banner
banner

نحوه راه اندازی کیف پول بیت کوین

بیت کوین هنوز وجود دارد – و من مطمئن هستم که برای مدت طولانی پایدار خواهد ماند. اگر اکنون سوار قطار بیت کوین می شوید ، احتمالاً به دنبال راه اندازی کیف پول بیت کوین هستید. بله ، برای اینکه بیت کوین یا هر سکه دیجیتال دیگری را خرج و نگه دارید ، به کیف پول نیاز دارید.

در این مقاله ، ما آن را برای شما در مراحل راه اندازی کیف پول بیت کوین تجزیه می کنیم.

شما خواهید فهمید کیف پول بیت کوین چیست ، چگونه کار می کند ، چگونه می توانید آن را تنظیم کنید ، چگونه پول برای آن ارسال کنید و حتی چگونه امنیت آن را حفظ کنید. حتی اگر در ارزهای دیجیتال سبز هستید ، استرس نداشته باشید.

بگذارید درست به آن بپردیم.

کیف پول بیت کوین چیست?

به عبارت ساده تر ، کیف پول بیت کوین یک برنامه نرم افزاری است که به شما امکان می دهد تعادل بیت کوین خود را به همراه کلیدهای رمزنگاری مرتبط با حساب بیت کوین خود مدیریت کنید..

درست مثل اینکه شما یک کیف پول واقعی دارید که دلار یا یورو شما را نگه می دارد ، یک کیف پول بیت کوین سکه های دیجیتال شما را نگه می دارد. کیف پول ردیابی و صرف سکه های شما را راحت می کند. بیایید سعی کنیم این را برای کسانی که با این ارز دیجیتال آشنا نیستند بهتر درک کنیم: بیت کوین.

قبلاً ، ما پستی در مورد نحوه کار بیت کوین و آنچه شما باید در مورد فناوری بلاکچین بدانید – فناوری قدرت بیت کوین و سایر altcoins.

با این حال ، برای درک نحوه عملکرد کیف پول ، باید در مورد کلیدهای خصوصی ، کلیدهای عمومی و آدرس بیت کوین اطلاعاتی کسب کنید.

درک کلیدهای خصوصی و کلیدهای عمومی

اکنون ، برای صرف هر سکه در شبکه بیت کوین (به عنوان مثال ، ارسال بیت کوین به یک حساب دیگر) ، باید ثابت کنید که صاحب حق آن حساب بیت کوین هستید که مالکیت را تحویل می دهد. این جایی است که ایده رمزنگاری با کلید عمومی یا رمزنگاری نامتقارن درگیر می شود. در رمزنگاری نامتقارن ، از یک جفت کلید استفاده شده است – این دو کلید به عنوان کلید خصوصی و کلید عمومی شناخته می شوند. یک کلید برای رمزگذاری داده ها استفاده می شود در حالی که کلید دیگر داده ها را رمزگشایی می کند و بالعکس.

بیت کوین از همین مفهوم برای امضای معاملات و تأیید صحت آدرس های بیت کوین استفاده می کند. هر وقت معامله در بلاکچین را شروع می کنید ، کیف پول شما به طور خودکار معامله خروجی را با استفاده از کلید خصوصی شما برای ایجاد امضا می کند یک اثر انگشت دیجیتال منحصر به فرد داده ها برای آن معامله خاص فقط کلید عمومی مربوطه (هرکسی می تواند آن را ببیند) مورد استفاده قرار می گیرد قفل محتویات امضا شده دیجیتالی را باز کنید داده ها ، و بنابراین ، تأیید کنید که دارنده کلید خصوصی معامله را مجاز کرده است.

کلید خصوصی شما مانند کلید مخفی صندوق پستی است. کلید عمومی آدرس است. به علاوه ، می توانید آدرس هرکسی را (کلید عمومی) بدهید. شما تنها کسی هستید که می توانید قفل صندوق پستی را برای دیدن محتوای آن با استفاده از کلید مخفی خود باز کنید. کلید خصوصی به شما امکان می دهد حساب بیت کوین خود را کنترل کنید. این کلیدی است که باعث می شود سکه های خود را خرج کنید. به همین دلیل باید مخفی بماند. کلید خصوصی می تواند در قالب های مختلف نمایش داده شود.

آدرسهای بیت کوین و نحوه کار آنها

آدرس بیت کوین به سادگی یک شناسه است که به افراد در شبکه بلاکچین امکان ارسال بیت کوین به یکدیگر را می دهد. مانند حسابی است که برای دریافت وجه استفاده می کنید. آدرس ها به منظور شناسایی هستند که دارای یک مقدار خاص BTC است.

آدرس بیت کوین حداکثر 35 کاراکتر دارد و همیشه با 1 یا 3 شروع می شود. چیزی شبیه به این است:

1B3SoKLu5UFGVKwYgQCZNeNZp5oBMtMnEU

هنگامی که کیف پول بیت کوین را راه اندازی می کنید ، به طور خودکار جفت کلید را به همراه آدرس (کیف پول) بیت کوین مرتبط تولید می کند. با استفاده از الگوریتم امضای دیجیتال منحنی بیضوی (ECDSA) ، یک کیف پول معمولی ابتدا کلید خصوصی را می گیرد و سپس کلید مخفی را از کلید عمومی تولید می کند. پس از استخراج کلید عمومی, کیف پول آن را از طریق دو الگوریتم هش می کند – ابتدا با استفاده از الگوریتم SHA-256 و خروجی حاصل از طریق الگوریتم RIPEMD – خروجی نهایی تولید شده آدرس بیت کوین است.

