banner
banner

قیمت بیت کوین امروز: راهنمای ارزش مبادله BTC / USD

Contents

زنده قیمت بیت کوین در زمان واقعی با نرخ ارز BTC / USD

بیشترین س askedال در اکوسیستم ارز رمزنگاری شده امروز این است: قیمت بیت کوین چقدر است.

این راهنمای قیمت بیت کوین برای درک نحوه عملکرد نرخ ارز BTC / USD به چهار تحلیل عمده تقسیم شده است. ابتدا نمودار قیمت واقعی BTC در بالا و به دنبال این سه م coreلفه اصلی است:

 • معنی نرخ ارز بیت کوین (چگونه فرمول قیمت گذاری BTC در USD به روز می شود)
 • محبوب ترین فاکتورهای بازار رمزنگاری اقتصادی باعث افزایش (یا کاهش) بیت کوین می شود
 • جدول زمانی قیمت بیت کوین تاریخی وقایع با تاریخ های زمانی و BTC در اخبار USD

نرخ ارز USD (بیت کوین) Bitcoin (BTC) به چه معناست?

همانطور که به تحلیل نمودار بیت کوین در مورد قیمت ماه گذشته در بیت کوین نگاه می کنیم ، دانستن موارد واضح بسیار مهم است ، زیرا نرخ ارز در تجارت ارز نقش اساسی دارد.

با این حال ، برخی از افراد ممکن است نحوه عملکرد نرخ ارز را کاملاً درک نکنند. امروز ، ما در حال توضیح دادن همه مواردی هستیم که شما باید در مورد نحوه کار نرخ ارز بیت کوین و تعیین قیمت بیت کوین بدانید.

شبکه بیت کوین از زمان آغاز به کار نرم افزار blockchain BTC peer to peer برای نزدیک به 4000 روز (به طور دقیق 17 دسامبر 2019) در حال اجرا است..

یک دهه پیش ، ارزش یک بیت کوین کمتر از یک پنی بود. امروز ، یک بیت کوین در حدود 10،000 دلار ارزش دارد و بالاترین قیمت آن در کل کمتر از 19،900 دلار BTC / USD است. واضح است که نرخ ارز بیت کوین در طول سالها بسیار نوسان کرده است ، زیرا نوسانات حتی یک ، دو یا سه اشکال متفاوت با 80٪ کاهش نسبت به بالاترین نمودار قبلی نداشته است..

پرسشگرترین س demandingالاتی که ما پاسخ خواهیم داد ، موارد زیر است:

 • نرخ ارز مانند BTC / USD چگونه محاسبه می شود?
 • چه عواملی به نرخ ارز وارد می شوند?
 • چرا نرخ ارز تغییر می کند?
 • چه عواملی باعث می شود که نرخ ارز بیت کوین با نوسانات زیادی در نوسان باشد?
 • چه چیزی تعیین می کند که نرخ ارز بیت کوین بالا یا پایین می رود?
 • چه کسی نرخ ارز بیت کوین و محاسبه USD آن را تعیین می کند?
 • چرا برخی از نرخ های تبدیل ارز فیات در حالی که برخی دیگر شناور هستند ثابت است?
 • قیمت تاریخ گذشته بیت کوین از 2009 تا 2019 چقدر بود?
 • سود و زیان نرخ ارز بیت کوین ماه به ماه ، سال به سال چیست?
 • رایج ترین س questionsالات در مورد قیمت بیت کوین که با ارزش USD اندازه گیری می شود چیست؟?

امیدواریم جامعه ارزهای رمزپایه آماده این راهنمای قیمت بیت کوین در نوع خود باشد.

در اینجا یک ماشین حساب تبدیل قیمت بیت کوین به دلار آمریکا و همچنین یک روش آسان برای مبادله BTC با دلار آمریکا وجود دارد.

نرخ ارز چیست؟ ارزش BTC در دلار چگونه کار می کند?

چه در مورد نرخ ارز رمزنگاری شده و چه نرخ ارز فیات صحبت کنیم ، نرخ ارز تقریباً به همان شکل کار می کند.

نرخ ارز به سادگی روشی برای بیان ارزش یک ارز به ارز دیگر است. این به شما می گوید ارزش ارز شما به یک ارز خارجی چقدر است.

به عنوان مثال ، نرخ ارز فعلی بین دلار ایالات متحده (USD) و دلار کانادا (CAD) تقریباً 1 $ USD = 1.30 $ CAD است. این بدان معناست که 1 دلار شما معادل 1.30 دلار CAD است.

همچنین می توانید نرخ ارز را برعکس بیان کنید. می توانید بگویید $ 1 CAD = 0.76 $ USD. اگر CAD را با دلار مبادله می کنید ، برای دریافت 0.76 دلار به ازای آن ، باید 1 دلار CAD بپردازید..

از نوامبر 2019 ، نرخ ارز بین بیت کوین و دلار آمریکا تقریبا 1 BTC = 9،400 دلار USD است.

برای کمک به شما در درک نرخ ارز ، ممکن است به فکر شما باشد که نرخ ارز به عنوان قیمتی است که برای خرید ارز دیگر باید با ارز خود پرداخت کنید. به عنوان مثال اگر نرخ مبادله BTC / USD 10.000.00 باشد ، به این معنی است که خرید 1 BTC 10،000 دلار هزینه دارد. نرخ ارز همیشه نشان می دهد که برای خرید یک واحد از ارز اول (BTC) چه مقدار از ارز دوم (USD) نیاز دارید.

جفت ارز نرخ ارز چگونه کار می کند

نرخ ارز بیت کوین چقدر است

بعضی اوقات ، نرخ ارز را که به صورت جفت بیان می شود نیز می بینیم. جفت ارزی نقل قول قیمت ارز برای دو ارز مختلف است که در بازارهای ارز (فارکس) یا ارزهای رمزپایه معامله می شود.

هنگامی که یک سفارش برای یک جفت ارزی ثبت می شود ، اولین ارز یا ارز پایه ذکر شده خریداری می شود ، در حالی که ارز دوم ذکر شده در این جفت – ارز نقل قول – فروخته می شود.

جفت ارزی EUR / USD مایع ترین جفت ارزی در جهان است. با استفاده از این جفت ، یک طرف یورو را به دلار آمریکا می فروشد ، در حالی که طرف دیگر یورو را با دلار می فروشد.

بعضی اوقات ، جفت ارز به این صورت بیان می شود: EUR / USD = 1.200. این بدان معنی است که شما می توانید ارز اول (EUR) را برای دریافت ارز دوم (USD) به مبلغ ذکر شده بفروشید. شما می توانید 1 یورو را با قیمت 1.2 دلار آمریکا بفروشید.

به اندازه ارزهای موجود در جهان جفت ارزی وجود دارد. از جفت ارزهای اصلی مانند USD و JPY گرفته تا جفت ارزهای کوچکتر مانند دلار مقدونیه شمالی (MKD) و لک آلبانیایی (ALL) ، محدودیتی در تعداد ارزهایی که امروز می توانید خرید و فروش کنید وجود ندارد.

نرخ ارز از کجا ناشی می شود؟?

نرخ ارز از کجا می آید؟

بیشتر ارزها و ارزهای رمزنگاری شده در 7 روز هفته به صورت 24 ساعته معامله می شوند. روزانه بیش از 5 تریلیون دلار ارز فیات در سراسر جهان دست به دست می شود.

ما برای تعیین نرخ فعلی ارز به این معاملات نگاه می کنیم. چه کسی فقط برای خرید USD با BTC پرداخت کرده است؟ چه کسی برای خرید USD در CAD پرداخت کرد?

با تمام ارزها ، قیمت ها دائماً تغییر می کنند. به عنوان مثال پزوهای مکزیکی به طور مداوم با دلار آمریکا معامله می شوند. یورو به طور مداوم با روبل روسیه مبادله می شود. این معاملات ارزی به طور مداوم اتفاق می افتد و این معاملات نرخ ارز را تعیین می کنند.

ثابت در برابر نرخ شناور شناور

اکثر ارزهای اصلی جهان از a شناور نرخ ارز. نرخ ارز در هر زمان به دلیل عرضه و تقاضا تغییر می کند. با این حال ، برخی از کشورها استفاده می کنند نرخ ارز ثابت. نرخ ارز این ارزها نمی تواند تغییر کند. نرخ ثابت است یا به چیزی وابسته است.

تحت یک نرخ ارز شناور ، تعداد نامحدودی از عوامل می توانند نرخ ارز را تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان مثال هنگامی که انگلستان به خروج از اتحادیه اروپا رأی داد ، ارزش پوند انگلیس (GBP) نسبت به یورو ، دلار آمریکا و سایر ارزهای اصلی جهان کاهش یافت.

نرخ ارز می تواند تحت تأثیر عوامل بی شماری قرار گیرد ، به همین دلیل است که بیشتر نرخ ارز در طول روز نوسان می کند.

اما برخی از کشورها نرخ ارز شناور ندارند. آنها نرخ ارز ثابت دارند. این کشورها واحد پولی خود را به دلار آمریکا یا ارز مشابه با ثبات متصل می کنند و سپس این نرخ ها را برای مدت زمان طولانی حفظ می کنند.

به عنوان مثال ریال عربستان سعودی نرخ ارز ثابتی دارد. این فقط زمانی تغییر ارزش می یابد که دولت تصمیم بگیرد ارزش خود را تغییر دهد.

در همین حال ، چین مدت ها با یوان سیستم مشابهی داشت. ارزش یوان در برابر دلار آمریکا به صورت مصنوعی پایین نگه داشته شد تا کالاهای چینی را برای صادر کنندگان جذابتر کند. امروز چین از این سیستم دور شده است ، اگرچه یوان هنوز هم اجازه شناور کامل ندارد. در عوض ، یوان مجاز است در یک باند کوچک حرکت کند.

آیا دولت ها یا بانک های مرکزی نرخ ارز را کنترل می کنند?

آیا دولت ها یا بانک های مرکزی نرخ ارز را کنترل می کنند؟

امروزه بیشتر کشورهای بزرگ از نرخ ارز انعطاف پذیر یا شناور استفاده می کنند. به عنوان مثال ، دولت ایالات متحده نمی تواند مستقیماً نرخ دلار با سایر ارزهای فیات را تغییر دهد. نرخ ارز عمداً شناور است.

اکثر بانک های مرکزی نرخ ارز را مستقیماً تغییر نمی دهند. با این حال ، بانک های مرکزی ممکن است سیاست هایی را برای تأثیر غیر مستقیم نرخ ارز در بلند مدت اعمال کنند.

به عنوان مثال بانک های مرکزی می توانند نرخ بهره و تورم را تحت تأثیر قرار دهند ، که هر دو می توانند بر ارزش مبادله ارز در مقابل ارزهای جهانی تأثیر بگذارند.

برخی دولت ها مستقیماً نرخ ارز را کنترل می کنند

برخی دولت ها مستقیماً نرخ ارز را کنترل می کنند

اکثر دولت های ملی به طور مستقیم در نرخ ارز دخالت نمی کنند. با این حال ، دولت ها در کشورهای خاص مستقیماً بر نرخ ارز تأثیر می گذارند.

به عنوان مثال ریال عربستان سعودی به ندرت در برابر ارزهای جهانی متغیر است زیرا دولت عربستان از نرخ ثابت ارز استفاده می کند. این نرخ ارز تنها زمانی تغییر می کند که دولت تصمیم به تغییر آن بگیرد.

در همین حال یوان چین برای چند دهه نرخ ارز ثابت داشت ، اگرچه اکنون دولت چین در حال تغییر به نرخ ارز انعطاف پذیر است. امروز ، نرخ ارز یوان کمتر از ارزهای دارای نرخ ارز انعطاف پذیر تغییر می کند ، اما بیشتر از ارزهای دارای نرخ ثابت ارز تغییر می کند.

وقتی یک دولت نرخ ارز ثابت را حفظ می کند ، آن نرخ ارز معمولاً به دلار آمریکا پیوند می خورد. بعضی از کشورها – به عنوان مثال سنگاپور – ارزش پول خود را به یک سبد دارایی از جمله دلار آمریکا و سایر ارزهای اصلی یا دارایی های جهانی گره می زنند.

آنچه بر نرخ ارز تأثیر می گذارد?

کلیه نرخ های تبدیل ارز تحت تأثیر قرار می گیرند عرضه و تقاضا – از جمله نرخ ارز بیت کوین ، دلار آمریکا و سایر ارزها.

مردم چقدر حاضرند برای یک بیت کوین پرداخت کنند؟ چه تعداد بیت کوین موجود است؟ بر اساس پاسخ این دو سوال ، قیمت بیت کوین بالا یا پایین می رود.

البته ، عرضه و تقاضا با هزاران عامل مختلف ارتباط پیچیده ای دارد.

در دنیای ارز سنتی ، سه عامل بر نرخ ارز تأثیر می گذارد:

نرخ بهره: اکثر کشورها دارای یک بانک مرکزی هستند که نرخ بهره را پرداخت می کند. نرخ بهره بالاتر ارزش ارز را بیشتر می کند زیرا سرمایه گذاران می خواهند با سوing استفاده از پول بالا به پول آن کشور ، در آن کشور سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاران ارز خود را با ارزی که سود بالاتری پرداخت می کند مبادله می کنند و سپس آن را در بانک آن کشور پس انداز می کنند تا از این نرخ های بالا استفاده کنند.

منبع مالی: اکثر بانک های مرکزی نیز بر میزان عرضه پول نظارت دارند. به عنوان مثال اداره حکاکی و چاپ ایالات متحده روزانه 38 میلیون اسکناس با ارزش اسمی حدود 541 میلیون دلار چاپ می کند. وقتی پول بیشتری چاپ می شود ، ارزش پول در گردش را تضعیف می کند. پول زیادی برای تعقیب کالاها و خدمات بسیار کم وجود دارد. افرادی که پول در اختیار دارند ، قیمت کالاها و خدمات را افزایش داده و تورم ایجاد می کنند. اگر پول بیش از حد چاپ شود ، تورم فوق العاده تورم مشاهده می شود – مانند آنچه در دهه 1920 آلمان یا زیمبابوی مدرن مشاهده کردیم.

رشد اقتصادی و ثبات مالی: کشوری با اقتصادی قوی و رو به رشد سرمایه گذاران را به خود جلب می کند. این سرمایه گذاران کالاها و خدمات کشور را خریداری می کنند. آنها برای انجام این کار نیاز به خرید ارز کشور دارند که باعث می شود قیمت آن ارز افزایش یابد. در مقابل ، اگر رشد اقتصادی و ثبات مالی کشور ضعیف شود ، سرمایه گذاران می خواهند دارایی های خود را بفروشند ، فشار رو به پایین بر ارز وارد می کنند و باعث سقوط قیمت ها می شوند.

هر سه این عوامل تأثیر بسزایی در قیمت ارز فیات دارند. در مرحله بعدی ، نگاهی خواهیم انداخت که چگونه برخی عوامل بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارند.

آنچه بر نرخ ارز رمزنگاری تأثیر می گذارد?

چه عواملی بر نرخ ارز رمزنگاری تأثیر می گذارد؟

همه عوامل فوق نقش اساسی در نرخ ارز در بازارهای ارز فیات دارند. اما در مورد بازارهای رمزنگاری چطور؟?

در بازارهای رمزنگاری ، نرخ ارز عمدتا توسط همان دو عامل گسترده اداره می شود: عرضه و تقاضا.

عرضه: چه تعداد نشانه برای خرید در دسترس است؟ عرضه هر ساله با چه سرعتی رشد می کند؟ چند نشانه قفل شده است؟ چه تعداد نشانه از طریق مبادلات یا در اختیار عموم در دسترس است?

تقاضا: چه کسی حاضر است برای هر رمز پرداخت کند؟ چقدر مردم می خواهند یک توکن خاص بخرند؟ این ارز چه نوع ویژگی جذاب دارد که هیچ ارز دیگری ندارد?

وقتی تقاضا و عرضه مساوی باشد ، ارزش ارز رمزنگاری شده برابر می ماند. در همین حال ، وقتی تقاضا از عرضه پیشی می گیرد ، قیمت ها افزایش می یابد. ما این امر را در دهه گذشته با بیت کوین مشاهده کرده ایم: 21 میلیون منبع ثابت بیت کوین دارد که تعداد توکن ها به طور دوره ای منتشر می شود. با افزایش تقاضا برای بیت کوین ، و عرضه در همان سطح ثابت مانده است ، قیمت هر بیت کوین به ناچار افزایش یافته است.

البته عرضه و تقاضا خود از هزاران عامل مختلف تشکیل شده است.

به عنوان مثال ارز رمزنگاری شده با یک جامعه توسعه دهنده قوی ، پشتیبانی عالی از برنامه و تبلیغات زیاد ، تقاضای زیادی خواهد داشت. هزاران عامل می توانند تقاضا را تحت تأثیر قرار دهند.

نرخ ارز Bitcoin چگونه کار می کند?

نرخ ارز Bitcoin چگونه کار می کند؟

نرخ ارز بیت کوین به روشی متفاوت از ارزهای ملی سنتی کار می کند.

مطمئناً ، نرخ ارز بیت کوین تحت تأثیر برخی از عوامل مشابه است.

منبع مالی (یا کل عرضه) بیت کوین نقش دارد ، به عنوان مثال ، همانطور که نرخ تورم (میزان انتشار یا پاداش بلوک) بیت کوین.

برخلاف ارزهای ملی ، نرخ ارز بیت کوین تحت تأثیر اقتصاد ملی خاصی قرار نمی گیرد. به عنوان مثال ، بانک مرکزی یک کشور نمی تواند نرخ بهره خود را تغییر دهد تا بر نرخ ارز بیت کوین تأثیر بگذارد. هیچ بانک مرکزی بیت کوین وجود ندارد که بتواند بیت کوین بیشتری را منتشر کند.

نرخ ارز بیت کوین نیز در واقع تحت تأثیر چرخه های مالی نیست. رشد سه ماهه تولید ناخالص داخلی یک کشور نه بر بیت کوین تأثیر دارد و نه بر چرخه های رکود اقتصادی و تورمی.

