banner
banner

نسبت وام دهی BTC بالاترین سطح را از 12 آوریل به بعد مشاهده می کند: جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

طی هفته گذشته بیت کوین (BTC) در محدوده محدود 7000 تا 7300 دلار در حال اجرا است. روز دوشنبه ، 20 آوریل ، بیت کوین دنبال شد یک سقوط شدید در بازارهای سهام نفت خام و ایالات متحده. سپس قیمت اخیر خود را نزدیک به قیمت 6،700 دلار پیدا کرد و در روز چهارشنبه کمی رشد کرد.

با این حال ، بعد از ظهر پنجشنبه ، بیت کوین یک حرکت سریع آغاز کرد ، با بالاترین قیمت ، سطح فشار 7200 دلار را با حجم زیاد شکست. قیمت OKEx Quarterly Future (BTCUSD0626) در حدود 7800 دلار بود. BTC در زمان پرس حدود 7،500 دلار معامله می شود.

پس از عبور از میانگین متحرک 50 روزه نزدیک به 7150 دلار و سطح فشار حدود 7،300 دلار ، BTC به سرعت به بالاترین قیمت خود از سقوط 12 مارس رسید. در حال حاضر حدود 7،650 دلار در زیر معاملات تجاری سنگین گیر کرده است.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، بسیاری از شاخص ها پس از افزایش روز پنجشنبه معکوس شدند. نسبت طولانی / کوتاه BTC به بالای 1.0 رسیده است.

حق بیمه آینده سه ماهه BTC از قیمت منفی به مثبت در بازار تبدیل شده است. با این حال ، Open Interest (OI) در طول روز به میزان قابل توجهی کاهش یافت. بازار همچنان که پیش از نصف شدن انتظار داشتیم گرم نیست.

نمودار 1 بعدی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). منبع: OKEx

میانگین متحرک 50 روزه / 100 روزه – قرمز / زرد

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت BTC به کوتاه و کوتاه قبل از پنجشنبه به تدریج کاهش یافت و از 1.2 به 0.9 کاهش یافت. سپس همراه با تجمع روز پنجشنبه به سرعت به 1.25 رسید.

این نشان می دهد تعداد بیشتری از افراد در موقعیت های طولانی نسبت به موقعیت های کوتاه مدت در حال انجام هستند. این نسبت نزدیک به اوج این ماه است ، اما در مقایسه با اوج فوریه بالای 2.5 ، هنوز کم است. اگر بازار بتواند حرکت صعودی را حفظ کند ، تعداد آنها فضای زیادی برای افزایش دارد.

زمان جمع آوری اطلاعات: 4/17 12:00 صبح تا 4/24 12:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه مدت در یک بازه زمانی باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز برای تعادل آن باز شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

پایه BTC موفق شد از 0 دلار به 8 دلار صعود کند ، اگرچه قیمت BTC در روز پنجشنبه بیش از 400 دلار جهش کرد ، که نشان دهنده عدم اطمینان در بازار است.

قبل از پنجشنبه ، BTC Basis بیشتر اوقات هفته در قلمرو منفی قرار داشت. بازارهای آتی پیش از نصف شدن انتظار خوش بینی را ندارند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 4/17 12:00 صبح تا 4/24 12:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت دارایی اساسی ، در این مورد بیت کوین را منعکس می کند. وقتی مبنای آن مثبت باشد ، نشانگر خوش بین بودن بازار است.

وقتی مبنا منفی باشد ، این نشان می دهد که بازار کلی بدبین است. اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، به این معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

Open بهره (OI) قبل از تجمع روز پنجشنبه به بالاترین میزان هفتگی خود یعنی 5.51 میلیون قرارداد رسیده است. سپس با 7.5 درصد افت به حدود 4.93 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) رسید. این نشان می دهد که بخشی از موقعیت های کوتاه منحل یا بسته شده و موقعیت های طولانی زیادی به بازار هجوم نیاورده اند. این تغییر بسیار شبیه به هفته گذشته است ، که نشان می دهد گاوها در طول افزایش قیمت سود می بردند و موقعیت های خود را می بستند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 4/17 12:00 صبح تا 4/24 12:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / سوآپ برجسته است. حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است. تاکنون ، II به 4.77 میلیون قرارداد رسیده است.

نسبت وام دهی BTC

نسبت وام دهی BTC از روز پنجشنبه روند صعودی گسترده ای را آغاز کرد. این نسبت از 0.3 به 0.63 افزایش یافت ، بالاترین سطح از 12 آوریل است. این نشان می دهد تعداد کاربران وام گیرنده BTC به طور قابل توجهی کاهش یافته است ، زیرا وام گرفتن BTC به طور کلی باز کردن موقعیت های کوتاه است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 4/17 12:00 صبح تا 4/24 12:00 صبح (UTC)

نسبت وام مارجین داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره معین را نشان می دهد. این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و هدف از استقراض BTC کوتاه کردن سکه اصلی است.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی نسبت وام حاشیه کم باشد ، این نشان دهنده نزولی بودن بازار است. تعداد زیاد این نسبت از نظر تاریخی زمان معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

ژوانهایموئر, نویسنده TradingView

در چارچوب روزانه نمودار بیت کوین ، شاهد تسلط گاوها هستیم. اما گاوها چه مقدار قدرت برای رشد قیمت بیت کوین لازم دارند؟ MA (20) در نمودار روزانه بیت کوین هنوز در حال افزایش است و پشتیبانی خوبی برای افزایش قیمت است.

نمودار 1D BTC / USD. منبع: TradingView

دو روز پیش ، فرم Morning Star-Reversal Candlestick Pattern را بر روی قیمت مشاهده کردیم. هدف MA (200) در قاب روزانه همچنان یک هدف جذاب برای بیت کوین با 7900 دلار است.

دیروز ، بیت کوین با حجم معاملات گسترده از الگوی مثلث خارج شد. این مبنایی خواهد بود که گاوها به سطوح بالاتر می آیند. و من معتقدم که بیت کوین قبل از حرکت به جلو یا اصلاح ، به 7900 دلار می رسد.

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

پس از تجمع روز پنجشنبه ، خطر سقوط شدید قیمت BTC تا حد زیادی کاهش می یابد. ما احتمال زیادی داریم که بعد از یک دوره ادغام شاهد افزایش مجددی باشیم. سطح 4 ساعته در الگوی صعودی ادغام شده است ، در حالی که سطح 1 ساعته حرکت صعودی خوبی را نشان می دهد.

بالاترین قیمت دیروز 7810 دلار بسیار نزدیک به سطح شروع سقوط 12 مارس است که 7،970 دلار است. پشتیبانی کوتاه مدت 7،400 دلار است – تا زمانی که این پشتیبانی معتبر باشد ، BTC احتمالاً دوباره 7،970 دلار دوباره آزمایش می کند. احساسات در بازار هنوز گرم نیست ، اما ممکن است اتصال کوتاه BTC ایده خوبی نباشد زیرا فقط کمتر از 20 روز مانده به نصف شدن.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me