banner
banner

Litecoin چیست (LTC)

ارزهای رمزپایه هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. یکی از اولین ارزهای رمزنگاری شده Litecoin بود ، از این رو در بین محبوب ترین سکه ها قرار دارد. شما به احتمال زیاد قبلاً در مورد این ارز رمزنگاری شده چیزی شنیده اید و از آنجا که اینجا هستید ، احتمالاً فکر می کنید Litecoin چیست. آنچه در اینجا خواهید آموخت:

Litecoin چیست?

Litecoin (LTC) یکی از شناخته شده ترین بلاک چین ها و دارایی های دیجیتال در بازار ارزهای رمزپایه است. ارز مجازی توسط چارلی لی در سال 2011 ایجاد شده است و به عنوان نقره طلای Bitcoin شناخته می شود.

یکی از سازمانهای پشت Litecoin ، سازمان است بنیاد Litecon. بر اساس آن ، Litecoin یک دارایی دیجیتال است که با فرض زمان تأیید سریع و هزینه های معامله کم ساخته می شود. به همین دلیل است که از Litecoin برای پرداخت کالاها و خدمات استفاده می شود.

Litecoin همچنین یکی از قدیمی ترین ارزهای مجازی در فضا است و سالها پیش یکی از اصلی ترین رقبای بیت کوین بود. امروزه ، Litecoin پس از بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ، XRP و بیت کوین کش (BCH) از نظر سرمایه بازار پنجمین رمز ارز بزرگ است..

چارلی لی – خالق LTC

چارلی لی هست بنیانگذار Litecoin. وی لیسانس و فوق لیسانس علوم کامپیوتر گرفت و در سال 2000 فارغ التحصیل شد. پس از ترک MIT ، در شرکت های مختلف fintech از جمله Google و Guidewire Software کار کرد..

همانطور که در ژوئیه 2018 در توییتر گفت ، آقای لی از مقاله ای در مورد جاده ابریشم در سال 2011 شروع به یادگیری درباره بیت کوین کرد. در آن زمان ، او در Google روی پروژه های مختلفی از جمله YouTube Mobile یا Chrome OS کار می کرد.

لی مانند بسیاری دیگر از دانشمندان کامپیوتر که به بیت کوین و کل فضای بلاکچین علاقه مند بودند ، استخراج بیت کوین را آغاز کرد. به همین دلیل او تصمیم گرفت دارایی دیجیتال خود را به دنبال مدل Bitcoin’s ایجاد کند.

Litecoin چگونه کار می کند؟?

لی پس از تلاش برای ایجاد دارایی دیجیتال خود به نام Fairbix ، Litecoin را منتشر کرد. Fairbix قادر به موفقیت نبود ، Litecoin ، توجه بسیاری از افراد را در سراسر جهان جلب کرد. اگرچه ارز مجازی شباهت زیادی به بیت کوین داشت ، اما تفاوت های محسوسی با مورد اخیر داشت.

Litecoin در 7 اکتبر 2011 به عنوان مشتری متن باز در GitHub منتشر شد. چند روز بعد ، Litecoin به صورت مستقیم شروع به کار کرد.

در مقایسه با بیت کوین ، Litecoin مجموعاً 84 میلیون منبع ، یک الگوریتم استخراج به نام Scrypt و 2.5 دقیقه بلوک دارد. در عوض ، بیت کوین 21 میلیون ذخیره ، یک الگوریتم استخراج به نام SHA-256 و 10 دقیقه زمان بلوک دارد..

شبکه Litecoin هر 2016 بلاک یا سه و نیم روز مشکل خود را تنظیم می کند. این بدان معناست که ماینرها تمایل دارند مشکل Litecoin خود را سریعتر نسبت به بیت کوین تنظیم کنند ، جایی که مشکل هر 2 هفته تنظیم می شود.