در بالا ، ما در مورد چگونگی تأثیر دو عامل ساده بر نرخ ارز در جهان صحبت کردیم: عرضه و تقاضا. دقیقاً مانند ارزهای فیات ، نرخ ارز رمزنگاری شده تحت تأثیر هزاران فاکتور فرعی است که عرضه و تقاضا را تشکیل می دهند.

کدام کشورها نرخ ارز ثابت دارند؟ آنها خوبند یا بد?

کدام کشورها نرخ ارز ثابت دارند؟ آنها خوبند یا بد؟

برخی معتقدند کنترل نرخ ارز ایده خوبی است. واضح است که در چند دهه گذشته برای چین و عربستان سعودی نتیجه خوبی داشته است.

وقتی بیشتر مردم در مورد نرخ ثابت ارز می شنوند ، به یوان چین و ریال عربستان فکر می کنند.

با این حال ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که ایالات متحده و اکثر کشورهای بزرگ در بیشتر قرن گذشته نرخ ارز ثابت دارند.

در طول دهه های 1800 و 1900 ، ایالات متحده به تدریج بیشتر ذخایر طلای جهان را جمع کرد. دولت ایالات متحده با قانون استاندارد طلا در سال 1900 قیمت طلا را در هر اونس 20.67 دلار تعیین کرد.

این قیمت تا سال 1934 ثابت خواهد ماند, هنگامی که قانون ذخیره طلا مالکیت خصوصی طلا را ممنوع کرد و به رئیس جمهور فرانکلین دلانو روزولت اجازه داد دلار آمریکا را کاهش دهد. یک شبه دولت قیمت طلا را از 20.67 دلار در هر اونس به 35 دلار در هر اونس افزایش داد. دلار 60 درصد کاهش یافته است ، اگرچه ارزش ذخایر طلای دولت از 033/7 میلیارد دلار به 7348 میلیارد دلار در یک شب افزایش یافت.

اکثر شرکت های دیگر ارزش یک ارز پایدار را تشخیص دادند و ایالات متحده به سرعت در حال تبدیل شدن به یک ابرقدرت جهانی بود. بنابراین ، در سال 1944 ، اکثر کشورهای جهان توافق نامه برتون وودز را امضا کردند ، بدین ترتیب توافق کردند ارزهای خود را به دلار آمریکا متصل کنند.

این استاندارد طلا تا 1971 ادامه داشت ، زمانی که رئیس جمهور نیکسون دلار آمریکا را از استاندارد طلا حذف کرد. از این مرحله به بعد ، دلار آمریکا یک نرخ شناور یا انعطاف پذیر را حفظ کرده است.

جوانب مثبت و منفی یک نرخ ارز ثابت

جوانب مثبت و منفی یک نرخ ارز ثابت

چه با ارزهای فیات روبرو شوید و چه با ارزهای رمزپایه ، نرخ ارز ثابت می تواند خوب یا بد باشد. برخی از مزایا و معایب نرخ ارز ثابت شامل موارد زیر است:

طرفداران

ثبات: اولین و مهمترین مزیت نرخ ارز ثابت این است که می تواند ثبات ایجاد کند. سرمایه گذاران می دانند ارزش یک ارز چیست. آنها می توانند در یک کشور سرمایه گذاری کنند و می دانند که به دلیل ارزیابی ارز ، سرمایه گذاری به شدت متغیر نخواهد بود.

کشورهای کوچکتر از قدرت کشورهای قویتر بهره مند می شوند: بیشتر کشورها ارز خود را نسبت به سایر ارزهای جهان به دلار آمریکا متصل می کنند. چرا؟ خوب ، ایالات متحده اقتصاد قوی و متنوعی دارد. هنگامی که دلار آمریکا رشد می کند ، هر کشوری که از دلار آمریکا استفاده می کند می تواند به طور غیر مستقیم از این رشد بهره مند شود. اگر ارز فیات شما به دلار آمریکا متصل است و ارزش دلار آمریکا افزایش می یابد ، ارزش پول فیات شما نیز افزایش می یابد.

منفی ها

حفظ نرخ های ارز ثابت گران هستند: اکثر دولت ها با حفظ ذخایر ارزی زیاد نرخ ارز ثابت را حفظ می کنند. برای کشوری به بزرگی چین ، ذخایر گسترده ارزی لازم است تا ارز را ثابت نگه دارد. نگهداری این ذخایر هزینه بر است.

یک کشور را برای سوداگران هدف قرار می دهد: ثابت كردن نرخ ارز می تواند یك كشور را به هدف دلالان تبدیل كند. دلالان می توانند ارز را کوتاه کنند و به طور مصنوعی ارزش ارز را کاهش دهند. بانک مرکزی باید ارز خارجی خود را تبدیل کند تا ارزش پول خود را افزایش دهد. اگر بانک مرکزی به اندازه کافی کافی نداشته باشد ، مجبور است نرخ بهره را افزایش دهد و باعث رکود اقتصادی شود. این را با پوند انگلیس در سال 1992 دیدیم ، زمانی که جورج سوروس مدام پوند را کوتاه می کرد تا اینکه بانک مرکزی انگلیس منصرف شد و اجازه داد پوند شناور شود. ما همچنین با سوئیس در سال 2015 شاهد بودیم ، زمانی که دولت فرانک سوئیس را از پایه خود به یورو آزاد کرد.

بازارهای سیاه می توانند نرخ های ثابت ثابت را برانداز کنند: دولت ها معمولاً برای بهره مندی از مزایای ذکر شده در بالا سعی در اجرای نرخ ارز ثابت دارند ، اما در اجرای واقعی آن نرخ ارز ثابت شکست می خورند. ما شاهد این اتفاق در ونزوئلا و سایر کشورها بوده ایم. دولت ونزوئلا به طور رسمی واحد پول خود را به دلار آمریکا متصل کرده است تا ثبات اقتصادی را بدست آورد. با این حال ، بیشتر شهروندان به طور خصوصی مایلند نرخ ارز بسیار متفاوتی را از طریق بازارهای سیاه بپذیرند. نرخ ارز بازار سیاه بسیار متفاوت از نرخ رسمی ارز است و تلاش دولت برای ایجاد ثبات را تضعیف می کند.

نرخ ارز ثابت در رمزنگاری

نرخ ارز ثابت در رمزنگاری

ما نرخ ارز ثابت را در دنیای رمزنگاری مشاهده می کنیم. آنها اغلب با پول های ثابت دیده می شوند.

Stablecoins ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که از نظر عمدی ارزش پایداری دارند. اکثریت قریب به اتفاق سکه های ثابت در بازار امروز به دلار آمریکا متصل هستند. آنها با نگه داشتن ذخایر نقدی 1: 1 دلار آمریکا ارزش پایدار خود را حفظ می کنند.

سکه های ثابت مانند دلار جوزا (GUSD) و Tether (USDT) به این روش کار می کنند: این شرکت ها با ذخایر نقدی خود توکن های دیجیتال 1: 1 را منتشر می کنند. دارندگان رمز GUSD و USDT می توانند این رمزها را در هر زمان با دلار آمریکا مبادله کنند. تا زمانی که بتوانید 1 GUSD را با 1 دلار مبادله کنید ، 1 GUSD همیشه به ارزش 1 دلار در بازار خواهد بود.

برخی از کشورها از نرخ های ارز ثابت ثابت استفاده می کنند

برخی از کشورها از نرخ های ارز ثابت ثابت استفاده می کنند

برخی از کشورها یک راه حل منحصر به فرد ایجاد کرده اند. آنها نرخ ارز آزاد ایجاد کرده اند. این نرخ های ارز دارای باند تجاری مشخصی هستند. نرخ ارز مجاز است در این باند شناور باشد.

هدف از نرخ ثابت ارز آزاد این است که به ارز انطباق پذیری نرخ ارز شناور همراه با ثبات نرخ ارز ثابت را بدهد. اگر به درستی اجرا شود ، می تواند بسیار خوب کار کند.

سه ارز اصلی فیات وجود دارد که در حال حاضر از نرخ ارز آزاد ثابت استفاده می کنند:

چین: یوان چین (CNY) دارای یک باند تجاری 2٪ است که در نزدیکی نقطه میانی دیروز قرار دارد. قبل از اقدام دولت برای تثبیت نرخ ارز ، نرخ ارز مجاز است در این باند شناور باشد. یوان در یک سبد دارایی ثابت است (که بیشتر از دلار آمریکا تشکیل شده است).

سنگاپور: دلار سنگاپور (SGD) در داخل یک باند تجاری مدیریت می شود تا اجازه رشد آهسته ارزش را بدهد. این به یک سبد دارایی ثابت شده است.

ویتنام: دونگ ویتنامی (VND) دارای یک باند تجاری 2٪ است ، اگرچه دولت به طور دوره ای ارز را فراتر از این محدوده کاهش می دهد (همانطور که در دسامبر 2016 اتفاق افتاد). دونگ به دلار آمریکا متصل است.

نرخ های ارز رمزنگاری شده تحت تأثیر بانک های مرکزی نیستند

نرخ های ارز رمزنگاری شده تحت تأثیر بانک های مرکزی نیستند

بانک های مرکزی و سایر نهادهای دولتی تا حدودی بر نرخ ارز فیات تأثیر دارند. فدرال رزرو ایالات متحده می تواند نرخ بهره را تنظیم کند ، به عنوان مثال ، به طور غیر مستقیم بر نرخ ارز تأثیر بگذارد.

یکی از بزرگترین مزایای ارز رمزنگاری شده این است که نرخ ارز خارج از حوزه تصمیم گیری دولت است.

بیت کوین اولین ارز واقعی جهانی است. این به عملکرد اقتصادی هیچ کشوری وابسته نیست. یک بانک مرکزی نمی تواند به تنهایی بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

اگر اقتصاد آمریکا دچار رکود شود ، انتظار می رود ارزش دلار کاهش یابد. در همین حال ، ممکن است ارزش بیت کوین نسبت به سایر ارزهای جهانی تغییر نکند ، زیرا بیت کوین فقط با اقتصاد ایالات متحده ارتباط ندارد.

نرخ ارز Crypto از مداخلات دولت ایمن نیست

نرخ ارز Crypto از مداخلات دولت ایمن نیست

البته ، حتی سخت گیرترین طرفداران ارزهای رمزپایه نیز اعتراف می کنند که نقص ارزهای رمزپایه وجود دارد: دولت ها هنوز هم می توانند به چندین روش نرخ ارز ارز رمزنگاری شده را تحت تأثیر قرار دهند.

دولت ها می توانند صندوق ذخیره رمزنگاری شده را در اختیار داشته باشند: بگذارید بگوییم دولت ایالات متحده می خواهد نرخ ارز BTC / USD را کنترل کند. آنها تصمیم می گیرند 1 میلیون BTC بخرند و آن را در صندوق ذخیره نگه دارند. اگر نرخ ارز BTC / USD بیش از حد بالا رود ، دولت ایالات متحده مقداری از این صندوق را می فروشد و باعث ایجاد فشار فروش بر بازارها و کاهش قیمت ها می شود..

دولت ها می توانند رمزنگاری را ممنوع یا محدود کنند: دولت چین بسیاری از جنبه های تجارت رمزنگاری را در سال 2017 ممنوع کرد. این امر باعث سقوط قیمت بیت کوین شد ، اگرچه این اثر کوتاه مدت بود. بسیاری از مردم این را علامت مثبتی می دانند: حتی کشوری به بزرگی و قدرتمندی چین نمی تواند به مدت طولانی بر ارزش بیت کوین تأثیر بگذارد. با این حال ، فکر کنید که اگر چندین کشور بیت کوین را یک شبه ممنوع کنند ، چه اتفاقی می افتد. چه اتفاقی می افتد اگر اتحادیه اروپا به طور ناگهانی شیوه درمان بیت کوین را تغییر دهد؟ اگر دولت آمریکا تصمیم به ممنوعیت بیت کوین بگیرد ، چه اتفاقی می افتد?

به دلیل این دو اشکال ، دولت ها هنوز هم می توانند از طرق مختلف نرخ ارز رمزنگاری شده را تحت تأثیر قرار دهند.

به طور کلی ، نرخ ارز رمزنگاری شده عمدتا توسط دو نیروی بازار تعیین می شود: عرضه و تقاضا. نرخ ارز رمزنگاری شده برای هیچ دولت خاصی تعیین نشده است و همچنین به یک ارزش خاص یا ارز فیات وابسته نیستند. این یک تفاوت فاحش بین ارز رمزنگاری شده و نرخ ارز فیات است.

نرخ ارز و اسپرد تبدیل

نرخ ارز و نرخ تبدیل تبدیل شده است

در بازار ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای فیات ، هرگز فقط یک نرخ ارز ویژه رمزنگاری وجود ندارد.

مطمئناً نرخ ارز BTC / USD ممکن است در حدود 10000.00 باشد ، اما بعید به نظر می رسد که نرخ ارز دقیق را از هر صرافی و بانکی ببینید.

وقتی تفاوتی بین نرخ ارز وجود دارد ، آن را اسپرد تبدیل می نامند. اسپرد تبدیل با قیمت بازار که یک تاجر دریافت می کند متفاوت است.

بانک ، صرافی یا صرافی ارز رمزنگاری شده قیمت را علامت گذاری می کند تا سود کسب کنند. کارتهای اعتباری ، PayPal و سایر خدمات پولی به همین روش عمل می کنند.

بگذارید بگوییم نرخ تبدیل USD / CAD 1.30 است. شما ممکن است به ایالات متحده سفر کرده و با استفاده از کارت اعتباری CAD خود با 10 دلار دلار یک مورد آبجو بخرید. اگر نرخ بازار را پرداخت کرده باشید ، کل هزینه شما 13 دلار کانادا است. در حقیقت ، با این وجود ، شرکت کارت اعتباری شما نرخ ارز اضافی مثلاً 2.5٪ را دریافت می کند. قیمتی که در کارت اعتباری خود مشاهده می کنید 13.25 دلار CAD خواهد بود به دلیل این هزینه اضافه شده.

بانک ها ، صرافی ها و سیستم عامل های ارز رمزپایه برای جبران هزینه های خدمات خود اسپرد تبدیل را دریافت می کنند. برخی علاوه بر این هزینه های اضافی می گیرند ، در حالی که برخی دیگر – مانند شرکت های کارت اعتباری – فقط هزینه های ارز خارجی را می گیرند.

در مرحله بعدی ، ما در مورد عوامل خاص تأثیرگذار در قیمت بیت کوین صحبت خواهیم کرد ، اما در ابتدا یک نمودار بسیار ویژه داریم که نشان می دهد ماه به ماه تجزیه و تحلیل عملکرد قیمت بیت کوین.

نمودار قیمت BTC سود / ضرر ماه به ماه ، سال به سال

Bitcoin-Return-By-Month-medium-Def

برای بزرگنمایی کلیک کنید: 2009-2019 نمودار ماهانه ماه بیت کوین که سود و زیان را نشان می دهد

اکنون ، در اینجا یک گرافیک شیرین اضافی ساخته شده است که هر ماه از افزایش قیمت و زیان بیت کوین نشان می دهد ، و همچنین یک خلاصه بررسی آنچه همه این اعداد نشان می دهد.

بیشتر مردم به قیمت بیت کوین به عنوان یک نمودار مداوم نگاه می کنند. در سراسر جهان 7 ساعت در هفته و بیت کوین معامله می شود. این چرخه های سنتی بازار مالی را دنبال نمی کند. هیچ گزارش سود سه ماهه بیت کوین وجود ندارد.

با این حال ، شما هنوز هم می توانید اطلاعات خاصی از نحوه حرکت بیت کوین در هر ماه بدست آورید. در اینجا نمودار حرکت قیمت بیت کوین هر ماه از آگوست 2010 (راه اندازی اولین ردیاب نرخ ارز بیت کوین) تا اکتبر 2019 است..

داده ها توسط Cane Island Alternative Advisors ، یک شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری مستقر در تگزاس ، با داده های جمع آوری شده از Coinmetrics جمع آوری شده است..

نمودار به نظر می رسد کمی آشفته ، با چند الگوی قابل تشخیص. با این وجود ، در اینجا برخی از اطلاعاتی که می توانیم از نمودار بدست آوریم وجود دارد:

 • بیت کوین بهترین ماه خود را در نوامبر 2013 سپری کرد ، زمانی که قیمت ها از 1 تا 30 نوامبر 467.4٪ افزایش یافت
 • به طور متوسط ​​، بیت کوین بیشترین تغییرات مثبت قیمت خود را در ماه آوریل (32.4٪ متوسط) و ماه مه (28.9٪ متوسط) تجربه می کند ، که به طور قابل توجهی بالاتر از هر ماه دیگر است
 • آگوست و سپتامبر تنها ماههایی هستند که بیت کوین با کاهش 37.3 and و 48.3 price ، میانگین حرکت منفی در قیمت داشته است
 • اکتبر و نوامبر بعد از ماه مه و ژوئن بزرگترین میانگین جهش قیمت را دارند ، با جهش 20.1 in در ماه اکتبر و 26.9 in در نوامبر ، به طور متوسط
 • در کل ، بیت کوین در ماه های مه بین 2011 و 2019 به طور مجموع 1146.1 has سود کسب کرده است که افزایش تجمعی بالاتر از هر ماه دیگر است
 • بیت کوین در تمام ماه های ماه مه (885.6)) ، نوامبر (752.6 and) و اکتبر (523.3)) با افزایش مشابه تجارتی چشمگیر روبرو شده است.
 • بزرگترین جهش قیمت بیت کوین در سال گذشته در سال 2013 اتفاق افتاد ، زمانی که قیمت بیت کوین از 1 ژانویه تا 31 دسامبر 5486.7٪ افزایش یافت
 • بیت کوین فقط دو سال منفی داشته است: در سال 2014 ، قیمت بیت کوین -57.6 from از ابتدا تا انتهای سال کاهش یافته است. و در سال 2018 ، قیمت بیت کوین -70٪ از آغاز تا پایان سال کاهش یافت
 • بیت کوین دو ماه فرصت داشت که قیمت آن کاملاً خنثی باقی مانده بود و به طور متوسط ​​از اول تا آخرین تاریخ ماه 0.0٪ تغییر کرد: سپتامبر 2010 و آوریل 2012
 • بدترین ماه بیت کوین در تاریخ آگوست 2011 بود ، که بیت کوین 39.4 the – 39.0٪ از تاریخ اول تا آخرین ماه کاهش یافت
 • جالب توجه است که دومین و سومین ماه بدترین بیت کوین بلافاصله پس از ماه ارزش آن اتفاق افتاد: بیت کوین 37.3٪ در سپتامبر 2011 و 36.4٪ در اکتبر 2011 کاهش یافت

اکنون ، بیایید به 20 نیروی محرکه برتر که مسئول بالا و پایین بردن قیمت بیت کوین هستند ، برویم.

