banner
banner

Mikko Ohtamaa ، CTO در TokenMarket – سری مصاحبه

Mikko بنیانگذار و CTO شرکت TokenMarket Ltd است ، یکی از برترین پلت فرم های فروش توکن و سرمایه گذاری گسترده بلاک چین در جبل الطارق. Mikko ده ها استارت آپ بلاکچین را مشاوره داده است. او همچنین یکی از بنیانگذاران سابق و CTO LocalBitcoins ، یک ارز مبادله ای رمز ارز برای همتا است. میکو کارشناسی ارشد دارد. در مهندسی صنایع و مدیریت از دانشگاه اولو. Mikko به طور فعال در جوامع متن باز درگیر می شود و در کنفرانس ها سخنرانی می کند. او یکی از بنیانگذاران Pycon فنلاند است ، یک کنفرانس برنامه نویسی پایتون. Mikko همچنین عضو بنیاد Plone ، قدیمی ترین بنیاد غیرانتفاعی منبع باز است.

AT: شما از سال 2011 در فضای رمزنگاری بوده اید. آیا می توانید با ما در میان بگذارید که چگونه برای اولین بار با ارز رمزپایه و بلاکچین درگیر شدید?

Mikko: در روزهای توسعه نرم افزار تلفن همراه ، از من خواسته شد که کیف پول همراه اول و اصلی بیت کوین را در سال 2011 تولید کنم که با 10 هزار دلار بیت کوین جبران شد. من آن را رد کردم زیرا فکر کردم فیات در آن مرحله از زندگی من کافی است. با نگاهی اجمالی ، ممکن است اخذ این پیشنهاد آخرین پروژه ای باشد که باید انجام دهم. بعداً من درگیر ساخت LocalBitcoins شدم و از آنجا برای ایجاد TokenMarket حرکت کردم.

AT: شما به عنوان یکی از بنیانگذاران اصلی TokenMarket ذکر شده اید. چه چیزی شما را به راه اندازی این بازار الهام داد?

Mikko: هدف اصلی TokenMarket توزیع سهام شرکت بود. با این حال ، در سال 2016 ، خیلی زود بود. اصطلاح “توکن” به تازگی ابداع شده است ، بسیاری از آنها از نشانه ها به عنوان “سکه های رنگی” یاد می کنند و دارایی های دیجیتال جدید را به عنوان بیت کوین با “طعم” های مختلف و “رنگ نشان دهنده ویژگی ها و اهداف مختلف رمز” در نظر می گیرند..

در اواخر سال 2016 که FirstBlood ، Gnosis و سایر ICO های مبتنی بر Ethereum شروع به کار کردند ، شاهد رونق ICO هستیم که کمی زودتر از سایرین در حال ظهور است. کاتالیزور این بود که فناوری Ethereum به حدی رسیده است که راه اندازی توکن های سفارشی با آن واقع بینانه است. و ای پسر ، بسیاری از توکن ها راه اندازی شد.

TokenMarket اولین پلتفرم توکن سازی را در جهان داشت و ناگهان اوج تقاضای مشتری افزایش یافت. 

AT: هنگامی که از TokenMarket الهام گرفته شد تا از ICO به STO متمرکز شود?

میکو: من در اینجا از یک کلمه محوری استفاده نمی کنم. رمزهای امنیتی یک تداوم طبیعی برای پیشنهادهای رمزگذاری نشده هستند. همیشه برای خود سرمایه گذاران بهتر است چیزی با حقوق سرمایه گذار قوی تر بدست آورند. پیشنهادات اوراق بهادار حقوقی را به سرمایه گذاران می دهد که هیچ گاه از نظر قانونی نمیتوان از آن استفاده کرد ، مانند دریافت سود سهام ، بازده و حق رأی در شرکتی که از آن اوراق بهادار خریداری می کنید. برای سرمایه گذاران ، دریافت درآمد منفعلانه با رمزهای امنیتی بسیار آسان تر از حرکت به سمت یک توکار ابزار بی ثبات و بی ثبات است که با قیمت بیت کوین بالا و پایین می شود.

از سال 2016 ، مدتی طول کشید تا مخاطبان جهانی از مزایای توکن سازی ، از جمله تنظیم کننده های مالی مطلع شوند. اکنون ما شاهد تنظیم نظارتی در سراسر جهان در مورد نحوه استفاده از فناوری DLT و بلاکچین در بازارهای تنظیم شده اوراق بهادار هستیم. 

AT: TokenMarket اخیراً همکاری با Loopring را اعلام کرده است که یک شرکت است پروتکل برای مبادلات رمز غیرمتمرکز. آیا می توانید درباره این مورد و انتظاراتی که از این مشارکت داریم بیشتر توضیح دهید?

Mikko: Loopring یکی از پروژه های برجسته صنعت است که در حال توسعه مقیاس پذیری لایه دو برای مبادلات غیرمتمرکز است و ما از فناوری Loopring برای مقیاس گذاری DEX خود استفاده خواهیم کرد.

