banner
banner

کلید خصوصی بیت کوین – همه آنچه باید بدانید

کلید خصوصی بیت کوین نقش مهمی در زمینه امنیت ارزهای رمزنگاری شده دارد زیرا ارتباط مستقیمی با محافظت از وجوه دارد. اگرچه ما در حال اشاره به بیت کوین هستیم ، کلید خصوصی بیت کوین در مورد سایر ارزهای مجازی نیز اعمال می شود.

خوشبختانه ، ما اکنون به شما یاد می دهیم که چگونه کلید خصوصی خود را پیدا کنید ، چگونه از آن استفاده کنید و از آن چه نتیجه خواهید گرفت.

کلید خصوصی بیت کوین چیست?

کلید خصوصی بیت کوین امضای رمزنگاری شده است که به کاربران امکان می دهد به وجوه رمزنگاری شده خود دسترسی پیدا کنند. یک کلید خصوصی به یک آدرس عمومی مرتبط است و باید آن را همیشه مخفی نگه دارید (در یک مکان امن).

تولید کلید خصوصی از آدرس Bitcoin کار ساده ای است. در واقع ، اگر کیف پول بیت کوین ایجاد کرده اید ، نباید نگران آن باشید. کیف پول خود این اطلاعات را با شما به اشتراک می گذارد. به یاد داشته باشید که کلید خصوصی بیت کوین شما باید همیشه در یک مکان امن ذخیره شود. 

کلید خصوصی بیت کوین همیشه بودجه شما را ایمن نگه می دارد. با استفاده از کلید خصوصی بیت کوین همچنین می توانید برای سایر کاربران وجه ارسال کنید. آدرس عمومی شما برای دریافت وجه استفاده خواهد شد. این آدرس عمومی را به دیگران خواهید داد.

بیت کوین با پس زمینه سیاه

آدرس عمومی را به عنوان شماره یک حساب بانکی در نظر بگیرید. می توانید آن را برای افراد دیگری که مایلند مقداری وجه برای شما ارسال کنند ، ارسال کنید. کلید خصوصی بیت کوین را می توان رمز عبور دسترسی به این وجوهی که به آدرس عمومی شما رسیده اند در نظر گرفت.

هر کلید خصوصی بیت کوین می تواند به صورت شخصیت یا از طریق یک عبارت دانه (که به عنوان عبارتی یادگار شناخته می شود) نمایش داده شود. بنابراین ، هر کیف پول انواع مختلفی از نمایش یک کلید خصوصی بیت کوین را ارائه می دهد.

بدون داشتن کلید خصوصی ، نمی توانید به بودجه موجود در یک آدرس عمومی دسترسی پیدا کنید. به همین دلیل است که هرگز نباید این اطلاعات را با شخص دیگری در میان بگذارید. علاوه بر این ، چالش اصلی کاربران بیت کوین این نیست که بفهمند کلید خصوصی بیت کوین چیست بلکه نحوه ذخیره صحیح آن است.

چگونه کلید خصوصی بیت کوین خود را پیدا کنیم?

هنگامی که یک کیف پول ایجاد می کنید ، از آدرس بیت کوین کلید خصوصی تولید می شود. روند کار بسیار ساده و سریع است. در واقع شما مجبور به انجام کاری نخواهید بود. سازندگان کیف پول قبلاً فرآیند را خودکار کرده اند و کیف پول به شما نحوه ذخیره کلیدها و کارهایی که با آنها انجام می شود را به شما اطلاع می دهد.

اگر از شخص دیگری معامله ای دریافت کرده باشید ، یک کلید خصوصی بیت کوین با تعادل خواهید داشت. بگذارید بگوییم BTC به ارزش 100 دلار به آدرس عمومی خود دریافت می کنید. سپس یک کلید خصوصی بیت کوین با تعادل خواهید داشت. اگر کیف پول خود را گم کنید اما هنوز کلید خصوصی خود را دارید ، در این صورت می توانید این وجوه را بازیابی کنید.

به همین دلیل مهم است که بدانید چگونه کلید خصوصی بیت کوین خود را پیدا کنید. همیشه باید به یاد داشته باشید که کجا آن را رها کرده اید. علاوه بر این ، باید آن را در مکانی امن نگهداری کنید که هیچ کس دیگری به آن دسترسی نداشته باشد. آن را به عنوان پس انداز زندگی خود در نظر بگیرید. آیا آنها را در رول دوربین گوشی هوشمند خود رها می کنید یا آنها را در یک جعبه ایمنی در بانک ذخیره می کنید?