20 فاکتور مهم در قیمت بیت کوین

عوامل قیمت بیت کوین

هزاران عامل منفرد بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد. ما 20 عامل برتر را در زیر شرح داده ایم.

حداکثر میزان عرضه بیت کوین

بیت کوین تنها ارز اصلی در جهان است که با یک حد مشخص ، از پیش تعیین شده و ثابت وجود دارد. فقط 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. این محدودیت به سختی در بیت کوین رمزگذاری می شود.

البته عرضه واقعی بیت کوین در حال حاضر بسیار کمتر از آن است. میلیون ها بیت کوین از بین رفته ، قفل شده و یا از بین رفته است. برخی افراد معتقدند که تا 4 میلیون بیت کوین دیگر قابل دسترسی نیستند.

از 18 میلیون بیت کوین استخراج شده تا به امروز ، این می تواند به معنای آن باشد که فقط 12 یا 13 میلیون در حال گردش است و فقط 120 میلیون بقیه مانده است که طی 120 سال آینده چاپ شود (آخرین بیت کوین در سال 2140 استخراج می شود).

میزان انتشار (پاداش بلوک)

درست مثل یک بانک مرکزی ، بلاکچین بیت کوین هر ساله پول جدید چاپ می کند. هر 10 دقیقه ، بلاکچین بیت کوین 12.5 BTC را در اقتصاد آزاد می کند. این پاداش بلاک است و به ماینر بیت کوین که آن بلاک را استخراج کرده است داده می شود.

به شما کمک می کند تا میزان انتشار را نرخ تورم بیت کوین بدانید. با استفاده از بیت کوین های جدید ، باید قیمت بیت کوین (با فرض ثابت ماندن تقاضا) کاهش یابد و باعث تورم شود. با این حال ، میزان انتشار بیت کوین به قدری کم است که با افزایش تقاضا همگام نمی شود. به همین دلیل است که قیمت بیت کوین سال به سال در حال افزایش است.

میزان انتشار بیت کوین به صورت دوره ای کاهش می یابد. در ابتدا ، بلاکچین بیت کوین 50 BTC را به عنوان پاداش بلوک ارائه می داد. سپس ، این تعداد به 25 BTC کاهش یافت. امروز ، در 12.5 BTC قرار دارد ، و یک پاداش بلوک دیگر نیز قرار است در 14 مه 2020 به نصف برسد. در این تاریخ ، پاداش بلوک بیت کوین به 6.25 BTC کاهش می یابد ، این بدان معنی است که نرخ تورم بیت کوین در طول شب به نصف کاهش می یابد.

منبع تغذیه بیت کوین

این فقط تأمین بیت کوین نیست که یک عامل است ، بلکه این واقعیت است که عرضه بیت کوین جدید در حال کاهش است. ما تا به امروز 18 میلیون بیت کوین استخراج کرده ایم (از نوامبر 2019). فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که تا کنون تولید خواهد شد ، به این معنی که ما 85 درصد از کل بیت کوین را استخراج کرده ایم.

جالب تر اینکه ما آخرین بیت کوین را تا سال 2140 استخراج نخواهیم کرد!

به دلیل کاهش سیستم پاداش بیت کوین ، پاداش بیت کوین به نصف ادامه می یابد تا اینکه فقط چند دهم یا صدم بیت کوین هر روز استخراج شود.

سرانجام ، در سال 2140 ، بلاکچین بیت کوین آخرین بیت کوین را استخراج کرده است ، در آن زمان هیچ بیت کوین جدیدی ایجاد نمی شود.

رشد اقتصادی در جامعه بیت کوین

بیت کوین به رشد اقتصادی کشور خاصی وابسته نیست. با این حال ، هنوز کل اقتصاد بیت کوین وجود دارد. این اقتصاد بیت کوین کاملاً شبیه اقتصاد ایالات متحده یا چین کار نمی کند.

با این حال ، اقتصاد بیت کوین هنوز تحت تأثیر مواردی مانند هزینه های مصرف کننده قرار دارد. مردم واقعاً چند بار برای خرج کردن از بیت کوین استفاده می کنند؟ چند بار افراد با بیت کوین معامله می کنند؟ کسی چه نوع کالاها یا خدماتی را مایل است با 0.5 BTC ارائه دهد?

اقتصاد بیت کوین نیز تحت تأثیر حمایت و توسعه جامعه قرار دارد. آیا توسعه دهندگان در این پروژه مشارکت دارند؟ آیا اعضای انجمن از برنامه های بیت کوین پشتیبانی می کنند?

جامعه بیت کوین اقتصاد خاص خود را دارد و هرچه این اقتصاد رشد می کند ، بر تقاضای بیت کوین تأثیر می گذارد.

عرضه موجود بیت کوین

این سومین بار است که ما از عرضه به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار در قیمت بیت کوین نام می بریم. عرضه موجود بیت کوین ، اما می تواند تفاوت چشمگیری با عرضه در گردش واقعی داشته باشد.

می دانیم که تاکنون 18 میلیون بیت کوین استخراج شده است. با این حال ، ما همچنین می دانیم که همه 18 میلیون بیت کوین هنوز در گردش نیستند.

تعداد مشخصی بیت کوین توسط افرادی نگهداری می شود که به عنوان مثال هرگز آنها را زیر یک قیمت خاص نمی فروشند. تعداد مشخصی از بیت کوین ها نیز طی سال ها از بین رفته یا از بین رفته اند و هرگز بازیابی نخواهند شد.

با در نظر گرفتن این عوامل ، فرمول محاسبه میزان عرضه موجود بیت کوین به شرح زیر است:

عرضه موجود = عرضه در گردش – بیت کوین هایی که در حال نگهداری یا گم شدن هستند

ما می دانیم که 18 میلیون بیت کوین وجود دارد. حال ، فرض کنید دو میلیون از آن بیت کوین از بین رفته است. مردم هارد را بیرون می اندازند. مردم رمزهای عبور خود را فراموش می کنند. مردم به طور تصادفی رایانه های قدیمی را خراب یا پاک می کنند. به دلیل این بیت کوین های گمشده یا از بین رفته ، ما فقط 16 میلیون بیت کوین در گردش داریم.

حال ، فرض کنید از 16 میلیون بیت کوین باقیمانده در اختیار مردم ، 15 میلیون از آنها هرگز بیت کوین خود را به قیمت کمتر از 20000 دلار نمی فروشند.

در این سناریو ، عرضه موجود بیت کوین به هر قیمتی زیر 20 هزار دلار ، 1 میلیون BTC خواهد بود.

این نقش اساسی در شکل گیری قیمت بیت کوین دارد. بیایید فرض کنیم یک دسته خریدار داریم که می خواهند در بیت کوین سرمایه گذاری کنند. آنها می خواهند 10،000 BTC را بدون در نظر گرفتن قیمت خریداری کنند. این خریداران با هدف قرار دادن 1 میلیون دارندگان بیت کوین که مایل به فروش با قیمتی کمتر از 20000 دلار هستند ، وارد بازار شدند. در نهایت ، فروشندگان کاهش می یابند و قیمت به سمت بالا می رود. در نهایت ، قیمت آنقدر بالا می رود که ممکن است 20000 دلار بشکند ، این همان نقطه ای است که افراد خاصی مایل به فروش بیت کوین خود هستند.

در نهایت ، این پدیده افزایش و کاهش قیمت ها رقص عقب و جلو را ایجاد می کند. حجم خرید و فروش با نوسانات بی وقفه و ایجاد نوسان در بازارها تا زمان تسویه قیمت ها ادامه دارد.

برنامه ها و توسعه نرم افزار

بیت کوین منبع باز است و هر کسی می تواند هر چیزی را با بیت کوین بسازد. با افزایش میزان استفاده از بیت کوین ، تقاضا برای برنامه ها و نرم افزار برای افزایش قابلیت استفاده از بیت کوین نیز افزایش یافته است.

توسعه دهندگان برنامه ها و نرم افزارها با بیت کوین با وضعیت 22 مواجه هستند. با افزایش تقاضا برای بیت کوین ، تقاضا برای برنامه ها و نرم افزارهای خوب بیت کوین نیز افزایش می یابد. اما برای اینکه توسعه دهندگان برنامه ها و نرم افزارها از بیت کوین استفاده کنند ، ابتدا باید تقاضای برنامه ها و نرم افزارهای خود را ببینند.

با وجود این وضعیت 22 ، توسعه دهندگان نرم افزار و نرم افزار همچنان به ساخت چیزهای عالی روی بیت کوین می پردازند. برخی از نرم افزارها به طور مستقیم با اکوسیستم بیت کوین ارتباط برقرار می کنند: برنامه های کیف پول به شما امکان می دهند بیت کوین را به طور ایمن روی دستگاه تلفن همراه خود نگه دارید ،.

سایر نرم افزارها به هیچ وجه مستقیماً به بلاکچین بیت کوین متصل نمی شوند. به عنوان مثال یک برنامه ردیاب نمونه کارها ، به سادگی قیمت بیت کوین را بررسی می کند و به شما می گوید نمونه کارهای شما چقدر ارزشمند است.

از آنجا که برنامه ها و نرم افزارهای بیشتری روی بیت کوین ساخته شده اند ، تقاضا برای بیت کوین را افزایش می دهند. استفاده از بیت کوین را آسان تر می کند. شما شروع به استفاده از بیت کوین می کنید. شما سعی می کنید دوستان خود را وادار به استفاده از بیت کوین کنید. برای مشارکت در آن بیت کوین تلاش کمتری لازم است. منحنی یادگیری کمتر است. با موانع کمتری برای ورود ، هرگز زمان بهتری برای ورود نبوده است.

دسترسی و سهولت خرید

در روزهای اولیه بیت کوین ، استفاده از بیت کوین نسبتاً سخت بود. برای مثال شما فقط برای نگه داشتن بیت کوین نیاز به بارگیری کامل نرم افزار بیت کوین داشتید.

امروزه خرید بیت کوین به آسانی بارگیری یک برنامه موبایل و وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری شماست. برخی از افراد می توانند از سیستم عامل های سرمایه گذاری عادی خود بیت کوین خریداری کنند – مانند Robinhood ، Fidelity یا TD Ameritrade.

هرچه سهولت استفاده از بیت کوین افزایش یابد ، برای گروه گسترده تری از افراد به طور فزاینده ای قابل دسترسی می شود. در سال 2011 ممکن است کسی در مورد بیت کوین چیزی شنیده باشد و علاقه به خرید بیت کوین داشته باشد اما با منحنی یادگیری بالا و روند خرید پیچیده منصرف شده است. امروز ، همان شخص در راه خرید اولین بیت کوین خود با موانع کمی روبرو است.

رقابت از Altcoins و بانک ها

در سال 2009 که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد ، هیچ رقابتی نداشت. این تنها ارز مبتنی بر بلاک چین و امنیت رمزنگاری شده در جهان بود. مردم حتی نمی دانستند بلاکچین چیست.

امروز همه چیز تغییر کرده و بیت کوین رقابت زیادی دارد. رقبای بیت کوین سریعتر و مقیاس پذیر تر هستند. برخی از آنها بیشتر ناشناس یا محرمانه هستند.

با این حال ، یک چیز در طول تاریخ رمزنگاری ثابت مانده است: بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان با محدودیت بازار باقی مانده است. از سال 2009 تا 2017 ، تسلط بیت کوین بین 90 تا 100 درصد بود. این بدان معناست که از بین کل پول رمزنگاری شده ، 90 تا 100 درصد این پول در بیت کوین بود.

از سال 2017 ، همه چیز تغییر کرده است. در ژانویه 2018 ، تسلط بیت کوین به کمترین زمان خود یعنی حدود 36٪ رسید. پول بیشتری نسبت به بیت کوین در بازارهای رقابتی altcoin وجود داشت.

امروز ، سلطه بیت کوین یک بار دیگر افزایش یافته است. از نوامبر 2019 ، شاخص تسلط BTC در حدود 70 درصد است.

البته در آینده همه چیز به راحتی تغییر می کند. بیت کوین اولین مزیت متحرک را داشت ، اما با رقابت برخی از تیم های توسعه نخبگان جهان روبرو است. ارزهای رمزپایه سریعتر و بهتری در بازار وجود دارد ، اما هنوز هیچ یک از این رقبا سلطه بیت کوین را به چالش نکشیده اند.

به علاوه ، بیت کوین چیزی فراتر از آلت کوین با رقابت روبرو است. بانک ها خدمات انتقال پول خود را به صورت رایگان انجام می دهند – مانند Venmo. شرکت ها همچنین ارزهای دیجیتالی خود را راه اندازی می کنند – مانند Facebook’s Libra که پشتیبانی می شود. همه اینها ممکن است رقابتی برای بیت کوین باشد.

هزینه تولید

هزینه تولید نقش مهمی در قیمت بیت کوین دارد. بله ، بیت کوین یک ارز مجازی است و هیچ “بیت کوین” فیزیکی وجود ندارد که نیاز به تولید داشته باشد. با این حال ، هنوز هزینه های واقعی تولید در بیت کوین وجود دارد ، از جمله استخراج و مصرف برق.

استخراج بیت کوین نیاز به استفاده از مقدار زیادی انرژی برای تأمین انرژی مزارع سرور دارد. این مزارع سرور برای ایجاد یک راه حل رمزنگاری کار می کنند. اولین رایانه ای که این راه حل را پیدا کرد پاداش بلوک دریافت می کند.

هرچه تعداد ماینرهای بیشتری به اکوسیستم بیت کوین بپیوندند ، استخراج بیت کوین دشوارتر می شود. دشواری افزایش می یابد ، به این معنی که برای حل هر معمای رمزنگاری ، برق و قدرت محاسباتی بیشتری لازم است.

از لحاظ تئوریک ، نیازی به ارتباط بین قیمت بازار بیت کوین و هزینه های استخراج آن نیست. با این وجود ، در عمل ، متوجه می شویم که قیمت بیت کوین با هزینه محدود تولید آن ارتباط تنگاتنگی دارد.

مسائل نظارتی و حقوقی

درست است که دولت های منفرد کنترل کاملی بر بیت کوین ندارند. با این حال ، همچنین درست است که دولت های منفرد می توانند مقرراتی را تنظیم کنند که به طور قابل توجهی بر بیت کوین تأثیر بگذارد.

ما این را در سپتامبر 2017 دیدیم که چین فعالیت مبادلات بیت کوین را در این کشور ممنوع کرد. قیمت بیت کوین سقوط کرد (اگرچه بعداً تا پایان سال دوباره به بالاترین سطح خود رسید).

ما این را در نیویورک نیز دیده ایم که اولین ایالتی بود که مقررات خاص رمزنگاری را ارائه داد که مبادلات باید از آنها پیروی کنند. امروز ، بسیاری از مبادلات رمزنگاری همچنان از مشارکت ساکنان نیویورک در مبادله جلوگیری می کنند زیرا این صرافی ها نمی خواهند از شرایط BitLicense پیروی کنند.

چه اتفاقی می افتد اگر IRS ناگهان تصمیم بگیرد که بیت کوین مشمول مالیات نیست؟ چه اتفاقی می افتد اگر دولت ایالات متحده فردا خرید بیت کوین را ممنوع کند؟ چه اتفاقی می افتد اگر اتحادیه اروپا مقرراتی را بطور جدی منع استفاده از صرافی های ارز رمزنگاری شده صادر کند?

همه این شرایط عملی است. برخی مقررات باعث افت قیمت بیت کوین می شوند ، در حالی که برخی دیگر باعث افزایش یا ثابت ماندن قیمت می شوند. اما واضح است که تغییرات نظارتی و قانونی تأثیر بسزایی در قیمت بیت کوین دارد.

در دسترس بودن در مبادلات محلی و بین المللی

بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در جهان ارزهای محبوب فیات مانند دلار آمریکا و یورو را می پذیرند. با این حال ، بیشتر صرافی های ارز رمزپایه ارزهای فیات کوچکتر را قبول نمی کنند. بیشتر صرافی های رمزنگاری فاقد یک جفت AUD / BTC یا یک جفت CAD / BTC نیستند. در عوض ، استرالیایی ها و کانادایی ها باید برای مبادله دلارهای استرالیایی یا کانادایی خود با بیت کوین به صرافی های ویژه مراجعه کنند.

هرچه بیت کوین در مبادلات جهانی بیشتر در دسترس قرار می گیرد ، خرید برای مردم در سراسر جهان آسان تر می شود. برخی از بزرگترین فرصتها برای رشد بیت کوین در مناطق در حال توسعه جهان است: بیش از 2 میلیارد نفر در سراسر جهان توسط بانک های سنتی پذیرایی ندارند اما می توانند از بیت کوین بهره قابل توجهی ببرند.

هر بار که یک مبادله رمزنگاری در یک بخش جدید و کم مصرف در جهان باز می شود ، در دسترس بودن بیت کوین را افزایش می دهد ، موانع ورود را کاهش می دهد و افزایش تقاضا را برطرف می کند..

