banner
banner

تاریخچه انشعاب Bitcoin Cash: پیشینه ، علل و پیامدهای آخرین شکاف زنجیره ای

شیرجه رفتن عمیق به تاریخ جنجالی توسعه بزرگترین رقیب بیت کوین

در 15 نوامبر سال 2020 ، ارتقا controvers بحث برانگیز شبکه Bitcoin Cash باعث شکاف زنجیره ای در ارز رمزپایه اصلی شد. مشاجره منتهی به انشعاب در حول پیشنهاد معرفی صندوق توسعه دهنده به عنوان بخشی از پاداش بلوک پروتکل بود. در حالی که نه کسانی که از این تغییر حمایت می کنند و نه مخالفان آن مایل به عقب نشینی هستند ، دو نسخه Bitcoin Cash از انشعاب ظاهر شد: Bitcoin Cash ABC (BCHA) و Bitcoin Cash Node (BCHN).

در مقاله زیر ، OKEx Insights به بررسی شرایط پیرامون این انشعاب می پردازد ضمن در نظر گرفتن پیشینه آن ، دیدگاه های مختلف جناح های درگیر ، تاریخچه بیت کوین کش برای هارد فورک ها و همچنین پیامدهای احتمالی پروژه (های) پیش رو. 

زنجیره Bitcoin Cash تقسیم می شود (دوباره)

مانند کسانی که پیش از آن بودند ، زنجیره Bitcoin Cash در 15 نوامبر به دلیل اختلاف آشتی ناپذیر میان طرفداران این شبکه رخ داد. در یک طرف اختلاف Bitcoin ABC بود ، گروهی با سابقه که منجر به توسعه Bitcoin Cash می شوند. در طول سال 2020 از صندوق توسعه دهنده – همچنین به عنوان پیشنهاد صندوق زیرساخت یا IFP – حمایت می شود تا بخشی از پاداش استخراج پروتکل باشد. 

نمایانگر مخالفت گسترده با IFP گروه توسعه دهنده Bitcoin Cash Node است که اخیراً تشکیل شده است. قبل از به روزرسانی برنامه ریزی شده شبکه در ماه نوامبر ، Bitcoin Cash Node اجرای گره خود را ارائه داد. نرم افزار Bitcoin Cash Node در سال 2009 راه اندازی شد مارس 2020 و شامل سایر به روزرسانی های شبکه. با این حال ، کد بحث برانگیز IFP کنار گذاشته شد. 

در آستانه برنامه ارتقا scheduled یافته بیت کوین کش در ماه نوامبر ، مشخص شد که اجماع جامعه درباره IFP هنوز وجود ندارد. علی رغم اینکه توسط توسعه دهندگانی که در ایجاد شبکه Bitcoin Cash مثر بودند ، حمایت می کنند ، درصد قریب به اتفاق استخراج کنندگان BCH قبل از تاریخ بروزرسانی به پیاده سازی Bitcoin Cash Node روی آوردند. این باعث شد تا چندین شرکت مشهور اظهار کنند که BCHN نام Bitcoin Cash را به دنبال هرگونه تقسیم زنجیره ای بعدی به خود اختصاص می دهد. 

در 15 نوامبر ، بلاکچین Bitcoin Cash واقعاً منشعب شد و یک نسخه از ارز رمزنگاری شده با 8٪ صندوق توسعه دهنده به عنوان بخشی از پاداش بلوک و دیگری بدون آن ایجاد کرد. به نظر می رسد در چند روز پس از تقسیم ، BCHN به عنوان زنجیره غالب ظاهر شده است – هم از نظر نرخ هش و هم از نظر قیمت. در زمان نوشتن مقاله ، BCHN حدود 1.34 EH / s دستور می دهد در مقایسه با BCHA 0.0075 EH / s. در همین حال ، BCHN نزدیک به 290 دلار و BCHA حدود 20 دلار معامله می شود.

