banner
banner

نشانه های غیرقابل استفاده جدید نیستند ، اما آینده آنها از همیشه روشن تر به نظر می رسد

بررسی گذشته ، حال و آینده NFT ها

در حوزه ارزهای رمزنگاری شده ، توسعه مالی غیرمتمرکز در سال 2020 به مرکزیت رسیده است. در حالی که هیاهوی بازار پیرامون DeFi و استخراج نقدینگی از اواخر سپتامبر سرد شده است ، نشانه های غیر قابل نفوذ – که به آنها NFT نیز گفته می شود – محبوبیت زیادی را که در سالهای گذشته دیدند ، به دست آوردند. اوج محبوبیت CryptoKitties در سال 2017.

با افزایش نشانه های غیرقابل استفاده ، OKEx Insights موارد استفاده آنها را دوباره مرور می کند و تصویب بالقوه NFT ها را بررسی می کند.

نشانه های غیرقابل استفاده چیست?

تفاوت بین نشانه های غیر قابل انعطاف و غیر قابل کنترل بسیار پیچیده نیست.

نشانه های قابل استفاده قابل تعویض هستند و می توان به راحتی با چیزی مشابه جایگزین کرد. BTC نمونه خوبی از یک رمز علامت گذاری پذیر است – یا در این مورد ، سکه. اگر یک سکه را به یکی از شبکه های بیت کوین قرض دهید ، مهم نیست که آن قطعه سکه مشابه را پس ندهد. این بدان دلیل است که مقدار یک BTC با سکه های دیگر شبکه برابر است.

قبل از بررسی NFT ها ، ارزش درک مثالهایی از داراییهای غیرقابل مصرف در دنیای واقعی را دارد. بیایید از بلیط هواپیما به عنوان مثال استفاده کنیم: در حالی که اندازه و شکل هر بلیط یکسان به نظر می رسد ، اطلاعات چاپ شده روی بلیط – مانند مشخصات و مقصد مسافر – متفاوت است. نمی توانید بلیط سفر به ایالات متحده را با بلیط به ژاپن جایگزین کنید. به روشی مشابه ، نشانه های غیرقابل استفاده ، نمایش دیجیتالی دارایی هایی هستند که در دنیای واقعی قابل تعویض نیستند.

چرا NFT های مبتنی بر بلاکچین اهمیت دارند?

دارایی های دیجیتالی غیرقابل انعطاف از زمان ظهور اینترنت وجود داشته و از نام دامنه تا بلیط الکترونیکی تا دسته حساب در شبکه های رسانه های اجتماعی را شامل می شود. این دارایی ها ویژگی های خاص خود را دارند و قابل تعویض نیستند. علاوه بر این ، یک کاربر معمولاً نمی تواند یک مورد نادر را از یک بازی آنلاین به کاربر دیگری منتقل کند و عدم اثبات مالکیت مورد خاص وجود دارد.

اینجاست که NFT های مبتنی بر بلاکچین وارد عمل می شوند.

چهار مزیت NFT ها

استفاده از فناوری بلاکچین با NFT ویژگی ها و مزایای زیر را برای دارایی های دیجیتال به ارمغان می آورد:

  • یک استاندارد رمز ERC-721
  • اثبات مالکیت
  • قابلیت انتقال و نقدینگی افزایش یافته است
  • کاهش خطر تقلبی

استاندارد توکن ERC-721

همانطور که برای اولین بار توسط CryptoKitties در اواخر سال 2017 معرفی شد ، ERC-721 رایج ترین استاندارد رمز برای نشانه های غیر قابل استفاده است.

دو تفاوت عمده بین استاندارد رمزهای ERC-721 و ERC-20 وجود دارد.

