banner
banner

جامعه DeFi با اشتیاق پیش از راه اندازی حرکت شتابان ، اتریوم 2.0 را پیش بینی می کند

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از صنعت مالی غیرمتمرکز است.

عکس فوری از بازار DeFi

بازار مالی غیرمتمرکز این هفته کاهش یافت زیرا ارزش کل قفل شده در محصولات DeFi از 13.80 میلیارد دلار به 12.51 میلیارد دلار کاهش یافت.. 

سازنده با 19 درصد سطح تسلط بر بازار به رهبری خود در حوزه DeFi ادامه داد. در همین حال کامپاند با داشتن 52٪ سهم سلطه خود را در بازار وام حفظ کرد.

متوسط ​​حجم معاملات هفتگی مبادلات غیرمتمرکز 36٪ افزایش یافت و Uniswap سلطه حجم معاملات خود را 39٪ حفظ کرد. Curve جایگزین SushiSwap به عنوان بزرگترین مجموعه نقدینگی در این هفته شد.

ارزش کل قفل شده در حوزه DeFi این هفته کاهش یافت ، در حالی که حجم معاملات هفتگی DEXs 36٪ افزایش داشت. منبع: نبض DeFi و دبانک

پیش بینی می شود که فاز 0 راه اندازی Ethereum 2.0 انجام شود

جامعه DeFi مشتاقانه پیش بینی راه اندازی فاز 0 Ethereum 2.0 را دارند که احتمالاً طبق برنامه ریزی های انجام شده در تاریخ 1 دسامبر اتفاق می افتد. ارتقا protocol پروتکل Ethereum ، همچنین به عنوان آرامش, شبکه را به مکانیزم اجماع اثبات سهام منتقل می کند و جایگزین مدل اثبات کار فعلی می شود. 

وجود دارد چهار فاز از بروزرسانی Ethereum 2.0. برای فعال کردن راه اندازی چراغ زنجیره ای, قرارداد سپرده آن, منتشر شد در تاریخ 5 نوامبر ، به آستانه واریز 524،288 Ether (ETH) نیاز دارد. تا زمان نوشتن مقاله ، 741،728 ETH بوده است مشت شده در قرارداد سپرده گذاری به گفته ویتالیک بوترین ، خالق مشترک Ethereum ، زنجیره چراغ راه اندازی خواهد شد راه اندازی شد در تاریخ 1 دسامبر. 

زنجیره beacon یک بلاک چین PoS است که به طور موازی در کنار شبکه موجود Ethereum کار می کند. بر کاربران موجود و برنامه های DeFi در شبکه Ethereum تاثیری نخواهد داشت. اعتبارسنجان ذینفعان اصلی شبکه Ethereum خواهند بود که مسئولیت اعتبار سنجی معاملات را بر عهده دارند. برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج Ethereum 2.0 ، کاربر باید حداقل 32 ETH را در قرارداد سپرده در نظر بگیرد.

شروع کند برای سپرده های ETH

پس از اجرای اولیه قرارداد سپرده Ethereum 2.0 در تاریخ 5 نوامبر ، پیشرفت در رسیدن به آستانه سپرده طی دو هفته اول کند بود. از 17 نوامبر ، فقط بیش از 100،000 ETH در قرارداد سپرده گذاری مشارکت داشت – فقط 19٪ از آستانه سپرده مورد نیاز است.

دلیل مشارکت اولیه کم در فرآیند را می توان به عدم اطمینان زمان خروج برای ETH سهام دانست. مانند اشاره شد توسط Codefi ، اگر پروتکل های مختلف DeFi بازدهی بالاتری نسبت به Ethereum 2.0 ارائه دهند ، دارندگان ETH می توانند به جای آن سکه های خود را در پروتکل های DeFi قرار دهند. تیلور موناهان ، مدیر عامل MyCrypto یک تحقیق را انجام داد نظرسنجی غیر رسمی در توییتر و پیشنهاد کرد که اکثر کاربران به دلیل عدم اطمینان از زمان برداشت برای ETH سهام ، Ethereum 2.0 را به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند در نظر نمی گیرند..

