چهار جنبه است:

          • طوفان فکری در مورد یک موضوع مشخص.
          • تغییر پارامترهای سیستم.
          • حذف جفت های معاملاتی در DEX.
          • پشتیبانی از بروزرسانی های شبکه.

          برای جلوگیری از پیشنهادهای بی معنی و مخرب ، هر پیشنهاد حکومتی باید با حداقل 100 OKT ودیعه همراه باشد و میزان واریز وزن پیشنهاد را تعیین می کند. هر پیشنهادی که شرایط فوق را برآورده می کند ، وارد یک دوره رأی گیری دو هفته ای می شود. در پایان دوره رأی گیری ، اگر رأی مثبت ، به استثنای رای ممتنع ، 50٪ از کل آرا و رأی منفی ، به استثنای رای ممتنع ، کمتر از 33.33٪ از کل آرا را تصویب کند ، پیشنهاد به تصویب می رسد.

          مدلی از گردش کار پیشنهادی برای حاکمیت زنجیره ای OKExChain

          OKExChain و OpenDEX

          OpenDEX یک مبادله باز و غیرمتمرکز بر اساس اکوسیستم OKExChain است.

          قبل از معرفی OpenDEX ، ما باید ویژگی های مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز و مزایا و کاستی های مربوطه را درک کنیم..

          مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز

          صرافی های متمرکز

          معاملات مهمترین عملکرد هر صرافی است و مزیت صرافی متمرکز این است که نقدینگی مناسبی دارد و سپرده گذاری و برداشت با ارز قانونی را بسیار راحت می کند – اما نیاز به قرار دادن نشانه در بازداشتگاه آن است ، که این یک نقص واضح است زیرا خطر بزرگی را در پی دارد. یک جمله قدیمی در دنیای بلاکچین وجود دارد: "کلیدهای شما نیست سکه های شما نیست."

          نقاط درد برای مبادلات متمرکز

          خطر نشت اطلاعات

          مبادلات متمرکز ، کاربران را ملزم به ارائه اطلاعات شخصی دقیق می کنند که این یک فرایند خسته کننده است. علاوه بر این ، این اطلاعات و داده های معاملات کاربران ذخیره شده در سرورها توسط صرافی های متمرکز کنترل می شوند. کاربران در حال حاضر راهی برای دانستن نحوه و زمان استفاده از این اطلاعات و داده ها ندارند.

          در سیستم های هویتی فعلی مشکلات زیادی وجود دارد. اطلاعات هویت کاربران در سرورهای ارائه دهندگان خدمات مختلف پراکنده شده است. در صورت عدم وجود مدیریت واحد ، کاربران باید هر بار که از سرویس وب سایت استفاده می کنند نام کاربری و رمز عبور خود را ارائه دهند و مجبور شوند از نام کاربری و رمز عبور مختلفی در وب سایت های مختلف استفاده کنند ، زیرا عدم انجام این کار ممکن است منجر به خطرات جدی امنیتی شود..

          خطر سوisa استفاده از وجوه

          از آنجا که نشانه های کاربران در سرورهای صرافی های متمرکز ذخیره می شود و دارایی های کاربر توسط آنها مدیریت می شود ، هیچ راهی برای رد احتمال سو such استفاده دارایی های کاربر یا دستکاری اطلاعات کاربر وجود ندارد.

          خطر سرقت

          همه DEX ها باید با خطرات امنیتی روبرو شوند و پول بیشتر به معنای انگیزه بیشتر برای حمله هکرها است – که منجر به طرح های حمله بیشتری می شود. اگر کیف پول صرافی متمرکز هک شود ، همه نشانه های کیف پول از بین می روند.

          در 10 سال گذشته ، بیش از 30 مورد سرقت پول از مبادلات متمرکز مانند Coincheck و Mt. Gox تاکنون هیچ پیشرفت قابل توجهی در این زمینه رخ نداده است ، زیرا هر روز تعداد بی شماری از هکرها همچنان سخت تلاش می کنند تا نقاط ضعف سیستم های متمرکز را پیدا کنند..

          خطر خرابی شبکه

          خرابی شبکه به شرایطی گفته می شود که به دلایل مختلف نمی توان از سرویس ها استفاده کرد ، مانند خرابی سرور ، غیرفعال سازی ، خاموش شدن و غیره. در هنگام توقف شبکه ، کاربران نمی توانند معاملات عادی را انجام دهند ، که اغلب منجر به از دست دادن وقت و هزینه کاربران یا سرویس می شود. ارائه دهندگان.

