banner
banner

نسبت وام حاشیه به بالاترین نقطه از اواسط ماه مارس سقوط می کند: جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

طی هفت روز گذشته ، قیمت بیت کوین (BTC) به دو بازه تجاری مشخص تقسیم شده است. در تاریخ 6 آوریل ، پس از افزایش شدید سهام ایالات متحده ، سطح مقاومت قبلی خود را که 7100 دلار در هر قیمت معاملات آتی OKEx’s BTC بود ، شکست..

طی چهار روز گذشته بیت کوین در محدوده محدوده ادغام محدوده 7،100 – 7،500 $ در حال اجرا است ، اما کاهش حجم معاملات هنوز نگرانی گاوها است.

با جستجوی داده های تجارت OKEx ، می توان سیگنال های بیشتری در بازار یافت. احساسات فروش کوتاه از 6 آوریل کاهش یافته است ، زیرا سهام آتی سه ماهه همچنان حق بیمه مثبت نشان می دهد.

همچنین ، نرخ وام در حاشیه به 0.76 افزایش یافته است ، بالاترین رقم از زمان سقوط در اواسط ماه مارس ، که به وضوح نشان دهنده خستگی اشتیاق به فروش کوتاه مدت در کوتاه مدت است..

نمودار ساعتی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت BTC Long / Short در محدوده 0.8 تا 1.07 باقی مانده است. آخر هفته گذشته برای مدت کوتاهی بالای 1.0 بود ، اتفاقی نادر پس از سقوط 12 مارس ، که نشان دهنده بهبود اعتماد به نفس در بازار است. این نسبت در حال حاضر در حدود 0.9 در حال اجرا است ، این در حالی است که معاملات BTC در یک محدوده ادغام قرار دارد ، یک عدد طبیعی است.

زمان جمع آوری داده ها: 4/3 12:00 صبح تا 4/10 10:00 (UTC)

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه مدت در یک بازه زمانی باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز برای تعادل آن باز شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

BTC Basis پس از شکست مقاومت Bitcoin در 7،100 دلار در 6 آوریل به سرعت به 60 دلار صعود کرد. حق بیمه چهار روز است که ثابت می شود و نشان دهنده تقویت اعتماد به نفس در بازار است. در حال حاضر معاملات آتی سه ماهه 45 دلار حق بیمه نشان می دهند.

زمان جمع آوری داده ها: 4/3 12:00 صبح تا 4/10 10:00 (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت معاملات آتی منعکس کننده انتظارات معامله گران از قیمت دارایی اساسی ، در این مورد بیت کوین است. وقتی مبنای آن مثبت باشد ، نشانگر خوش بین بودن بازار است. وقتی مبنا منفی باشد ، این نشان می دهد که بازار کلی بدبین است. اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، به این معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

Open Interest (OI) از جمعه گذشته 4.02 میلیارد قرارداد به 4.69 میلیارد قرارداد فعلی (1 قرارداد = 10 دلار) به آرامی در حال صعود است. دوره های معاملات سنگین در روزهای دوشنبه ، 6 آوریل و پنجشنبه ، 9 آوریل همراه با انباشت OI بود.

به گفته ارائه دهنده داده ، اگرچه ضریب OI فعلی هنوز از بالاترین میزان در 12.3 میلیارد قرارداد در فوریه پایین است ، اما در اواسط هفته OKEx در BTC OI از Bitmex پیشی گرفت. کج. OKEx 0.62 میلیارد دلار OI ، در مقابل Bitmex 0.60 میلیارد دلار ، ارسال کرده است.

زمان جمع آوری داده ها: 4/3 12:00 صبح تا 4/10 10:00 (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / سوآپ برجسته است. حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام دهی BTC

در طول هفت روز گذشته ، نسبت وام دهی حاشیه BTC از پایین آوریل 3 آوریل 0.4 به سطح فعلی 0.76 رسیده است. شایان ذکر است که 0.76 بالاترین رقم از زمان سقوط در اواسط ماه مارس است که به وضوح خستگی فروش کوتاه را نشان می دهد.

زمان جمع آوری داده ها: 4/3 12:00 صبح تا 4/10 10:00 (UTC)

نسبت وام مارجین داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره معین را نشان می دهد. این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و هدف از استقراض BTC کوتاه کردن سکه اصلی است.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی نسبت وام حاشیه کم باشد ، این نشان دهنده نزولی بودن بازار است. تعداد زیاد این نسبت از نظر تاریخی زمان معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گران

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

احساسات بازار در حال گرم شدن است ، اما ما باید مراقب خوش بینی سرمایه گذاران خرده فروشی باشیم که اغلب در جهت مخالف بازار هستند. من از منظر اساسی پیشرفت زیادی ندیدم. و عدم افزایش حجم در اکثر مواقع با عقب نشینی قابل توجه قیمت خاتمه می یابد.

افت زیر 7،050 دلار ممکن است بیشتر قیمت را به منطقه حمایت گرانبها نزدیک 6،700 دلار برساند. اگر قیمت همچنان بتواند بالاتر از 7،100 دلار باشد ، ممکن است فشار دیگری به 8،000 دلار برسیم.

ژوانهایموئر, نویسنده TradingView

بازار در هنگام تلاش برای عبور از آستانه 7،300- 7،400 دلار محتاط است. گاوها در حال تلاش برای عبور از مقاومت هستند ، اما نشانه های ضعف شروع به شکل گیری می کنند. خرس ها در هر زمان و با فروش شدید 7000 دلار ظاهر می شوند. اگر این منطقه شکسته شود ، گاوها باید در قدرت خود تجدید نظر کنند ، خرس ها غرق می شوند.

قیمت بیت کوین اگر نتواند بالاتر از قیمت روانشناختی 7000 دلار باشد ، افت زیادی خواهد داشت. و نقطه قیمت هدف در صورت فروش کلی 6500 دلار خواهد بود. اگر گاوها با موفقیت 7000 دلار از هدف دفاع کنند ، قیمت آن احتمالاً به 7،600- 7900 دلار خواهد رسید.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me