یک تغییر چشمگیر در حرکت

علیرغم مشارکت کم در مراحل اولیه ، بعد از بیش از 600،000 ETH طی هفته گذشته ، Ethereum 2.0 جنب و جوش کرد.

اکنون بیش از 700،000 ETH در قرارداد سپرده گذاری Ethereum 2.0 نقش دارد. منبع: اترسک, OKEx Insights

یکی از دلایل افزایش چشمگیر سپرده ها این است که بازده سالانه انتظار می رود برای ذخیره Ethereum 2.0 بسیار بیشتر از سود حاصل از ذخیره پروتکل های DeFi است. از زمان نوشتن مقاله ، قرار گرفتن در پروتکل ارائه می دهد 19.98٪ بازده سالانه – عملکردی بهتر از پروتکل های DeFi مانند Aave ، DAI و yearn.finance.

بازده سالانه سهام در Ethereum 2.0 بالاتر از پروتکل های DeFi است. منبع: پاداش گرفتن

جدای از انتظارات بالاتر سهام در Ethereum 2.0 ، ظهور ارائه دهندگان سهام شخص ثالث نیز به افزایش سپرده کمک کرد. مانند اظهار داشت توسط Staking Rewards ، به جای اینکه خودشان گره های اعتبارسنج را اجرا کنند ، سه گزینه برای اعتبار سنج شدن وجود دارد:

  • اعتبار سنجی به عنوان سرویس (راه حل رابط کاربر)
  • اعتبار سنجی به عنوان سرویس (راه حل API)
  • گره های اعتبارسنج از قبل پیکربندی شده

راه حل های اعتبارسنجی به عنوان سرویس نیمه حضانت هستند. این بدان معنی است که ارائه دهندگان راه حل VaaS کلیدهای اعتبارسنجی کاربران را دراختیار دارند و کاربران ضمن حفظ کنترل کامل وجوه خود ، کلیدهای برداشت خود را دارند. در حالی که راه حل های UI VaaS سرمایه گذاران با ارزش خالص بالا را هدف قرار می دهند ، بیشتر راه حل های API موسسات را هدف قرار می دهند. از طرف دیگر ، در صورت استفاده از گره های اعتبار سنجی از پیش تنظیم شده ، مانند گره های راه اندازی و آوادو.

هنگامی که کاربران 32 ETH را واریز و اعتبارسنج شبکه Ethereum شدند ، پاداش هایی را برای پشتیبانی از شبکه دریافت می کنند (یا در صورت آفلاین بودن یا اقدام به سو mal استفاده از آنها مجازات می شوند). در فاز 0 ، این امکان برای معتبرین وجود دارد استعفا دادن مسئولیت های آنها ، اما آنها نمی توانند وضعیت اعتبارسنجی خود را پس از ترك بازیابی كنند – و آنها تا قبل از شروع ارتقا 1.5 فاز 1.5 نمی توانند سهام اولیه خود را پس بگیرند – انتظار می رود در اواخر سال 2011 یا اوایل سال 2022. اگر کاربران همچنان به عنوان اعتبار سنج شبکه Ethereum 2.0 عمل کنند ، قادر به کنار کشیدن جوایز سهام آنها در مرحله 0. 

بازارهای پیش بینی غیرمتمرکز دوباره درخشان می شوند

پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ، بازارهای پیش بینی غیرمتمرکز با عرضه احتمالی Ethereum 2.0 همچنان در بین جامعه DeFi درخشش دارند. طبق Polymarket ، 96٪ از شرکت کنندگان انتظار داشتند که یک موفقیت موفقیت آمیز برای پیدایش Ethereum 2.0 در تاریخ 1 دسامبر آغاز شود ، و حجم معاملات این پیش بینی از 540،000 $ فراتر رفت..

96٪ از شرکت کنندگان در Polymarket نسبت به راه اندازی موفقیت آمیز رویداد پیدایش Ethereum 2.0 در تاریخ 1 دسامبر خوش بین هستند. منبع: چند بازار

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me