اولاً ، نشانه های ERC-20 قابل تقسیم هستند ، در حالی که نشانه های ERC-721 قابل تقسیم نیستند. به عنوان مثال ، کاربران می توانند 0.5 واحد اتر (ETH) یا UNI خریداری کنند. با این حال ، تحت طراحی استاندارد ERC-721 ، کاربران ممکن است فقط کل واحد رمز را داشته باشند. چنین تقسیم ناپذیری ، نشانه های ERC-721 را با ماهیت دارایی های غیر قابل انعطاف سازگار می کند. به عنوان مثال ، کاربران نمی توانند نصف بچه گربه در CryptoKitties داشته باشند یا 30٪ مالکیت کارت جمع آوری دیجیتال را ادعا کنند.

اثبات مالکیت

نشانه های ERC-721 با علائم ERC-20 در سوابق مالکیت آنها متفاوت است. نشانه های ERC-20 فقط مانده حساب آدرس را ثبت می کنند. برعکس ، نشانه های ERC-721 نه تنها مانده حساب را ثبت می کنند بلکه برای هر انتقال سوابق شناسه رمز را نیز حفظ می کنند. این ویژگی برای افزایش شفافیت نقل و انتقال دارایی های غیرقابل مصرف بسیار مهم است.

هر یک از نشانه های غیر قابل نفوذ یک دارایی منحصر به فرد را نشان می دهد و حاوی اطلاعات اساسی مانند ویژگی های اساسی و جزئیات مالکیت است. سابقه مالکیت دارایی در NFT ذخیره می شود که در بلاکچین قابل ردیابی است.

قابلیت انتقال

NFT ها اجازه می دهند دارایی های اساسی آنها به راحتی از طریق چندین اکوسیستم منتقل و معامله شود. بلاک چین با استفاده از موارد درون بازی به عنوان مثال ، واسطه ها را حذف می کند و به عنوان بسترهای یکپارچه برای خرید و فروش آیتم های کاربران عمل می کند. برای توسعه دهندگان بازی ، آنها می توانند از قابلیت های تجاری پیچیده ای مانند حراج ها و پیشنهادات به سبک eBay در قراردادهای هوشمند استفاده کنند. این باعث می شود که بلاکچین ها بسترهای یک مرحله ای برای خرید و فروش ، حراج و فروش NFT های کاربران داشته باشند.

علاوه بر این ، تجارت NFT ها منجر به نقدینگی بالاتر می شود ، زیرا می توان آنها را در بازارهای آزاد معامله کرد. بازارهای توکن های غیرقابل استفاده بیشتر در معرض دارایی های دیجیتال برای مجموعه وسیع تری از خریداران قرار دارند.

تخفیف تقلبی

استفاده از NFT به کاهش خطر خرید کالاهای تقلبی کمک می کند.

هنر یکی از زمینه هایی است که در آن خصوصاً مفید واقع می شود. هر مجموعه هنری شناسایی منحصر به فرد خود را در رمز غیر قابل مهار اختصاص داده است ، که به افراد امکان می دهد کمبود آثار هنری را ثابت کنند. این زنجیره بلوک به عنوان یک پایگاه داده قابل ردیابی عمومی برای نشان دادن تمام زندگی این آثار هنری عمل می کند. این به اثبات اصالت آثار هنری کمک می کند ، زیرا فقط قطعه اصلی هنری در بلاکچین ردیابی می شود.

تاریخچه NFT ها ، توضیح داده شده است

در حالی که رمزهای غیر قابل استفاده برای اولین بار با ظهور CryptoKitties در سال 2017 توجه اصلی را به خود جلب کرد, سکه های رنگی بدون شک اولین پروژه مربوط به NFT ها بود – قدمت آن به سال 2012 بر می گردد. Colored Coins اولین کسی بود که NFT ها را در شبکه بیت کوین ساخت و آنها مالکیت دارایی های مختلف مانند دارایی و کالاهای دیجیتالی.

در همین حال ، CryptoPunks اولین رمز مبتنی بر Ethereum در اوایل سال 2017 بود. این 10000 شخصیت منحصر به فرد و قابل جمع آوری با اثبات مالکیت ذخیره شده در بلاک چین Ethereum ایجاد کرد.

