banner
banner

Bitcoin vs Litecoin

به عنوان یک سرمایه گذار رمزنگاری ، درک تفاوت بین Bitcoin و Litecoin بسیار حیاتی است. بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده در جهان ، سرعت انقلاب فعلی بلاکچین ما را تعیین کرد ، با این حال ، Litecoin به بازار نشان داد که می توانید با استفاده از نقاط قوت بیت کوین ، توانایی های فنی بیشتری را بدون کاهش کارایی سکه یا هدف کلی آن اضافه کنید..

بیت کوین

بیت کوین در سال 2008 طراحی و ساخته شد و در سال 2009 وارد بازار شد. خالق ناشناس بیت کوین ، با نام Satoshi Nakamoto ، در پست های انجمن توضیح می دهد که چگونه وی توانست مسئله معروف مخارج مضاعف را که همه ارزهای دیجیتال قبلی را آزار می داد ، حل کند. مسئله هزینه دو برابر محدودیت فنی بود. این سناریویی را توصیف کرد که هنگام ارسال ارز دیجیتال به شخصی و تقریباً در زمان دقیق آن ، ارسال همان ارز برای طرف دیگر رخ داده است. تأخیر ناشی از آن توقف را غیر ممکن می کند. ساتوشی دریافت که می تواند مهر تایمی به الگوریتم اثبات کار اضافه کند. تعبیه این مهر زمان در هر بلوک امکان ارسال همزمان دو تراکنش بدون ایجاد اختلاف را غیرممکن می کند.

Litecoin

طولی نکشید که توسعه دهندگان دیگر به رویکرد منحصر به فرد Satoshi توجه کردند. چارلی لی ، یکی از این توسعه دهندگان و کارمندان گوگل. او چنان از مفهوم الهام گرفته بود که تصمیم گرفت در انقلاب شرکت کند. لی به جای رقابت مستقیم با بیت کوین ، سعی در تبدیل شدن به Robin to Bitcoin’s Batman داشت. به گفته خودش ، او توضیح می دهد که Litecoin نقره طلای Bitcoin است.

Litecoin در 7 اکتبر 2011 به عنوان مشتری متن باز در GitHub وارد بازار شد. Litecoin یکی از اولین هارد فورک های هسته بیت کوین مشتری. در نسخه رمزنگاری لی ، جنبه های فنی تقویت شد. به عنوان مثال ، بیت کوین بلوک تراکنش ها را هر 10 دقیقه تأیید می کند. این بلوک ها به داده های 1 مگابایتی محدود می شوند.

Bitcoin vs Litecoin Halving Stats

Bitcoin vs Litecoin Halving Stats

Litecoin هر 2.5 دقیقه یک بلوک را تأیید می کند. این شبکه بسیار سریعتر از بیت کوین است و توسعه دهندگان آن را با 28 تراکنش در ثانیه ذکر کرده اند. جالب اینجاست که این نرخ تولید سریعتر با افزایش کل عرضه در مقابل بیت کوین مطابقت دارد. فقط 21،000،000 BTC در دسترس است. در مجموع 84،000،000 LTC برای صدور وجود دارد.

سازوکارهای اجماع – بیت کوین در مقابل Litecoin

بیت کوین و Litecoin هر دو به سازوکار توافق اثبات کار اعتماد می کنند. بیت کوین از مکانیزم SHA-256 استفاده می کند. SHA مخفف Secure Hashing Algorithm است. این یک معادله ریاضی است که ماینرها حل می کنند. ماینری که با موفقیت معادله را پاسخ می دهد ، پاداش استخراج را دریافت می کند و می تواند بلاک بعدی معاملات را به بلاکچین اضافه کند.

پاداش فعلی ماینرها در بلاک چین 6.25 BTC است. قابل ذکر است ، این جوایز استخراج تنها زمانی است که BTC جدید وارد بازار می شود. آنها طوری طراحی شده اند که هر ده دقیقه یک بار اتفاق می افتند. برای اطمینان از ماهیت پیش بینی عرضه پولی بیت کوین ، معادله SHA-256 به طور خودکار دشواری را تنظیم می کند. هرچه قدرت هش شبکه بیشتر باشد ، پاسخ دشوارتر خواهد بود. برای افزایش دشواری ، معادله به سادگی به صفرهای بیشتری در جواب نیاز دارد.

جایزه اصلی استخراج بیت کوین 50 BTC بود. این پاداش ها هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. پاداش استخراج Litecoin در حال حاضر 12.5 LTC است. قرار است تا مدتی حدود اوت 2023 در آنجا بماند. مانند بیت کوین ، Litecoin به گونه ای طراحی شده است که تقریبا هر چهار سال پاداش استخراج را به نصف می رساند

Litecoin Scrypt PoW

Litecoin از الگوریتم PoW نیز استفاده می کند. بر خلاف بیت کوین ، سازوکار اجماع Litecoin یک پروتکل استخراج PoW مبتنی بر رمزنگاری و حافظه سخت است. Scrypt به طور خاص ساخته شده است تا انجام حملات سخت افزاری سفارشی در مقیاس وسیع هزینه بر باشد. علاوه بر این ، Litecoin دارای یک رابط کاربری گرافیکی کمی اصلاح شده است. این تغییرات ایجاد سکوهای استخراج Litecoin در روزهای ابتدایی ارزهای رمزپایه را کمی پیچیده تر و گران تر می کند.