پوشش رسانه ای

پوشش رسانه ای بیت کوین تأثیر زیادی در تقاضای بیت کوین دارد ، بنابراین جای تعجب نیست که رسانه ها می توانند به طور قابل توجهی بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند.

توجه مثبت رسانه ها می تواند باعث افزایش سرسام آور قیمت بیت کوین شود. ناگهان به نظر می رسد که همه در مورد بیت کوین صحبت می کنند و آن را طلای دیجیتال جدید می دانند.

در همین حال ، توجه منفی رسانه ها می تواند باعث کاهش تقاضا برای بیت کوین شود. رسانه های اصلی ممکن است بیت کوین را کلاهبرداری یا یک برنامه هرمی بنامند ، به عنوان مثال ، کاربران را متقاعد به فروش بیت کوین خود کنند و باعث سقوط قیمت ها شود.

چنگال ها و نقاط عطف توسعه

بیت کوین در طول تاریخ خود چندین چنگال بزرگ از جمله نرم چنگال و چنگال سخت را تجربه کرده است. بزرگترین هارد فورک تا به امروز ، در تاریخ 1 آگوست 2017 ، زمانی که بیت کوین به بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH) تقسیم شد ، رخ داد..

هنگامی که چنگال ها یا نقاط عطف اصلی توسعه اتفاق می افتد ، می تواند امواج را از طریق بازارها ارسال کند. قیمت بیت کوین در روزهای منتهی به هارد فورک نوسانات شدیدی داشت. اگرچه ممکن است بازارها به طور کامل نحوه کار این سخت فورک ها یا تأثیر نهایی آنها را درک نکنند ، اما بدیهی است که این هارد فورک ها تأثیر چشمگیری بر عرضه و تقاضا دارند.

حاکمیت داخلی

بیت کوین هیئت رئیسه ای ندارد. هیچ شرکت متمرکز متولی تصمیمات بیت کوین نیست. حاکمیت بیت کوین غیر متمرکز است.

با این حال ، بنا به ضرورت ، هنوز شخصیتهای اصلی در پس حاکمیت بیت کوین وجود دارد. توسعه دهندگان اصلی بیت کوین مسئول بزرگترین تغییرات بیت کوین هستند. افرادی هستند که دامنه های خاصی دارند – مانند bitcoin.com یا bitcoin.org – که می توانند جوامع را تحت تأثیر قرار دهند.

ناگزیر در این ساختار حکمرانی اختلافاتی وجود دارد. بعضی اوقات ، این اختلافات بدون مشکل حل می شود. در موارد دیگر منجر به سخت چنگال می شوند. وقتی مشکلات حاکمیت داخلی به بیت کوین برخورد کند ، می تواند بر عرضه و تقاضای بازار تأثیر بگذارد.

مسائل امنیتی ، هک ها و نقض داده ها

در طول سال ها صدها هک تبادل رمزنگاری ، نقض امنیت ، از دست رفتن داده ها و سایر موارد وجود داشته است. وقتی این نقض ها رخ دهد ، می تواند موج های زیادی را به بازار وارد کند.

به عنوان مثال اگر صرافی هک شود و 100 میلیون دلار از اعتبار مشتری را از دست بدهد ، می تواند باعث وحشت در بازار شود. به عنوان مثال ، افراد ممکن است سعی کنند بیت کوین خود را بفروشند و سریعاً وجوه خود را برداشت کنند.

یا ، اگر اطلاعات شخصی ، کلیدهای خصوصی یا سایر داده های شخصی به بیرون درز کند ، می تواند وحشت مشابهی ایجاد کند. مسائل امنیتی می تواند فشار فروش نزولی بر بازار ایجاد کند.

در عین حال ، پیشرفت های جدید در زمینه امنیت می تواند به بازار آرامش بیشتری بدهد. کیف پول جدید و مقرون به صرفه می تواند خیال مردم را راحت کند که وجوه آنها در بیت کوین ایمن است ، به عنوان مثال فشار رو به بالا بر بازارها ایجاد می کند.

کلاهبرداری بیت کوین و هرم

همه ما داستان میلیونرهای رمزنگاری بدون زحمت را شنیده ایم: افرادی که مقادیر زیادی بیت کوین را در زمان مناسب خریداری کرده و سپس آن بیت کوین را نگه داشته اند تا ارزش آن میلیون ها دلار باشد. همه ما دوست داریم که به راحتی درآمد کسب کنیم ، به همین دلیل کلاهبرداران اغلب با دریافت برنامه های سریع غنی ، کاربران جدید بیت کوین را هدف قرار می دهند.

در تاریخ بیت کوین کلاهبرداری های زیادی وجود داشته است – از کلاهبرداری های خروج به شرکت های هرمی تا برنامه های سرمایه گذاری متقلبانه. وقتی کلاهبرداری بیت کوین کشف یا خاموش می شود ، کل بیت کوین را در یک دید منفی قرار می دهد ، که می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

مناسبت ها

انواع رویدادها می توانند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند ، از جمله:

 • خاموش کردن بازارهای عمده ای که از بیت کوین استفاده می کنند (مانند بازار بدنام دارو Silk Road)
 • اعلام مقررات دولت
 • هک تبادل یا نقض امنیت
 • اعلامیه تغییرات مالیاتی
 • رکود جهانی یا رویدادهای بزرگ اقتصادی
 • چنگال های سخت
 • یک نهنگ تعداد زیادی سکه را به بازار منتقل می کند
 • کیف پول دست نخورده از اوایل سال 2010 ناگهان تعداد زیادی بیت کوین را جابجا کرد
 • راه اندازی ارز رمزپایه رقیب
 • وقایع سیاسی ، مانند انتخاب رئیس جمهور دوست رمزپایه

همه این رویدادها می توانند تأثیرات متفاوتی بر قیمت بیت کوین داشته باشند.

راه اندازی فناوری جدید محاسبات یا استخراج کنندگان

استخراج بیت کوین در واقع استخراج بیشترین بیت کوین با کمترین منابع است. با در نظر گرفتن این هدف ، تولیدکنندگان معدنچی مانند Bitmain رایانه های کاملاً تخصصی ایجاد کرده اند که فقط به استخراج بیت کوین اختصاص دارد. این ماشین آلات بسیار کارآمد با کمترین میزان برق بالاترین میزان هشدار ممکن را تولید می کنند.

با رشد فناوری ، کارگران معدن بیشتر و کارآمدتر می شوند. در روزهای ابتدایی بیت کوین ، می توانید بیت کوین را با یک کارت گرافیک رایانه ای مخصوص بازی استخراج کنید. امروز حتی در معدنچیان متخصص به سختی می توانید سود کسب کنید.

راه اندازی فناوری جدید محاسبات بر سود استخراج کنندگان تأثیر بسزایی دارد و این می تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

در آینده ، ممکن است مجبور به مقابله با راه اندازی رایانه های کوانتومی باشیم. رایانه های کوانتومی قادر به انفجار کامپیوترهای امروزی از آب هستند. برخی معتقدند که این امر فوراً باعث از بین رفتن شبکه بیت کوین خواهد شد. دیگران معتقدند که می توانیم از این بروزرسانی های مقاوم در برابر کوانتوم جلوگیری کنیم.

ارزش ذاتی نرم افزار Bitcoin و بلاکچین

منتقدان رمزنگاری اغلب ادعا می کنند که بیت کوین “هیچ ارزش ذاتی” ندارد. هیچ چیزی پشتوانه بیت کوین نیست ، بنابراین چگونه می تواند در بلند مدت ارزش هر چیزی را داشته باشد?

در حقیقت ، اکثر ارزهای مدرن فیات نیز از نظر فنی پشتیبانی نمی شوند. به عنوان مثال ، هیچ ارز عمده ای در حد استاندارد طلا نیست. برخی از اقتصادهای مدرن – مانند کانادا – حتی دیگر مقادیر قابل توجهی طلا ندارند. در عوض ، این ارزهای فیات ارزش خود را “با حکم” دولت دریافت می کنند. آنها دارای ارزش هستند زیرا شما به دولت ایالات متحده یا کانادا اعتماد دارید.

به همین ترتیب ، ارزش ذاتی بیت کوین از طریق نرم افزار زیربنایی آن ، بلاکچین بیت کوین حاصل می شود. بلاکچین Bitcoin یک نوآوری فناوری است که مسائل مهم را با پول دیجیتال حل می کند. این مسئله مسئله هزینه دو برابر ، و به عنوان مثال ، و مسئله ژنرال های بیزانس را حل کرد. به دلیل بلاکچین بیت کوین ، ما یک نسخه ایمن از پول دیجیتال داریم که بدون یک نهاد متمرکز کار می کند و قابل هک نیست. این ارزش بیت کوین است.

نحوه استفاده مردم از بیت کوین و مشاهده بیت کوین به عنوان ارز

در مورد چگونگی استفاده از بیت کوین بحث های قابل توجهی در جامعه بیت کوین وجود دارد. برخی معتقدند که از بیت کوین باید به عنوان ذخیره ارزش استفاده شود: ما تکه های طلا را برای خرید فنجان قهوه صبحگاهی تحویل نمی دهیم ، پس چرا باید با بیت کوین متفاوت رفتار کنیم?

برخی دیگر معتقدند که باید از بیت کوین به عنوان وسیله ای برای مبادله استفاده شود. باید برای خریدهای روزانه استفاده شود.

این مسئله به سه ویژگی یک ارز برمی گردد. یک ارز ، طبق تعریف ، باید سه عملکرد اساسی را داشته باشد:

ابزار مبادله: از ارز باید به عنوان راهی برای مبادله کالا و خدمات استفاده شود. ارزش پول براساس ارزش کالاها و خدماتی که مردم مایلند در ازای ارز ارائه دهند ، خواهد بود.

فروشگاه ارزش: ارز هنگام ذخیره باید ارزش خود را حفظ کند. اگر دارایی را به طور موقت در دست داشته باشید و مقدار قابل توجهی از ارزش خود را از دست بدهد ، ارز چندان خوبی نیست.

واحد اندازه گیری: ارز باید به عنوان یک واحد اندازه گیری عمل کند. شخصی می تواند بگوید که به عنوان مثال امروز یک گالن شیر 4 دلار قیمت دارد. از ارز برای ردیابی ارزش کالاها یا خدمات استفاده می شود. اگر یک گالن شیر امروز 4 دلار و فردا 300 دلار قیمت داشته باشد ، دلار دیگر به عنوان واحد اندازه گیری استفاده نمی شود و ارز خوبی در نظر گرفته نمی شود.

آیا بیت کوین تعریف ارزی را که در بالا ذکر شده است ، برآورده می کند؟ بر اساس نظر شما ، این می تواند به میزان قابل توجهی بر ارزش بیت کوین تأثیر بگذارد. بیایید نگاهی دقیق به نحوه عملکرد بیت کوین برای هر یک از اهداف بالا بیندازیم:

بیت کوین به عنوان وسیله مبادله: برخی معتقدند باید از بیت کوین به عنوان ابزاری برای مبادله استفاده شود. شما باید بتوانید به عنوان مثال در استارباکس از بیت کوین یا خرید یک ماشین جدید استفاده کنید. تعداد فزاینده ای از مشاغل و بازرگانان در سراسر جهان اکنون بیت کوین را به عنوان پرداخت قبول می کنند. با بهبود فناوری مقیاس پذیری ، پذیرفتن بیت کوین در سطح جهانی به عنوان وسیله مبادله آسان تر می شود.

بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش: بیت کوین بیشتر مورد بحث است وقتی که به عنوان ذخیره ارزش استفاده شود. ممکن است امروز 1 BTC را به قیمت 10،000 دلار خریداری کنید. در عرض یک سال ، غیر منطقی نیست که فکر کنیم ارزش 1 BTC چیزی در حدود 2000 تا 30000 دلار است. آیا این واقعاً بیت کوین را به یک ذخیره ارزش خوب تبدیل کرده است؟ به طور معمول ، ذخایر ارزش پایدار هستند. قیمت ها می توانند بالا یا پایین روند ، اما دارایی ارزش خود را حفظ می کند. البته ، همچنین می توانید استدلال کنید که بیت کوین بهترین ذخیره ارزش است زیرا از بانک های مرکزی ، سیاستمداران ، اقتصاد ملی و موارد مشابه عایق بندی شده است – همه اینها می توانند ارزهای فیات را تحت تأثیر قرار دهند.

بیت کوین به عنوان یک واحد اندازه گیری: Bitcoin به عنوان یک واحد اندازه گیری بدترین حالت را دارد. اگر به کسی بگویید که گالن شیر شما 0.0005 BTC است ، نمی دانند شما در مورد چه چیزی صحبت می کنید. حتی علاقه مندان به رمزنگاری از بیت کوین به عنوان یک واحد اندازه گیری استفاده نمی کنند. ما دائماً در مورد بیت کوین در رابطه با دلار آمریکا صحبت می کنیم. به عنوان مثال وقتی قیمت بیت کوین 20000 دلار کاهش می یابد ، ما را وادار می کنیم.

سه عامل بیش از هر چیز بر قدرت بیت کوین به عنوان یک ارز تأثیر می گذارد. با افزایش قدرت بیت کوین در هنگام افزایش ارز ، به طور طبیعی می توانیم فرض کنیم که ارزش آن افزایش می یابد.

حالا بیایید چرخ دنده ها را معکوس کنیم و در مورد تاریخچه بیت کوین و قیمت آن به دلار آمریکا صحبت کنیم.

تاریخچه قیمت بیت کوین: مرور سالانه سال به سال

هر کسی که قیمت بیت کوین را مطالعه می کند ، می خواهد بداند که چگونه نرخ ارز بیت کوین با گذشت زمان تغییر کرده است. و ما همه چیز را به عقب برگرداندیم ، از 3 ژانویه 2009 تا نوامبر 2019 ، این جامع ترین لیست ماه به ماه و سال به سال است.

در این بخش از راهنمای قیمت بیت کوین ، 2 بخش کوچک دارد:

الف) مرور سالانه تاریخ قیمت بیت کوین 2009-2019

ب) نمودار جدول زمانی قیمت بیت کوین با خلاصه اخبار تاریخ دار

در بیشتر از ارزهای فیات در کمتر از یک دهه از 0.10 دلار به 20000 دلار نمی رسند. اما بیت کوین این کار را کرد. پس از راه اندازی در 3 ژانویه 2009 ، بیت کوین سرانجام افزایش یافت و به برابری با دلار آمریکا رسید. سپس ، قیمت بیت کوین دو برابر شد.

در اینجا تاریخچه مختصری از بزرگترین لحظات قیمت و نرخ ارز بیت کوین آورده شده است:

3 ژانویه 2009: راه اندازی بیت کوین

در 3 ژانویه 2009 ، Satoshi Nakamoto استخراج Genesis Block را انجام داد ، که اولین بلوک در بلاکچین بیت کوین است. بیت کوین از آن زمان شروع به کار کرده است. تا 9 ژانویه ، Satoshi نسخه اول نرم افزار bitcoin را منتشر کرد. قبل از پایان ماه ، Satoshi به یکی از اولین توسعه دهندگان بیت کوین ، Hal Finney ، 10 بیت کوین فرستاده بود که اولین معامله بیت کوین در جهان را نشان می دهد. این شروع یک اقتصاد دیجیتالی کاملاً جدید بود.

اکتبر 2009: اولین نرخ ارز بیت کوین

در روزهای اولیه بیت کوین ، هیچ کس واقعاً نرخ ارز را در نظر نگرفت. بیت کوین یک برنامه نرم افزاری بود که به روشی منحصر به فرد کار می کرد ، اما آیا واقعاً می توانید مقدار مشخصی روی آن قرار دهید؟ این دقیقاً همان اتفاقی است که در اکتبر 2009 اتفاق افتاد ، زمانی که New Liberty Standard اولین نرخ ارز بیت کوین را منتشر کرد که 1 دلار آمریکا = 1،309.03 BTC بود. تا دسامبر 2009 ، Satoshi و تیم کوچک توسعه دهندگان بیت کوین نسخه دوم نرم افزار bitcoin را منتشر کردند.

مه 2010: اولین خرید بیت کوین در دنیای واقعی

بیت کوین در مه 2010 ، هنگامی که کسی مقداری بیت کوین را با یک محصول در دنیای واقعی مبادله کرد ، به یک نقطه عطف مهم رسید. برنامه نویس ساکن فلوریدا ، لازلو هانیچ ، 10،000 BTC را برای شخصی در لندن فرستاد. سپس ، مردی در لندن از طریق اینترنت دو پیتزا خریداری کرد و آنها را به خانه هانیچ تحویل داد. این دو پیتزا 25 دلار ارزش داشتند ، در حالی که ارزش بیت کوین هنوز کسری از یک پنی بود. امروز انجام همین معامله بیش از 93 میلیون دلار هزینه دارد.

جولای 2010: بیت کوین از مارک پنی عبور می کند

برای کل تاریخ بیت کوین تا این مرحله ، یک بیت کوین کسری از یک پنی ارزش داشت. در جولای 2010 ، بیت کوین برای اولین بار از آستانه 0.01 دلار عبور کرد.

نوامبر 2010: Bitcoin’s Cap Cap از مرز 1 میلیون دلار عبور می کند

2010 برای بیت کوین سال عظیمی بود. بیت کوین مارکت ، اولین مبادله رمزنگاری ، در ماه فوریه آغاز به کار کرد ، در حالی که بازار بسیار مشهورتری. Gox در ماه جولای راه اندازی شد. Slush ، اولین استخر استخراج جهان ، برای اولین بار با موفقیت Bitcoin استخراج کرد. تا ماه نوامبر ، همه اخبار مثبت به نتایج جدی افزوده شدند ، زیرا ارزش بیت کوین در بازار برای اولین بار از 1 میلیون دلار عبور کرد.

