banner
banner

معاملات آتی BTC نشان دهنده خوش بینی مجدد است که احتمالاً تا آخر هفته ادامه خواهد یافت

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

حتی اگر بیت کوین تقریباً همه موارد را پس داد "رالی ایلون" در آخر هفته گذشته با افزایش 32000 USDT حمایت مجدد را تجربه کرد و اولین بازار دوشنبه فوریه را شاهد یک رهبر صعودی بود. قیمت بیت کوین از آن زمان طی 33 روز از 33،000 USDT به تقریبا 39،000 USDT افزایش یافته است ، همانطور که برای قیمت نقطه OKEx BTC افزایش یافته است. اگرچه قیمت هنوز زیر 40000 دلار است ، روند صعودی بیت کوین باعث افزایش قیمت آلت کوین ها ، به ویژه بخش DeFi شده است. 

در هفته آینده Futures Friday ، ما حق بیمه معاملات آتی سه ماهه BTC را شاهد 3٪ بودیم و احساسات صعودی بازار رو به ضعف بود. داده های آتی OKEx در این هفته نشان می دهد که حق بیمه به 5٪ همراه با افزایش سود آزاد به بالای 2 میلیارد دلار رسیده است که نشان دهنده بهبود سریع اعتماد به نفس بازار است. همراه با نسبت طولانی / کوتاه که در حدود 1.2 است و نرخ های تأمین مالی مبادله های دائمی که هنوز بیش از حد گرم نشده اند ، دلیل می شود که خوش بین باشیم که بیت کوین روند قوی این هفته در آخر هفته را ادامه خواهد داد.

در زمان نوشتن قرارداد ، قرارداد سه ماهه BTCUSD0326 – که در پایان ماه مارس منقضی می شود – در 39500 USDT سطح با حق بیمه 1800 دلار معادل 4.9 درصد نسبت به قیمت شاخص معامله می شود. 

معاملات آتی سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، از ساعت 8:00 صبح UTC در تاریخ 5 فوریه. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید. 

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه در طول هفته فراز و فرودهای کمی داشت و در محدوده 1.07 تا 1.53 معلق بود و علی رغم اینکه قیمتها همچنان بالاتر می رفتند ، این نسبت به بالاترین سطح 1.80 جمعه گذشته بازنگشت..

همچنین نشان می دهد که عقب نشینی آخر هفته گذشته انگیزه سرمایه گذاران خرده فروشی را برای طولانی مدت کاهش داده و آنها از قدرت بالایی برای تعقیب رالی این هفته برخوردار نیستند. نسبت کوتاه / کوتاه در حال حاضر نزدیک به 1.20 در سطح پایین اخیر است که می تواند به نفع بیشتر قیمت های بیت کوین باشد.

زمان جمع آوری اطلاعات: 29/1/8 8:00 صبح UTC تا 2/5 8:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه آتی سه ماهه در آخرین روز ژانویه به پایین ترین سطح 1.84٪ یا 600 دلار رسید و سپس همراه با قیمت شروع به جهش کرد. حق بیمه در حال حاضر به 4.8٪ یا 1800 دلار برمی گردد که نشان می دهد بازار خیلی سریع اعتماد به نفس می گیرد.

علاوه بر این ، نرخ بودجه مبادله های دائمی ، که همان روند حق بیمه آتی سه ماهه را دنبال می کنند ، در طول هفته به حرکت خود ادامه می دهند. صبح پنجشنبه قبل از سقوط مجدد قیمت برای اصلاح کوتاه مدت ، به اوج 0.19٪ رسید. میزان بودجه فعلی حدود 0.06٪ بوده است ، که در محدوده طبیعی است و فضای ادامه روند صعودی بیت کوین را می گذارد.. 

زمان جمع آوری اطلاعات: 29/1/8 8:00 صبح UTC تا 2/5 8:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت معاملات آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

علاقه آغازین در هفت روز گذشته یک وارونگی V شکل را نشان داد. ابتدا ، OI با کاهش قیمت ها پایین آمد ، سپس صبح روز سه شنبه به سرعت جهش کرد تا سطح 2.1 میلیارد دلار را بدست آورد. این رقم همچنین نشان می دهد که بازار بار دیگر در یک مرحله فعال تجاری قرار دارد و ممکن است قیمت ها نوسانات بیشتری را ببینند.

جالب توجه است که نرخ بهره ، نرخ کوتاه / کوتاه و بودجه همه در حدود 8:00 صبح UTC در تاریخ 2 فوریه افزایش یافت ، که همزمان با شکست قیمت از الگوی دو پایین 34،500 USDT در محل ، یا 35،600 در معاملات آتی سه ماهه بود . این سطح قیمت در آینده پشتیبانی مهمی خواهد بود.

زمان جمع آوری اطلاعات: 29/1/8 8:00 صبح UTC تا 2/5 8:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

حرکت نسبت وام حاشیه BTC دقیقاً برعکس شاخص های فوق است که در مرحله کاهش قیمت از 15 به 22 بالاتر رفت و در طی بازپس گیری در این هفته به شدت افت کرد. این نشان می دهد که معامله گران اهرم نقطه ای در این بازار معاملات خود را آغاز کرده و موقعیت های خود را در معاملات بسته می کنند. در 24 ساعت گذشته ، این نسبت ثابت بود و در حدود 15 حرکت می کرد.

زمان جمع آوری اطلاعات: 29/1/8 8:00 صبح UTC تا 2/5 8:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است. 

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

با توجه به رالی این هفته 6000 USDT ، احساسات بازار به سرعت در حال بهبود است. اگر بسته شدن روزانه بتواند از بالاترین سطح جمعه گذشته باشد ، الگوی صعودی شکل خواهد گرفت. در صورت وقوع چنین اتفاقی ، بیت کوین احتمالاً علامت 40000 USDT و بالاترین رقم نزدیک به 42،000 USDT را به چالش می کشد.

سطح پشتیبانی در حال حاضر 34،500 USDT و 32،000 USDT است. با این حال ، همه شاخص ها سالم به نظر می رسند و هیچ نشانه ای از بازگشت جدی در کوتاه مدت وجود ندارد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me