نحوه راه اندازی کیف پول بیت کوینطول معمول آدرس بیت کوین 35 کاراکتر است

در صورتی که به نظر گیج کننده می رسد ، می توانید آدرس بیت کوین خود را به عنوان کلید عمومی خود که به شکلی دیگر ارائه شده است ، در نظر بگیرید. تفاوت واقعی این دو در این است که یک آدرس a است عملکرد هش از کلید عمومی زمانی می توانستید بیت کوین را به یک کلید عمومی ارسال کنید – پرداخت به کلید عمومی (P2PK). با این وجود ، این امر به دلیل احتمال حملات واسطه ها برای سوitingاستفاده از کلیدهای عمومی برای سرقت وجوه تغییر کرد. به همین دلیل ، پروتکل بیت کوین به Pay to Public Key Hash (P2PKH) ارتقا یافت. این به طور معمول به این معنی است که شما بیت کوین را به “هش کلید عمومی” ارسال می کنید.

از آنجا که آدرس ها مانند حساب های بانکی هستند ، به همین ترتیب کار می کنند. اگر می خواهید از شخص دیگری بیت کوین دریافت کنید ، تمام آنچه شما نیاز دارید این است که آدرس خود را با آنها در میان بگذارید. آنها بیت کوین را مستقیماً از حساب خود به حساب شما ارسال می کنند.

جالب: بهترین کیف پول بیت کوین ناشناس

نحوه راه اندازی کیف پول بیت کوین

اکنون وقت آن است که کیف پول بیت کوین را برای شما تنظیم کنید تا تمام گزینه هایی را که به شما نشان می دهد به شما نشان دهد. کیف پول ها انواع مختلفی دارند: غیر قطعی ، جبرگرایی ، جبرگرایی سلسله مراتبی ، کیف پول مغزی ، کیف پول کاغذی ، کیف پول آنلاین ، کیف پول موبایل و کیف پول سخت افزاری. همچنین ، کیف پول ها را می توانیم به عنوان گرم یا سرد دسته بندی کنیم. کیف پول داغی به اینترنت متصل می شود در حالی که مورد دوم برقرار نیست. به همین دلیل ، سردخانه ها از امن ترین کیف پول های بیت کوین در مقایسه با انبارهای گرم محسوب می شوند.

کیف پول های کاغذی و سخت افزارهای بیت کوین در گروه سردخانه ها قرار می گیرند. حتی در این صورت ، کیف پول وب ، کیف پول رومیزی و کیف پول موبایل ذخیره گاه گرم هستند. انتخاب کیف پول به نیاز شما بستگی دارد. به عنوان یک احتیاط ، اگر قصد مقابله با مقادیر گسترده BTC (از 500 دلار) را دارید باید به ذخیره سازی بروید. همچنین اگر معاملات کمی انجام می دهید منطقی است که به سردخانه بروید. اگر قصد انجام معاملات منظم را دارید ، یک کیف پول داغ مناسب است.

خواندن: کیف پول آنلاین در مقابل کیف پول سخت افزاری – بهترین گزینه برای شما?

راه اندازی کیف پول آنلاین

کیف پول وب می تواند برای کسانی که می خواهند آب ها را آزمایش کنند مناسب باشد. با این حال ، از آنجا که به اینترنت متصل هستید ، فضای ذخیره سازی داغ است. هرگز مقدار زیادی از پول خود را در کیف پول آنلاین نگذارید.

Blockchain.info یکی از کیف پولهای آنلاین است که توصیه می کنم. استفاده از آن ساده است و حساب شما در عرض چند دقیقه آماده می شود. اگر حساب کاربری ندارید ، به وب سایت بروید و یکی را در آن ایجاد کنید https://blockchain.info/wallet/#/.

مطابق پیکان زیر مطمئن شوید که از وب سایت رسمی بازدید کرده اید.

کیف پول بیت کوین پروتکل امنیتی httpsاطمینان حاصل کنید که وب سایت توسط پروتکل https ایمن است

پس از ارسال ایمیل و رمز ورود معتبر ، blockchain.info کیف پول بیت کوین را راه اندازی کرده و شما را به داشبورد هدایت می کند.

برای دریافت آدرس بیت کوین خود یا درخواست پرداخت از شخصی ، روی درخواست کلیک کنید.

کلیک کنید درخواست برای دریافت آدرس بیت کوین خود یا درخواست پرداخت از کسی.

ارسال بیت کوین با کیف پول شماروش دیگر ، برای ارسال بیت کوین به کیف پول دیگر ، از تب Send استفاده کنید.

روش دیگر ، برای ارسال بیت کوین به کیف پول دیگر ، از آن استفاده کنید ارسال زبانه.

کیف پول های رومیزی

استفاده از کیف پول های رومیزی راحت است. از آنجا که این نرم افزار به اینترنت متصل می شود ، آنها نیز ذخیره سازی داغ هستند. در صورت نیاز به کیف پول رومیزی ، انواع مختلفی از آنها در اینجا وجود دارد. محبوب ترین آنها شامل Bitcoin Core ، Electrum ، GreenAddress ، MultiBit ، Copay ، Armory و Exodus است..

کیف پول رومیزی Electrum

من شخصاً Electrum را دوست داشتم زیرا استفاده از آن ساده و سبک است. کیف پول SPV بودن (تأیید پرداخت ساده) ، نیازی به بارگیری کامل نرم افزار blockchain نیست – در حال حاضر حداقل به 130 گیگابایت نیاز دارد. هنوز هم اگر می خواهید بدانید که در شبکه بلاکچین چه اتفاقی می افتد ، شاید به این دلیل که مقادیر زیادی بیت کوین را معامله می کنید یا می خواهید حریم خصوصی بیشتری داشته باشید ، مانند مشتری Bitcoin Core یک گره کامل را اجرا کنید.

شروع کار با الکتروم.

بارگیری برنامه از: https://electrum.org/#download

کیف پول الکتروماتیکبرنامه نصب را اجرا کنید. کمتر از پنج دقیقه طول می کشد تا مراحل نصب انجام شود.

