banner
banner

Hedge ، Arbitrage ، Invest: تقاضای پایدار کوین در اقتصاد با نرخ بهره صفر

از اواسط ماه فوریه ، ارزش بازار بیت کوین (BTC) بیش از 30 درصد کاهش یافته است. در عین حال ، ارزش کل سکه های ثابت در گردش هم اکنون بیش از 8.2 میلیارد دلار است. این افزایش بیش از 2.2 میلیارد دلار است (یا 33 درصد) از 11 مارس – یک روز قبل از شدیدترین کاهش بیت کوین در 11 سال گذشته ، در هر سال داده Dapptotal.

ارزش بازار Tether (USDT) ، همه گیرترین – و بدنام – կայուն کوین ، از 11 مارس از 5 میلیارد دلار به 6.68 میلیارد دلار رشد کرده است. با توجه به USDT همچنین در حال حاضر بیش از 80 درصد از بازار ثبات کوین را تشکیل می دهد. داده Dapptotal.

در همین حال ، منابع در گردش سایر سکه های ثابت ثابت معروف به USD مانند USD Coin (USDC) و Paxos Standard (PAX) نیز به سرعت در حال افزایش است. از اواسط ماه مارس ، کل عرضه USDC در گردش از 209.21 میلیون به 255.94 میلیون افزایش یافت و PAX از 467.47 میلیون به 712.77 میلیون افزایش یافت..

کل عرضه در گردش پول های ثابت. منبع: dapptotal.com

Stablecoins از نوسانات بازار سود می برد

اول از همه و مهمترین ، ورود وجوه به سکه های ثابت به عنوان یک پرچین در برابر نوسانات در بازارهای رمزنگاری بسیار منطقی است. این دقیقاً مانند چگونگی مراجعه سرمایه گذاران سهام به صندوق های بازار پول است تا در زمان بی ثباتی بازار پول خود را پارک کنند.

سقوط قیمت رمزنگاری از فوریه – زمانی که بیت کوین به بیش از 10 هزار دلار در هر سکه رسید – بسیاری از افراد را بر آن داشته است تا رمز ارزها را به عنوان پرچین به عنوان پرچین بفروشند و دیگران برای دستیابی به امکان خرید ارزهای رمزپایه در پایین ، ارزهای پایدار را به دست آورند. برای هر دو هدف ، تقاضا برای پول های ثابت به طور چشمگیری زیاد است.

به طور کلی ، هر بار که بازار رمزنگاری ها به طور چشمگیری دچار نوسان می شوند ، باعث انتشار صداهای پایدار می شوند. در سال 2019 ، Tether 400 میلیون اضافه کرد USDT جدید در طی 10 روز در شبکه خود – در تاریخ 2 ، 4 ، 8 و 10 جولای. قبل از انتشار ، قیمت بیت کوین برخاسته طی دو هفته از 8000 دلار تا 14000 دلار.

حق بیمه USDT و آربیتراژ

تقاضا برای صدور ثبات اضافی Bitcoin نیز در آربیتراژ استفاده می شود. پس از سقوط بازار در اواسط مارس ، USDT – ارز رمزنگاری شده با آن بالاترین حجم معاملات ماهانه به ازای داده های CoinMarketCap – با حق بیمه بالایی معامله می شد (یعنی قیمت USDT کمی بیش از 1 دلار بود).

بنابراین بسیاری از معامله گران و شرکت های آربیتراژ سعی می کنند از داوری بین USD و USDT بهره مند شوند. مثلا, خریداری کردن مقادیر زیادی USDT در کوتاه مدت و با هدف فروش آن هنگامی که قیمت USDT توسط تقاضا افزایش می یابد.

طبق شاخص حق بیمه معاملات Chainext USDT اخیراً در بازار چین اخیراً شاهد حق بیمه عظیم USDT در فرابورس (OTC) بوده ایم. این شاخص با قیمت USDT / CNY OTC تقسیم بر نرخ ارز یوان دریایی چین و ضرب در 100 محاسبه می شود. همانطور که از نمودار زیر می بینیم ، حق بیمه USDT اخیراً کاهش یافته است اما در مارس به 6 درصد رسیده است 2020.

USDT OTC Premium در مقابل قیمت BTC. منبع: Chainext & OKEx

با توجه به الف گزارش Coindesk, پس از چین به طور موثر ممنوع رمپ های فیات برای مبادلات رمزنگاری محلی در سال 2017 ، بازرگانان چینی همچنان با استفاده از USDT به شدت درگیر بازار رمزنگاری هستند. Coindesk گزارش می دهد ، از سال 2017 ، درصد کل معاملات رمزنگاری در برابر یوان به شدت کاهش یافته است ، گزارش شده از 90 درصد به 1 درصد معاملات.

یک مورگان استنلی گزارش منتشر شده در نوامبر 2019 اشاره کرد که سهم USDT از معاملات بیت کوین در نیمه دوم سال 2017 آغاز شد ، همزمان با ممنوعیت دروازه های محلی فیات به رمزنگاری توسط چین.

