banner
banner

شکستن: 88٪ از ارزهای رمزنگاری در حال دستکاری حجم معاملات تا رتبه های ‘Boost’ هستند

این مقاله نگاهی دارد به یک اپیدمی بزرگ در صنعت ، جایی که 88٪ از مبادلات رمزنگاری در حال دستکاری حجم معاملات برای “افزایش” رتبه بندی خود هستند.. 

گزارش اخیر توسط شفافیت Blockchain نشان می دهد که 88 درصد از صرافی های رمز ارز 25 برتر در حال دستکاری حجم معاملات خود هستند تا رتبه خود را در CoinMarketCap افزایش دهند. این آمار شکستن درها را به رویه های سایه ای که صرافی های ارز رمزنگاری شده در تلاش برای تورم داده های معاملات خود باز می کنند ، باز می کند. مقیاس دستکاری توسط این صرافی های ارز رمزپایه ، تلاشی یکپارچه برای “پیروزی به هر قیمتی” را نشان می دهد ، حتی اگر به معنای فریب مردم باشد.

ناسازگاری داده های گزارش شده در برابر داده های واقعی

این گزارش 25 جفت برتر معاملاتی بیت کوین (BTC) را بررسی کرده و حجم واقعی آنها را محاسبه و با حجم گزارش شده آنها در CoinMarketCap مقایسه کرده است. به طرز حیرت انگیزی ، اکثریت حجم واقعی جفت تجاری کمتر از 1٪ از حجم گزارش شده آنهاست ، و فقط 3 صرافی –Binance ، Bitfinex و Liquid – پیدا شده اند که به طور واقعی شماره معاملات خود را گزارش می دهند.

مبادلات رمزنگاری دستکاری ، مبادلات رمزنگاری دستکاری حجم معاملات ، دستکاری ، حجم معاملات

(منبع: BlockchainTransparency)

بر اساس داده های فوق ، 88٪ از مبادلات Top 25 براساس حجم جفتهای BTC دستکاری شده و به شدت اغراق آمیز است. مشهورترین مقصری که در این گزارش برجسته شده است ، OKEx است که مشخص می شود حجم معاملات کلیه 30 جفت رمز برتر معامله شده آنها را دستکاری می کند. نفر بعدی در خط Huobi است که مشخص شد که آنها 25 جفت رمز برتر خود را دستکاری کرده اند. این نتایج نشانگر دستکاری شدید داده ها توسط این مبادلات ارزهای رمزپایه است.

(بیشتر بخوانید: راهنمای شناسایی سکه های کلاهبرداری)

چرا ارزهای رمزنگاری شده حجم معاملات خود را دستکاری می کنند?

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا صرافی ها حجم معاملات خود را دستکاری می کنند:

1) مراجعه به سایت CoinMarketCap

CoinMarketCap (CMC) مشهورترین وب سایت ارز رمزنگاری شده است که معیارهای اصلی مالی و نمودارها را برای تمام سکه ها و نشانه های دنیای ارزهای رمزپایه و همچنین داده های مربوط به حجم معاملات ارزهای رمزپایه را به نمایش می گذارد. با رتبه الکسا 438 ، CMC به طور متوسط ​​2.7 میلیون بازدید روزانه دریافت می کند ، که معادل بیش از 8 میلیون بازدید ماهانه است!

مبادلات رمزنگاری دستکاری ، مبادلات رمزنگاری دستکاری حجم معاملات ، دستکاری ، حجم معاملات

(منبع: Rank2Traffic)

با داشتن این سطح از قرار گرفتن در معرض و رسیدن ، برای مبادلات ارزهای رمزپایه ضروری می شود که برای کسب رتبه در CMC با یکدیگر رقابت کنند. ترافیک مراجعه از CMC تقویت بزرگی برای صرافی و تجارت آن محسوب می شود. از آنجا که عامل اصلی که بیشتر سرمایه گذاران و معامله گران رمزنگاری هنگام معامله در بورس به دنبال آن هستند نقدینگی است ، صرافی های رمزنگاری انگیزه ای دارند که برای جذب کاربران به صرافی های خود تعداد آنها را به طور مصنوعی باد کنند..

نقدینگی به توانایی تبدیل سکه به پول نقد یا سکه های دیگر به راحتی اشاره دارد. درجه نقدینگی بالاتر همیشه ترجیح داده می شود زیرا کاربران می توانند سفارشات خود را به سرعت و به طور موثر انجام دهند.