2017: ظهور CryptoKitties

CryptoKitties که در اواخر سال 2017 در ETH Waterloo Hackathon راه اندازی شد ، یک بازی مبتنی بر Ethereum است که به کاربران اجازه می دهد گربه های دیجیتال خود را جمع آوری و پرورش دهند. رمزهای CryptoKitties غیرقابل شنیدن هستند ، زیرا هر نشانه یک گربه دیجیتالی منحصر به فرد را در بلاکچین نشان می دهد. ویژگی هر گربه توسط الگوریتم تولید زنجیره ای مشخص شده در یک قرارداد هوشمند منبع بسته تعیین می شود. بچه گربه ها را می توان از طریق حراجی های هلند و بازارهای ثانویه به فروش رساند – و هرچه ویژگی های گربه نادر باشد ، می توان قیمت بالاتری را نیز به فروش رساند.

CryptoKitties به دلیل مکانیسم های تولید مثل و تجارت ویروسی شد. کاربران ابتدا یک دو گربه خریداری کردند و آنها را برای ساخت گربه های نادر تربیت کردند ، سپس آنها را برای سود می توانستند بفروشند. سپس کاربران بیشتری برای بهره مندی از آنها اقدام به تولید بچه گربه های خود کردند. تقاضای فزاینده برای CryptoKitties منجر به این شد که تعداد معاملات روزانه در شبکه Ethereum در ژانویه 2018 به بالاترین سطح تاریخی (1.349 میلیون) برسد – رکوردی که اخیراً در سپتامبر 2020 در میان شور و اشتیاق استخراج نقدینگی که توسط Uniswap دامن زده شد ، پشت سر گذاشته شد. (1.4 میلیون).

معاملات روزانه در شبکه Ethereum در اوج CrypoKitties به اوج قبلی خود رسید. منبع: اترسک, OKEx Insights

در طرف مقابل ، تب CryptoKitties فقدان مقیاس پذیری Ethereum را نشان داد. تعداد روزافزونی از کاربرانی که اقدام به تولید و معامله گربه های خود می کردند ، منجر به افزایش چشمگیر معاملات انجام شده در شبکه Ethereum شد. از آنجا که Ethereum فقط قادر به انجام تقریباً 15 تراکنش در ثانیه است ، بیشتر معاملات CryptoKitties در مجموعه معاملات در انتظار قرار گرفتند. در این مدت متوسط ​​معاملات روزانه معاملات روزانه از 1500 به 11،000 رسید. به منظور انجام سریع معاملات ، کاربران مایل به پرداخت هزینه های بالاتر گاز بودند. این منجر به ازدحام زیاد در شبکه Ethereum ، با هزینه معامله متوسط رسیدن به بیش از 2 دلار. 

ازدحام در شبکه Ethereum در اوایل سال 2018 حباب CryptoKitties را به وجود آورد. با وجود این ، CryptoKitties اولین NFT بود که توجه اصلی را به خود جلب کرد. این شركت همچنین پیشگام قرارداد حراج هلند بود كه پس از آن به یكی از سازوكارهای اصلی كشف قیمت برای NFT تبدیل شد.

2018: علاقه به سرمایه گذاری در NFT افزایش می یابد

علی رغم علاقه به خنک شدن نشانه های غیر قابل عفونت پس از CryptoKitties ، اصول اکوسیستم NFT از سال 2018 به دو روش اصلی در حال رشد است:

  • بازی های لایه 2 در CryptoKitties
  • سرمایه گذاری از صندوق های رمزنگاری و سرمایه گذاران خطرپذیر