فوریه 2011: بیت کوین با دلار آمریکا به برابری می رسد و از آستانه 1 دلار عبور می کند

بیت کوین با عبور از آستانه 1 دلار و رسیدن به یک نقطه عطف مهم ، در فوریه 2011 با دلار آمریکا برابری کرد. این زمانی بود که بیت کوین مطبوعات خوب و بد را دریافت می کرد. رسانه های اصلی مقالاتی را منتشر کردند که به عنوان مثال افزایش بیت کوین و موفقیت بازار محبوب تیره Silk Road مرتبط است..

ژوئن 2011: بیت کوین بالاتر از 30 دلار افزایش می یابد و سپس 10 دلار غرق می شود

برای بیت کوین ، هرگونه تبلیغات تبلیغ خوبی بود. توجه رسانه ها به سمت بیت کوین باعث شد مردم صحبت کنند. قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ خود به بالای 30 دلار رسید ، اگرچه بعداً به زیر 10 دلار سقوط کرد. اواخر ماه ژوئن ، کوه Gox همچنین با یک نقض جدی امنیتی روبرو شد که هزاران حساب کاربری و بیت کوین آنها را به خطر انداخت.

آوریل 2012: بیت کوین از آستانه 100 دلار عبور می کند

بیت کوین در سال 2012 به آرامی حرکت می کند و در ماه آوریل با رقم بیش از 100 دلار عبور می کند. رقبای جدیدی مانند Litecoin ، که در اواخر سال 2011 راه اندازی شد ، شروع به ظهور کردند ، با استفاده از فناوری منبع باز بیت کوین برای راه اندازی نسخه های جدید و بهبود یافته.

2013: بیت کوین 1000 دلار عبور می کند

قیمت بیت کوین در کل سال 2012 افزایش یافت ، تا سال 2013 که برای اولین بار از مرز 1000 دلار عبور کرد. سقف بازار بیت کوین نیز به بالاترین رقم 1 میلیارد دلار رسید.

2014 تا 2016: اولین بازار خرس عمده Bitcoin

پیش از این بیت کوین از طریق خرس و گاو نر کوچک اجرا شده بود. اما بازار خرسی که از اواخر سال 2013 تا اوایل سال 2017 بیت کوین را گرفت ، بدترین بازار تاریخ بیت کوین تا به امروز بود. در ژانویه 2014 ، بیت کوین به زیر 1000 دلار رسید و برای مدت دو سال دوباره مرز 1000 دلار را شکست. در این مدت ، کوه Gox ورشکست شد و تعطیل شد ، این یک مشکل بود زیرا Mt. Gox 70٪ از حجم معاملات بیت کوین در جهان را کنترل می کرد. بسیاری فکر می کردند بیت کوین محکوم به فنا است. پایین ترین قیمت بیت کوین زیر 500 دلار بود.

2017: بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی 20،000 دلار افزایش می یابد

در سال 2017 ، بازار خرس بیت کوین به شکلی ناگهانی و چشمگیر شکسته شد. در اوایل سال 2017 ، بیت کوین مرز $ 1000 را شکست – اما متوقف نشد. مدام از 2000 و 3،0000 و 4،000 دلار بالاتر می رفت و هر سد را به سرعت پشت سر می گذاشت. قیمت بیت کوین در ماه آگوست با هارد فورک Bitcoin Cash به یک ضربه بزرگ برخورد کرد ، سپس در سپتامبر هنگامی که دولت چین مبادلات رمزنگاری را ممنوع کرد ، به یک ضربه دیگر برخورد کرد. با این حال ، در پایان سال ، بیت کوین رسماً به اصطلاح خانگی تبدیل شد. بیت کوین در اواسط دسامبر 2017 با کمترین خجالتی 20 هزار دلار به بالاترین سطح خود رسید.

ژانویه 2018: بیت کوین سقوط می کند در حالی که Altcoins افزایش می یابد

جزر و مد همه قایق ها را بلند می کند و این همان اتفاقی است که در قیمت بیت کوین و آلت کوین در سال 2017 رخ داده است. هرچه قیمت بیت کوین افزایش یافت ، قیمت آلت کوین نیز با آن افزایش یافت. در ژانویه 2018 ، زمان آن بود که آلت کوین ها بدرخشند. قیمت بیت کوین به پایان 2017 کاهش یافت ، سپس مجدداً افت کرد و ژانویه 2018 آغاز شد. با کاهش قیمت بیت کوین ، قیمت آلت کوین افزایش یافت. سرانجام ، تسلط بیت کوین تا 36٪ کاهش یافت ، که در کمترین زمان بود.

2018: دومین بازار خرس عمده Bitcoin

بیت کوین بیشتر سال 2018 را در “زمستان رمزنگاری” گرفت. قیمت بیت کوین کاهش یافت ، سپس قیمت آلت کوین کاهش یافت ، سپس هر دو قیمت مقداری افت کردند قیمت بیت کوین به چندین پایین کاذب برخورد کرد. تله های خرس و تله های گاو نر وجود داشت. این سقوط آشفته و آشفته از بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان بود. در نهایت ، قیمت بیت کوین در محدوده 5000 تا 7000 دلار قرار گرفت.

2019: بیت کوین به آرامی نشانه هایی از بازگشت مجدد را نشان می دهد

در آغاز سال 2019 ، بیت کوین همچنان در بازار خرس های خود گرفتار شد ، هرچند که به آرامی نشانه هایی از بازگشت. راه اندازی مورد انتظار Bakkt در پاییز سال 2019 اتفاق افتاد و شرکت ها را برای شرکت در بازارهای رمزنگاری آسان تر کرد. مبادلات عمده مانند Coinbase و Gemini راه حل های بازداشت رمزنگاری شده خود را راه اندازی کردند. همه اخبار مثبت باعث افزایش و افزایش قیمت بیت کوین شدند. در پایان اکتبر 2019 ، بیت کوین با قیمتی در حدود 9000 تا 9،500 دلار نشسته بود. برخلاف افزایش چشمگیر بیت کوین در سال 2017 ، افزایش 2019 بیت کوین به جای ناگهانی و چشمگیر ، کند و ثابت بوده است.

خوب ، اکنون برای بخش دوم از بخش تاریخچه قیمت بیت کوین ، یک کاتالوگ بسیار دقیق از تمام رویدادهای مهم خبری که قیمت بیت کوین را تحت تأثیر قرار داده اند ، همراه با ارزش مبادله BTC / USD آنها. شما نمی توانید لیست قیمت بیت کوین 2009-2019 دیگری را به اندازه این لیست جامع در اینترنت پیدا کنید.

جدول زمانی قیمت بیت کوین تاریخی رویدادها با تاریخ های خبری

جدول زمانی قیمت بیت کوین تاریخی رویدادها با تاریخ های خبری

قیمت Bitcoin (BTC به دلار آمریکا) در سال 2019 ارزش دارد

5،599 دلار = 23 آوریل 2019: BTC به یک قله پنج ماهه می رسد

در اواخر ماه آوریل ، بیت کوین به روند صعودی خود ادامه داد و به بالاترین سطح $ 5،598 رسید. با این کار ، این اولین باری بود که بیت کوین از نوامبر 2018 سطح 5،500 دلار را تحت فشار قرار داد و برای پنج ماه گذشته به یک قیمت بالا رسید.

5،412 دلار = 10 آوریل 2019: BTC سطح قیمت 5000 دلار را پشت سر گذاشت

بیت کوین از اوایل آوریل کاملاً غیرمنتظره در حال افزایش قیمت است و به سرعت از 4200 دلار و در عرض 4800 دلار عبور می کند. از ابتدای ماه ، بیت کوین بیش از 1200 دلار سود کسب کرده بود.

4،152 دلار = 31 مارس 2019: BTC بالاتر از سطح قیمت 4000 دلار در مارس پایان یافت

علی رغم شروع کند سال ، بیت کوین ماه مارس را با یک رشته داغ سپری کرد. این ماه با کمی بیش از 4100 دلار سود قابل توجهی برای دارایی به دست آورد.

3،867 دلار = 28 فوریه 2019: BTC افزایش 10 درصدی افزایش ، ماه به ماه

بیت کوین ماه را زیر 3500 دلار آغاز کرد ، اما بیش از 10 درصد بالاتر از آن بود که شروع شد و در پایان فوریه با قیمت 3867 دلار بسته شد.

3،461 دلار = 31 ژانویه 2019: پیشنهاد CBOE BTC ETF رسماً قبل از ارسال مجدد پس گرفته شد

پیشنهاد یک ETF بیت کوین با VanEck و SolidX توسط CBOE پس گرفته شد ، زیرا این نگرانی وجود دارد که خاموش شدن دولت به هر حال باعث لغو ETF شود. این پیشنهاد تا 31 ژانویه مجددا ارسال شد ، اگرچه برخی از کارشناسان معتقدند که این پیشنهاد با بیشترین احتمال تصویب توسط دولت به عنوان بیت کوین ETF اصلی با پیشنهاد VanEck / SolidX برای SEC.

3،773 دلار = 1 ژانویه 2019: بیت کوین سال را با زیر 4000 دلار شروع کرد

قیمت بیت کوین برای سال 2019 با نگه داشتن کل ارزش 66 میلیارد دلار از 3،773 دلار آغاز شد. با این حال ، در پایان ماه ، قیمت بیت کوین به 3468 دلار کاهش یافت.

قیمت بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) در 2018 ارزش دارد

قیمت بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) در 2018 ارزش دارد

3،469 دلار = 3 دسامبر 2018: استخراج بیت کوین بی سود شد

طی چند سال گذشته ، هر هفته دیگر ، دشواری استخراج بیت کوین بیشتر و بیشتر شده است. با این حال ، در آغاز ماه دسامبر ، مشکل استخراج تنها برای دومین بار در طول عمر دارایی کاهش یافت. در این روند ، بیت کوین 15٪ کاهش یافت تا قیمت های پایین تری را در خود جای دهد و پشتیبانی استخراج را ارائه دهد.

4،275 دلار = 15 نوامبر 2018: Hard Cork Bitcoin Cash’s ABC و Satoshi’s Vision را ایجاد می کند

Bitcoin Cash با اختلاف نظرهای بی قاعده در بین توسعه دهندگان بلاکچین پر شده بود ، در نتیجه یک چنگال سخت ایجاد شد که Bitcoin Cash را به سمت ABC و سمت Satoshi’s Vision (SV) تقسیم کرد. جنگ هش بین این دو نشانه وحشیانه بود ، هرچند Bitcoin Cash ABC در نهایت سرآمد شد. قیمت هر دو نشان در طول این نبرد متفاوت بود و حتی قیمت BTC نیز متضرر شد و با کاهش قیمت به 4275 دلار کاهش یافت.

6،415 دلار = 31 اکتبر 2018: Whitepaper Bitcoin ده ساله شد

انجمن بیت کوین 10 سالگرد انتشار روزنامه سفید را جشن گرفت. در روزهای منتهی به سالگرد ، قیمت بیت کوین در هفته حدود 5 درصد افزایش یافت.

6،497 دلار = 15 اکتبر 2018: وفاداری برای سرمایه گذاران نهادی وارد عرصه معاملات رمزنگاری می شود

قبل از این هفته اخبار ناخوشایند برای بیت کوین منتشر شده بود ، اما Fidelity از راه اندازی دارایی های دیجیتال Fidelity خبر داد. راه حل جدید نگهداری در سطح شرکت فرصتی را برای سرمایه گذاران نهادی ایجاد کرد که می خواستند با صنعت ارزهای رمزپایه درگیر شوند. علاقه تازه پیدا شده باعث افزایش قیمت بیت کوین با آن شد.

6،539 دلار = 18 سپتامبر 2018: صرافی زایف Crypto در برابر هک 60 میلیون دلار تسلیم شد

زایف ، صرافی ارز رمزنگاری شده در ژاپن ، قربانی هک شد و منجر به ضرر 60 میلیون دلار شد. با تبلیغ این ضرر ، بیت کوین به سطح پایین 6000 دلار کاهش یافت.

6،516 دلار = 5 سپتامبر 2018: Goldman Sachs اعلام کرد دیگر هیچ راه اندازی میز تجارت Bitcoin نیست

گلدمن ساکس با اعلام این که دیگر میز معاملات خود را راه اندازی نمی کنند ، یک سال اکتشاف در یک سیستم عامل تجارت بیت کوین را به پایان رساند. برخی از کارشناسان بر این باورند که در نهایت بازار خرس های طولانی مدت دلیل این امر بود ، اما قیمت بیت کوین حتی در هر دو حالت حتی بیشتر افت کرد. (Sidenote این است که آنها سرمایه گذار اصلی در بورس رمزگذاری Poloniex در Circle هستند).

6366 دلار = 7 آگوست 2018: تأخیر در تصمیم SEC برای حاکمیت Bitcoin ETF اعلام شد

SEC به طور غیر منتظره تصمیم گرفت تصمیم خود را برای تأیید یا رد چندین ETF بیت کوین که در طول تابستان در حال کار بر روی مقررات بودند به تأخیر بیندازد. با انتشار این خبر ، قیمت بیت کوین کاهش یافت و سرمایه گذاران نگران بودند که هرگز یک ETF بیت کوین به واقعیت تبدیل نشود.

6337 دلار = 3 آگوست 2018: راه اندازی Bakkt توسط Intercontinental Exchange اعلام شد

صرافی بین قاره ای (ICE) که شرکت مادر بسیاری از صرافی های بزرگ مانند بورس اوراق بهادار نیویورک است ، اعلام کرد که Bakkt را راه اندازی می کنند. Bakkt ، یک استارت آپ رمزنگاری ، توسط استارباکس ، مایکروسافت و سایر سرمایه گذاران شرکتی در ایالات متحده پشتیبانی شد و هدف آن ایجاد فرصت برای جذب بیشتر سرمایه گذاران نهادی به بیت کوین بود..

7،275 دلار = 26 جولای 2018: پیشنهاد Winklevoss Twins Second Gemini Bitcoin ETF توسط SEC رد شد

برادران وینکلوس (کامرون و تایلر) تلاش کردند تا پیشنهاد ETF بیت کوین خود را مجدداً در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تأیید کنند ، اما بازار برای رسیدن به آن بلوغ کافی نداشت. SEC در آن زمان ابراز داشت که آنها نگران دستکاری قیمت هستند و قیمت بیت کوین پس از یک هفته حرکت مثبت دوباره کاهش یافت.

8،227 دلار = 16 ژوئیه 2018: Blackrock و Bitcoiners امیدوارند که صندوق رمزنگاری را کشف کنند

Blackrock ، بزرگترین مدیر صندوق سرمایه گذاری در جهان ، بی سر و صدا شروع به کار در جستجوی یک صندوق رمزنگاری کرد ، فقط برای این که اخبار در مورد اهداف آشکار آنها به صورت آنلاین منتشر شود. مدیر عامل Blackrock گزارش ها را در مقاله ای از رویترز تأیید کرد و قیمت بیت کوین افزایش یافت بدون اینکه هیچ صندوق رمزنگاری توسط Blackrock راه اندازی شود.

6656 دلار = 26 ژوئن 2018: ممنوعیت تبلیغات مرتبط با ارز رمزنگاری شده توسط Facebook لغو شد

فیس بوک پیش از این هرگونه تبلیغات مبتنی بر ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرده بود اما در تاریخ 26 ژوئن تصمیم گرفت آن را معکوس کند. از آنجا که تبلیغات ارزهای رمزنگاری شده به تازگی در بستر رسانه های اجتماعی مجاز بود ، قیمت بیت کوین افزایش یافت و بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که این پایان بازار خرس است.

5928 دلار = 20 ژوئن 2018: صرافی رمزنگاری بیتومب هک شد

بیتومب ، صرافی مستقر در کره جنوبی ، سوژه هک شد و در نتیجه 31 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده توسط هکرها سرقت شد. قیمت بیت کوین به میزان قابل توجهی کاهش یافت و Q2 سال را برای سرمایه گذاران دشوار کرد.

6709 دلار = 11 ژوئن 2018: احضاریه در برابر چهار مبادله رمزنگاری توسط CFTC ایالات متحده تشکیل شد

Bitstamp ، Kraken ، ItBit و Coinbase احضاریه هایی را از کمیسیون تجارت کالاها و آینده ایالات متحده دریافت کردند تا درباره دستکاری در بازار رمزنگاری اطلاعات کسب کنند. با گذشت زمان ، اکثر مبادلات در معرض تجارت شستشو و سایر اشکال دستکاری قرار گرفتند.

7.609 دلار = 24 مه 2018: تحقیقات جنایی توسط DOJ ایالات متحده در مورد ادعاهای دستکاری قیمت بیت کوین

منتهی به احضارهای احضاریه ، وزارت دادگستری ایالات متحده یک تحقیق جنایی را آغاز کرد تا بررسی کند آیا مبادلات در دستکاری قیمت ارزهای رمزپایه نقش دارند یا خیر. برخی از تاکتیک های پیشنهادی شامل جعل ، سفارشات شستشو ، و طرح های پمپ و تخلیه بود.

8،372 دلار = 11 مه 2018: UpBit توسط دادستان ها در کره جنوبی مورد حمله قرار گرفت

بزرگترین صرافی رمزنگاری کره جنوبی ، UpBit ، پس از ظن مشکوک به کلاهبرداری ، تحت حمله دادستان ها قرار گرفت. اگرچه بیت کوین در ابتدا موفق شد قیمت را به 8511 دلار کاهش دهد ، بقیه هفته منجر به سقوط بیشتر به 8372 دلار شد.

8،729 دلار = 2 مه 2018: Goldman Sachs شروع به بررسی امکان راه حل معاملات بیت کوین می کند

گلدمن ساکس در نیویورک تایمز به دلیل گزارش هایی مبنی بر هدف این غول مالی برای راه اندازی یک سکوی تجاری بیت کوین ، در نیویورک تایمز مطرح شد. این سیستم عامل امکان معامله بیت کوین توسط مشتریان گلدمن ساکس را از حساب های سرمایه گذاری فعلی آنها فراهم می کرد.