نرخ هش BCHN و BCHA مشخص می کند که ماینرهای چنگال از کدام پشتیبانی می کنند. منبع: رقص سکه

منشأ سخت چنگال بحث انگیز

برای کسانی که توجه زیادی به اکوسیستم Bitcoin Cash ندارند ، آخرین شکاف زنجیره ای ناگهانی به نظر می رسد. با این حال ، مدت هاست که موضوع صندوق توسعه دهنده بخشی از پاداش بلوکی است که یک بحث و جدال در جامعه است.

از مارس 2018 ، استخراج کنندگان و توسعه دهندگان تأثیرگذار Bitcoin Cash حضور داشتند بحث کردن اختصاص بخشی از پاداش های بلوکی برای تأمین اعتبار توسعه پروژه. جلسه پس از کنفرانس هنگ کنگ به میزبانی CoinGeek کالوین آیر ، این گروه در ابتدا با ایده اختصاص 1٪ -10٪ پاداش بلوک به توسعه دهندگان ، منابع متفاوت است در درصد دقیق با معاملات BCH در آن زمان نزدیک به 1200 دلار ، اگر 1٪ ​​تخصیص یابد ، یک گلدان ماهیانه حدود 650،000 دلار تولید می شود. 

مفهوم منحرف کردن درصدی از پاداش بلوک شبکه به سمت تأمین بودجه برای توسعه زیرساخت ها ، توسط طرفداران Bitcoin Cash ابداع نشده است. هر دو داش (DASH) و Zcash (ZEC) از مشوق های مشابه توسعه دهنده داخلی برخوردار است. در واقع ، با یک بروزرسانی اخیر شبکه, ارز رمزنگاری اخیر دور از آنچه که به آن اشاره می شود متمرکز است "صندوق موسس" – که به عنوان یک اقدام موقتی در نظر گرفته شده بود – نسبت به a "صندوق توسعه." صرف نظر از نام بسیار مورد بحث ویژگی ، درصدی از جوایز استخراج شبکه هنوز به کسانی که پروژه را می سازند تعلق می گیرد.    

اگرچه در سال 2018 مورد بحث قرار گرفت ، معدن کاران BCH در آن زمان سعی در اجرای صندوق توسعه نداشتند. همانطور که توسط آن مشهود است بحث های متعدد on r / BTC – زیرمجموعه ای فرعی دوستانه برای بیت کوین کش ، علی رغم این که نام آن خلاف آن را نشان می دهد – این مسئله همچنان ادامه داشت جامعه را تقسیم کنید در ماه های بعد در همین حال ، بودجه ، مانند آن بودجه اعلام کرد توسط راجر ور در نوامبر 2019 ، و کمک های مالی جامعه به تأمین مالی جنبه های مختلف توسعه پروژه ادامه داد. 

در ژانویه سال 2020 ، بحث تشدید به چیزی ملموس تر تبدیل شده است. جیانگ زوئر ، مدیر عامل استخر استخراج معادن Bitcoin Cash BTC.TOP منتشر کرد پست متوسط, که در آن او اظهار داشت که چندین معدنچی با نفوذ BCH طرفدار 12.5٪ از سهم پاداش بلوک برای توسعه زیرساخت ها برای مدت شش ماه هستند. همراه با Zhuoer ، پست ادعا کرد که جیان وو از Antpool ، هایپو یانگ از ViaBTC و راجر ور از Bitcoin.com در ابتدا از این پیشنهاد حمایت می کنند.

یک بار دیگر ، بحث پرشور در جامعه BCH شعله ور شد ، با اکثر مخالفان با اظهارات زیر از پست Zhuoer موضوع خاصی را مطرح کردند:

"برای اطمینان از مشارکت و شامل یارانه از استخر کل استخراج SHA-256 ، معدن کاران بلوک های BCH را که این طرح را دنبال نمی کنند یتیم می کنند. این مورد برای جلوگیری از فاجعه عوام لازم است."

به دنبال واکنش جامعه ، که شامل Bitcoin.com بود خروج از پشتیبانی, زوئر در 31 ژانویه سال 2020 پست دوم را منتشر کرد که در آن او بود IFP را بازسازی کرد. با این حال ، قبل از پیگیری Zhuoer ، توسعه دهنده اصلی Bitcoin ABC و خود توصیف شده است "دیکتاتور خیرخواه," آموری سچت, پشتیبانی خود را اضافه کرد به صندوق توسعه دهنده پیشنهادی. 