برنامه نصب را اجرا کنید. کمتر از پنج دقیقه طول می کشد تا مراحل نصب انجام شود.

Electrum این گزینه را برای راه اندازی کیف پول بیت کوین با لایه های امنیتی اضافی فراهم می کند. شما می توانید یک کیف پول استاندارد ، یک کیف پول با 2FA ، یک کیف پول چند امضایی ایجاد کنید (یکی که برای تأیید مجوز یک معامله به دو یا چند نفر نیاز دارد) ، و می توانید آدرس های Bitcoin یا کلیدهای خصوصی را از کیف پول دیگری وارد کنید.

کیف پول الکتروماتیکگزینه Standard Wallet را انتخاب کنید.

انتخاب کیف پول استاندارد گزینه.

اگر با همه اینها آشنا نیستید ، وارد آدرس و کلیدهای خصوصی نشوید. ما می خواهیم یک رمز عبور برای کیف پول نصب کنیم.

در مرحله بعدی ، الکتروم از شما می خواهد یک بذر جدید ایجاد کنید یا از یک بذر موجود استفاده کنید. اگر بذر دارید ، می خواهید استفاده کنید ، اولین گزینه را برای ایجاد یک بذر جدید انتخاب کنید.

بذر تولید کیف پول بیت کویندانه شما کلیدهای خصوصی را تولید می کند – کلیدی که معاملات بیت کوین را امضا می کند.

دانه شما کلیدهای خصوصی را تولید می کند – کلیدی که معاملات بیت کوین را امضا می کند.

مهم: دانه خود را از دست ندهید. در غیر این صورت ، هرگز وجوه خود را بازیابی نخواهید کرد. اگر با پول زیادی روبرو هستید آن را روی صفحه استیل بچسبانید.

در مرحله بعد ، الکتروم از شما می خواهد رمز عبور رمزگذاری ایجاد کنید. گذرواژه‌ای تنظیم کنید که به راحتی بخاطر بسپارید تا کاربران غیرمجاز از دسترسی به کیف پول شما جلوگیری کنند.

تاریخچه کیف پول الکتروم شما

در ‘دريافت كردن’ در برگه ، می توانید آدرس دریافت خود را همراه با کد QR مربوطه مشاهده کنید. در صورت تمایل به دیدن آدرس بیشتر ، روی آن کلیک کنید چشم انداز>نشان دادن آدرس ها.

برگه کیف پول الکتروم را دریافت کنید

ارسال بیت کوین به آدرس دیگر با استفاده از electrum به همان اندازه ساده است. کلیک کنید بر روی ‘ارسالزبانه را وارد کنید ، و آدرس بیت کوین گیرنده ، مبلغی را که می خواهید ارسال کنید و سطح هزینه را وارد کنید.

برگه کیف پول Electrum را ارسال کنید

برای تهیه نسخه پشتیبان از master seed خود ، بر روی کلیک کنید کیف پول > اطلاعات: شما باید دانه خود را ببینید آن را در جایی بنویسید.

نحوه کار با Electrum را در این ویدئو ببینید:

کیف پول دسک تاپ GreenAddress

GreenAdress یکی دیگر از کیف پول های رومیزی مناسب و ساده برای استفاده است. از همه مهمتر ، به کاربران امکان می دهد کلیدهای خود را کنترل کنند. به همین دلیل ، هرگز عبارت عبور mnemonic خود را گم نکنید ، حتی GreenAdress نیز نمی تواند به شما در بازیابی وجوه کمک کند.

برای راه اندازی کیف پول GreenAdress خود ، به اینجا مراجعه کنید https://greenaddress.it/fa/ و حرکت به کیف پول خود را ایجاد کنید زبانه.

پنجره ای مانند تصویر زیر باز می شود ، از شما می خواهد که عبارت عبور mnemonic خود را یادداشت کنید.

عبارت عبور mnemonic خود را یادداشت کنید

متناوباً ، می توانید روی کادر با برچسب کلیک کنید نمایش QRکد برای دسترسی راحت تر ، از کد با تلفن هوشمند عکس بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که عبارت عبور خود را بر روی یک کاغذ بنویسید یا در صورت لزوم ، کلمات را روی یک صفحه فولادی بنویسید. هنگامی که تأیید کردید که عبارت عبور mnemonic خود را یادداشت کرده اید و شرایط خدمات را با علامت زدن در جعبه پایین درک کرده اید ، کیف پول شما را به مرحله بعدی می برد: برای تأیید اینکه از عبارت عبور mnemonic خود به درستی پشتیبان تهیه کرده اید.

تأیید کیف پول بیت کوین GreenAddressکلمات را به ترتیب سفارش وارد کنید و تأیید را کلیک کنید.

کلمات را به ترتیب سفارش وارد کنید و تأیید را کلیک کنید.

هنگامی که عبارت عبور mnemonic خود را تأیید کردید ، GreenAdress گزینه راه اندازی 2FA را از طریق ایمیل ، Google Authenticator و تلفن به شما ارائه می دهد.

احراز هویت 2faفراموش نکنید که احراز هویت 2FA خود را تنظیم کنید

مرحله سوم و مرحله نهایی تنظیم پین 4-15 رقمی است. اگرچه این اختیاری است اما یک لایه امنیتی اضافی است.

امنیت پین کیف پول بیت کوینتنظیم پین یکی دیگر از لایه های امنیتی است

پین خود را وارد کرده و برای راه اندازی کیف پول بیت کوین و شروع به استفاده از آن ، روی ادامه کلیک کنید. یک تب برای معاملات ، دریافت بیت کوین و ارسال بیت کوین وجود دارد. هدایت به دريافت كردن برگه را کلیک کرده و کلیک کنید URI و آدرس را نشان دهید برای دیدن آدرس دریافت خود یا ارسال برگه برای ارسال پول.

