banner
banner

Ark vs Lisk – نبرد ارزهای رمزپایه اثبات سهام

Ark vs Lisk – نبرد ارزهای رمزپایه اثبات سهام

با محبوبیت بیشتر Proof-of-Stake (POS) در فضای ارزهای رمزنگاری شده ، ما بهترین گزینه ها را برای شما تفکیک می کنیم. این نگاه ما به کشتی و خطر.

کشتی

Ark فناوری نوآورانه بلاکچین را برای کاربران ، توسعه دهندگان و استارتاپ ها فراهم می کند. هدف آن ایجاد یک است بلاکچین که برای افزایش پذیرش به بلاک چین های دیگر متصل می شود. Ark موارد استفاده بیشماری را ارائه می دهد ، در نتیجه آن را سازگار ، انعطاف پذیر و مقیاس پذیر می کند. این ویژگی های اصلی استفاده از بلاکچین را برای افراد عادی بسیار آسان می کند.

همانطور که می بینید ، Ark تلاش می کند چیزی فراتر از ارز رمزپایه باشد. این یک بستر ایمن است که برای عموم مردم طراحی شده است و خدمات مورد نیاز مصرف کنندگان و توسعه دهندگان را فراهم می کند. همچنین به عنوان پلی برای ارتباط بین بلاکچین ها عمل می کند.

Ark این فناوری SmartBridge را صدا می زند. SmartBridge مهمترین نقطه فروش Ark است. برای سازگاری SmartBridge ، فقط باید قسمت کوچکی از کد را از یک بلاکچین مختلف در هسته Ark جاسازی کرد. dApp جدید یکپارچه این تغییر را ادغام می کند. پس از جاسازی کد ، زنجیره بلوک می تواند با Ark تعامل داشته باشد یا با هر بلاک چین دیگری که “پل هوشمند

آبی

منبع: https://ark.io/

ویژگی های Ark

سریع

شبکه بلاکچین آرک دارای 8 ثانیه زمان بلوک است و یکی از سریعترین شبکه ها در صنعت است.

توزیع شده

ARK از سازوکار اجماع اصلاح شده DPoS (اثبات شده از سهام) استفاده می کند. الگوریتم اجماع DPoS دارندگان سکه را ملزم می کند که به “نمایندگان” رای دهند ، که پس از آن مسئول اعتبار سنجی معاملات و حفظ بلاکچین هستند. این اولین بار توسط BitShares معرفی شد که بعداً توسط Lisk ، Crypti و Ark پذیرفته شد. وظیفه گره ARK اجرای شبکه بلاکچین ARK و کسب امتیازات پاداش است ، دقیقاً مانند استخراج کنندگان بیت کوین.

مقیاس پذیری

هدف اصلی ARK پرداختن به یک مسئله اساسی برای اکثر پروژه های بلاکچین – مقیاس پذیری است. هدف آن حفظ یک بلاکچین بسیار مقیاس پذیر است. با استفاده از ویژگی SmartBridge سفارشی ، کاربران می توانند ویژگی های غیر ضروری را در چندین زنجیره جانبی تخلیه کنند. این مقیاس پذیری را با حفظ دقت و سرعت بلاکچین اصلی ARK امکان پذیر می کند.

متن باز

اکوسیستم ARK یک پروژه بلاکچین کاملاً متن باز است که به کاربران در ساخت SmartBridges و سایر برنامه های غیرمتمرکز خود کمک می کند. همه چیز میزبان است GitHub برای راحتی کاربر.

کیف پول رومیزی

کیف پول دسک تاپ Ark برای همه سیستم عامل های اصلی دسک تاپ طراحی شده است. کیف پول ARK با استانداردهای امنیتی پیشرو در صنعت مطابقت دارد و با آن سازگار است لجر نانو اس. کیف پول Ark بدون نیاز به بارگیری داده های کامل بلاکچین ، با سایر هم رده های شبکه هماهنگ می شود.

