banner
banner

خلبانان DCEP ، شهرک های Bitmain و زیرساخت های بلاک چین

تصویر دیده بان بازار چین

OKEx Insights ‘China Market Watch داستانهای برتر سال را از بازار رمزنگاری در چین و هنگ کنگ مرور می کند.

از توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تا ایجاد زیرساخت های بلاکچین ملی ، سال 2020 سال پر حادثه ای برای حوزه رمزنگاری و بلاکچین در چین و هنگ کنگ بوده است. با پایان یافتن سال ، OKEx Insights پنج داستان برتر این نسخه ویژه Watch Market China را بررسی می کند.

چین خلبانان رسمی DCEP را به فضا پرتاب می کند

ارز دیجیتال رسمی چین ، دیجیتال ارز الکترونیکی پرداخت ، خلبانان رسمی خود را در سال 2020 راه اندازی کرد گزارش شده بانک مرکزی چین خلبان DCEP را در شنژن ، سوژو ، چنگدو و شیونگان آغاز کرد – مورد دوم شامل معاملات غذا و خرده فروشی با استفاده از DCEP بود و شامل شرکت های خارجی مانند مک دونالد و مترو.

بانک خلق چین در اوایل ماه اکتبر با توزیع 50،000 بسته قرمز DCEP به شهروندان شنژن – که می تواند در 3،389 بازرگان تعیین شده در منطقه لووهو شنژن هزینه شود ، مقیاس آزمایش ارز دیجیتال خود را به مردم گسترش داد. در یک دوره آزمایشی بعدی در سوژو ، PBoC با شرکت JD.com به منظور آزمایش پرداخت های آنلاین DCEP همکاری کرد. از زمان شروع جشنواره خرید Double 12 ، DCEP در تقریباً 20،000 معامله مورد استفاده قرار گرفته است.

غذاهای کلیدی

  • در حالی که آزمایش های آزمایشی DCEP بر پذیرش خرده فروشی متمرکز شده است ، PBoC همچنین در حال بررسی استفاده از DCEP در معاملات مرزی و در بازی های المپیک زمستانی پکن 2022 است.. 
  • در حالی که هیچ جدول زمانی مشخصی برای راه اندازی DCEP وجود ندارد ، ما می توانیم انتظار داشته باشیم آزمایشات عمومی بزرگتر و رهنمودهای روشنی در مورد تنظیم DCEP در سال 2021 منتشر شوند..

بلاک چین ملی حضور بین المللی را گسترش داد

شبکه خدمات مبتنی بر بلاکچین ، زیرساخت ملی بلاک چین, اعلام کرد راه اندازی رسمی آن برای استفاده تجاری جهانی در 25 آوریل.

برای حمایت از استراتژی رشد بین المللی خود ، BSN ایجاد BSN-International به عنوان موجودی جداگانه. BSN-International از ادغام بلاکچین های عمومی پشتیبانی می کند و برنامه هایی برای دستیابی به قابلیت همکاری با بلاک چین های مجاز در چین را دارد. از طرف دیگر ، BSN چین صاحب اکثر گره های شهری BSN در چین است – که نمی توانند به بلاک چین های عمومی متصل شوند.

غذاهای کلیدی

  • برای دستیابی به قابلیت همکاری شبکه جهانی BSN ، BSN چین پنج گره شهری را برای اتصال با BSN-International انتخاب کرده است. با این حال ، برنامه های غیرمتمرکز که در این پنج گره اجرا می شوند ، باید از مقررات چین در مورد بلاکچین و ارزهای رمزپایه پیروی کنند.
  • Red Date Technology ، توسعه دهنده BSN ، زبان Digital Asset Modeling Model را به عنوان زبان قرارداد هوشمند برای توسعه دهندگان BSN اعلام کرد. یک زبان قرارداد هوشمند یکپارچه قابلیت همکاری برای شبکه جهانی BSN را افزایش می دهد.
  • BSN در کل 136 گره شهر – 98 مورد از آنها به BSN چین متصل هستند. هشت گره خارج از کشور وجود دارد و 30 گره باقیمانده در دست ساخت هستند.

