banner
banner

معاملات آتی بیت کوین منفی بودن کوتاه مدت را منعکس می کنند در حالی که معامله گران به دنبال پایین آمدن هستند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

هفته گذشته پیش از تجمع در روز دوشنبه ، Bitcoin (BTC) Future Quarterly Futures (BTCUSD1225) در آخر هفته در حال تحکیم بود. این قرارداد در اولین روز کاری بالغ بر 11185 دلار بود که مربوط به افزایش بازار spot از حدود 10،750 دلار به 10،950 دلار بود..

با این حال ، به سرعت اصلاحات منجر به افزایش شد و قیمت را به پایین 10780 دلار رساند. فقط دیروز ، در تاریخ 1 اکتبر بود که قیمت آتی بار دیگر 11185 دلار را لمس کرد ، اما آنچه در پی آمد ، افت شدید سطح 10،500 دلار بود ، قبل از اینکه بهبودی متوسط ​​آن را به قیمت فعلی 10،630 دلار برساند.

با نگاهی به داده های آتی ، به ویژه نسبت بلند مدت / کوتاه ، می توان عدم اطمینان به عملکرد کوتاه مدت BTC را مشاهده کرد. قابل توجه است که نسبت کوتاه / کوتاه کمترین مقدار خود را در 28 سپتامبر به ثبت رساند و علی رغم رالی روز دوشنبه بی صدا ماند. دوشنبه و پنجشنبه میزان علاقه و حجم باز افزایش مناسبی داشت و منجر به تغییر قیمت ها شد.

با حرکت به جلو ، به نظر می رسد بازار نسبت به تحولات فنی و اساسی به ویژه اقدامات نظارتی در فضای رمزنگاری و تحولات سیاسی در ایالات متحده حساس است..

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225). از ساعت 8:00 صبح UTC در تاریخ 2 اکتبر. منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه جمعه گذشته بالاترین ارزش هفته خود را با 0.91 نشان داد ، پس از آن علی رغم تثبیت قیمت و سرانجام تجمع روز دوشنبه ، به طور مداوم کاهش یافت. زمانی که قیمت قرارداد سه ماهه BTC به اوج رسیده بود ، نسبت کوتاه / کوتاه 0.76 بود. این واقعیت که با افزایش قیمت ، نسبت کاهش یافته نشان دهنده عدم اعتماد عمومی در بخش خرده فروشی است ، که در افت قیمت بعدی در روز سه شنبه رخ داد.

اوج بعدی این نسبت در روز چهارشنبه رخ داد ، وقتی که 0.88 را لمس کرد و با معکوس قیمت قرارداد آتی مطابقت داشت. با این حال ، یک بار دیگر ، با افزایش قیمت به 11000 دلار ، ما شاهد کاهش نسبت تا 0.76 هستیم.

سرانجام ، آخرین قله ، دوباره در 0.88 ، در روز پنجشنبه ، پس از افت شدید قیمت رخ داد ، که نشانگر تلاش معامله گران برای باز کردن قیمت در پایین ترین قیمت ممکن است. با این حال ، این نسبت دوباره به 0.77 کاهش یافت و به دنبال آن افت قیمت دیگری باعث شد تا قرارداد تا پایین ترین سطح این هفته یعنی 10508 دلار کاهش یابد..

احساس بازار که با نسبت کوتاه / کوتاه در طول هفته منعکس شده بود ، به وضوح منفی بود ، تلاش برای طولانی مدت در سطوح پشتیبانی فقط برای گرفتن سود و پایین آمدن قیمت هر بار بود. این اقدام تجاری به وضوح فشار زیادی بر قیمت بیت کوین وارد کرده و آن را به سمت پایین ترین و پایین ترین سطح سوق می دهد.

زمان جمع آوری اطلاعات: 25/9 تا 10/2. منبع: OKEx

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه آتی سه ماهه در طول هفته گذشته مثبت بود و بالاترین ارزش خود را 211 دلار در هنگام افزایش قیمت روز دوشنبه و کمترین ارزش آن را 140 دلار اعلام کرد ، که مطابق با پایین ترین نرخ فعلی 10508 دلار است..

این واقعیت که بازار همچنان در حال پرداخت آینده سه ماهه با حق بیمه است ، نشانگر خوش بینی میان مدت است ، علیرغم کوتاه مدت بودن منفی کوتاه مدت در بازارهای هفته گذشته.

زمان جمع آوری اطلاعات: 25/9 تا 10/2. منبع: OKEx

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

منافع باز جمعه گذشته با انقضای آینده سه ماهه قبلی افت زیادی داشت و تجمع خود را تا منتهی به افزایش قیمت روز دوشنبه از سر گرفت. در روز دوشنبه ، نرخ سود آزاد بیش از 829 میلیون دلار بود ، اما علی رغم نوسانات قیمت ، افت قابل توجهی نکرد. در واقع ، علاقه آزاد در حال حاضر حتی بیشتر از بیش از 840 میلیون دلار است ، که نشان دهنده سطح اطمینان در رفتار و انتظارات فعالان بازار است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 25/9 تا 10/2. منبع: OKEx

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC از جمعه گذشته تا امروز چهارشنبه محدود بود و هر بار حدود 7.0 بالاتر می رود. با این حال ، روند پس از پایین ترین قیمت روز چهارشنبه تغییر کرد ، و از آنجایی که این نرخ در 9.06 به اوج خود رسید ، روند افزایشی ادامه دارد و مربوط به افت قیمت به پایین ترین نقطه 10508 دلار امروز است..

در حالی که این نسبت از آن زمان به 8.2 رسیده است ، هنوز هم نسبت به جمعه گذشته 7.3 نسبتاً بالاتر است و نشان دهنده خوش بینی بازار در مورد پایین آمدن قیمت حدود 10،500 دلار است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 25/9 تا 10/2. منبع: OKEx

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

Hunain Naseer ، ویرایشگر ارشد OKEx

قیمت آتی سه ماهه در هفته گذشته با دو تلاش ناموفق برای حفظ بالاتر از 11000 دلار ، بسیار ناپایدار بوده است. در حالی که نسبت وام حاشیه و مبنای BTC نشان دهنده نوعی خوش بینی است ، اما آنها احساسات منفی بازار را منعکس می کنند با نسبت کوتاه / کوتاه و افزایش سود باز.

نمودار قیمت همچنین پس از افت قیمت امروز یک الگوی دو پایین را نشان می دهد و با تشکیل سطوح مقاومت جدید می توان انتظار داشت فشار پایدار روی قیمت در هفته آینده وجود داشته باشد.

در سمت روشن ، پایین ترین نرخ فعلی 10508 دلار ممکن است در حال حاضر پایین ترین سطح باشد زیرا قیمت BTC وارد ادغام می شود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me