Séchet و Bitcoin ABC ادامه خواهند یافت کد را اضافه کنید برای یک صندوق توسعه دهنده اصلاح شده به آخرین گره خود قبل از تاریخ قطع 15 فوریه برای بروزرسانی بعدی شبکه ، برنامه ریزی شده برای 15 مه معدنچیان با وجود تلاش ها برای تحت تأثیر قرار دادن جامعه ، کد IFP در نهایت گنجانده نشده است. 

با این حال ، ترس از اینکه این به روزرسانی بحث برانگیز انجام شود ، تیم جدیدی که Bitcoin Cash Node تشکیل شده است را وادار به اقدام می کند. از آنجا که Bitcoin ABC قبل از تاریخ به روزرسانی مه ، کد IFP را حذف نکرد ، گروه راه اندازی شد نرم افزار خود را بدون طرح بودجه بحث برانگیز است. 

بیت کوین ABC اگرچه در ماه می توسط معدنچیان پشتیبانی نمی شود ، IFP را رها نکرد. در تاریخ 18 اوت ، پیش از بروزرسانی برنامه ریزی شده بعدی شبکه در ماه نوامبر ، گروه توسعه دهنده Bitcoin ABC 0.22.0 را راه اندازی کرد. این نرم افزار جدید بار دیگر دارای IFP اصلاح شده بود – این بار با 8٪ پاداش سکه و یک تغییر مشخص در لحن. آنچه در اصل بود داوطلبانه ظاهراً اجباری شده بود. 

قبل از انتشار نرم افزار Bitcoin ABC ، ​​Séchet نوشت:

"اگرچه برخی ممکن است ترجیح دهند Bitcoin ABC این بهبود را اجرا نکرده است ، اما این اطلاعیه دعوت به بحث نیست. این تصمیم اتخاذ شده است و در نسخه نوامبر فعال خواهد شد."

با متعهد شدن Bitcoin ABC به IFP و Bitcoin Cash Node – همراه با اکثر کاربران BCH – با حفظ نرم افزار خود به مخالفت با آن ادامه می دهند ، یک هارد فورک مشاجره و شکاف زنجیره ای بعدی احتمالاً بیشتر می شود. در نهایت ، این برای شبکه خواهد بود که تصمیم بگیرد کدام یک از Bitcoin Cash را دنبال کند.

با فرا رسیدن روز بروزرسانی برنامه ریزی شده ، هنوز فاقد اجماع هستیم ، شبکه واقعاً تقسیم شده است – ایجاد BCHN (متعاقباً توسط بسیاری از صنایع به سادگی Bitcoin Cash نامیده می شود) و BCHA.

بودجه توسعه دهنده: چرا اجماع وجود ندارد?

علیرغم مخالفت بسیار زیاد با پیشنهاد بسیار بحث برانگیز که در نهایت توسط بیت کوین ABC تصویب شد ، مساله بودجه توسعه دهندگان به وضوح یک مسئله تکان دهنده است. این واقعیت که توسعه دهندگان نمی توانند خود را کاملا متعهد به حفظ یک پروژه بدون جبران خسارت مالی کنند ، دشوار است. خود Séchet از طریق توییتر در سال 2018 به تلاش Bitcoin ABC برای تأمین بودجه اشاره کرد, بیان که "مهندسی روی درختان رشد نمی کند."

با این حال ، IFP و هر راه حل پیشنهادی دیگر تا به امروز دارای اشکالاتی است.

شاید بزرگترین اعتراض به بودجه از طریق جوایز coinbase ، توانایی بالقوه آن در جهت تمرکز بیشتر شبکه باشد. کارگران معدن به عنوان شغل فعالیت می کنند. انحراف درصدی از پاداش بلوک به سمت توسعه زیرساخت نشان دهنده حمله به سود آنها است.

