banner
banner

سرمایه گذاری در فلزات گرانبها – همه آنچه باید بدانید

قیمت طلا در سال جاری به طور مداوم افزایش یافته است در حالی که حداقل بازارهای دیگر در سراسر جهان یک زمان آشفته را متحمل شده اند. این جنبش یکی از عوامل اصلی دلیل بسیاری از افراد را برای سرمایه گذاری در طلا و سایر فلزات گرانبها برجسته می کند. آنها غالباً در زمان بی ثباتی بازار یک ذخیره ارزش محسوب می شوند ، یک نوع سرمایه گذاری امن. این باعث می شود که آنها یک نوع سرمایه گذاری بسیار جذاب برای همه باشند.

در اینجا برخی از اصول پیرامون محبوب ترین فلزات گرانبها ، آنچه ارزش آنها را جابجا می کند و مهمتر از همه ، اینکه چگونه می توانید به راحتی سرمایه گذاری و این دارایی های فلزات گرانبها را شروع کنید ، پایین خواهیم آورد..

انواع فلزات گرانبها

به طور معمول ، وقتی صحبت از سرمایه گذاری در فلزات گرانبها می شود ، طلا اغلب به عنوان تنها گزینه در نظر گرفته می شود. گرچه مطمئناً محبوب ترین انتخاب است ، بازارهای عمده دیگری از فلزات گرانبها وجود دارد که بسته به سبک شما می تواند فرصت های ایده آل سرمایه گذاری باشد..

سرمایه گذاری در طلا

طلا البته وقتی صحبت از این بازارها می شود پادشاه است. این دارایی به عنوان یکی از امن ترین ذخایر ارزش در دارایی هایی که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید شناخته شده است. دلایل وجود آن در زمان درگیری های اقتصادی به عنوان پناهگاهی امن بیشتر ناشی از این است که بازار طلا به همین ترتیب تحت تأثیر قرار نمی گیرد. عرضه و تقاضا به عنوان بسیاری از دارایی های دیگر. مطمئناً ، این برنامه های کاربردی بسیاری در صنعت دارد ، و البته جواهرات ، اما میزان استخراج موجود بسیار بیشتر از عرضه جدید است..

این امر امکان کنترل زیاد بر قیمت دارندگان دارایی را فراهم می کند ، به ویژه هنگامی که عدم اطمینان اقتصادی وجود دارد و می تواند قیمت را بالاتر از آنچه امروز در بازار می بینیم ، افزایش دهد. در دوره هایی که نرخ بهره پایین است و بازده کلی بازار روی دارایی های دیگر زیاد نیست ، شما نیز یک حرکت قوی به سمت طلا خواهید دید.

سرمایه گذاری در نقره

هنگام سرمایه گذاری در فلزات گرانبها ، نقره یکی دیگر از محبوب ترین گزینه ها است. تعداد زیادی استفاده در وسایل الکتریکی و مدارها دارد و بر اساس تقاضای این مناطق تمایل به نوسان بیشتری دارد.

برای این منظور ، نقره می تواند بسیار متکی به یک اقتصاد با عملکرد قوی باشد که در آن تقاضای صنعت برای کالا زیاد است. هنوز هم علیرغم نوسانات بسیار بیشتر ، هنوز به عنوان یک پرچین در زمان ضعف دلار آمریکا و در برابر افزایش تورم دیده می شود. هر دو عامل در حال حاضر با تضعیف دلار نقش دارند و رهنمودهای مربوط به تورم در حال شل شدن هستند.

سرمایه گذاری در پلاتین

این سومین انتخاب است که ممکن است بسیاری از معامله گران هنگام سرمایه گذاری در فلزات گرانبها آن را در نظر نگیرند. واقعیت این است که پیش از این شناخته شده بود که Platinum با قیمت های بالاتر حتی از طلا تجارت می کند. این امر تا حدی به دلیل نادر بودن پلاتین است.

این به طور گسترده ای در صنعت خودرو به عنوان یک جز essential اساسی در مبدل های کاتالیزوری استفاده می شود. اگرچه این موضوع برخی از عناصر مواجهه با صنعت خودرو را به همراه دارد. با قرار گرفتن در معرض افزایش قیمت طلا و نقره در مکان امن ، این مواجهه در حال حاضر ثروتهای متضادی را برای پلاتین مشاهده کرده است. با این وجود ، بازگشت به عقب در صنعت مطمئناً می تواند یک چرخش سریع از ثروت را شاهد باشد.