ما به شما گفتیم که چگونه کلید خصوصی بیت کوین را دریافت کنید. شما فقط به ایجاد یک کیف پول احتیاج دارید و خود سازنده کیف پول به شما اطلاعاتی درباره کلید خصوصی شما می دهد. اگر در عوض ، از کیف پول استفاده می کنید و نمی دانید کد خصوصی چیست ، ممکن است در کیف پول نرم افزاری گزینه ای پیدا کنید که به شما امکان دسترسی به کلید خصوصی بیت کوین خود را بدهد..

این به کیف پول مورد استفاده شما بستگی دارد. برخی از برنامه های کیف پول به کاربران امکان می دهند حتی پس از ایجاد کیف پول به کلیدهای خصوصی خود دسترسی پیدا کنند. با این حال ، بهترین کار ذخیره صحیح کلیدهای خصوصی در مکانی امن است که فقط می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. در بازار ارزهای رمزنگاری شده ، شما بانک خودتان هستید.

نحوه استفاده از کلید خصوصی بیت کوین?

روش های مختلفی برای استفاده از کلید خصوصی بیت کوین وجود دارد. همانطور که قبلاً در این راهنما ذکر کردیم ، کلیدهای خصوصی بسیار مهم هستند. برای اثبات این که ما مالک ارزهای مجازی ذخیره شده در یک آدرس عمومی خاص هستیم می توان از آنها استفاده کرد.

این قطعاً مهم است. چرا؟ زیرا اگر کیف پول خود را گم کنید ، پس می توانید وجوه خود را با استفاده از کلید خصوصی خود بازیابی کنید. در نتیجه ، کلید خصوصی به عنوان مهمترین عنصر کیف پول رمزنگاری شما کار خواهد کرد.

کیف پول بیت کوین خود را گم کردم ، چه اکنون?

اگر کیف پول خود را گم کرده اید ، می توانید از کلید خصوصی خود برای بازیابی وجوه استفاده کنید. اما چگونه ، شما ممکن است بپرسید. این کار ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد و این کار با استفاده از کیف پول های دیگر انجام می شود. اگر کیف پول Ledger Nano S خود را گم کرده اید و کلید خصوصی بیت کوین خود را دارید ، می توانید از دارایی های دیجیتال خود مطمئن باشید.

همانطور که مشاهده می کنید ، کلید خصوصی بیت کوین مهمترین قسمت حساب رمزنگاری شما خواهد بود ، حتی کیف پول سخت افزاری که از آن استفاده می کنید. این نشان می دهد که مهم است که کلیدهای خصوصی خود را در یک مکان امن نگه دارید.

کیف پول بیت کوین trezor که به شما امکان می دهد کلید خصوصی بیت کوین خود را بصورت آفلاین ذخیره کنید

اکنون زمان بازیابی وجوه شما فرا رسیده است. می توانید کیف پول سخت افزاری جدیدی خریداری کنید یا فقط از کیف پول نرم افزاری استفاده کنید. پس از نصب برنامه یا برنامه در رایانه یا تلفن هوشمند ، باید گزینه “بازیابی از کلید خصوصی” (یا موارد مشابه) را که نمایش داده می شود انتخاب کنید.

فقط باید کلید خصوصی خود را در جایی که به شما می گویند کپی کنید. این کار فقط در چند دقیقه انجام می شود. هنگامی که کلید خصوصی یا عبارت seed را کپی و جایگذاری کردید ، کیف پول جدید به طور خودکار با بیت کوینی که در همه دستگاه خود داشتید بارگیری می شود. به همین سادگی است.

چه می شد اگر چندین پول رمزنگاری شده در کیف پول قدیمی خود داشتم?

اگر چندین دارایی دیجیتال در کیف پول قدیمی خود داشتید که گم شد ، نگران نباشید. می توانید همان کیف پول را خریداری یا بارگیری کنید و از کلیدهای خصوصی خود در آنجا استفاده کنید. با این کار همه وجوه شما بازیابی می شود. با این حال ، هرگز نباید کلید خصوصی خود را به کسی بدهید که ادعا می کند به شما کمک می کند. کلید خصوصی باید همیشه توسط شما استفاده شود.