          جفت معامله قبل از انتشار باید بررسی شود

          قبل از انتشار در صرافی متمرکز ، همه جفت های تراکنش باید بررسی شوند. برای خرید و فروش رمزهای مختلف ، کاربران معمولاً باید در چندین صرافی ثبت نام کنند. در نتیجه ، داده های هویت در ارائه دهندگان خدمات مختلف پراکنده شده است و برای استفاده از خدمات وب سایت ورود به سیستم مکرر لازم است. غیر از BTC و ETH ، هر رمز فقط دارای یک یا دو جفت معاملاتی است که دارایی آنها از ارزش بازار بالایی برخوردار است. بنابراین ، حتی اگر همان صرافی از دو نشانه مورد نیاز برای معامله پشتیبانی کند ، ممکن است هنگام معامله دو دارایی دیجیتال با ارزش بازار پایین ، نتوانیم یک جفت ارز مستقیماً مربوط به معامله پیدا کنیم. در نتیجه ، روند معامله بسیار پیچیده تر خواهد شد.

          مبادلات غیرمتمرکز

          وجوه کاربران که برای تجارت در مبادلات غیرمتمرکز استفاده می شود ، در آدرس کیف پول یا قراردادهای هوشمند آنها ذخیره می شود و به آنها امکان کنترل کامل این وجوه را می دهد. هنگام آغاز معامله ، صرافی برای تکمیل معامله قرارداد هوشمندی را اجرا می کند و انتقال دارایی مربوطه روی زنجیره انجام می شود.

          سوابق معاملات بصورت زنجیره ای ذخیره می شوند و باعث شفافیت و باز بودن آنها می شوند. با این حال ، به دلیل محدودیت های مقیاس پذیری زنجیره عمومی زمینه ای و ویژگی های معاملاتی دارایی ها ، بسیاری از مردم هنوز نقدینگی بالاتر مبادلات متمرکز را بر تمایل به کنترل کلیدهای خصوصی ترجیح می دهند.

          مزایای مبادلات غیرمتمرکز

          کاهش خطر امنیتی

          صرافی های غیرمتمرکز مدل ساده تری را اتخاذ می کنند که عمدتا شامل معاملات سازگار است. صرافی غیرمتمرکز حق دارایی کاربران را به عهده نمی گیرد و وجوه آنها در آدرس کیف پول یا قراردادهای هوشمند آنها ذخیره می شود و به آنها امکان کنترل کامل این وجوه را می دهد و احتمال سو m استفاده را رد می کند. با استفاده از قوانین کد برای اطمینان از ایمنی وجوه کاربران ، مدل تجاری مبادلات غیرمتمرکز خطرات حملات هکرها و اقدامات غیراخلاقی ارائه دهندگان خدمات را از بین می برد.

          گمنامی

          برای تجارت با DEX فقط یک کلید عمومی لازم است. در همان زمان ، برخی از سازندگان DEX ادعا می کنند که آنها مسئولیتی در قبال استفاده جامعه از نرم افزار منبع باز منتشر شده ندارند که به شما کمک می کند تا از مشکلات KYC و AML جلوگیری شود..

          بدون قطعی

          همانطور که DEX بر روی زنجیره عمومی زیربنایی ساخته شده است ، که از حسابداری گره توزیع شده استفاده می کند ، کارایی کلی آن تحت تأثیر هیچ یک از نقاط خرابی قرار نمی گیرد – که به معنای امنیت بالاتر و از بین بردن خطر خرابی است..

          نقاط درد برای مبادلات غیرمتمرکز

          خطرات امنیتی زنجیره عمومی

          مبادلات غیرمتمرکز بر پایه زنجیره عمومی بنا شده است ، که آن را در معرض خطرات امنیتی زنجیره عمومی قرار می دهد. اگر بتوان اطلاعات مربوط به زنجیره عمومی را دستکاری کرد ، اطلاعات معاملات صرافی غیرمتمرکز غیرقابل اعتماد خواهد شد و هیچ گونه اطمینان امنیتی برای دارایی های کاربر وجود نخواهد داشت.

