banner
banner

تاریخچه رویدادهای موج دار

بدیهی است که Ripple توسعه یافته و به یکی از داستانهای موفقیت در بازار رمزنگاری تبدیل شده است ، که چندین مشارکت قابل توجه ، تحولات و یک جامعه بزرگ در پشت آن قرار دارد. با این حال ، Ripple هنوز هم یک دارایی مهم بحث برانگیز در این فضای رمزنگاری باقی مانده است. اگرچه این یک تحلیل جامع نیست ، اما در این بخش از رویدادهای Ripple سعی خواهیم کرد تا با یادگیری از تاریخچه این پلتفرم به موفقیت در این زمینه بپردازیم و اینکه چرا هنوز هم مورد بحث است. 

بیایید درست به تاریخچه سیستم عامل بپردازیم. 

رویدادهای موج دار: زمینه 

XRP توسط جد مک کالیب ، کریس لارسن و آرتور بریتو در سال 2012 راه اندازی شد. با این وجود ، حوادث منتهی به امروز ، به سالها قبل برمی گردد و توضیح خوبی در مورد زمینه سکه ارائه می دهد. 

Ripplepay

Ryan Fugger ، Ripple Project (Ripplepay.com) ، سلف دفتر فعلی XRP را تأسیس کرد. این در سال 2004 بود قبل از اینکه Satoshi Nakamoto چاپ سفید نامه Bitcoin در سال 2008 را منتشر کند. Ripplepay.com در سال 2005 راه اندازی شد ، و سایت آن را به عنوان توصیف کرد, “یک سرویس مالی که به کاربران امکان می دهد خطوط اعتباری خود را به دوستان ، خانواده و همکاران خود بسپارند و با ارزهای سنتی و آنلاین پرداخت کنند.”

رویدادهای موج دار

در آن زمان ، جد مک کالیب ، مالک سابق Mt Gox ، و بنیانگذار فعلی و CTO در بنیاد Stellar ، در شبکه eDonkey (یک شبکه غیر متمرکز اشتراک فایلها به نظیر) کار می کرد. با این وجود ، او در مه 2011 به همراه دیوید شوارتز (رئیس رمزنگاری فعلی Ripple) و آرتور بریتو (استراتژیست ارشد فعلی Ripple) علاقه خود را برای ایجاد یک سیستم ارز دیجیتال (XRP Ledger) شروع کرد.. 

رویدادهای موج دار

کریس لارسن ، رئیس اجرایی فعلی Ripple ، که چندین شرکت تازه تاسیس دره سیلیکون را بنیان گذاشته بود ، در سال 2012 به Jed پیوست و به همراه جسی پاول ، بنیانگذار و مدیر عامل فعلی Kraken ، برای گفتگو در مورد این مفهوم با Fugger تماس گرفت. 

پس از چندین جلسه گفتگو ، فاگر توافق کرد که مالکیت Ripplepay را به آنها واگذار کند. در سپتامبر 2012 ، آنها شرکت OpenCoin Inc را تأسیس کردند ، اگرچه جد مک کالیب به دلیل اختلاف داخلی کمتر از یک سال بعد آنجا را ترک کرد.. 

از OpenCoin گرفته تا آزمایشگاه های Ripple گرفته تا Ripple 

تیم سپس شروع به ساختن OpenCoin کرد زیرا آنها می خواستند انتقال سریع و مستقیم پرداخت بین دو طرف را با هر ارز انجام دهند. با کاهش کارمزد معاملات و تأخیرهای زمانی ، این سیستم پرداخت موجود را مختل می کند. اعضای دیگر شامل راجر ور ، آندرسن هوروویتز هستند و آنها کمک کردند تا سرمایه اولیه تزریق شود. 

رویدادهای موج دار

OpenCoin در سپتامبر 2013 با نام تجاری Ripple Labs ، سپس در اکتبر 2015 به Ripple تغییر نام داد. از آن زمان ، قابلیت تعویض اصطلاحاتی که برای توصیف شرکت ، شبکه ، XRP Ledger و XRP استفاده شده است باعث ایجاد سردرگمی در افراد جدید و قدیمی در این فضا شده است ، که به بحث تمرکز مخالفان خود دامن زده است. 

با این وجود ، وقایع اخیر ، مانند راه اندازی یک پروژه جامعه محور برای نمادی مستقل برای XRP ، به تمایز تمیز کمک کرده است. 

Ripple Events: تاریخ راه اندازی 

Ripple به طور رسمی در سال 2012 راه اندازی شد و در کمتر از 6 سال ، این پلتفرم رشد کرده و توانسته است خود را به عنوان یک بازیگر اصلی در صنعت رشد سریع رمزنگاری معرفی کند. پروتکل Ripple توسط شرکت های جهانی در صنایع مختلف به ویژه موسسات مالی به طور گسترده ای پذیرفته شده است. 

