banner
banner

دانیل لیباو ، بنیانگذار Lightbulb Capital – سری مصاحبه ها

شما اخیراً مقاله تحقیقی با عنوان ‘ارزهای رمزنگاری شده & پیشنهادات اولیه سکه: آیا آنها کلاهبرداری هستند؟ – یک مطالعه تجربی. این مقاله بر خلاف خرد متعارف استدلال می کند که عمده ICO های راه اندازی شده در سال 2016 کلاهبرداری بوده و در واقع اکثر آنها اقدامات قانونی بوده اند. آیا شما اعتقاد دارید که این برای دوره ICO 2017/2018 ادامه دارد?

سلام آنتوان ، ممنون از اینکه امروز مرا در اختیار داشتید. باعث افتخار است.

با توجه به مقاله “کلاهبرداری ICO” که من با پروفسور دکتر پاتریک شوئفل ، نویسنده همکار خود نوشتم ، دوست دارم تقریباً مانند یک مبتدی مکالمه به آن فکر کنم. فرصت های زیادی برای تعمیق درک ما از موضوع وجود دارد. اجرای روند تحقیق ما در مورد داده های ICO 2017 و 2018 یکی از توصیه هایی است که ما در پایان مقاله اضافه کردیم. من در حال مذاکره با دانشگاه های مختلف ، همچنین با یک دانشکده برجسته حقوق در آسیا ، برای اجرای این کار هستم.

سپس می خواهیم با توسعه “شاخص احتمال کلاهبرداری Crypto” که می تواند به شرکت های خدمات مالی سنتی ابزاری برای ارزیابی پروژه ها برسد ، ادامه دهیم. این می تواند برای متولیان نگهداری ، مدیران دارایی و بانک ها و مشتریان آنها مفید باشد. در این مرحله می توانم بگویم که 2.2٪ ، مثلاً 5000 ICO هنوز 110 پروژه است. تعداد کافی برای ساخت ابزارها و فرایندهایی برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر کلاهبرداران.

نظر شما در مورد IEO چیست؟ آیا این بهبودی نسبت به ICO است?

با تشکر از شما برای این سوال عالی عمدتا ، پروژه های توکن سودمند در حال حاضر خدمتی به ذینفعان خود ارائه نمی دهند. بنابراین تقاضای واقعی برای توکن وجود ندارد. ما دلالان داریم که با دلالان معامله می کنند. من فکر می کنم ما باید ببینیم که مبادلات با چه کاری انجام می شود. برخی از آنها تدابیری را برای اجرای سازوکارهای کنترل به ویژه با توجه به حاکمیت لیست خود اتخاذ کرده اند. این احتمالاً مثبت است و به بلوغ آنها می افزاید. در عین حال ، وقتی می بینم که بخش های لیست نیز اهداف فروش دارند ، من تردید دارم. حتی بیشتر نگران کننده این است که در بعضی موارد IEO ها باید با رمز مبادله بومی جفت شوند.

از خودم می پرسم آیا این امر تقاضای رمز ارز را به صورت مصنوعی پیش می برد؟ من همچنین تعجب می کنم که مبادلات چگونه تعارض منافع را مدیریت می کنند. به عنوان مثال ، صرافی ها چگونه می توانند بودجه VC داشته باشند که در پروژه هایی سرمایه گذاری می کنند که در نهایت بازار آنها را لیست می کنند؟ باز هم ، من معتقدم که با گذشت زمان ، شاهد موفقیت بسیار بالاتری در عملیات خواهیم بود. در بازارهای سنتی ، هیچ کس نمی تواند مدیر عامل صرافی باشد و این دلیل خوبی دارد. من مشتاقانه منتظر پلتفرم های تجاری هستم که مواردی نظیر نظارت بر تجارت و حاکمیت را از جایی که اکنون برای انتقال اعتماد سرمایه گذار به یک سطح بالاتر رسیده ایم..

سرمایه Lightbulb با SMU (دانشگاه مدیریت سنگاپور) برای ارائه یک همکاری همکاری کرده است دوره مقدماتی در مورد دارایی های دیجیتال و ارزهای رمزپایه. به نظر شما بزرگترین اقداماتی که دانشجویان باید از این دوره انجام دهند چیست؟?

