banner
banner

Goldman Sachs ، Facebook’s Novi و دلار دیجیتال: اخبار رمزنگاری هفته

OKEx Insights پنج خبر برتر رمزنگاری هفته گذشته را ارائه می دهد.

گلدمن ساکس به مشتریان می گوید که بیت کوین کلاس دارایی نیست

گلدمن ساکس میزبان برنامه ای از قبل برنامه ریزی شده بود تماس مشاوره سرمایه گذاری برای مشتریان در تاریخ 27 مه ، که در آن بحث بیت کوین و ارزهای رمزپایه شده است. اگرچه برخی از افراد در صنعت انتظار داشتند که به دنبال اخبار مربوط به سرمایه گذاری بیت کوین پل تودور جونز و افزایش چشمگیر قرار گرفتن در معرض نهادها در چند سال گذشته ، یک موقعیت مثبت داشته باشند ، بانک سرمایه گذاری چند ملیتی BTC را به عنوان یک دارایی نامشروع قلمداد کرد.

در اسلایدی تحت عنوان “ارزهای رمزپایه از جمله بیت کوین یک کلاس دارایی نیستند," گلدمن ساکس ادعا کرد که بیت کوین هیچ جریان نقدی یا درآمدی را ارائه نمی دهد ، قادر به ایجاد تنوع نیست و یک محافظ موثر در برابر تورم فیات نیست ، از جمله موارد منفی.

غذاهای کلیدی

  • جامعه بیت کوین سریعاً به برداشت گلدمن ساکس از ارز رمزپایه پیشرو در بازار پاسخ داد. به ویژه نکته قابل توجه مدیر ارشد استراتژی Coinshares Meltem Demirors یادآوری می کند که بانک سرمایه گذاری شده است درگیر پولشویی است, علی رغم ادعای خود مبنی بر اینکه بیت کوین در درجه اول برای این منظور و سایر اهداف غیرقانونی استفاده می شود.
  • با توجه به موج علاقه نهادی به بیت کوین و فضای ارزهای رمزنگاری شده – که انتظار نمی رود سرعت آن کاهش یابد – دشوار است که نظر منسوخ گلدمن ساکس درباره BTC را جدی بگیرید.

فیس بوک کیف پول Libra را به Novi تغییر نام داد

فیس بوک اعلام کرد این هفته شرکت فرعی آن مسئول برنامه کیف پول برای پروژه ارز دیجیتال Libra نام تجاری جدید شده است. این کیف پول که در ابتدا کالیبرا نام داشت ، اکنون Novi نامیده می شود.

این غول رسانه های اجتماعی همچنین به روشنی اعلام کرده است که Novi به تأیید هویت مشتری شما (KYC) احتیاج دارد – تنظیم کننده هایی که در ایالات متحده و سایر کشورها وجود دارد ، ضروری است که سکه و کیف پول برای مصرف کنندگان عرضه شود. این برنامه بصورت مستقل و همچنین در پیام رسان فیس بوک و غول پیام رسان متعلق به فیس بوک ، WhatsApp ادغام خواهد شد.

غذاهای کلیدی

  • تلاش فیس بوک برای تغییر نام کالیبرا به Novi احتمالاً به معنای فاصله گرفتن سلطه ادراک شده شرکت از پروژه Libra است. در حالی که فیس بوک تنها مسئول Novi است ، اما خود را صرفاً به عنوان عضوی از انجمن Libra – سازمانی که پشت Libra قرار دارد – قرار داده است..
  • Libra به دلیل تمرکز آشکار ، حریم خصوصی و عدم مقاومت در برابر سانسور ، مورد انتقاد گسترده جامعه ارزهای رمزپایه قرار گرفته است..

دلار دیجیتال در یک روزنامه سفید جدید پیشنهاد شده است

چارچوبی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) ایجاد شده است پیشنهاد شده توسط پروژه دلار دیجیتال – گروهی متشکل از رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) کریس جیانکارلو ، رئیس سابق نوآوری CFTC دانیل گورفین و دیگران.