اگرچه بیت کوین و Litecoin به روشی مشابه کار می کنند ، Litecoin از نظر نصف شدن عقب است. بیت کوین در سال آینده نصف سوم خود را تجربه می کند و Litecoin اخیراً کاهش پاداش بلوک دوم خود را تجربه کرده است. هر چهار سال ، بیت کوین و لیت کوین هر دو کاهش پاداش دریافتی ماینرها را تجربه می کنند که یکی از مهمترین ویژگی های برخی ارزهای رمزپایه به ویژه ارزهای اثبات کار (PoW) است. انتشار جدید سکه پس از 840،000 بلوک برای Litecoin و 210،000 بلوک برای بیت کوین ، 50٪ کاهش می یابد.

با صدور کمتر و افزایش تقاضا برای ارز دیجیتال ، انتظار می رود در صورت بروز شوک تقاضا در بازار ، قیمت ارز مجازی سریعتر افزایش یابد. تعداد معدودی از سرمایه گذاران که به بازار عرضه می شوند ، LTC کمتر در دسترس خواهد بود.

Litecoin همچنین مبادله های اتمی را نیز انجام داده است که به افراد امکان می دهد از طریق زنجیره ای سکه مبادله کنند بدون اینکه به شخص ثالث وابسته باشند. با اجرای قراردادهای هشدار timelock ، امکان ارسال پرداخت پس از مهلت از قبل توافق شده وجود دارد.

برخی مبادلات اتمی بین Litecoin and Decred (DCR) و Vertcoin (VTC) انجام شده است.

اثبات الگوریتم کار در Litecoin

با الگوریتم PoW که Litecoin دارد ، می توان شبکه را غیرمتمرکز و همچنین در حال انجام تراکنش های تأیید کننده نگه داشت. ماینرها از قدرت محاسباتی لازم برای حل معماهای رمزنگاری استفاده می کنند. هنگامی که یک بلاک توسط یک ماینر پیدا شد و تمام معاملات پردازش شد ، این ماینر پاداش LTC دریافت می کند که در حال حاضر 12.5 LTC برای هر بلاک است.

استخراج کنندگان بیت کوین اگر بخواهند محبوب ترین دارایی دیجیتال را استخراج کنند ، مجبور به خرید ماشین های تخصصی به نام ASIC هستند. به همین ترتیب ، شما برای استخراج Litecoin به تجهیزات تخصصی و رقابت در صنعت معدن نیاز دارید.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، Litecoin از الگوریتم Scrypt استفاده می کند ، در مقایسه با بیت کوین که از SHA 256 استفاده می کند. هدف در پشت الگوریتم Scrypt این است که اطمینان حاصل شود همه قادر به استخراج Litecoin هستند نه فقط چند نفر با استخراج کنندگان ASIC. اگرچه استخراج Litecoin با CPU و GPU امکان پذیر بود ، امروزه بسیار ناکارآمد است و ASIC های Scrypt بر بازار تسلط دارند.

در زمان نوشتن این مقاله ، نرخ هش Litecoin از ابتدای سال 2019 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در پایان سال 2018 ، نرخ هش به 146 TH / s رسید. چند روز پیش ، شبکه دارای هش 523 TH / s بود ، که از دسامبر 258 درصد افزایش نشان می دهد.

سرعت و هزینه معامله

سرعت معامله Litecoin بیشتر از بیت کوین است و با هزینه های کمتری کار می کند. زمان بلوک Litecoin نزدیک به 2.5 دقیقه است و در یک محدوده بین 2.2 و 2.75 دقیقه در نوسان است. این برای بسیاری از بازرگانان و کسانی که Litecoin را قبول می کنند بسیار مفید است و فقط در 5 دقیقه دارایی دیجیتال را با دو تأیید دریافت می کنند.

این یک مزیت در مقایسه با بیت کوین است که برای دریافت یک تأیید نیاز به ده دقیقه زمان دارد. علاوه بر این ، هزینه های پرداخت شده توسط کاربران بسیار ارزان تر از شبکه بیت کوین است. متوسط ​​کارمزد هر معامله LTC در حال حاضر 0.059 دلار است ، در حالی که بیت کوین دارای هزینه معامله متوسط ​​1.54 دلار است.