بلاکچین در برنامه چهاردهم اقتصادی چین جای خود را باز می کند

فناوری Blockchain در برنامه ریزی استراتژیک ملی چین به طور فزاینده ای اهمیت یافته است. در برنامه پنج ساله چهاردهم ، برای سالهای 2021 تا 2025 ، چین مشمول فناوری بلاکچین به عنوان یکی از اولویت های استراتژیک فناوری پیشرفته آن است. این با تمرکز استراتژیک کمیسیون توسعه ملی و اصلاحات ، جایی که بلاکچین ، مطابقت دارد تعیین شد به عنوان زیرساخت اطلاعاتی و اولویت های تحقیق و توسعه به آنها داده شد. 

غذاهای کلیدی

  • برای هماهنگی با اهداف رشد فناوری چین ، پکن شناخته شده است چهار ستون فناوری بلاکچین برای حمایت از رشد اقتصادی و انتشار اولین طرح بلاکچین برای خدمات دولتی در ماه جولای.
  • چین به عنوان یکی از اولویت های استراتژیک با فناوری پیشرفته ، در استانداردسازی فناوری بلاکچین در سال 2020 تسریع شد. 

Bitmain پس از طولانی مدت جنگ قدرت به توافق قانونی رسید

اختلافات حقوقی طولانی بین جیانان وو و میکری ژان در ماه دسامبر به 600 میلیون دلار رسید. 

به عنوان بخشی از توافق, وو از مدیریت Bitmain کنار می رود. او استخر استخراج BTC.com و مراکز استخراج Bitmain در خارج از کشور را بر عهده خواهد گرفت. از طرف دیگر ، ژان استخر استخراج Antpool و مزارع استخراج Bitmain در چین را در اختیار خواهد گرفت.

این تغییر ساختاری نیاز به خرید 600 میلیون دلاری سهام وو در Bitmain دارد که ژان برای تکمیل آن سهام خود را به طور موقت رهن می کند. به عنوان بخشی از این توافق ، ژان قصد دارد یک پیشنهاد عمومی اولیه برای Bitmain در ایالات متحده قبل از پایان سال 2022 تکمیل کند.

غذاهای کلیدی

  • به نظر می رسد که توافق قانونی به نفع ژان باشد ، زیرا او کنترل اصلی عملیات Bitmain در چین را به دست گرفت و به وی گزینه خرید سهام وو برای تحکیم کنترل خود در این شرکت داده شد..
  • برای تأمین مالی خرید 600 میلیون دلاری سهام وو ، ممکن است Bitmain نیاز به ارائه مدل های جدید استخراج برای تأمین مالی تسویه حساب داشته باشد.

اولین صندوق رمزنگاری تنظیم شده و پلت فرم معاملات دارایی مجازی که در هنگ کنگ تأیید شده است

کمیسیون سهام و اوراق بهادار هنگ کنگ اولین صندوق ارز رمزنگاری شده و پلت فرم معاملات دارایی مجازی را در سال 2020 تأیید کرد. Arrano Capital ، بازوی بلاکچین Venture Smart Asia Limited, اخذ شده تأیید تنظیم کننده برای اجرای اولین صندوق تنظیم شده BTC ، که منحصراً سرمایه گذاران حرفه ای را هدف قرار می دهد. 

در همین حال ، در ماه دسامبر توسط SFC اولین مجوز تجارت دارایی مجازی به OSL Digital Securities اعطا شد. بازوی دیجیتالی گروه BC تحت حمایت Fidelity در ماه اوت تأیید اولیه را دریافت کرد.

غذاهای کلیدی

  • به عنوان اولین صندوق تنظیم شده BTC در هنگ کنگ ، Arrano Capital ملزم به انجام این کار است مطابقت با شرایط و ضوابط پیشفرض برای مدیران پرتفوی دارایی های مجازی که در اکتبر 2019 صادر شده است.

اوراق بهادار دیجیتال OSL قادر است تجارت دارایی مجازی را تحت فعالیت های تنظیم شده نوع 1 و نوع 7 – که به ترتیب معامله در اوراق بهادار و ارائه خدمات تجارت خودکار را تعریف می کند ، ارائه دهد. این شرکت همچنین اولین متقاضی بستر معاملات دارایی مجازی پس از SFC است دستورالعمل نظارتی در سیستم عامل های تجارت دارایی مجازی که در ماه نوامبر منتشر شد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me