با چندین ارز رمزنگاری شده مختلف که الگوریتم استخراج SHA-256 یکسانی دارند ، آن معدن کارانی که به طور کامل متعهد به پشتیبانی از ارز رمزنگاری شده خاصی نیستند ، به سادگی قدرت هش خود را به آنجا منتقل می کنند که سود بیشتری داشته باشد. نتیجه این خواهد بود که میزان هش کلی پایین تر در بین کارگران معدن کمتر است. در چنین سناریویی ، تعهد مالی مورد نیاز برای حمله به شبکه – و به طور گسترده ای ، امنیت کلی پروتکل – کاهش می یابد. 

با این حال ، برخی از جمله Séchet ، استدلال کردند که چنین کاهش نرخ هش پیش پا افتاده است. توسعه دهنده Bitcoin ABC استدلال کرده است که توسعه با بودجه کافی باعث تقویت شبکه از راه های دیگر می شود. به گفته Séchet ، از نظر امنیتی ، تأثیر واقعی IFP بسیار ناچیز است.

مسئله دیگر IFP به نحوه فشار Bitcoin ABC مربوط می شود. به عنوان جونالد فیوک بال ، توسعه دهنده اصلی کیف پول Electron Cash, مستدل در یک پست ، تلاش های قبلی برای تأمین بودجه توسعه از طریق جوایز بلوکی یا داوطلبانه بود یا به خود معدنچیان اجازه می داد تا تیم های مورد حمایت خود را انتخاب کنند. با این حال ، بدون نیاز به فعال سازی ماینر و با 8٪ از پاداش بلوک به یک آدرس واحد که توسط Séchet کنترل می شود "وفاداران او," فیوک بال ادعا کرد, "این اساساً چیزی بیش از تصمیم یک مرد برای سیفون کردن میلیون دلار دلار (بدون درآمد) بیت کوین کش به طور مستقیم به کیف پول خود نیست." 

در ماه های منتهی به چنگال بحث برانگیز ، نگرانی های بی شمار دیگری نیز مطرح شده است.

این شامل چنین است "مالیات" از نظر ایدئولوژیک با اخلاق پشت بیت کوین مغایرت دارد – یعنی قرار دادن قدرت بیش از حد در اختیار یک گروه از توسعه دهندگان ، عدم پاسخگویی آن از نظر کار توسعه واقعی که باعث ایجاد انگیزه می شود و افزایش احتمال شکاف شبکه مطمئناً به اعتبار Bitcoin Cash در صنعت آسیب می رساند.

تمام آنچه گفته شد ، نگرانی های معتبری در مورد مکانیسم های جایگزین بودجه نیز وجود دارد. شبکه های بیت کوین و بیت کوین کش قبلاً هم از بودجه شرکتی و هم از کمک های مالی جامعه استفاده کرده اند. با این حال ، همانطور که Séchet در کانال YouTube Rice Crypto اشاره کرد ، چنین تلاشهایی لزوماً نیست تشويق كردن توسعه ای که با منافع جامعه گسترده تر مطابقت داشته باشد. او ادعا می کند که تأثیر Blockstream بر بودجه بیت کوین ، پروتکل ارز رمزنگاری شده غالب را از استفاده از آن به عنوان یک شبکه پرداخت همتا به همتا و به سمت ذخیره ارزش هدایت می کند. به گفته Séchet ، این با اکثر خواسته های اولیه جامعه بیت کوین مغایرت دارد – که ، قبل از تقسیم زنجیره Bitcoin / Bitcoin Cash در آگوست 2017 ، متعهد به فشار آوردن به پذیرش بیشتر بازرگان بود. هشدار در مورد خطر دستگیری توسط "خرابکارانی که بودجه خوبی دارند," Zhuoer بیان کرد احساس مشابهی در مورد بودجه شرکتی در پست خود در ژانویه 2020 با شرح جزئیات IFP قبلی.