آدرس عمومی کیف پولاکنون می توانید به آدرس عمومی خود دسترسی پیدا کنید

خواندن: 9 کیف پول بیت کوین که می توانید به آنها اعتماد کنید

کیف پول موبایل

از آنجا که آنها می توانند به اینترنت متصل شوند ، کیف پول های موبایل نیز ذخیره سازی داغ هستند. علاوه بر این ، کیف پول های موبایل فضای ذخیره سازی کمتری را اشغال می کنند زیرا مشتری SPV هستند. کیف پول های سیار که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند شامل Breadwallet ، Mycelium ، GreenAddress ، Electrum ، Copay ، Airbitz و Greenbits هستند.,

توجه داشته باشید که برخی از کیف پول های شخص ثالث مانند Mycelium به کاربران امکان کنترل کلیدهای خود را نمی دهند. بلکه کلیدهای خصوصی شما در سرورهای آنها ذخیره می شود. با این حال ، کلیدهای خصوصی با رمز عبور شما رمزگذاری شده اند.

من عاشق کیف پول هستم که می تواند کلیدهای خصوصی را به من کنترل کند. اینگونه نیست که من بدبین باشم – من دوست دارم بدترین حالت را فرض کنم و این باعث آرامش خاطر من می شود که بدانم بذر خود را کاملاً کنترل می کنم. با فرض اینکه شما کلیدهای خصوصی ندارید ، احتمال از بین بردن بیت کوین های خود با تقلب وجود دارد. به عنوان مثال ، شخصی با امتیازات مدیر می تواند رمزهای عبور شما را رمزگشایی کند و به نوبه خود ، بذر شما را بازیابی کند.

راه اندازی کیف پول همراه Breadwallet

برای مبتدی ، Breadwallet گزینه خوبی به نظر می رسد. حتی کاربران آیفون آن را دوست دارند: استفاده از آن ساده است. کلیدهای خصوصی را کنترل می کنید. استفاده می کند بازیابی BIP39؛ این یک روش برای خرید و فروش بیت کوین ارائه می دهد. و ، نسخه هایی برای هر دو دستگاه Android و iOS وجود دارد. با این وجود ، برخی از معایب آن نیز وجود دارد: هنوز از SegWit پشتیبانی نمی کند و هنگام ارسال بیت کوین به آدرس دیگر ، فقط دو گزینه هزینه را ارائه می دهد.

از طرف مثبت ، چون Breadwallet از ویژگی عبارت BIP39 Recovery پشتیبانی می کند ، در صورت ناپدید شدن جادویی شرکت یا از دست دادن دستگاه خود ، همیشه می توانید پول خود را در کیف پول دیگری که از آن ویژگی پشتیبانی می کند ، بازیابی کنید..

عبارت بازیابی از نان فروشی فقط با برخی کیف پول ها کار می کند. به این دلیل که نان پالت از مکانیزم متفاوتی برای استخراج کلیدهای خصوصی و آدرس ها از هسته اصلی استفاده می کند.

برنامه را از App Store بارگیری کنید. کاربران اندروید می توانند آن را از فروشگاه Google Play دریافت کنند. کاربران iOs می توانند آن را از فروشگاه Apple Play دریافت کنند. متناوباً ، می توانید برنامه را مستقیماً از وب سایت رسمی Breadwallet بارگیری کنید (https://breadwallet.com) یا اگر نصب مستقیم را ترجیح می دهید ، کد منبع را در Github بارگیری کنید – این بهترین روش برای جلوگیری از برنامه های مخرب است.

پس از نصب برنامه ، روی کلیک کنید ایجاد کیف پول. کیف پول به شما امکان تولید یک عبارت بازیابی را می دهد.

عبارت بهبودیروی ایجاد عبارت بازیابی کلیک کنید.

کلیک ایجاد عبارت بازیابی.

قبل از انتقال شما به پنجره عبارت بازیابی ، Breadwallet یک پیام احتیاطی ارائه می دهد. کلیک کنید نشان دادن برای ادامه. وقتی صفحه ای با عبارت بازیابی ظاهر شد ، آن را روی یک کاغذ بنویسید و اقدامات احتیاطی را برای ایمن سازی آن انجام دهید.

برای انتقال به مرحله بعدی ، روی «بعداً به من یادآوری شود» ضربه بزنید: تنظیم پین 4 رقمی

روی ضربه بزنید بعدا به من یادآوری کن برای رفتن به مرحله بعدی: تنظیم پین 4 رقمی

برای استفاده از Breadwallet خود به این کد احتیاج دارید: یعنی بررسی موجودی ، بررسی معاملات یا ارسال بیت کوین.

پس از تأیید پین ، آماده استفاده از کیف پول تلفن همراه خود هستید.

پس از تأیید پین ، آماده استفاده از کیف پول تلفن همراه خود هستید.

شما باید ببینید ارسال و دريافت كردن گزینه های موجود در صفحه اصلی.

صفحه اصلی Breadwallet به شما این دو گزینه را می دهد

در اینجا یک ویدیوی آزمایشی توضیح داده شده است که این مراحل را توضیح می دهد:

کیف پول های کاغذی

اگر توانایی خرید کیف پول سخت افزاری را ندارید یا آماده سرمایه گذاری در یک کیف پول نیستید ، کیف پول کاغذی راهی برای پیشبرد آن است. از طرف مثبت ، سردخانه است. این بدان معناست که بیت کوین شما از طریق سرقت از طریق برنامه های مخرب ایمن است, فیشینگ یا خرابی سخت افزار با کیف پول های کاغذی ، فقط در صورت افشای کلیدهای خصوصی / master seed یا از دست دادن نسخه پشتیبان تهیه از کیف پول کاغذی و راهی برای بازیابی آن ، می توانید سرمایه خود را از دست دهید..