همانطور که می دانید ، در حال حاضر مبادلات غیرمتمرکز دارای مقیاس پذیری هستند و نمی توانند با حجم غول های مبادله ای مانند Bitmexe و بینانس‘S. اما از جنبه های دیگر ، مبادلات غیرمتمرکز امنیت و منصفانه تری دارند. مبادلات بیت کوین هر دو هفته هک می شوند. برخی از مبادلات متهم می شوند که با اطلاعات داخلی و علیه کاربران خود تجارت می کنند. نهادهای نظارتی جنبه های غیرمتمرکز را دوست دارند ، زیرا تضمین می کنند همه سرمایه گذاران و معامله گران می توانند به داده های تجارت پس از فروش به طور مساوی دسترسی داشته باشند ، در حسابداری و تجارت با چیزی که صرفاً ساختگی است ، بی نظمی وجود ندارد.. 

خبر خوب این است که رمزهای نقدشوندگی نقدینگی کمی دارند ، مانند بیت کوین در سال 2012 ، زمانی که آنها برای تجارت شروع به کار می کنند. اما برای فناوری مبادله در آینده ، ما می خواهیم آن را بهتر و ضد گلوله بسازیم ، هم معاملات سنتی و هم تجارت رمزنگاری امروز. ما تحقیقات و نظریه دانشگاهی را می بینیم که به ما امکان می دهد به آنجا برویم ، اکنون تحقق این وعده فقط چند سال آینده مهندسی است.

AT: آیا می توانید به ما بگویید که لیست مورد نیاز برای شرکت هایی که مایل به سرمایه گذاری گسترده از طریق سیستم عامل TokenMarket هستند چیست?

Mikko: بسیاری از سیستم عامل های سرمایه گذاری جمعی در خارج وجود دارد که با عنوان “تهیه کننده برای همه” کار می کنند ، TokenMarket با تمرکز خاص صنعت کار می کند. ما عمدتا به دنبال شرکت های رشد جهانی در بخش هایی مانند fintech ، بازی و خدمات نرم افزاری هستیم زیرا این همان چیزی است که مخاطبان سرمایه گذار ما در دو سال گذشته به دنبال آن بوده اند. 

ما عمدتاً به دنبال شرکتهایی هستیم که درآمد قابل توجهی را با تمرکز تجاری اصلی در مشاغل B2C نزدیک یا در حال حاضر داشته اند.. 

AT: TokenMarket در حال افزایش STO خود است. آیا تاکنون از پیشرفت این افزایش راضی هستید؟?

Mikko: این یک طرح آزمایشی تحت کنترل کننده UK ، FCA ، sandbox است. ما باید به آنها نشان دهیم که تأمین سرمایه جمعی با ارزش سهام کار می کند: پرداخت ها انجام می شود ، افراد نشانه های خود را می گیرند و به عنوان سهامداران به درستی در خانه شرکت ها ثبت می شوند. 

ما به دلیل محدودیت های آزمون Sandbox FCA در انگلیس ، انتظار دریافت سرمایه هنگفتی برای پروژه آزمایشی خود را نداریم. در انتظار تأیید مقررات ، قادر خواهیم بود تا 8 میلیون یورو از سرمایه گذاران خود معتبر برای تمام STO های خود بدون محدودیت سقف بودجه خصوصی جمع کنیم.. 

AT: آیا STO هایی هستند که در TokenMarket راه اندازی شوند که شخصاً شما را هیجان زده کرده باشد?

میکو: بله وجود دارد! اما در معرض تأیید عمومی یا درخواست سرمایه گذاری در اوراق بهادار ، خط لوله پروژه های ما را در اینجا بررسی کنید.

AT: 10 سال دیگر بازار را کجا می بینید?

میکو: تغییر و تحول فقط مربوط به فناوری یا بلاکچین نیست. روشی در حال انجام است که چگونه سرمایه گذاران جدید ، هزاره ها رفتار می کنند. از آخرین حباب مالی ، به ویژه در اروپا ، یک روند در حال انجام است تا مقررات مربوط به لیست SME ها را کم کنید. سپس جهانی شدن تغییر می کند زیرا اقتصاد آینده نیروگاه های جهان ممکن است از کشورهایی مانند برزیل ، اندونزی و نیجریه حاصل شود..

سرمایه گذاری در آینده بیشتر “بازار محور” و کمتر در مورد روابط و مدلهای شبکه محور خواهد بود. ما قصد داریم سیلیکون ولی و شبکه های سرمایه گذاری خطرناک آنها را با وب سایتی جایگزین کنیم که آمازون برای تجارت خرده فروشی انجام داد. کنایه آمیز است ،?

AT: آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد TokenMarket به اشتراک بگذارید?

Mikko: اگر شما یک شرکت با تکنولوژی پیشرفته هستید و به دنبال بودجه هستید ، با ما تماس بگیرید. اگر صندوق ، دفتر خانواده یا موارد مشابه دیگری هستید و به دنبال سرمایه گذاری های جایگزین هستید ، با ما تماس بگیرید. برای ما مهم نیست که شما از کدام قسمت از جهان می آیید. ما می خواهیم یک زمینه بازی برابر برای فرصت ها و سرمایه گذاران در سراسر جهان ایجاد کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me