بازی های لایه 2 در سال 2018 در اکوسیستم NFT ظهور کردند و به بازی هایی اطلاق می شوند که در بالای CryptoKitties توسط توسعه دهندگان شخص ثالث ساخته نشده اند و به تیم اصلی بازی نمی کنند. به عنوان مثال ، Kitty Race به CryptoKitties اجازه می دهد تا برای برنده شدن ETH با یکدیگر مسابقه دهند. KittyHats کاربران را قادر می سازد CryptoKitties خود را به دست آورند ، در حالی که Wrapped Kitties به کاربران امکان می دهد CryptoKitties خود را به نشانه های قابل انعطاف ERC-20 تبدیل کنند تا در صرافی های غیرمتمرکز معامله شوند. همانطور که توسط Dapper Labs ، خالق CryptoKitties شرح داده شده است ، بازی های Layer 2 ساخته شده بر اساس قراردادهای هوشمند CryptoKitties ، اکوسیستم بازی را که به آن KittyVerse نیز گفته می شود گسترش داده است.

سال 2018 همچنین شاهد افزایش علاقه به سرمایه گذاری NFT از طریق صندوق های رمزنگاری و سرمایه گذاران خطرپذیر بود. به دنبال اعتیاد به تبلیغات CryptoKitties ، آزمایشگاه Dapper دو مرحله بودجه دریافت کرد که با هم 27 میلیون دلار درآمد از سرمایه گذاران برجسته مانند آندرسن هوروویتز و سامسونگ نکست. علاوه بر این ، بازی های افسانه ای بزرگ شده 19 میلیون دلار در یک مرحله بودجه برای پرچمدار بازی Blankos Block Party در EOS. صندوق های سرمایه گذاری نیز برای حمایت از این فضای نوپا مانند کمک 100 میلیون دلاری ریپل به یک صندوق راه اندازی شده اند اداره می شود توسط شرکت بازی سازی بلاک چین Forte.

2019: NFT ها و مالکیت معنوی

برای محافظت از مالکیت معنوی ، بنگاه های سنتی از سال 2019 برای انتشار کالاهای دیجیتالی خود از نشانه های غیرقابل استفاده استفاده کردند. به عنوان مثال ، غول اتومبیلرانی فرمول یک ، با مارک های Animoca در ماه مه سال 2019 همکاری کرد توسعه دادن یک بازی مسابقه ای مبتنی بر بلاکچین به نام F1 Delta Time. در تاریخ 24 ماه مه ، این بازی اولین اتومبیل اسپورت مجازی F1 را در نوع خود به بازار عرضه کرد "1-1-1." پس از یک حراج چهار روزه ، کالاهای کلکسیونی دیجیتال به قیمت 415.9 Wrapped Ether (در آن زمان ارزش 113000 دلار) فروخته شد و این بالاترین فروش رمز NFT در سال 2019 بود.

به دنبال موفقیت F1 Delta Time ، Animoca Brands و Dapper Labs اخیراً توافق نامه صدور مجوز با MotoGP و طرح تا در آینده ای نزدیک یک بازی مسابقه ای مبتنی بر بلاکچین صادر کند.

غیر از غول های مسابقه ای ، غول کارت تجاری Panini America در ژانویه 2019 با بازار وارد NFT شد راه اندازی کارت های تجاری ورزشی مبتنی بر بلاکچین برای لیگ ها و انجمن های اصلی حرفه ای. Star Trek همچنین در ژوئن 2019 هنگامی که Lucid Sight ، توسعه دهنده بازی بلاکچین ، در صحنه NFT حضور داشت معرفی کرد کشتی های ستارگان برجسته و سایر مجموعه های قابل دسترسی روی بلاکچین.

2020: هنگامی که NFT ها با DeFi ملاقات می کنند

سال 2020 سال انفجاری برای امور مالی غیرمتمرکز بوده است. در حالی که استخراج نقدینگی پس از انتشار توافق نامه Uniswap ، UNI ، کاهش یافته است ، کشاورزان بازده توجه خود را به NFT معطوف کرده اند.

کشاورزی عملکرد NFT در درجه اول بوده است پیشگام توسط Rarible ، یک بازار NFT. قابل جبران شدن منتشر شد رمز حكمراني آن ، RARI ، در اواسط ماه جولاي ، كه منجر به رشد قيمت 814٪ شد. حجم معاملات بازارهای NFT پیشی گرفت 7 میلیون دلار در ماه سپتامبر ، که Rarible 81٪ آن را تشکیل می دهد.