          نقدینگی ناکافی

          نقدینگی شاخص مهمی برای همه مبادلات است. نقدینگی بالاتر به معنای آسان تر انجام معاملات در بورس است. بسیاری از مبادلات غیرمتمرکز از لغزش قابل توجه معاملات رنج می برند – یعنی تفاوت بین قیمت محل سفارش و قیمت آخرین معامله – ناشی از نقدینگی ضعیف.

          در حال حاضر ، EtherDelta ، 0x Project و سایر صرافی های غیرمتمرکز معروف در بازار همه بر روی زنجیره های عمومی مانند Ethereum یا EOS ساخته شده اند و شرایط عینی مانند پایگاه های کاربر کوچک و عمق ناکافی معاملات به موارد جدی تبدیل شده است که مانع توسعه آنها می شود..

          OKExChain و OKEx مکمل یکدیگر هستند

          مشاهده می شود که مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز موافقان و مخالفان خاص خود را دارند – و گروههای هدف فعلی این دو متفاوت هستند.

          صرافی ها اساساً مکانهایی برای تکمیل معاملات هستند. اکثریت قریب به اتفاق کاربران تمایل به انتخاب مبادلات متمرکز دارند زیرا به دلیل نقدینگی بیشتر و همچنین سپرده ها و برداشت های راحت تر ، تجربه های بهتری را در اختیار کاربر قرار می دهند. علاوه بر این ، قدرت مالی مبادلات اصلی و عملکرد برجسته آنها در چندین بحران ، آنها را از نظر بسیاری از کاربران قابل اعتمادتر می کند.

          البته هنوز هم برخی از گروه ها هستند که امنیت و ناشناس بودن وجوه را بیش از راحتی معامله ارزانی دارند. برای این گروه ها ، صرافی های غیرمتمرکز به وضوح گزینه بهتری است.

          OKExChain به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای این گروه های ویژه معرفی شد زیرا OKEx می تواند نیاز اکثر کاربرانی را که برای راحتی معامله ارزش قائل هستند برآورده کند. بر اساس فرم های مختلف فنی ، این دو مکمل یکدیگرند و به طور مشترک با بازی در امتیازات مربوطه ، به پوشش کاربر گسترده تر و تجربه کاربری بهتر دست می یابند.

          OpenDEX

          OpenDEX به عنوان یک پروژه DeFi از اکوسیستم OKExChain ، خدماتی را در اختیار کاربران OKExChain قرار می دهد که تجارت امن و پایدار دارایی های دیجیتال را تضمین می کند. شبکه اصلی OKExChain ساختار پشتیبانی اساسی برای مبادله غیرمتمرکز را تشکیل می دهد و OpenDEX با هدف سهولت در آزادسازی DEX ها فعالیت می کند. درست مانند اینکه Ethereum صدور دارایی های دیجیتال را از طریق فناوری قرارداد هوشمند آسان می کند ، OKExChain توابع اساسی مختلفی را که برای کار با DEX مورد نیاز است فراهم کرده است ، ایجاد یک DEX برای همه آسان است.

          برخلاف DEX های سنتی ، OpenDEX کاملاً موتور مسابقه سازی و کتاب سفارشات را به زنجیره ها منتقل می کند – که این باعث بهبود شفافیت و امنیت اطلاعات مرتبط می شود. سیستم سازگاری آن بر اساس مدل مناقصه جمعی ، با تضعیف تأثیر رتبه بندی معامله در بلوک بر نتیجه نهایی مسابقه ، به بهبود انصاف معاملات کمک می کند. در مقایسه با پروژه های مبتنی بر Ethereum ، سیستم مسابقه سازی مبتنی بر پیشنهادات جمعی OKExChain می تواند عملیات مطابقت را در یک بازه زمانی دقیق تر به پایان برساند.

          مدل کتاب سفارش زنجیره ای

          OpenDEX مدل کتاب سفارشات را اتخاذ می کند ، که یک معماری کاملاً مبتنی بر بلاک چین است که اطمینان حاصل می کند هر سفارش و تغییر وضعیت به عنوان یک معامله در شبکه بلاکچین ثبت می شود. کلیه سفارشات معوق در لیست سفارشات جمعی در بلاکچین ثبت می شود و اینکه هر یک از این سفارشات اجرا شود یا خیر ، به استراتژی معامله که توافق خریدار و فروشنده هنگام ایجاد معامله بستگی دارد ، بستگی دارد. هنگام تطبیق دارایی در سفارشات خرید و فروش ، معاملات دارایی از انواع مختلف را می توان با تجارت مستقیم از طریق لیست انجام داد.