7127 دلار = 26 مارس 2018: ممنوعیت تبلیغات ارزهای رمزنگاری شده منتشر شده توسط توییتر

توییتر با اعمال ممنوعیت تبلیغات برای ارزهای رمزپایه و پیشنهادات اولیه سکه ، از فیس بوک و گوگل پیروی کرد. این ممنوعیت اعمال شد تا زمانی که سیاست ها برای وب سایت رسانه های اجتماعی روشن شود.

8570 دلار = 14 مارس 2018: ممنوعیت تبلیغات ارزهای رمزنگاری شده توسط Google

گوگل مسیر فیس بوک را دنبال کرد و ممنوعیت ارائه سکه های اولیه و تبلیغات ارزهای رمزپایه را ممنوع کرد. خط مشی “تبلیغات بد” برای Google به روز شد تا شامل زبان ویژه ارزهای رمزپایه شود.

8344 دلار = 7 مارس 2018: صرافی های رمزنگاری جدید و موجود مورد نیاز SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به عموم مردم یادآوری کرد که هر صرافی مربوط به ارزهای رمزپایه باید قبل از فعالیت در ایالات متحده در آژانس خود ثبت نام کند. قیمت بیت کوین از طریق این یادآوری ها نسبتاً ثابت باقی مانده است.

8،211 دلار = 31 ژانویه 2018: ممنوعیت اصلاح شده در تبلیغات ارزهای رمزپایه صادر شده توسط فیس بوک

فیس بوک روندی را آغاز کرد که از استفاده کاربران از پلتفرم رسانه های اجتماعی به عنوان راهی برای تبلیغ شرکت های ارز رمزپایه و پیشنهادات اولیه سکه آنها جلوگیری می کرد. منع تبلیغات توسط فیس بوک شکایت های متعددی از فعالیت های مخرب در صنعت ، از جمله کلاهبرداری و کلاهبرداری ICO را به دنبال داشت.

8،775 دلار = 26 ژانویه 2018: Coincheck پس از بزرگترین هک شده بیت کوین ، برداشت ها را مسدود می کند

Coincheck در حال حاضر خود را به عنوان یکی از بزرگترین صرافی ها در ژاپن مستقر کرده است ، اما بزرگترین هک از هر سیستم عامل در تاریخ صنعت آنها را مجبور به متوقف کردن برداشت ها کرده است. هکرها با 500 میلیون NEM و 123 میلیون دلار XRP خاموش شدند ، اگرچه کل مبلغ از دست رفته توسط صرافی بیش از 600 میلیون دلار بود و هیچ هکی در صنعت ارزهای رمزپایه بیشتر نبوده است.

8،776 دلار = 13 ژانویه 2018: 80٪ از کل بیت کوین استخراج شده است

اگرچه کمتر از ده سال از استخراج Block Genesis Block بیت کوین می گذرد ، گزارش ها حاکی از آن است که 80٪ از کل بیت کوین در حال حاضر استخراج شده است و تنها 20٪ باقی مانده است.

10،685 دلار = 8 ژانویه 2018: روند تنظیم مقررات کره باعث سقوط شدید بیت کوین می شود

طی روندی که یک شبه رخ داد ، مبادلات ارزهای رمزنگاری شده کره جنوبی دیگر در CoinMarketCap ذکر نشده بود. به زودی ، با نگرانی سرمایه گذاران با تعدیل حجم معاملات و فعالیت ، قیمت دارایی های رمزنگاری در سراسر جهان کاهش یافت.

13،870 دلار = 2 ژانویه 2018: گفته می شود پیتر تیل تعداد زیادی بیت کوین خریداری کرده است

براساس گزارش های وال استریت ژورنال ، پیتر تیل ، سرمایه گذار سرمایه گذاری خطرناک دره سیلیکون ، با خرید میلیون ها دلار بیت کوین در ژانویه 2018 ، تاریخ ساز شد. در زمان ارزش 13،870 دلاری بیت کوین ، گفته می شود Thiel’s Founder Fund میلیونها دلار بیت کوین ارزش داشته است.

17،163.38 دلار = 28 دسامبر 2017: مقامات کره جنوبی مبادلات ارز رمزنگاری را بستند

مقررات مالی جدیدی برای مبادلات ارزهای رمزنگاری شده در کره جنوبی پیشنهاد شد که حرکت مثبت قبلی را که برای مدت طولانی بر بیت کوین حاکم بود ، کاهش می دهد. گزارش شده است که ناظران قوانین سختگیرانه تری را در نتیجه نگرانی از “گرم شدن بیش از حد غیر منطقی حدس و گمان ارزهای رمزنگاری شده در کره” وضع کرده اند.

ارزش بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2017

ارزش بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2017

19،783 دلار = 18 دسامبر 2017: بیت کوین به ارزش بالای همیشه رسید

قیمت بیت کوین هرگز بالاتر نبوده است زیرا دارایی دیجیتال به 19.783 دلار رسیده است. تا به امروز ، بیت کوین هرگز فقط قیمت بالایی نداشته است و بسیاری از کارشناسان امیدوارند که قیمت به زودی بازگردد.

17،010.53 دلار = 11 دسامبر 2017: قراردادهای آتی بیت کوین توسط CBOE معرفی شد

با شروع قراردادهای آتی بیت کوین ، قیمت بیت کوین شروع به افزایش کرد و سرانجام یک هفته بعد به بالاترین قیمت خود رسید. این قیمت چنان سریع افزایش یافت که در تلاش برای آرام کردن بازارهای آتی ، دو توقف موقت معاملات اعمال شد. گروه CME در واقع CBOE را با راه اندازی محصولات آتی بیت کوین شکست داد ، اما CBOE اولین کسی بود که معاملات خود را نیز آغاز کرد.

7،844 دلار = 8 نوامبر 2017 – پیشنهاد شاهد جدا شده (SegWit2x) رسما لغو شد

نسخه اصلی SegWit2x در 16 نوامبر برنامه ریزی شده بود. با این حال ، توسعه دهندگان پشتیبانی خود را رها کردند و ارتقا لغو شد.

7،255 دلار = 31 اکتبر 2017: قرارداد آتی بیت کوین توسط گروه CME راه اندازی شد

صرافی تجاری شیکاگو ، همچنین به عنوان CME ، برنامه خود را برای راه اندازی معاملات آتی بیت کوین با مهلت پایان سال 2017 اعلام کرد. این یکی از اولین بار است که موسسات مالی اصلی علاقه مند به بیت کوین می شوند تا به عنوان یک سرمایه گذاری واقعی مورد استفاده قرار گیرد. ابزاری که گام بزرگی برای صنعت بود. با این خبر ، قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت در 6601 دلار با سقف بازار 110 میلیارد دلار رسید.

بلافاصله پس از این خبر ، شورای صرافی شیکاگو (CBOE) اعلام کرد که آنها در حال راه اندازی معاملات آتی بیت کوین هستند. CBOE رقیب مستقیم CME است.

5،943 دلار = 13 اکتبر 2017: بیت کوین برای اولین بار 5000 دلار سطح قیمت را از دست داد

حتی اگر بیت کوین سال 2017 را حدود 966 دلار آغاز کرد ، دارایی ارز رمزنگاری شده برای اولین بار 5000 دلار گذشت و فعلاً 5243 دلار رسید..

3،714 دلار = 15 سپتامبر 2017: صرافی Bitcoin Crypto در چین دستور خاموش شدن را صادر کرد

مقامات به صرافی های رمزنگاری دستور دادند که عملیات در چین را متوقف کنند. این سفارشات باعث شد قیمت بیت کوین با گسترش وحشت در صنعت کاهش یابد.

3،807 دلار = 12 سپتامبر 2017: مدیر عامل شرکت جیمی دیمون از JPMorgan Chase Bitcoin را “تقلب” نامید

جیمی دیمون ، مدیر عامل JP Morgan Chase & شرکت ، علناً بیت کوین را به عنوان “کلاهبرداری” محکوم کرد و اظهار داشت که وضعیت هر کسی که روی آن سرمایه گذاری کند “به پایان نمی رسد”. وی اظهار داشت که هر کارمندی که “آنقدر احمقانه باشد که بتواند بیت کوین بخرد” از شرکت خود اخراج خواهد شد. در حالی که این اظهارات نسبتاً قوی از شخصی بود که عمیقاً درگیر امور مالی سنتی است ، پیروان بیت کوین آشفته به نظر نمی رسند ، زیرا قیمت به سختی منتقل می شود.

4،224 دلار = 3 سپتامبر 2017: پیشنهادات اولیه سکه در چین ممنوع شد

در کل سال 2017 ، پیشنهادات اولیه سکه بر فضای ارزهای رمزپایه حاکم بودند ، اما چین تصمیم گرفت با صدور ممنوعیتی رویکرد محکم در تلاش برای جمع آوری سرمایه را اتخاذ کند. در این اطلاعیه آمده بود كه شركت های چینی مجاز به جمع آوری پول با استفاده از فروش توكن نبوده اند ، با بیان اینكه نگرانی از تقلب و كلاهبرداری در صنعت وجود دارد.

3،384 دلار = 1 آگوست 2017: بیت کوین از طریق Hard Fork به بیت کوین و بیت کوین کش تقسیم می شود

اگرچه بیت کوین برای نیمه اول سال 2017 رشد خوبی داشت ، اما چالشی درمورد بحث مقیاس گذاری شبکه بیت کوین بوجود آمد. این چالش منجر به تقسیم بیت کوین به بیت کوین و بیت کوین کش تصمیم به تقسیم به دو دارایی ارز رمزنگاری شده شد ، و هر یک با پیشنهادهای مختلفی در زمینه مقابله با پیشنهادهای مقیاس خود پیش رفتند.

1،215.69 دلار = 1 آوریل 2017: بیت کوین در ژاپن به عنوان یک ارز قانونی شناخته می شود

اگرچه ماه ها بحث و گفتگو قبل از تصمیم گیری بود ، دولت ژاپن تصمیم گرفت Bitcoin را به عنوان روش قانونی پرداخت در این کشور به رسمیت بشناسد. با مقررات جدید در کشور ، صرافی ها باید از پروتکل های مشابه بانک ها پیروی کنند ، این امر نیاز به قوانینی برای شناخت مشتری (KYC) و پروتکل های ضد پولشویی (AML) دارد..

1038 دلار = 10 مارس 2017: SEC صندوق معاملات بیت کوین توسط برادران Winklevoss را رد می کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار که برای اولین بار توسط دوقلوهای Winklevoss با Bitcoin ETF ارائه شد ، تصمیم به رد این درخواست گرفت. SEC ، در آن زمان اظهار داشت که بازار قیمت فاقد ثبات و بلوغ مقاومت در برابر و ETF است.

807 دلار = 3 ژانویه 2017: بیت کوین برای اولین بار در سه سال سطح قیمت 1000 دلار را پشت سر گذاشت

در حالی که بیت کوین برای اکثریت سال 2016 جمع شده و منجر به نقض $ 1000 برای اولین بار در سه سال گذشته شد.

ارزش بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) در سال 2016 ارزش دارد

ارزش بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) در سال 2016 ارزش دارد

749 دلار = 9 نوامبر 2016: پیروزی ریاست جمهوری دونالد ترامپ باعث سقوط بازار سهام می شود

با تعجب بسیاری از مردم ، دونالد ترامپ در انتخابات 2016 به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد. با این اخبار POTUS ، بازارهای جهانی در ایالات متحده ، ژاپن و حتی هنگ کنگ کاهش یافت. با این حال ، بیت کوین 5 درصد در برابر این بازارها افزایش یافت ، زیرا معامله گران و موسسات شروع به دیدن بیت کوین به عنوان تکنیکی برای محافظت از خود در برابر حرکات بازار جهانی کردند. دونالد ترامپ در 11 ژوئیه 2019 برای اولین بار حتی در مورد بیت کوین توییت می کند.

591 دلار = 2 آگوست 2016: حمله سایبری علیه Bitfinex 72 میلیون دلار سرقت می کند

Bitfinex از دست دادن غم انگیز بیت کوین متعلق به 119756 مشتری در یک نقض امنیتی گسترده خبر داد. در آن زمان ، ارزش کل این ضرر 72 میلیون دلار بود ، زیرا قیمت بیت کوین 20 درصد افت کرد. این هک آشفتگی زیادی را در جامعه بیت کوین ایجاد کرد ، زیرا قیمت بیت کوین قبل از اعلام عمومی هک Bitfinex کاهش یافت ، این نشان می دهد دارندگان خاصی وجود دارند که اطلاعات داخلی در مورد حمله دارند.

674 دلار = 9 ژوئیه 2016: نیمه دوم بیت کوین برای دومین بار

پاداش بلاک Bitcoin برای دومین بار از زمان فعال شدن بیت کوین به نصف کاهش یافت و از 25 BTC به 12.5 BTC برای هر بلاک استخراج کاهش یافت.

454 دلار = 2 مه 2016: کریگ رایت ادعا می کند ساتوشی ناکاموتو است

کریگ رایت وبلاگی را منتشر کرد که در آن ادعای وی مبنی بر ایجاد خالق بیت کوین ، معروف به ساتوشی ناکاموتو ، مشخص شده است. رایت با هدف نشان دادن کنترل خود بر بیت کوین اصلی استخراج شده توسط Satoshi در سال 2009 و 2010 ، یک امضای کلید خصوصی را بارگذاری کرد. علیرغم تلاش او ، انجمن بیت کوین موفق شد بسیاری از اظهارات وی را در پایان روز ایجاد کند ، اگرچه رایت این کار را انجام داده است تا امروز از ادعاهای خود ایستادگی نکرد.

461 دلار = 27 آوریل 2016: پرداخت های بیت کوین توسط Steam پذیرفته می شود

بیت کوین به عنوان پرداخت در پلتفرم بازی Steam PC پذیرفته شد و به مشتریان اجازه می دهد تا از آن برای خرید بازی های ویدیویی و سایر محتوای دیجیتال موجود استفاده کنند. Valve ، خالق Steam ، اعلام کرد پردازنده پرداخت Bitcoin برای این پلتفرم Bitpay خواهد بود.

426 دلار = 4 آوریل 2016: OpenBazaar به یکی از اولین بازارهای غیرمتمرکز تبدیل شد

راه اندازی بازار غیرمتمرکز OpenBazaar تلاشی برای ایجاد بازاری برای تجارت P2P بود که فاقد هزینه ، محدودیت تجاری و واسطه ها بود. بعداً ، در نهایت بازار نشان داد که آنها به لطف Union Square Ventures ، Andreessen-Horowitz و سایر شرکت های بزرگ سرمایه گذاری خطرناک ، 1 میلیون دلار بودجه دریافت کرده اند..

434 دلار = 21 فوریه 2016: توسعه دهندگان و استخراج کنندگان بیت کوین شهادت تفکیک شده را پیشنهاد دادند

Segregated Witness ، معروف به SegWit ، محصول بحث بین اعضای جامعه بیت کوین در هنگ کنگ بود. این ایده برای حل ازدحام در معاملات بیت کوین بود و گروه با ایجاد مقیاس پذیری برای تبدیل شدن بیت کوین به یک سیستم پرداخت بین المللی موافقت کردند..

قیمت بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2015

قیمت بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2015

461 دلار = 8 دسامبر 2015: گزارش های ادعای سیمی مبنی بر اینکه ساتوشی ناکاموتو کریگ رایت است

ایده اصلی که هویت ساتوشی ناکاموتو را مطرح می کرد ، دکتر کریگ S. رایت بود که توسط Wired منتشر شد. این نشریه اظهار داشت که یا تاجر استرالیایی شخصاً Satoshi بود یا “یك حقه باز درخشان” ، بر اساس ایمیل ها ، پست وبلاگ را حذف كرد و اسناد دادگاه را فاش كرد كه به عنوان منابع توسط نویسنده و محقق امنیتی Wwen Branwen استفاده می شد.

بعداً به طور خصوصی ، رایت اثبات اضافی در مورد صحت این پیشنهاد ارائه داد ، اما تنها با پیروزی توسط جامعه بیت کوین مورد اختلاف قرار گرفت.

334 دلار = 3 نوامبر 2015: یونیکد Bitcoin’s Symbol را پذیرفت

کمیته فنی یونی کد با پذیرش نماد آن در استاندارد یونیکد ، تأثیر فزاینده بیت کوین را تأیید کرد. این نماد به شکاف U + 20BF ​​SIGN اختصاص داده شد.

366.67 دلار = 31 اکتبر 2015: اکونومیست برای اولین بار بیت کوین را در صفحه اول نشان می دهد

مقاله ای با عنوان “The Trust Machine” بیت کوین را در صفحه اول نشریه معتبر اکونومیست قرار داد. لیبرالیسم اقتصادی ، قابلیت استفاده از فناوری بلاکچین و پتانسیل بانک های ملی برای انتشار ارز دیجیتال خود در این مقاله مورد بحث قرار گرفت.

318.43 دلار = 22 اکتبر 2015: اتحادیه اروپا تصمیم می گیرد مالیات بر ارزش افزوده را در معاملات بیت کوین اعمال نکند

براساس رای دادگاه دادگستری اروپا ، مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) در مورد بیت کوین و ارزهای مجازی در اتحادیه اروپا قابل استفاده نخواهد بود. این حکم به این معنی است که بیت کوین بیش از آنکه ملک یا کالا باشد ، در گروه ارز قرار می گیرد. این تصمیم با موضع ناظران در ایالات متحده کاملاً متناقض بود.

268 دلار = 5 اکتبر 2015: دوقلوهای وینکلوس تبادل جوزا را در نیویورک راه اندازی کردند

صرافی Gemini بطور رسمی در اکتبر 2015 توسط کامرون و تایلر وینکلووس ، که به نام دوقلوهای وینکلوس نیز شناخته می شود ، راه اندازی شد. برادران به دلیل مشارکت در توسعه اولیه فیس بوک مشهور هستند. مبادلات بیت کوین مستقر در ایالات متحده و تحت نظارت ایالات متحده از طریق راه اندازی ، بر اساس مشارکت موجود آنها با یک بانک در نیویورک ، از قبل مجوز فعالیت در 26 ایالت را داشت. این رابطه همچنین اطمینان حاصل کرد که سپرده های مشتریان توسط بیمه FDIC تحت پوشش قرار می گیرند ، که مزیتی است که در حال حاضر به حساب های بانکی عادی ارائه می شود.