علاوه بر این ، Litecoin همچنین یکی از ارزهای دیجیتال با بیشترین نقدینگی در بازار است. خرید یا فروش آن از طریق صرافی های مختلف در سراسر دنیا به روشی سریع و ایمن امکان پذیر است.

برای اینکه بتواند تعداد تراکنش هایی را که شبکه می تواند پردازش کند افزایش دهد ، Litecoin Segregated Witness (SegWit) را معرفی کرد ، که به شما امکان می دهد تراکنش ها از اندازه کوچکتری برخوردار شوند و در نتیجه فضای بیشتری در هر بلوک ایجاد کنید.

اگرچه ارز دیجیتال معاملات سریع و ارزان را ارائه می دهد ، اما توسعه دهندگان چارلی لی و Litecoin مجبور به کار شدند تا بتوانند از حملات سیل جلوگیری کنند. این حملات مربوط به موجودی مخرب است که چندین تراکنش را برای ازدحام شبکه پردازش می کند. این کار هزینه ها را افزایش می دهد و همچنین باعث کندی کل شبکه می شود.

معاملات محرمانه

معاملات محرمانه یکی از ویژگی های مورد انتظار در شبکه Litecoin است. امروزه دارایی های دیجیتال مانند Bitcoin ، Ethereum و Bitcoin Cash تمام تراکنش های پردازش شده در بلاک چین های مربوطه را ثبت می کنند. این چیزی است که اجازه نمی دهد کاربران هر بار که اقدام به انتقال می کنند ، خصوصی بمانند.

در واقع ، می توان متوجه شد که کدام آدرس وجهی را ارسال کرده است ، مبلغی که معامله شده است ، هزینه های پرداخت شده و چه کسی معامله را دریافت کرده است. شرکت هایی که تجزیه و تحلیل داده های بلاکچین را بر عهده دارند می توانند IP ها ، ایمیل ها و موارد دیگر را به آدرس های خاص مرتبط کنند.

به همین دلیل است که چارلی لی در توییتر خود نوشت که قابلیت لذت تنها خاصیت پول سالم است که در حال حاضر در Bitcoin و Litecoin از دست رفته است. به همین دلیل است که او تصمیم گرفت با افزودن معاملات محرمانه بر روی نرم افزاری Litecoin تمرکز کند.

به منظور انجام این کار ، شبکه نرم فورک را تجربه خواهد کرد. علاوه بر این ، آنها همچنین در حال انجام ضدگلوله هستند MimbleWimble با بلوک های پسوند ، که یک مفهوم مشابه با زنجیره های جانبی است. اگرچه تاریخ مشخصی برای راه اندازی وجود ندارد ، اما همانطور که آقای لی توضیح داد ، هدف این است که زمانی در سال 2019 انجام شود.

با استفاده از این پیاده سازی ، Litecoin قادر خواهد بود حریم خصوصی کسانی که وجوه معامله می کنند را حفظ کرده و از داده های آنها از جمله وجوه مورد استفاده محافظت کند. اگرچه این مورد برای کل شبکه بسیار مثبت است ، اما لازم به ذکر است که افزایش مهمی در هزینه های معامله وجود خواهد داشت.

نحوه خرید و ذخیره Litecoin?

ارز دیجیتال را می توان در بسیاری از صرافی های ارز رمزنگاری شده در سراسر جهان به دست آورد. از آنجا که Litecoin ارز مجازی کمی نیست و مدت زیادی است که در بازار فعالیت می کند ، خرید آن در تعداد زیادی سیستم عامل رمزنگاری امکان پذیر است.