          طبق راه حل فنی OpenDEX ، تمام واریزها ، برداشت ها ، سفارشات و تسویه حساب ها با قراردادهای هوشمند انجام می شود. روند اساسی به شرح زیر است:

          • سازنده سفارشی را با کلید خصوصی امضا می کند و آن را به زنجیره تحویل می دهد ، بر این اساس سازنده می تواند محدودیت تعداد بلوک های سفارش را تعیین کند تا اینکه به طور خودکار لغو شود.
          • متعاقباً ، گیرنده سفارشی را که باید از دفتر سفارش پر شود انتخاب می کند و یک معامله متناظر را ایجاد می کند تا امضا شود و سپس به قرارداد هوشمند زنجیره ای ارسال شود ، و پس از بررسی اطلاعات مربوط به سفارش ، مانند امضای تاجر و زمان موثر سفارش.

          با مدل مسابقه سازی مبتنی بر حراج تماس بگیرید

          سیستم سازگاری OpenDEX یک مدل حراج مکالمه را تصویب می کند. ما می دانیم که ، در یک سیستم بلاک چین ، سفارشات به طور مداوم اما با احتیاط تولید نمی شوند ، با توجه به بازه های زمانی تولید بلوک – بنابراین ، بر خلاف اکثر صرافی های متمرکز که از الگوریتم های پیشنهاد قیمت مداوم برای انتخاب سفارشات استفاده می کنند ، DEX به طور دوره ای مطابقت سفارش را انجام می دهد فواصل تولید بلوک با پیشنهاد مناقصه جمعی.

          با استفاده از مدل حراج مکالمه در سطح هر بلوک ، تضمین می شود که یک جفت معامله دارایی دیجیتال در یک بلوک فقط یک قیمت معامله داشته باشد و کلیه سفارشات براساس اصل اولویت زمان-قیمت انجام می شوند – بنابراین ، بسیار تضعیف تأثیر رتبه بندی معاملات در بلوک بر نتیجه نهایی مسابقه سازی و اطمینان بیشتر از انصاف معاملات.

          مزایای OpenDEX

          امنیت وجوه

          با توجه به حالت حضانت ، DEX ها را تقریباً می توان به دو دسته تقسیم کرد:

          1. DEX های حضانت
          2. DEX های خود سرپرستی

          یک DEX موظف به انتقال وجوه به قراردادهای تحت کنترل دیگران است. به منظور کاهش خطر بازی ناپاک ، یک DEX لایه دوم حمایتی از فناوری هایی مانند چند علامت یا امضای آستانه برای دستیابی به مدیریت کلید غیرمتمرکز توسط چند طرف استفاده می کند.

          یک لایه دوم DEX خود نگهداری دارای ویژگی های زیر است:

          • اجازه دادن به هیچ گونه انتقال وجه بدون امضای کاربر مشخص.
          • دسترسی کاربر به کلیه اطلاعات (از طریق طراحی تجربه کاربری کیف پول) هنگام امضای امضا.
          • اجازه خروج در هر زمان.
          • حفظ یکپارچگی مکانیسم عملکرد ، حتی اگر از قوانین ارتقا code کد سو ab استفاده شود.

          با توجه به خصوصیات فوق ، DEX های خود نگهداری می توانند اطمینان حاصل کنند که وجوه در واقع توسط کاربران کنترل می شود و اپراتورها هیچ وسیله ای برای مسدود کردن ، یا حتی استفاده از دارایی های متعلق به کاربران ندارند. OpenDEX مدل عملیات خود سرپرستی را اتخاذ می کند ، که شامل امنیت بالاتر برای وجوه است.

          امنیت زنجیره عمومی

          OKExChain از الگوریتم اجماع Tendermint استفاده می کند ، که اطمینان می دهد هر بلوک جدید نهایی ترین نتیجه را دارد.