238.15 دلار = 18 سپتامبر 2015: CFTC بیت کوین را به عنوان یک کالا طبقه بندی کرد

اتهاماتی توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده علیه صرافی بیت کوین که امکان معامله قراردادهای گزینه های تجاری را فراهم کرده بود ، تشکیل و تسویه شد. این توافق بخشی از این تصمیم بود که “بیت کوین و سایر ارزهای مجازی به درستی به عنوان کالا تعریف می شوند.”

232.05 دلار = 3 ژوئن 2015: BitLicense توسط نیویورک برای تجارت رمزنگاری در داخل کشور معرفی شد

راه اندازی BitLicense در نیویورک این ایالت را به یکی از مترقی ترین ها در تنظیم ارزهای رمزپایه تبدیل می کند. این الزام استاندارد جدیدی را برای صنعت محلی ایجاد کرد ، اطمینان حاصل کرد که هر مبادله ارز رمزنگاری شده که می خواهد در نیویورک فعالیت کند مجوز را از وزارت خدمات مالی نیویورک دریافت کند.

BitLicense برای هر فعالیت تجاری جدید نیاز به 5000 دلار هزینه درخواست ، ثبت اثر انگشت کارمندان و تأیید کتبی دارد. مبادلاتی که با فعالیت های آنها در ایالت کاملاً شفاف نبودند خیلی زود پس از راه اندازی BitLicense متوقف شدند.

222.85 دلار = 26 ژانویه 2015: Coinbase خود را به عنوان بستری برای تجارت بیت کوین در ایالات متحده راه اندازی کرد

Coinbase ، پردازنده پرداخت بیت کوین که با سرمایه گذاری های خطرناک پشتیبانی می شود ، بستر معاملاتی خود را اعلام کرد. این پرتاب پس از ماهها تلاش برای تأمین رابطه از طرف مقررات نظارتی ایالتی و فدرال انجام شد. Coinbase هنگام راه اندازی این امکان را برای مشتریان در نیمی از ایالات ایالات متحده فراهم کرد که به طور قانونی معاملات انجام دهند.

198.59 دلار = 4 ژانویه 2015: Bitstamp Hack در نتیجه 5.2 میلیون دلار ضرر به وجود آورد

اگرچه بازار بیت کوین از قبل با بازار خرس روبرو بود ، اما پس از سرقت 18،866 بیت کوین از کیف پول داغ با Bitstamp ، اوضاع حتی بدتر شد. با تاکتیک های مهندسی اجتماعی علیه مدیر سیستم برای Bitstamp ، هکرها با 5.2 میلیون دلار بیت کوین درآمدزایی کردند. صرافی باید به مدت هشت روز بسته شود ، اما فضای ذخیره سازی Bitstamp همچنان امن است. علاوه بر این ، تعادل مشتری تحت تأثیر قرار نگرفت ، و ضرر فقط “بخش کوچکی” از ذخیره ای بود که Bitstamp نگه داشت.

Bitstamp هنوز یک صرافی فعال است ، که سرنوشت بسیار بهتری نسبت به سایر بورس های بزرگ مدیریت شده است.

قیمت بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2014

قیمت بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2014

324.87 دلار = 11 دسامبر 2014: بیت کوین توسط مایکروسافت پذیرفته شد

با پذیرش بیت کوین توسط مایکروسافت ، مشتریان آمریکایی با استفاده از فروشگاه های آنلاین Xbox و Windows قادر به مبادله بیت کوین با برنامه ها ، بازی ها و سایر محتوای دیجیتال شدند. ارائه دهنده پرداخت بیت کوین آنها Bitpay بوده و هست.

387.40 دلار = 6 اکتبر 2014: معامله بیت کوین BearWhale که توسط بیت کوین بورس ارائه شده است

6 اکتبر به عنوان یکی از بزرگترین سفارشات “فروش” که تاکنون به بلاکچین بیت کوین رسیده است مشخص شد ، زیرا یک معامله گر ناشناس 30،000 BTC را برای فروش در Bitstamp قرار داد. قیمت محدود BTC 300 دلار بود و از طرف انجمن بیت کوین این سفارش “BearWhale” تلقی شد. در حالی که سفارش پر شد ، قیمت Bitcoin در این روند متضرر شد.

528.88 دلار = 18 ژوئیه 2014: بیت کوین توسط دل پذیرفته شد

دل ، غول رایانه ای اعلام کرد که مشتریان ایالات متحده قادر به استفاده از بیت کوین هستند و آنها را به بزرگترین شرکت برای پذیرش دارایی رمزنگاری تبدیل می کند. پرداخت های بیت کوین توسط بسیاری دیگر از شرکت های سخت افزاری رایانه ای در سال 2014 از جمله Overstock ، TigerDirect و Newegg راه اندازی شد که بر تصمیم Dell تأثیرگذار بود.

628.50 دلار = 27 ژوئن 2014: حراج دولت ایالات متحده 30،000 بیت کوین فروخته شد

30،000 بیت کوین ، که در یورش اکتبر 2013 توقیف شد ، توسط سرویس مارشال ایالات متحده فروخته شد. حمله به بازار تاریک جاده ابریشم به دولت این امکان را داد تا بیت کوین را به بالاترین پیشنهاد پیشنهاد حراج بدهد ، زیرا اکثر بیت کوین ها توسط سرمایه دار میلیاردر تیم دراپر خریداری شد.

تا به امروز ، Draper هنوز هم یکی از بزرگترین هودلرهای بیت کوین است.

592.28 دلار = 13 ژوئن 2014: 51٪ کنترل شبکه بیت کوین به طور موقت توسط GHash.io ایمن است

GHash.io ، یک استخر استخراج ، اکثریت کنترل قدرت هش کردن شبکه بیت کوین را بدست آورد که به آنها امکان حمله 51٪ به شبکه را می دهد. این نوع حمله معکوس موقت معاملات بیت کوین را ایجاد می کند ، اگرچه استخر بیانیه ای صادر کرد تا روشن کند که هرگز چنین حمله ای را انجام نخواهد داد. در بیانیه اضافه شده است که از این پس استخر از 39.99٪ قدرت هش بیشتر نخواهد کرد.

501.70 دلار = 10 آوریل 2014: خاموش شدن حساب های بانکی مرتبط با مبادله توسط بانک مردم چین

مهلت موسسات مالی چین برای متوقف کردن هرگونه تعامل با خود بیت کوین و مبادلات مربوطه تا 15 آوریل مهلت داشت. صرافی ها دسترسی به حساب های بانکی خود در کشور را از دست دادند ، زیرا آنها به راه حل های بانکی خارج از کشور روی آوردند.

453.05 دلار = 26 مارس 2014: بر اساس گزارش IRS ، بیت کوین مالیات خواهد بود

سرویس درآمد داخلی ایالات متحده اعلامیه ای مبنی بر اینکه بیت کوین می تواند مالیات به عنوان دارایی باشد ، اما مانند ارز نیست. با این طبقه بندی ، بیت کوین و سایر دارایی های ارز رمزنگاری شده تحت محدودیت های خاصی از جمله مالیات بر سود سرمایه قرار می گیرند.

631.25 دلار = 6 مارس 2014: دوریان ناکاموتو توسط نیوزویک به عنوان ساتوشی ناکاموتو شناسایی شد

نیوزویک ، رسانه خبری ، مقاله ای در مورد شخصی به نام دوریان ناکاموتو منتشر کرد ، زیرا روزنامه نگار لیا مک گرات گودمن اظهار داشت که مهندس کامپیوتر بازنشسته خالق واقعی بیت کوین است. دوریان ، هرگونه مشارکت را رد کرد و تحقیقات بیشتر عدم ارتباط وی با بیت کوین را تأیید کرد. با این حال ، انجمن ارزهای رمزپایه در نهایت 23000 دلار برای او جمع آوری کرد.

662 دلار = 24 فوریه 2014: کوه. Gox ناگهان خاموش شد

در پی حملات DDoS در 7 فوریه ، کوه. Gox تمام برداشت ها را متوقف کرد. در طی چند هفته ، به دنبال کشف مفقود شدن 744،000 بیت کوین در انبارهای سرد ، سیستم عامل یک بار موفق خاموش شد. مبادله ورشکست شد و قیمت بیت کوین بسیار افت کرد.

626 دلار = 7 فوریه 2014: کوه. Gox و سایر مبادله ها حملات عمده DDoS را تحمل کردند

چندین مبادله همزمان با حملات DDoS بود و آنها را برای چند روز متوقف کرد. مبادلات تحت تأثیر قرار گرفتند. Gox ، Bitstamp و BTC-E ، در میان دیگران.

ارزش بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2013

ارزش بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2013

839 دلار = 5 دسامبر 2013: ممنوعیت استفاده از بیت کوین توسط مitutionsسسات مالی در چین

بانک مردم چین با توجه به محبوبیت روزافزون بیت کوین در کشورشان ، تصمیم گرفت که استفاده از آن را به عنوان نوعی ارز برای حفظ سیستم مالی خود ممنوع کند. موسسات مالی به سرعت از استفاده از بیت کوین منع شدند.

921 دلار = 29 نوامبر 2013: کوه. Gox 1،242 دلار ارزش بیت کوین را ثبت کرد

قیمت ها در 29 نوامبر به بالاترین حد خود رسید زیرا سرمایه گذاری های بیشتر در چین باعث افزایش آنها شد. شهروندان در این کشور به عنوان راهی برای محافظت از خود در برابر یوان چین که به سرعت در حال تورم بود ، به سمت ارز گرایش پیدا کردند..

1075 دلار = 20 نوامبر 2013: شهروندان چینی مجاز به تجارت بیت کوین / رمزگذاری مجموعه های شخصی خود هستند

براساس بیانیه این بانک ، شهروندان چینی از طریق بانک مردم چین آزادی ارتباط با بازار بیت کوین را به دست آوردند. این توانایی خرید و فروش دسته جمعی بیت کوین را برای شهروندان چینی امکان پذیر می کند. با این خبر ، قیمت بیت کوین افزایش یافت و حجم معاملات بیت کوین به اوج جدیدی رسید.

1072 دلار = 18 نوامبر 2013: جلسه دادرسی بیت کوین در سنای آمریکا به تأخیر افتاد

دستگیری راس اولبریخت باعث شد سنای ایالات متحده بحثی را با عنوان “فراتر از جاده ابریشم” برگزار کند که در مورد “خطرات ، تهدیدها و وعده های بالقوه” ارزهای مجازی بحث کرد. برخی از اعضای هیئت رأی و سناتورها معتقد بودند که بیت کوین خطری است که ارزش آن را ندارد ، در حالی که دیگران به پتانسیل آن اعتقاد داشتند.

135.12 دلار = 1 اکتبر 2013: ترس از دزدان دریایی رابرتز یا همان راس اولبریخت دستگیر شد

به دنبال سرنخ ها ، اداره تحقیقات فدرال موفق شد راس اولبریخت ، مالک جاده ابریشم را دستگیر کند. بازار وب تاریک خود را به عنوان مکان زیرزمینی برای خرید و فروش مواد مخدر ، اسلحه و سایر کالاهای غیرقانونی برای بیت کوین تثبیت کرده بود. اولبریخت به چندین جنایت از جمله هک رایانه و پولشویی متهم شد و در این راه 170،000 BTC را از دست داد.

بعداً اولبریخت بدون امکان آزادی مشروط به حبس در زندان محکوم شد.

126.94 دلار = 30 آگوست 2013: تجارت تجارت متوقف شد

Tradehill ، یک پلت فرم مبادله از تجارت با کسب و کار ، پس از درگیری با اتحادیه اعتباری فدرال بایگانی ، فعالیت آنها را تعطیل کرد و وجوه خود را به مشتریان خود پس داد. شریک مالی شرکت تصمیم گرفت که با نگرانی های نظارتی بیت کوین برخورد نکند.

126.94 دلار = 14 مه 2013: کوه Gox حکم خود را از وزارت امنیت داخلی دریافت کرد

پس از تحقیق توسط وزارت امنیت داخلی ایالات متحده ، کوه. مدیر عامل شرکت Gox ، مارک کارپلس در یک توقیف از مقامات 3 میلیون دلار از حساب بانکی نزد Wells Fargo ضرر کرد. تحقیقات نشان داد که کارپلس برخلاف شرایط مرتبط با حساب ، پول را به طور غیرقانونی ارسال می کند. کاربران در توانایی بیت کوین برای دستیابی به وضعیت قانونی آینده شک کردند.

122.90 دلار = 10 آوریل 2013: کوه. Gox به دلیل حجم بالای معاملات خاموش شد

کوه حجم معاملات Gox در نتیجه فعالیت کاربر در صرافی افزایش یافت ، اگرچه ابتدا به عنوان حمله DDoS اشتباه گرفته شد. در نتیجه تقاضا ، که باعث نگرانی جامعه بیت کوین شد ، صرافی مجبور به تعطیلی شد.

131.07 دلار = 25 مارس 2013: کمک هزینه دولت قبرس با افزایش قیمت BTC ارتباط دارد

قبرس دریافت کننده کمک مالی 10 میلیارد یورویی بود که قصد داشت شکست اقتصاد را برطرف کند ، اگرچه با یک هشدار خاص همراه بود: حساب بیش از 100000 یورو تحت هزینه ها و محدودیت هایی قرار می گرفت. این محدودیت ها باعث افزایش بیت کوین از 80 دلار به 260 دلار در عرض چند هفته می شود ، زیرا کاربران به سمت “پناهگاه امن” ارائه شده توسط بیت کوین گرایش پیدا می کنند.

68.89 دلار = 11 مارس 2013: به روزرسانی Bitcoin 0.8.2 منتشر شد

مشکلات معاملاتی باعث شد بیت کوین به طور موقت به یک چنگال سخت برسد و هفته سخت دارایی را رقم بزند. کوه Gox ترجیح داد عملیات را به حالت تعلیق درآورد زیرا توسعه دهندگان ظرف چند ساعت با وضوح تصویب کردند. برای جلوگیری از تکرار این مشکل ، نسخه 0.8.1 منتشر شد.

قیمت بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2012

قیمت بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) ارزش ها در سال 2012

13.43 دلار = 28 نوامبر 2012: نیمه های بیت کوین برای اولین بار

با نوشتن کد اصلی بیت کوین ، Satoshi Nakamoto طرحی را برای نصف کردن طراحی کرده بود که هر چهار سال به طور خودکار تعداد BTC اعطا شده به استخراج کنندگان را به نصف کاهش می داد. اولین کاربرد این نصف سازی در 28 نوامبر انجام شد و پاداش را از 50 BTC به 25 BTC با هر بلوک استخراج شده کاهش داد.

12.46 دلار = 15 نوامبر 2012: بیت کوین توسط وردپرس پذیرفته شد

وردپرس بیانیه ای منتشر کرد که به دلیل محدودیت هایی که شرکت هایی مانند PayPal و Visa با آن روبرو بودند ، پذیرفتن بیت کوین را به عنوان گزینه پرداخت اعلام کردند. وردپرس اظهار داشت که این شرکت ها و سایر شرکت ها 60 کشور در سراسر جهان را از انجام معاملات از جمله هائیتی و اتیوپی منع می کنند.

در این بیانیه ذکر شده است ، “هدف ما این است که مردم را قادر کنیم نه اینکه آنها را مسدود کنیم.”

11.18 دلار = 17 آگوست 2012: پرداخت Bitcoin برای پس انداز و اعتماد Bitcoin توسط SEC متوقف شد

Trendon T. Shavers به ​​دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران در نتیجه طرح سرمایه گذاری بیت کوین خود توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده متهم شد. وی پس از پذیرش 50 سپرده BTC از کاربران در فروم BitcoinTalk ، به طور هفتگی سود پرداخت کرد. این عملیات در 17 آگوست متوقف شد و Shavers با 86000 و 500،000 بیت کوین از سرمایه گذاران سعی در ناپدید شدن داشت.

4.89 دلار = 1 مارس 2012: 46،000 بیت کوین در Linode Hack از دست رفته است

میزبان وب Linode توسط یک مهاجم ناشناس بر روی سرورهای خود مورد هک قرار گرفت ، که به مهاجم امکان دسترسی به کیف پول هایی که تعداد زیادی بیت کوین را در اختیار داشتند ، می دهد. با سرقت بیش از 228000 دلار بیت کوین ، مهمترین قربانیان این هک شامل توسعه دهنده بیت کوین ، گاوین آندرسن ، بیت کوین بیت کوینکا و اپراتور استخر استخراج Marek ‘Slush’ Palatinus بود..

4.31 دلار = 11 فوریه 2012: عملیات رمزنگاری بسته Paxum و Bitcoin ، بیت کوین فروخته شد

هفته 11 فوریه هفته خوبی برای بیت کوین نبود. Paxum ، پردازنده پرداخت آنلاین ، در 11 فوریه تصمیم گرفت که تمام معاملات مربوط به ارز رمزنگاری شده را متوقف کند و دلیل آن را نگرانی های قانونی عنوان کرد. در طی دو روز ، TradeHill با فروش Bitcoin برای صدور بازپرداخت به مشتریان و طلبکاران همراه شد. تاریخ بعدی ، یک اشکال امنیتی در Bitcoin Exchange BTC-E توسط کاربر تالار گفتمان BitcoinTalk ، پاتریک “phantomcircuit” Strateman اعلام شد.

ارزش بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) در سالهای 2011-2010

ارزش بیت کوین (BTC به دلار آمریکا) در سالهای 2011-2010

4.22 دلار = 19 دسامبر 2011: “همسر خوب” دارای قسمت “Bitcoin for Dummies” است

هنگامی که بیت کوین هنوز در چند سال اول زندگی خود بود ، یک قسمت از “همسر خوب” تصمیم گرفت از این فناوری جدید استفاده کند. انتظار می رفت که قرار گرفتن در معرض 9.45 میلیون بیننده این ادعا را به سمت ارتفاعات جدید سوق دهد ، اما به نظر می رسید با توجه به ثابت ماندن قیمت ، تعداد کمی از بینندگان علاقه مند شده اند.

