banner
banner

اصول و استراتژی های گزینه های رمزنگاری OKEx III: Delta و Delta-Neutral

این مجموعه شامل گزینه های یونانی ، دلتا و ایده های تجاری مرتبط است.

من. دلتا

اکنون وارد یونانی گزینه می شویم که “مشتق جزئی قیمت گزینه ها با توجه به هر یک از فاکتورهای قیمت (قیمت اساسی ، نوسانات ، زمان انقضا ، نرخ بهره بدون ریسک)” است. و در این مقاله ، ما دلتا را پوشش خواهیم داد ، که یک است مشتق اول جزئی با توجه به قیمت دارایی اساسی, و به عنوان نشان داده شده است

برای نزدیک شدن به مفهوم ، به عنوان مثال ، اگر با افزایش 50 دلار قیمت گزینه تماس BTC تغییر کند ، وقتی قیمت نقطه BTC 100 دلار افزایش یابد ، دلتا 0.5 است: (= 50/100): برای گزینه های قرار دادن ، این اتفاق می افتد به روش مخالف ، از آنجا که قیمت BTC افزایش می یابد ، سپس قیمت گزینه قرار می گیرد پایین می آید ، بنابراین می گویند ، BTC از 9000 دلار به 9200 دلار افزایش می یابد ، و قیمت آپشن را 100 دلار قرار می دهید ، سپس گزینه دلتا را -0.5 قرار می دهید (: = -100/200).

بعلاوه ، در هنگام خرید پول ، دلتا برای تماس و قرار دادن به ترتیب در حدود 0.5 و -0.5 درگیر است ، زیرا احتمال وجود پول در 50/50 است (در واقع ، دلتا مکالمه کمی بالاتر از 0.5 ، و لطفاً ابتدا وارد اولین گزینه وارد بازار گزینه شوید که یکی را لمس می کنید). و در پول ، دلتا برای گزینه تماس بسیار نزدیک به 1 خواهد بود ، زیرا با افزایش قیمت لحظه ای ، بازده گزینه به عنوان “S – K” تضمین می شود. بنابراین ، دلتای گزینه تماس بین 0 تا 1 خواهد بود و دلتا گزینه put در بازه 1 تا 0 خواهد بود.

با این حال, گزینه OKEx BTC Delta به عنوان … تعریف شده است [Black-Scholes Delta – Option’s Mark Price] برای پرچین کامل و خواهید دید که دامنه و عدد با تعریف معمولاً متفاوت که در ابتدا بیان شد متفاوت است ، اما نه چندان دور از درک و حتی آسان تر ، موثر! ما این روش را اجرا کردیم زیرا گزینه BTCUSD با گزینه های سنتی متفاوت است, براساس BTC قیمت گذاری و معامله می شود. ما اعتقاد داریم که وقتی موقعیت واقعی خود را حفظ کنید ، کاربران ما را در موقعیت بهتر ، ایده آل و سودآور نگه می دارند. بیایید در بخش زیر در مورد این بیشتر بحث کنیم.

سرانجام ، قبل از رفتن به مرحله بعدی ، اگر گزینه تماس بنویسید (بفروشید) ، دلتا معکوس می شود.

دوم. دلتا-خنثی?

ما در مورد نمونه کارهای خنثی دلتا شنیده ایم که خطر حرکت اساسی قیمت را از بین می برد. به سادگی ، این مانند این کار می کند.

فرض کنید شما 1 BTC دارید. شما در مورد افزایش بلند مدت BTC مثبت هستید ، اما در مورد رویداد نصف شدن آینده مطمئن یا حتی نگران نیستید. بنابراین ، تصمیم بگیرید که برای مدتی موقعیت دلتا خنثی بسازید ، بنابراین 20 گزینه put با delta -0.5 بخرید و از نظر تئوری امنیت دارید. چگونه?

با این حال ، اگر این ایده را اجرا کنید ، فقط برای مدت کوتاهی کار می کند زیرا دلتا بر اساس تغییرات ناچیز است و شما متوجه خواهید شد که مدیریت هر دقیقه تغییر نوسان قیمت BTC دشوار است. بله ، رویکرد کتاب درسی! بنابراین پرچین کامل فقط برای مدت کوتاهی (یا در مقدار بسیار کمی تغییر قیمت) دوام می آورد و در معاملات رمزنگاری واقعی که شاخص به دلار آمریکا است اما با قیمت و معامله در BTC معامله می شود به طور موثری کار نمی کند. بنابراین ، ما می خواهیم خود را معرفی کنیم تعریف جدید دلتا.