          "نهایی بودن احتمال" بلوک های بیت کوین با توجه به طول زنجیره محاسبه می شود ، به این معنی که معاملات در زنجیرهای طولانی احتمالاً کمتر دستکاری می شود. با این حال ، این الگوریتم نمی تواند به طور کامل امکان دستکاری را از بین ببرد. "نهایی بودن نهایی" به معامله ای گفته می شود که بلافاصله پس از ورود به بلاک نهایی شده و به بلاکچین اضافه می شود و همچنین اینکه ، پس از توافق ، بلافاصله بلوک مربوطه نهایی می شود و معاملات دیگری که دیگر قابل برگشت نیستند.

          با استفاده از ویژگی های گفته شده از Tendermint ، OpenDEX می تواند ضمن پرهیز از رفتارهای مخرب – مانند شروع یک هزینه مضاعف – به تراکنش بالا و تأییدهای بسیار سریع دست یابد ، بنابراین اطمینان از امنیت وجوه و همچنین ارائه خدمات تسویه حساب و تسویه حساب بین زنجیره ای.

          تعداد جفت معاملات نامحدود

          OpenDEX برای حل مسئله پشتیبانی فقط از تعداد محدودی از جفت های تجاری ، اپراتورهای DEX را معرفی می کند که مجاز به صدور هر جفت رمز یا رمز-معامله در شبکه هستند..

          در مقایسه با مبادلات غیرمتمرکز سنتی ، که نیاز به ایجاد همه جفت های تجاری دارند ، OpenDEX یک تبادل همگرا باز است که در آن جفت معاملات رمز توسط اپراتورهای DEX انجام می شود.

          برای تبدیل شدن به یک اپراتور DEX در شبکه OKExChain نیاز به صرف مقدار مشخصی از OKT است. روند خاص به شرح زیر است:

          • ابتدا باید OKT های لازم برای صدور رمز را پرداخت کرده و جفت معامله را منتشر کنید.
          • پس از آن ، می توانید پیشنهاد برنامه را ارسال کرده و جفت معاملات دارایی دیجیتال را فعال کنید.

          پس از اتمام این مراحل ، توکن تازه صادر شده می تواند به صورت آزادانه در شبکه OKExChain معامله شود. اپراتورهای DEX می توانند هر جفت ارز و معامله رمز را صادر کنند. با این حال ، از آنجا که سیستم اجازه نمی دهد جفت های معاملاتی تکراری وجود داشته باشد ، اپراتورهای DEX معمولاً باید سریعتر از دیگران درخواست دهند تا حق کار با جفت های تجاری محبوب را بدست آورند..

          پشتیبانی از نقدینگی

          صرافی هایی که با کتاب سفارش تهیه می شوند ، به تولیدکنندگان بازار نیاز دارند تا از طریق عملیات معلق سفارش ، نقدینگی را تأمین کنند. از نظر معاملات ، مبادلات غیرمتمرکز سنتی تأکید بیش از حد بر سیستم عامل ها دارند و توجه کمتری به واحد عامل ارائه دهنده نقدینگی معاملات دارند. با عنوان Alibaba به عنوان نمونه ، این پلتفرم است که خدماتی را به فروشندگان ارائه می دهد که در واقع خدمات را به کاربران ارائه می دهند.

          با معرفی نقش یک اپراتور DEX و افزودن مکانیزم های تشویقی بیشتر ، OKExChain قصد دارد مشکل نقدینگی ناکافی در مواجهه با مبادلات غیرمتمرکز سنتی را حل کند..

          کسر و معافیت هزینه های رسیدگی

          کاربران هنگام کار با DEX باید هزینه های بنزین و هزینه های معامله را پرداخت کنند. هزینه بنزین ، که توسط اعتبار سنجی مسئول حسابداری به دست می آید ، باید بیشتر از حداقل مقدار مجاز باشد و گره به معاملات بسته بندی با هزینه های بالاتر گاز اولویت می دهد. هزینه تراکنش به اپراتور DEX تعلق می گیرد که نسبت شارژ آن 1: 1000 مبلغ معامله است.

          البته ، برای جلب بیشتر کاربران برای استفاده از DEX و ارتقا development توسعه اکوسیستم ، مجوزهای بیشتری برای ارائه کسر و معافیت از هزینه های جابجایی – مانند هزینه های بازی برای جفت ارز خاص یا هزینه های بنزین که اپراتورهای DEX باید پرداخت کنند برای جفت های ارزی خاص – در آینده اعطا می شود.