در انتقاد از مفهوم توسعه بودجه کمک های مالی جامعه ، Séchet اظهار داشت که چنین الگوی بودجه ای توسعه دهندگان را تشویق می کند فقط در پروژه هایی کار کنند که توجه بسیاری را به خود جلب می کنند. این امر به طور چشمگیری از کارهایی که به نظر می رسد کمتر جذاب ، اما نه چندان مهم است ، در مورد یک پروتکل غفلت می کند. Séchet بار دیگر با Rice Crypto صحبت کرد ، زیرساخت ارز رمزنگاری شده را با ارائه دهندگان برق مقایسه کرد. توسعه دهنده Bitcoin ABC اظهار داشت که اکثر کاربران واقعا به چگونگی کار کردن اهمیت نمی دهند. نکته مهم ، فقط برای آنها مهم است. با توجه به Séchet ، تکیه بر قابلیت مشاهده برای چنین بودجه ای برای توسعه است "برای زیرساخت بسیار بد است." 

به روزرسانی منظم ، تقسیم زنجیره ای منظم?

برخلاف بیت کوین ، بیت کوین کش در بیشتر دوره های موجود متعهد به ارتقا دو ساله شبکه است. هر ساله ، در ماه مه و نوامبر ، توسعه دهندگان این فرصت را دارند که شبکه را ارتقا دهند. با فرصت های مکرر برای اصلاح کد و پیاده سازی ویژگی های جدید ، تعجب آور نیست که این شبکه بیش از یک شکاف زنجیره ای بحث برانگیز را دیده باشد. 

در حالی که بسیاری از به روزرسانی ها تا به امروز به راحتی انجام شده اند ، اما هرگونه تغییر پیشنهادی احتمال اختلاف نظر را به همراه دارد. وقتی احزاب مخالف نفوذ کافی را کنترل کنند ، شبکه در معرض انشعاب است.

شبکه Bitcoin Cash خود در نتیجه چنین هارد فورک بحث برانگیزی ایجاد شده است. سالها اختلاف در جامعه بیت کوین درباره چگونگی بهترین مقیاس بندی شبکه ، در اوت 2017 با شکاف زنجیره ای به اوج خود رسید. برخی از افزایش محدودیت اندازه بلوک ها برای اجازه دادن به شبکه برای پردازش معاملات بیشتر در ثانیه پشتیبانی کردند. در همین حال ، دیگران ادعا کردند که چنین افزایشی تأثیر متمرکز بر شبکه خواهد داشت – زیرا برای پشتیبانی از آن به سخت افزار گرانتری احتیاج است. این امر باعث می شود تعداد اپراتورهایی که توانایی مشارکت دارند محدود شود و به امنیت شبکه آسیب برساند. 

در عوض ، آنها استفاده از روشهای مقیاس گذاری لایه دوم را پیشنهاد کردند و از یک نسخه جدید معروف به Segregated Witness ، معروف به SegWit پشتیبانی کردند. این تغییر که توسط یک نرم چنگال اجرا شد ، با ذخیره سازی فقط داده های مهم تراکنش در بلاکچین ، از فضای بلاک استفاده کارآمدتر کرد. با نیاز هر تراکنش به فضای بلوک کمتر ، هر بلوک می تواند تراکنش های بیشتری را در خود جای دهد.

اختلاف نظر بین دو جناح در آگوست 2017 به اوج خود رسید. با رد اینكه مقیاس بندی لایه دوم مسیر بهینه برای دنبال كردن است ، افرادی كه از بلوك های بزرگتر پشتیبانی می كنند چنگال سخت برای افزایش ظرفیت بلوک. فاقد اجماع گسترده جامعه ، این زنجیره به دو ارز رمزپایه متمایز تقسیم شد: بیت کوین با SegWit و بیت کوین کش با بلوک های بزرگتر. 

اگرچه توسط شرکت کنندگان مختلف صنعت ، از جمله سابق ، پشتیبانی می شود "بیت کوین عیسی" راجر ور ، جیهان وو ، بنیانگذار Bitmain و کریگ رایت ، مدعی Satoshi Nakamoto ، خود Séchet است اغلب اعتبار داده می شود به عنوان معمار اصلی هارد فورک Bitcoin Cash اصلی.

تنها چند ماه پس از ایجاد آن ، مشکلات الگوریتم تنظیم مشکل Bitcoin Cash ، شبکه را مجبور به سخت افزاری کرد ، یک بروزرسانی دیگر. دوباره ، Séchet در این تغییر مهم بود ، زیرا پیشنهاد DAA Bitcoin ABC بود که جامعه پذیرفت. این نسخه به منظور حل نوسانات نرخ هش وحشی که پس از ایجاد شبکه ، گریبان گیر آن شده بود ، بود. 