در این پیشنهاد آمده است که هر CBDC در ایالات متحده نباید با مشتری روبرو شود – به این معنی که باید سیستم بانکی دو لایه فعلی را که در آن فدرال رزرو دلار به بانک ها صادر می کند ، حفظ کند. سپس کاربران می توانند دلارهای توکن خود را در کیف پول های دیجیتال خود نگه دارند – احتمالاً فقط برنامه بانکی آنلاین آنهاست – در حالی که بانک ها هنوز توانایی استفاده از وجوه مشتری را برای وام دارند.

غذاهای کلیدی

  • ایالات متحده ممکن است سرانجام با نوشتن مقاله سفید جدید با ایجاد یک چارچوب برای یک دلار دیجیتال ، از ادامه تنظیم مقررات ارز دیجیتال و CBDC جلوگیری کند.
  • در حالی که چین به توسعه و اجرای CBDC خود ادامه می دهد ، در صورت تمایل به حفظ موقعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهان ، ایالات متحده باید این روند را ادامه دهد..

ماینرهای BTC 2009 کریگ رایت را صدا می کنند

به عنوان یک آدرس بیت کوین مربوط به دوره 2009 برای اولین بار در 11 سال گذشته در 20 مه سال 2020 زنده شد ، کاربر توئیتر Whale Alert ترس از اینکه خالق Bitcoin ، Satoshi Nakamoto ، در پشت معامله است را برانگیخت..

جالب است بدانید که آدرس Bitcoin در معامله 20 مه در میان 16000+ آدرس دانشمند کامپیوتر کریگ استیون رایت – که ادعا می کند ناکاموتوی واقعی است – در یک دعوای حقوقی ادامه یافته به دادگاه ارائه شده است. معامله 20 مه – اگرچه ممکن است به صورت تصادفی انجام شده باشد – اما ادعای رایت مبنی بر اینکه او آدرس را دارد ، بی اعتبار می کند ، اما کلیدهای خصوصی آن در دست نیست.

با این حال ، یک نهاد ناشناس a پرونده در تاریخ 25 مه که باعث شد یک پیام مستقیم به رایت بی اعتبار شود این پست به صورت دیجیتالی مالکیت 145 آدرس بیت کوین را تأیید کرد ، که همگی Bitcoin را در سال 2009 استخراج کرده و همچنین توسط رایت ادعا شده بود که آدرس خودش را دارد.

با توجه به سن و آدرس آدرس مورد نظر ، این احتمال وجود دارد که آنها به ناکاموتو تعلق داشته باشند ، اما محققان بلاکچین در هر دو مورد الگوی پاتوشی را با اختلاف نظر ذکر می کنند.

غذاهای کلیدی

  • اینکه این آدرس ها به ناکاموتو تعلق دارند یا سایر ماینرهای تصادفی اولیه هنوز ناشناخته مانده است ، اما به هر ترتیب کریگ رایت در محل قرار گرفته است.
  • از آنجا که اعتقاد بر این است که ناکاموتو بیش از 1.1 میلیون بیت کوین دارد که می تواند بطور بالقوه در هر زمان بفروشد ، گمانه زنی ها درباره احساسات بازاریابی بازار – حتی به عنوان تأثیرگذار صنعت شکاک باقی ماند.

جوزا برنامه را با سامسونگ بلاکچین ادغام می کند

روز پنجشنبه ارزهای رمزنگاری مستقر در ایالات متحده Gemini و غول فناوری سامسونگ مبادله می شوند اعلام کرد یک مشارکت این دو شرکت کیف پول Blockchain سامسونگ را معرفی کردند. این ادغام به شما امکان می دهد تا کاربران برنامه کیف پول سامسونگ در ایالات متحده و کانادا از طریق برنامه موبایل Gemini’s رمزنگاری را خریداری ، فروش و تجارت کنند.

غذاهای کلیدی

  • در حالی که پذیرفتن جریان اصلی بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه دقیقاً به واقعیت تبدیل نشده است ، مشارکت با غول های فناوری مانند سامسونگ نمونه هایی از اقدامات معنادار در مسیر دستیابی به ارزهای رمزپایه در دست همه است..

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد. OKEx Insights on را دنبال کنید توییتر و تلگرام.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me