با استفاده از کیف پول Ark ، نیازی به همگام سازی نیست و با 8 ثانیه زمان تأیید بلوک ، کاربران در واقع می توانند معامله را در زمان واقعی ببینند! کاربر فقط باید بررسی کند که آیا معامله پس از 30 دقیقه تأیید شده است.

اتصال Ark با سایر بلاک چین ها به آن پتانسیل زیادی می بخشد. این تیم عزم زیادی را برای ایجاد پروژه ای با رشد پایدار و قوی نشان داده است. Ark ممکن است یکی از بهترین خریدهای امسال باشد.

خطر

خطر در سال 2016 متولد شد و چنگال Crypti است. دو بنیانگذار ، مکس و الیور ، قبلاً در Crypti کار می کردند. آنها با مسیر توسعه Crypti در آینده موافقت نکردند و تیم موسس خود را برای توسعه Lisk ترک کردند

لیسک 2

منبع: https://lisk.io

ویژگی های Lisk

Lisk اولین رمز ارز واقعی مدولار است که بر اساس آن ساخته شده است زنجیره های جانبی. مزیت اصلی زنجیره های جانبی این است که آنها از شبکه در برابر کند شدن محافظت می کنند ، مانند سناریویی که اسپمرها معاملات جعلی انجام می دهند.

این زنجیره برای حفظ انعطاف پذیری و کارایی “زنجیره اصلی” و حل مشکل ازدحام شبکه تحت حجم بالای معاملات عملیاتی شده است. Sidechains به شبکه اصلی بلاکچین متصل هستند. تمام معاملات با حجم بالا را می توان در زنجیره جانبی قرار داد ، بنابراین مزاحمتی برای زنجیره اصلی نیست.

توافق اجماع: اثبات تفویض شده سهام (الگوریتم DPoS)

LISK سازوکاری اجماعی است که بر اساس DPoS بنا شده است. اتفاق نظر برای این رویکرد توسط Bitshares تیم اگر نمی دانید DPoS چیست ، این یک گواهی سهامداری است. به زبان ساده ، مانند Steemit’s شاهد سیستم ، هر شخصی که یک رمز دارد به یک نماینده رأی می دهد و تصمیم می گیرد که چگونه یک رمز جدید تولید کند. همچنین می توان آن را به عنوان یک ابرنواختر در نظر گرفت که دقیقاً از همان حقوق برخوردار است. شبیه a است سیستم پارلمانی یا کنگره اگر نتوانید وظایف خود را انجام دهید ، مجدداً انتخاب نخواهید شد.

نشانه های Lisk توسط 101 معتمد منتخب ارائه می شود و فقط می توان از نشانه ها برای دریافت سود سهام از متولی استفاده کرد.

به طور کلی ، Lisk برای توسعه dApp طراحی شده است. بنابراین ، یکی از اهداف Lisk این است که به طور واقعی برای برنامه ها و خدمات بلاکچین تبدیل شود. رقبای آن عبارتند از اتریوم, تزوس, EOS, و امواج.

یادآوری این نکته نیز مهم است که Lisk اولین رمزنگاری مبتنی بر جاوا اسکریپت در جهان بود. توسعه دهندگان Lisk این زبان برنامه نویسی را برای درک آسان فناوری بلاکچین – به ویژه برای مبتدیان – انتخاب کرده اند.

صفحه محصول لیسک

منبع: https://lisk.io

نتیجه

Ark و Lisk اصول بسیار محکمی دارند که به آنها ماندگاری طولانی مدت می بخشد. انتخاب شما می تواند به عوامل مختلفی از جمله مورد استفاده و ترجیح شما بستگی داشته باشد. در مجموع ، لازم به یادآوری است که سیستم ها و پروتکل های پشت هر پروژه بلاکچین در حال توسعه مداوم هستند. یکی از ویژگی های حیاتی موجود در حال حاضر ، ممکن است در عرض چند ماه بهبودها را ارائه دهد. به طور کلی ، هر دو Ark و Lisk پتانسیل بسیار زیادی دارند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me