banner
banner

Slaying The Crypto Slang

شروع کار با ارز رمزنگاری شده یک فرایند به ظاهر ساده است. با این حال ، این فناوری و مفاهیم پیچیده بازار پیچیده است. زبان فنی مورد استفاده در مورد سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده باعث می شود که حتی افراد علاقه مند نیز سر خود را تکان دهند و روی برگردانند. تمام اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات خاص و رمزنگاری به عنوان موانعی برای مبتدیانی که می خواهند درگیر رمزنگاری باشند ، است.

اگر شما از افرادی هستید که بازار آنها را مرعوب می کند ، آهی نکشید و منصرف شوید. ادامه مطلب بیایید اصطلاحات اصطلاحات اصولی را درک کنیم و زبان عامیانه رمزنگاری را با هم بیاموزیم.

اصطلاحات خاص در جهان رمزنگاری

Altcoins

بیت کوین اولین و رمز ارز اصلی بود. در جامعه ارزهای رمزنگاری شده ، هر چیز دیگری به عنوان Altcoin در نظر گرفته می شود. چند مثال Litecoin ، ZCash ، Ripple و Dash هستند. از سال 2019 ، بیش از 2200 سکه در فهرست وجود دارد CoinMarketCap – سایتی که برای ردیابی و تحلیل بازار رمزنگاری استفاده می شود.

اگر شما علاقه مند هستید که بدانید اکنون کدام altcoin را سرمایه گذاری کنید ، راهنمای من در مورد بهترین altcoins را بررسی کنید.

بلاکچین

بلاک چین فناوری پشت ارز رمزنگاری شده است. به زبان ساده ، این یک دفتر توزیع شده دیجیتال از معاملات است که ایمن و دائمی است. هر ضبط را بلاک می نامند. یک سری بلوک بهم پیوسته و بلاکچین را تشکیل می دهند.

خرید دیوار و فروش دیوار

خرید دیوار و فروش دیوار ابزاری برای دستکاری بازار است. برای جلوگیری از افزایش قیمت ها از دیوار فروش استفاده می شود که در صورت موفقیت به شما امکان می دهد ارز بیشتری را با قیمت پایین خریداری کنید. دیوار خرید دقیقاً برعکس است. این کار برای جلوگیری از پایین آمدن قیمت ها انجام می شود.

در اینجا یک وضعیت فرضی است. اگر می خواهید مقدار زیادی ارز خریداری کنید و چندین سفارش خرید بدهید ، قیمت آن افزایش یافته و بازار را تحت تأثیر قرار می دهد. در عوض ، می توانید دیوار فروش را امتحان کنید. برای مقدار زیادی رمزنگاری سفارش فروش بگذارید. این کار به نظر می رسد که یک بازیکن بزرگ می داند که چیزی در شرف وقوع است. این یک وحشت ایجاد می کند ، که باعث می شود سایر سرمایه گذاران ارز خود را با قیمت پایین تر از شما بفروشند. اگر می خواهید ارز خود را بفروشید ، به جای آن دیوار خرید قرار دهید.

رمزنگاری

رمزنگاری روشی برای رمزگذاری و رمزگشایی اطلاعات است ، بنابراین فقط توسط گیرندگان مورد نظر مشاهده می شود. این کار با استفاده از یک الگوریتم ریاضی به نام رمزنگاری انجام می شود. در ارز رمزنگاری شده ، برای اطمینان و تأیید معاملات استفاده می شود.

چنگال

هر از چند گاهی ، توسعه دهندگان قوانین و پروتکل های حاکم بر ارزهای رمزپایه را تغییر داده و منجر به شکاف در بلاکچین می شوند. وقتی این اتفاق می افتد ، آن را چنگال می نامند. یک نرم چنگال اساساً وقتی به روزرسانی می شود که یک زنجیره ساخته شود در حالی که یک چنگال سخت به تغییراتی در پروتکل اشاره دارد که نسخه جدید و جداگانه ای از زنجیره ایجاد می کند.

بلوک پیدایش

بلوک جنسیس اصطلاحی است که برای اشاره به اولین بلوکی که در زنجیره بلوک بیت کوین توسط خالق ارز رمزپایه ، Satoshi Nakamoto استخراج شده است ، استفاده می شود.

هش کردن

وقتی یک برنامه رایانه ای اطلاعات را به رشته ای از حروف و اعداد تبدیل می کند ، به آن هش کردن می گویند. این اطلاعات را از دستکاری محافظت می کند و امنیت آنها را تقویت می کند. 

سرمایه بازار

به اصطلاح Market cap یا MCAP نیز گفته می شود ، این اصطلاح به سادگی به تعداد کل سکه های در حال ضرب در قیمت سکه منفرد اشاره دارد. این برای تعیین ارزش پول مفید است.

معدن

استخراج به فرآیند اعتبارسنجی اطلاعات و سپس افزودن آن اطلاعات به بلاکچین اشاره دارد.

کلید خصوصی

مهم است که این مورد را برای خود نگه دارید. کلید خصوصی رشته ای از حروف و اعداد است که به شما امکان می دهد ارز دیجیتال خود را خرج کنید یا به آن دسترسی پیدا کنید. آن را به عنوان رمز عبوری تصور کنید که برای ایمن نگه داشتن آن نیاز دارید. کلید خصوصی معمولاً برای دسترسی به کیف پول بیت کوین شما استفاده می شود.