در ماه مه 2018 ، بیت کوین کش مورد دیگری را تجربه کرد هارد فورک غیر مناقشه. این بار ، این نسخه بیشتر اندازه بلوک را به 32 مگابایت افزایش داد و چندین ویژگی دیگر را به آن اضافه کرد. این موارد شامل فعال کردن مجدد کدهایی است که قبلاً در بیت کوین قبل از تقسیم شبکه آگوست 2017 غیرفعال شده بود. این نسخه نه تنها به دنبال افزایش ظرفیت کل معاملاتی بیت کوین کش بود بلکه قابلیت های اضافی دیگری را نیز به همراه داشت – از جمله ذخیره سازی داده های دلخواه که مستقیماً با ارز رمزپایه ارتباطی ندارند.. 

طی شش ماه آینده ، یک تقسیم بندی در جامعه Bitcoin Cash ایجاد شد. اعضا در مورد کریگ رایت ، دانشمند کامپیوتر استرالیایی و منیت رو به رشد او نگران می شدند. رایت ، با حمایت CoinGeek و بنیانگذار آن ، Calvin Ayre ، به طور فزاینده ای نسبت به توسعه دهندگان این پروژه خصمانه شده بود. CoinGeek به سرعت افزایش یافت و به شبکه تبدیل شد بزرگترین معدنچی و تلاش برای کنترل بیشتر جهت آن را آغاز کرده بود. اگرچه خود توییت ها از آن زمان حذف شده اند ، اما پست های Reddit از زمانی که ادعا می شد رایت از طریق توییتر ادعا کرده بود که توسعه دهندگان تابع ماینرها هستند و افرادی که اختلاف نظر دارند جایگزین می شوند.

در نوامبر 2018 ، بخش با همکاری رایت و پیروانش با استفاده از یک چنگال سخت که اندازه بلوک را به 128 مگابایت افزایش می دهد ، بدین ترتیب Bitcoin SV (BSV) ایجاد می شود. در همین حال ، طرفداران بیت کوین کش که مخالف رایت بودند ، از جمله توسعه دهندگان بیت کوین ABC ، ​​به دنبال تغییر پروتکل های مختلف بودند. پیشنهاد آنها ارتقا network شبکه اندازه بلوک Bitcoin Cash را حفظ می کند اما زبان برنامه نویسی آن را اصلاح می کند. 

پس از تقسیم زنجیره ای ، رایت ، همراه با Ayre و CoinGeek, بلافاصله راه اندازی شد به اصطلاح "جنگ هش" در برابر Bitcoin Cash ، تلاش برای فلج کردن شبکه با استفاده از قدرت هش آشکارا برتر آنها. با این حال ، تلاش ناکام ماند و BCH در سالهای پس از آن به طور مداوم تسلط بر بازار را بر BSV حفظ کرده است.

از زمان انشعاب زنجیره BCH / BSV ، شبکه Bitcoin Cash هر شش ماه یک بار به روز می شود – عمدتا تحت هدایت Bitcoin ABC. اگرچه اندازه بلوک آن ثابت مانده است ، اما شبکه تغییرات جزئی دیگری نیز داشته است. مه 2019 امضاهای Schnorr سعی در ایجاد حریم خصوصی بیشتری به شبکه داشت ، و یک قانون تمیز پاک کردن بازیابی سکه هایی را که به طور تصادفی به آدرس های BTC ارسال شده بود ، امکان پذیر کرد. در نوامبر 2019 ، پشتیبانی از امضاهای Schnorr انجام شد بیشتر افزایش یافته است, و یک تغییر شبکه دوم به بردارهای انعطاف پذیری شخص ثالث پرداخت.