اجازه دهید کیف پول کاغذی خود را با استفاده از Bitaddress.org ایجاد کنیم.

سر به bitaddress.org. شما باید صفحه ای مانند تصویر زیر را دریافت کنید. می توانید این کار را با خاموش بودن اتصال اینترنت انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ کس جاسوسی شما نمی کند.

در این صفحه ، وب سایت آدرس بیت کوین شما را ایجاد می کند.

در این صفحه ، وب سایت آدرس بیت کوین شما را ایجاد می کند.

ابتدا ، شما باید موس خود را به هر جهت حرکت دهید تا تصادفی بیشتری به این روش اضافه کنید – فرایندی که به آن معروف است آنتروپی رمزنگاری. این اتفاق می افتد در حالی که مکان نما را به طور خودکار در اطراف صفحه رایانه نشان می دهید.

هنگامی که هنگام تولید آنتروپی 100٪ ضربه بزنید ، گزینه های ایجاد کیف پول کاغذی خود را مشاهده خواهید کرد. کلیک کنید let کیف پول تک ’ برای دیدن آدرس بیت کوین و کلید خصوصی مربوطه آن را وارد کنید.

اکنون ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به برگه Paper Wallet بروید تا جزئیات کیف پول کاغذی خود را چاپ کنید.

اکنون ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آن بروید کیف پول کاغذی برگه را چاپ کنید تا جزئیات کیف پول کاغذی خود را چاپ کنید.

همانطور که در زیر مشاهده می کنید ، می توانید تعداد آدرس هایی را که می خواهید ایجاد کنید به همراه کلیدهای خصوصی مربوطه انتخاب کنید. برای ارسال BTC به کیف پول خود می توانید از هر آدرس تولید شده استفاده کنید.

برای راحتی کار ، در هر صفحه حدود دو آدرس چاپ کنید.

برای راحتی کار ، در هر صفحه حدود دو آدرس چاپ کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه نویسه ها قابل خواندن هستند و کد QR قابل اسکن است. به یاد داشته باشید ، اگر آن را گم کنید ، بیت کوین های شما گم می شوند.

می توانید کلیدهای خصوصی خود را با یک عبارت عبور رمزگذاری کنید. اگر کیف پول کاغذی خود را گم کنید ، شخصی که آن را دارد نمی تواند بیت کوین را خرج کند. برای انجام این کار ، کادر با برچسب را علامت بزنید رمزگذاری BIP38 یک عبارت عبور تصادفی انتخاب نکنید. یکی را تنظیم کنید که به راحتی بخاطر بسپارید.

برای دیدن نحوه راه اندازی کیف پول کاغذی با bitaddress.org ، این فیلم کوتاه را بررسی کنید.

خواندن: راهنمای گام به گام نحوه ایجاد کیف پول کاغذی در bitaddress.org

کیف پول سخت افزار

تاکنون ، ایمن ترین راه برای محافظت از بیت کوین در برابر کلاهبرداران و هکرها ، کیف پول سخت افزاری است زیرا کلیدهای خصوصی شما را در اینترنت نشان نمی دهد. اگر سرمایه گذاری شما بیش از 100 دلار در BTC است ، یک کیف پول سخت افزاری تهیه کنید. بیشترین رتبه بندی در بازار Trezor ، Ledger Nano S و KeepKey است. اگرچه گرفتن یک دلار کمتر از 99 دلار هزینه ندارد ، اما این آرامش خاطر را خواهید داشت.

راه اندازی کیف پول سخت افزار Trezor

وقتی آن را با دست نگه دارید ، Trezor احساس ریز بینی می کند ، اما کار را تمام می کند. این یکی از ایمن ترین کیف پول های سخت افزاری است زیرا بدون اتصال دانگل USB به رایانه ، نمی توانید به کیف پول آنلاین ترزور دسترسی پیدا کنید.

در مقایسه با کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S ، Trezor گزینه پیشرفته بازیابی را ارائه می دهد. همچنین ، Trezor از Bitcoin Forks مانند Bitcoin Classic و Bitcoin Gold و altcoins اضافی مانند Etherium و Litecoin پشتیبانی می کند..

مراحلی که هنگام راه اندازی Trezor باید دنبال کنید

برای شروع کار دستگاه را به کامپیوتر متصل کنید. به محض روشن شدن دستگاه ، یک نماد قفل روی صفحه نمایش داده می شود و پیامی که از شما می خواهد بازدید کنید https://trezor.io/start/. در این صفحه ، به پایین بروید ، گزینه انتخاب مدل دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد.

مدل خود را انتخاب کنید

مدل خود را انتخاب کنید ؛ در صفحه بعد ، گزینه نصب Trezor Bridge – نرم افزاری که با کیف پول سخت افزاری Trezor شما ارتباط برقرار می کند را خواهید یافت. همچنین می توانید از گزینه افزودنی کروم استفاده کنید.

برای برقراری ارتباط با کیف پول Trezor باید Trezor Bridge را نصب کنید

هنگامی که سخت افزار با نرم افزار Trezor Bridge ارتباط برقرار کرد ، از طریق رابط وب درخواست به روزرسانی میان افزار دستگاه را دریافت خواهید کرد.

در مرحله بعدی ، باید سیستم عامل فعلی را نصب کنید

پس از نصب سیستم عامل ، فقط دستگاه را جدا کرده و دوباره به برق متصل کنید. هدایت به https://wallet.trezor.io/ برای دسترسی به رابط وب Trezor خود.

برای شروع ، دستگاه خود را برچسب گذاری کنید.

برای شروع ، دستگاه خود را برچسب گذاری کنید.

