banner
banner

پست بیت کوین بدترین هفته از ماه مه به عنوان S&P 500 غرق می شود قیمت

هفته گذشته بدترین بیت کوین (BTC) از ماه مه سال جاری بود. در حالی که ارز دیجیتال پیشرو در صبح روز سه شنبه به وقت UTC مقاومت 12000 دلاری را شکست ، برای باقی مانده هفته در یک الگوی کاهشی قرار گرفت. در روز چهارشنبه ، 5.91٪ کاهش یافت و به سطح 11،400 $ کاهش یافت ، همانطور که قیمت بورس OKEx BTC ، و پس از آن 5.82٪ افت روزانه دیگر در روز پنجشنبه ، و آن را به 10،600 $ رسید. از آن زمان به بعد ، بارها سطح کلیدی روانشناسی 10،000 دلار را آزمایش کرده و 12.09٪ افت هفتگی داشته است..

افت قیمت اتر (ETH) حتی شدیدتر بود ، زیرا در ابتدای هفته 480 دلار شکست ، قبل از اینکه به 307 دلار سقوط کند. سپس به حدود 340 دلار بازگشت و هفته را با منفی 15.88٪ بسته کرد. با این حال ، معدنچیان Ethereum ممکن است پیروز ظاهر شوند ، و کیسه های خود را ببندند درآمد کارمزد بالا در همه زمان ها از 17 میلیون دلار در روز سه شنبه.

به جز TRON (TRX) ، سایر آلت کوین های بزرگ بین 10 تا 23 درصد کاهش داشتند. TRX در طول هفته با جاستین سان 17.32٪ جهش کرد و یک سکه الگوی مالی غیرمتمرکز مبتنی بر TRON به نام SUN ، همراه با سایر نسخه های DeFi کپی شده از اکوسیستم Ethereum تهیه کرد. روز پنجشنبه قیمت TRX به 0.05 دلار رسیده بود – بالاترین قیمت از ژوئن 2018 – اما به سرعت در سطح فعلی خود یعنی 0.03 دلار قرار گرفت.

علاوه بر این, داده های Tether نشان می دهد که USDT به بالاترین نرخ سرمایه بازار بالغ بر 14 میلیارد دلار رسیده است. این تعداد نسبت به 5 میلیارد دلار مارس 180 درصد رشد کرده است.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 8 / 31–9 / 6. منبع: TradingView

س&همبستگی P 500 بیت کوین را پایین می آورد

سقوط هفته گذشته در بازار ارزهای رمزپایه بسیار نزدیک به سقوط فلاش در بازار سهام ایالات متحده بود. همبستگی یک ماهه بین Bitcoin و S&طبق آمار P 500 طی هفته گذشته به بیش از 60٪ رسیده است داده های skew. وقتی S&شاخص P 500 در اوایل هفته گذشته به بالاترین حد خود رسید ، کل ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده نیز بالاترین میزان اخیر را نشان داد.

بیت کوین – اس&همبستگی تحقق یافته P 500. منبع: کج

تا حدودی مشابه فروش مارس ، این همبستگی نشان می دهد که سقوط سهام ایالات متحده در روز پنجشنبه نیز تأثیر منفی بر بیت کوین دارد. با این حال ، از آنجا که سهام ایالات متحده امروز دوشنبه به دلیل تعطیلات روز کارگر باز نمی شود ، ممکن است بیت کوین فضای ثبات داشته باشد. همانطور که گفته شد ، جهت گیری بازارهای مالی سنتی در این هفته احتمالاً تأثیر عمده ای در روند رو به جلو BTC خواهد داشت.

درام DeFi و فشار فروش

کاهش هفته گذشته نیز ممکن است تحت تأثیر سودآوری در فضای DeFi باشد. SushiSwap (SUSHI) داغترین رمز بازار در اوایل هفته گذشته بود ، اما استخراج روزانه توکن های جدید آن نیز به یک سرمایه بزرگ برای حفظ ثبات قیمت نیاز دارد.

از نظر بازدهی یک هفته ای ، هر دو SUSHI و Ampleforth (AMPL) بیش از 60 درصد افت دارند. اگرچه بنیانگذار ناشناس سهم خود را از رمزهای فروش و کنترل پروژه پس از درامات گسترده در شبکه های اجتماعی به سرعت از 1 دلار به 3 دلار افزایش داد. در همین حال ، AMPL پس از سقوط به زیر 1 دلار در روز پنجشنبه ، با کاهش قیمت تقریبا 0.70 دلار ، دوباره به مارپیچ مرگ تبدیل شد. سایر علائم اصلی DeFi نیز اصلاحات قیمتی بین 20 تا 40 درصد را تجربه کردند.

داده های پالس DeFi نشان می دهد که در تاریخ 2 سپتامبر ، ارزش کل قفل شده در DeFi حدود 9.51 میلیارد دلار بود ، در حالی که تا 6 سپتامبر ، این تعداد به حدود 7.56 میلیارد دلار کاهش یافته بود. همچنین کاهش ارزش کل قفل شده نشان دهنده افزایش فشار فروش است.

با این حال ، باید توجه داشته باشیم که قیمت این نشانه های DeFi یک شبه صفر نشد. بازار هنوز به آنها فرصتی داده و توپ را نورد می کند.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 8 / 31–9 / 6. منبع: TradingView

سرمایه گذاران نهادی از کنترل ریسک آگاهی بیشتری دارند

در 5 سپتامبر ، CFTC جدیدترین معاملات آتی بیت کوین CME را منتشر کرد داده های موقعیت, از 26 آگوست تا 1 سپتامبر Bitcoin در این بازه زمانی بسیار خوب عمل می کرد و از 30 آگوست تا 1 سپتامبر افزایش قیمت قابل توجهی وجود داشت..

با این حال ، داده ها منعکس کننده اقدامات احتمالی کنترل ریسک توسط سرمایه گذاران نهادی است. بهره باز از دو هفته قبل به بالاترین رقم 11،615 به 10،617 کاهش یافته بود و انواع حسابها قبلاً از OI کاهش یافته بودند.

قابل ذکر است ، موقعیت های طولانی در حساب های صندوق اهرمی از 4839 به 4271 کاهش یافت ، در حالی که موقعیت های کوتاه از 6148 به بالاترین رقم همیشگی یعنی 6،842 رسید. کاهش موقعیت های طولانی همراه با افزایش موقعیت های کوتاه احتیاط را منعکس می کند.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی در مقابل شورت. منبع: Quandl.com

با نگاه به جلو در این هفته

S&شاخص P 500 نسبت به بالاترین میزان خود در حدود 6.6٪ و شاخص ترکیبی Nasdaq در طی سه روز معاملاتی حدود 10٪ افت کرده است. اگرچه احتمالاً می توان این افتها را ناشی از سودآوری عادی دانست ، روند بازار در روزهای آینده بسیار مهم خواهد بود.

داده های شاخص قیمت مصرف کننده قرار است این جمعه منتشر شود و باید بصیرت افزایی شود ، به ویژه پس از اینکه فدرال رزرو سیاست خود را در مورد نرخ بهره تجدید نظر کرد.

در رمزنگاری ، همه نگاهها به پیگیری SUSHI معطوف است. علاوه بر این ، نشانه های قفل شده TRX در SUN Genesis Mining به 7 میلیارد دلار یا بیش از 200 میلیون دلار نزدیک می شوند ، بنابراین فعالان بازار پس از شروع باز کردن قفل در حدود 16 سپتامبر ، باید مراقب خطر باشند..

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me