جدا از Rarible ، NFT ها با راه اندازی رمز MEME در میان جامعه ارزهای رمزپایه جلب توجه کردند. MEME یک پروتکل آزمایشی است که به منظور تلفیق DeFi با مجموعه های رمزنگاری شده است. علی رغم وجود شعار پروژه "MEME را خریداری نکنید," این بازار اعتیاد به مواد مخدره را جمع کرده و یکبار به سرمایه بازار 48 میلیون دلاری رسیده است. تیم MEME همچنین همکاری کرد با هنرمندان دیجیتال به کاربران اجازه می دهد تا MEME خود را برای شرکت در حراجی های NFT آثار هنری خود مشارکت کنند.

علی رغم محبوبیت NFT های تولید محصول ، ایلیا آبوگوف ، تحلیلگر ارشد DappRadar ، معتقد است که NFT ها به سطح پذیرش انبوه هیاهوی تبلیغاتی نرسیده اند. او به OKEx Insights گفت:

"این صنعت هنوز در حال یادگیری نحوه استفاده از مفهوم NFT است. من فکر می کنم ، با توجه به محدودیت فعلی دسترسی ، اندازه گیری اعتیاد به مواد مخدره خیلی زود است. در مرحله اکتشافی هیجان انگیزتر است. به نظر می رسد هنر و بازی اولین نفری است که از NFT بهره می برد. با این حال ، ما قبلاً موارد استفاده مانند بیمه توکن دار را مشاهده کرده ایم که نشان می دهد NFT ها طیف گسترده ای از برنامه ها را دارند."

در نیمه اول سال 2020 ، مبلغ USD منتقل شده در اکوسیستم NFT رسیده است 233 میلیون دلار – 52 درصد بیشتر از کل سال 2019.

در نیمه اول سال 2020 مقدار قابل توجهی از USD به NFT ها وارد شده است. منبع: غیر قابل قارچ

NFT ها و بازی ها: قرار دادن دارایی های درون بازی در بلاکچین

به نظر می رسد NFT ها دارای پتانسیل عظیم انقلابی در صنعت بازی هستند.

در بازی های آنلاین سنتی ، دارایی های کاربران در بازی متعلق به سرور متمرکز است. توسعه دهندگان بازی به گیمرها اجازه می دهند دارایی های درون بازی خود را داشته باشند. با این حال ، کاربران در واقع مالک آنها نیستند.

فناوری بلاکچین مالکیت دیجیتال واقعی دارایی های درون بازی را امکان پذیر می کند. کسانی که توسط نشانه های غیرقابل سرقت نمایندگی می شوند ، سوابق مالکیت و جزئیات دارایی را در بلاکچین ذخیره می کنند. انتقال NFT نشان دهنده انتقال مالکیت بر دارایی ها است که توسط توسعه دهندگان بازی نمی تواند جلوی آن را بگیرد. در حالی که یک بازی بلاکچین کاملاً غیرمتمرکز می تواند برای بازیکنان کند و دست و پا گیر باشد ، شرکت های بازی سازی در نظر گرفته شده با استفاده از این فناوری برای پردازش معاملات بازی در حالی که مکانیک بازی واقعی را در سرور متمرکز نگه دارید.

یات سیو ، بنیانگذار Animoca Brands ، معتقد است که شرکت های بازی سازی هم اکنون می توانند مزایای واقعی اقتصادی را از طریق NFT به بازی ها ارائه دهند. او به OKEx Insights گفت:

"NFT ها مالکیت دیجیتالی واقعی را اعطا می کنند و امکان تحویل حقوق مالکیت واقعی به گیمرها را فراهم می کنند. این بدان معنی است که شرکت های بازی سنتی اکنون می توانند مزایای واقعی اقتصادی را به بازیکنان ارائه دهند – اکنون مفهوم ارزش در بازی قابل درک است. این شبیه به ارائه خدمات تجارت و بانکداری مجازی برای دارایی های بازی شما است."