برخی از بهترین مکان ها برای خرید Litecoin Binance ، Coinbase ، Bibox ، Huobi Global و KuCoin و غیره است. معمولاً لازم است مبتدیان بدانند که از کجا LTC را خریداری کنند. به همین دلیل ما راهنمایی برای افراد و سرمایه گذاران علاقه مند به خرید Litecoin نوشته ایم.

از طریق Binance خرید LTC با Bitcoin (BTC) ، Ethereum (ETH) ، Paxos Standard (PAX) ، TrueUSD (TUSD) ، USD Coin (USDC) و Tether (USDT) امکان پذیر است. Litecoin 2.5٪ از کل حجم معاملات در Binance را تشکیل می دهد.

کاربرانی که می خواهند LTC را در اختیار داشته باشند ، می توانند با استفاده از کیف پول ارز رمزنگاری شده که از Litecoin پشتیبانی می کند ، این کار را انجام دهند. اگرچه صرافی ها کیف پول در اختیار کاربران قرار می دهند ، اما کلیدهای خصوصی توسط صرافی مدیریت می شوند ، این بدان معناست که اگر هک شوند یا فعالیت صرافی متوقف شود ، بودجه از دست خواهد رفت.

قیمت و ارزش Litecoin

Litecoin یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در بازار است. به همین دلیل است که ارزش Litecoin از زمان عرضه به بازار معمولاً در میان ده محصول اول قرار دارد. طی ماه های گذشته ، Litecoin بین موقعیت های 8 و 4 معامله شده است.

بالاترین قیمت رسیده توسط Litecoin در 12 دسامبر 2017 بود ، زمانی که ارز دیجیتال از 420 دلار برای هر سکه عبور کرد. در آن زمان ، کل بازار ارزهای رمزنگاری شده هیجان زده بود که بالاترین قیمت ارز دیجیتال می تواند باشد.

پس از این ، ارزش Litecoin وارد بازار خرس شد که تا دسامبر 2018 ادامه داشت. در 14 دسامبر 2018 ، Litecoin نزدیک به 22 دلار پایین ترین نقطه در بیش از یک سال معامله شد. از آن لحظه ، ارزش Litecoin به 140 دلار رسید و در حال حاضر هر LTC حدود 50 دلار معامله می شود.

قیمت Litecoin

از نظر BTC ، Litecoin نیز بالاتر از 0.025 BTC قرار گرفت و به ازای هر LTC به زیر 0.00023 BTC رسید. در حال حاضر ، Litecoin در حال حاضر در حدود 0.007705 BTC معامله می شود. در بیشتر تاریخ خود ، Litecoin بالاتر از آن سطح معامله می شد. بر اساس CoinMarketCap ، در حال حاضر ، سرمایه بازار Litecoin 5.87 میلیارد دلار است.

اگر می خواهید در مورد قیمت Litecoin بیشتر بدانید ، می توانید پیش بینی قیمت Litecoin ما را بخوانید.

نتیجه

Litecoin یکی از شناخته شده ترین و قدیمی ترین ارزهای دیجیتال در فضا است. این نشان داد که امکان انعطاف پذیری در طول سالها وجود دارد و اینکه چگونه می توان از بیت کوین پیروی کرد و چندین پیشرفت را پیشنهاد کرد. این ارز دیجیتال به روزرسانی های بسیاری را انجام داده است که بعدا توسط بیت کوین استفاده شد ، از جمله شاهد جدا, و در آینده, معاملات محرمانه یا مبادله اتمی.

Litecoin اخیراً نصف شده است و بسیاری از کارشناسان معتقدند که در آینده نزدیک گاو نر در بازار ارزهای رمزپایه اجرا خواهد شد. بنیاد Litecoin همچنین در حال کار با بسیاری از نهادها و سازمان ها برای ادامه تبلیغ Litecoin و گسترش پذیرش است.

واضح است که Litecoin از بزرگترین دارایی های دیجیتال بوده است و انتظار می رود در سال های آینده نیز به همین ترتیب باقی بماند. چه litecoin چیست litecoin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me