banner
banner

بالاترین میزان سالانه BTC همزمان با کاهش حجم معاملات در سطح صنعت بود

خلاصه ای از گزارش ساختار ساختار OKEx برای اکتبر 2020

در ماه اکتبر ، قیمت BTC ، سکه بومی شبکه بیت کوین ، تا حد زیادی در روند صعودی باقی ماند – از 10،800 دلار به 13،800 $ منتقل شد. رهبر بازار ارزهای رمزنگاری شده بهترین بازده ماهانه خود را (28٪) از ماه آوریل داشته است. این همچنین طبق شاخص BTC OKEx ، بازده سالانه خود را تا 90 درصد افزایش داد.

در همین حال ، کل سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده به بالاترین رقم سالانه 404 میلیارد دلار رسید – در مقایسه با 355 میلیارد دلار در ابتدای ماه ، بر اساس داده های CoinGecko.

از سوی دیگر ، عدم تغییر قیمت و نوسانات منجر به کاهش حجم معاملات ماهانه ، همراه با تمایل به ریسک زدایی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شد. Crypto مقایسه در آن ذکر شده است بررسی تبادل اکتبر که حجم مشتقات ماهیانه در ماه اکتبر نسبتاً ثابت باقی مانده است ، در حالی که حجم لکه ها به طور قابل توجهی کاهش یافته است. بر اساس این گزارش ، در بسیاری از مبادلات سطح بالا کاهش 30 درصدی یا بیشتر در حجم معاملات ماهیانه ماهانه مشاهده شده است.

در پایان ماه اکتبر ، طبق داده از کج, OKEx با 1.1 میلیارد دلار بالاترین سود باز کل را برای معاملات آتی BTC در تمام بورس ها داشت. همچنین بالاترین سود باز برای معاملات آتی Ether (ETH) با 240 میلیون دلار داشت. با این حال ، همان روند گسترده صنعت در حجم لکه ها در گزارش ریزساختار OKEx اکتبر مشاهده شد. حجم لکه های صرافی در مقایسه با ماه قبل 42٪ کاهش یافت. حجم معاملات آتی و مبادله با کاهش 16 درصدی روبرو شد.

حجم مشتقات نسبتاً ثابت در اکتبر 2020 باقی مانده استحجم مشتقات در اکتبر 2020 نسبتاً ثابت باقی ماند. منبع: OKEx

در ماه اکتبر ، تعداد جفت های معاملات spot در OKEx 20 افزایش یافت. اکنون 502 جفت معاملات spot وجود دارد.

درصد حجم معاملات DeFi افزایش یافت

با وجود سقوط قیمت رمزها در دنیای مالی غیرمتمرکز ، حجم معاملات توکن های DeFi ثابت ماند – فقط 2٪ از ماه به ماه پایین تر. سهم DeFi از کل بازار معاملات مبادله از 13٪ به 16٪ افزایش یافت.

در میان مبادلات DeFi با حاشیه USDT ، رمز حکومت Uniswap (UNI) و Chainlink (LINK) بیشترین حجم ماهانه را دارند که هر کدام حدود 2 میلیارد دلار است. علی رغم کاهش قیمت UNI در ماه اکتبر تقریباً 50٪ ، هنوز محبوب ترین رمز DeFi در بازار است.

UNI و LINK در معاملات USDF با حاشیه USDT در حجم معاملات در اکتبر 2020 پیشرو هستندUNI و LINK مبادلات DeFi با حاشیه USDT را در حجم معاملات در اکتبر 2020 به همراه دارند. منبع: OKEx

مجموعه داده کامل گزارش ریز ساختار بازار OKEx برای DeFi در ماه اکتبر می تواند باشد بارگیری شد اینجا.

افزایش حجم معاملات آتی پس از شکسته شدن قیمت بیت کوین 12000 دلار

معاملات آتی که بیشترین معامله در OKEx است ، با کاهش 16 درصدی در ماه اکتبر به 75 میلیارد دلار رسید.

