banner
banner

فدرال رزرو ایالات متحده برای همکاری با MIT در توسعه CBDC (دلار دیجیتال)

فدرال رزرو ایالات متحده تازه اقدام کرده است افشا شد اطلاعات جدیدی در مورد موضع آن در قبال CBDC ها.

طی یک سال گذشته ، بسیاری از کشورها در سراسر جهان قصد خود را برای تحقیق اعلام کرده اند و در نهایت یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راه اندازی کرده اند. دلایل مختلف هستند ، اما معمولاً در چند عامل اساسی خلاصه می شوند که شامل موارد زیر می شود:

افزایش کارایی – کاهش زمان با تسویه حساب سریع

کاهش تقلب / فعالیت غیرقانونی – KYC / AML

شفاف تر باشید — تاریخ معاملات مبتنی بر لجر

اگر این دلایل برای بررسی استفاده از CBDC توجیه کافی نداشته باشد ، COVID ضعف ایجاد کرد و کمبود جدی مرتبط با FIAT فعلی را برجسته کرد.

فیات میکروب ها را گسترش می دهد – چین و ایالات متحده هر کدام مواردی داشتند که مجوز قانونی از گردش خارج شده و نیاز به آلوده سازی دارد.

دلار دیجیتال

قبل از ادامه کار ، همه باید بفهمند CBDC در سطح پایه چیست. همانطور که از نام آن پیداست ، CBDC یک ارز دیجیتال است که توسط بانک مرکزی هر کشور خاص صادر شده است. در ایالات متحده ، CBDC آینده معمولاً “دلار دیجیتال” نامیده می شود.

این ارزهای دیجیتال اساساً یک نوع مبتنی بر بلاکچین ارزهای فعلی مانند دلار هستند. CBDC ها با استفاده از بلاکچین و به عنوان دارایی مجازی موجود ، به راحتی کنترل ، نظارت و معامله می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه باعث ایجاد CBDC می شود ، اخیراً نگاهی دقیق به عملکردهای داخلی آنها در اینجا انداختیم.

سالها در ساخت

با توجه بیشتر به CBDC ها ، فرماندار Lael Brainard ، از فدرال رزرو ، وقت گذاشت و به توسعه آنها در یک اخیر پرداخت سخن، گفتار.

“ما در طی چند سال اخیر آزمایشات داخلی را انجام داده ایم ، از جمله ابزارهایی که شامل آزمایشگاه فناوری Board ، که در حال ساخت و آزمایش طیف وسیعی از سیستم عامل های دفتر توزیع شده است تا فرصت و خطر بالقوه آنها را درک کند.” 

اگرچه ممکن است بانک فدرال طی چند سال گذشته در مورد برنامه های خود برای دلار دیجیتال سکوت کرده باشد ، شنیدن اینکه آنها در پشت صحنه مشغول بوده اند نویدبخش است. بسیاری ترسیده اند که بانک فدرال در تولید چنین محصولی از سایر کشورها عقب بماند. فرماندار Brainard این ترس را برطرف كرد و اظهار داشت,

“با توجه به نقش مهم دلار ، ضروری است که فدرال رزرو در مرز تحقیق و توسعه سیاست ها در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی باقی بماند … مانند سایر بانک های مرکزی ، ما در حال ارزیابی فرصت ها و چالش ها و همچنین استفاده از آنها هستیم. موارد دیجیتالی ، به عنوان مکمل پول نقد و سایر گزینه های پرداخت. “

چرا CBDC ایجاد کنید?

اکنون که می دانیم توسعه در حال انجام است و مدتی است که بوده است ، دلیل این موضوع فدرال رزرو چیست?

اگرچه بسیاری از مزایای بالقوه ارائه شده توسط CBDC آگاه هستند ، فرماندار Brainard چند دلیل را به ویژه ذکر کرد ، که اقدامات Feds را هدایت کرده است. این شامل:

کووید 19 – در سراسر همه گیر ، که میلیون ها شهروند آمریکایی تجربه کرده اند ، به خوبی تبلیغ شده است تاخیرهای قابل توجه در دریافت چک های محرک آنها بانک فدرال مراقبت دقیق از عادت های هزینه ای را دنبال کرده است و براساس آنچه می بیند ، این پول مشخصاً مورد نیاز است ، اما به شیوه ای کارآمد پرداخت نمی شود. فرماندار Brainard با تأکید بر این نکته ، اظهار داشت: “بحران COVID-19 یک یادآوری چشمگیر از اهمیت زیرساخت های پرداخت مقاوم و قابل اعتماد است که برای همه آمریکایی ها قابل دسترسی است”

