banner
banner

هفتگی فنی OKEx: 24 مارس 2020

غذاهای کلیدی

 • اعلامیه Fed “QE Infinity” در روز سه شنبه آسیا به سوخت گاوهای رمزپایه ادامه داده است زیرا بازارها معتقدند اقدامات کاهش جهانی می تواند ارزهای فیات را بیشتر کاهش دهد.
 • داده ها نشان می دهد که احساس بلند مدت BTC مثبت تر به نظر می رسد ، در حالی که معامله گران کوتاه مدت امید کمتری دارند.
 • فنی پیشنهاد می کند که نوسانات در فضای altcoin از منظر میان مدت افزایش یابد.

بررسی اجمالی بازار

احساس صعودی در بازار ارزهای رمزنگاری شده همچنان که تعجب بانک مرکزی ایالات متحده تعجب کرده است ، ادامه دارد اعلامیه خرید مقادیر نامحدود اوراق خزانه داری ، اوراق بهادار با پشتوانه رهنی برای حفظ هزینه های استقراض در سطوح بسیار پایین. به نظر می رسد بازارها بر این باورند که اقدامات هماهنگ بانک های مرکزی جهانی می تواند روند کاهش ارزش ارزهای فیات را به طور کلی تسریع کند. این محیط می تواند بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را برای میان مدت / بلند مدت مورد علاقه قرار دهد. به خصوص در آن زمان به نظر می رسد که بیت کوین در اواسط ماه مارس در محدوده USD4400 تا 4800 پایین است. صعود دراز مدت BTC در قیمت های آتیور طولانی تر منعکس شده است. اساس معاملات آتی دو فصلی OKEx ماندن بیش از قیمت نقدی بوده است ، در حالی که معاملات آتی کوتاه تر از آن باقی مانده است. این می تواند نشان دهنده واگرایی احساسات بین معامله گران کوتاه مدت (صعودی کمتر) و سرمایه گذاران بلند مدت (صعودی بیشتر) باشد.

شکل 1: معاملات آتی دو هفته ای OKEx BTC Basis (منبع: OKEx) شکل 2: معاملات آتی دو فصلنامه OKEx BTC Basis (منبع: OKEx)

در همین حال ، چرخشی در فضای altcoin به نظر می رسد. ارزش کل بازار Ex-BTC یک الگوی مثلثی را شکل داده است و نشان می دهد شکست به زودی اتفاق می افتد. اگر احساس مثبت در کل بازار رمزنگاری دست نخورده باشد ، این می تواند باعث افزایش مثبت شود و altcoins عمده می توانند از آن بهره مند شوند.

شکل 3: Total Crypto Market Cap Ex-BTC (منبع: Tradingview)

آنالیز قیمت

BTCSDT – قبل از بالا رفتن 6000 سطح پایین را دوباره امتحان کنید?

 • BTCUSDT پس از فروش در اواسط ماه ، 6 ساعت کاهش بیشتری داشته است و به نظر می رسد اکنون یک الگوی مثلثی را تشکیل داده است ، که نشان می دهد شکست در حال ایجاد است.
 • در 18 ساعت گذشته با کاهش سرعت RSI ، سرعت حرکت تا حدودی کند به نظر می رسید ، خط سریع و آهسته MACD در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند ، که نشان می دهد حرکت حرکت کند شده است. این وضعیت باعث تقویت مجدد قیمت 6100 تا 6200 منطقه شد.
 • اگر پشتیبانی از مثلث پایینی معتبر بماند ، این می تواند احتمال ادامه حرکت فعلی را به منطقه 7500 افزایش دهد.
 • با این حال ، سطح فعلی 6400 تا 6500 برخی از حمایت های قوی در ماه نوامبر و دسامبر 2019 بود ، و اکنون به نظر می رسد یک مقاومت است. جالب خواهد بود که ببینید آیا می توان آن را به سطح پشتیبانی بعدی تبدیل کرد.

شکل 4: نمودار 6 ساعته BTCUSDT (منبع: OKEx)

ETHUSDT – هنوز هم عقب نیست?

 • ما فرصت های کوتاه مدت در اتوسد همانطور که این جفت یک الگوی مثلث را نیز تشکیل می دهد با این حال ، MACD روزانه در ابتدا یک کراس اوور صعودی تولید کرد ، که ممکن است نشان دهد که حرکت صعودی در حال ایجاد است.
 • اگرچه RSI و UO ممکن است اطلاعات زیادی در این مرحله ارائه ندهند ، با این حال ، اگر RSI قادر به تولید بالاترین سطح در روزهای آینده باشد ، این می تواند یک مورد صعودی کوتاه مدت را برای ETH تقویت کند.
 • اگر تجمع جدیدی مشاهده شود ، اوج 20 مارس نزدیک 152 می تواند اولین مقاومت باشد. این نیز جایی است که 20-MA قرار دارد.

شکل 5: نمودار روزانه ETHUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

BSVUSDT – بخار رالی تمام می شود?

 • BSVUSDT از BTC بهتر عمل کرده است ، و سایر altcoins های بزرگ چون این جفت ارز در بالای نمودار 20-MA در نمودار روزانه معامله کرده است (در اینجا نشان داده نشده است) و نمودار 6 ساعته (زیر).
 • با این حال به نظر می رسد که بخار رالی تمام شده است. RSI واگرایی حرکت سه گانه ایجاد کرده است. این یک سیگنال قوی در نظر گرفته می شود که روند رو به اتمام است در حالی که به نظر می رسد UO سیگنال مشابهی تولید می کند.
 • علاوه بر این ، به نظر می رسد یک کراس اوور نزولی MACD در حال ساخت است.
 • اولین سطح برای تماشا می تواند منطقه بین 150 تا 153 باشد که سطح پشتیبانی اوایل این هفته است. در صورت وجود این قیمت ، قیمت می تواند حمایت را در 130 دوباره آزمایش کند.

شکل 6: نمودار 6 ساعته BSVUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

HBARUSDT – معاملات جانبی قبل از شکست?

 • HBARUSDT پس از فروش گسترده بازار رمزنگاری در ماه مارس ، بیشتر در یک طرف معامله شده است و قرار است نوسانات قیمت افزایش یابد زیرا این جفت ارز یک الگوی مثلث نزولی 6 ساعته تشکیل داده است.
 • اگرچه تعیین زمان شکست می تواند دشوار باشد ، اما به نظر می رسد 0.029 پشتیبانی مناسبی از این جفت باشد و منطقه 6 ساعته 100-MA همچنان یک مقاومت قابل توجه است.
 • معامله گران می توانند از این سطوح برای کوتاه مدت استفاده کنند تا زمانی که این سطوح معتبر بمانند.

شکل 7: نمودار 6 ساعته HBARUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me