در کنار بحث شدید درباره IFP ، تغییراتی در Bitcoin Cash در تاریخ بروزرسانی مه و نوامبر 2020 نیز اعمال شد. اولی معرفی کرد دو تغییر به قوانین اجماع – SigChecks و OP_Reversebytes – همراه با سایر تغییراتی که بر قوانین اجماع تأثیر نمی گذارد. ارتقا November ماه نوامبر نه تنها IFP تقسیم شبکه ، غیر داوطلبانه و پیاده سازی Bitcoin ABC را اضافه کرد ، بلکه یکی دیگر از تغییر به DAA در نظر گرفته شده برای رفع ناسازگاری های مداوم با زمان بلوک. جالب است که هر دو نسخه Bitcoin Cash معرفی کرد آخرین به روزرسانی ، علی رغم Bitcoin ABC قبلا رد کردن الگوریتم پیشنهادی.     

شکاف های مکرر زنجیره ای چه تاثیری بر بیت کوین کش دارد?

به طور کلی ، تقسیم زنجیره ای برای یک ارز رمزپایه بد تلقی می شود.

وقتی شبکه ای تقسیم می شود ، بعضی از افراد در جامعه یک چنگال را دنبال می کنند و برخی دیگر با چنگال دیگر پیش می روند. این شامل ماینرها ، توسعه دهندگان و خود کاربران است. توسعه دهندگان Bitcoin Cash Node که از تأثیر بالقوه زیان آور یک هارد فورک مشاجره آگاه هستند بارها بیان شده است قبل از انشعاب زنجیره ای در نوامبر 2020 ، آنها مخالف تقسیم جامعه بر سر مسئله IFP بودند. ماینرهایی که از یک شبکه خارج می شوند ، با کاهش نرخ هش و پایین آمدن هزینه حمله ، امنیت کلی آن را کاهش می دهند. 

در همین حال ، توسعه دهندگان معمولاً تصمیم می گیرند انرژی خود را روی یکی از چنگال ها متمرکز کنند. این بدان معناست که استعداد کمتری در زمینه بهبود زیرساخت های پیرامون ارز رمزپایه وجود دارد. جالب توجه است ، به نظر می رسد علی رغم ایجاد تقسیم بندی که باعث انشعاب در نوامبر 2020 شد ، Bitcoin ABC چنین است ادامه پشتیبانی خود اجرای گره Bitcoin Cash. قبل از هارد فورک ، نرم افزار اختصاصی خود را برای کسانی که IFP را پشتیبانی نمی کنند اما مایل به استفاده از Bitcoin ABC هستند ، منتشر کرد.. 

سرانجام ، هر پایگاه کاربری که پروژه قبل از انشعاب داشته باشد نیز تقسیم می شود. تعداد کمتری از کاربران شبکه ، سودمندی و ارتباط کلی آن را در صنعت ارز رمزنگاری گسترده محدود می کنند. از طرف دیگر ، تقسیمات زنجیره ای انتخاب بیشتری برای کاربران ایجاد می کند و به خود بازار امکان می دهد ارزش واقعی خود را تعیین کند. در مثال تقسیم اوت 2017 BTC / BCH ، کاربران بیت کوین می توانند پشتیبانی از پیاده سازی بیت کوین را انتخاب کنند تا در درجه اول به عنوان ذخیره ارزش یا یکی دیگر از تمرکز بر تبدیل شدن به یک شبکه پرداخت غیرمتمرکز باشد..

بعلاوه ، شکافهای زنجیره ای ممکن است عناصر ظاهراً سمی را از یک جامعه حذف کند. در هارد فورک BCH / BSV در نوامبر 2018 ، رایت و CoinGeek که برای ایجاد Bitcoin SV تلاش می کردند یک پیروزی بزرگ در جامعه Bitcoin Cash تلقی می شد – از آنجا که بسیاری از آنها جهت تلاش برای گرفتن ارز رمزپایه را دوست نداشتند. در مصاحبه اخیر در داستانهای ناگفته چارلی شرم, Séchet تأیید کرد که رفتن رایت برای جامعه بیت کوین کش سودمند بود. به همین ترتیب ، در سال 2017 ، کسانی که خواهان بلوک های بزرگتر هستند – که توسط بسیاری از افراد جامعه BTC سمی شناخته می شود – آزاد بودند که چنگال بزنند و قوانین مختلف شبکه را آزمایش کنند. در نهایت ، بازار سپس انتخاب می شود که کدام طرف چنگال ارزش بیشتری دارد. 