OKEx اکنون مجموعاً 196 ابزار آتی را ارائه می دهد – 22 ابزار بیشتر از ماه سپتامبر – که به معامله گران امکان می دهد ترکیبات و معاملات پیچیده تری را با تاریخ انقضا متفاوت انجام دهند..

بازار در نیمه اول ماه اکتبر فعال نبود. با این حال ، قیمت BTC در 21 اکتبر مقاومت اصلی 12000 $ را شکست. حجم معاملات آتی سپس تقویت و چاپ بالاترین قیمت ماهانه.

در میان قراردادهای آتی ، قراردادهای حاشیه ای سکه محبوبیت بیشتری نسبت به قراردادهای حاشیه USDT داشتند. به عنوان مثال ، بیشترین معاملات آتی آینده سه ماهه BTC (BTC_USD_201225) مجموعاً 16.9 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد ، در حالی که آینده سه ماهه با حاشیه USDT (BTC_USDT_201225) با بیشترین معاملات 10.4 میلیارد دلار ماهانه درآمد داشت..

آینده سه ماهه BTC حاشیه سکه همچنان پرمصرف ترین محصول استآینده سه ماهه BTC حاشیه سکه همچنان پرمصرف ترین محصول است. منبع: OKEx

مبادله حجم معاملات و نقدینگی

در ماه اکتبر ، حجم کل معاملات سوآپ با 17 درصد کاهش به 56 میلیارد دلار رسید. در حالی که مبادله حاشیه ای سکه BTC با حجم ماهانه 13.2 میلیارد دلار ، هنوز از مبادله حاشیه USDT جلوتر است ، فاصله این دو به حدود 1 میلیارد دلار کاهش یافته است.

برای آلت کوین ها ، ابزارهای حاشیه ای USDT محبوبیت بیشتری داشتند. Yearn.finance (YFI) و DFI.money (YFII) هر دو با دو پله صعود در رتبه بندی حجم مبادله حاشیه USDT قرار گرفتند. Filecoin (FIL) ، که تازه شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد ، در مکان نهم قرار گرفت. علاوه بر این ، کل مبادله حاشیه USDT در UNI در رتبه چهارم قرار گرفت – با افزایش 170 میلیون دلار نسبت به ماه سپتامبر.

مبادله های حاشیه ای USDT برای معاملات altcoin محبوبیت بیشتری دارندمبادله های حاشیه ای USDT برای معاملات altcoin محبوبیت بیشتری دارند. منبع: OKEx

از نظر نرخ بازده ، مبادله BTC با حاشیه USDT همچنان از مبادله حاشیه سکه عقب مانده است. نرخ درخواست BTC_USDT_SWAP ، هنگام معامله 30000 دلار BTC ، 0.0246٪ بود – در مقایسه با BTC_USD_SWAP 0.0213٪ پایین تر. با این حال ، هر دو رقم نسبت به ماه سپتامبر کمی بهبود یافته است.

مبادله های حاشیه ای سکه دارای نرخ اسپرد شدیدتری برای BTC هستندمبادله های حاشیه ای سکه دارای نرخ اسپرد شدیدتری برای BTC هستند. منبع: OKEx

در ماه نوامبر ممکن است حجم زیادی بهبود یابد

در ابتدای ماه نوامبر ، همراه با یک افزایش شدید بازار پس از انتخابات ، یک افزایش قابل توجه در فعالیت های تجاری وجود دارد. حجم معاملات انباشته مشتقات در OKEx هفته به هفته 21 درصد افزایش یافت. نرخ سود باز BTC در OKEx نیز پس از یک اصلاح کوچک روند صعودی را نشان می دهد. علاوه بر این ، بسیاری از نشانه های DeFi در اوایل ماه نوامبر یک وارونه دیده اند و معامله گران در حال حاضر به دنبال پایین ترین بخش این بازار هستند.

OKEx گزارش ریزساختار ماه نوامبر خود را در اوایل ماه آینده منتشر می کند ، بنابراین با ما همراه باشید.

برای خوانندگان علاقه مند به جزئیات بیشتر و داده های بازار OKEx از سپتامبر 2020 ، مجموعه داده کامل استفاده شده در این گزارش می تواند باشد بارگیری شد اینجا.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me