برای انجام دادن این موضوع متشکریم. اول از همه ، من به یادگیری تجربی اعتقاد دارم تا شرکت کنندگان انتظار کار زیاد و سخنرانی کمی یک طرفه را داشته باشند. من هم دوست دارم سخنرانان مهمان پیشرو در صنعت را دعوت کنم. سه نکته اصلی:

1) نشانه های کمکی (در حالت ایده آل) توسط یک شرکت صادر نمی شود بلکه توسط یک انجمن یا بنیاد صادر می شود.

2) دانش آموزان اصول فناوری بلاکچین ، هش ، الگوریتم اجماع ، کلید خصوصی / عمومی و سه گانه (مقیاس ، امنیت ، تمرکززدایی) و بسیاری دیگر را می آموزند..

3) هدف ما ارائه اعتماد به نفس است تا شرکت کنندگان خطرات و فرصت های این زمینه در حال ظهور را درک کنند – تفکر انتقادی ضروری است.

ما همچنین دوره را از 1 به 2 روز گسترش می دهیم زیرا به سادگی زمان کافی برای ایجاد یک بنیان قوی نبود.

شما درگیر دنیای دانشگاه هستید ، هم تدریس و هم تحقیق. آیا شما معتقدید که اکثر مدارس در حال آماده سازی مناسب نسل بعدی برای پیشرفتهای فعلی در fintech هستند؟ در غیر اینصورت ، چه کار باید متفاوت انجام شود?

همیشه فرصت پیشرفت وجود دارد. من فکر می کنم یک چیزی که دانشگاه ها از نظر قدرت چندان قدرتمند نیستند سرعت است. SMU ، که بیش از سه سال پیش اولین کلاس FinTech را در آن آغاز کردیم ، بخشی از گروه کوچکی از موسسات است که نمایانگر موارد استثنا هستند. دانشکده مدیریت روتردام در دانشگاه اراسموس از نظر تحقیق در زمینه مدیریت بازرگانی بسیار جدید است گزارش شانگهای تأیید می کند فرآیند تحقیق به طور کلی برای زمان های شتاب دهنده ما بسیار کند است.

بازگشت به تدریس: فکر می کنم برخی از مباحث را می توان با استفاده از رسانه دیجیتال به خوبی آموزش داد. برای مثال ، اگر می خواهید در مورد علم داده اطلاعاتی کسب کنید ، در مورد پیشنهاد تازه راه اندازی شده کاوش کنید موسسه FDP. مهرزاد و تیم یک بستر خارق العاده برای یادگیری بیشتر در مورد نحوه استفاده از علم داده در امور مالی فراهم می کنند. برخی از مباحث را فقط در کلاس می توان تدریس کرد ، بیشتر مباحثی که نیاز به کار گروهی دارند. تفکر طراحی خدمات را در نظر بگیرید. ما خوشبختانه با شرکت ها و دانشگاه ها همکاری می کنیم تا چنین برنامه هایی عملی ارائه دهیم. همیشه تمرکز روی اقدامات برای اطمینان از اینکه مردم می توانند بلافاصله آنچه را که آموخته اند در محیط کار خود بکار گیرند. متأسفانه ، بعضی از دانشگاه ها با یادآوری واقعیات در هنگام امتحانات ، هنوز بر یادگیری حقایق تمرکز دارند. احساس می کنم احتمالاً کهنه شده است.

Capital Lightbulb Capital تعاملات گفتاری درمورد هوش مصنوعی را ارائه می دهد و شما شخصاً در این زمینه کاملاً خوانده اید. آیا آینده ای را پیش بینی می کنید که هوش مصنوعی تأثیر بیشتری بر روی fintech داشته باشد?

برای روشن کردن: من در بهترین حالت دانشجوی سطح مبتدی AI هستم. چند سال دیگر طول می کشد تا من درک عمیق واقعی از این زمینه عظیم داشته باشم که فراتر از یادگیری ماشین است. خود یادگیری ماشینی به یک چنین منطقه وسیعی تبدیل شده است. از آنچه اکنون می توانم بگویم ، هوش مصنوعی در حال حاضر تأثیر قابل توجهی در دنیای مالی دارد. این تأثیر بیشتر به دلیل دسترسی آسان به حجم عظیمی از داده ها و افزایش قدرت محاسباتی بصورت تصاعدی وجود دارد. به عنوان مثال ، به آنچه ماركوس لوپز دو پرادو در True Positive Technologies و دانشگاه كورنل انجام می دهد ، نگاه كنید. روشن است که آمار وانیل ساده به تنهایی باعث کاهش آن در بازارهای مالی نمی شود. اگر علاقه مند هستید این آخرین مقاله را بررسی کنید: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm؟ab Abstract_id=3365282. موضوعی که در 12 ماه آینده درباره آن بسیار خواهیم شنید استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی در امور مالی ، به ویژه در بازارهای مالی است. اخلاق چیزی است که تنظیم کنندگان ، افراد سطح CxO و سایر فعالان بازار و همچنین مشتریان نهایی باید درباره آن عمیقاً فکر کنند. اوقات هیجان انگیز و من مشتاقانه منتظر کمک به بحث هستم.