نسبت تجارت بیت کوین با ارز / دارایی (٪). منبع: مورگان استنلی

تقریباً بیشتر صدورهای اضافی USDT تقاضای زیادی در بازار داشته است. Tether نقدینگی م effectiveثری را برای سرمایه گذاران رمزنگاری فراهم می کند که دروازه مستقیم فیات ندارند.

USDT شهرت چندانی ندارد

علی رغم تسلط طاقت فرسای آن در میان پول های ثابت – و جایگاه آن در بازار چهارم بزرگترین ارز رمزنگاری شده توسط کلاه بازار – Tether به طور کلی است انتقاد کرد به دلیل ناتوانی در ارائه ممیزی عمومی منظم از وجوهی که ادعا می شود پشتوانه سکه است.

این س ofال که آیا عرضه USDT در واقع 1: 1 توسط USD پشتیبانی می شود یا نه – همانطور که شرکت قبلی قبلاً آن را پشتیبانی کرده است ادعا کرد – بوده است محل نزاع مداوم در انجمن رمزنگاری.

از آوریل 2019 ، وکلای Tether فاش کردند که دلار ثابت USDT در واقع توسط “پول نقد و معادل نقدی […] که تقریباً 74 درصد از م outstandingسسه های معوقه فعلی را نشان می دهد ، پشتیبانی می شود.”

سرمایه گذاری پایدار کوین در یک فضای کاهش نرخ بهره

جهش در صدور سکه های ثابت – ظاهراً در پاسخ به تقاضا – را می توان با عوامل مختلفی توضیح داد. اول از همه ، بر خلاف بسیاری از ابزارهای مالی سنتی ، می توان به راحتی سکه های ثابت را خریداری کرد. به ویژه در کشورهایی که ارز آنها در حال حاضر است می توانند به عنوان یک پرچین مفید باشند به طرز چشمگیری تضعیف می شود در برابر دلار علاوه بر این ، در شرایط اقتصادی کنونی که نرخ بهره کاهش یافته است ، پول های ثابت می توانند به طور بالقوه درآمد بیشتری نسبت به پس انداز فیات برای دارندگان ایجاد کنند..

در این ماه ، ایالات متحده. قطع فدرال رزرو نرخ بهره در تلاش برای کاهش اثرات ویروس کرونا (COVID-19) بر اقتصاد. این حرکت به دلایلی نگران کننده است ، از جمله اینکه بازده واقعی ایالات متحده ، که با “میانگین عملکرد بلندمدت شاخص تورم خزانه داری” اندازه گیری شده است ، پس از بهبودی کوتاه در اواخر ماه مارس ، به قلمرو منفی سقوط کرده است.

تورم خزانه داری شاخص عملکرد متوسط ​​بلند مدت. منبع: سرخ شده

برای نشان دادن وضعیت برای سرمایه گذاران ، بهترین نرخ پس انداز موجود در حال حاضر ، به عنوان مثال ، در حساب بانکی PNC با استفاده از گواهی سپرده در مدت 12 ماه با مانده 25000 دلار یا بالاتر 0.15 درصد است.

اگر در کشورهایی باشید که در حال حاضر این کشور را دارند ، وضعیت حتی بدتر است نرخ بهره منفی, مانند سوئیس و ژاپن.

به عنوان یک قاعده کلی ، بانک های مرکزی در سراسر جهان نرخ بهره را برای تحریک سرمایه گذاری پایین نگه می دارند ، اما هزینه انجام این کار این است که مردم مجبورند سود خود را پس انداز کنند.

گواهی سپرده نرخ ثابت بانک PNC. منبع: PNC

برای بازده واقعی ، به نظر می رسد پایدار سکه ها در حال حاضر می توانند معامله بهتری ارائه دهند. از 13 آوریل ، برنامه درآمد OKEx بیش از 0.8 درصد APY به کاربرانی که USDT خود را به یک حساب پس انداز OKEx منتقل می کنند ارائه می دهد.

OKEx نرخ پس انداز USDT. منبع: OKEx Earn

با توجه به الف گزارش از اواخر ماه مارس ، حتی در شرایط فعلی ، همه صادرکنندگان عمده دلار پایدار دلار گفتند که سکه های خود را با دلار 1: 1 ثابت نگه می دارند.

نرخ بهره وام DeFi

در دنیای مالی غیرمتمرکز (DeFi) ، درآمد بالقوه حتی بیشتر مشخص است. DAI در پایان سال 2017 راه اندازی شد و بزرگترین است پایدار کوین وثیقه رمزنگاری شده و می تواند از طریق پروتکل DeFi MakerDAO به سرمایه گذاران وام داده شود.

از 13 آوریل ، نرخ بهره وام DAI در دو بازار بزرگ غیرمتمرکز پول موجود ، مرکب و dYdX ، به ترتیب 2.66 درصد و 0.456 درصد به ازای داده های Defipulse است..

با این حال ، قیمت پایدار بورس اوراق بهادار وثیقه رمزنگاری ثابت شد بی ثبات تر بیش از سایر پول های ثابت در اواسط ماه مارس بی ثباتی بازار.

نرخ وام های DA 7 روز طول می کشد. منبع: Defipulse

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me