banner
banner

Filecoin با DeFi ادغام می شود ، اما هنوز تا تصویب گسترده فاصله دارد

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از صنعت مالی غیرمتمرکز است.

عکس فوری از بازار DeFi

هفته گذشته بازار مالی غیرمتمرکز شاهد افزایش ناچیزی بود زیرا ارزش کل قفل شده در محصولات DeFi از 11.2 میلیارد دلار به 12.38 میلیارد دلار افزایش یافت.

Uniswap موقعیت خود را به عنوان رهبر بازار حفظ کرد و 22 درصد از ارزش کل USD قفل شده است. بورس غیرمتمرکز همچنین دارای بیشترین حجم نقدینگی بود و 54٪ بر حجم تجارت خود حفظ کرد.

در حوزه وام های غیرمتمرکز ، کامپوند با سهم 52 درصدی در بازار به پیشبرد خود ادامه داد..

ارزش کل قفل شده و حجم وام افزایش یافت ، در حالی که حجم هفتگی DEX کاهش یافت. منابع: نبض DeFi و دبانک

سرانجام شبکه اصلی Filecoin راه اندازی شد

Filecoin ، یک ارائه دهنده ذخیره سازی غیرمتمرکز که با اعتبار برجسته 200 میلیون دلاری ICO خود در سال 2017 شناخته می شود ، شبکه اصلی خود را در 15 اکتبر پس از تأخیرهای متعدد راه اندازی کرد. هنگامی که Filecoin به بلوک 148.888 رسید ، شبکه اصلی فعال شد.

Filecoin که در بالای سیستم پرونده بین سیاره ای ساخته شده است ، هدف آن تبدیل شدن به یک بازار غیرمتمرکز برای کاربران برای خرید و فروش ذخیره سازی بدون استفاده است. کاربران برای ذخیره پرونده های خود در شبکه Filecoin به ماینرهای ذخیره سازی پرداخت می کنند. استخراج کنندگان ذخیره سازی نرم افزار و سخت افزار را برای ذخیره پرونده برای مشتریان خود اجرا می کنند و با سکه بومی Filecoin ، FIL ، جبران می شوند.

Filecoin و DeFi

با محبوبیت افزایش مالی غیرمتمرکز در سال 2020 ، تیم Filecoin قصد داشت قبل از راه اندازی شبکه اصلی ، DeFi را در اکوسیستم خود ادغام کند..

در اوایل ماه اکتبر ، Codefi ، محصول برجسته DeFi ConsenSys, اعلام کرد پشتیبانی از راه اندازی شبکه اصلی Filecoin با ارائه دو سرویس مرتبط با DeFi در پلتفرم Codefi Activate: Filecoin Storage و Filecoin DeFi Bridge. 

Filecoin Storage هدف افزایش کشف قیمت برای ذخیره سازی در شبکه Filecoin است. همانطور که در Filecoin ذکر شده است کاغذ سفید, بازار هم از بازار ذخیره سازی و هم از بازار بازیابی تشکیل شده است. روند کشف قیمت این بازارها محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال ، کاربران می توانند درخواست های ذخیره سازی بازیابی را به معدنچیان بازیابی در بازار بازیابی ارائه دهند. برای دستیابی به درخواست های بازیابی سریع ، تیم Filecoin کتاب سفارش را در مورد بلاکچین اجرا نمی کند. این باعث می شود که کشف قیمت شفافیت کمتری داشته باشد ، زیرا کاربران نمی توانند کتاب سفارش کامل را در بلاکچین مشاهده کنند. علاوه بر این ، عدم شفافیت قیمت روند مطابقت بین کاربران و استخراج کنندگان را بازیابی می کند.

Filecoin Storage توسط Codefi تلاش می کند تا کشف قیمت بازار Filecoin را افزایش دهد. Filecoin Storage که هم در برنامه وب و هم در API موجود است ، متشکل از یک بازار قابل جستجو است که به کاربران امکان می دهد فیلترها را تنظیم کرده و ماینرهای مناسب برای نیازهای خود پیدا کنند. استخراج کنندگان در Filecoin می توانند قیمت و در دسترس بودن خود را در سیستم عامل اعلام کنند.