17.77 دلار = 19 ژوئن 2011: کوه. Gox Hacked – اولین سیاه چاله بزرگ بیت کوین

کوه Gox توسط ممیزی که برای مبادله کار می کرد هک شد و او کپی پایگاه داده کاربر را برای دسترسی به رمزهای عبور بارگیری کرد. با توانایی دستیابی به امتیازات سطح مدیر ، حسابرس با بسیاری از سفارشات فروش ارسال شده در سیستم ، باعث کاهش قیمت به 0.01 دلار در هر بیت کوین شد..

کوه Gox توانست یک هفته معامله را متوقف کند ، وقتی این موضوع را کشف کرد ، معاملات را معکوس کرد و امنیت سیستم های خود را بهبود بخشید. از 600 کیف پول مصالحه شده ، بیش از 4019 بیت کوین به سرقت رفته است.

16.88 دلار = 1 ژوئن 2011: Gawker News مقاله ای را در سایت ابریشم جاده وب سایت تاریک منتشر می کند

آدرین چن ، نویسنده Gawker ، مقاله ای تحت عنوان “وب سایت زیرزمینی که می توانید هر ماده مخدر قابل تصوری را خریداری کنید” منتشر کرد. این مقاله با بحث و جدال فراوانی روبرو شد ، و توصیف می کند که چگونه مصرف کنندگان می توانند از پلتفرم احتمالی شرکت ابریشم جاده ابریشم برای خرید تقریبا هر چیزی با بیت کوین استفاده کنند. این مقاله بازدید زیادی داشت و بیت کوین را از 9.21 دلار به 17.61 دلار رساند.

طی یک هفته از انتشار مقاله گاوکر ، بیت کوین به 31 دلار رسید.

0.072 دلار = 27 مارس 2011: سه بورس بیت کوین رسماً راه اندازی شد

Britcoin ، صرافی رمزنگاری جدید ، در ماه مارس راه اندازی شد و این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا برای اولین بار با استفاده از پوند انگلیس تجارت کنند. بلافاصله پس از آن ، یک مبادله در برزیل با راه اندازی یک سرویس برای رئال برزیل برای تجارت با بیت کوین نیز این نتیجه را دنبال کرد.

Bitmarket.eu در تاریخ 5 آوریل راه اندازی شد ، که به کاربران اجازه می داد برای تجارت بیت کوین از یورو استفاده کنند ، چیزی که قبلاً هرگز انجام نشده بود. این سه تبادل امکان ورود میلیون ها کاربر جدید به بازار بیت کوین را فراهم کرده است.

1.00 دلار = 9 فوریه 2011: ارزش همسان بیت کوین دلار آمریکا

بیت کوین در حدود دو سالگی به همان ارزش دلار آمریکا رسید که اولین بار در تاریخ بود که با بزرگترین ارز فیات جهان به برابری رسید. قیمت با این خبر به سرعت افزایش یافت.

0.07 دلار = 15 آگوست 2010: نتایج فرآیند معامله کلاهبرداری بیت کوین در Hard Fork

یک خطای پردازش شماره کامپیوتر اجازه داد یک معامله جعلی بیت کوین توسط یک کاربر ناشناس ایجاد شود و تقریبا 99000 بیت کوین بیشتر تولید کند که می تواند در سیستم وجود داشته باشد. توسعه دهندگان بیت کوین در عرض چند ساعت موضوع را مشاهده و اصلاح کردند.

0.06 دلار = 18 ژوئیه 2010: کوه. Gox Exchange راه اندازی شد

جد مک کالب Mt. Gox در تاریخ 18 ژوئیه ، که بر اساس قبلی (اما شکست خورده) Magic: The Gathering Online platform platform platform (MTGOX) بود. کوه Gox طی سه سال آینده رشد کرد و به بزرگترین مبادله بیت کوین بصورت آنلاین تبدیل شد و مک کالب تا 7 مارس 2011 ، مدتها قبل از این موفقیت عظیم و شکست نهایی ، ارز را به مارک کارپلس فروخت..

0.08 دلار = 11 ژوئیه 2010: مقاله Slashdot ویژه بیت کوین

Slackdog.org ، یک وب سایت محبوب برای اخبار و تحولات فناوری ، نسخه 0.3 Bitcoin را منتشر کرد. علاقه به بیت کوین افزایش یافت و طی پنج روز قیمت از 0.008 به 0.08 دلار رسید.

0.0025 دلار = 22 مه 2010: دو پیتزا اولین کالاهای خریداری شده با بیت کوین شد

Laszlo ، یک کاربر در انجمن Bitcointalk ، هزینه دو پیتزا را با 10،000 BTC پرداخت کرد که ارزش آن 25 دلار است. Jercos ، کاربر دیگری در این سیستم عامل ، پیتزا ها را سفارش داد و هزینه آن را پرداخت کرد ، این اولین باری است که بیت کوین برای یک مورد واقعی و ملموس استفاده می شود.

0.001 دلار = 12 اکتبر 2009: اولین معامله Bitcoin-to-Fiat انجام شد

New Liberty Standard با استفاده از PayPal به قیمت 5.02 دلار 5،050 BTC خرید کرد. این اولین معامله شناخته شده با بیت کوین و هرگونه ارز فیات است.

0.0008 دلار = 5 اکتبر 2009: New Liberty Standard سرویس نرخ ارز بیت کوین را راه اندازی کرد

استاندارد New Liberty به عنوان سرویسی برای مبادله فیات با بیت کوین با استفاده از نرخ 1،309.03 BTC به 1 USD یا حدود 0.0008 دلار به ازای هر 1 BTC راه اندازی شد. این نرخ با در نظر گرفتن هزینه برق مورد استفاده برای استخراج یک بیت کوین واحد در رایانه در آن زمان محاسبه شد.

0.00 دلار = 12 ژانویه 2009: اولین معامله بیت کوین انجام شد

در 12 ژانویه ، خالق بیت کوین Satoshi Nakamoto 10 بیت کوین را به عنوان توسعه دهنده و فعال رمزنگاری Hal Finney به عنوان اولین معامله بیت کوین منتقل کرد. این معامله توسط فینی توئیت شد ، وی بعداً به شوخی گفت كه هرگز این مبلغ را به ساتوشی پس نداده است.

0.00 دلار = 3 ژانویه 2009: بلوک Genesis برای بیت کوین ایجاد شد

Satoshi Nakamoto خالق بیت کوین اولین بیت کوین را استخراج کرد و بلاکچین بیت کوین را به حرکت درآورد.

اطمینان حاصل کنید که از دقیق ترین جدول زمانی تاریخ قیمت بیت کوین استفاده کنید تا ببینید که بزرگترین و بهترین ارز رمزنگاری شده در دهه اول خود چقدر پیشرفت کرده است. اکنون ، برای خاتمه دادن به راهنمای کاربر قیمت بیت کوین تاجر رمزگذار و سرمایه گذار ما ، بیایید با س FAال متداول در مورد محاسبات BTC / USD برای بررسی تمام عناصر باقی مانده به کار خود پایان دهیم.

سQالات متداول درباره قیمت بیت کوین و نرخ ارز BTC

سQالات متداول درباره قیمت بیت کوین و نرخ ارز BTC

ما در مورد قیمت بیت کوین و نرخ ارز بیت کوین س questionsالات زیادی داریم. در اینجا برخی از سوالات متداول دریافت می کنیم.

س: نرخ ارز بیت کوین از کجا ناشی می شود؟ چه کسی نرخ ارز را اندازه گیری می کند?

آ: وب سایت های مختلف با استفاده از منابع مختلف نرخ ارز بیت کوین را اندازه گیری می کنند. بهترین وب سایت ها برای بدست آوردن نرخ ارز بیت کوین از چندین مبادله عمده و داده های معاملات تا دوم استفاده می کنند. چقدر کسی فقط برای بیت کوین پرداخت کرده است؟ شخصی با چه مبلغی فقط بیت کوین فروخت؟ آخرین قیمتی که کسی برای بیت کوین پرداخت کرده چه بود؟ با تجمیع داده ها از چندین منبع ، گزارشگران نرخ ارز می توانند دقیق ترین داده های ممکن را برای شرایط فعلی بازار بدست آورند.

س: چه کسی قیمت بیت کوین را کنترل می کند?

آ: خریداران و فروشندگان در بازارهای آزاد قیمت بیت کوین را کنترل می کنند. هیچ نهاد مرکزی وجود ندارد که بتواند قیمت بیت کوین را تعیین کند.

س: آیا هر شخص تنها می تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد?

آ: مطمئناً ممکن است یک موسسه یا شخص واحد بتواند قیمت بیت کوین را کنترل کند ، اگرچه با نقدینگی بازار احتمال آن کمتر است. اگر Satoshi به طور ناگهانی شایعات موجود در مورد 1 میلیون BTC خود را در بازار رها کند ، برخلاف آنچه قبلاً دیده ایم ، باعث افت قیمت خواهد شد. تعداد کمی از افراد دیگر – حتی نهنگ هایی که میلیون ها دلار بیت کوین دارند – می توانند به تنهایی بر بازارهایی از این دست تأثیر بگذارند.

س: چه کسی میزان انتشار یا نرخ تورم بیت کوین را کنترل می کند?

آ: پاداش بلوک بیت کوین نرخ انتشار واقعی یا نرخ تورم آن است. هر 10 دقیقه ، 6.25 BTC از طریق این سیستم پاداش بلوک به عرضه موجود بیت کوین اضافه می شود. این پاداش بلوک دقیقاً مانند کل منبع آن به بیت کوین رمزگذاری می شود. این طراحی شده است که تقریباً هر چهار سال به نصف کاهش یابد ، تا سال 2140 که آخرین بیت کوین برای استخراج برنامه ریزی شده است.

س: چرا قیمت بیت کوین بسیار بی ثبات است؟ چرا نرخ ارز بیت کوین اینقدر نوسان دارد?

آ: بیت کوین به دلیل نوسانات خود بسیار مشهور است. ده سال پیش ارزش بیت کوین کمتر از یک پنی بود. طی دو سال گذشته ، بیت کوین چیزی در حدود 3000 تا 20000 دلار داشته است ، بسته به اینکه قیمت را چک کرده اید. نوسانات بیت کوین ممکن است شدید به نظر برسد ، اما این همان چیزی است که ما از دارایی جدید و بازار جدید انتظار داریم. بازار در تلاش است قیمت بیت کوین را پیدا کند ، بنابراین قیمت ها به طور طبیعی افزایش و کاهش می یابند. در بالا به دلایل اصلی افزایش و کاهش قیمت بیت کوین مراجعه کنید.

س: اگر بیت کوین دائماً در حال تغییر است ، چگونه می تواند ذخیره ارزش باشد?

آ: قیمت بیت کوین طی سالهای گذشته نوسانات شدیدی داشته است و باعث شده بسیاری از مردم ادعا کنند که بیت کوین ذخیره ارزش کمی دارد. مطمئناً ممکن است که بیت کوین ذخیره ارزش کمی در درازمدت داشته باشد ، اگرچه گفتن به این روش یا روش دیگر در این مرحله دشوار است. ارزش طلا نیز با گذشت زمان دچار نوسان شده است ، اما همچنان یکی از بهترین ذخیره ارزشهای تاریخ است.

س: آیا بیت کوین یک حباب است?

آ: مطمئناً ممکن است که ما 15 سال دیگر به بیت کوین نگاه کنیم و به بزرگترین ، احمقانه ترین حباب تاریخ بخندیم. همچنین ممکن است نوه های ما 50 سال دیگر از ما بپرسند که آیا بیت کوین در زمان کوچکی واقعاً فقط 10 هزار دلار ارزش داشت. به بیان ساده ، هیچ کس نمی داند بیت کوین به کجا می رود ، قیمت بیت کوین در آینده چه خواهد شد و اینکه آیا بیت کوین واقعاً در یک حباب قرار دارد یا نه.

س: چرا میزان عرضه کل بیت کوین ثابت شده است؟ از کجا می دانیم فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد?

آ: میزان کل بیت کوین ثابت است. به سختی وارد قوانین اصلی بیت کوین می شود. فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد.

س: آیا می توان میزان کل بیت کوین را تغییر داد?

آ: از نظر فنی امکان تغییر در عرضه کلی بیت کوین وجود دارد. درست مانند اکثر قوانین بیت کوین ، این تغییرات نیاز به حمایت اکثریت دارند. اگر افراد کافی بخواهند سقف عرضه بیت کوین را تغییر دهند ، آن محدودیت عرضه تغییر خواهد کرد.

س: امروز چه تعداد بیت کوین در بازار وجود دارد?

آ: 18 میلیون بیت کوین از ژانویه 2009 تا نوامبر 2019 استخراج شده است. 3 میلیون بیت کوین باقیمانده قرار است از سال 2019 تا 2140 استخراج شود ، و پاداش بلوک هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. در حقیقت ، تعداد بیت کوین در گردش بسیار کمتر است. به عنوان مثال افراد خاصی هرگز قصد ندارند بیت کوین خود را با قیمت کمتر از یک قیمت مشخص بفروشند. میلیون ها بیت کوین نیز از بین رفته یا از بین رفته اند.

س: چرا مه 2020 زمان مهمی برای بیت کوین است?

آ: مه 2020 یکی از مهمترین تاریخ های آینده بیت کوین است. در 14 مه سال 2020 ، پاداش بلاک Bitcoin از 12.5 BTC به 6.25 BTC به نصف کاهش می یابد. یک شبه ، میزان انتشار – یا نرخ تورم – بیت کوین به نصف کاهش می یابد. هر دو دو کاهش قبلی (50 BTC به 25 BTC و 25 BTC به 12.5 BTC) منجر به افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین شده است.

س: آیا بیت کوین ذاتاً بی ارزش نیست؟ چگونه ارزش درازمدت خواهد داشت?

آ: درست است که قیمت بیت کوین برای دارایی خاصی ثابت نیست. با این حال ، بیت کوین هنوز ارزش ذاتی دارد. به عنوان مثال بلاکچین بیت کوین ارزش بیت کوین را می دهد. بیت کوین به شما امکان می دهد بدون نیاز به یک واسطه متمرکز ، وام را از یک شخص به شخص دیگر انتقال دهید. ارزش بیت کوین از همین جا ناشی می شود.

س: چه اتفاقی می افتد که تمام بیت کوین ها استخراج شوند؟ کاهش قیمت بیت کوین رخ نمی دهد?

آ: آخرین بیت کوین در سال 2140 استخراج شده است. تا به امروز ، فقط حدود 15٪ از بیت کوین هنوز استخراج نشده است. هنگامی که آخرین بیت کوین استخراج شد ، ماینرها از طریق هزینه های معامله درآمد کسب می کنند. ماینرها وقتی موفق به استخراج یک بلوک می شوند ، در حال حاضر کارمزد معاملات را دریافت می کنند و پاداش بلوک را دریافت می کنند. پس از سال 2140 ، آنها فقط هزینه معاملات را دریافت می کنند. هیچ کس واقعاً نمی داند قیمت بیت کوین در سال 2140 کجا خواهد بود و پیش بینی اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد دشوار است. با این حال ، بیت کوین طوری طراحی شده است که حتی پس از استخراج آخرین بیت کوین نیز به راحتی کار کند.

س: کوچکترین واحد حساب بیت کوین ، satoshi ، با قیمت BTC ارتباط دارد?

قیمت بیت کوین در ساتوشی

آ: در هر 1 بیت کوین 100 میلیون ساتوشی وجود دارد یا 1 ساتوشی 0.00000001 BTC است. با توجه به تقسیم ناپذیری بیت کوین ، ساتوشی پایه اصلی ارزش قابل اندازه گیری بیت کوین است که در آن فقط 2 کوادریلیون ، 100 تریلیون ساتوشی (یا 21 کاندریلیون ساتوشی) وجود دارد. این کمبود دیجیتال وقتی اهمیت می یابد که بیت کوین دیگر مانند امروز نمی تواند با مقادیر دلار آمریکا اندازه گیری شود.

حرف آخر: قیمت Bitcoin چگونه تعیین می شود?

راهنمای قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین توسط دو عامل اقتصادی ساده تعیین می شود: عرضه و تقاضا. عرضه بیت کوین ثابت است ، اگرچه تقاضا برای بیت کوین مدام در حال افزایش است. با شنیدن بیشتر افراد در مورد بیت کوین ، با رشد و پیشرفت فناوری بیت کوین و مفیدتر شدن بیت کوین ، تقاضا افزایش می یابد. و چه کسی می داند ، در حالی که این راهنمای کاربر در مورد چگونگی عملکرد قیمت بیت کوین مطمئناً به شما کمک کرده است ، اگر مدت زمان زیادی “هودل” کنید ممکن است نگران قیمت BTC اندازه گیری شده در USD نباشید و با کوچکترین واحد حساب در بیت کوین شروع کنید ، ساتوشی.

قیمت بیت کوین btc / دلار آمریکا

چیزی به عنوان میلیونر بیت کوین وجود ندارد ، زیرا یک میلیون دلار بر اساس دلار آمریکا محاسبه می شود و یک روز نرخ مبادله BTC به USD به سادگی BTC به BTC خواهد بود (حداقل چگونگی ترسیم نقشه ممبر از ماتریس برای آینده احتمالی).

برای منابع بیشتر بهای بیت کوین ، تجزیه و تحلیل نمودار ، پیش بینی های پیش بینی و به روزرسانی های نصف سال 2020 را بررسی کنید.

در پایان ، وقتی تقاضا افزایش یابد و عرضه ثابت بماند ، قیمت ها ناگزیر افزایش می یابند. این ساده ترین راه برای درک قیمت بیت کوین و نرخ ارز است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me