ما با ایجاد یک نمونه کاره دلتا خنثی با معاملات آتی BTC خود ، که بر اساس همان شاخص اساسی و ابزار ارزان تر در مقایسه با نقطه ، از نظر بلوغ نیز ساخته شده است ، از نظر PnL اثربخشی پرچین مربوط را بررسی خواهیم کرد..

فرض

شاخص BTCUSD در حال حاضر 10،000 دلار است ، و شما 10 ساله گزینه اعتصاب 15000 $ را قرار می دهید ، دو ماه دیگر منقضی می شود. شما می توانید قیمت آپشن را 5400 دلار (معادل 0.54 در BTC) با BS دلتا -0.7899 ببینید. با این حال ، برای محافظت کامل ، OKEx به جای -0.7899 ، Delta را به عنوان -1.3299 (: = -0.7899-0.54) ارائه می دهد. چرا?

سناریو 1. نتیجه PnL از Hedging مبتنی بر BS Delta

با توجه به همان قرارداد آتی سررسید (دو ماه دیگر منقضی می شود) ، دلتای آتی 0.01 است: (: 100/10000 =).

بنابراین تعداد مورد نیاز قرارداد آتی برای اشتیاق گزینه 10 put با BS delta Hedge به این صورت محاسبه می شود:

تحت رویکرد پوشش ریسک BS Delta ، 79 قرارداد آتی لازم است ، بنابراین ما نمونه کارهای خود را با 10 قرارداد آینده و 79 معاملات آتی ساختیم.

پس از مدتی ، قیمت حرکت کرد ، مثلا شاخص BTCUSD به 12000 دلار رسید. ارزش نمونه کارها چگونه تغییر می کند?

با قرار دادن سایر شرایط بدون تغییر ، به استثنای افزایش قیمت 2000 دلار ، می توانیم بررسی کنیم که گزینه گزینه Put به 3970 دلار تغییر کرده است (: = 0.3309 BTC). و معاملات آتی PnL به 0.1316 تغییر یافت (: = (100 / 10000–100 / 12000) * 79)

بنابراین مجموع PnL = (0.3309-0.54) + 0.1316 ≈ -0.08 BTC

سناریو 2. نتیجه PnL هیدینگ PA Delta

با PA Delta ، با استفاده از همان روش از بالا,

بنابراین ، شما نمونه کارهای دلتا خنثی خود را با 10 قرارداد آینده و 133 معاملات آتی ایجاد می کنید.

با استفاده از همان روش بیان شده در سناریو 1 ، می توانید Total PnL را به صورت زیر بدست آورید,

تغییر ارزش موقعیت آینده 0.2216 (: = (100 / 10000–100 / 12000) * 133)

PnL کل = (0.3309-0.54) + 0.2216 ≈ 0.01 BTC

نتیجه

ما موارد فوق را بررسی کردیم تا اثربخشی پرچین را با Delta Hedge موجود و Delta Hedge جدید بررسی کنیم. باید یک مسئله گرد وجود داشته باشد ، و به دلیل ارزش گزینه غیر خطی بودن همراه با قیمت BTC و املاک تجاری که آوار کوچک ایجاد کرده است ، بالاتر از PA دلتا پرچین PnL به 0 تجمع یافته است. بعلاوه ، اگر توسط خودتان با سایر تغییرات قیمت شبیه سازی کنید ، یا بالا یا پایین پایین ، ایده PA Delta ما قرار دادن نمونه کارها در یک پرچین کامل در لحظه معامله و محافظت از نمونه کارها از هرگونه تغییر قیمت ، اعم از عمق یا خارج است. و حتی بهتر از آنکه با اندکی سود به پایان برسد ، تقریباً مطمئناً ، از آنجا که به عنوان یک پارابولای متمایل به صاف شکل گرفته است ، پرچین زین نوک تیز!

به دلایل بالا ، معامله گران گزینه OKEx از اعتماد به نفع خود بهره مند می شوند سرویس پارامتر کاربر محور ما ، PA Delta, و به جای ایده نظری تأثیرگذار بر تصمیمات تجاری. همچنین ، سایر یونان و پارامترها در سری زیر بحث شده اند ، بنابراین لطفا با ما همراه باشید و از یک سال جدید تجارت لذت ببرید.

OKEx را روشن کنید:

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me