          در مقایسه با مبادلات متمرکز در بازار ، OpenDEX کنترل وجوه را به کاربران تحویل می دهد ، بنابراین خطرات امنیتی صندوق ناشی از نقص مدیریت متمرکز را از بین می برد. علاوه بر این ، OpenDEX همچنین می تواند بی هویتی ، شفافیت و مقاومت در برابر سانسور بهتر را فراهم کند ، در حالی که همچنین کارایی کلی را در هر نقطه از خرابی حفظ می کند (با تکیه بر زنجیره عمومی که از حسابداری گره توزیع شده استفاده می کند) و به کاربران امکان می دهد جفت معاملات را بدون محدودیت ارسال کنند..

          در حالی که DEX های دیگری در بازار وجود دارد ، OpenDEX – که مبتنی بر قابلیت زنجیره زنی اکوسیستم OKExChain است – به کاربران خود این امکان را می دهد تا از هر دو ارز رمزپایه موجود برای انجام معاملات دارایی بین زنجیره ای از طریق راه حل های متقابل زنجیره ای استفاده کنند. الگوریتم اجماع Tendermint آن بلوک های جدید را قادر می سازد تا نهایت نهایی را داشته باشند ، در نتیجه توان عملیاتی بالا و تأییدهای بسیار سریع را بدست می آورند. OpenDEX با معرفی نقش اپراتورهای DEX و سازوکارهای تشویقی متناظر ، بر مشکل نقدینگی ناکافی که با مبادلات سنتی غیرمتمرکز روبرو است ، غلبه می کند. در آینده ، با اعطای مجوزهای بیشتر برای ارائه کسر و معافیت هزینه های رسیدگی ، مزایای بیشتری به کاربران خواهد داد..

          دیده می شود که OpenDEX ، مبتنی بر اکوسیستم OKExChain ، بر چندین نقطه درد عمده برای مبادلات متمرکز و سایر DEX ها در بازار غلبه می کند..

          نتیجه گیری – خلاصه OKExChain

          OKExChain مجموعه ای از زنجیره های عمومی منبع باز است که توسط OKEx برای کاربردهای بلاکچین ساخته شده است. این طراحی شده است برای ایجاد یک معماری امن و کارآمد DeFi که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ایجاد یک مبادله غیرمتمرکز است که ویژگی های عملیات مبتنی بر جامعه و قوانین تجارت شفاف ، و اجازه می دهد تا کاربران برای کنترل دارایی های خود را.

          این تیم از Cosmos SDK و Tendermint برای ساخت OKExChain استفاده کرد. پروتکل ارتباطات بین بلاکچین ، همراه با الگوریتم اجماع Tendermint که دارای قابلیت خاتمه فوری است ، می تواند برای تحقق انتقال ارزش بین بلاکچین ها مورد استفاده قرار گیرد. در آینده ، ما می توانیم از Cosmos برای حل مسائل مربوط به گردش ارزش چند جهته با اضافه کردن پشتیبانی از زنجیره زنی ناهمگن استفاده کنیم..

          OpenDEX به عنوان یک مبادله غیرمتمرکز باز مبتنی بر اکوسیستم OKExChain ، نه تنها بر چندین درد مهم که معاملات متمرکز با آن روبرو هستند – مانند خطرات نشت اطلاعات ، اختلاس وجوه ، سرقت و خرابی شبکه و تعداد محدود جفت های تجاری – غلبه می کند. مشکل نقدینگی ناکافی دیگر DEX های موجود از طریق معرفی اپراتورهای DEX.

          نویسنده: ژانگ زیوشیو

          مدرسان: فن حیانگ ، خو کیان ، منگ شیانجیان

          منابع

          1. OKExChain GitHub
          2. معرفی و تجزیه و تحلیل عملی نعناع فلفلی
          3. گزارش پژوهشی OKEx: Staking Economy ، اکوسیستم معدن جدید مبتنی بر اجماع PoS (زبان چینی)
          4. تجزیه و تحلیل و ایده های فن آوری Cross-Chain (زبان چینی)
          5. تجزیه و تحلیل عمیق نعناع فلفلی و چگونگی ادغام سریع آن در اکوسیستم Cosmos (زبان چینی)

          OKEx را دنبال کنید

          Mike Owergreen Administrator
          Sorry! The Author has not filled his profile.
          follow me