banner
banner

DeFi Yield Farming چیست؟ – راهنمای آسان برای مبتدیان

معرفی بخش DeFi باعث ایجاد هیاهوی زیادی در مورد محصولات و ویژگی های جدید آن شده است. یکی از این ویژگی ها که در صنعت رایج شده است ، بهره وری با بهره وری DeFi است. این پروتکل منحصر به فرد به کاربران جدید امکان می دهد تا با درک بسیار کمی از شرایط بازار و ارزهای رمزپایه ، درآمد منفعلانه کسب کنند. به همین دلایل ، تولید محصول DeFi یکی از سریعترین رشد بخشهای سرمایه گذاری رمزنگاری در بازار است.

مزرعه دهی یا تولید محصول DeFi به افراد امکان می دهد تا در ازای مشارکت در برنامه های DeFi ، نشانه بگیرند. در حال حاضر ، کاربران می توانند از سکه های پایدار مانند Dai ، USDT یا USD Coin همراه با رمزهای بی حاکمیت سیستم عامل استفاده کنند. همچنین می توان با استفاده از ارزهای رمزپایه ای مانند اتر مزرعه تولید کرد زیرا بیشتر سیستم عامل ها در این لحظه در بلاک چین Ethereum زندگی می کنند.

DeFi با چه مشكلی تلاش می كند تا رفع كند?

تولید محصول DeFi تلاش می کند تا چند مسئله مهم را که در حال حاضر آزار دهنده بازار است اصلاح کند. در درجه اول ، تولید محصول برای کاربران رمزنگاری جدید گزینه آسان تری برای کسب درآمد منفعل فراهم می کند. در مقایسه با معاملات ارزهای رمزپایه ، تولید محصول به درک و تلاش کمتری نیاز دارد. به این ترتیب ، تولید محصول جایگزین امن تری برای تجارت ارزهای رمزپایه بدون تجربه فراهم می کند.

ترکیب

ترکیب

عملکرد کشاورزی DeFi چگونه کار می کند

هر پلت فرم مشخصات فنی خاص خود را در رابطه با استراتژی تولید محصول دارد. به همین ترتیب ، برای درک بهتر مزایای هر سیستم عامل مانند دوره های قفل شدن و نرخ بازده ، باید کمی وقت بگذارید. با این حال ، به طور کلی ، متداول ترین روش تولید محصول به شما نیاز دارد که ارز رمزنگاری شده خود را در یک قرارداد هوشمند استخر نقدینگی قفل کنید.

بسته به سیستم عامل ، مجموعه نقدینگی می تواند چندین هدف داشته باشد. نقدینگی شما می تواند در یک استخر عمومی حبس شود که به کاربران امکان می دهد وجوه را با بهره قرض کنند. این سود همچنین برای به دست آوردن جوایز بیشتر به صندوق برمی گردد. در پایان ، این استراتژی حلقه ای سودآور برای سرمایه گذاران باهوش ایجاد می کند.

همچنین مجموعه های نقدینگی وجود دارد که بودجه پروژه های موجود در بازار را تأمین می کند. در این سناریو ، به دلیل کمک به تقویت نقدینگی یک پروژه خاص پاداش دریافت می کنید. این متداول ترین نوع تولید محصول در این لحظه است. همچنین این استراتژی اصلی بود که توسعه دهندگان در فضا تصور می کردند.

مزایای عملکرد کشاورزی DeFi

مزایای زیادی برای محصول عملکرد DeFi وجود دارد. برای اولین بار ، سرمایه گذاران با تلاش کمتری با استفاده از این روش به ROI های بزرگتر دسترسی پیدا می کنند. سرمایه گذاران اولیه پرنده بیشترین سود را می برند زیرا پاداش می گیرند و از قدردانی رمز هنگام راه اندازی سود می برند. معمولاً سرمایه گذاران این سودها را می گیرند و آنها را در سایر پروژه های DeFi سرمایه گذاری می کنند تا بازده بیشتری داشته باشند.

قابلیت همکاری

کل بخش DeFi پیرامون قابلیت همکاری ساخته شده است که بازار را بسیار متنوع می کند. برخی از سیستم عامل ها رمزنگاری شده شما را می گیرند و آن را به طور خودکار از سیستم عامل به سیستم عامل دیگر می پرند. همه این قابلیت همکاری بازده سرمایه گذاران را بهبود می بخشد و گزینه های بیشتری را برای کاربران فراهم می کند. برای سرمایه گذاران باتجربه معمول است که برای استفاده بیشتر از سود ، پروتکل ها را روی هم قرار می دهند.

تاریخچه عملکرد کشاورزی DeFi

تاریخچه تولید محصول از تابستان سال 2020 آغاز می شود. این زمانی است که COMPOUND برای اولین بار این سرویس را به بازار عرضه کرد. استراتژی COMPOUND این بود که سهم کمی از هزینه های معاملات را برای کمک به نقدینگی در یک برنامه خاص به کاربران ارائه دهد. در این حالت ، COMPOUND با استخرهای Uniswap یا Balancer شروع شد. ثابت شد که هر دو سرویس فوق العاده موفق بودند.