Siu همچنین معتقد است که NFT های بازی به طور فزاینده ای در اکوسیستم DeFi ادغام می شوند. او توضیح داد:

"از آنجا که NFT در اصل ، دارایی واقعی است ، شما می توانید از اصول زندگی واقعی – مانند وام یا اجاره دارایی – استفاده کنید. در F1 Delta Time ، ما می توانیم اتومبیل های مسابقه ای را که می توانند برای استفاده در بازی به بازیکنان دیگر اجاره داده شوند ، قرار دهند.."

با جزئیات بیشتر ، سیو افزود:

"ما همچنین برای بازیکنان برتر جوایز مسابقه را تعیین می کنیم ، که بر اساس مبلغی که شما در نظر گرفته اید محاسبه می شود ، بنابراین ما در حال تولید محصول با برخی سرگرمی ها هستیم. هرکسی که رمز REVV ما را در اختیار بگیرد می تواند بازدهی کسب کند اما بهترین بازیکنان بازدهی بهتری دارند! ما دیده ایم که بازیکنان با هم متحد شده و تیم تشکیل می دهند ، برخی از آنها بودجه را تأمین می کنند و به کسانی که می دانند چگونه بازی را بهتر انجام دهند اجازه مسابقه و اشتراک سود را می دهند."

هنر دیجیتال

قبل از فناوری بلاکچین ، عدم احراز هویت کافی برای آثار هنری سردرد هنرمندان بوده است. طبق یک سال 2014 گزارش توسط م Instituteسسه تخصصی هنرهای زیبا ، بیش از 50٪ هنر جعلی است یا به هنرمند صحیح نسبت داده نمی شود. این عمدتا یک است نتیجه اسناد نادرست در حین معاملات هنری. هنرمندان و مجموعه داران خصوصی گاهی اوقات انتقال موافقت نامه های رسمی را با توافق نامه قانونی قانونی ثبت نمی کنند. بعلاوه ، خریداران به ندرت در مورد کارهای هنری که خریداری کرده اند با دقت کامل انجام می دهند.

ظهور فناوری بلاکچین این توانایی را دارد که عدم وجود آثار هنری را برطرف کند. هر معامله در زندگی یک اثر هنری یک بلوک جدید ایجاد می کند و به بلوک قبلی آن اضافه می شود. معاملات در بلاکچین ضد دستکاری هستند و هیچ طرفی نمی تواند جزئیات آثار هنری ذخیره شده در زنجیره بلوک را تغییر دهد. این امر باعث افزایش شفافیت منشأ و اعتماد در بین خریداران ، فروشندگان و مجموعه داران می شود.

CryptoZR, یک هنرمند بلاکچین ، به OKEx Insights گفت که منشأ آنلاین تفاوت اصلی بین آثار هنری دیجیتال و آثار هنری سنتی است. او اظهار داشت:

"منشأ آثار هنری سنتی بصورت آفلاین انجام می شود که غالباً به کمک اشخاص ثالث نیاز دارد. به عنوان مثال ، هنرمندان ، غرفه داران و صاحب نظران باتجربه می توانند به تعیین اصالت آثار هنری کمک کنند. برعکس ، بلاکچین ایجاد آثار هنری بدیع را به صورت آنلاین امکان پذیر می کند و فرآیند پیدایش به صورت آنلاین انجام می شود."

CryptoZR افزود که اکوسیستم آثار هنری جدیدی از ظهور بلاکچین ظهور کرده است ، و توضیح می دهد:

"آثار هنری سنتی برای قرن ها از یک اکوسیستم بالغ برخوردار بودند – از مکانیسم های ایجاد و حراج آثار هنری گرفته تا نمایشگاه ها و گالری های هنری. ظهور بلاکچین منجر به ظهور بازار هنر توکن ، مبادلات هنری غیرمتمرکز و نمایشگاه آثار هنری مجازی شد ، که این یک اکوسیستم جدید را به صنعت هنر وارد می کند."