در عوض ، می خواهید برای هر ارز رمزنگاری شده کیف پول های مختلف بارگیری کنید ، فقط باید عبارت دانه یا کلید خصوصی بیت کوین را در کیف پول های رمزنگاری شده مختلف کپی و جایگذاری کنید.

به عنوان مثال ، اگر BTC ، ETH و LTC را در دست داشتید ، اگر از کیف پول سازگار با BTC ، ETH و LTC مانند Ledger Nano S. استفاده می کنید ، می توانید همه رمزنگاریها را یک باره بازیابی کنید ، در عوض ، اگر فقط از کیف پول BTC استفاده می کنید ، فقط وجوه BTC شما بازیابی می شود. در این حالت ، می خواهید از کیف پول های دیگر ETH و LTC نیز استفاده کنید تا این وجوه را نیز بازیابی کنید.

کلید خصوصی بیت کوین به چه صورت است?

هر کلید خصوصی متفاوت است. این چیزی است که شما باید بدانید. آنها از طریق یک سری کاراکتر به تصویر کشیده می شوند – می توانند هم اعداد و هم حروف باشند.

هر کلید خصوصی بیت کوین می تواند با استفاده از یک عبارت mnemonic (عبارت seed) یا با استفاده از گزینه قبلاً ذکر شده (رشته ای از کاراکترها) نمایش داده شود. این کلیدهای خصوصی برای کاربران بسیار مفید خواهد بود. با آنها سرمایه گذاران بیت کوین می توانند وجوه خود را بازیابی کنند (اگر کیف پول را گم کنند) یا معاملات را امضا کنند.

یک کلید خصوصی بیت کوین دوست دارم که:

0xFFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFE BAAE DCE6 AF48 A03B BFD2 5E8C D036 4140

یک عبارت بذر بیت کوین چنین چیزی را می پسندد:

Word 1، Word 2، Word 3… Word 24

شایان توجه است که یک عبارت دانه می تواند 12 یا 24 کلمه باشد. آنها به صورت تصادفی تولید می شوند و می توانند به زبان های مختلف (اما بیشتر به انگلیسی) تولید شوند. این عبارت یادبودی می تواند مانند مجموعه ای از کلمات تصادفی مانند “ماشین” ، “تختخواب” ، “سگ” یا “باران” باشد.

عبارات Seed ایجاد شده اند تا کلیدهای خصوصی بیت کوین دوستانه تر به نظر برسند. به این ترتیب حتی ممکن است تمام کلمات را به خاطر بسپارید و در صورت گم شدن کیف پول از آنها برای بازیابی وجوه خود استفاده کنید.

اگر منتظر لیست کلید خصوصی بیت کوین بودید ، به ما بگویید که آن را پیدا نمی کنید. هر کلید خصوصی متفاوت است و به آدرس Bitcoin مرتبط می شود. به یاد داشته باشید که کلیدهای خصوصی خود را به کسی ندهید. اگر به این قانون احترام نگذارید ، ممکن است سرمایه خود را برای همیشه از دست دهید.

نحوه محافظت از کلید خصوصی بیت کوین?

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از کلید خصوصی بیت کوین خود محافظت کنید. این قطعاً مهم خواهد بود تا بتوانید وجوه خود را به درستی ذخیره کنید. قانون طلایی این است که شما بانک خودتان باشید. شما نمی خواهید رمز ورود خود را به شخص دیگری بدهید.

به عنوان یک کاربر رمزنگاری ، اکنون کنترل کلیدهای خصوصی خود را دارید. اگر نمی خواهید این مسئولیت را داشته باشید ، پس باید از کیف پول های رمزنگاری شده یا مبادلاتی استفاده کنید که نگهداری سکه های شما را حفظ می کند. با این وجود ، با استفاده از صرافی ها مزایای تمرکززدایی در نگهداری و محافظت از وجوه خود را از دست می دهید.

اگر کیف پول سخت افزاری یا نرم افزاری دارید ، کلید خصوصی بیت کوین هرگز نباید به صورت آنلاین ذخیره شود. می توانید آن را در کاغذ بنویسید و در بانک ذخیره کنید. بیشتر افراد از جعبه ایمنی استفاده می کنند. با این وجود می توانید به راحتی آن را در محلی که امن می دانید ذخیره کنید.