رمزهای امنیتی در حال حاضر در صندوق های سرمایه گذاری توکن سازی و املاک و مستغلات محبوب هستند. موارد مورد استفاده چه مواردی است که شخصاً مشاهده می کنید?

رمزهای امنیتی – در واقع یک موضوع جذاب است. من در حال حاضر روی یک پروژه تحقیقاتی کار می کنم تا این منطقه را بیشتر کشف کنم. روزهای ابتدایی است اما چند کار اجباری یکی از پیشروترین پایگاه های دارایی دیجیتال که توسط انجمن بین المللی استاندارد نشانه (ITSA) گردآوری شده است ، که ما یک عضو بنیانگذار وابسته افتخار هستیم ، در مجموع دارای 600 نشانه است. فقط 30 مورد از آنها به عنوان رمز سرمایه گذاری یا امنیت طبقه بندی می شوند. دوم ، من درک می کنم که به دلیل دارایی های مالکیت جزئی که قبلا دسترسی به آنها مانند هنرهای زیبا دشوار بود ، اکنون در دسترس تر هستند. در عین حال ، با محدودیت شناخته شده سرمایه گذاران معتبر که ارزیابی ها را درک می کنند ، واقعاً باید از خود بپرسیم چه کسی این نقدینگی را تأمین می کند؟ چه کسی این نشانه ها را خریداری می کند؟ تا زمانی که بازارهای مایع STO را در مبادلات الکترونیکی نمی بینم ، جرات می کنم باور کنم که ممکن است انتظار اشتباهی در بازار وجود داشته باشد. موارد بالا به این معنی نیست که من فکر نمی کنم این یک فضای بسیار الهام بخش با توانایی های بالقوه در آینده باشد. من مشتاقم که فرصت های موجود در سهام سنتی ذکر شده را نیز ببینم. تسویه حساب فوری می تواند سرمایه زیادی را که در حال حاضر “گیر کرده” آزاد کند. همچنین ایجاد پرتفوی متنوع هرچقدر مبلغ سرمایه گذاری شما اندک باشد ، می تواند یک گام عظیم از لحاظ لحاظ مالی باشد.

شما خارج از سنگاپور هستید که مرکز تأثیرگذاری برای ارزهای رمزپایه است. آیا پیشگویی سنگاپور را از سوئیس یا مالت پیش بینی می کنید؟ من به فکر استفاده از رمزنگاری و دفتر مرکزی آن هستم?

برای من دشوار است پیش بینی کنم چه کسی قرار است رهبری کند. من فقط در مورد مالت حداقل تحقیق کرده ام. من به هر کسی که بخواهد دقیق فکر کند و سپس حوزه قضایی بالغ را انتخاب کند ، توصیه می کنم. در سوئیس ، ثبت نام سهام توسط ناشران انجام می شود. بنابراین آنها می توانند روی بلاکچین بنشینند. این کلید برای توسعه سریع اکوسیستم رمز امنیتی است. در کشورهای دیگر ، ثبت سهام توسط یک سازمان دولتی انجام می شود. سوئیس همچنین میزبان تعدادی از شرکت های جذاب مانند Sygnum ، Daura ، MME و Metaco است.

از سوی دیگر ، سنگاپور بدون شک یکی از بیشتر ، آینده نگرترین تنظیم کننده های خدمات مالی در جهان با MAS است. تماشای چگونگی ترکیب مدیریت صدا و حمایت از سرمایه گذار با نوآوری مانند تعداد کمی از افراد دیگر در جهان ، هیجان انگیز است. علاوه بر این ، سایر آژانس های دولتی سنگاپور مانند IRAS ، سازمان مالیاتی نیز در هنگام اخذ مالیات رمز توزیع می کند. من ممکن است مغرض باشم ، اما سنگاپور در حال حاضر در یک موقعیت غالب است. آنچه مرا در مورد هنگ کنگ هیجان زده می کند ، کارآفرینان متمرکز بر اعدام هستند ، به عنوان مثال ، HEX Trust در فضای بازداشت.