در مرحله بعدی ، ادامه را بزنید ، گزینه ایجاد یک پین منحصر به فرد برای شما فراهم می شود. اکنون ، باید طبق همان توالی ، اعداد نمایش داده شده در صفحه دستگاه را با شماره های موجود در رابط وب مطابقت دهید. این پین را فراموش نکنید. بدون آن نمی توانید به کیف پول trezor خود دسترسی پیدا کنید. با این حال ، حتی اگر پین خود را گم کنید ، اما دانه دارید ، می توانید پول خود را بازیابی کنید.

به عنوان مثال ، اگر پین شما باشد 654321, شما الگوی دستگاه Trezor را برای وارد کردن رقم در رابط وب دنبال می کنید ، همانطور که در صفحه چاپ زیر است.

تنظیم اولیه پین

اگر هنوز آن را دریافت نکردید ، می توانید این فیلم را مشاهده کنید تا نحوه وارد کردن و تأیید پین را ببینید.

پس از تأیید سنجاق خود ، مرحله بعدی نوشتن دانه ، یک رشته 24 کلمه ای است. Trezor بذر بازیابی را کلمه به کلمه تولید می کند. 24 کلمه را در یک کتابچه همراه دستگاه خود بنویسید. با استفاده از این عبارت seed ، درصورت از دست دادن دستگاه فعلی یا عملکرد نامناسب ، همیشه می توانید پول خود را در دستگاه دیگری بازیابی کنید.

دوباره ، برای آرامش خاطر ، دانه خود را روی صفحه فولادی مهر بزنید و هرگز از دانه خود به صورت آنلاین یا در دستگاه دیجیتال پشتیبان تهیه نکنید.

یاد آوردن: هرکسی که عبارت بازیابی شما را داشته باشد ، کیف پول شما را در اختیار دارد »- بگذارید بگوییم شخص دیگری نسخه ای از عبارت بازیابی شما را در اختیار دارد – تمام کاری که باید انجام دهند بازیابی وجوه موجود در دستگاه دیگری است که صاحب آن است.

از عبارت عبور خود شلیک نکنید و به صورت آنلاین ذخیره نکنید!

پس از تأیید تخمه ریکاوری ، به دوباره برگردید https://wallet.trezor.io/ و سنجاق خود را وارد کنید. شما باید یک رابط مانند رابط زیر را ببینید. اکنون آماده استفاده از حساب Trezor خود هستید.

اکنون ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آدرس بیت کوین خود را دریافت کنید ، و شما آماده دریافت پرداخت ها هستید. هدایت به حساب شماره 1 > دريافت كردن. آدرس بیت کوین خود را مشاهده خواهید کرد.

قبل از اینکه آدرس را با کسی به اشتراک بگذارید یا بیت کوین را به آن آدرس ارسال کنید ، تأیید کنید که آدرس درستی است. این کار را می توانید با کلیک بر روی con نماد چشم ’ در انتهای آدرس ؛ تأیید کنید که همان رشته ای است که در دستگاه Trezor شما نمایش داده می شود.

دسترسی به آدرس عمومی در Trezor

این فیلم را در مورد نحوه راه اندازی کیف پول سخت افزاری Trezor بررسی کنید:

راه اندازی Ledger Nano S

Ledger Nano S کیف پول سخت افزاری دیگری است که می توانید به کلیدهای خصوصی بیت کوین خود اعتماد کنید زیرا آنها آفلاین هستند. درست مانند Trezor ، راه اندازی آن ساده است. شما می توانید Ledger Nano S را در این وب سایت خریداری کنید.

دستگاه را در درگاه USB وصل کنید.

وقتی دفتر ثبت نام فعال شد ، موارد زیر را مشاهده خواهید کرد خوش آمدی صفحه همراه با برخی دستورالعمل ها در مورد نحوه پیمایش در گزینه های مختلف.

وقتی Ledger Nano آن را به برق متصل می کنید ، این صفحه اصلی است

بعد از این ، Ledger گزینه بعدی را به شما می دهد: پیکربندی دستگاه. انتخاب کنید برای پیکربندی دستگاه جدید علامت بزنید ؛ گزینه دیگر برای اهداف بازیابی است.

دکمه سمت راست را فشار دهید تا تأیید کنید که می خواهید

دکمه سمت راست را فشار دهید تا تأیید کنید که می خواهید “به عنوان دستگاه جدید پیکربندی کنید”.

سپس دستگاه از شما می خواهد پین 8 رقمی خود را تنظیم کنید. هر زمان که بخواهید به کیف پول سخت افزاری خود دسترسی پیدا کنید ، به این پین نیاز خواهید داشت – پینی تنظیم کنید که به راحتی به خاطر بسپارید.

اگر پین خود را فراموش کردید ، می توانید از عبارت seed برای بازیابی وجه استفاده کنید.

اگر پین خود را فراموش کردید ، می توانید از عبارت seed برای بازیابی وجه استفاده کنید.

بعد از اینکه پین ​​خود را تأیید کردید ، مرحله سوم تهیه نسخه پشتیبان از دانه بازیابی است ، یک رشته 24 کلمه ای. این دستگاه همراه با یک کتابچه برای نوشتن دانه بهبود است. اگر دستگاه Ledger خود را گم کردید یا عملکرد نامناسبی داشت ، از این عبارت بازیابی برای بازیابی وجوه خود استفاده خواهید کرد. اگر آن را گم کنید ، بیت کوین های شما برای همیشه از بین می روند. به عنوان مثال ، می توانید با استفاده از کیف پول همراه Mycelium با استفاده از دانه 24 کلمه ای منحصر به فرد خود ، بودجه خود را بازیابی کنید ، در صورت از دست دادن دفتر حساب خود ،.