Filecoin Storage برای ایجاد شفافیت بیشتر برای کاربران ، اطلاعات کلیدی ماینرهای فعال مانند شناسه حساب ماینر ، ظرفیت ذخیره سازی آنها ، مکان ، امتیاز شهرت و قیمت ماهانه هر گیگابایت را نیز ثبت می کند..

عکس فوری از بازار Filecoin Storage. منبع: ConsenSys Codefi

اتصال اکوسیستم DeFi

Filecoin DeFi Bridge ارائه شده توسط Codefi قابل توجه ترین ارتباط بین Filecoin و امور مالی غیرمتمرکز است.

DeFi Bridge از پروتکل Ren استفاده می کند تا بتواند تبدیل بین FIL و ERC-20 را با FIL توکن انجام دهد. انتظار می رود این موضوع به نقدینگی کم موجود در هنگام راه اندازی اولیه Filecoin بپردازد. Filecoin برای اطمینان از تعهد کامل ماینرها ، استخراج کنندگان را ملزم می کند که تعداد زیادی از نشانه های FIL را به عنوان تعهد اولیه برای شروع عملیات استخراج ، در معرض خطر قرار دهند. Filecoin همچنین یک دوره قفل 20 روزه برای FIL تازه استخراج شده تعیین کرده است که پس از آن بصورت خطی و در هر 180 روز منتشر خواهد شد. همین امر باعث شد تا برخی از کارگران معدن نتوانند سهام خود را شروع کرده و فعالیت خود را آغاز کنند. به عنوان مثال ، فقط یکی از معدنکاران برتر ، Zhihu Cloud عمل کرد 256 مورد از 8000 دستگاه استخراج در 17 اکتبر. در حالی که بسیاری از FIL توسط معدنچیان در حین راه اندازی اولیه انباشته شده است ، میزان عرضه و نقدینگی FIL کم است.

Filecoin DeFi Bridge Filecoin را از طریق پروتکل های DeFi با حجم گسترده نقدینگی متصل می کند. با عرضه بیشتر FIL در شبکه Ethereum ، دارندگان FIL می توانند FIL توکنی شده خود را به عنوان وثیقه در بازارهای وام DeFi ، مانند سازنده و کامپوند ، برای کسب سود واریز کنند. از طرف دیگر ، استخراج کنندگان می توانند FIL بیشتری را در پروتکل های وام برای گرفتن سهام وام بگیرند.

این پل به سمت DeFi همچنین کاربران را به مشارکت در اکوسیستم Filecoin جذب می کند. کاربران DeFi می توانند ابتدا دارایی های مبتنی بر Ethereum را به عنوان وثیقه واریز کرده و FIL بسته بندی شده را وام بگیرند. سپس ، آنها می توانند آن را به FIL بومی تبدیل کنند تا داده ها را در شبکه Filecoin ذخیره کند.

راهی طولانی به سوی فرزندخواندگی دسته جمعی

Filecoin با کمترین هزینه ذخیره سازی ، پتانسیل خود را در ایجاد انقلابی در صنعت ذخیره سازی داده نشان داده است. طبق گفته تیم Filecoin ، میانگین قیمت FIL در هر گیگابایت 0.000043 FIL (0.001328 دلار) است که بسیار پایین تر از 0.023 دلار / GB در ماه برای سطح پایه Amazon Web Service S3 است..

با این حال Filecoin هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و هنوز توانایی رقابت با غول های ابر را ندارد. کل قدرت ذخیره سازی شبکه Filecoin 619 pebibytes (0.61) است Exabytes) ، در مقایسه با بیش از 1 اگزابایت داده ذخیره شده در ابر. اندازه بازار Filecoin, 495 میلیون دلار ، بسیار کمتر از بازار ابر عمومی است 233.4 میلیارد دلار در سال 2019 – بنابراین ، Filecoin هنوز یک راه طولانی در پیش دارد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me