(همچنین نگاه کنید به: راهنمای مبادلات غیرمتمرکز: مقایسه DEX های محبوب)

2) لیست هزینه ها

اجرای یک صرافی ارز رمزپایه یک تجارت بسیار سودآور است ، با درج لیست هزینه ها یک پیشران بزرگ برای مدل تجاری صرافی ها است. گزارش ها پیشنهاد کرده اند که از پروژه هایی که می خواهند رمزهای خود را در صرافی ارز رمزنگاری شده وارد کنند ، خواسته شده است تا مبلغ سرسام آوری را از 50،000 تا 1 میلیون دلار بپردازند. با توجه به تعداد کل سکه ها و نشانه های ایجاد شده توسط پروژه هایی در بازار ارزهای رمزپایه ، جای تعجب نیست که صرافی ها در راس زنجیره غذایی قرار دارند. در اینجا نگاهی به درآمد تخمینی روزانه مبادلات ارز رمزنگاری شده در مارس 2018 داریم:

مبادلات رمزنگاری دستکاری ، مبادلات رمزنگاری دستکاری حجم معاملات ، دستکاری ، حجم معاملات

(منبع: بلومبرگ)

این تعداد انفجاری نشانگر رشد بازار ارزهای رمزنگاری شده است ، اما مهمتر از همه ، این هزینه را به سمت هزینه های لیست دیوانه کننده ای که توسط صرافی ها اعمال می شود ، می تاباند. مبادلات با نقدینگی بیشتر هزینه بالاتری در لیست دارند زیرا نقدینگی رمز عاملی اصلی است که تاجران به دنبال آن هستند. این انگیزه کامل برای مبادلات ارزهای رمزنگاری فراهم می کند تا حجم خود را با افزایش فاصله افزایش دهند تا رتبه خود را افزایش دهند و هزینه قابل توجهی را برای حقوق مندرج در بورس دریافت کنند.

(بیشتر ببینید: آیا سقوط قیمت Bitcoin منجر به نابودی آن خواهد شد؟)

چگونه مبادلات ارز رمزنگاری شده حجم خود را دستکاری می کنند?

مبادلات ارزهای رمزنگاری شده برای دستکاری داده های معاملاتی آنها از روشی به نام استفاده می کنند تجارت شستشو.

تجارت واش یک فرآیند دستکاری در بازار است که در آن واحد تجاری به طور همزمان اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار می کند که تنها هدف آن ایجاد فعالیت گمراه کننده و مصنوعی در بازار است..

ایده کلی تجارت شستشو این است که تصور غلطی مبنی بر اینکه در واقع فعالیت تجاری خوبی وجود دارد ، ایجاد شود. این امر توسط یک نهاد به دست می آید – در این حالت ، یک ارز مبادله ای – با ثبت سفارش در بورس و اجرای خود این سفارشات ، بدون اینکه هیچ ارزش واقعی با کاربران واقعی رد و بدل شود. این بدان معنی است که ارزش این سفارشات ساختگی در همان دست (یا حساب) باقی می ماند. هدف اصلی انجام این کار تورم داده های واقعی معاملات است ، در نتیجه این تصور ایجاد می شود که ابزار بیش از آنچه که هست مورد تقاضا است.

تجارت شستشو برای بسیاری از بازارهای مالی در بسیاری از کشورها – به ویژه ایالات متحده آمریکا (ایالات متحده آمریکا) غیرقانونی است ، زیرا صریحاً هدف آن جعل حجم معاملات است.

(همچنین بخوانید: راهنمای مالیات های ارزهای رمزنگاری شده: راهنمای وضعیت های مشترک مالیاتی)

روش های آزمایش دستکاری ارز

طبق گزارش آنها ، BlockchainTransparency از چندین روش برای اندازه گیری میزان دستکاری معاملات در این مبادلات استفاده می کند که شامل موارد زیر است:

 • ارزیابی کتاب سفارشات بورس ها
 • تجزیه و تحلیل نقاط داده حجم معاملات
 • تعامل با ذینفعان اصلی از جمله سازندگان بازار ، بازرگانان با فرکانس بالا و مشاوران نظارت بر تجارت

از داده های گسترده جمع آوری شده ، آنها همچنین قادر به کشف استراتژی های مختلف ربات معاملاتی بودند که توسط صرافی ها برای پر کردن شماره معاملات خود استفاده می شد. این ربات ها طوری برنامه ریزی شده اند که بسته به زمان روز در جفت های مختلف تجاری معامله کنند. جالب است بدانید که تنظیمات ربات بسته به روند حجم فعلی یا هیاهوی فعلی پیرامون یک سکه یا رمز خاص در طول مدت زمان تغییر می کند.

علاوه بر این ، یک روش معمول برای اندازه گیری دستکاری “لغزش” نامیده می شود ، که نقدینگی دارایی های دیجیتال را با فروش ارزش معینی از هر دارایی در انواع مبادلات مختلف و اندازه گیری میزان افت قیمت سکه ها ارزیابی می کند. صرافی هایی که داده های آنها را دستکاری می کردند ، دارای لغزش های عظیمی بودند که نشانگر کاهش بیشتر قیمت و کتاب سفارش بی ثبات است. این بدان معنی است که حجم معاملات آنها ساخته و متورم است زیرا مقدار کمی از سفارشات فروش برای بی ثبات کردن دفتر سفارش و در نهایت قیمت سکه کافی است..

(همچنین نگاه کنید به: راهنمای سرمایه گذاری در بازار: هر آنچه درمورد کلاهک بازار باید بدانید)

آیا ارزهای رمزنگاری شده تنظیم می شوند?