بیشترین هیجان شما در این صنعت چیست?

من مجذوب این واقعیت هستم که همه چیز خیلی سریع حرکت می کند. من ذاتاً فردی کنجکاو هستم ، بنابراین به روزرسانی ها و تحولات بی پایان جهان را عالی می دانم. اگر مجبور شدم یک منطقه خاص را نام ببرم ، این بدان معناست که من می بینم چگونه ابتکارات بیشتری در حال کار بر روی “چگونه لاستیک جاده را بگیریم” کار می کنند. فرزندخواندگی و اعدام به مرحله اصلی می رود و موضوعات غیر واقعی “سریع ثروتمند شدن” از بین می روند. به نظر من این مثبت است. دیروز دولت آلمان استراتژی Blockchain را به عنوان یک کشور اعلام کرد. در هلند ، من از این حمایت می کنم پروژه 2 توکن که از طریق وام مالی به تصویب نگاه می کند. در سنگاپور ، من مشتاقانه منتظر کمک به Blockchain Enterprises هستم & انجمن فناوری های مقیاس پذیر. روزهای ابتدایی است ، اما ما در حال فکر هستیم که چگونه افراد را قادر به استفاده کامل از بلاکچین کنیم.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید به اشتراک بگذارید?

با تشکر از این فرصت بله ، من می خواهم همه را تشویق کنم که تحقیقات آکادمیک بیشتری را برای تکمیل مرواریدهای نادر خرد در Medium بخوانند. در اینجا سه ​​مجله نسبتاً جدید برای بررسی وجود دارد:

مجله Blockchain Association انگلیس

مجله Blockchain مالی Frontiers

مجله حقوق بلاک چین در استنفورد & خط مشی

افراد پرشوری که برای تحقیق مبتنی بر شواهد تلاش می کنند ، این انتشارات آینده و آینده را دنبال می کنند.

سرانجام ، از داشتن آنتوان متشکرم و امیدوارم بتوانیم در تماس باشیم و دوباره صحبت کنیم.

بیوگرافی: دانیل (دان) بنیانگذار سنگاپور است پایتخت لامپ. این شرکت در سال 2014 در هنگ کنگ تأسیس شد تا به تحقق توانایی های نوآوری و فن آوری های نوین در تبدیل خدمات مالی کمک کند. امروز این شرکت بوتیک مالی شرکت ها با تمرکز بر فین تک و بلاکچین است.

دان به عنوان دانشکده وابسته دانشگاه مدیریت سنگاپور برای نوآوری در امور مالی ، فین تک ، بلاکچین و دارایی های دیجیتال منصوب شده است. وی همچنین یک استاد مدعو در دانشکده تجارت IE در برنامه کارشناسی ارشد برتر در امور مالی است. او همچنین ویراستار بررسی مجله دانشگاهی Frontiers Financial Blockchain است و در پروژه های تحقیقاتی کار می کند. علاوه بر این ، او سخنران مکرر سمینارهای Blockchain و نوآوری در خدمات مالی است. قبل از شروع شرکت ، دان مدیر عامل (COO) و مدیر اجرایی HSBC اوراق بهادار (سنگاپور) Pte Limited بود. وی پیش از این همچنین رئیس IT بانک سرمایه گذاری HSBC در سنگاپور و ژاپن بود. دن بیش از 19 سال تجربه فن آوری بانکداری سرمایه گذاری در UBS در آلمان و انگلیس ، Barclays Capital در سنگاپور و توکیو و همچنین Close Brothers در فرانکفورت ، زادگاهش دارد..

وی همچنین دکترای علوم دکتری است. نامزد بخش مالی دانشکده مدیریت روتردام ، دانشگاه اراسموس ، جایی که او در مورد Blockchain و AI تحقیق می کند و تأثیر آن بر امور مالی است. پیش از این وی با مدرک کارشناسی ارشد نوآوری از دانشگاه مدیریت سنگاپور فارغ التحصیل شده و دارای مدرک کارشناسی ارشد در امور مالی از دانشکده تجارت IE در مادرید ، اسپانیا.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me