کلید عمومی

همچنین یک کلید عمومی متشکل از اعداد و حروف به شما امکان می دهد ارز دیجیتال دریافت کنید.

عامیانه در دنیای رمزنگاری

اکنون که به بررسی اجمالی اصطلاحات فنی اساسی پرداختید ، بیایید نگاهی به اصطلاحات عامیانه ای بیندازیم که مبتدی باید با آنها آشنا شود. هیچ چیز بیشتر از اینکه با این اصطلاحات آشنا نباشید فریاد می کشد. برای شروع گفتگو یا پیوستن به گفتگو ، ابتدا باید معنای آن را درک کنید.

صاحبان کیف

کیف ها دارایی های رمزنگاری شده ای هستند که با قیمت بالاتری از ارزش بازار فعلی خریداری شده اند. شخصی که این دارایی ها را با کاهش ارزش در اختیار دارد ، کیسه دار نامیده می شود.

DYOR

تحقیق خود را انجام دهید. در دنیای ارزهای رمزپایه ، که ماهیتی کاملاً سوداگرانه دارند ، به شما توصیه می شود به جای اینکه کورکورانه از توصیه دیگران پیروی کنید ، خود را آموزش دهید.

کوهنوردی

Flippening برای توصیف یک اتفاق که هنوز اتفاق نیفتاده است ، به سناریوی احتمالی آینده اشاره دارد که در آن بیت کوین بیشترین سقف بازار را بدست می آورد و توسط Ethereum پیشی می گیرد. 

FOMO

هنگامی که توکن ها در بالاترین سطح خود قرار می گیرند ، مردم ترس از دست دادن (FOMO) را دارند که باعث می شود آنها بخواهند با اعتیاد به مواد مخدر روبرو شوند. در یک یادداشت مرتبط ، Joy Of Missing Out (JOMO) نیز یک چیز است ، که برای ابراز آرامش هنگامی که هیاهوی تبلیغاتی ارزشش را نداشت و آنها اجازه ندادند به آنها برسد استفاده می شود.

FUD

ترس ، عدم اطمینان و تردید (FUD) زمانی است که منفی نگری در مورد ارز رمزپایه منتشر می شود. این برای توصیف استراتژی دستکاری قیمت های بازار استفاده می شود ، که شامل انتشار اطلاعات نادرست به قیمت های پایین تر است. دست فروشان FUD را FUDsters می نامند.

هودل

هنگام حرکت در بازار ، مانند نوسانات قیمت ، نگه داشتن برای عزیزترین زندگی (HODL) سرمربی معامله گران است. در اصل غلط املایی کلمه “نگه داشتن” بود.

پمپ و تخلیه (PND)

این روشی است که توسط افراد مجرد یا متعدد برای دستکاری قیمت ارز انجام می شود. قیمت ها به سرعت تورم می شوند بنابراین می توان آنها را با قیمت بالایی به فروش رساند. این معمولاً با سقوط در بازار همراه است.  

رکت

یک اصطلاح عامیانه برای کلمه “خراب” ، Rekt برای توصیف معامله گر استفاده می شود که یک تن پول را از تجارت بد از دست داده است.

ساتس

Sats ، مختصر Satoshis ، به کوچکترین واحد بیت کوین اشاره دارد. این اصطلاح اشاره به اولین خالق ارز دیجیتال است.

به ماه

این اصطلاح عامیانه هنگامی استفاده می شود که قیمتها به سرعت افزایش می یابند. هم می تواند به عنوان اسم و هم به عنوان جنگ مورد استفاده قرار گیرد. اشکال جایگزین این زبان عامیانه “When Moon” است که برای توصیف زمان طغیان شدید استفاده می شود. و “Mooning” برای شکل فعل.

نهنگ

نهنگ ها بازیگران بزرگی در بازار ارزهای رمزنگاری شده هستند. آنها دارای مقدار زیادی سکه هستند و می توانند باعث ایجاد حرکات عمده مانند خرابی یا افت قیمت در بازار شوند.

تعداد زیادی نهنگ در جهان رمزنگاری وجود دارد از جمله میلیونرهای رمزنگاری ذکر شده در این مقاله.

نتیجه

هنگام انجام کارهای جدید مانند ارز رمزنگاری شده ، درک زبان در موفقیت شما نقش اساسی دارد. قبل از اینکه بتوانید یک استراتژی م effectiveثر طراحی کنید یا ابزارهای مناسبی را برای کمک به شما در خرید ، تجارت و نظارت بر بازار انتخاب کنید ، باید سطح مشخصی از سواد رمزگذاری داشته باشید.

امیدوارم که این مقاله با تبیین اصطلاحات مهم و توضیح مفاهیم اساسی در این تلاش سهیم باشد. به این ترتیب ، شما بیشتر آگاه هستید و متعاقباً برای تصمیم گیری مجهزتر می شوید. آیا احساس اعتماد به نفس بیشتری برای بازی در بازار ارزهای رمزپایه دارید?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me