با این حال ، یک نتیجه بالقوه دیگر از یک شکاف زنجیره ای وجود دارد که مربوط به صنعت گسترده تر است. پذیرش ارز رمزنگاری شده به پشتیبانی شرکت های مختلف مانند صرافی ها و ارائه دهندگان کیف پول متکی است. هر بار که ارز رمزپایه تقسیم می شود ، کسانی که خدمات ارائه می دهند باید تصمیم بگیرند که چگونه پاسخ دهند. تغییرات کد ، شرکت ها را ملزم می کند تا نرم افزارهایی را که سیستم های خود را به کار می برند ، به روز کنند. این امر آنها را مجبور به استفاده از روش هایی می کند که ممکن است انتظار نداشته باشند. ایجاد اختلال در خدماتی که باعث تقسیم مکرر زنجیره ای می شود ، بدون شک بسیاری از شرکت ها را ناامید می کند.

راجر ور قبل از هارد فورک بیت کوین کش اخیر این نکته را برجسته کرد. وی با بیان اینکه بازارها علاقه ای به نوع عدم اطمینان موجود در شکاف های زنجیره ای ندارند ، به وی گفت CoinDesk که دوست دارد ببیند چنین فورک های بحث برانگیزی به گذشته تبدیل شده اند. تماس با آنها a "مشکل بزرگ," او استدلال کرد که انشعاب 15 نوامبر می تواند شرکت ها را از پشتیبانی شبکه – به ویژه شرکت های تازه وارد در صنعت منصرف کند. به قول خودش ، او حتی استدلال کرد که "اگر پی پال می دانست که این نوع هارد فورک بحث برانگیز ممکن است اتفاق بیفتد ، شاید آنها بیت کوین پول نقد را به نقشه راه خود اضافه نمی کردند."

با توجه به اینکه بسیاری از صنایع پشتیبانی پی پال از قابلیت محدود ارز رمزنگاری شده را مزیت بزرگی برای تصویب می دانند ، نگرانی های Ver ممکن است موجه باشد. بدون حمایت از صنعت گسترده تر ، ارزهای رمزپایه ممکن است با مشکل روبرو شوند. این را می توان با عملکرد قیمت Bitcoin SV به دنبال آن نشان داد حذف از لیست از بسیاری از سیستم عامل های عمده مبادله در سال 2019. 

هنوز برای تهیه بودجه تلاش می کنید?

اگرچه Séchet و Bitcoin ABC اکنون منبع بودجه دارند ، اما باید دید آیا به آنها امکان بهبود هر یک از شعبات Bitcoin Cash را به طریقی معنی دار می دهد. در 21 نوامبر ، به عنوان مثال ، فقط 70 بلوک BCHA استخراج شد بنابراین ، جوایز بلوکی برای کل روز 437.5 BCHA بود. با قیمت های فعلی ، این رقم ناچیز حدود 8750 دلار است. صندوق توسعه دهنده ، با 8٪ ، تقریبا 700 دلار جایزه می گرفت. با فرض زنده ماندن پروژه پس از اینکه معدن BCHA سرانجام سازگار شد و هر 10 دقیقه یک بلوک تولید می کند – که هنوز به آن نرسیده است – هر روز ، پاداش استخراج 900 BCHA خواهد بود. باز هم ، با قیمت های فعلی ، حدود 18000 دلار در روز و 8٪ از آن 1440 دلار است. 

با چنین پیش بینی کم ، برخی ممکن است تعجب کنند که آیا واقعاً ارزش دارد اعتبار Bitcoin Cash را برای چنین مبلغی به خطر بیندازید؟ زمان مشخص خواهد کرد که آیا Bitcoin ABC به اندازه کافی پشتیبانی می کند تا قیمت خود را به سطحی برساند که به اندازه کافی برای تیمی از مهندسان نرم افزار حرفه ای بودجه فراهم کند. با این حال ، با توجه به اینکه چقدر شهرت گروه در ماه های اخیر در کل ماجرای IPF فرو رفته است ، این چیزی غیر از یک مسئله است. 

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me