نحوه شروع تجارت فلزات گرانبها

موانع ورود به اینجا همان چیزی نیست که گاه تجار تصور می کنند. در واقع ، تجارت در بیشتر فلزات گرانبها ، اعم از طلا ، نقره ، پلاتین ، پالادیوم یا سایر موارد ، می تواند به سادگی تجارت در هر سهام یا دارایی دیگر باشد. در اینجا نگاهی خواهیم انداخت به روش هایی که می توانید مستقیماً از طریق اکثر کارگزاران اصلی در این فلزات گرانبها سرمایه گذاری کنید و بدون نیاز به خرید و ذخیره مقادیر زیادی از فلزات واقعی ،.

اگر می خواهید در معاملات ارزش فلزات گرانبها مشارکت داشته باشید ، تجارت در CFD کالاها یک روش بسیار محبوب در کوتاه مدت است. با CFD ، شما دارایی اساسی را خریداری نمی کنید ، بلکه براساس حرکت قیمت بین باز و بسته شدن قرارداد معامله می کنید. از بسیاری جهات به گزینه های معاملاتی یا معاملات آتی کالاها شباهت دارد و این سود را دارد که هرگز خطر تحویل دارایی واقعی را به همان روشی که در معاملات سایر قراردادهای مشتقه انجام می دهید ، ندارد. این نیز یکی از در دسترس ترین راه ها برای درگیر شدن است ، زیرا بیشتر کارگزاران اصلی که تجارت فارکس را ارائه می دهند ، CFD کالاهای عمده ای نیز برای تجارت در دسترس دارند..

اگر به دنبال روش های محافظه کارانه تر برای سرمایه گذاری در هر یک از این فلزات گرانبها هستید ، ETF کالاها همیشه یک انتخاب عالی هستند. اینها می توانند به طور موثر وجوه شما را در انتخاب گسترده تری از شرکتهای مرتبط با فلزات گرانبها سرمایه گذاری کنند. نه تنها به شما کمک می کند تا بتوانید سبد سهام خود را متنوع کنید ، بلکه ETF به خودی خود می تواند در برابر خطرات نوسانات حتی بیشتر محافظت کند. شما همچنین می توانید سرمایه گذاری تک سهام خود را در شرکت های مرتبط با فلز گرانبها انتخاب کنید. اینها می توانند شرکت های معدنی یا هر وابسته یا وابسته به تولید یا فرآوری فلزات باشند. اینها فقط چند مورد از محبوب ترین و در دسترس ترین روشهای سرمایه گذاری برای شماست ، خصوصاً اگر می خواهید از خرید مستقیم طلای فیزیکی یا سایر فلزات گرانبها جلوگیری کنید.

گزینه دیگر فقط خرید مستقیم فلزات گرانبها است ، در این حالت توصیه می کنیم:

اگر ترجیح می دهید از تکالیف خود صرف نظر کنید ، این دو شرکت را به شما توصیه می کنیم:

  1. کارگزار طلا
  2. خرک شمش

آیا سرمایه گذاری در فلزات گرانبها خطرناک است?

درست مثل سرمایه گذاری در هر دارایی یا بازار دیگر ، همیشه خطر خاصی هنگام سرمایه گذاری در فلزات گرانبها وجود دارد. حتی طلا که اغلب به عنوان “ضد رکود” توصیف می شود ، می تواند فرار باشد. این مورد حتی برای افرادی مانند نقره و دیگران بیشتر است.

با توجه به این فکر ، انجام تحقیقات خود و دانستن خطرات قبل از سرمایه گذاری ضروری است. همچنین باید توجه داشته باشید که برخی از وسایل نقلیه برای سرمایه گذاری در این دارایی ها از نظر خطرناک بودن می توانند متفاوت باشند. این همچنین به معنای بررسی هرگونه هزینه یا بازدهی در هر یک از دارایی هایی است که معامله می کنید. اگر این مراحل را دنبال کنید ، در صورت سرمایه گذاری در فلزات گرانبها ، خود را برای موفقیت بالقوه آماده می کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me