قلم و کاغذ روی میز - بهتر است که کلید خصوصی بیت کوین خود را در یک کاغذ ذخیره کنید

توجه داشته باشید که اگر کلیدهای خصوصی را در خانه خود ذخیره کنید ، می توانید با مشکل روبرو شوید. به عنوان مثال ، اگر شما را به سرقت ببرند یا خانه شما دچار آتش سوزی شود ، خطر از دست دادن کلیدهای خصوصی شما وجود دارد.

علاوه بر این ، می توانید با به خاطر سپردن آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. اما این می تواند به نوعی دشوار باشد. علاوه بر این ، می توانید کلمات مختلف عبارت seed را در مکان های مختلف ذخیره کنید. با این کار خطر از دست دادن کلیدهای خصوصی شما به دلیل یک مسئله غیر منتظره کاهش می یابد.

اگر راه های دیگری برای محافظت از کلید خصوصی بیت کوین خود پیدا کردید ، پیش بروید و آن را پیاده سازی کنید. به یاد داشته باشید که بدون آنها در صورت گم کردن کیف پول خود نمی توانید به بودجه خود دسترسی پیدا کنید. بعلاوه ، همیشه باید کلیدها را در مکانی امن و به دور از دیگران نگهداری کنید.

مولد کلید خصوصی بیت کوین

یک تولید کننده کلید خصوصی بیت کوین در عرض چند ثانیه به شما امکان دسترسی به کلید خصوصی خود را می دهد. این کار با بارگیری کیف پول مورد نظر شما و نصب آن بر روی تلفن هوشمند یا رایانه شما کار می کند.

اگر کیف پول توسط یک شرکت معتبر در صنعت رمزنگاری ایجاد شده است ، پس نباید نگران کلاهبرداری باشید. مولد کلید خصوصی Bitcoin بطور خودکار یک کلید خصوصی برای شما ایجاد می کند که به آدرس کیف پول شما پیوند داده می شود.

بسیاری از کلاهبرداران وجود داشته اند که تولید کننده کلید خصوصی بیت کوین را به صورت آنلاین تبلیغ می کنند. این صفحات آدرس جعلی ایجاد می کردند که در آن کاربران وجوه خود را واریز می کردند. بودجه بیشتر اوقات در دسترس بود ، با این حال ، کلید خصوصی داده شده به کاربر توسط کلاهبرداران شناخته شده بود. به همین دلیل ، چندین کاربر بودجه خود را از دست دادند.

به همین دلیل دریافت کلید خصوصی بیت کوین از یک منبع معتبر بسیار مهم است. این شامل بیشتر شرکت های کیف پول سخت افزاری است که در حال حاضر در بازار موجود هستند و محبوب ترین کیف پول های نرم افزاری.

از کلاهبرداران آگاه باشید. بازار رمزنگاری پر از هکر است. بسیاری از مهاجمان دوست دارند به کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا کنند. هرگز آنها را بصورت آنلاین فاش نکنید و سعی کنید همیشه آنها را در مکانی امن نگه دارید. این امر باعث کاهش حداقل شرایط ناخواسته و ناراحت کننده می شود.

پایان کلمات درباره کلید خصوصی بیت کوین

هرگز کافی نیست که بگویید کلیدهای خصوصی مهمترین قسمت کیف پول ارز رمزنگاری شده هستند. با آنها ، شما مالکیت رمزنگاری خود را ثابت می کنید. علاوه بر این ، اگر کیف پول خود را گم کنید ، کلید خصوصی به شما امکان می دهد وجوه خود را بازیابی کنید.

نگه داشتن کلید خصوصی بیت کوین در یک مکان امن همیشه یک ضرورت است. باید از ذخیره آنلاین آنها خودداری کنید. همیشه پشتیبان گیری همیشه گزینه خوبی است. تأیید اینکه کلید خصوصی به درستی ذخیره شده نیز یک امر مهم است.

سرانجام ، شما هرگز نباید کلیدهای خصوصی خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید. به عبارت دیگر ، شما بانک خودتان هستید. شما نمی خواهید دیگران رمز عبوری را که وجوه رمزگذاری شما را در اختیار دارد ، دریافت کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me