بیت کوین و ترازو – از زمان راه اندازی آن در سال 2009 ، بیت کوین یک دارایی تقسیم کننده بوده است. برخی از آن به عنوان واحد پول آینده ، برخی دیگر به عنوان جایگزینی برای طلا و حتی کسانی که هنوز هم اعتقاد دارند سقوط چشمگیری خواهد داشت ، به نظر می رسند. صرف نظر از سرنوشت بیت کوین ، ایدئولوژی های محرک آن و توانایی های نشان داده شده بسیاری را مجذوب خود کرده است. فراتر از جلب توجه فرد ، بیت کوین یک طرح بالقوه برای شکل ظاهری ارز آینده فراهم کرده است. کشورها دیگر نیازی به ترس از اینکه کشورها فقط وضعیت خود را تغییر دهند ، دارند ، بلکه ممکن است تغییر قدرت بالقوه به سمت پروتکل های مستقل و غیرمتمرکز مانند بیت کوین باشد. فرماندار Brainard به طور خاص با اشاره به مسائل و س questionsالات مربوط به افزایش ارزهای دیجیتال ، اظهار داشت: “معرفی بیت کوین و متعاقب آن ظهور پولهای پایدار با قابلیت دسترسی جهانی ، مانند Libra فیس بوک ، س questionsالات اساسی را در مورد پادمان های قانونی و نظارتی ، ثبات مالی ، و نقش ارز در جامعه. این چشم انداز باعث تشدید درخواست ها برای CBDCs برای حفظ پول رایج به عنوان لنگر سیستم های پرداخت کشور شده است. “

چین – با وجود بسیاری از کشورها که در حال توسعه CBDC هستند ، تنها کشوری که به طور خاص در سخنرانی فرماندار Brainard نامگذاری شد چین بود – هر چند مختصر. اشاره شد که “چین در نسخه CBDC خود به سرعت پیش رفته است.” همانطور که چین به رشد و توسعه خود ادامه می دهد و به یک ابرقدرت جهانی حتی بزرگتر تبدیل می شود ، ضروری است که ایالات متحده سرعت خود را در چنین پیشرفت تکنولوژیکی حفظ کند ، اگر بخواهد قدرت خود را در رتبه اول حفظ کند..

همکاری مشترک

علاوه بر تشریح تلاش های گذشته و فعلی پیرامون CBDC ، فدرال رزرو همچنین اعلام کرد همکاری جدید با انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT).

“… بانک فدرال رزرو بوستون در حال همکاری با محققان موسسه فناوری ماساچوست در تلاش چندین ساله برای ساخت یک ارز دیجیتال فرضی با هدف استفاده از بانک مرکزی است. این پروژه تحقیقاتی برای حمایت از اقدامات گسترده هیئت مدیره در ارزیابی ایمنی و کارایی سیستم های ارز دیجیتال بانک مرکزی در نظر گرفته شده است. تمرکز این پروژه صرفاً ایجاد درک درستی از ظرفیت ها و محدودیت های فن آوری های مربوطه است ، نه این که به عنوان نمونه اولیه ارز دیجیتال صادر شده توسط فدرال رزرو یا پرداختن به موضوعات گسترده سیاست مربوط به صدور بالقوه آن ، فعالیت کند. “

مدت هاست که MIT با تلاش های مبتنی بر بلاکچین همراه است و در همکاری ایده آل مانند این مجهز است. در حقیقت ، این تلاش تحقیقاتی چند ساله با هدایت MIT انجام می شود …ابتکار ارز دیجیتال– – برنامه ای که برای توسعه هر دو ، درک و کاربردهای کاربردی بلاکچین ساخته شده است.

موسسه فناوری ماساچوست (MIT)

MIT یک دانشگاه تحقیقاتی مشهور در جهان است ، واقع در بوستون ، ماساچوست. این دانشگاه در اصل در سال 1861 تاسیس شد و با تمرکز در زمینه هایی مانند علم و فناوری تا به امروز ادامه دارد.

عملیات در MIT در حال حاضر توسط رئیس جمهور ، L. رافائل ریف نظارت می شود.

فدرال رزرو

فدرال رزرو ‘Fed’ ، بانک مرکزی ایالات متحده است. در حالی که نقش ها و مسئولیت های بانک فدرال گسترده است ، همه آنها در حول تضمین / تسهیل اقتصاد سالم ساختار یافته اند.

نظارت بر عملیات توسط شورای حکام انجام می شود و فرماندار برینارد در حال حاضر به عنوان رئیس این صندلی فعالیت می کند.

بانک فدرال چیست?بانک فدرال چیست؟

این ویدیو را در YouTube تماشا کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me