آثار هنری را می توان با یک نشانه غیر قابل انعطاف در بلاکچین نشان داد ، و هر رمز دارای ویژگی های منحصر به فردی است – مانند مبدا ، مالکیت و سوابق فروش.

بعلاوه ، در حالی که صنعت فروش هنر به عنوان بازاری برای افراد با ارزش خالص و سرمایه گذاران فرشته تلقی می شود ، توکن سازی آثار هنری بازار را برای خریداران خرده فروشی باز می کند. علامت گذاری برای آثار هنری ، مالکیت جزئی را برای سرمایه گذاران خرده فروشی که به سرمایه های کلان دسترسی ندارند ، امکان پذیر می کند.

مبادلات هنری غیرمتمرکز

توزیع آثار هنری همچنین منجر به افزایش مبادلات هنری غیرمتمرکز شده است.

مبادلات هنری مبتنی بر بلاکچین در هزینه های بالای گالری های هنری فیزیکی صرفه جویی می کند. علاوه بر این ، سیستم عامل هایی مانند Blockchain Art Exchange و پلتفرم مبتنی بر Ethereum DADA اجازه ارزهای رمزپایه را به عنوان نوعی پرداخت می دهند. مبادلات هنری غیرمتمرکز یکی از عوامل اصلی در این زمینه است رشد از سیستم عامل های فروش آنلاین هنر از حدود 5.9 میلیارد دلار در سال 2020 به 9.32 میلیارد دلار پیش بینی شده تا سال 2024.

جدا از مبادلات هنری غیر متمرکز ، خانه های حراج هنر سنتی شروع به ساده سازی فعالیت های خود با فناوری بلاکچین کرده اند. به عنوان مثال ، خانه حراج Christie’s first خلبانی استفاده از فناوری blockchain با Artory در نوامبر 2018. هر دو طرف گواهینامه های دیجیتالی را برای فروش هنری 300 میلیون دلاری تولید کردند که شامل کارهای جورجیا O’Keeffe و ادوارد هاپر بود. در 8 اکتبر ، کریستی راه اندازی شد اولین حراج آن در NFT برای آثار هنری الهام گرفته از بیت کوین "بلوک 21," که به قیمت 131،250 دلار فروخته شد.

آیا NFT ها می توانند به جریان اصلی وارد شوند?

در حالی که NFT ها از زمان CryptoKitties در اوایل سال 2018 بار دیگر مورد توجه جامعه قرار گرفتند ، هنوز موانعی برای غلبه بر NFT ها وجود دارد که قبل از ورود به جریان اصلی.

یکی از این موانع مربوط به تنظیم مقررات است. در حالی که NFTs دارایی اصلی را به دارندگان اعطا می کند ، در مورد ماهیت NFT اجماع قانونی وجود ندارد – اعم از این که این آنها توکن های سودمند ، رمزهای امنیتی ، ارزهای رایج باشند یا به یک طبقه دارایی جدید تعلق داشته باشند. هانری ارسلانیان ، رهبر رمزنگاری جهانی PwC ، به OKEx Insights گفت که تنظیم کنندگان در مورد اینکه مقررات اوراق بهادار در NFT اعمال شود ، به توافق نرسیده اند. او توضیح داد:

"هیئت منصفه هنوز درمورد اینکه NFT ها باید تنظیم شوند یا حتی می توانند تنظیم شوند ، اظهارنظر نمی کند. در حالی که اکثر آنها موافقت می کنند که باید بر سیستم عامل هایی که چنین NFT ها عرضه و معامله می شوند نظارتی وجود داشته باشد ، هنوز در مورد نوع NFT ها که باید تنظیم شود اتفاق نظر وجود ندارد. برخی معتقدند که آنها باید در حیطه مقررات اوراق بهادار قرار بگیرند. برخی دیگر استدلال می کنند که آنها به سادگی با ویژگی ها و کارکردهایشان منحصر به فرد هستند و گنجاندن آنها در حوزه اوراق بهادار مناسب نیست."