لازم به ذکر است که اکثر مبادلات ارز رمزنگاری شده تنظیم نشده است. در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ، دو نوع مبادله وجود دارد. مبادلات رمزنگاری پذیرنده فیات و مبادلات رمزنگاری خالص. همه صرافی های پذیرنده فیات به مجوزها احتیاج دارند زیرا آنها با پول کاغذی ملی که توسط دولت ها تنظیم می شوند سروکار دارند ، در حالی که در حال حاضر قوانین محدودی مبنی بر مبادلات ارزهای رمزنگاری شده وجود ندارد. در اینجا یک مقایسه سریع بین این دو وجود دارد:

مبادلات رمزنگاری دستکاری ، مبادلات رمزنگاری دستکاری حجم معاملات ، دستکاری ، حجم معاملات

فقط 10٪ از 100 صرافی برتر صرافی های پذیرنده فیات هستند, در حالی که بقیه 90٪ مبادلات ارز رمزنگاری خالص است. این بدان معنی است که فقط بخش کوچکی از مبادلات ارز رمزنگاری شده – به صورت مبادلات پذیرنده فیات – توسط مقامات مربوطه تنظیم و نظارت می شود. بخش عمده ای از مبادلات چنین نیستند ، و بنابراین می توانند رفتارهای غیراخلاقی داشته باشند زیرا تحت نظارت هیچ مقام حاکم نیستند. به زبان ساده, آنها می توانند هر کاری را که می خواهند انجام دهند بدون هیچ نتیجه ای.

جمع بندی همه چیز

باز هم ، شدت ادعاهایی که مبادلات ارزهای رمزنگاری شده از اعمال سایه دار استفاده می کنند ، صحت دارد. پیش از این گزارش ها و استدلال های بی شماری وجود داشته است که عملکردهای دستکاری مبادلات ارز رمزنگاری نشده را باز کرده است. به کاربران توصیه می شود که دقت کافی در انتخاب صرافی های مناسب برای تجارت انجام دهند و از همه مهمتر ، دانش کافی در ذخیره سازی سکه ها و نشانه های خود در کیف پول های دیجیتال به جای ذخیره سازی آنها در صرافی های ارز رمزنگاری شده دارند. برای پروژه هایی که می خواهند نشانه های خود را فهرست کنند ، به لیست مشاوره از BlockchainTransparency مبادلات ارزهای رمزنگاری شده در لیست سیاه با سوابق ضعیف.

(همچنین ممکن است برای شما جالب باشد: Crypto ICO در مقابل سهام IPO: تفاوت چیست؟)

منابع سودمند برای شروع کار

اگر سفر خود را به دنیای پیچیده ارزهای رمزپایه آغاز می کنید ، در اینجا لیستی از منابع و راهنماهای مفید است که شما را به این سمت راهنمایی می کند:

مبادلات رمزنگاری دستکاری ، مبادلات رمزنگاری دستکاری حجم معاملات ، دستکاری ، حجم معاملات

تجارت & تبادل

 • راهنمای رمزنگاری 101: انتخاب بهترین ارز مبادله ای
 • راهنمای تبادل Bittrex: نحوه تجارت در Bittrex
 • راهنمای مبادله Binance: نحوه افتتاح حساب Binance و آنچه باید بدانید
 • راهنمای مبادله Etherdelta: نحوه تجارت در Etherdelta
 • راهنمای مبانی تجارت Cryptocurrency: مقدمه ای بر تجزیه و تحلیل فنی Crypto
 • معاملات ارز رمزنگاری شده: درک جفت های معاملاتی ارز رمزنگاری شده & چگونه کار می کند
 • راهنمای معاملات رمزنگاری: 4 گرفتاری مشترک که هر معامله گر رمزنگاری تجربه خواهد کرد

کیف پول

 • راهنمای کیف پول های رمزنگاری: چرا به کیف پول نیاز دارید?
 • راهنمای کیف پول های رمزنگاری: افتتاح کیف پول بیت کوین
 • راهنمای کیف پول های رمزنگاری: افتتاح MyEtherWallet (MEW)

همچنین بخوانید: راهنمای معاملات رمزنگاری: 4 گرفتاری رایج که هر معامله گر رمزنگاری تجربه می کند و راهنمای مبانی معاملات ارز رمزنگاری شده: مقدمه ای بر تجزیه و تحلیل فنی رمزنگاری.

اکنون در وبینار ارز رمزنگاری شده رایگان ثبت نام کنید تا هر آنچه را که باید در مورد سرمایه گذاری رمزنگاری بدانید ، بیاموزید.

دریافت ما کتاب الکترونیکی اختصاصی که شما را در مراحل گام به گام راهنمایی می کند تا با درآمدزایی از طریق سرمایه گذاری Cryptocurrency شروع به کار کنید!

شما همچنین می توانید به گروه فیس بوک ما در Master The Crypto: دانش پیشرفته رمزنگاری برای پرسیدن هرگونه سوال در مورد رمزنگاری ها!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me