2015 و 2016 دوره قابل توجهی را برای این پلتفرم رقم زد زیرا این زمانی است که دفاتر خود را در سیدنی ، لندن و لوکزامبورگ افتتاح کرد. 

بعداً در سپتامبر 2016 ، ریپل گروه هدایت جهانی پرداخت را راه اندازی کرد. در این زمان ، مسئولیت GPSG نظارت بر ایجاد و نگهداری قوانین معاملات پرداخت Ripple ، رسمیت بخشیدن به استانداردهای فعالیت با استفاده از این فناوری و سایر اقدامات برای ارتقا the اجرای قابلیت های پرداخت Ripple به دلیل رشد شبکه بود.. 

شرکت کنندگان در airdrops به انجمن علاقه و هیجان زیادی را در اطراف سیستم عامل ایجاد کردند و حتی افرادی مانند Eric Voorhees و Vitalik Buterin دیده می شدند که آدرس XRP خود را در این موضوع ارسال می کردند. با این وجود ، چندین منتقد از این فرصت برای به چالش کشیدن پروژه تازه راه اندازی شده استفاده کردند. 

همچنین ، سرمایه گذاران اولیه بیت کوین نگرانی های مشترکی مبنی بر تسلط Ripple در صنعت رمزنگاری بر سرمایه گذاری های آنها داشتند و برای ارائه رشوه بیش از 500 دلار (5BTC در آن زمان) گفتند که Ripple و XRP یک کلاهبرداری است. این موضوع مدتها به موضوع بحث تبدیل شد و بسیاری در مورد اصل بودن ریپل گیج بودند. 

با این وجود ، با گسترش جامعه Ripple ، XRPTalk ایجاد شد که از Bitcointalk گسترش یافت و عمدتاً شامل اعضایی بود که پتانسیل Ripple را دیدند. 

انجمن XRPTalk اصلی ترین عامل رشد جامعه XRP بود ، اما XRPChat جایگزین آن شد و تبدیل به یکی از بزرگترین ها در Cryptosphere شد.. 

این گروه همچنین در چندین سیستم عامل رسانه اجتماعی بسیار فعال است. 

ویژگی های جدید 

با ادامه رشد ، Ripple کانالهای Escrow و Payment را اضافه کرد که به افزایش مقیاس پذیری و عملکرد آن کمک کرد. این ویژگی های جدید شرکت ها را قادر می سازد که از Ripple Consensus Ledger (RCL) و پروتکل Interledger (ILP) استفاده کنند. این به آنها امکان می دهد از فناوری XRP بهره مند شوند ، زیرا پرداخت های مرزی سریعتر و ارزانتری را تجربه می کنند. 

شرکت های بیشتری به تصویب رسید

سانتاندر در سال 2016 اولین بانک در انگلستان بود که از Ripple برای پرداخت های مرزی استفاده کرد. تا آوریل 2017 ، Ripple 10 بانک جدید از جمله Axis Bank و Yes Bank در هند ، Akbank در ترکیه و BBVA اسپانیا را امضا کرده بود. علاوه بر این ، یک کنسرسیوم 47 بانکی از ژاپن در ماه مارس پیوست. علاوه بر این ، 57 مشتری بزرگ دیگر از آمریکا و مناطق دیگر به این سیستم پیوستند. 

Ripple همچنین از Kraken در ماه مه 2017 افزایش یافت ، زمانی که صرافی اظهار داشت که چهار جفت معاملاتی مختلف XRP از جمله XRP / CAD ، XRP / JPY ، XRP / EUR و XRP / USD اضافه خواهد کرد. این پلت فرم را به سمت ارتفاعات بیشتر سوق داده و کاربران و وفاداران بیشتری را که بالقوه در سکه می دیدند ، جذب کرد.  

فکر نهایی در مورد رویدادهای Ripple

در حالی که بسیاری از پذیرش اهمیت و پتانسیل Ripple امتناع می ورزند ، شواهد موجود در بالا به وضوح نشان می دهد که این ارز را باید مانند سایر ارزهای دیجیتال در نظر گرفت. از زمان راه اندازی آن در سال 2012 ، این پلت فرم همچنان با افزودن ویژگی های جدید به بهبود فن آوری خود ادامه داده و توسط بسیاری از شرکت های بخش مالی به تصویب رسیده است. 

فناوری Ripple پرداخت های مرزی سریعتر و ارزانتر را فعال کرده است ، چیزی که از زمان ورود فناوری بلاکچین به دنیا چالش برانگیز است. 

با ادامه رشد Ripple ، باید دید که آینده این پلتفرم و ارز رمزنگاری شده آن چه آینده ای در انتظار است ، هر دو تاکنون توانسته اند بحث های زیادی را برانگیزند. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me