banner
banner

معاملات آتی بیت کوین با قرمز شدن بازارهای سنتی ، منفی را منعکس می کنند

Futures Friday یک بازبینی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

بیت کوین (BTC) یک هفته پیچیده را از نظر قیمت تجربه کرد ، نه تنها تحت تأثیر تبلیغات تبلیغاتی DeFi بلکه همچنین تحت تأثیر بازارهای سنتی مانند طلا و سهام.

از جمعه گذشته تا این سه شنبه ، بازده فوق العاده بالای پروژه های تولید محصول در امور مالی غیرمتمرکز قیمت Ether (ETH) را افزایش داد که این امر به بیت کوین نیز کمک کرد. با این حال ، در روز چهارشنبه ، کاهش شدید قیمت طلا منجر به ایجاد الگوی فروخوردن نزولی در نمودار روزانه بیت کوین شد. از آن زمان ، قیمت BTC همچنان در حال کاهش است و سرانجام زیر 10،500 دلار شکست زیرا سهام ایالات متحده نیز اصلاح قابل توجهی در روز پنجشنبه مشاهده کرد.

معاملات آتی سه ماهه OKEx (BTCUSD0925) با افت به 9902 دلار روبرو شد و در یک لحظه زیر قیمت نقطه معامله شد ، که کاملاً منعکس کننده بدبینی کوتاه مدت بازار است. با حرکت به جلو ، علامت 10،000 دلار سطح روانشناختی مهمی برای بازار خواهد بود.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، نسبت بلند / کوتاه همچنان بالای 1.2 است ، که نشان می دهد برخی از سهام هنوز موقعیت های خود را حفظ می کنند و انتظار دارند ضررهای افزایش قیمت را کاهش دهند. با این حال ، قیمت آتی سه ماهه که زمانی در یک حق بیمه منفی قرار داشت ، منفی بودن بازار را نشان می دهد.

بهره باز به جایی که در اواخر ژوئیه بود بازگشت و قیمت بیش از 10 هزار دلار شکست ، که همچنین نشان می دهد خرس های سودآور بیشتر موقعیت های خود را بسته اند. با مارک 10،000 دلاری بسیار نزدیک به قیمت فعلی ، احتمالاً شاهد یک دوره ادغام خواهیم بود.

معاملات آتی سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0925). از ساعت 6:00 صبح UTC در تاریخ 4 سپتامبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

در مورد نسبت بلند / کوتاه ، در کل افزایش قیمت از جمعه به دوشنبه همچنان پایین بود و بین 1.05 تا 1.20 ادامه داشت. این نشان می دهد تعداد معامله گرانی که در حال افزایش قیمت بودند زیاد نبوده است.

با این حال ، در روز چهارشنبه ، با کاهش قیمت آتی سه ماهه از 12000 دلار به 11300 دلار ، به وضوح می توان جهش نسبت کوتاه / کوتاه را از 1.20 به 1.45 مشاهده کرد. این همچنین نشان می دهد که بسیاری از تاجران در مسیر سقوط موقعیت های طولانی را در اختیار داشتند. اما این دارایی های طولانی در روز پنجشنبه با کاهش بیشتر قیمت به حدود 10200 دلار کاملاً خرد شد.

این نسبت در حال حاضر از بالاترین سطح 1.45 به حدود 1.25 عقب نشسته است ، که نشان می دهد افت قیمت بسیار ناگهانی بوده و تعداد فروشندگان کوتاه مدت هنوز کم است ، در حالی که بسیاری از گاوها چمدان های خود را حمل می کنند و انتظار بازگشت دارند.

زمان جمع آوری داده ها: 28/8/8 4:00 صبح UTC تا 9/4 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

در مقاله هفته گذشته Futures Friday ، اظهار داشتیم که "مبنای BTC نشان می دهد که بازار مانند اوایل ماه جاری خوشبین نیست."

در هفت روز گذشته ، حق بیمه سه ماهه آتی OKEx از 110 دلار قبل از بازگشت چهارشنبه به 160 دلار افزایش یافته بود. حق بیمه اکنون در دو روز متوالی کاهش شدید از بین رفته و در یک نقطه وارد قلمرو منفی شده است. از اواسط ماه مه ، این اولین بار است که معاملات آتی سه ماهه با حق بیمه منفی روبرو می شوند ، که نشان دهنده احساسات بسیار بدبینانه بازار است. قیمت آتی سه ماهه فعلی تقریباً یکسان با قیمت لحظه ای شده است.

زمان جمع آوری داده ها: 28/8/8 4:00 صبح UTC تا 4/9 9:00:00 UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، به این معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز تقریباً همانند قیمت حرکت کرد و در هفته قبل از سقوط در روز چهارشنبه به 1.12 میلیارد دلار رسید. و OI اکنون پس از دو روز ادامه فروش و انحلال ، به 886 میلیون دلار رسیده است.

کاهش سریع OI همچنین نشان می دهد که خرسها در هنگام افت موقعیت های خود را بسته اند. با این حال ، به نظر می رسد که با نسبت بلند / کوتاه ، هنوز بسیاری از گاوها وجود دارد که از دست می روند اما موقعیت های طولانی خود را نبسته اند.

زمان جمع آوری داده ها: 28/8/8 4:00 صبح UTC تا 4/9 9:00:00 UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه در بیشتر هفته تغییر نکرد و در بازه زمانی 13 و 15 قرار داشت. با این وجود ، در جریان فروش روز پنجشنبه سرانجام به سرعت به 11 رسید و این نشان می دهد که بسیاری از معامله گران طولانی که USDT را قرض گرفته اند موقعیت های خود را با ضرر بسته اند.

با این حال ، با نسبت هنوز به وضوح بالاتر از 1.0 ، بازار معاملات حاشیه نقطه نسبتا کند است و هنوز هم خارج از اینرسی قبلی بازار گاو نر است.

زمان جمع آوری داده ها: 28/8/8 4:00 صبح UTC تا 4/9 9:00:00 UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC را خریداری کنند و کسانی که BTC را وام می گیرند قصد دارند آن را کوتاه کنند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر افراطی این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

این فروش اخیر بیشتر تحت تأثیر بازارهای سنتی بود ، به ویژه سودآوری پس از تغییر شکل V در دارایی های مختلف. باید توجه ویژه ای به آخرین روز معاملات هفته بازار سهام ایالات متحده و شاخص دلار آمریکا داشته باشیم.

با نگاهی به بازار ارزهای رمزنگاری شده ، علاقه وافری برای افزایش قیمت در نیمه اول هفته ، به ویژه با تبلیغات تبلیغاتی DeFi ، احساس می شد. در حال حاضر ، علامت 10،000 دلار یک سطح روانشناختی مهم در میان مدت خواهد بود و شکستن زیر این سطح احتمالاً حمایت 9،300 دلاری را آزمایش می کند.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me