تجربه کاربر یکی دیگر از مواردی است که در حال حاضر در فضای NFT وجود ندارد. با وجود هیاهوی اخیر بازار ، اکوسیستم باقی نوظهور. جوامع رمزنگاری ، به طور کلی ، اغلب مکانیک NFT ها و تقلا NFT های خود را ضرب کنند. علاوه بر این ، کمبود بازارهای NFT کاملاً تثبیت شده وجود دارد.

ایلیا ابوگوف همچنین تأکید کرد که آموزش و تجربه کاربر ، جدا از مقررات ، بزرگترین موانع پیش روی NFT ها و فشار آنها برای ورود به جریان اصلی است. وی برای OKEx Insights توضیح داد:

"آموزش و تجربه کاربری / رابط کاربری بزرگترین موانع خواهد بود. این امر مخصوصاً برای گیمرها و بخشهای قابل جمع آوری بیشتر صدق می کند. برای دستیابی به پذیرفتن معنی دار برای یک بازی با استفاده از NFT ، ناشران باید یک بازی جالب را طراحی و به درستی بازاریابی کنند. فقط افزودن برچسب NFT کافی نیست و امیدواریم که اقتصاد از خود مراقبت کند. علاوه بر این ، عموم مردم باید در مورد کاربردها و عملکرد NFT ها آموزش ببینند."

ارسلانیان در PwC نظری مشابه با Abugov دارد. وی در اظهارات خود افزود:

"قبل از اینکه ببینیم جریان اصلی آنها چیست ، هنوز باید آموزش و آگاهی زیادی در مورد موضوع NFT صورت گیرد. این زمان می برد."

سرانجام ، معاملات شستشو نگرانی در بازار NFT است ، جایی که معامله گران به طور بالقوه ممکن است در ایجاد تقاضای کاذب برای یک رمز خاص شرکت کنند یا عمداً فعالان بازار را گمراه کنند. در یک مثال معمول از تجارت شستشو ، دارایی ها بین دو آدرس کیف پول غالباً در یک بازه زمانی کوتاه رد و بدل می شوند. وقتی سرمایه گذاران سفارش فروش می دهند ، سپس سفارش خرید می دهند تا سفارش فروش خود را انجام دهند.

یک نمونه معمول از تجارت شستشو ، که در آن دارایی طی 24 ساعت شش بار مبادله می شود. منبع: غیر قابل قارچ

تیم های پروژه و سیستم عامل های آماری می توانند به کاهش تجارت شستشوی NFT کمک کنند. برای تیم های پروژه ، آنها می توانند هنگام طراحی ساختارهای پاداش ، هزینه های بیشتری در بازار تحمیل کنند. هنگامی که پاداش کمتر از هزینه حمله باشد ، معامله گران کمتر قادر به انجام معاملات شستشو هستند. از طرف دیگر ، تجمع کنندگان و سیستم عامل ها باید روش هایی را برای شناسایی تجارت شستشو و تسهیل کشف قیمت برای NFT توسعه دهند..

در حالی که فضای NFT هنوز در اوایل پیشرفت خود قرار دارد و در مسیر تصویب جریان اصلی با موانع متعددی روبرو است ، این پتانسیل مهیج را دارد تا انقلابی در صنایع مختلف ایجاد کند. همانطور که ارسلانیان اظهار داشت:

"NFT به کاربران امکان مالکیت ، قابلیت ردیابی ، قابلیت همکاری و تجارت بهتر دارایی های “دیجیتال” را از مواردی که در بازی های ویدیویی به مجموعه های دیجیتالی جدید آورده می شود ، به کاربران می دهد. در حالی که کاملاً یک کلاس دارایی جدید نیست ، امکان باز کردن قفل NFT جدید و بسیار هیجان انگیز است."

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me