به روزرسانی های مشترک – Bitcoin vs Litecoin

بیت کوین و Litecoin بسیاری از جنبه های فنی را دارند. به همین دلیل ، نباید تعجب آور بود که بدانید آنها همچنین بسیاری از به روزرسانی های اصلی خود را به اشتراک می گذارند. به عنوان مثال ، هر دو سکه از شاهد تفکیک شده (SegWit) استفاده می کنند. SegWit به شبکه اجازه می دهد تراکنش ها را به دو بخش تقسیم کند. هدف این است که امضای باز کردن قفل را حذف کنید ، همچنین به عنوان داده های “شاهد” از قسمت اصلی شناخته می شود. این اطلاعات سپس به عنوان یک ساختار جداگانه در پایان معامله دوباره اضافه می شود.

نمودار قیمت بیت کوین از طریق Coinmarketcap

نمودار قیمت بیت کوین از طریق Coinmarketcap

پس از معرفی پیشنهاد بهبود بیت کوین BIP141 ، شاهد جداگانه برای اولین بار به بحث و گفتگو پرداخت. اندکی بعد ، در 21 ژوئیه 2017 ، استخراج کنندگان بیت کوین به پیشنهاد بهبود Bitcoin (BIP) 91. ارتقا یافتند. به طور خاص ، SegWit در BTC در بلوک 477،120 فعال شد.

Litecoin شبکه رعد و برق را اضافه می کند

Litecoin در این نسخه برتر BTC را شکست داد. ماینرهای Litecoin در ماه مه 2017 به قابلیت های SegWit به روز شدند. این آخرین باری نیست که Litecoin Bitcoin را شکست می دهد تا ضربه فنی کند. Litecoin همچنین اولین شبکه ای بود که با موفقیت در شبکه لایتنینگ ادغام شد. این پروتکل لایه دوم استفاده از کانال های پرداخت خصوصی را برای کاهش ازدحام بلاکچین معرفی کرده است. قابل ذکر است ، اولین معامله Lightning Network 0.00000001 LTC را از زوریخ به سانفرانسیسکو منتقل کرد. انتقال کمتر از یک ثانیه طول کشید.

Value Connection – بیت کوین در مقابل Litecoin

در دهه گذشته ، Litecoin و Bitcoin شاهد تجزیه ارزش هستند. کاربران Litecoin نسبت به بیت کوین ها عادت های تجاری و هزینه ای کاملاً متفاوتی از خود نشان داده اند. جالب توجه است ، یک مطالعه نشان داد Litecoin اغلب انجام خواهد شد مقدم بودن حرکات بازار بیت کوین. با این حال ، لازم به ذکر است که بیت کوین ثابت کرده است که یک فروشگاه ارزش بهتر یا حداقل محبوب تر در برابر Litecoin است.

رشد شبکه

بیت کوین و Litecoin شاهد گسترش قابل توجه بازارهای خود بوده اند. هدف Litecoin برای دستیابی به عنوان BTC ، تاوان زیادی داشته است. معمولاً برای سیستم عامل هایی که پشتیبانی Bitcoin دارند ، پشتیبانی Litecoin نیز ارائه می دهند. این سازگاری به لیتو کوین کمک کرده است که علی رغم ظهور تن رقابت ، یک سکه محبوب در بازار بماند.

Bitcoin vs Litecoin – What’s Better?

هیچ پاسخی درست یا غلط برای این سوال وجود ندارد. بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده در جهان نقش ارزنده ای دارد. فقط به همین دلیل ، همیشه در بین جامعه ارزش خواهد داشت. Litecoin تمام جنبه های فنی بیت کوین و طول عمر یکی از قدیمی ترین ارزهای رمزپایه جهان را ارائه می دهد. تقریباً مانند نقره ، ارزان تر از گزینه برتر است اما هنوز سرمایه گذاری عاقلانه ای است. به همین دلایل ، سرمایه گذاران باهوش هر دو سکه را در دست دارند.

بیت کوین یا Litecoin را از کجا بخرید

این دو رایج ترین ارزهای رمزپایه جهان هستند. مبادلات زیر خرید هر دو این دارایی های دیجیتال را امکان پذیر می کند.

Bitcoin vs Litecoin Bitcoin vs Litecoin Bitcoin vs Litecoin
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) بیش از دهها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد.

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

راحتی در استفاده

هزینه های تجارت

0.10٪

هزینه های تجارت

0.16٪

هزینه های تجارت

0.125٪

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me