نقدینگی DeFi از طریق Coindesk قفل شده است

نقدینگی DeFi از طریق Coindesk قفل شده است

این موفقیت باعث شد تا یک آبشار از سیستم عامل های کپی گربه وارد بازار شود. علاوه بر این ، برخی از سیستم عامل های سطح بالا نیز وارد فضا شدند و مفهوم تولید محصول را گسترش دادند. این سیستم عامل ها ویژگی هایی مانند حاکمیت مرتبط یا نشانه های بومی را معرفی می کردند. این سیستم عامل ها همچنین به جای ETH پاداش کاربران را با نشانه های بومی شروع کردند.

کشاورزی پیشرفته

به دلیل قابلیت همکاری بخش ، و معرفی سریع روشهای جدید و مهیج کشاورزی ، تاکتیکهای پیشرفته کشاورزی محصول وجود دارد. این کاربران برای تولید حداکثر بازده ، توکن ها را در زنجیره ای از پروتکل ها درگیر می کنند. این روش های پیشرفته شرط بندی ، بازده سرمایه گذاری بی نظیری را تولید می کند اما برای یک کاربر متوسط ​​بسیار پیچیده است.

خطرات حاصل از تولید محصول DeFi

تولید محصول هیجان انگیز است اما با خطرات مختلفی همراه است که باید قبل از سرمایه گذاری آنها را در نظر گرفت. در درجه اول ، اگر می خواهید برای تلاش های کشاورزی خود پاداش زیادی بدست آورید ، باید مقدار زیادی از سرمایه اولیه را بگذارید. این میزان مواجهه با خطر را افزایش می دهد.

گمانه زنی خالص

علاوه بر این ، طبیعت بسیار ناپایدار نشانه های DeFi نگرانی دیگری را ایجاد می کند. بیشتر سرمایه گذاران DeFi در این لحظه کاملاً سوداگرانه عمل می کنند. آنها قصد دارند برای کسب سود ، توکن خود را در تاریخ دیگری بفروشند. مشکل این گروه از سرمایه گذاران این است که آنها اغلب دستهای لرزان نشان می دهند.

سرمایه گذاران سفته باز به سرعت سهام خود را در زمان رکود بازار به فروش می رسانند. این فروش می تواند منجر به جمع شدن سرمایه گذاران دیگری شود. در نهایت ، شما با یک فروش کامل مواجه می شوید که ارزش پلت فرم را از بین می برد و سرمایه گذاران را رنج می دهد.

یک مثال کامل از این اتفاق می افتد که چه زمانی است مبادله هات داگ امسال خسارات عمده ای دید در این حادثه ، بازار ناگهان افت کرد و سرمایه گذاران کیف را در دست داشتند. به طور خاص ، هات داگ 99.9٪ از ارزش خود را فقط در عرض چند ساعت پس از راه اندازی تخلیه کرد.

خطرات برنامه نویسی

خطرات کدگذاری مسئله دیگری است که سرمایه گذاران باید به آن توجه کنند. بسیاری از این سیستم عامل ها منبع باز نیستند. این بدان معناست که کدگذاری توسط انجمن تأیید نشده است. وقتی تیم پروژه و زمینه ساز قرارداد هوشمند کدها قابل بررسی نیستند ، به طور قابل توجهی سطح خطر را افزایش می دهد. بخش DeFi در حال رونق است و توسعه دهندگان دائماً پروژه ها را از ابتدا راه اندازی می کنند یا کد پیشینیان خود را کپی می کنند. هر زمان که کد کنترل نشده باشد ، به دلیل کشف اشکالات و بردارهای حمله توسط کاربران و هکرها ، به جای توسعه دهندگان ، این تلفات رخ می دهد..

یک مثال عالی از چگونگی رخ دادن کدگذاری معیوب برای سرمایه گذاران YAM Finance. یک سری کد نادرست باعث ایجاد ضرب و شتم در این راه اندازی شد. به طور خاص ، این پلت فرم فقط در مدت دو روز به دلیل خطاهای کدگذاری ، ارزش توکن سود خود را به 57 میلیون دلار رساند. این رشد یک خطای کدگذاری آشکار بود. تحقیقات بعدی نشان داد که انبوهی از کدگذاری و نگرانی های امنیتی با این سیستم عامل وجود دارد.

عملکرد کشاورزی DeFi – آنچه آینده در دست دارد

به نظر می رسد بخش DeFi در تلاش است تا موقعیت خود را در بازار تقویت کند. با این حال ، دقیقاً مانند رونق ICO در سال 2017 ، سرمایه گذاران قبل از ورود به این بازار نیاز به DYOR دارند. اگر به درستی انجام شود ، تولید محصول DeFi یک روش عالی برای به دست آوردن رمزنگاری رایگان است. با این حال ، موفقیت شما مستقیماً به توانایی شما در ارزیابی دقیق اعتبار یک سیستم عامل بستگی دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me