پس از تأیید عبارت بازیابی ، دستگاه شما آماده استفاده خواهد بود.

پس از تأیید عبارت بازیابی ، دستگاه شما آماده استفاده خواهد بود.

در این مرحله ، اکنون می توانید کیف پول را به برنامه هایی متصل کنید که از Ledger پشتیبانی می کنند تا منابع مالی را به راحتی مدیریت کنید.

در مرحله بعدی ، باید مدیر کیف پول Ledger را از فروشگاه Chrome نصب کنید.

در مرحله بعدی ، باید مدیر کیف پول Ledger را از فروشگاه Chrome نصب کنید.

این برنامه به شما امکان بارگیری یک برنامه بیت کوین را می دهد – یک نرم افزار سبک که از آن برای مدیریت کیف پول سخت افزاری Ledger استفاده خواهید کرد. با پیکربندی Ledger و نصب یک برنامه بیت کوین ، ساده است که آدرس خود را بگیرید و آن را با هر کسی به اشتراک بگذارید تا پول خود را به دفتر خود دریافت کنید. این مقاله نحوه شروع کار با Ledger را پس از پیکربندی آن توضیح می دهد.

بخوانید: 5 مرحله برای ایجاد کیف پول مشترک Bitcoin

نحوه ارسال پول به کیف پول بیت کوین

اکنون که می دانید چگونه کیف پول بیت کوین تهیه کنید ، قدم بعدی احتمالاً بردن برخی بیت کوین به کیف پول مورد نظر شماست.

خرید بیت کوین قبلاً روشی دشوار بود – نه دیگر.

امروز می توانید بیت کوین را به چند روش خریداری کنید: انتقال بانکی ، کارت های اعتباری / اعتباری ، دلالان ، خودپردازهای بیت کوین یا خرید مستقیم از برخی کیف پول ها. برخی کیف پول ها مانند Breadwallet ، Airbitz و Mycelium امکان خرید از برنامه را دارند. به مقاله ما در مراجعه کنید نحوه خرید بیت کوین.

برای ارسال بیت کوین به کیف پول خود ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با بیت کوین خود به سیستم عامل وارد شوید و سکه ها را به یکی از آدرس های خود ارسال کنید. Coinbase و Kraken تعدادی از موارد مورد علاقه هستند. می توانید بررسی کنید این لیست از مبادلات بیشتر است.

یک راه ساده تر این است که از Coinbase بیت کوین بخرید و به کیف پول مورد نظر خود منتقل کنید: این می تواند Breadwallet ، Trezor یا کیف پول Paper باشد. با این حال ، هنگام ارسال بیت کوین به کیف پول خود ، باید هزینه معاملات را پرداخت کنید. این روزها هزینه ارسال حتی برای مقادیر کم نیز زیاد است. برای جلوگیری از هزینه های بالا ، می توانید از یک بستر تجاری به نام Gdax ، متعلق به Coinbase استفاده کنید. البته ، این روش ساده نیست ؛ مزیت آن این است که حرکت بیت کوین رایگان است.

نکته: ارسال مقادیر کم BTC در مقایسه با جابجایی مقادیر زیاد هزینه بیشتری دارد.

ویدئو زیر نحوه خرید BTC در Coinbase و ارسال آن به آدرس بیت کوین مورد نظر خود را بدون پرداخت هیچ گونه هزینه توضیح می دهد..

چگونه کیف پول بیت کوین خود را ایمن کنیم

علیرغم عدم هک شدن شبکه بلاکچین ، موارد ناپدید شدن بیت کوین شایع است. روش های زیادی وجود دارد که می توانید بیت کوین خود را در برابر هکرها و کلاهبرداران از دست دهید. Ransomware می تواند هارد دیسک شما را که دارای کلیدهای خصوصی یا دانه شخصی شما است رمزگذاری کند. اگر آنها بدون رمزگذاری ذخیره شوند ، یک برنامه مخرب می تواند افراد خصوصی شما را از دیسک سخت بدزدد. یک هکر می تواند ضربات صفحه کلید شما را ضبط کند (از طریق ورود به سیستم) برای سرقت رمزهای عبور خود ؛ با نصب کیف پول رمزگذاری نشده می توانید لپ تاپ یا تلفن خود را گم کنید.

با این حال ، برای اکثر قربانیانی که بیت کوین خود را از دست داده اند ، مشکل مدیریت نادرست دانه یا رمز عبور است. این را جدی بگیرید زیرا بسیاری از قربانیان به دلیل فراموش کردن رمز عبور بازیابی یا رمز عبوری که تنظیم کرده اند ، در مخمصه قرار دارند.

برای مثال:

روشهای خوب را حفظ کنید. به این ترتیب ، شما دانه کیف پول خود را در معرض دید قرار نخواهید داد و یا عبارت عبارتی را که قفل کیف پول شما را باز می کند فراموش نخواهید کرد. در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که باید بخاطر بسپارید تا کیف پول بیت کوین خود را ایمن کنید:

بذر خود را هرگز فراموش نکنید

اگر بذر بهبودی خود را فراموش کنید ، بودجه شما برای همیشه از بین می رود. در صورت لزوم ، از این دانه در صفحه فولادی یا طلا پشتیبان تهیه کنید ، مخصوصاً اگر با سکه هایی با ارزش بسیار زیاد روبرو هستید. می توانید دانه ها را روی یک صفحه فولادی حک کنید که حتی در صورت فاجعه هایی مانند آتش سوزی می تواند در برابر دمای بالا مقاومت کند. همچنین ، به یاد داشته باشید که آن را در جایی امن نگهداری کنید. مکانی که فقط شما یا یکی از اعضای خانواده می توانید آن را بازیابی کنید در صورتی که اتفاقی برای شما بیفتد.

دانه های خود را روی یک کاغذ یادداشت نکنید ، و سپس آن را در داخل کشوی دفتر کار خود یا داخل یک صفحه از کتاب بگذارید – قرار است شما به تنهایی گریه کنید. در صورتی که کیف پول خود را با گذرواژه رمزگذاری کنید ، مانند دانه پشتیبان از آن ایجاد کنید. بدون عبارت عبور منحصر به فرد خود ، نمی توانید به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید.

نکته: هرگز دانه های خود را در وب سایت های آنلاین یا هر وسیله الکترونیکی تایپ نکنید.

به طور منظم از کیف پول پشتیبان تهیه کنید

عادت کردن پشتیبان گیری مکرر از کیف پول و ایجاد پشتیبان گیری از کل کیف پول را عادت خود بدانید زیرا در برخی از کیف پول ها از کلیدهای خصوصی مخفی استفاده می شود. به یاد داشته باشید که چندین مکان امن برای پشتیبان گیری خود داشته باشید.

رمزعبور کیف پول را رمزگذاری کنید

این به معنای تنظیم رمز عبور برای کیف پول شما است ، که راهی دیگر برای افزایش امنیت کیف پول است. اگر دستگاه شما به سرقت برود ، دزد بدون عبارت عبور حفظ شده شما نمی تواند به بیت کوین شما برود. یک رمز عبور منحصر به فرد تنظیم کنید که دیگران نتوانند آن را کشف کنند. این باید رمز عبوری باشد که به راحتی به خاطر بسپارید. در بیت کوین ، شما گزینه های محدودی برای بازیابی رمز عبور خود دارید.

هشدار: اگر رمز ورود خود را فراموش کنید و از بذر خود پشتیبان ندارید ، وجوه شما برای همیشه از دست می رود.

هنگام استفاده از کیف پول داغ با مقادیر کم کنار بیایید

فقط مقادیر کم را در کیف پول و مبادلات داغ مدیریت کنید ، به اندازه کافی برای پرداخت یا انجام معاملات. مقدار زیادی از آن را حفظ نکنید هرگز بیش از آنچه مایل به از دست دادن بیت کوین هستید در کیف پول داغ یا مبادله نگه دارید – همیشه سکه ها را به کیف پول سردی که کنترل کامل کلیدهای خصوصی را دارید منتقل کنید.

از وب سایت ها و برنامه های جعلی خودداری کنید

با بسیاری از کلاهبرداری های دیرهنگام ، اطمینان حاصل کنید که از کیف پول رسمی استفاده می کنید ، خواه وب ، کیف پول موبایل یا کیف پول سخت افزاری. اگر از کیف پول وب استفاده می کنید ، از URL صحیح بازدید کنید. یک هنرمند کلاهبرداری می تواند یک سایت فیشینگ درست شبیه کیف پول رسمی شما ایجاد کند تا شما را فریب دهد تا بذر خود را بدهید. از اواخر ، وجود داشته است چندین مورد از دست دادن بیت کوین از کیف پول blockchain.info توسط افراد, احتمالاً از طریق فیشینگ.

یک ترفند خوب استفاده از مدیر نشانه یا پسوند مدیر رمز عبور برای ذخیره تمام پیوندهای مهم وب سایت های شما است. با این روش می توانید از هدایت شدن به وب سایت های مخرب یا جعلی جلوگیری کنید. همچنین ، وقتی می خواهید از کیف پول خود بازدید کنید یا یکی از آنها را بارگیری کنید ، روی پیوندهای ارسال شده در انجمن های اجتماعی مانند Reddit و تبلیغات Google کلیک نکنید.

هنگام نصب برنامه ها از فروشگاه Play ، چه اپل و چه Google ، بسیار احتیاط کنید.

هنگام نصب برنامه ها از فروشگاه Play ، چه اپل و چه Google ، بسیار احتیاط کنید.

حتماً برنامه رسمی را نصب کنید. یک توسعه دهنده می تواند یک برنامه جعلی را در فروشگاه بارگذاری کند و اگر جرات استفاده از آن را برای دریافت بیت کوین دارید ، حساب شما را جارو می کنند. مدتی پیش, موردی مثل این بود این که شامل Breadwallet بود.

در آخر ، کیف پول سخت افزار خود را از یک فروشنده تأیید شده دریافت کنید. در خرید از سایت های حراج مانند E-bay یا فروشندگان شخص ثالث اشتباه نکنید. این واقعی است؛ کسی زمانی که استفاده می کرد تمام رمزنگاری خود را از دست داد یک لجر نانو اس که از E-bay خریده بود – پسر تقریباً 34000 دلار در رمزنگاری از دست داد. هوشیار باشید این اتفاق برای شما نمی افتد.

افکار نهایی

وقتی بیت کوین تکامل یافت ، چیزهای خوبی را به همراه آورد – شما بانک هستید. با استفاده از پول نقد الکترونیکی ، اکنون می توانید بدون مراجعه به شخص ثالث مانند بانک ، پول ارسال کنید و هزینه کالاها و خدمات را برای هر شخص در کره زمین پرداخت کنید. با این وجود ، از آنجا که هنگام کار با پول دیجیتال دیگر مجبور نیستیم از طریق بانک ها مراجعه کنیم ، مسئولیت شماست که کیف پول خود را ایمن کنید و عادات خوبی را که جزئیات کیف پول شما را آسیب پذیر نمی کند ، تمرین کنید. هرچه تعداد بیشتری از افراد به فضای رمزنگاری منتقل می شوند ، هنرمندان کلاهبردار و هکرها روش های جدیدی را برای دستیابی به پول نقد بدست آورده شما بدست آورند. فقط شما می توانید امنیت کیف پول بیت کوین خود را تضمین کنید.

مقاله ما را بخوانید در سمت تاریک ارزهای رمزپایه.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me